Markowe PCV

SIVY-BSK
Czytelnik
Czytelnik

Markowe PCV

Post autor: SIVY-BSK » śr lip 30, 2008 7:08 pm

Witam szanownych forumowiczów.

Od kilku lat handlujemy oknami drewnianymi i PCV (do tej pory wyłacznie Sokółką, jeśli chodzi o profil jest to Aluplast).
Chcemy rozszerzyć ofertę o jakieś markowe PCV. Które firmy byście polecili i dlaczego wg was akurat te są warte zainteresowania. Podajcie po maksymalnie 3 swoje typy.
Pozdrawiam

oknoAD

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Re: Markowe PCV

Post autor: fafik » śr lip 30, 2008 9:40 pm

no to poleć po zwyciezcach tego roku:
Marka roku - Dobroplast ..itp
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt sie 01, 2008 9:07 am

dobroplast ;) to jest produkt :)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

SIVY-BSK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: SIVY-BSK » pt sie 01, 2008 11:03 am

dzięki za radę szydercy, widzę że nie na tym forum zapytałem :)
Pozdrawiam

zawadzki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zawadzki » pt sie 01, 2008 1:33 pm

jesli chcesz produkt markowy to proponuje avante z techniki okiennej. dobra jakość, super obsługa i logistyka. z czystym sumieniem polecam :D

Kaktus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kaktus » pn sie 04, 2008 9:44 pm

To tak jakbys zapytal o markowy chinski samochod - nie ma czegos takiego. Chcesz handlowac markowa stolarka - skup sie na drewnie, PCV to produkt "ekonomiczny" i niemilosiernie kompaktowy. Tu liczy sie cena i termin - jakosc to sprawa drugorzedna (niestety).

oknoAD

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » śr sie 06, 2008 11:42 pm

kaktus nie przesadzaj kuktasa
zobacz jak wyglądają okna drewniane po 15 latach eksploatacji i PCV - zmienisz zdanie
natomiast paproki są i tam i tu.
W PCV buble wyłapiesz po 2 tygodniach jako klient, w drewienku jak minie okres gwarancji
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

SIVY-BSK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: SIVY-BSK » pt sie 08, 2008 3:46 pm

Kaktus nie zgodzę się z Tobą, są klienci dla których cena to kwestia drugorzędna, dlatego rozglądam się za prawdziwą "metką" w oknach PCV. Narazie mam na widoku Oknoplast Kraków i Avante Technika Okienna. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: DAREK 13 » pt sie 08, 2008 8:33 pm

Oknoplast i Jezierski tak to zdecydowanie markowe, metkowe produkty.
Technika siła marketingu.
"Polska leży w Europie Centralnej, a nie na peryferiach cywilizacji, jak np. Ameryka"

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » sob sie 09, 2008 12:22 am

SIVY-BSK pisze:Kaktus nie zgodzę się z Tobą, są klienci dla których cena to kwestia drugorzędna, dlatego rozglądam się za prawdziwą "metką" w oknach PCV. Narazie mam na widoku Oknoplast Kraków i Avante Technika Okienna. Co o tym sądzicie?
No fajny może mają produkt, ale zobacz ile zapłacisz za ich kosztowny marketin uprawiany tu i tam przez lata. Idz lepiej do troche mniejszej firmy która cie doceni, a nie kopnie w t...ek jak znajdzi koło Ciebie troche większego Dealera, który Ci weźmie wszystko co zbudowałeś.
Ja polecam Tyskie Okna - są niesamowicie w temacie nie maja wpadek, nie idą na skróty, ceny bardzo dobre (rozmawiaj z prezesem) - to nie ja ;) http://www.tyskieokna.com.pl/

albo idż do Jezierskiego - tez zarobisz.

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » sob sie 09, 2008 12:25 am

DAREK 13 pisze:Oknoplast i Jezierski tak to zdecydowanie markowe, metkowe produkty.
Technika siła marketingu.
Ciekawe dlaczego tak twierdzisz - z zazdrości zaplanowanego i konsekwentnego działań które robią ? Powiedz niech Cię zaproszą na szkolenie to zobaczysz czy ich wyrób jest dobry czy zły.

