Oknoplast Kraków

Mc Kwac
Czytelnik
Czytelnik

Oknoplast Kraków

Post autor: Mc Kwac » wt gru 16, 2008 10:36 pm

Witam wszystkich.
Powiedzcie co sadzicie o firmie Oknoplast z Krakowa.

oknoAD

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Oknoplast Kraków

Post autor: perfektaokna » śr gru 17, 2008 9:17 am

wydaja dużo kasy na reklamę
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

adam2411
Małomówny
Małomówny

Post autor: adam2411 » śr gru 17, 2008 10:43 am

Poszukaj na forum, tysiące osądzeń.

Awatar użytkownika
sypta197534
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: sypta197534 » sob gru 20, 2008 8:30 pm

Przereklamowany wyrób i tyle :lol:

Keon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Keon » ndz gru 21, 2008 2:39 pm

To że przereklamowany to każdy wie, znam ich dobrze i wiem że Krakusy uważają się za opiekuńczych Bogów, chodzą z głowami w chmurach bo uważają się za najlepszych w branży, a tak naprawdę ich polityka polega tylko na praniu mózgów swoim dealerom i klientom, z zewnątrz to wygląda tak że wszystko jest cacy, ale jak wejdziesz z nimi w układ a będziesz w jakiś sposób niewygodny albo pojawi sie ktoś inny na Twoje miejsce to z miejsca dostaniesz kopa ! znam ludzi których Oknoplast potraktował po chamsku ale oczywiście o tym nikt nic nie mówi, sam nie wiem dlaczego ? Ciekawe jak długo ich fałszywa strategia będzie skuteczna, oby jak najkrócej !

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » pn gru 22, 2008 12:34 pm

Oknoplast jest bardzo dobrą firmą. Dobrze kontrolują produkcję i trzymają określony poziom. Marketingowo są najlepsi w Polsce.

To jest obiektywna opinia bo pochodzi od ich ścisłej konkurencji, czyli odemnie :)

oknoAD

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pn gru 22, 2008 9:57 pm

Dzisiaj jest nieźle Ale jutro ….?
Tego co będzie jutro nawet najstarsi Górale nie wiedzą ! :?: :lol:

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » wt gru 23, 2008 9:56 am

pod względem marketingu faktycznie górują nad resztą wszędzie widać ich reklamy
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » wt gru 23, 2008 11:38 am

Dobrze poukładana i przemyślana firma z jasnym kierunkiem działania - zarabianie pieniędzy (a nie rozdawanie okien)

z całym szacunkiem Panie Lekomin jeszcze nie jest Pan ich konkurencją - jest pewna subtelna różnica w działaniu waszych firm a ma ogromne znaczenie na wizerunek firmy. Jaka - pewnie Pan doskonale wie.

pzdrawiam i oby więcej takich Producentów
Dwa razy koła nie wymyślisz...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt gru 23, 2008 5:25 pm

RRQ... patrzę na ten rynek może trochę z boku, bo żyję przede wszystkim z drewna.
Ale jeśli marka Jezierski nie jest konkurencją dla Oknoplastu to co jest?Sorry, ale DAKO na pewno też nie. Dako widziałem ostatnio raz - a nie jestem jakimś szczególnym czytelnikiem wydawnictw budowlanych, więc i nie jestem na bieżąco. Ale Jezierskiego już zauwazyłem.
Za to fakt- Oknoplast wszędzie wchodzi w oczy.
Tylko czy za konkurencyjność uważać obroty - tu owszem Jezierski ma zdecydowanie niższy wynik. Ale jak patrzymy na masę produkcji to jeszcze przyjdzie nam tu przywołać Dobroplast..

Za to w konkurencji w produkcie który widzę u Jezierskiego - czyli okno wyższej klasy i w pełnym kolorze - zastanawiam się czy wynik Oknoplastu i Jezierskiego nie byłby porównywalny:-)

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » wt gru 23, 2008 7:37 pm

[quote="finlandia"] RRQ... patrzę na ten rynek może trochę z boku, bo żyję przede wszystkim z drewna.
Ale jeśli marka Jezierski nie jest konkurencją dla Oknoplastu to co jest?Sorry, ale DAKO na pewno też nie. Dako widziałem ostatnio raz - a nie jestem jakimś szczególnym czytelnikiem wydawnictw budowlanych, więc i nie jestem na bieżąco. [quote]

Nie wiem czy mnie zdemaskowałeś (jeśli tak faktycznie pracuje dla DAKO) czy po prostu nas widać ale ... (miałem tego nie pisać no ale trudno) jezierski dopuścił się karygodnego błędu pozwala pod swoją marką bezkarnie sprzedawać wszyskto (dobroplast, drutex, i co tam jeszcze dealer chce). Jest to jak dla mnie oznaka takiego dziewiczego traktowania partnerów czyli "i chciała bym i boję się" i chcieli by, by marka była silna i konkurencyjna a jednoczesnie nie maja na tyle odwagi by powiedzieć DOŚĆ i grubą kreską odciąć takie praktyki, by na swojej krwawicy (inwestowanie dużej kasy w reklamę) korzystały też pijawki (firmy wspomniane wcześniej choć może niezbyt trafnie). Dlatego uważam, że Jezierski nie jest jeszcze konkurencją dla Oknoplastu.

