OKNOPLAST-Kraków jednak najlepszy w Polsce

COOL

OKNOPLAST-Kraków jednak najlepszy w Polsce

Post autor: COOL » śr wrz 25, 2002 10:51 am

Jestem niezależnym opiniotwórcą. Sądzę że OKNOPLAST-Kraków ma najlepsza reklamę w Polsce z wszystkich konkurentów. Jest to opinia nie tylko moja ale tez innych fachowców.

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » śr wrz 25, 2002 1:41 pm

To było dobre... He he he... Oczywiście jesteś niezależny, niezwiązany z oknoplastem, itp :lol: :lol: :lol: :lol:
OKNOPLAST-Kraków ma najlepsza reklamę
A gdzie ty widziałeś reklamę Oknoplastu??? Chyba, że mówisz o tej "migawce" po programie "Kto was tak urządził".

Giniol

Post autor: Giniol » śr wrz 25, 2002 8:18 pm

"Nie ze mną te numery COOLER" :lol:

Gość

Re: OKNOPLAST-Kraków jednak najlepszy w Polsce

Post autor: Gość » czw wrz 26, 2002 3:14 pm

COOL pisze:Jestem niezależnym opiniotwórcą. Sądzę że OKNOPLAST-Kraków ma najlepsza reklamę w Polsce z wszystkich konkurentów. Jest to opinia nie tylko moja ale tez innych fachowców.
Zgadzam się z tą opinią - sadzenie drzew, które jest głównym motywem reklamy oknoplastu jest bardzo na miejscu zważywszy na ilość ołowiu i kadmu, które oknoplast aplikuje środowisku naturalnemu wraz ze swoimi oknami.

kompletnie zależny opiniotwórca !

Gość

Post autor: Gość » czw wrz 26, 2002 3:16 pm

COOL pisze:Jestem niezależnym opiniotwórcą. Sądzę że OKNOPLAST-Kraków ma najlepsza reklamę w Polsce z wszystkich konkurentów. Jest to opinia nie tylko moja ale tez innych fachowców.
Szkoda tylko, że nie widomo o co w niej chodzi !!! :lol:

Gość

Post autor: Gość » czw wrz 26, 2002 3:31 pm

Robienie propagandy włsnej firmy na forum to bardzo tani chwyt. Aktualna reklama oknoplastu jest beznadziejna, nie wiadomo o czym mówi i do kogo przemawia. Gratuluje dobrego samopoczucia autorowi (pracownikowi oknoplasu).

P.S.
Po lekturze wiekopomnego doniesienia o meczu piłkarskim pomiedzy pracownikami oknoplastu i veki - nie mogę się doczekać dalaszych niezwykle istotnych informacji o oknoplascie.

oknoAD

Piotr K.

OKNOPLAST - Kraków

Post autor: Piotr K. » pt wrz 27, 2002 9:15 am

Czasami wstyd mi, że pracuję w tej branży.
:oops: Poziom merytoryczny niektórych gości forum dotyczący produktu i marketingu pozostawia niestety bardzo wiele do życzenia.
Zawiści nie komentuję - bo to nasza cecha narodowa.

Ciekawy jestem w czym zatem można upatrywać sukces firmy OKNOPLAST-Kraków, która pomimo "zatruwania środowiska" i "beznadziejnej rekalmy" sprzedała już w tym roku ponad 100 000 sztuk okien.
:) Tym razem proszę "broń pozostawić w szatni"...

Dalsze niezwykle istotne informacje z życia firmy już wkrótce!

maxio
Ekspert
Ekspert

100 tys szt ??

Post autor: maxio » pt wrz 27, 2002 9:56 am

Imponujący wynik . Jestem pod wrażeniem . Ta ilość daje ponad 11 tys okien miesiecznie ze styczniem lutym marcem ktory jak wiadomo jest nie sa najlepszymi miesiacami . W innym przeliczeniu to daje ponad 440 okien dziennie liczac ze miesiac ma 25 dni pracujacych , czyli z takiego wyliczenia firma oknoplast musi być w stanie wyprodukować 1000 okien dziennie aby norma 440 okien byla zachowana (świeta, dni wolne , przestoje produkcyjne) . Bardzo ambitnie i imponująco . Do produkcji takiej ilości okien w trybie jedno zmianowym jest potrzebne jakies 3-4 moze 5 lini w pelni automatycznych (zakladajac ze jedna linia jest w stanie wyprodukowac 160-200 moze 220 okien dziennie według oficjalnych danych) zakładając że Państwo pracują ciągle w systemie dwuzmianowym (czyli jedna linia srednio dziennie max 350 okien dziennie , druga zmiana jest zawsze mniej wydolna) to i tak sa potrzebne trzy linie w pelni automatyczne każda działająca w trybie dwuzmianowym) . Ja wiem ze w tej branzy znane jest lekkie "wywyzszanie sie" aby sie pokazac . Tak jak bylo z p.Peteckim i jego firma osiagajaca obroty 300 mln zl rocznie (oczywiscie z produkcji stolarki pcv) . Ale prosilbym o troche realnosci . Ostatnio przygladalem sie firmie TRAS , ktora osiagnela obort w wysokosci 60 mln zl i to jest realne , przy sprzedazy ok 100 ponad 100 tys okien . Nie twierdze ze Panstwo sa małą firma ale proszę o troche realnosci .
Maxio

Piotr K.

