OKNOPLAST-Kraków jednak najlepszy w Polsce

OKNOPLAST-Kraków jednak najlepszy w Polsce

Postprzez COOL » Śr wrz 25, 2002 10:51 am

Jestem niezależnym opiniotwórcą. Sądzę że OKNOPLAST-Kraków ma najlepsza reklamę w Polsce z wszystkich konkurentów. Jest to opinia nie tylko moja ale tez innych fachowców.
COOL
 

.

reklama oknoAd
 

Postprzez Gość » Śr wrz 25, 2002 1:41 pm

To było dobre... He he he... Oczywiście jesteś niezależny, niezwiązany z oknoplastem, itp :lol: :lol: :lol: :lol:
OKNOPLAST-Kraków ma najlepsza reklamę

A gdzie ty widziałeś reklamę Oknoplastu??? Chyba, że mówisz o tej "migawce" po programie "Kto was tak urządził".
Gość
 

Postprzez Giniol » Śr wrz 25, 2002 8:18 pm

"Nie ze mną te numery COOLER" :lol:
Giniol
 

Re: OKNOPLAST-Kraków jednak najlepszy w Polsce

Postprzez Gość » Cz wrz 26, 2002 3:14 pm

COOL napisał(a):Jestem niezależnym opiniotwórcą. Sądzę że OKNOPLAST-Kraków ma najlepsza reklamę w Polsce z wszystkich konkurentów. Jest to opinia nie tylko moja ale tez innych fachowców.


Zgadzam się z tą opinią - sadzenie drzew, które jest głównym motywem reklamy oknoplastu jest bardzo na miejscu zważywszy na ilość ołowiu i kadmu, które oknoplast aplikuje środowisku naturalnemu wraz ze swoimi oknami.

kompletnie zależny opiniotwórca !
Gość
 

Re: OKNOPLAST-Kraków jednak najlepszy w Polsce

Postprzez Gość » Cz wrz 26, 2002 3:16 pm

COOL napisał(a):Jestem niezależnym opiniotwórcą. Sądzę że OKNOPLAST-Kraków ma najlepsza reklamę w Polsce z wszystkich konkurentów. Jest to opinia nie tylko moja ale tez innych fachowców.


Szkoda tylko, że nie widomo o co w niej chodzi !!! :lol:
Gość
 

Postprzez Gość » Cz wrz 26, 2002 3:31 pm

Robienie propagandy włsnej firmy na forum to bardzo tani chwyt. Aktualna reklama oknoplastu jest beznadziejna, nie wiadomo o czym mówi i do kogo przemawia. Gratuluje dobrego samopoczucia autorowi (pracownikowi oknoplasu).

P.S.
Po lekturze wiekopomnego doniesienia o meczu piłkarskim pomiedzy pracownikami oknoplastu i veki - nie mogę się doczekać dalaszych niezwykle istotnych informacji o oknoplascie.
Gość
 

OKNOPLAST - Kraków

Postprzez Piotr K. » Pt wrz 27, 2002 9:15 am

Czasami wstyd mi, że pracuję w tej branży.
:oops: Poziom merytoryczny niektórych gości forum dotyczący produktu i marketingu pozostawia niestety bardzo wiele do życzenia.
Zawiści nie komentuję - bo to nasza cecha narodowa.

Ciekawy jestem w czym zatem można upatrywać sukces firmy OKNOPLAST-Kraków, która pomimo "zatruwania środowiska" i "beznadziejnej rekalmy" sprzedała już w tym roku ponad 100 000 sztuk okien.
:) Tym razem proszę "broń pozostawić w szatni"...

Dalsze niezwykle istotne informacje z życia firmy już wkrótce!
Piotr K.
 

100 tys szt ??

Postprzez maxio » Pt wrz 27, 2002 9:56 am

Imponujący wynik . Jestem pod wrażeniem . Ta ilość daje ponad 11 tys okien miesiecznie ze styczniem lutym marcem ktory jak wiadomo jest nie sa najlepszymi miesiacami . W innym przeliczeniu to daje ponad 440 okien dziennie liczac ze miesiac ma 25 dni pracujacych , czyli z takiego wyliczenia firma oknoplast musi być w stanie wyprodukować 1000 okien dziennie aby norma 440 okien byla zachowana (świeta, dni wolne , przestoje produkcyjne) . Bardzo ambitnie i imponująco . Do produkcji takiej ilości okien w trybie jedno zmianowym jest potrzebne jakies 3-4 moze 5 lini w pelni automatycznych (zakladajac ze jedna linia jest w stanie wyprodukowac 160-200 moze 220 okien dziennie według oficjalnych danych) zakładając że Państwo pracują ciągle w systemie dwuzmianowym (czyli jedna linia srednio dziennie max 350 okien dziennie , druga zmiana jest zawsze mniej wydolna) to i tak sa potrzebne trzy linie w pelni automatyczne każda działająca w trybie dwuzmianowym) . Ja wiem ze w tej branzy znane jest lekkie "wywyzszanie sie" aby sie pokazac . Tak jak bylo z p.Peteckim i jego firma osiagajaca obroty 300 mln zl rocznie (oczywiscie z produkcji stolarki pcv) . Ale prosilbym o troche realnosci . Ostatnio przygladalem sie firmie TRAS , ktora osiagnela obort w wysokosci 60 mln zl i to jest realne , przy sprzedazy ok 100 ponad 100 tys okien . Nie twierdze ze Panstwo sa małą firma ale proszę o troche realnosci .
Maxio
maxio
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 297
Dołączył(a): Cz wrz 26, 2002 2:37 pm

Jak to możliwe ???

Postprzez Piotr K. » Pt wrz 27, 2002 11:07 am

Dziękuje p. Maxio za merytoryczny wywód - będący podsumowaniem pewnych standardów w naszym kraju.

W celu sprawdzenia wielkości OKNOPLAST Kraków odsyłam do danych bilansowych, które firma rok rocznie publikuje (sprzedaż 2001 - 59,5 mln, czyli faktycznie ok. 100 tys. sztuk okien pvc).
W celu poznania jak pracuje zakład w sytemie 3-zmianowym z wydajnością ponad 10 jedn./osobę i bez przestojów - serdecznie zapraszam do Krakowa.

Pozdrawiam :)
Piotr K.
 

Re: OKNOPLAST - Kraków

Postprzez Gość » Pt wrz 27, 2002 12:02 pm

Ciekawy jestem w czym zatem można upatrywać sukces firmy OKNOPLAST-Kraków, która pomimo "zatruwania środowiska" i "beznadziejnej rekalmy" sprzedała już w tym roku ponad 100 000 sztuk okien.

Zapewne w braku świadomości polskiego społeczeńtwa. Ilu klientów wie co to jest tzw. Zielona Księga PCW, i że z dokumentu tego wynika, że stabilizatory kadmowe i ołowiowe są niebezpieczne dla środowiska i dla urzytkowników. Ilu klientów wie, że w oknie O34 wykonanym z PCW stabilizowanego ołowiem jest blisko 0,5kg tego niebezpiecznego metalu? !!!

Przez 30 lat w Polsce kryto dachy eternitem - materiałem wytwarzanym na bazie azbestu. Czy z tego wynika, że eternit jest bezpieczny dla ludzi i śrdodowiska.

W Dani od początku tego roku nie wolno wytwarzać ani importować PCW stabilizowanego kadmem lub ołowiem. W pozostałych krajach "piętnastki" zakaz taki wejdzie w życie w najbliższym czasie.

Wielcy europejscy producenci systemów PCW wycofują z swoich krajów urządzenia ekstruzyjne pracujące na bazie kadmy i ołowiu. Proszę zgadnąć gdzie te ciągi technologiczne trafiają.
Gość
 

Postprzez Gość » Pt wrz 27, 2002 12:05 pm

Wszędzie jest coś szkodliwego. Może zaczniemy żyć w inkubatorach?
Gość
 

DO MAXIO

Postprzez Gość » Pt wrz 27, 2002 12:07 pm

Maxio przyjąłeś zaproszenie?
Gość
 

Postprzez pchelek » Pt wrz 27, 2002 12:38 pm

:D Pojawił się kolejny ekoterrorysta, który znalazł w profilach PVC stabilizatory kadmowe - REWELACJA. Który dowodzi wysokiej szkodliwości PVC.
Z takimi nie warto rozmawiać, im nie przemiawiają żadne argumenty - są jak rycerze - zakute ..... w stal.
Ołów jest w profilacj PVC - to fakt ale nie można zapominać, że jest związany z polichlorkiem wiązaniami atomowymi, których rozerwać nie można. To fakt, że okna i odpady z PVC zaśmiecają środowisko. Rzecz w tym, żeby je utylizować jak to się robi w cywilizowanych krajach. W Polsce już jest firma co zbiera takie odpady. Tu jest pole do działania ekologów - inaczej - szermując hasłami wysokiej szkodliwości PVC stają się ekoterrorystami. Dlaczego nie występują przeciwko innym tworzywom. Po prostu nie mają interesu - protestują pod "zaszczytnymi" hasłami ochrony przyrody przeciwko swoim konkurentom i najczęściej są to producenci inych okien niż PVC. Z OKNOPLAST obroni się sam. Życzyć każdemu takiej sprzedaży, ekoterrorystom z innych okien też.
pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 514
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2002 12:36 pm

Postprzez Gość » Pt wrz 27, 2002 2:07 pm

Do Pana obrońcy OKNOPLASTU !!!

Wyrażam wątpliwość czy z obecnym produktem OKNOPLAT obroni się sam. Być może OKNOPLAT się obroni ale na pewno przechodząc, wczesniej czy później na stabilizatory bezpieczne.

Z tymi wiązaniami atomowymi to Pan przyłożył z grubej rury. Nie jestem dyplomowanym chemikiem ani fizykiem molekularnym ale jestem na tyle starym capem żeby pamiętać bardzo wiele produktów, które 10, 20 lat temu były zupełnie nieszkodliwe dla użytkowników, a których teraz figurują na listach produktów najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia.

Mam pytanie - Ilu Pan zna ludzi, którzy wymieniąjąc w przyszłości okna PCW będzie szukać firmy zajmującej się utulizacją PCW (nawet jeżeli takie firmy powstaną) ? Odpowiedzi udzielają za Pana sami Polacy i można ją zobaczyć w polskich lasach pomimo istnienia wysypisk śmieci.

W miejscowości gdzie spędzam każdą niedzielę od kilku lat wymienia się dachy eternitowe - bo od kilku lat wiadomo, że to nie zdrowe. Robią to oczywiście majętni gospodarze, dbając przy tym, żeby eternit podczas demontażu nie pylił na ich ziemie. Wie Pan gdzie trafia ten etermit ? Otóż, bardzo chętnie go biorą biedniejsi gospodarze na utwardzanie dróg dojazdowych do swoich pól.

TAK SAMO BĘDZIE WYGLĄDAŁO TO PANA UTYLIZOWANIE OŁOWIU W OKNACH - Oknoplatu i 95% producentów w Polsce kupujących profile ołowiowe wycofywane z zachodu. Kupowane tylko ze względu na cenę. Niską dlatego, że systemów stabilizowanych ołowiem jest za dużo. A potentaci europejscy ze względu na ograniczenia w ich stosowaniu we własnych krajach gdzieś muszą zamortyzować inwestycje związane z zakupem maszyn i urządzeń do ich produkcji.
Gość
 

Re: OKNOPLAST-Kraków jednak najlepszy w Polsce

Postprzez Gość » Pt wrz 27, 2002 2:20 pm

COOL napisał(a):Jestem niezależnym opiniotwórcą. Sądzę że OKNOPLAST-Kraków ma najlepsza reklamę w Polsce z wszystkich konkurentów. Jest to opinia nie tylko moja ale tez innych fachowców.


Na litość boską ta opinia świadczy o głębokim "narcyzmie" autora albo o tym, że dni jego pracy w Dziale Reklamy OKNOPLAST są już policzone i chwyta się brzytwy. Wstydu Waść oszczędź.

