Jezierski to Gealan ?

old66
Czytelnik
Czytelnik

Jezierski to Gealan ?

Post autor: old66 » czw lut 07, 2008 11:47 am

Jak w temacie. Będzie zjazd w dół? Cenowy oczywiście :wink:

oknoAD

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » czw lut 07, 2008 8:11 pm

A kto ci takich głupot nagadał? Jesteśmy dalej szczęśliwymi i wyłącznymi klientami Schuco.

Zjazd cenowy, to byłby możliwy, gdyby były luzy na produkcji.. A my na nudę nie narzekamy, wręcz przeciwnie, moce produkcyjne to nasz największy problem. I jesteśmy w trakcie jego rozwiązywania, ale to zajmuje 3-4 miesiące. W przyszłym tygodniu dokonujemy ostatecznego wyboru dostawcy maszyn....

Ten kwartał zapowiada się na lepszy niż w zeszłym roku, a to jest dla mnie osobiście spora niespodzianka.

suaveg
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: suaveg » pt lut 08, 2008 8:26 am

Lekomin. Może to nie zeszły rok, jak wielu sądziło, a bierzący będzie tak dobry dla branży. U mnie też początek roku bardzo dobry.
konto nieaktywne

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » pt lut 08, 2008 10:09 am

Ja osobiście byłem przygotowany psychicznie na ciężką zimę...

I kwartał zeszłego roku, to było połączenie pogody i paniki na rynku [klienci kupowali na zapas].. w tym roku jest tylko dobra pogoda, więc wysokie poziomy sprzedaży są dla mnie niespodzianką. Miłą ;)

suaveg
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: suaveg » pt lut 08, 2008 9:29 pm

Mnie przede wszystkim zdziwiła duża poprawa w styczniu we stosunku do grudnia, czego się nie spodziewałem. Coraz więcej nowych klientów - zapowiada się udany rok zwłaszcza, że po doświadczeniach z listopada 2007 w tym sezonie znów zwiększamy moce produkcyjne.
konto nieaktywne

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pt lut 08, 2008 10:04 pm

podwyżki nie bawem :roll: no może nie tak bawem :wink:
jawaryn :)

oknoAD

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » sob lut 09, 2008 9:39 am

KNMTG,
eee tam, podwyżki to będą robili tylko i wyłącznie producenci, którzy mają za małe moce i czekają na nowe maszyny, czyli np. my ;)

Co do materiałów, gospodarka światowa weszła w okres spowolnienia, i to się bezpośrednio przełoży na cenę stali, szkła, czy ropy naftowej.

Z cenami szyb dzieją się na rynku śmieszne rzeczy, tzn. lecą na łeb na szyję. Nie ma żadnych limitów, szkła jest bardzo dużo na rynku, Ropa leci w dół, a na rynku jest za dużo producentów profila, więc się wycinają cenowo. Efekt jest taki, że jeśli ktoś podniesie ceny to następuje exodus do kogoś innego. Szczególnie, że prawie wszyscy więksi produceni posługują się nazwami własnymi wyrobów (okno Elita, okno Platinium, etc), więc ew. zmiana producenta profila powoduje jedynie dodanie słowa "plus" po nazwie własnej (Elita Plus, Platinium Plus). Szczególnie, że producenci profila mają wyraźny przerost mocy produkcyjnych, więc wyprodukowanie nowego ustnika u nowego profilu na wyłączność to koszt mniejszy nić 0,5mln złotych

Reasumując: wzrost cen oparty na panice, który miał miejsce w zesżłym roku nie będzie miał miejsca w tym.

wieslaw II
Czytelnik
Czytelnik

Cena w dol

Post autor: wieslaw II » sob lut 09, 2008 10:43 am

Zauwazcie Panowie ze sytuacja na rynku polskim zaczyna sie mocno zmieniac. Polskie produkty zaczynaja byc za drogie ,a konkurencja z sasiednich krajow jest mocno wyglodzona. Polski rynek okienny zaczyna tracic grunt na europejskiej scenie.Sytuacje znamy juz z przykladu Czech sprzed 15 lat. Kto dzialal juz wtedy w branzy wie o co chodzi.Podobny temat przerabiali niemcygdzie po zjednoczeniu moce przerobowe byly o 50 % za male i zaczeto regulowac rynek cenami. Dzis ku wielkiemu zdziwieniu niemieckie firmy potrafia podbic polskie ceny ,i tylko czekac az sie wszyscy w tym polapia .Juz niedlugo ciezarowki z oknami beda jezdzic w zmienionym harmonogramem,Puste do niemiec a zaladowane do polski ,czech itd.Warto przeanalizowac zwiekszanie mocy przerobowych :)

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Re:

Post autor: BG Okno » sob sie 09, 2008 12:14 am

KNMTG pisze:podwyżki nie bawem :roll: no może nie tak bawem :wink:
Chyba podwyżki są już drugie.. albo trzecie.
Najpierw była stal, potem okucia i profile teraz znowu stal i teraz znowu Profile. Koledzy mówili, że Aluplast jakieś chyba 4% podnosi koniec świata...a najtańszy był, i nie pyta się o zdanie, przynajmniej nas.... Wszyscy ruszą bo PCV tak skoczyło, że wszyscy pękną. Mam znajomych parapetowców i tych od rur PCV, i z nimi Płock się nie patyczkuje podnosi i tyle. Jak Euro jeszcze nie zjedzie w dół to ciekawe czy najwięksi ruszą ceny okien w górę ???? Może ci co dołują ceny na typówce się obudzą...

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”