Dla mnie najlepiej gdyby było kilka marek z własnymi salonami jak w samochodach - znajdzie się tam miejsce dla jezierskiego, oknoplastu, DAKO a nawet dla dobroplastu (przecież są salony kia:-D) tylko niech na Boga będzie na tyle normalnie by pod skrzydłami Mercedesa nikt nie sprzedawał samochów KIA a co gorsza przy standardzie firmy Mercedes nie oczekiwał ceny KIA.

Pozdrawiam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr gru 24, 2008 10:42 am

Ależ skąd, nie zamierzałem nikogo demaskować. Po prostu Ty się z tym jakoś nie kryłeś a ja staram się czytać forum dość uważnie i pewne sprawy pamiętam.
Faktem jest, że Jezierski nie sprzedaje (jeszcze ) wyłącznie w salonach na zasadzie wyłączności, chociaż z tego co widzę to chyba kilka takich ma.. i nie można wykluczyć że będą zmiany w tym zakresie. Może do tej pory było za wcześnie by tak mocno odciąć (nie)wiernych dealerów. Skuteczna budowa marki wymaga czasu i solidnych podstaw w postaci rozwiniętej firmy.
Od ilu lat promuję się Oknoplast? Pamięcią swoją kojarzę ich obecnych w intenstywnej reklamie od 7-8. W tym ostatnie 3-4 lata bardzo intensywnie. Stąd ich dobre wyniki.

Aha, by była jasność: sprzedaję Jezierskiego. Od początku istnienie mojej działalności i wcale nie było to podyktowane ich planowaną ofensywą reklamową. Ta firma przez lata była moją konkurencją (tak jak onie teraz są dla Ciebie - RRQ;-) ale znałem ich i zawsze szanowałem jako dobrą konkurencję. A sprzedaż pod szyldem Producenta innego produktu.. jest nie fair (delikatnie mówiąc). Chociaż sytuacje gdy ktoś w umowie pisze "okna typu ... " lub na oknie przykleja logo innego Producenta to już sprawy karalne. A takie dwa przypadki spotkałem tylko w ciągu ostatniego miesiąca.

Można dążyć na siłę do wyłączności w sprzedaży danej marki. Ale czy nie zabroni nam tego kiedyś UE? Przecież salony samochodowe też już mogą prowadzić sprzedaż aut różnych producentów, tylko że na tym rynku świadomość MARKI wśród konsumentów jest zdecydowanie większa.

Nie mniej jednak popieram każdy mądry pomysł na uporządkowanie bałaganu na tym rynku.
Dla mnie silne DAKO, MS czy OKNOPLAST oznaczają, że mam się w końcu do kogo odwołać porównując oferty.
Tego wszytkim życzę w Nowym Roku - zwiększenia pozycji marketingowej własnych firm.

kos.z
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kos.z » sob gru 27, 2008 9:17 pm

Produkcja pewnie taka jak u większości z was, bo co nowego wymyslisz w oknie, ale HANDEL przez największe H
kos.z

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » pn gru 29, 2008 12:13 pm

Z niewolnika nie ma pracownika. Zachęcamy PH do przechodzenia na wyłączność, bo to pozwala nam przeznaczyć większe środki np. na wystawki, banery, itpitd. Ale nie możemy go do tego zmusić - szantaż nie jest dobrą metodą na współpracę.

Zwykle odbywa się to tak, że PH biorą nasze okna jako wyższą półkę w swojej ofercie. Później, patrzą czego oczekują klienci i na czym się zarabia. I to w 99% przypadków od PH wychodzi propozycja otwarcia salonu firmowego. Staramy się też, żeby poszczególnie PH nie wchodzili sobie w drogę, bo bynajmniej nie zależy nam na zbytniej konkurencji cenowej pomiędzy PH, bo to w finalnym rozrachunku prowadzi do ich upadku. Zdarzają się oczywiście patologie, czyli sprzedawania okien innych producentów jako naszych, ale to staramy się eliminować - a eliminacja zwykle drogo kosztuje nieuczciwego PH. Ostatnio mieliśmy kilka takich przypadków, w tym jeden całkiem śmieszny na wybrzeżu.

Co do konkurencji z Oknoplastem: przejrzyj sobie fora dyskusyjne, i zobacz jakie porównuje się okna "z wyższej półki".

dar82
Małomówny
Małomówny

Post autor: dar82 » sob sty 03, 2009 11:48 pm

Taaaa to tak jak z Media Markt Pełno reklam i.......... pełne kolejki w dziale reklamacji :):)

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » sob mar 07, 2009 1:44 pm

perfektaokna pisze:wydaja dużo kasy na reklamę
Większość kosztów reklamy przerzucają na partnerów handlowych , ale za to jakie imprezki dla nich robią to Ho ho hoooo, pozazdrościć :mrgreen:

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » sob mar 07, 2009 3:07 pm

a ile na opcjach stracili :D
jawaryn :)