Jak to możliwe ???

Post autor: Piotr K. » pt wrz 27, 2002 11:07 am

Dziękuje p. Maxio za merytoryczny wywód - będący podsumowaniem pewnych standardów w naszym kraju.

W celu sprawdzenia wielkości OKNOPLAST Kraków odsyłam do danych bilansowych, które firma rok rocznie publikuje (sprzedaż 2001 - 59,5 mln, czyli faktycznie ok. 100 tys. sztuk okien pvc).
W celu poznania jak pracuje zakład w sytemie 3-zmianowym z wydajnością ponad 10 jedn./osobę i bez przestojów - serdecznie zapraszam do Krakowa.

Pozdrawiam :)

Gość

Re: OKNOPLAST - Kraków

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 12:02 pm

Ciekawy jestem w czym zatem można upatrywać sukces firmy OKNOPLAST-Kraków, która pomimo "zatruwania środowiska" i "beznadziejnej rekalmy" sprzedała już w tym roku ponad 100 000 sztuk okien.

Zapewne w braku świadomości polskiego społeczeńtwa. Ilu klientów wie co to jest tzw. Zielona Księga PCW, i że z dokumentu tego wynika, że stabilizatory kadmowe i ołowiowe są niebezpieczne dla środowiska i dla urzytkowników. Ilu klientów wie, że w oknie O34 wykonanym z PCW stabilizowanego ołowiem jest blisko 0,5kg tego niebezpiecznego metalu? !!!

Przez 30 lat w Polsce kryto dachy eternitem - materiałem wytwarzanym na bazie azbestu. Czy z tego wynika, że eternit jest bezpieczny dla ludzi i śrdodowiska.

W Dani od początku tego roku nie wolno wytwarzać ani importować PCW stabilizowanego kadmem lub ołowiem. W pozostałych krajach "piętnastki" zakaz taki wejdzie w życie w najbliższym czasie.

Wielcy europejscy producenci systemów PCW wycofują z swoich krajów urządzenia ekstruzyjne pracujące na bazie kadmy i ołowiu. Proszę zgadnąć gdzie te ciągi technologiczne trafiają.

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 12:05 pm

Wszędzie jest coś szkodliwego. Może zaczniemy żyć w inkubatorach?

Gość

DO MAXIO

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 12:07 pm

Maxio przyjąłeś zaproszenie?

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » pt wrz 27, 2002 12:38 pm

:D Pojawił się kolejny ekoterrorysta, który znalazł w profilach PVC stabilizatory kadmowe - REWELACJA. Który dowodzi wysokiej szkodliwości PVC.
Z takimi nie warto rozmawiać, im nie przemiawiają żadne argumenty - są jak rycerze - zakute ..... w stal.
Ołów jest w profilacj PVC - to fakt ale nie można zapominać, że jest związany z polichlorkiem wiązaniami atomowymi, których rozerwać nie można. To fakt, że okna i odpady z PVC zaśmiecają środowisko. Rzecz w tym, żeby je utylizować jak to się robi w cywilizowanych krajach. W Polsce już jest firma co zbiera takie odpady. Tu jest pole do działania ekologów - inaczej - szermując hasłami wysokiej szkodliwości PVC stają się ekoterrorystami. Dlaczego nie występują przeciwko innym tworzywom. Po prostu nie mają interesu - protestują pod "zaszczytnymi" hasłami ochrony przyrody przeciwko swoim konkurentom i najczęściej są to producenci inych okien niż PVC. Z OKNOPLAST obroni się sam. Życzyć każdemu takiej sprzedaży, ekoterrorystom z innych okien też.

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 2:07 pm

Do Pana obrońcy OKNOPLASTU !!!

Wyrażam wątpliwość czy z obecnym produktem OKNOPLAT obroni się sam. Być może OKNOPLAT się obroni ale na pewno przechodząc, wczesniej czy później na stabilizatory bezpieczne.

Z tymi wiązaniami atomowymi to Pan przyłożył z grubej rury. Nie jestem dyplomowanym chemikiem ani fizykiem molekularnym ale jestem na tyle starym capem żeby pamiętać bardzo wiele produktów, które 10, 20 lat temu były zupełnie nieszkodliwe dla użytkowników, a których teraz figurują na listach produktów najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia.

