Które profile są bezołowiowe

Zielony

Które profile są bezołowiowe

Post autor: Zielony » sob lip 26, 2003 11:04 am

Mam pytanko czy profile KBE są bez stabilizatorów ołowiowych. Jak sie to ma z ALUPLASTEM i innymi

oknoAD


producent okien

profile KBE

Post autor: producent okien » pt sie 01, 2003 4:25 pm

Narazie maja jeden sysyem bezołowiowy PLATYNOWE OKNO, ale od listopada 2003 przechodzą w całości.
Z innych liczących się dodtawców ma tylko Kommerling.

AJK

Post autor: AJK » śr sie 06, 2003 1:54 pm

DO; producent okien

Człowiku ty chyba z byka spadłeś !!!!!!!!!!!!!!!
niby co tylko Kemerling i KBE mają profile bez stabilizatorów ołowiowych? ?
masz tak blade pojęcie o profilach że aż przykro....
Większośc profili w tej chwili jest proidukowanych na stabilizatorach bez ołowiu a napewno wszystkie niemieckie bo w Niemczech zakazuje tego ustawa o ochronie środowiska
Jak jestes BUC to sie nie wypowiadaj na forum zrobisz lepiej dla ludzkosci

DCM

Bez ołowiu

Post autor: DCM » śr sie 06, 2003 3:29 pm

Wszystkie niemieckie profile są bezołowiowe ??? W Niemczech pewnie tak, natomiast VEKA, Aluplast, Rehau, Brugmann są produkowane w Polsce (z ołowiem naturalnie)

poinformowany

Post autor: poinformowany » śr sie 13, 2003 2:27 pm

Bezołowiowy jest na 100% Plustec.
W ogóle ta firma jest największym odbiorcą stabilizatora wapniowo-cynkowego w Europie. Wszystkie elementy systemowe takie jak poszerzenia czy łączniki też są bezołowiowe. Wszystkie inne firmy produkujące profil produkują na rynek Unii bezołowiowe natomiast na Polskę i Europę wschodnią dają ołowiowe.

Gość

Post autor: Gość » śr sie 13, 2003 7:18 pm

Panie "poinformowany"...
Skąd te informacje, że do Unii idą profile bezołowiowe??? Przecież te "ołowiowe" nie są wcale zakazane w unii i nawet te produkowane w Polsce są eksportowane za zachodnią granicę... Tak więc skończcie z tą kryptoreklamą plusteka. Zresztą żeby włożyć "kij w mrowisko" ośmielę się twierdzić, że stabilizatory ołowiowe są z technologicznego punktu widzenia lepsze od wapniowo-cynkowych...

oknoAD


poinformowany

Post autor: poinformowany » czw sie 14, 2003 8:54 am

Anonymous pisze:Panie "poinformowany"...
Skąd te informacje, że do Unii idą profile bezołowiowe??? Przecież te "ołowiowe" nie są wcale zakazane w unii i nawet te produkowane w Polsce są eksportowane za zachodnią granicę... Tak więc skończcie z tą kryptoreklamą plusteka. Zresztą żeby włożyć "kij w mrowisko" ośmielę się twierdzić, że stabilizatory ołowiowe są z technologicznego punktu widzenia lepsze od wapniowo-cynkowych...
Co to znaczy lepsze? Zgadzam się, że profil stabilizowany ołowiem jest sztywniejszy. Problem zaczyna się gdy okna z profili ołowiowych idą na śmietnik. Nie od dziś wiadomo, że ołów się nie rozkłada i tu jest pies pogrzebany. Z wapniem i cynkiem nie ma tego problemu. Gdyby ołów był taki zdrowy nie wycofaliby go z paliw, nieprawdaż?
Druga sprawa proszę sobie sprawdzić sztywność Plusteca nawet tego 3K i wtedy się Gościu przekonasz, że jego sztywność jest nieporównywalnie lepsza niż Aluplast, Veka, czy inne super profile.

Gość

Post autor: Gość » czw sie 14, 2003 1:23 pm

Ale pierdoły o tej sztywności. Sztywność nie zależy od rodzaju stabilizatorów a tylko od przekroju Co za "uczony" takie wypowiada androny.
A tak w ogóle to o sztywności okna decyduje stalowe usztywnienie a nie sam profili PVC. Po co komu profil PVC choćby najsztywniejszy.
Co do ołowiu - jest w profilach i polskich i niemieckich i innych i będzie do 2007 roku - taka jest dyrektywa.
Poza tym nikt profili PVC nie wysyła do lasu na śmietnik - chyba że jest ekologicznym debilem. Profile idą na recykling - nawet w Polsce.
Ta cała kryptoreklama profili na bazie stabilizatorów cynkowo-wapniowych to granda w biały dzień. Jestem z branży od 25 lat!!!!!!!!![/list]

Gość

Post autor: Gość » czw sie 14, 2003 1:26 pm

Apropo -= stabilizatory ołowiowe są lepsze - te cynkowo-wapniowe to wymysł nawiedzonych ekologów. Cynk jest bardziej szkodliwy jak ołów bo wchodzi w realcję z wodą - rozpuszcza się i powoduje silne uczulenia.

Gość

Post autor: Gość » czw sie 14, 2003 2:01 pm

Gdyby ołów był taki zdrowy nie wycofaliby go z paliw
Najgorsze, jak totalnie miesza się pojęcia... Co innego związany chemicznie ołów jako stabilizator PCV a co innego czteroetylek ołowiu, który podlega reakcji spalania w silniku i jest wydalany jako różne związki wraz ze spalinami...

Gość

Post autor: Gość » pn sie 18, 2003 7:17 am

Anonymous pisze:Apropo -= stabilizatory ołowiowe są lepsze - te cynkowo-wapniowe to wymysł nawiedzonych ekologów. Cynk jest bardziej szkodliwy jak ołów bo wchodzi w realcję z wodą - rozpuszcza się i powoduje silne uczulenia.
Ale wapno jak wiadomo ma właściwości odczulające ;-))

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości