Strona 1 z 1

KTO BEDZIE NAJLEPSZY?

: śr lip 30, 2003 6:14 pm
autor: T.ADEUSZ.P.
KTO PRZETRWA TEN ROK? KTO BEDZIE NAJLEPSZY? ILE FIRM Z GIGANTÓW PRZERODZI SIĘ W KOPCIUSZKÓW? NA KOGO STAWIACIE MS, ONOPLAST... A MOŻE ... NO WŁAŚNIE KTO W MS NIE JEST DOBRZE W OKNOPLASCIE NIE WIEM? CO ZROBIA PRODUCENCI PROFILI CZY VEKA KOMUŚ POMOŻE CZY WYPNIE SIE NA WSZYSTKICH.? ZACZYNAJMY DYSKUSJĘ A MOŻE KTOŚ PRZYJMIE ZAKŁAD? POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!!!!!

: sob sie 02, 2003 10:46 pm
autor: Duch
T.ADEUSZ.P. masz " czrodziejską kulę" czy wróżysz z fusów w herbacie z nadmiaru wolnego czasu.
Rozumiem, że masz do nich żal bo odbierają Ci chleb.
Więc chłopie weż się do roboty i przestań się mazać lub zmień dostawcę.

P.S.
A może nie chcieli podpisać z Tobą umowy współpracy więc trzeba wylać trochę pomyj.
Sprawdzisz najpierw sprawozdania finansowe tych firm a nie pasjansa.....

: pn sie 11, 2003 6:42 pm
autor: Pszczółek
Napewno przetrwa OKFENS i Bajcar wyrżną konkurencję w pień terminami cenami i logistyką

Przetrwaja najlepsi z najlepszych

: pn sie 11, 2003 7:31 pm
autor: XXL_A
A Wy przetrwacie Pszczółko ?????

: pn sie 11, 2003 9:40 pm
autor: Gość
Okfens - zapewne tak bo ma bogatego właściciela - SAINT GOBAIN wielki koncern budowlany ... a Bajcar ?? Tego nie wie nikt

: wt sie 12, 2003 10:45 am
autor: Gość
Co wy tam panowie wiecie.
Jak co roku liderem będzie Petecki. :wink:

: wt sie 12, 2003 8:36 pm
autor: Gość
Okfens? Przecież mimo francuzów to jest dalej komunistyczny bastion któremu się wydaje, że klienci dalej powinni stać u nich w kolejkach. A tak swoją drogą to nieźle komuchy wysterowały francuzów i im molocha sprzedali.

: wt sie 12, 2003 8:39 pm
autor: ciekawy
Juz niedługo austriacy i niemcy będą otwierać u nas fabryki, juz robią badania i to bardzo profesjonalnie.
Oto fragment raportu:
2002 rok był już trzecim z kolei rokiem spadku na polskim rynku okien. Ogółem sprzedano 4,5 milionów jednostek okiennych, co oznacza spadek o –5,9% w porównaniu z ro-kiem ubiegłym. Spadek był mniejszy niż w 2001 roku, kiedy to sprzedaż okien zmniejszyła się o -9%.


Powodem spadku była nadal słaba koniunktura, niski poziom inwestycji bezpośrednich oraz, w sektorze prywatnym, następstwa zniesienia dużej ulgi budowlanej, których nie zdołała zrekompensować nawet nowowprowadzona ulga remontowa.
Podczas gdy początkowa faza kryzysu dotknęła najbardziej mniejsze firmy, trzeci rok spadku pociągnął za sobą także ofiary spośród największych firm na rynku: firmę Stolbud Gorzów oraz niedawno powstałą Montostal-Este z Ciągowic.

W bieżącym roku 2003 ma nastąpić ponowny, jednak wyraźnie mniejszy niż w zeszłym roku, spadek ilościowy. W 2004 producenci okien będą mogli się znowu cieszyć z lekkiego wzrostu zbytu o +2,5%.

Zarówno w zeszłym roku, jak i w bieżącym 2003 r., dają się zauważyć pokaźne odchylenia regionalne. Po raz pierwszy przeprowadzona analiza rynku polskiego na płaszczyźnie 45 jednostek administracyjnych, IC-Win!Local®, wykazała znaczne róż-nice w rozwoju rynku w poszczególnych regionach, których wskaźniki wahały się w 2002 roku pomiędzy +29% i -33%.

Wobec wciąż spadających cen odnotowano w 2002 roku jeszcze głębszy spadek obrotów w branży. Wartość sprzedanych na rynku okien wyniosła ogółem 776 milionów euro, co oznacza spadek aż o -9,0% w stosunku do roku ubiegłego.
Spadek cen utrzyma się jeszcze w ciągu najbliższych dwóch lat, z tego powodu należy się liczyć w roku bieżącym z dalszą redukcją obrotów o -4,3% oraz ze stabilizacją w 2004 roku. Wzrost obrotów na rynku okien nastąpi dopiero w pierwszym roku po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej wraz z istotnym inwestycyjnie wzrostem PKB o ponad 3%.

