Na co patrzec w oknie PCV

Marx

Na co patrzec w oknie PCV

Post autor: Marx » śr lip 09, 2003 1:20 pm

Prosze o pomoc w ocenie okien
Na razie po pzreczytaniu forum wiem, ze nie ma sie co sugerowac typem profilu (ktorych i tak jest co najmniej setka), a tym bardziej producentem (ktorych jest jeszcze wiecej)
Prosze wiec, napiszcie na co patrzec podczas kupowania okna.
Na razie wiem, ze
-okno powinno byc raczej ciezkie (ale i tak go nie zwaze),
-powinno miec jak nawieksze wzmocnienia (ale tego i tak nie zobacze, moge co najwyzej sprawdzic czy wogole sa np magnesem)
- powinno miec zaokraglone brzegi (?)
- powinno byc co najmniej 3komorowe (tez sie nie da sprawdzic)
- powinno miec nieoszczednosciowe okucia (co to znaczy?)
Generalnei nie zalezy mi na podaniu konkretnego producenta, ale raczej liste pytan (i prawidlowych odpowiedzi) ktore powinienem zadac sprzedawcy, oraz liste rzeczy na ktore mam patrzec podczas odbioru okna (jakosc zgrzewow?

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » śr lip 09, 2003 2:11 pm

Sprawdz jakie jest okucie (siegenia, Roto, winkhaus - autopilot).
Innych nie polecam. Profil - wybieraj raczej zachodni (Veka, Gelan , KBE etc) . Szyba jest ważna - proponuję K 1.1 (wszyskie powyżej 1.3 , 1.6, 2.0 odrzuć)

Marx

Post autor: Marx » śr lip 09, 2003 6:20 pm

a na co zwracac uwage oceniajac jakosc wykonania okna?
na co patrzec przy montazu okna? czy konieczne sa kotwy?

Gość

Post autor: Gość » śr lip 09, 2003 6:35 pm

Patrz przede wszystkim na firmę w jakiej kupujesz.Nie kupuj okien w małych firmach, bo splajtują i w razie jakiejś awari nie będzie kto miał jej usunąć. To jest częsty problem w Polsce.

Marx

Post autor: Marx » śr lip 09, 2003 6:54 pm

czy typ profilu Veka, a okucia Roto gwarantuja dobre okna? Czy to wystarczy?
A czy nie jest tak ze pomimo dobrego profilu okno moze zostac zle wykonane, a okucia zalozone nieprawidlowo/niekompletnie?
Jak dluga jest zazwyczaj gwarancja na okno?
Czy uszczelki sie zuzywaja po pewnym czasie i bez problemu sie je wymienia?
Czy wspolczesne biale okna tez zolkna tak jak te starsze?
Czy oklejanee okna to dobry pomysl? tzn wtedy na pewno mi nie zzolknie, ale czy taka okleina jest wystarczajaco trwala?

Gość

Post autor: Gość » śr lip 09, 2003 7:06 pm

Podstawa to spradzony producent! Nie ważne czy to nasze rodzime giganty (oknoplast-y, ms-y, tras-y) czy franek z garażu... Popytaj znajomych czy są zadowoleni!

oknoAD

Marx

Post autor: Marx » śr lip 09, 2003 7:26 pm

wiekszosc znajomych ma okna 2-3 lata gora, to nic nie moga powiedziec
poza tym informacje od znajomych to zadne informacje, dlatego draze temat u zrodla, ale jak widac bardzo krucho z konkretna wiedza na tym forum

Konio

Post autor: Konio » śr lip 09, 2003 7:42 pm

Sprawdz jakość zgrzewów, narozniki powinny byc czysto obrobione. Świadczy to o dobrej i zorganizowanej produkcji. kiepskie maszyny rozpoznasz gołym okiem. Uszczelki konserwowne ( wazelina do uszczelek) wytrzymaja naprawde długie lata. Konserwowałem nigdy nie otwierane 7 letnie okna ( w przemysłowej dzielnicy ) po przesmarowaniu okuc i uszczelek wszystko było ok. Regułą jest gwarancja 5 lat, jeśli ktos daje wiecej uwaznie zapoznaj sie z warunkami gwarancji. Powodzenia

Marx

Post autor: Marx » śr lip 09, 2003 7:50 pm

Dzieki za pomoc
Jak rozpoznac, czy okucie jest kompletne, oraz czy wszystkie elementy sa z tej samej firmy? Czy wystarczy ze beda z tego samego materialu?

monthy
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: monthy » śr lip 09, 2003 9:33 pm

NIE masz większych szans jeżeli trafisz na"cwanego" dostawcę
jeżeli chcesz poznać tajniki to musisz się zatrudnić wfirmie z branży po roku będziesz wiedział czego unikać a jak nie masz czasu to szukaj zadowolonych klientów to najlepsza podpowiedż sam tak zrobiłem zanim ( wpadłem ) w branżę.
Znam wiekszość produktów i wiem że w starciu z "specjalistą "nie masz szans.
Zyczę powodzenia i zadowolenia z wyboru.