Mam pytanie - Ilu Pan zna ludzi, którzy wymieniąjąc w przyszłości okna PCW będzie szukać firmy zajmującej się utulizacją PCW (nawet jeżeli takie firmy powstaną) ? Odpowiedzi udzielają za Pana sami Polacy i można ją zobaczyć w polskich lasach pomimo istnienia wysypisk śmieci.

W miejscowości gdzie spędzam każdą niedzielę od kilku lat wymienia się dachy eternitowe - bo od kilku lat wiadomo, że to nie zdrowe. Robią to oczywiście majętni gospodarze, dbając przy tym, żeby eternit podczas demontażu nie pylił na ich ziemie. Wie Pan gdzie trafia ten etermit ? Otóż, bardzo chętnie go biorą biedniejsi gospodarze na utwardzanie dróg dojazdowych do swoich pól.

TAK SAMO BĘDZIE WYGLĄDAŁO TO PANA UTYLIZOWANIE OŁOWIU W OKNACH - Oknoplatu i 95% producentów w Polsce kupujących profile ołowiowe wycofywane z zachodu. Kupowane tylko ze względu na cenę. Niską dlatego, że systemów stabilizowanych ołowiem jest za dużo. A potentaci europejscy ze względu na ograniczenia w ich stosowaniu we własnych krajach gdzieś muszą zamortyzować inwestycje związane z zakupem maszyn i urządzeń do ich produkcji.

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 2:20 pm

Na litość boską ta opinia świadczy o głębokim "narcyzmie" autora albo o tym, że dni jego pracy w Dziale Reklamy OKNOPLAST są już policzone i chwyta się brzytwy. Wstydu Waść oszczędź.

Pracuję w branży i obserwuję reklamy m. in. OKNOPLASTU od kilku lat. Tak beznadziejnych jak w tym roku jeszcze nie widziałem.

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 2:26 pm

Każda poważna firma prócz sprzedaży okien zajmuje się jeszcze wywozem wymienionych. Także nie wiem jakie pan zna firmy ale te najlepsze okna wywożą i oddaja do utylizacji

Gość

Re: OKNOPLAST - Kraków

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 2:27 pm

Piotr K. pisze:Czasami wstyd mi, że pracuję w tej branży.
:oops: Poziom merytoryczny niektórych gości forum dotyczący produktu i marketingu pozostawia niestety bardzo wiele do życzenia.
Zawiści nie komentuję - bo to nasza cecha narodowa.

:) Tym razem proszę "broń pozostawić w szatni"...

Dalsze niezwykle istotne informacje z życia firmy już wkrótce!
ad pierwsze zdanie) - mnie też !!!
ad drugie zdanie) - sprzedaż produktu zależna jest od wielu czynników nie tylko od marketingu a tym bardziej nie od reklamy, która jest jedynie jego częścią.
ad trzecie zdanie) nie mogę się doczekać

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 2:34 pm

Anonymous pisze:Każda poważna firma prócz sprzedaży okien zajmuje się jeszcze wywozem wymienionych. Także nie wiem jakie pan zna firmy ale te najlepsze okna wywożą i oddaja do utylizacji
Zgaduję, że konentarz odnosi sie do mojej odpowiedzi obrońcy OKNOPLAST. Otóż drogi Panie absolutnie jest to nieprawda. Nie ma w Polsce firmy okiennej, która instalowała wszystkie okna przez siebie sprzedawane. Wiekszość okien sprzedaje się poprzez Dealerów nad, którymi ma się bardzo ograniczoną kontrolę gdyż są to niezależne podmioty gospodarcze. Tak też jest w przypadku firmy OKNOPLAST. Dodatkowo nawet te nieliczne przypadki sprzedaży przez własnych handlowców realizowane sa często bez usługi montażowej.

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 2:39 pm

Anonymous pisze:
Anonymous pisze:Każda poważna firma prócz sprzedaży okien zajmuje się jeszcze wywozem wymienionych. Także nie wiem jakie pan zna firmy ale te najlepsze okna wywożą i oddaja do utylizacji
Zgaduję, że konentarz odnosi sie do mojej odpowiedzi obrońcy OKNOPLAST. Otóż drogi Panie absolutnie jest to nieprawda. Nie ma w Polsce firmy okiennej, która instalowała wszystkie okna przez siebie sprzedawane. Wiekszość okien sprzedaje się poprzez Dealerów nad, którymi ma się bardzo ograniczoną kontrolę gdyż są to niezależne podmioty gospodarcze. Tak też jest w przypadku firmy OKNOPLAST. Dodatkowo nawet te nieliczne przypadki sprzedaży przez własnych handlowców realizowane sa często bez usługi montażowej.

Więc tzreba mieć takich dealerów którzy to robią, bez wyjątku. To juz zależy od firmy jak przygotuje swoich dealerów do tego typu działań.