Pracuję w branży i obserwuję reklamy m. in. OKNOPLASTU od kilku lat. Tak beznadziejnych jak w tym roku jeszcze nie widziałem.
Gość
 

Postprzez Gość » Pt wrz 27, 2002 2:26 pm

Każda poważna firma prócz sprzedaży okien zajmuje się jeszcze wywozem wymienionych. Także nie wiem jakie pan zna firmy ale te najlepsze okna wywożą i oddaja do utylizacji
Gość
 

Re: OKNOPLAST - Kraków

Postprzez Gość » Pt wrz 27, 2002 2:27 pm

Piotr K. napisał(a):Czasami wstyd mi, że pracuję w tej branży.
:oops: Poziom merytoryczny niektórych gości forum dotyczący produktu i marketingu pozostawia niestety bardzo wiele do życzenia.
Zawiści nie komentuję - bo to nasza cecha narodowa.

Ciekawy jestem w czym zatem można upatrywać sukces firmy OKNOPLAST-Kraków, która pomimo "zatruwania środowiska" i "beznadziejnej rekalmy" sprzedała już w tym roku ponad 100 000 sztuk okien.
:) Tym razem proszę "broń pozostawić w szatni"...

Dalsze niezwykle istotne informacje z życia firmy już wkrótce!


ad pierwsze zdanie) - mnie też !!!
ad drugie zdanie) - sprzedaż produktu zależna jest od wielu czynników nie tylko od marketingu a tym bardziej nie od reklamy, która jest jedynie jego częścią.
ad trzecie zdanie) nie mogę się doczekać
Gość
 

Postprzez Gość » Pt wrz 27, 2002 2:34 pm

Anonymous napisał(a):Każda poważna firma prócz sprzedaży okien zajmuje się jeszcze wywozem wymienionych. Także nie wiem jakie pan zna firmy ale te najlepsze okna wywożą i oddaja do utylizacji


Zgaduję, że konentarz odnosi sie do mojej odpowiedzi obrońcy OKNOPLAST. Otóż drogi Panie absolutnie jest to nieprawda. Nie ma w Polsce firmy okiennej, która instalowała wszystkie okna przez siebie sprzedawane. Wiekszość okien sprzedaje się poprzez Dealerów nad, którymi ma się bardzo ograniczoną kontrolę gdyż są to niezależne podmioty gospodarcze. Tak też jest w przypadku firmy OKNOPLAST. Dodatkowo nawet te nieliczne przypadki sprzedaży przez własnych handlowców realizowane sa często bez usługi montażowej.
Gość
 

Postprzez Gość » Pt wrz 27, 2002 2:39 pm

Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):Każda poważna firma prócz sprzedaży okien zajmuje się jeszcze wywozem wymienionych. Także nie wiem jakie pan zna firmy ale te najlepsze okna wywożą i oddaja do utylizacji


Zgaduję, że konentarz odnosi sie do mojej odpowiedzi obrońcy OKNOPLAST. Otóż drogi Panie absolutnie jest to nieprawda. Nie ma w Polsce firmy okiennej, która instalowała wszystkie okna przez siebie sprzedawane. Wiekszość okien sprzedaje się poprzez Dealerów nad, którymi ma się bardzo ograniczoną kontrolę gdyż są to niezależne podmioty gospodarcze. Tak też jest w przypadku firmy OKNOPLAST. Dodatkowo nawet te nieliczne przypadki sprzedaży przez własnych handlowców realizowane sa często bez usługi montażowej.
Więc tzreba mieć takich dealerów którzy to robią, bez wyjątku. To juz zależy od firmy jak przygotuje swoich dealerów do tego typu działań.
Gość
 

Forum to forum!

Postprzez Piotr K. » Pt wrz 27, 2002 3:50 pm

Zaczęło się od lekkiego tematu reklamy OKNOPLAST Kraków, a skończyło na poważnej debacie ekologicznej...
Piotr K.
 