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob mar 07, 2009 9:28 pm

Na opcjach to może nie stracili, bo pewnie z nich nie kożystali.
Pytanie, ile stracili na upadku dwóch największych developerów w Krakowie? Tam chyba byly ich okna.

leos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: leos » ndz mar 08, 2009 4:38 pm

Każdy piszę przereklamowane , jest wielu producentów u których mozna kupic lepsze okna ale tak naprawdę oprócz wymienionych na forum jezierskiego , avante i ms nic więcej nie mozna się dowiedzieć .
Każdy wie iż reklama jest jednym z najważniejszych czynników w handlu , nie bardzo rozumiem też co to znaczy nabijanie w butelkę nas co do jakości tych okien .... może ktoś napiszę coś na ten temat
Wiem jedno iz nigdzie nie mogłem kupić profila platinium bo jest ładny , w oknie uszczelki pod kolor , niskiego progu w balkonie ,trzech oklein na wyłączności , w standardzie okna oba skrzydła RU , zawiasów typu invis , uszczelki wrębowej , klamki sekustic , i jeszce pare innych drobiazgów mających wpływ na jakości okna i co najważniejsze punkt handlowy w takiej wersji chciał sprzedać okna a nie szukał ceny najniższej ceny a zapytam dlaczego Veka robi profle na wyłączności tylko dla Oknoplast Kraków a nie np dla Vetrexu , Dako itd

Cosy
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Cosy » ndz mar 08, 2009 7:10 pm

:D ale słodziarz ,veka ma tera przechlapane !!!

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » ndz mar 08, 2009 9:04 pm

leos pisze:a zapytam dlaczego Veka robi profle na wyłączności tylko dla Oknoplast Kraków a nie np dla Vetrexu , Dako itd
bo ponieważ :-D

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pn mar 09, 2009 9:20 am

Bo przy projektowaniu PLATINIUM podobno Oknoplast brał czynny udział , i z tego też tytułu ma wyłączność , ale co jak i dlaczego tego już nie widzą najstarsi górale

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn mar 09, 2009 10:31 am

leos pisze:Każdy piszę przereklamowane , jest wielu producentów u których mozna kupic lepsze okna ale tak naprawdę oprócz wymienionych na forum jezierskiego , avante i ms nic więcej nie mozna się dowiedzieć .
Każdy wie iż reklama jest jednym z najważniejszych czynników w handlu , nie bardzo rozumiem też co to znaczy nabijanie w butelkę nas co do jakości tych okien .... może ktoś napiszę coś na ten temat
Wiem jedno iz nigdzie nie mogłem kupić profila platinium bo jest ładny , w oknie uszczelki pod kolor , niskiego progu w balkonie ,trzech oklein na wyłączności , w standardzie okna oba skrzydła RU , zawiasów typu invis , uszczelki wrębowej , klamki sekustic , i jeszce pare innych drobiazgów mających wpływ na jakości okna i co najważniejsze punkt handlowy w takiej wersji chciał sprzedać okna a nie szukał ceny najniższej ceny a zapytam dlaczego Veka robi profle na wyłączności tylko dla Oknoplast Kraków a nie np dla Vetrexu , Dako itd
Leos.. mam ochotę napisać nieładne słowo. Bo opowiadasz jak ich sprzedawca klientowi.
Platinium? Nie ma i pewnie nie prędko będzie u innych. Zgoda.
Brązowa uszczelka?Ładna, ale jakie to ma znaczenie w codziennym użytkowani?
Niski próg w balkonie? Kpisz sobie. Jest praktycznie w każdej firmie.
Okleiny na wyłączność? Widziałes ofertę innych? Są niespotykane kolory, do tego w cenach typowych.
Oba skrzydła RU? Sprzedaję okna firmy która to robi od conajmniej 8 lat.
Zawiady typu.. ? Chodzi o kryte zawiasy ? Od dawna są w powszechnej ofercie. A pytanie: ile % okien sprzedajesz z takimi zawiasami?
Klamka secustik?Powiedz że jeszcze w standardzie?! Klamka Hoppe i owszem, ale zwykła - i do tego wg mnie nieładna.
I jeszcze te parę innych drobiazgów.. wymień je, a zapewniam "kontrę".
Jak nie wierzysz to swoją wypowiedź uzupełnię o nazwy konkretnych producentów, nie tylko takich z górnej półki.

I dlatego nie lubię Oknoplastu. Za taki marketing. Uczy się tego handlowców, którzy ślepo powtarzają takie zdania. A są one często naciągane lub wręcz nieprawdziwe.

dany
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dany » pn mar 09, 2009 1:03 pm

spotkałem się wielkim rozczarowaniem klientów którzy zakupili okna oknoplastu

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn mar 09, 2009 1:13 pm

dany pisze:spotkałem się wielkim rozczarowaniem klientów którzy zakupili okna oknoplastu
Dany, a czy wszyscy Twoi Klienci są zachwyceni Twoją usługą? Może nawet nie wiesz, ale są tacy rozczarowani Klienci, którzy nie zawsze przychodzą z reklamacją, ale wszystkim znajomych przekażą odpowiednią cenzurkę.
Nawet nie wiemy o tym, bo może sprawa jest błaha i dałoby się taką potencjalną usterką usunąć.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn mar 09, 2009 2:15 pm

