regulacje okien

zainteresowany

regulacje okien

Post autor: zainteresowany » pt sie 15, 2003 10:29 pm

witam i pytam jak rozwiązujecie problemy z regulacjami okien ?

W mojej firmie jest tak , że po obróbce regulujemy okna i jest wszystko w porządku - klient potwierdza ten fakt.
Co robić jak zadzwoni za miesiąc, za rok .... ?
oczywiście nie chodzi mi o to jak to się robi - chodzi mi o to czy klient ma prawo żądać przyjazdu do niego i wykonania regulacji okien - czy to wchodzi w zakres reklamacji? Ile razy można tak jeżdzić ? Czy pobierać za to opłaty ?

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » sob sie 16, 2003 8:12 am

Jak sprzedajesz o34 za 500zł + montaż za 100 to z założnia wypinasz się na klienta po tym jak zapłaci. Poważne firmy świadczą jednak gratis usługi serwisowe.

Gość

Post autor: Gość » sob sie 16, 2003 5:06 pm

Anonymous pisze:Jak sprzedajesz o34 za 500zł + montaż za 100 to z założnia wypinasz się na klienta po tym jak zapłaci. Poważne firmy świadczą jednak gratis usługi serwisowe.
Regulacja okien nie powinna być usługą objętą gwarancją. Tak, jak serwis samochodowy nie przyjeżdża napompować ci powietrza do kół, tak i ty nie powinieneś jechać regulować okien. Oczywiście klient powinien być poinstruowany o konieczności prawidłowej eksploatacji okien i wyposażony w instrukcję regulacji zawiasów.

Petersen

Regulacja

Post autor: Petersen » sob sie 16, 2003 8:56 pm

Jest jedna rada ..sprzedawać dobre okna ..ja wykonuje regulacje gratis..obecnie mam Veke z okuciem RotoNT i nie ma problemów,
poprzednio mialem Brug..na Win... okucie miało być autuPilot a pakował facet Flexa..no i jeździło sie na regulacje na full ..wybrać dobry profil dobre okucie i przekonać ludzi że co jest tanie to jest drogie..Jest w kraju pare dobrych firm ,pare dobrych profili i są dobre okucia polecam..ja mam teraz św.spok. i mam się dobrze..a do regulacji niestety się jeździ gratis jak chcesz mieć dobrą reklame " mówioną" to trzeba ..nic na to nie poradzisz!! Pozdrawiam Piotr!!!!

Gość

Post autor: Gość » ndz sie 17, 2003 12:51 pm

Tak, jak serwis samochodowy nie przyjeżdża napompować ci powietrza do kół
Nie? A słyszałeś o czymś takim jak assistace? Jak masz malucha, to oczywiście nawet jak ci się silnik zużyje po 5tys. km to powiedzą, że go źle używałeś, jednak poważne firmy samochodowe płacą w okresie gwarancji nawet za twój pobyt w hotelu na czas naprawy samochodu! Uczmy się od nich!

Gość

Re: Regulacja

Post autor: Gość » ndz sie 17, 2003 6:02 pm

Petersen pisze:..a do regulacji niestety się jeździ gratis jak chcesz mieć dobrą reklame " mówioną" to trzeba ..nic na to nie poradzisz!! Pozdrawiam Piotr!!!!
To jest zupełnie inna kwestia, ponieważ wybrałeś taką formę reklamy i koszty z nią związane :wink:

oknoAD

Petersen3

regulacja

Post autor: Petersen3 » ndz sie 17, 2003 7:39 pm

Tak masz racje co do reklamy mówionej , są koszty ale to przynosi efekty , ale z twoimi argumentami trudno się nie zgodzić masz racje , ale jak sie sprzedaje okna dobrej jakości to i regulacje sa raz na jakiś czas i nie ma problemów. i co jest ważne by nasz producent realizował szybko reklamacje
A tak pozatym Panowie serdecznie pozdrawiam i życze aby " jesień była wasza "..dobrego ruchu w interesie i zdrowia!!!!

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”