Postprzez Gość » So wrz 28, 2002 10:51 am

Zaczęło się nie od luźnego tematu tylko od BAŁWOCHWALSTWA. Trzeba mieć trochę umiaru, skromności i klasy a nie sprzedawać na FORUM tandetnej propagandy własnej firmy - bo nie nie do tego miejsce.
Gość
 

Postprzez nie pracownik O-Plastu » N wrz 29, 2002 10:08 am


Najciekawsze jest to ze forum o ktorego czystosc walczycie odwiedzaja tylko!!! ludzie z branzy, a nie klienci wiec po co hipokryzja obsmarowujmy sie do oporu i tak to zostaje w rodzinie :)
ponadto chce powiedziec ze bylem w Oknoplascie i widzialem polecam kazdemu robi wrazenie
troche luzu panowie
nara
nie pracownik O-Plastu
 

Postprzez Gość » Wt paź 01, 2002 3:00 pm

nie pracownik O-Plastu napisał(a):
Najciekawsze jest to ze forum o ktorego czystosc walczycie odwiedzaja tylko!!! ludzie z branzy, a nie klienci wiec po co hipokryzja obsmarowujmy sie do oporu i tak to zostaje w rodzinie :)
ponadto chce powiedziec ze bylem w Oknoplascie i widzialem polecam kazdemu robi wrazenie
troche luzu panowie
nara


a Prezesa Też Pan widział - Robi równie dobre wrażenie ?
Gość
 

Postprzez Gość » Wt paź 01, 2002 3:06 pm

Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Więc tzreba mieć takich dealerów którzy to robią, bez wyjątku. To juz zależy od firmy jak przygotuje swoich dealerów do tego typu działań.


To są poborzne życzenia - nie ma możliwości żeby to w 100% skontrolowac i wy tego też nie robisie.

P.S.
Rozumiem, że firma OKNOPLAST odmawia klientom sprzedaży okien bez usługi montazowej.
Gość
 

Postprzez Gość » Wt paź 01, 2002 3:20 pm

o mój BORZE ...
Gość
 

ETERNIT

Postprzez Budowlaniec » Cz paź 03, 2002 10:09 am

To firma Oknoplast Kraków produkuje ETERNIT ?
Budowlaniec
 

Postprzez Gość » N paź 06, 2002 9:38 pm

prezesa nie widzialem ale wolalbym prezeske, pozdrawiam 8)
Gość
 

Re: ETERNIT

Postprzez Gość » Śr paź 16, 2002 2:37 pm

Budowlaniec napisał(a):To firma Oknoplast Kraków produkuje ETERNIT ?


niewiele się różnią ich okna
Gość
 

Postprzez Gość » Śr paź 16, 2002 2:40 pm

15 minut od zamieszczenia tematu i jest juz druga strona - niech ktoś powie, że się myliłem mowiąc, że połowa odwiedzających to pracownicy oknoplastu.
Gość
 

Postprzez Gość » Śr paź 16, 2002 2:45 pm

Anonymous napisał(a):15 minut od zamieszczenia tematu i jest juz druga strona - niech ktoś powie, że się myliłem mowiąc, że połowa odwiedzających to pracownicy oknoplastu.


Widocznie pracownicy Oknoplastu lubia rozmawiac o oknach.
Gość
 

Postprzez Gość » Śr paź 16, 2002 3:11 pm

Widocznie pracownicy Oknoplastu lubia rozmawiac o oknach.[/quote]

A o czym mają rozmawiać - o eternicie ??
Gość
 

Postprzez Danak » Wt paź 29, 2002 10:27 am

I po co tyle krzyku , (kto więcej wyprodukuje ???)
Liczy się jakość a nie ilość !!!!
Jeżeli okna są naprawde dobre to nie trzeba pisać ile się ich
sprzedaje rocznie . Jestem niezależnym obserwatorem i na mnie takie
chwyty nie działają !!!!
ps może lepiej byloby pisać o zaletach okien, nowościach wprowadzanych
przez daną firmę itp. niż chwalić sie ile to ona sprzeda okien rocznie.
Tym bardziej ,że nie są te dane poparte odpowiednią dokumentacją.
POZDRAWIAM !!!!!!!! :D
Danak
 

Postprzez psuBrat » Wt paź 29, 2002 4:20 pm

a ja chciałbym wiedzieć ile kto sprzedaje okien... co do jakości to kwestia gustu .. ale każde nawet najgorsze sprzedane okno zabiera miejsce oknu, które mógłbym sprzedać :)

:wink:
psuBrat
 

Postprzez Gość » Śr paź 30, 2002 9:16 am

Jestem niezależnym obserwatorem

Kolejny pracownik Oknoplastu :lol: :lol: :lol:
Gość
 


Powrót do Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Oknonet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.