Tys prowda.
Nie ma firmy idealnej. Każdy może sie pomylić. Jeżeli to pomyłka, to nieźle. W bardzo dużych firmach, natomiast, przy realizacji zamówienia bierze udział mnóstwo ludzi i zawsze wtedy może nastąpić zgubienia jakości. Jeden spycha na drugiego, bo nikt nie pilnuje, lub nie jest w stanie sprawdzić każdego schodzącego z produkcji okna. W przypadku reklamacji klienta z zasady nie można doszukać się winnego i cała wina idzie na konto montażu. Klienci za producentem też wystawiaja cenzurkę montażycie, no bo taka duża fabryka, to błędu nie mogła przecież popełnić.
No kiedy Dobroplast, itp. przyznali się do błędu. Chyba nigdy. Całe manto zbieraja pośrednicy i montażyści.

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » czw mar 12, 2009 4:29 pm

..........I dlatego nie lubię Oknoplastu. Za taki marketing. Uczy się tego handlowców, którzy ślepo powtarzają takie zdania. A są one często naciągane lub wręcz nieprawdziwe.[/quote]

Kazdy musi lubic wszystkich :?

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » pt mar 13, 2009 11:17 am

Co poniektóre firmy powinny mieć wielkie logo na swoich wyrobach widoczne z bardzo daleka , bo skoro istnieja bardzo podobne na rynku i tańsze no to poco przepłacać chyba ze robi sie to tylko dla samej nazwy firmy . A i tak potem nie przyznaja ze żle wybrali bo wstyd przed innymi ,to jest w stu procentach przykład z mojej rodziny .
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pt mar 13, 2009 10:20 pm

krakus pisze:Co poniektóre firmy powinny mieć wielkie logo na swoich wyrobach widoczne z bardzo daleka , bo skoro istnieja bardzo podobne na rynku i tańsze no to poco przepłacać chyba ze robi sie to tylko dla samej nazwy firmy . A i tak potem nie przyznaja ze żle wybrali bo wstyd przed innymi ,to jest w stu procentach przykład z mojej rodziny .
Można patrzeć i tak !, na temat profili ceny i słuszności wyboru , ile ludzi tyle zdań, ale to jest forum branżowe i trzeba przyznać jedno , jeżeli chodzi o budowanie marki , prowadzenie biznesu i zarabianie pieniędzy , to OKNOPLAST zdecydowanie wyprzedza konkurencję , no przynajmniej na południu Polski ! Natomiast czy jego partnerzy handlowi są zadowoleni ze współpracy to już pytanie na inny post? :evil:

efemek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: efemek » wt mar 17, 2009 10:34 pm

co sądzicie Panowie o "odkryciu" wyników Oknoplastu?
haslo: ***********

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » śr mar 18, 2009 7:12 am

A, co to za wyniki?

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » śr mar 18, 2009 7:55 am

Czy chodzi o ten wynik??

Firma OKNOPLAST-Kraków w 2008 roku zanotowała 219 mln złotych przychodów. Wynik ten w porównaniu do roku 2007 wzrósł o 31 mln złotych, czyli o 14%. Zysk netto spółki w 2008 roku wzrósł z 12 mln złotych uzyskanych w 2007 roku do 16 mln złotych (o 35%). Firma może się też pochwalić znakomitym wynikiem sprzedaży eksportowej. Wzrosła ona o niemal 30% w stosunku do poprzedniego roku.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » śr mar 18, 2009 7:59 am

efemek pisze:co sądzicie Panowie o "odkryciu" wyników Oknoplastu?
W tym momencie trzeba się zgodzić z słowami faceta który dawno, dawno temu powiedział
„ nie ważne co sprzedajesz i za ile…., ważne jest jak to robisz !!!” a jak widać robią to doskonale ;)

efemek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: efemek » śr mar 18, 2009 9:07 am

mnie zainteresował ten fragment o 400 przedstawicielstwach. Nie wiem czy traktować je wprost jako zagraniczne przedstawicielstwa?? Według broszurek Oknoplast ma w Polsce ok. 100 partnerów. 220 mln / 100 partnerów wygląda dobrze, ale 220 mln / 500 partnerów jak oceniacie? To dużo czy mało? W sumie średnia jest mało wiarygodną informacją, ale zawsze coś mówi..
haslo: ***********

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » śr mar 18, 2009 11:57 pm

Veka nie sprzedaje rozwiązań włoskich francuskich i może jeszcze NL też nie ? Veka pekła!!!... na mój gust, bo znam fajna firmę z szkolenia WH, która jest na Vece i wzieła sobie inny profil tańszy, i co Veka - nic !!! daje im towar dalej :shock: a przecież to się chyba nigdy nie zdażało...