Marx

Post autor: Marx » czw lip 10, 2003 12:11 pm

Moze moglbys delikatnie zwiekszyc moje szanse piszac jakies konkrety?
Mam na oku okna Komsta Rehau firmy z Pyskowic - polecane przez znajomych.
Zamierzam wydac ok 5tys zl co jest dla mnie niebagatelna kwota

Doczytalem ze w Gliwicach jest multum firm od okien wiec moge np wybrac Tras czy cos na profilu Veka.
Ale bez jakichs wskazowek dezycja bedzie "w ciemno" :(

Chcialbym zastosowac nawiewniki ale nikt nie umie mi powiedziec czy ma to sens :(

upierdliwiec

Post autor: upierdliwiec » czw lip 10, 2003 12:56 pm

Czego właściwie oczekujesz? Jeżeli chcesz mieć pewność, że w oknach jest wszystko co powinno być, wybierz dużego producenta z doświadczeniem, dobrą opinią: TRAS, Oknoplast Kraków, M&S to często przewijające się nazwy. Nawet jeżeli zrobią czasem bubla, to przynajmniej przyjmą i załatwią reklamację. Duże znaczenie ma też posiadanie lub nie systemu zapewnienia jakości (ISO). Jeżeli ktoś stosuje procedury ISO to (teoretycznie) nie może zrobić np. okna bez stali...
Jeżeli nie znasz się na produkcji, to żadne rady nic tobie nie dadzą... To tak jak mówienie na co zwrócić uwagę kupując używany samochód (jak kiedyś kupowałeś to wiesz o czym mówię)...
W temacie nawiewników - jeżeli budynek nie ma mechanicznej wentylacji lub klimatyzacji to nawiewniki są bardzo wskazane. Pytając o nie sprawdź, czy mają odpowiednie badanie co do ich funkcjonalności (zgodność z normami polskimi).
To tyle...

Marx

Post autor: Marx » czw lip 10, 2003 2:02 pm

Czy oklejane okna to dobry pomysl? tzn wtedy na pewno mi nie zzolknie, ale czy taka okleina jest wystarczajaco trwala?

Upierdliwiec

Post autor: Upierdliwiec » czw lip 10, 2003 3:31 pm

W zasadzie okleiny są bardzo trwałe. Zależnie jednak od technologii oklejania jaką dysponuje producent (maszyny...) różnie może być z trwałością przylegania okleiny do profilu. Widziałem już okna, na których były "bąble" pod okleiną.
Zresztą nowoczesne profile nie żółkną - przynajmniej nie te, w których nie używa się recyklatu.

Szaman

Post autor: Szaman » czw lip 10, 2003 7:05 pm

To jasne jak słońce że kolejny handlowiec z padającej firmy próbuje się reklamować
5 tys to dla niego niebagatelna kwota podobno a pyta o okleinę ?
Komu te bzdury ? ano dla innego naiwnego handlowca
Buuuahhaaaaha kupa śmiechu

Pozdrowionko

Okna PCV

Post autor: Okna PCV » czw lip 10, 2003 11:14 pm

Szaman pisze:To jasne jak słońce że kolejny handlowiec z padającej firmy próbuje się reklamować

Pozdrowionko
Ja bym to nazwał tak, handlowiec pewnej firmy ma jakiegoś klienta, który to przy zakupie okien do swojego nowego jednorodzinnego domku zadaje mnóstwo pytań związanych z oknami. Natomiast handlowiec szuka odpowiedzi tutaj u BRANŻOWCÓW - tak ja to widze
Pozdrawiam

Gość

Post autor: Gość » pt lip 11, 2003 6:48 am

Okna PCV pisze:
Szaman pisze:To jasne jak słońce że kolejny handlowiec z padającej firmy próbuje się reklamować

Pozdrowionko
Ja bym to nazwał tak, handlowiec pewnej firmy ma jakiegoś klienta, który to przy zakupie okien do swojego nowego jednorodzinnego domku zadaje mnóstwo pytań związanych z oknami. Natomiast handlowiec szuka odpowiedzi tutaj u BRANŻOWCÓW - tak ja to widze
Pozdrawiam

Ja widzę jeszcze jedno rozwiązanie, handlwowiec ma w ofercie z 10 różnych firm, i sam się już pogubił która firma jak robi.