Potencjał rozwoju rynku okien w Polsce jest jednak duży, z jednej strony ze względu na potężne zapóźnienia inwestycyjne w zakresie budownictwa niemieszkalnego jak szkoły, szpitale, budynki przemysłowe i biurowce, z drugiej strony z powodu znacz-nych niedoborów w budownictwie mieszkaniowym, szczególnie w segmencie remon-towym. Zgodnie z szacunkami około 80% okien, czyli 32,8 miliona, nadaje się do wymiany.
Także w międzynarodowym porównaniu produkcji okien na mieszkańca Polska plasuje się na jednej z ostatnich pozycji w Europie. W 2002 roku osiągnęła mianowicie kwotę 0,11 jedn.okiennych/mieszkańca, czyli prawie o prawie 40% mniej od przeciętnej europejskiej i aż trzy razy mniej niż lider tego rankingu- Austria.

W ramach badań pierwotnych rynku okien przeprowadzono specjalistyczne wywiady z 50 dyrektorami i managerami producentów okien, szkła, profili oraz okuć w Polsce. Według tak zdobytych informacji jakościowych wejście do Unii nie odgrywa już dla większości respondentów tak dużej roli, jak jeszcze przed rokiem, kiedy rozszerzeniu Unii i z tym związanymi inwestycjami przypisywano dużą rolę na drodze do wyjścia z kryzysu. W 2002 roku postrzegano ten fakt sceptycznie, głownie z powodu podwyższenia niskich stawek podatku VAT (7%), które wraz z wejściem do UE zostaną zwiększone do poziomu 22%. Zostaną wprawdzie zastosowane wyjątki dla firm oferujących kompletne usługi (np. sprzedaż okien wraz z montażem), mimo to obawy respondentów pozo-stają duże.
Inne obawy związane były z postępującym trendem konsolidacji firm dostawczych na rynku polskim. Zdaniem 26 % respondentów fenomen ten pogłębi problemy na polskim rynku okien, podwyższając koszty produkcji już od kilku lat taniejących okien, na co wiele firm nie będzie po prostu stać.

Okna z PCV stanowią nadal najlepiej rozwijającą się grupę produktów na polskim rynku stolarki okiennej, w 2002 roku osiągnęły 45,1% rynku, czyli ilościowo 2,0 miliony jednostek okiennych. Najwyższe udziały w sprzedaży okien PVC ma dwóch gigantów sektora PCV: Drutex i Oknoplast Kraków. Główną przyczyną pomyślnego rozwoju tej grupy produktów była wyraźne preferowanie okien z tworzyw sztucznych w dwóch, obecnie najbardziej dynamicznych sektorach branży okiennej: w segmencie renowacji oraz budownictwie mieszkaniowym rezydencyjnym (domy jedno i dwurodzinne). Rozwojowi sprzyjała dodatkowo silniejsza niż w przypadku okien drewnianych redukcja cenowa. Wzrost na rynku okien PCV utrzyma się także w najbliższych dwóch latach, aż do osiągnięcia w roku 2004 46,8% rynku.

Z punktu widzenia ilościowego okna drewniane zajęły definitywnie drugą pozycje na rynku, osiągnąwszy w 2002 r. 40,9% rynku. W 2003 roku ich udział zmniejszy się o dalsze -2,8%, a w 2004 r. o -3,4%. Dopiero w następnych kilku latach, wraz z rosnącą aktywnością nowego budownictwa, będziemy świadkiem powolnego, lecz syste-matycznego wzrostu udziału okien drewnianych w powiększającym się rynku.

Okna aluminiowe zdołały podwyższyć swój udział w rynku do 12,5%, co odpowiada 561 tys. sprzedanych jednostek okiennych. W 2003, przy stałej ilości oraz obniżających się cenach, nastąpi spadek wartościowy o -1,4%. Już w 2004 roku rynek okien aluminiowych ponownie, nieznacznie wzrośnie, zarówno ilościowo jak i wartościowo.

Wzrost udziału okien łączonych był jeszcze wyższy niż w przypadku okien z aluminium. Ogółem sprzedano 62,2 tys. okien, co się równa 1,5% rynku. Wobec rosnącej ilości i lekko rosnących cen wartość tej grupy produktów wzrosła aż o 18%.


W 2002 suma okien wyprodukowanych na potrzeby renowacji przekroczyła 60% rynku, co zbliżyło polską strukturę rynku do niemieckiego. Wzrost tego sektora utrzyma się do 2004 roku, kiedy to również nowe budownictwo po raz pierwszy wyraźnie się ożywi.

38,3% rynku należało do budownictwa mieszkaniowego. W 2003 nastąpi krótka przerwa w utrzymującym się od kilku lat wzroście tego segmentu. W 2004r. na nowo oczekiwany jest wzrost, szczególnie w zakresie budownictwa mieszkaniowego wielopiętrowego.

Autorem badania jest wiedeńska firma

INTERCONNECTION Consulting Group

: wt sie 12, 2003 9:51 pm
autor: Gość
Jeżeli na takiej podstawie Niemcy czy Austriacy mieliby podejmować decyzje inwestycyjne, to nie ma obaw - ktoś ich wpuszcza w maliny. Żaden "badacz rynkowy" nie pozna tego rynku lepiej niż każdy większy producent z ogólnopolską siecią sprzedaży. Stawiam na DRUTEX...

: śr sie 13, 2003 9:45 am
autor: Gość
Francuzi kupili Okfens i zostali wpuszczeni w maliny (kto zna sprawę, to wie o czym mówię)... Natomiast Bajcar? Bez przesady, nie jest to żaden duży gracz na rynku a o "jakości" jego okien to już legendy prawie krążą ;)