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » czw mar 19, 2009 10:00 pm

Kiedyś Veka nie wchodziła do firmy jako drugi profil. Znam przypadek, że właściciel jednej założył drugą, po to tylko żeby z Veki produkować. Nazwy inne, właściciel jeden, ale zasady były dotrzymywane. Teraz Veka sprzeda chyba do wiekszości chętnych bez takich ceregieli. Czemu? Bo kupa firm zmienia profile na te z niższej półki cenowo-jakościowej, a solidni dostawcy zostaja na lodzie mimo, że robią wszystko, co możliwe, aby kliet był zadowolany z jakości zakupionego produktu. No, taki ten nasz rynek powalony. Masz g...o z cena w ofercie, to sprzedajesz na kopy, a jak masz porządny towar, to nie ma chętnych do jego sprzedaży. Chore.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw mar 19, 2009 11:24 pm

W przypadku OKNOPLASTU luzie idą za marką nie za profilem , w tej chwili nawet gdyby przeszli na najgorszy profil na rynku i tak sprzedaż byłaby wysoka przynajmniej do momentu gdy opinia o firmie się zawali ! Na dzień dzisiejszy mają silną markę dobry profil fajnych partnerów handlowych ,ale czy jakoś produkcji ta sama co np. 10 lat temu ? ….. ja znam odpowiedź i mam na ten temat swoje zdanie ! :twisted:

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » pt mar 20, 2009 7:25 pm

Szanowni forumowicze
To teraz wiemy kto psuje rynek okienny!
Ok...plast przy swoich przychodach ze sprzedaży 219 mln. uzyskał 16 mln zysku (pytanie netto czy brutto)
Znaczy to (w dużym uproszczeniu), że koszty wytworzenia, dystrybucji, reklamy itd itp wyniosły 219 - 16 = 203.
Sprzedaje więc z marżą 7,88%.
NO TO KTO Z NIMI WYTRZYMA !
Żaden dystrybutor czy producent, który chce się utrzymać na rynku i mieć na inwestycje nie da rady przy takiej marży - no chyba, że idzie na ilość.
(a co będzie jak już klienci się dowiedzą - a dowiedzą się, że te okna to takie same jak wszędzie indziej i trzeba będzie urealnić ceny :( :?: )

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » ndz mar 22, 2009 12:14 pm

Krótko

TE WYNIKI TO NACIĄGANA BZDURA

jak by było tak dobrze i kolorowo nie jeździli by po moich dealerech i nie opowiadali bzdur wyssanych z palca by dealera przejąć - dla mnie obraz paniki a nie dobrego wyniku.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » ndz mar 22, 2009 2:44 pm

Wyniki czy faktyczne czy bzdura to wiedzą nieliczni, ale żeby mieć dobre wyniki sprzedaż musi być „agresywna” tu nie ma „mientkiej” gry !

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » ndz mar 22, 2009 8:23 pm

solidnafirma38 pisze:Wyniki czy faktyczne czy bzdura to wiedzą nieliczni, ale żeby mieć dobre wyniki sprzedaż musi być „agresywna” tu nie ma „mientkiej” gry !
Marketing musi być agresywny, ale nie może opierać się na oszustwie. Jeżeli RRQ mówi prawdę, to jest panika, a nia agresywna polityka sprzedaży.

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » ndz mar 22, 2009 8:34 pm

RRQ pisze:Krótko

jak by było tak dobrze i kolorowo nie jeździli by po moich dealerech i nie opowiadali bzdur wyssanych z palca by dealera przejąć - dla mnie obraz paniki a nie dobrego wyniku.
Myślę, że to jednak prawda z wynikami
Co chodzi o prognozy, to się zobaczy.
Pamiętajmy, że początek ubiegłego roku był całkiem niezły jeżeli chodzi o sprzedaż, a im dalej, tym gorzej i do tego wzrost kursu euro (z 3,2 do 4,9 w drugiej połowie roku). Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że okucia i profile są przeliczane w euro, a stanowią ok. 75% watrości materiałów w oknie, do tego nowe inwestycje, do tego kosztowny marketing, do tego ten sam poziom cen na wyrób gotowy, do tego spadek popytu na rynku krajowym, do tego jeszcze większy na rynkach europejskich ( oni mają większy "kryzys") ... - to jak się utrzymać z tak niskiej marży, która z miesiąca na miesiąc maleje :?: :!:
BEDZIE SIĘ DZIAŁO :twisted:

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » śr kwie 08, 2009 11:39 am

Nie wiem czy to panika ale jedno wam powiem . Oknoplast ma jedną zasade - mało sprzedajesz to wypadasz z sieci . Oczywiscie mozna zadac pytanie , co znaczy mało . Dla Oknoplastu mało znaczy ze jesli w roku sprzedasz mniej niz 800 szt to nie jestes godzien by sprzedawac ich okna . Tak wiec małe ostrzezenie dla dealerów do których zawita ich przedstawiciel. Zastanówcie się czy warto przejsc do nich i palic mosty za sobą , nie zapominajcie tez , ze bedziecie zobowiazani do podpisania lojalki ze tylko ich okna bedzie sprzedawac .

