OKFENS

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

OKFENS

Post autor: Kemor » ndz lut 10, 2008 9:55 am

Sprawa się ciągnie ponad dwa lata. Najpierw jak jakiś garażowiec, przez kilka miesięcy nie mogli dowieźć kilku okien. Oczywiście wszystkie możliwe (i znane Wam) kity były puszczane przez przestawiciela handlowego: szyby się stukły, samochód się zepsuł, produkcja pomyliła wymiar ... Niestety klient końcowy miał już wcześniej zakupioną Aurę, więc nie był zainteresowany zmianą producenta. W końcu pojechałem do Czeladzi i oznajmiłem Dyrektorowi Handlowemu (albo zastępcy - nie pamiętam), że ja idę na produkcję, i będę stał nad nimi dotąd, aż zaszklą te moje okna. Bo jak się okazało ramy od kilku miesięcy były gotowe - i czekały. Stoję sobie na produkcji, czekam na człowieka od szklenia i ... odbieram telefon. Dzwoni do mnie - kto? Przedstawiciel Handlowy! I oznajmia mi, że ta nasza trudna sprawa w końcu dobiegła końca - i właśnie stoi przy samochodzie, na który przed chwilą załadowano do mnie okna - i teraz to już na pewno dojadą!!! Poprostu - BRAK SŁÓW! Zaprosiłem go na produkcję w jego firmie - ale nie przyszedł :(
Jak się nietrudno domyślić klientowi trzeba było te okna dostarczyć niemalże za darmo, zmitrężyć cały dzień w Czeladzi, o nerwach nie wspomnę. Ustaliliśmy z Panem Dyrektorem, że Okfens weźmie na siebie część kosztów tej zawalonej operacji - i zwróci nam 1100 zł. Niestety, firma słowa nie dotrzymała. Cały czas jednak dopomina się od nas nierozliczonej faktury na kwotę prawie 900 zł strasząc sądami, itd. Taka odmiana mentalności KALEGO. Zapłaciłem - bo mam juz dość jakichkolwiek kontaktów z tą firmą i jej ludźmi! A wszystkim forumowiczom gorąco odradzam współpracę z tą firmą! BARDZO GORĄCO

Pozdrawiam
RS

oknoAD

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » ndz lut 10, 2008 10:12 am

OKFENS należy do saint-gobain - bałagan jest w całym koncernie - dlatego polskie firmy zarządzane poprzez nadzór właścicielski mają rację bytu większą - zresztą leaderem rynku szkła jest PRESS GLAS a okien polskie firmy :D
jawaryn :)

Adam Kurowski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Adam Kurowski » pn lut 18, 2008 8:12 am

Jak się dobrze obejrzysz wokół siebie to zauważysz, że bałagan organizacyjny jest również w polskiej firmie. Nie można tak generalizować, że firma zagraniczna to bee a polska to cacy!!!
A tak w ogóle to co to za podział na firmę zagraniczną i polską?!.....przecież tam i tu pracują Polacy!!!!!

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pn lut 18, 2008 9:56 am

Adaś - w Anglii, Irlandii, USA a nawet mamy kolegę co na Islandii robi karierę :roll: Chyba nie ten kierunek myślenia dla Ciebie.

De facto bałagan jest wszędzie - pytanie tylko gdzie jest większy a gdzie mniejszy. Widzą to Ci, którzy np. doswiadczali tego :!:

Podział był, jest i będzie.
jawaryn :)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: OKFENS

