Wlasna firma-szalenstwo?

marstani
Czytelnik
Czytelnik

Wlasna firma-szalenstwo?

Post autor: marstani » czw lip 31, 2008 5:27 pm

Wiem ze to co reraz tu napisze wielu rozbawi,szczegolnie po przeczytaniuu wczesniejszych dyskusji.Pragna SAM rozpoczac produkcje okien w malyl warsztaciku,ewentualnie zatrudnic jednego pracownika do pomocy.Mam wieloletnie doswiadczenie zawodowe , na produkcji,na KBE i Winkhause.Jak myslicie mozna z takiej malej firmy wyzyc?Z moich wyliczen wynika ze koszt wyprodukowania okna 1500x1500 to ok. 300 PLN,czyli sprzedajac je nawet po 550pln mam w kieszeni 250PLN.Oplacic pracownika ,prad itd mysle ze ok 100-150 PLN zostaje w mojej kieszeni.Co o tym sadzicie???

oknoAD

gregor1010
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wlasna firma-szalenstwo?

Post autor: gregor1010 » pt sie 01, 2008 6:13 pm

Pod warunkiem że sam znajdziesz sobie klientów i będziesz sam te okna montował to może jakoś natym wyjdziesz,ale bez rewelacji biorąc pod uwagę koszty inwestycji w sprzęt.Generalnie i tak rekiny w branży Cię połkną na przystawkę.

marstani
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marstani » pt sie 01, 2008 10:30 pm

Dzieki za wpis.Mysle ze kazdy kiedys od czegos zaczyna,w dzisiejszych czasach praktycznie w kazdej branzy jest olbrzymia konkurencja

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pt sie 01, 2008 11:59 pm

to fakt - nawet w chińszczyźnie jest już tłok na rynku.
może za darmo dawać :)) panie, kup pan dwa a trzecie gratis :))
jakby dobrze to skalkulował to może, może :idea:
jawaryn :)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob sie 23, 2008 10:40 am

A ja myślę że giganci rynku sprzedający najtańsze O34 w okolicach 390zł zarabiają na tym może 10-20zł.
Przy ich korzyściach wynikających ze skali produkcji, cen zakupów materiałów, zautomatyzowania itd. rentowność powinna być większa niż Twoja.
Wg mnie nie wyliczyłeś wszystkich kosztów.
A z oberwacji rynku mogę powiedzieć, że nowe nieduże zakłady nie przeżywają wcale boomu.
Lepiej już pomyśl o stworzeniu dobrej ekipy montażowej ew, otwórz mały salon ukierunkowany na jakiś dobry produkt.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob wrz 06, 2008 11:03 am

Powodzenia.. owszem.
Kup sobie maszynę, dopłaci Ci unia, ale swoje pieniadze tez musisz zainwestowac. Tak za darmo to chyba nic nie ma.
ale pamietaj ze zanim cos kupisz i dasz zarobic sprzedawcy maszyn - powinienes przemyslec czy bedziesz mial komu sprzedac to, co wyprodukowales.

oknoAD

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » ndz wrz 07, 2008 2:06 pm

zanimi uruchomi się tzw dotację z UE to trzeba użyć swoich pieniędzy. Ale można wziąść kredyt po dotację :)
jawaryn :)

lukasz1975
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lukasz1975 » ndz wrz 07, 2008 8:26 pm

no cóz mysle ze sam pomysła produkcji okien jest OK . ale załozenie ze bedziesz to robił sam moze z jednym pracownikiem to według mnie nie masz szans na rynku bo nie bedziesz powaznym partnetrem dla dostawcy profili , okuc , szyb itd. a w koncu i dla swoich potencjalnych dilerów bo co właściwie im zaoferujesz? w temacie okien pcv to raczej nie widze szans na przetrwanie bo przy obecnym rynku to albo musisz miec super cene albo marke , a tego nie bedziesz miał , jak juz to lepiej spróbowac w drewnie tam moze cos zdziałasz . Jesli masz doswiadczenie na produkcji to wiesz ile kasy trzeba mies chocby w samych profilach ,nie mowiac juz o maszynach czy transporcie , jak ktos zamówi 2 okna w kolorze to co bedziesz zamawiał profil pod te dwa okna ? Moja rada , jesli wierzysz ze umiesz prowadzic firme okienna to poszukaj kogos z kasa i otwórzczie cos wiekszego tak aby pozyskiwac dilerów i powoli budowac pozycje na rynku .
Sprzedaje te nieszczesne plasiki juz kilka ładnych lat i tez miałem takie przebłyski o własnej produkcji ale jak z grubsza policzyłem ile trzeba w to włozyć to mając taka kase wolałbym chyba żyć z procentów :)

w kazdym badz razie powodzenia do odwaznych swiat nalezy

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”