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw kwie 09, 2009 7:36 am

malyslon pisze:

Nie wiem czy to panika ale jedno wam powiem . Oknoplast ma jedną zasade - mało sprzedajesz to wypadasz z sieci . Oczywiscie mozna zadac pytanie , co znaczy mało . Dla Oknoplastu mało znaczy ze jesli w roku sprzedasz mniej niz 800 szt to nie jestes godzien by sprzedawac ich okna . Tak wiec małe ostrzezenie dla dealerów do których zawita ich przedstawiciel. Zastanówcie się czy warto przejsc do nich i palic mosty za sobą , nie zapominajcie tez , ze bedziecie zobowiazani do podpisania lojalki ze tylko ich okna bedzie sprzedawac .
Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, oknoplast od swoich dilerów wymaga dobrej lokalizacji , to kosztuje ! przerzuca na nich znaczną część kosztów reklamy to też kosztuje, i to sporo !, Dla firmy która ma podpisaną lojalkę a podstawą jej działalności jest sprzedaż i montaż okien, sprzedaż poniżej 800 okien rocznie oznacza albo bankructwo , albo to że sprzedają jeszcze inne okna o których niekoniecznie musi wiedzieć oknoplast !
Więc ich tok rozumowania jest taki , sprzedajesz poniżej 800 okien i funkcjonujesz to oznacza że robisz nas w balona …., skoro tak to spadaj !
Ja wolę sprzedawać okna różnych producentów , próby przymusu w postaci lojalki zawsze będą budziły opór! Czy nie jest lepiej jeżeli diler nie jest przymuszany do sprzedaży jednego produktu , tylko sprzedaje jeden produkt dzięki zaufaniu do producenta , pewności jakości sprzedawanego towaru itd…
Dla mnie normalne jest że dilerzy mają podpisane umowy z 5 a nawet i więcej producentami okien , jednak podsumowując 85% sprzedaży to jedna marka do której dany diler ma zaufanie , przecież to jest jak wyłączność tylko dobrowolna
Jednak jest sporo firm które wyznają strategię „ Kto nie jest tylko z nami , ten jest przeciwko nam !!!”
Ostatni słyszałem że podobną strategię zaczyna podejmować duża firma na P… z łodzi , a przedstawiciele konkurencji już zaczęli przejmować ich dilerów .
na temat , Czy lojalka to dobry sposób na kryzys ? :idea: nie potrafię odpowiedzieć ! Czas pokaże ! :twisted:

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » czw kwie 09, 2009 8:18 am

Czy można kogoś zmusić do pracy, czy zakupowania danego towaru siłą? Chyba już nie w tych czasach. Ja żadnych lojalek z nikim nie podpisuję. Umowa jest oczywiście, ale ona obejmuje tylko ogólne warunki sprzedaży, gwarancję i terminy realizacji (choć te, to zawsze są do indywidualnego uzgodnienia). jak klient jest zadowolony z jakości i obsługi, to i tak będzie kupował, a jak dowalisz, to nici ze współpracy.
Z niewolnika nie ma pracownika - jest takie przysłowie. jak ktoś robi coś z własnego przezkonania, robi to dobrze i z przyjemnością. W przeciwnym przypadku od samego początku współpracy są tylko spory i sprzeczki.

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » czw kwie 09, 2009 11:21 am

Hmmmmm a kto jeszcze podziela to zdanie ,ze 800 to mało ?

pomocnik
Małomówny
Małomówny

Post autor: pomocnik » czw kwie 09, 2009 12:44 pm

Te 800 okien to minimum na przetrwanie

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw kwie 09, 2009 1:30 pm

Nie ilość a jakość.
Licząc 800 okien po 1 tys złotych daje przychody roczne ok 800tys.
800 okien po 500zł to tylko 400 tys a i tak wg mnie wystarczy by ktoś jako mała rodzinan firma się utrzymał. Na moim rynku wg mnie połowa punktów okiennych marzy o takim wyniku.
Myślę że sprzedaję mniej niż te "800" okien czy drzwi ale moja średnia za sztukę to kilka tys. złotych...

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw kwie 09, 2009 3:25 pm

finlandia pisze:Nie ilość a jakość.
800 okien po 500zł to tylko 400 tys a i tak wg mnie wystarczy by ktoś jako mała rodzinan firma się utrzymał. Na moim rynku wg mnie połowa punktów okiennych marzy o takim wyniku.
Myślę że sprzedaję mniej niż te "800" okien czy drzwi ale moja średnia za sztukę to kilka tys. złotych...
Przychód to nie to samo co dochód ,Tak naprawdę o dochodzie nie stanowi jakość , po części ilość plus marża a właściwie bardziej marża, która musi być w granicach przyzwoitości bo z klientami trzeba handlować a nie ich okradać :D ,jednak tą granicę każdy sobie ustala sam tu nie ma definicji :idea:

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » czw kwie 09, 2009 3:52 pm

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, oknoplast od swoich dilerów wymaga dobrej lokalizacji , to kosztuje ! przerzuca na nich znaczną część kosztów reklamy to też kosztuje, i to sporo !, Dla firmy która ma podpisaną lojalkę a podstawą jej działalności jest sprzedaż i montaż okien, sprzedaż poniżej 800 okien rocznie oznacza albo bankructwo , albo to że sprzedają jeszcze inne okna o których niekoniecznie musi wiedzieć oknoplast !