Marx

Post autor: Marx » pt lip 11, 2003 7:39 am

koledzy, nie jestem handlowcem (tylko informatykiem) i mam nadzieje ze nigdy mnie to nieszczescie nie spotka.
Jesli jednak jestescie w stanie mi wskazac bardziej kompetentne forum, gdzie moglbym zasiegnac rady to z checia skorzystam.
Jesli ktos nadal ma watpliwosci, to z checia ujawnie mu moj firmowy adres e-mail, imie i nazwisko i co tam jeszcze potrzeba aby sie uwiarygodnic - oczywiscie licze na to samo w przypadku rozmowcy.

Jak na razie uslyszalem pare drobnych rad (wiecej to sam wymyslilem) a reszta to belkot handlowcow

Nie rozumiem czemu 5tys i okleina to dziwne pytanie?

Marx

Post autor: Marx » pt lip 11, 2003 9:38 am

dodam jeszce, ze okna maja byc do mojego wlasnego mieszkania w bloku.
Z checia dowiedzialbym sie jakich firm okna macie zamontowane w swoim mieszkaniu, lub tez jakie zamontowalibyscie w tym momencie?

Podejrzewajacych spisek uprzedzam ze nie jestem: ankieterem, dilerem okien, policjantem dochodzeniowym, nazista ip ;)

Marx

Post autor: Marx » sob lip 12, 2003 12:16 pm

Widze ze koniec rozmowy
Dzis odwiedzilem 4 firmy: oknoplast, filiplast, norma200,komsta
Co ciekawe oferty cenowe sa praktycznie identyczne
Zadna z firm nie umiala mnie przekonac do swojej oferty

Edi Murphy

Post autor: Edi Murphy » sob lip 12, 2003 3:29 pm

Kup sobie np. Veke na Roto NT, czy coś podobnego... . Im więcej będziesz
myślał, tym dłużej się bęziesz wahał nad dokonaniem odpowiedniego zakupu. Nawiewniki..., a po co Ci to... ? Nie maz z kasą co robić ?
Ważnym czynnikiem jest montaż i dotrzymywanie umów z ewentualnymi późniejszymi regulacjami. Zresztą Roto NT jak raz dobrze ustawisz, to na długi czas będziesz miał problem z głowy. Pozdrawiam i życzę udanej inwestycji :lol:

dziku

Post autor: dziku » pn lip 14, 2003 8:05 am

Profil musi być przynajmniej 3k - mała uwaga - każdy element powinien być przynajmniej 3k ( są profile gdzie skrzydło jest 5k, rama 3k a słupki, poprzeczki 2k - mam takie okno w domu zamontowane 8 lat temu i na słupki zimą wykraplasię para wodna). Profil nie odchudzany - gwarantuje mocne i trwałe maroża. (W firmach produkujących na Vece czy innych znanych profilach trzeba mocno uważać na profile odchudzane).
Okucia - wg mnie z Roto jest najmniej zabawy.
Szyby - nie podlega dyskusji - Uk=1,1
Montaż - firmowy. Zawsze mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy gwarancję w skutek złego montażu.
Grunt to dobrze sporządzona umowa ( zlecenie) na okna i na usługę.

Jeżeli mogę w czymś jeszcze pomóc proszę o e-maila : dziku.f@wp.pl

Gość

Post autor: Gość » pt lip 18, 2003 11:11 am

Marx pisze:koledzy, nie jestem handlowcem (tylko informatykiem) i mam nadzieje ze nigdy mnie to nieszczescie nie spotka.
Jesli jednak jestescie w stanie mi wskazac bardziej kompetentne forum, gdzie moglbym zasiegnac rady to z checia skorzystam.
Jesli ktos nadal ma watpliwosci, to z checia ujawnie mu moj firmowy adres e-mail, imie i nazwisko i co tam jeszcze potrzeba aby sie uwiarygodnic - oczywiscie licze na to samo w przypadku rozmowcy.

Jak na razie uslyszalem pare drobnych rad (wiecej to sam wymyslilem) a reszta to belkot handlowcow

