okna Brügmann problem

gromit
Czytelnik
Czytelnik

okna Brügmann problem

Post autor: gromit » czw paź 09, 2008 11:31 pm

witam wszystkich

a wiec mam następujacy problem/zapytanie :)
zakupilem okna z profilem Brügmann coex , szyba U=1,0 , kolor; bialy (tak napisane na zleceniu)

po zamontowaniu okien w mieszkaniu spojrzalem na nalepiki na szybach i tak tam jest napisane

szyba: SANCO PLUS 4/16A/4 TOP EN/FL U1,1 PN- EN 673
co rowniez napisane jest na wewnetrznej stronie szyby: U1,1

Bylem z zapytaniem u pana u ktorego zostaly zamowione okna z zapytaniem czy to ze na zleceniu mam napisane szyba U=1,0 a zamontowane jest U=1,1
jest blad firmy ktora wyprodukowala okna.W rozmowie pan zapewnil mnie ze to jest jakis wymog firmy Brügmann i ze ta szyba spelnia wymogi szyby 1,0 ale ze wzledu na jakis certyfikat czy norme musialo byc zapisane jako U1,1 do tego zostalo mi pokazne jakies madre pismo od firmy prod. ta szybe ze wszystko jest wprzadku bynajmniej tak to zrozumialem co tam jest napisane

Tak wiec reasumuja pytam sie szanownego grona czy generalnie ta firma robi mnie w bambuko(gozej sie nie bede wyrazal) czy mozna jakos inaczej sprawdzic jaka to jest szyba, czy sam juz nie wiem bo troche zgupialem, duzo tu czytalem o oknach i dlatego sie do was zwracam o pomoc bo kasy na to trohe poszlo i nie chce placic za cos gorszego jak cos czlowiek chce zeby bylo cos naprawde dobre

z gory dziekuje za opinie i porady

oknoAD

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: okna Brügmann problem

Post autor: meraś » pt paź 10, 2008 9:19 am

szanowny kolego,

Tak więc gra jest nie warta świeczki bo różnice pomiędzy 1,1 a 1,0 są znikome w szczególności gdy mieszkasz w bloku, dobrze zrozumiałem ?

brugmann to dobey profil :)

ile masz m2 szyby ok ?
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

POLAK MALY
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: POLAK MALY » sob paź 11, 2008 3:06 pm

powiem krotko zrobili cie w bambuko zamawiasz szybe 1,0 a dostajesz 1,1 a to duza róznica
zadzwon do byle jakiego producenta szkla i zapytaj jaka różnica jest miedzy tymi szybami

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob paź 11, 2008 5:10 pm

Tak , zrobili Cię w bambuko i to przy zamówieniu.
Taniej wyszło zrobić papier niż zainwestować w technologię i jeszcze ta bajeczka o wymogu systemodawcy.
Niezgodność towaru z zamówieniem , nie chciałbym być producentem tych okien.

Robert Klos
Rozgadany
Rozgadany
Kontaktowanie:

Post autor: Robert Klos » ndz paź 12, 2008 7:06 am

Nie jest prawdą, że ktokolwiek zrobił cię w "bambuko".. Po prostu w międzyczasie zmieniła się norma na obliczanie wartości U dla szyb, i ta, która dotychczas miała wartość 1,0, według nowego sposobu obliczania (nowej normy) ma wartość 1,1. Ale to cały czas jest ta sama szyba, którą zamawiałeś do swojego okna. Oczywiście jeżeli masz w umowie zapisane, że powinieneś otrzymac okno z szybą o wartości U=1,0, to możesz się uprzeć i żądać takiej szyby. Ale to już będzie chyba pieniactwo...

Jeżeli chcesz sprawdzić tą informację u prawdziwego "eksperta" zadzwoń do doradcy technicznego Związku Polskie Okna i Drzwi (tel. 022 678 65 73) - on wyjasni ci wszystko z detalami. Pzdr - Robert

tomi
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: tomi » ndz paź 12, 2008 10:34 pm

właściwie to norma się zmieniła około lutego-marca obecnego roku, jednak wielu dilerów sprzedawało okna z szybami 1,0 i w czerwcu, można to brać za brak przepływu informacji pomiędzy dilerem, a producentem okien jak i świadome wprowadzenie błąd, dostawcy szyb o ile pamiętam szybko o tym informowali, a że mieli w ofercie szyby i 1,0 to gdy ktoś zamówił później 1,0 to otrzymywał ją, ale płacił drożej niż za 1,1

jak zamówienie było po kwietniu to właściwie gromita zrobiono w babuko, lub jest to zwykły błąd przy realizacji zlecenia

oknoAD

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » pn paź 13, 2008 5:03 pm

Robert Klos pisze:.... Po prostu w międzyczasie zmieniła się norma na obliczanie wartości U dla szyb, i ta, która dotychczas miała wartość 1,0, według nowego sposobu obliczania (nowej normy) ma wartość 1,1. ...
Dokładnie widziałem takie świadectwo badań chyba z IGP gdzie jedna i ta sama szyba miała określony współczynnik k=1,0 zbadany metodą badawczą i k=11, badany wg metody obliczeniowej.
Kolego to jest jedno i to samo, więc wdaje mi się że nic po za zmienionym opisem na ramce dystansowej nie uzyskasz.
Pozdrawiam Wojtys

feelip
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: feelip » śr paź 22, 2008 3:29 pm

To chyba mój klient, widać niedowiarek, ale takie czasy. Jest dokładnie tak jak któryś z kolegów napisał powyżej, to dokładnie ta sama szyba tylko liczone według innej normy . Wg normy PN-EN 674 szyba ta bedzie miała wspólczynnik 1,0 , według normy PN-EN 673 bedzie to współczynnik 1,1.Firma która produkuje dla nas szyby zmieniła szybę z 1,1 na 1,0 bez poinformowania nas o tym, ( w sumie nie zmieniła nic poza napisem na ramce) i stąd tez te problemy. pozdrawiam kolegę niedowiarka, pana G. :)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw paź 23, 2008 5:34 pm

A mi się włos jeży na głowie jak czytam "rady" kolegów po fachu!
Panowie, zamiast plotkować i pisać głupoty zacznijcie czytać źródła - normy, mądre strony dostwaców dla branzy itp.
Panie Robercie - może Forum Branżowe powinno lepiej docierać z reklamą do małych punktów dealerskich - bo mało kto wie, że można kupić taki praktyczny miesięcznik gdzie są zamieszczane fakty, a nie plotki a przy okazji jest też coś dla dociekliwych.

Może KTMG wypowie się coś więcej o szybach?
Szczerze mówiąc ostatnio zamawiałem pakiety dla potrzeb serwisowych i mój pośrednik - lokalny Producent przekonywał mnie, że w Glaspolu można także kupić szkło 1,1 ale i 1,0. Czy traktując te szyby tą samą normą będą one inne w budowie? A może miła Pani za brak znaku CE na ramce chciała dodatkowe pieniądze?

Bo to też taka zasada - jak pisał Glaspol - by móc znakować szyby znakiem CE na ramce przestaje być bity współczynnik - po prostu musiałoby się pojawiać 1,1 a to przez niektórych niedoinformowanych handlowców mogłoby być odczytane jako gorszy produkt :wink:

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”