Przepraszam ale i Ty "solidnafirma" chyba tez pokusiłes o zdefinniowanie co znaczy mało? "czyli 800 to bankructwo"
Moze nie jestem orłem w logicznym mysleniu ale zawsze myslałem , ze podstawą handlu jest zasada tanio kupic a drogo sprzedac .
A tak przy okazji zawsze myslałem ze są podstawowe warunki zarabiania pieniędzy tj, Sprzedzaż minus koszt zakupu i koszty pozostałe , czyli im mniej kosztów tym wiecej zarabiasz .

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » czw kwie 09, 2009 3:54 pm

a ja myślałem że czasy lojalki się już skończyły jakieś 10 lat temu

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » czw kwie 09, 2009 4:04 pm

perfektaokna pisze:a ja myślałem że czasy lojalki się już skończyły jakieś 10 lat temu
Nie w Oknoplascie i wiem co mówie 8)

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » czw kwie 09, 2009 4:20 pm

zaczynamy się cofać do epoki kamienia łupanego jak chce sprzedawać lody na patyku to rożków mi już nie wolno tak?????? to jest chore jak można komuś nakazać żeby był posłuszny i wierny jednej marce jakbym sprzedawał BMW to nie wolno by mi było sprzedawać małych fiatów tak ???? z drugiej strony to taka ekspansywna polityka prowadzi do powstania sklepów firmowych i sygnowanych przez jedną markę, co ma odzwierciedlenie w reklamie tylko ich produktu. Przykład idziesz kupić do samochód marki fiat to na zdrowy rozsądek wiesz że fiata nie kupisz w Mercedesie proste :lol: :lol: :lol: :lol:

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » czw kwie 09, 2009 4:34 pm

pamietacie taką firme ? Thermoplast ?
Tam tez były takie zasady , teraz Oknoplast idzie tą scieżką i niech sie nie zatrzymuje !!!!!! Jak mówiła pani Rokita (jakby nie było z Krakowa)"Stoimy nad przepascią !!!! zróbmu krok do przodu !!! " :lol:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw kwie 09, 2009 5:15 pm

solidnafirma38 pisze:
finlandia pisze:Nie ilość a jakość.
Przychód to nie to samo co dochód ,Tak naprawdę o dochodzie nie stanowi jakość , po części ilość plus marża a właściwie bardziej marża, która musi być w granicach przyzwoitości bo z klientami trzeba handlować a nie ich okradać :D ,jednak tą granicę każdy sobie ustala sam tu nie ma definicji :idea:
Ależ ja wcale nie mówię o dochodzie, bo to jest już moja /słodka?/ tajemnica.
Mówię tylko że zbyt sztywno piszecie o pewnej ilości okien jakie trzeba niby sprzedać.

A czasy lojalki? Marzy o tym 90% producentów z pierwszej setki rankingu.
Część z nich próbuje wymuszać, inni zachęcają. Prawda jest taka, że markowe punkty lepiej są postrzegane wg Klientów. Ja podparłem się pewną marką i po 2 latach tak mnie ludzie kojarzą, a chcę być niezależna firmą i mam przez to problem egzyscjonalny ..
Ma to swoje wady i zalety. Dostałem rozpoznawalność i wiarygodność (przez dłuższy czas też niewiarygodność) i mogłem lepiej wystartować. Ale w razie klęski idę pod wodę razem ze swoim "logodawcą" :wink:

Chociaz czasem.. sprawa lojalek wyląduje w Komisji Eurejskiej i znow będzie można :) - tak jak potępiano Veluxa czy też koncenry samochodowe. I teraz można sprzedawac pod jednym dachem różne auta.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw kwie 09, 2009 9:18 pm

malyslon pisze:Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, oknoplast od swoich dilerów wymaga dobrej lokalizacji , to kosztuje ! przerzuca na nich znaczną część kosztów reklamy to też kosztuje, i to sporo !, Dla firmy która ma podpisaną lojalkę a podstawą jej działalności jest sprzedaż i montaż okien, sprzedaż poniżej 800 okien rocznie oznacza albo bankructwo , albo to że sprzedają jeszcze inne okna o których niekoniecznie musi wiedzieć oknoplast !

