Okna PVC - trzy- czy czterokomorowe?

Joan

Okna PVC - trzy- czy czterokomorowe?

Post autor: Joan » pn lip 21, 2003 8:03 pm

Chciałabym wymienić okna, ale nie wiem jakie wybrać: trzy czy czterokomorowe.
Mieszkam przy ruchliwej ulicy i chciałabym, żeby było ciszej a mieszkaniu.
Czy te trzy lub cztery komory mają znaczenie?

I tak w ogóle, które wybrać?

oknoAD

buzek

Post autor: buzek » pn lip 21, 2003 11:37 pm

PIĘCIOKOMOROWE

Upierdliwiec

Post autor: Upierdliwiec » wt lip 22, 2003 9:07 am

Nie kieruj się ilością komór! Nawet 5 przy szerokości profilu 60mm jest gorsze od 3 przy np. 70mm. Ważniejsza od ilości komór jest szerokość profilu. Jeżeli chodzi o izolację akustyczną, to pytaj do jakiej klasy akustycznej należy okno (jeżeli producent ma badania). Zazwyczaj profile 58-60mm mają klasę 30dB a 70 i więcej klasę 35dB a to zauważalna różnica!

PS.
Wiem, że zaraz ktoś napisze, że pytający i tak nie chce odpowiedzi tylko "podpuszcza"... Ale co mi tam :)

Gość

Post autor: Gość » wt lip 22, 2003 12:05 pm

Moim zdaniem izolacyjność akustyczna okna nie zależy jedynie od ilości komór. Można zastosować szyby o lepszym tłumieniu zróżnicowane na grubościach szyb w pakiecie lub z zastosowaniem szyb laminowanych. Izolacyjność akustyczna zależy również od konstrukcji uszczelek (któż jednak w Polsce prowadził na ten temat badania). I jeszcze jedna uwaga dotycząca badań. Zwróćmy uwagę na tolerancję i błąd w wynikach pomiarów. Może ktoś potwierdzi moje spostrzeżenia.
Pozdrowienia dla ludzi mieszkających na skrzyżowaniach.
Walczący z hałasem

Gość

Post autor: Gość » wt lip 22, 2003 2:24 pm

Upierdliwiec pisze:Nie kieruj się ilością komór! Nawet 5 przy szerokości profilu 60mm jest gorsze od 3 przy np. 70mm. Ważniejsza od ilości komór jest szerokość profilu. Jeżeli chodzi o izolację akustyczną, to pytaj do jakiej klasy akustycznej należy okno (jeżeli producent ma badania). Zazwyczaj profile 58-60mm mają klasę 30dB a 70 i więcej klasę 35dB a to zauważalna różnica!

PS.
Wiem, że zaraz ktoś napisze, że pytający i tak nie chce odpowiedzi tylko "podpuszcza"... Ale co mi tam :)
Ok, wielkie dzięki :)
Wiem już na co zwracać uwagę.

I jeszcze jedno: podawali mi jakieś wspóczynniki dotyczące (chyba) szyb, cały czas powtarzało się: 1,5 lub 1,3 lub 1,1.
To 1,1 jest najlepsze, ale tak własciwie: jakie to ma konkretne znaczenie?

PS. Nie podpuszczam i bardzo potrzubuję odpowiedzi :D
Dzięki :)

Joan

Post autor: Joan » wt lip 22, 2003 2:28 pm

Oh i ten post wyżej jest ode mnie, tylko imienia nie wpisało.

oknoAD

Upierdliwiec

Post autor: Upierdliwiec » wt lip 22, 2003 2:57 pm

Nie wiem, czy jeszcze ktoś oferuje szyby gorsze nić U=1,1W/m2K... Jeżeli tak, to lepiej go ominąć :)
Jeżeli ktoś mówi, że jego okna mają szyby U=1,1 to pytaj czy ma śwadectwo badań potwierdzające współczynnik. Dodatkowo poza szybą jest jeszcze rama i skrzydło a tutaj już niewielu producentów chwali się jaki ma współczynnik przenikania ciepła...

Gość

Post autor: Gość » wt lip 22, 2003 6:32 pm

TO wszystko to bajki ... przekomarzanie sie ktory profil jest lepszy to bzdury jakies jezeli budujac dom zastanawialbym sie nad kazda glupota tak jak ludzie na tej grupie to bym zglupial ... ludzie roznice sa NIEZAUWAZALNE . Czy budujac dom ktos z was kiedykolwiek zastanawial sie albo by sie zastanawial czy wybrac jaka wybrac cegle jezeli wybor by byl tak szeroki a roznice pomiedzy ceglami tak nikle jak pomiedzy oknami ?? Czy ktos z was zastanawial sie moze ze np z rynna A bedzie szybciej wode odprowadzac niz rynna B ?? Albo ze drzwi wewnetrzne maja przenikanie ciepla takie czy inne ?? Co to za bzdury ?? Wiecie jakie sa okna najlepsze ?? Te ktore juz mam zamonotwane i bezproblemowo dzialaja ... kazdy klient jest na poczatku podekscytowany ale prawda jest taka ze roznice pomiedzy oknem z OKNOPLAST KRAKOW na 3 komorowej VECE a np. THYSSENEM z BAJCARA czy ALUPLASTEM z DRUTEXU sa tak znikome ze gdy klient wezmie ktora kolwiek oferte i tak dobrze zrobi. Podstawowa i jedyna cecha okna jest to aby sie otwieralo i zamykalo reszta to bajery aby skusic klienta do siebie ....

Gość

Post autor: Gość » wt lip 22, 2003 7:06 pm

Podstawowa i jedyna cecha okna jest to aby sie otwieralo i zamykalo reszta to bajery aby skusic klienta do siebie ....
Po co ci wszyscy ludzie na cholere wymieniają te stare okna -przecież się otwierają i zamykają :shock:
Ktoś tu jednak pisze BZDURY!

Gość

Post autor: Gość » wt lip 22, 2003 7:52 pm

TO wszystko to bajki ... przekomarzanie sie ktory profil jest lepszy to bzdury jakies jezeli budujac dom zastanawialbym sie nad kazda glupota tak jak ludzie na tej grupie to bym zglupial ... ludzie roznice sa NIEZAUWAZALNE .

Jezeli dla Goscia 5 dB to niezauwazalna roznica to proponuje udac sie do lekarza bo to znaczy ze gOSC JEST GLUCHY!!!!!!!!!

14-letnia Asia

okna i co dalej

Post autor: 14-letnia Asia » wt lip 22, 2003 11:09 pm

pani doktor na koloni będzie nas wszystkie badała czy jestesmy dziewicami. A ja się wstydzę tego swojego dziewictwa i nie chece żeby sie kolerzanki dowiedziały że jeśzcze tego nie robiłam z rzadnym chłopcem!!! Nie wiecie czy moge jakoś sie sama pozbawic dziewictwa tak żeby ta doktor stwierdziła że jesten już po?!!!! PROSZE O POMOC!!!!!!!
:oops:

Gość

Post autor: Gość » śr lip 23, 2003 7:49 am

Drogi Gościu jeżeli uważasz że jesteś dowcipny, to lepiej zacznij się leczyć. Im szybciej tym lepiej.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”