Awatar użytkownika
DAREK 13
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: DAREK 13 » sob sie 09, 2008 10:41 am

No właśnie dlatego że nie byłem na szkoleniu to sam sobie wyrób oceniłem. Po szkoleniu już będę wiedział że nic lepszego na ziemi nikt nie produkuje.
A ha i nie napisałem co by ich produkt był zły, w ogóle nic nie pisałem o produktach Techniki. Pisałem i podtrzymuje najlepsze szkolenia, siła przekonywania do własnych poglądów (czyli nowoczesny marketing) działa na ich korzyść, w tym są bardzo dobrzy. Witający mogli by się tam doszkolić :lol:
"Polska leży w Europie Centralnej, a nie na peryferiach cywilizacji, jak np. Ameryka"

Kaktus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kaktus » sob sie 09, 2008 12:37 pm

SIVY-BSK pisze:Kaktus nie zgodzę się z Tobą, są klienci dla których cena to kwestia drugorzędna, dlatego rozglądam się za prawdziwą "metką" w oknach PCV. Narazie mam na widoku Oknoplast Kraków i Avante Technika Okienna. Co o tym sądzicie?
Taki klient bez problemu da się przekonać do zakupu stolarki drewnianej. Zastanów sie czym jest marka w PCV ? Wszystkie dostępne na rynku profile prawie sie od siebie nie różnią, wszystkie ze względu na nacisk na cenę są "poodchudzane". Marka w PCV to w 90% marketing a w 10% produkt. Markę posiada producent jako firma, nie jego produkt. Odnosi się ona do stabilności firmy, gwarancji terminowości jak tez atrakcyjności cenowej itd. Zauważ nikt z producentów PCV nie informuje jaką sztywność posiadają stosowane przez niego profile, jakich używa wzmocnień itd. Klientów PCV to nie interesuje. Natomiast ci klienci o ktorych piszesz ulegli propagandzie szerzonej przez takich jak poniżej cytowany i wystarczy im wytlumaczyć jat to naprawde jest ze stolarką drewnianą.
fafik pisze:kaktus nie przesadzaj kuktasa
zobacz jak wyglądają okna drewniane po 15 latach eksploatacji i PCV - zmienisz zdanie
natomiast paproki są i tam i tu.
W PCV buble wyłapiesz po 2 tygodniach jako klient, w drewienku jak minie okres gwarancji
Dobrze zrobione okno drewniane cie przezyje. Fakt, trzeba je po 15 latach odmalować, wymienić uszczelki itd., za to PCV mozesz juz tylko wymienić (i malo ktore dotrwa tych 15-tu lat). Jak to określasz "spaprane" okno drewniane poznasz od razu nie po okresie gwarancji. Nie wim ile miales do czynienia ze stolarką drewnianą, ale odnosze wrażenie, ze znasz ja tylko z perspektywy wymienianych pogierkowskich okien w blokach.

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » ndz sie 10, 2008 12:08 am

DAREK 13 pisze:No właśnie dlatego że nie byłem na szkoleniu to sam sobie wyrób oceniłem. Po szkoleniu już będę wiedział że nic lepszego na ziemi nikt nie produkuje.
A ha i nie napisałem co by ich produkt był zły, w ogóle nic nie pisałem o produktach Techniki. Pisałem i podtrzymuje najlepsze szkolenia, siła przekonywania do własnych poglądów (czyli nowoczesny marketing) działa na ich korzyść, w tym są bardzo dobrzy. Witający mogli by się tam doszkolić :lol:
tak tak następny post napiszesz że najlepsze są okna z.... Dobroplastu :lol:

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » ndz sie 10, 2008 8:38 am

Trzeba pamiętać, że niewiele firm rozpoznawanych jest ogólnopolsko i tu zgadzam się z typem Darka 13 oknoplast, jezierski, dodał bym jeszcze MS okna. Lokalnie każy region ma swoich mocnych w łódzkim np Petecki bardzo rozpoznawany i markowy w warszawce być moze techmaprojekt itp itd.
Dwa razy koła nie wymyślisz...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn sie 25, 2008 12:33 pm

Oknoplast - marka nr1 - dość łatwy i szybki biznes, o ile znajdziesz jeszcze wolne miejsce.
Jezierski - marka słabiej rozpoznawalna, ale perspektywa rozwoju zdecydowanie większa.
MS - można pokusić się o salon, ale nie będzie łatwo bez dużych inwestycji.
Avante - ciężko będzie wystartowac tylko z nimi, ale to bardzo perspektywiczna firma.
kilka innych pewnie też by pasowało tu wpisać, ale w swojej części Polski nie widzę ich ofensywy...