Przepraszam ale i Ty "solidnafirma" chyba tez pokusiłes o zdefinniowanie co znaczy mało? "czyli 800 to bankructwo"
Moze nie jestem orłem w logicznym mysleniu ale zawsze myslałem , ze podstawą handlu jest zasada tanio kupic a drogo sprzedac .
A tak przy okazji zawsze myslałem ze są podstawowe warunki zarabiania pieniędzy tj, Sprzedzaż minus koszt zakupu i koszty pozostałe , czyli im mniej kosztów tym wiecej zarabiasz .
Tanio kupić drogo sprzedać to zasada którą kierują się hipermarkety budowlane , tam wcale nie jest tanio, marża na niektórych produktach to już nie zarobek tylko lichwa !
Tam nikt nie myśli o klienci . My małe firmy rodzinne sprzedajemy metodą doradczą , nie kierujemy się maksymalizacją zysku , tylko dopasowania oferty do wymagań klienta !
Naszym głównym źródłem reklamy są polecenia klientów, czyli zadowoleni klienci !
W takim wypadku marża również musi być umiarkowana.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę to że działamy uczciwie , płacimy czynsze podatki i ZUS-y itp…. Zatrudniamy ludzi , utrzymujemy samochody itd…. To nie prowadząc żadnej innej działalności sprzedaż 800 okien oznacza szybką śmierć !
Oczywiście to skrajny przypadek, bo nikt nie handluje samymi oknami , sprzedaje się rolety, Bramy , drzwi , Oraz wiele innych rzeczy. Firma rodzinna powinna mieć „ludzką twarz” a jej sposób działania nie powinien być nastawiany tak jak w marketach jedynie na maksymalizację zysku , oczywiście to nie oznacza że nie marzy nam się domek letniskowy w Hiszpanii jacht na Kanarach i dobra bryka w garażu albo lepiej kilka !!!
Trochę odeszłam od tematu …, jednak podsumowując Firmy rodzinne to Firmy tworzone przez ludzi dla ludzi .. Oknoplast to firma rodzinna więc od czasu do czasu mógłby pokazać ludzką twarz ! :mrgreen:

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » pt kwie 10, 2009 10:22 am

Oknoplast to firma rodzinna więc od czasu do czasu mógłby pokazać ludzką twarz ! :mrgreen:[/quote]

Dziekuje za rozbawianie mnie na swięta :lol: Oknoplast i rodzinna firma !!!!!!!!!!!! :lol: :lol: To jest moloch z procedurami wyjetych z ZUS . Co do zarobków to kazdy pracuje by zarabiac i nikt nie bedzie oddawał towaru za darmo . Przykaład marketów jest wziety z sufitu , nie ta skala . Ja wyznaje zasadę ze kazdy sprzedaje siebie a nie konkretnego prducenta okien i nikt nie mówi tu o oszukiwaniu czy okradaniu klienta . A wracając do tematu czy 800 okien to duzo/mało,czy tak jak Ty mówisz ze to pewna smierc to jestem ciekaw co by na to powiedzieli ludzie którzy sprzedają w małch miejscowosciach . Tak naprawde to rynek weryfikuje i to co powiedziałas o pleceniach klientów to dopiero połowa sukcesu . Co do produktu OKNOPLASTU a zwłaszcza słynnego Platinium to narazie powstrzymam sie od komentaża :twisted:

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pt kwie 10, 2009 11:30 am

malyslon pisze:Oknoplast to firma rodzinna więc od czasu do czasu mógłby pokazać ludzką twarz ! :mrgreen:
Dziekuje za rozbawianie mnie . Co do produktu OKNOPLASTU a zwłaszcza słynnego Platinium to narazie powstrzymam sie od komentaża :twisted:[/quote]
Jeśli ktoś już sprzedaje okna w małych miejscowościach to jest to działalność prowadzona przy domu i stanowi dodatkowe źródło dochodu , lub jako działalność dodatkowa , jadąc kiedyś przez Polskę weszłam w małej miejscowości do sklepu gdzie się sprzedaje , proszek , mydło , alkohol i kiełbasę plus środki ochrony roślin ( to nie jest krytyka! ), a szoku dostałem jak zobaczyłem tam wystawkę z oknami , ale w tym wątku chyba nie o takim biznesie mamy mówić .
co do oknoplastu mimo procedur to firma rodzinna , no może troszkę się rozrosła , jest bardzo znana medialnie ale do molocha jej daleko , jest wiele firm które mają dużo większe zdolności produkcyjne , ich założycielami są spółki i konsorcja , A w marketach się kroi i dostawców i klientów !!!! tu zdania nie zmienię !!! :twisted:
tak na koniec już dodam Nie jestem dilerem oknoplastu ! :mrgreen:

malyslon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: malyslon » pt kwie 10, 2009 11:49 am

co do oknoplastu mimo procedur to firma rodzinna , no może troszkę się rozrosła ,

Przepraszam za smiałość , wyjasnij mi co rozumiesz przez "firma rodzinna" .

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » pt kwie 10, 2009 12:16 pm

,,,najlepszy przykład do czego prowadzi system lojalek to OknoPlus Kraków,,,kiedyś konkurowali z Oknoplastem, teraz to ja jako dealer mam wiecej samochodow dostawczych niz oni,,, tyle, że oni wymagali lojalności, ustalali marże a nawet mowili jak kto sie ma ubierac:),,,,,gratuluje "wzrostu" znaczenia ich firmy na rynku na przestrzeni lat szczegolnie P. IT:)

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » pt kwie 10, 2009 2:59 pm

Są jednak branże które bardzo dobrze prosperują dzięki takiemu systemowi, pozatym kiedy wszystko działa jak należy to ktoś chcący otworzyć interes ma dużo łatwiej na starcie, nie wspomnę o krajach zachodnich gdzie praktycznie wszystko opiera się na frenczyzie.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn kwie 13, 2009 4:20 pm

Franczyza, to nie to samo, co lojalka.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”