Nie rozumiem czemu 5tys i okleina to dziwne pytanie?
Za okleinę każda sznująca się firma wymaga dopłaty ok. 20 % za jednostronny kolor, 30-35% za dwustronny, stąd te uśmieszki na forum, chyba, że zamierzasz wymienić tylko 2-3 okna.
Jeśli mogę coś doradzić, to zakup firm, które produkują okna z profili wykonywanych za granicą, a nie tylko na licencji: uwaga: Veka jest tylko profilem zachodnim z nazwy, podobnie Brugmann. Wiele firm ma swoje tańsze lokalne systemy robione z profili ekstrudowanych w Polsce. Różnica w jakości jest bardzo duża: za 3-4 lata profil zacznie tracić swoje właściwości i okna nie będą dobrej jakości. Jeśli planujesz korzystać z okien dlużej, postaw na zaku u producenta, anie u jego przedstawiciela: w razie problemów, zawsze będziesz miał się do kogo zwrócić. To samo jeśli chodzi o montaż: tylko firmowy, bo wszelkie brygady montazowe pojawiają się i znikają, a dobry montaż jest gwarancją, że okna będą się odpowiednio zachowywać w czasie eksploatacji i wystarczy tylko drobna regulacjia, a wszystko będzie działać bez zarzutu przez lata.
Nawiewniki są przydatne w kuchni lub łazience, jeżeli masz duże akwarium w pokoju też możesz sobie na to pozwolić, chociaż rozszczelnienie powinno wystarczyć.
Sprawdź w firmie, w którje planujesz kupić okna, jak wygląda obsługa klienta, obejrzyj okna na wystawce i zobacz, jak wykończone są narożniki, czy są dokładnie obrobione.
Zapytaj, czy w oknach montowane jest wzmocnienie stalowe z zamkniętej stali ocynkowanej i domagaj się wpisania tego w umowie w opisie zakupionego produktu.
W razie kłopotów będziesz miał wszystko dokładnie sprecyzowane na papierze.
Jeśli firma daje gwarancję na profile 10 lat, to nie jest wiarygodna. Firmy produkujące profile dają na nie gwarncję 5 letnią, to samo dotyczy szyb zespolonych (tu jet to maksymalny okres gwarancji) i okuć.
Dowiedz się jaki jest termin gwarancji na montaż i sprawdź, czy termin usunięcia usterki od jej zgłoszenia został uwzględniony w treści umowy.
Jeśli chodzi o okleinę, to nie ma ona żadnego wpływu na trwałość profili, stanowi jedynie element dekoracyjny, a ze względu na technologię okleinowania, które odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze, może to nawet wpłyąć na trwałość profili negatywnie.

Wymagaj od producenta przedstawienia atestów na jego produkt finalny oraz na wszystkie główne elementy składowe: profile, szyby, okucia.

Życzę powodzenia

Producent i eksporter okien pcv.

Gość

Post autor: Gość » pt lip 18, 2003 4:12 pm

Zapytaj, czy w oknach montowane jest wzmocnienie stalowe z zamkniętej stali ocynkowanej i domagaj się wpisania tego w umowie w opisie zakupionego produktu.
a jezeli bedzie to stal jak piszesz zamknieta ale z blachy gr 1 mm o przekroju 20x20 to może być, czy może lepiej jak będzie ceownik 30x30 i grubość blachy 2mm.

Gość

Post autor: Gość » pt lip 18, 2003 5:24 pm

okna z profili wykonywanych za granicą, a nie tylko na licencji: uwaga: Veka jest tylko profilem zachodnim z nazwy, podobnie Brugmann. Wiele firm ma swoje tańsze lokalne systemy robione z profili ekstrudowanych w Polsce. Różnica w jakości jest bardzo duża: za 3-4 lata profil zacznie tracić swoje właściwości
Czy mogę wiedzić dlaczego szklaujesz tak wymienione firmy? Obie mieszanki sprowadzają z niemiec (są to dokładnie te same składniki, które używane są do produkcji profili na zachodzie) a Brugmann ma w Polsce znacznie lepsze ekstrudery niż za granicą. Dotego duża część produkcji (profile) jest eksportowana za granicę... Skończ więc z bajkami o jakości profili...

Gość

Post autor: Gość » pt lip 18, 2003 8:00 pm

a po co stal zamknieta w ramie??? ze wzgledów statycznych chyba nie, bo po zamontowaniu Ix ramy= Ix sciany. Stal lepiej przewodzi cieplo (i zimno) niz PVC i powietrze wiec tez byloby lepiej zeby byla otwarta. Narożniki??? nie spotkalem okna na wystawie ze zle obrobionymi naroznikami. Poza tym jesli chodzi o ekstruzje- zgadzam sie z przedmowca. Dodam tylko ze to iz ekstruduja w polsce swiadczy o tym ze ich jest na to stac, bo sa duze i maja duzo odbiorcow= maja dobry profil (oczywiscie poza tymi dwiema firmami sa i inne, np. rehau, aluplast itd). Proces oklejania w zaden sposob nie moze wplynac na wytrzymalosc profili. Ech, ci nasi eksporterzy :oops:

Gość

Post autor: Gość » pt lip 18, 2003 9:24 pm

Czy nie śmieszne są wypowiedzi kolejnych fachowców, którzy wpadają z jednej skrajności w drugą, no i oczywiście są swego tak pewni, że rękę sobie dadzą uciąć :D
Poza tym, czy przypadkiem nie jest tak, że dobry profil=tani profil=dużo odbiorców.
Najlepsze są reklamy okien: NAJWYŻSZA jakość - NAJNIŻSZA cena :lol: :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”