Piotr K.

Forum to forum!

Post autor: Piotr K. » pt wrz 27, 2002 3:50 pm

Zaczęło się od lekkiego tematu reklamy OKNOPLAST Kraków, a skończyło na poważnej debacie ekologicznej...

Gość

Post autor: Gość » sob wrz 28, 2002 10:51 am

Zaczęło się nie od luźnego tematu tylko od BAŁWOCHWALSTWA. Trzeba mieć trochę umiaru, skromności i klasy a nie sprzedawać na FORUM tandetnej propagandy własnej firmy - bo nie nie do tego miejsce.

nie pracownik O-Plastu

Post autor: nie pracownik O-Plastu » ndz wrz 29, 2002 10:08 am

Najciekawsze jest to ze forum o ktorego czystosc walczycie odwiedzaja tylko!!! ludzie z branzy, a nie klienci wiec po co hipokryzja obsmarowujmy sie do oporu i tak to zostaje w rodzinie :)
ponadto chce powiedziec ze bylem w Oknoplascie i widzialem polecam kazdemu robi wrazenie
troche luzu panowie
nara

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 3:00 pm

nie pracownik O-Plastu pisze:
Najciekawsze jest to ze forum o ktorego czystosc walczycie odwiedzaja tylko!!! ludzie z branzy, a nie klienci wiec po co hipokryzja obsmarowujmy sie do oporu i tak to zostaje w rodzinie :)
ponadto chce powiedziec ze bylem w Oknoplascie i widzialem polecam kazdemu robi wrazenie
troche luzu panowie
nara
a Prezesa Też Pan widział - Robi równie dobre wrażenie ?

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 3:06 pm

Anonymous pisze:
Anonymous pisze:
Anonymous pisze:
Więc tzreba mieć takich dealerów którzy to robią, bez wyjątku. To juz zależy od firmy jak przygotuje swoich dealerów do tego typu działań.
To są poborzne życzenia - nie ma możliwości żeby to w 100% skontrolowac i wy tego też nie robisie.

P.S.
Rozumiem, że firma OKNOPLAST odmawia klientom sprzedaży okien bez usługi montazowej.

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 3:20 pm

o mój BORZE ...

Budowlaniec

ETERNIT

Post autor: Budowlaniec » czw paź 03, 2002 10:09 am

To firma Oknoplast Kraków produkuje ETERNIT ?

Gość

Post autor: Gość » ndz paź 06, 2002 9:38 pm

prezesa nie widzialem ale wolalbym prezeske, pozdrawiam 8)

Gość

Re: ETERNIT

Post autor: Gość » śr paź 16, 2002 2:37 pm

Budowlaniec pisze:To firma Oknoplast Kraków produkuje ETERNIT ?
niewiele się różnią ich okna

Gość

Post autor: Gość » śr paź 16, 2002 2:40 pm

15 minut od zamieszczenia tematu i jest juz druga strona - niech ktoś powie, że się myliłem mowiąc, że połowa odwiedzających to pracownicy oknoplastu.

Gość

Post autor: Gość » śr paź 16, 2002 2:45 pm

Anonymous pisze:15 minut od zamieszczenia tematu i jest juz druga strona - niech ktoś powie, że się myliłem mowiąc, że połowa odwiedzających to pracownicy oknoplastu.
Widocznie pracownicy Oknoplastu lubia rozmawiac o oknach.

Gość

Post autor: Gość » śr paź 16, 2002 3:11 pm

Widocznie pracownicy Oknoplastu lubia rozmawiac o oknach.[/quote]

A o czym mają rozmawiać - o eternicie ??

Danak

Post autor: Danak » wt paź 29, 2002 10:27 am

I po co tyle krzyku , (kto więcej wyprodukuje ???)
Liczy się jakość a nie ilość !!!!
Jeżeli okna są naprawde dobre to nie trzeba pisać ile się ich
sprzedaje rocznie . Jestem niezależnym obserwatorem i na mnie takie
chwyty nie działają !!!!
ps może lepiej byloby pisać o zaletach okien, nowościach wprowadzanych
przez daną firmę itp. niż chwalić sie ile to ona sprzeda okien rocznie.
Tym bardziej ,że nie są te dane poparte odpowiednią dokumentacją.
POZDRAWIAM !!!!!!!! :D

psuBrat

Post autor: psuBrat » wt paź 29, 2002 4:20 pm

a ja chciałbym wiedzieć ile kto sprzedaje okien... co do jakości to kwestia gustu .. ale każde nawet najgorsze sprzedane okno zabiera miejsce oknu, które mógłbym sprzedać :)

:wink:

Gość

Post autor: Gość » śr paź 30, 2002 9:16 am

Jestem niezależnym obserwatorem
Kolejny pracownik Oknoplastu :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”