Post autor: finlandia » śr lut 27, 2008 11:02 am

Kemor pisze:Sprawa się ciągnie ponad dwa lata. Najpierw jak jakiś garażowiec, przez kilka miesięcy nie mogli dowieźć kilku okien. Oczywiście wszystkie możliwe (i znane Wam) kity były puszczane przez przestawiciela handlowego: szyby się stukły, samochód się zepsuł, produkcja pomyliła wymiar ... Niestety klient końcowy miał już wcześniej zakupioną Aurę, więc nie był zainteresowany zmianą producenta. W końcu pojechałem do Czeladzi i oznajmiłem Dyrektorowi Handlowemu (albo zastępcy - nie pamiętam), że ja idę na produkcję, i będę stał nad nimi dotąd, aż zaszklą te moje okna. Bo jak się okazało ramy od kilku miesięcy były gotowe - i czekały. Stoję sobie na produkcji, czekam na człowieka od szklenia i ... odbieram telefon. Dzwoni do mnie - kto? Przedstawiciel Handlowy! I oznajmia mi, że ta nasza trudna sprawa w końcu dobiegła końca - i właśnie stoi przy samochodzie, na który przed chwilą załadowano do mnie okna - i teraz to już na pewno dojadą!!! Poprostu - BRAK SŁÓW! Zaprosiłem go na produkcję w jego firmie - ale nie przyszedł :(
Jak się nietrudno domyślić klientowi trzeba było te okna dostarczyć niemalże za darmo, zmitrężyć cały dzień w Czeladzi, o nerwach nie wspomnę. Ustaliliśmy z Panem Dyrektorem, że Okfens weźmie na siebie część kosztów tej zawalonej operacji - i zwróci nam 1100 zł. Niestety, firma słowa nie dotrzymała. Cały czas jednak dopomina się od nas nierozliczonej faktury na kwotę prawie 900 zł strasząc sądami, itd. Taka odmiana mentalności KALEGO. Zapłaciłem - bo mam juz dość jakichkolwiek kontaktów z tą firmą i jej ludźmi! A wszystkim forumowiczom gorąco odradzam współpracę z tą firmą! BARDZO GORĄCO

Pozdrawiam
RS
A ja nie wierzę że ten post jest obiektywny. Po pierwsze niejasno opisujesz sytuację, po drugie taka firma nie produkuje okien miesiącami, no chyba że np. czeka na zaliczkę której ktoś notorycznie nie wpłaca..

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » śr lut 27, 2008 4:19 pm

Ponieważ nikt nie pokusił się z Okfensu nawet na proste "przepraszam", więc służę szczegółami. A propos czasu. Mnie się też wydawało, że taka duuuuża firma okna produkuje błyskawicznie. Zresztą wszystkie inne dostawy tak właśnie wyglądały. Zaliczki nie potrzebowali, bo Okfens pracuje (a raczej wtedy pracował) na kaucji. Chętnie odpowiem na wszelkie szczegółowe pytania.

Pozdrawiam

PS. Nerwy mi już przeszły, ale niesmak pozostał.

oknoAD

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » śr lut 27, 2008 4:20 pm

Aha! A post obiektywny nie jest. Jest naładowany moimi prywatnymi emocjami jak cholera. Tylko rzeczywistość smutną przedstawia.

Oby nigdy więcej.

Pozdrawiam
RS

GAWO
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: GAWO » śr lut 27, 2008 5:36 pm

Romku, współczuję Ci doświadczenia takiej sytuacji. To niszczy wiarę w ludzi. Ale cóz to jest naprzeciw sytuacji kiedy dostawca traktuje Cię w podobny sposób przez cały rok po kilku latach dobrej współpracy a na końcu zrywa z Tobą współpracę w dodatku wmawiając Ci, ze to jest Twoja wina. To jest dopiero trauma ! Ale też jestem tu subiektywny. Albo może za dużo wymagam od ludzi..chociaż, kto wie .

Piotr
takie bedą losy branży jakie jej sprzedawców chowanie...

GAWO
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: GAWO » śr lut 27, 2008 5:41 pm

Dodam Romku, że służenie szczególami nie jest chyba dobrym rozwiązaniem. Wyobrażasz sobie konsekwencje dla firmy OKFENS Twoich działań ? Może duże, może żadne ... więc po co ? Wyobrazasz sobie konsekwencje gdybym ja wywalił wszystko na światło dzienne ? Tylko po co ?
takie bedą losy branży jakie jej sprzedawców chowanie...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr lut 27, 2008 5:51 pm

Panowie, przez lata Okfens rozpieszczał swoich odbiorcow az miło. Wiem to z bezpośrednich obserwacji. Czasem trzeba przejsc sie do konkurencji by zobaczyc jak jednostronnie moze wyglądac wspólpraca, kiedy nawet klamki Wam nie przyślą bez zaliczki, a do tego nikt nie zadzwoni i nie powie ze zamówienie leży wstrzymane.
Mimo wszystko nie wierzę jedynie dopuszczam pomyłkę lub wyjątek. ale nie regółę. Tak by się nie dało pracować.

Lepiej nie wchodzic w szczegóły - moze sie okazac, ze ktos z nas ma przez pol roku nieopłaconą fakturę, bo "prawo klienta" mowilo ze należy IM potrącic parę setek.

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » śr lut 27, 2008 6:27 pm

Waldemar H. Syn słynnego polskiego kosmonauty.

:shock:

Pozdrawiam
RS

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » śr lut 27, 2008 7:57 pm

od kilku lat współpracuję z Okfensem (kupuję profile) i nie mam z nimi najmniejszych problemów i nie słyszałem żeby ktoś na nich narzekał . Twój przypadek Kemor to wyjątek od reguły, no cóż zdarza się. Pozdrawiam

oknohit
Małomówny
Małomówny

Post autor: oknohit » czw mar 06, 2008 9:20 pm

można parę rzeczy okfensowi zarzucić ale jeżeli chodzi o serwis i
wykonanie okien zgodnie z deklaracją to jest wzorcowe większość
obecnych producentów właśnie od nich uczyło się fachu i niestety się nie nauczyło myślę że właśnie okfens jest najleprzym przykładem że można
sprzedać tanio dobry produkt a nie okradzone ze wzmocnienia i okuć
gówno zapakowane w pazłotko

miroslaw

odp.

Post autor: miroslaw » pt mar 07, 2008 5:05 pm

Zaduzo czlowieku gadasz i co to ma wspolnego:garazowiec z terminem???my dowozimy do polnocy,jak się auto zepsuje to sa taxi busy albo pozyczam od kolegi,tu jest właśnie przyklad firm molochów i kancairzy którym dobrze idzie sprzedaz i małego mają w d...jeżeli tez coś sie uszkodzi to sie pozycza od kolegi producenta zeby obsłużyc klienta.

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » pt mar 07, 2008 9:41 pm

miroslaw sądzisz że duzy zlewa klienta?? błąd duży błąd zobacz na Porte kup drzwii napisz do prezesa że dostałes badziew masz gwaratowaną interwencjęz jego strony

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » śr paź 22, 2008 9:31 am

Okfens jak już ktoś wspomniał należy do saint-gobain a co się z tym wiąże to ogromna biurokracja firma tonie w papierach na dowodach dostawy trzeba podpisywać śmieszna ankietę jak ktoś z nimi handluje to wie o co chodzi śmieszy mnie też sytuacja z potwierdzeniami zamówień itd. nie mam tu na celu oczerniania firmy ale pewne sprawy na pewno należało by zmienić aby polepszyć obsługę klienta następna sprawa przedstawiciele handlowi spoko ludzie jednak zdarzali się tacy którzy mieli temat daleko w d.... no i nieszczęsny transport co chwile ktoś inny przyjeżdża dlaczego taka duża firma nie ma własnego transportu !@#$% dodam jeszcze następny przykład biurokracji jak słyszałem od kierowców przy załadunku podpisują masę papierów o których nie mają zielonego pojęcia podobno związanych z technologią produkcji itd. oczywiście to pogłoska jednak jest to też może przykładem na biurokrację. Dodam tylko że współpracuję z nimi 8 lat i przez ten czas naprawdę różnie było zdarzały się pomyłki z ich strony jak i z naszej w sumie jednak jest ok.
Pozdrawiam
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » pt paź 24, 2008 9:03 pm

Oragnizacji produkcji od Okfensu to wielu z nas mogłoby sie uczyć. Wiem bo widziałem 2 razy...
Tam nie ma lipy bo nie może być, nikomu nie zależy, żeby zaoszczędzić 50 gr na czyms co wyjdzie potem w reklamacji.
Myslę, ze ta firma to zręby polskich okniarzy PCV i po prostu panowie czapki z głów.... Jak zrobicie tyle okien co oni prze tyle lat bez przerwy, to dopiero z nimi dyskutujcie.. :oops:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob paź 25, 2008 10:47 am

Tu zgodzę się w pełni. Produkcja i serwis w Okfensie to wzór (przynajmniej za moich czasów). Do tej pory zakład w Węgrowie mimo iż nie istnieje od kilku lat technologicznie byłby w polskiej czołówce.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”