zawadzki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zawadzki » pn sie 25, 2008 12:57 pm

no cóż ja chwalę avante , bo nie ukrywam sam je sprzedaję, może i dobry marketing i siła przekonywania, ale poza tym solidność, super logistyka i jeszcze lepsze załatwianie jakichkolwiek "baboli", jeśli takowe zaistnieją.No i nie jestem super wielkim dealerem , a traktowany jestem normalnie jak większość. Nie wypowiadam się o innych typu Oknoplast czy Jezierski , bo nie mam porównania. Ale na podstawie współpracy z fabrykami z Koszalina i okolic mogę powiedzieć że mam teraz "bajkę ".

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn sie 25, 2008 1:01 pm

Ależ mi do głowy nie przyszło by dyskredytować Avante. Gdybym miał dziś zmieniać dostawcę brałbym ich pod uwagę. Mam jedynie na myśli, że mają (w moim regionie) jeszcze zbyt słabą markę by wystartować z salonem sprzedającym wyłącznie ich okna. Ale może też ja się mylę i dobry handlowiec dobrze by sobie poradził ?

SIVY-BSK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: SIVY-BSK » pn sie 25, 2008 11:24 pm

Chyba rzeczywiście Avante to solidna firma...tylko oni odpowiedzieli na maila dot. współpracy a reszta cisza.
Pozdrawiam

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » śr sie 27, 2008 2:39 pm

Kiedyś gdzieś napisałem "Avanti Avante". Miło obserwować jak ktoś ma plan i go realizuje. Tak postrzegam tę firmę i markę. Czy można czynić coś lepiej? Zawsze można. Jedno co mógłbym zarzucić marketingowi tej marki to te oknonetowe inseraty. Do kogo to pisane? Ten najnowszy o promocjach, zawiera stwierdzenie "promocja korzyści". Jakich? Korzystnych korzyści? Dla marketingowego przypomnienia, technicznie to cała sekwencja sprzedaży brzmi Cecha - Zaleta - Korzyść. Są cechy, no może i zaletę bym znalazł, ale korzyści to tam ni widu nie słychu. Klienci cenią sobie korzyści, bo kto nie lubi czegoś otrzymywać ? Korzyści? Udowodnij! Chyba tylko tyle na razie. Ogólnie nadal wołam avanti avante.

z konsumenckim pozdrowieniem

marwil
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marwil » śr sie 27, 2008 5:19 pm

Witam , od 15 lat sprzedaje ona firmy REHAU ,mam dobrego i solidnego dostawcę , nie wiem co reszta na tym forum powie o tym wyrobie . Czasami przechodzilismy na inny system ale bardzo szybko wracalismy do Rehau. Ktos pisał o szkoleniach więc mogę smiało powiedzieć , że nie byliście w tej firmie na szkoleniach to są dopiero szkolenia , szkolą technicznie, monterów jak i sprzedawców - naprawdę warto , pozdrawiam
marwil

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » sob sie 30, 2008 9:14 pm

marwil pisze:Witam , od 15 lat sprzedaje ona firmy REHAU ,mam dobrego i solidnego dostawcę , nie wiem co reszta na tym forum powie o tym wyrobie . Czasami przechodzilismy na inny system ale bardzo szybko wracalismy do Rehau. Ktos pisał o szkoleniach więc mogę smiało powiedzieć , że nie byliście w tej firmie na szkoleniach to są dopiero szkolenia , szkolą technicznie, monterów jak i sprzedawców - naprawdę warto , pozdrawiam

Kolego marwill no wiemy, że jesteś z Rehau :lol:
Ja myslałem, że to forum jest dla tych którzy, chcą się zorintować:
a) gdzie kupić okno
b) jak na nim zarobić
:mrgreen:

marwil
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marwil » ndz sie 31, 2008 8:26 pm

Kolego , nie jestem z firmy Rehau jeśli o to pytasz , natomiast dobrze mi się z tym produktem pracuje , mam na mysli oczywiście okna wykonane z tego profila , pozdrawiam
marwil

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”