TRAS TYCHY przejmuje INTUR KFS

maxio
Ekspert
Ekspert

TRAS TYCHY przejmuje INTUR KFS

Post autor: maxio » czw wrz 26, 2002 2:52 pm

Właśnie przeczytałem o przejęciu przez TRAS firmy INTUR KFS , ze strony oknonetu nie można sie dowiedzieć o wycenie , ale dzięki temu że TRAS jest spółką giełdową to w komunikatach podano że : "o objęciu w dniu 30.08.2002 roku 6000 udziałów o wartości nominalnej 226,52 zł" co daje 77,4% w kapitale spółki . Po pomnożeniu daje jakieś 13 56000 zl.
Tras po tym przejęciu staje się niekwestionowanym liderem w branży stolarki PCV w Polsce . Spółka informuje że to dopiero początek , ciekaw jestem jaki będzie kolejny zakup tej firmy . Moim zdaniem to stajemy sie właśnie świadkami zmian jakie zachodzą na tym rynku . Aby przetrwać pojawia się konsolidacja która w niedługim czasie doprowadzi do powstania kilku potężnych producentów którzy będą mogli swobodnie konkurować na rynkach UE .
Maxio

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 12:21 pm

Na stronie www.tras.pl w aktualnościach są informacje ( niestety dość enigmatyczne) o kolejnych "zalotach" TRAS TYCHY.

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 7:30 pm

szkoda że TRAS nie zapłaci długów Inturu ...

Gość

Post autor: Gość » sob wrz 28, 2002 11:21 am

Anonymous pisze:szkoda że TRAS nie zapłaci długów Inturu ...
A skąd niby wiesz, że nie zapłaci? Jedyną chyba przeslanką do publikowania takich rewelacji jest zawiść.

Skończyła się wlaśnie emisja obligacji publicznych TRAS. Spółka posiada poważny kapitał do relizacji celu jakim jest integrowanie rynku.

Gość

Post autor: Gość » sob wrz 28, 2002 11:26 am

Jeszcze przed podpisaniem umowy z INTUR KFS firma nasza rozpoczęła postępowania ugodowe z największymi wierzycielami INTURA. Gdyby wspomniane rozmowy nie zakończyły sie sukcesem to prawdopodobnie do transakcji by nie doszło.

pracownik TRAS

Theo Goral
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Theo Goral » sob wrz 28, 2002 6:22 pm

Miałem to nieszczęście skorzystać na polecenie szefa REIMPEX-u z usług
firmy przewozowej Intur-KFS z Nadreni-Westfali (Morheim?) w Niemczech.
Niejaki Pan Lawniczak obiecywał mi . że wysłane przez nas maszyny do mojego nowego zakładu trafią tam bardzo szybko i bezproblemowo , w rzeczywistości to był początek problemów z jakimi wcześniej się nigdy nie
zetknąłem.
Reasumując : jeżeli firma Intur-KFS w taki sam sposób produkuje okna , w jaki organizuje przewozy międzynarodowe , to jej partnerem powinna zostać nie firma Tras lecz MEETH-FENSTER .
Pozdrawiam .
Protas

oknoAD

Gość

Post autor: Gość » ndz wrz 29, 2002 8:47 am

nie jestnem zawistny tylko szkoda mi moich 30%, które w układzie zaproponował Intur

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 9:38 am

Anonymous pisze:
nie jestnem zawistny tylko szkoda mi moich 30%, które w układzie zaproponował Intur
Lepsze 70% niż nic. Gdyby doszło do upadłości UNTUR KFS to prawdopodobnie nie odzyskał by Pan nawet złotówki.

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 9:46 am

Theo Goral pisze:Miałem to nieszczęście skorzystać na polecenie szefa REIMPEX-u z usług
firmy przewozowej Intur-KFS z Nadreni-Westfali (Morheim?) w Niemczech.
Niejaki Pan Lawniczak obiecywał mi . że wysłane przez nas maszyny do mojego nowego zakładu trafią tam bardzo szybko i bezproblemowo , w rzeczywistości to był początek problemów z jakimi wcześniej się nigdy nie
zetknąłem.
Reasumując : jeżeli firma Intur-KFS w taki sam sposób produkuje okna , w jaki organizuje przewozy międzynarodowe , to jej partnerem powinna zostać nie firma Tras lecz MEETH-FENSTER .
Pozdrawiam .
Praawdą jest, że firma INTUR KFS dzialała nieprawidłowo w przeszłości. Gdyby było innaczej to działała by dziś prawdopodobnie samodzielnie. Prawdą również jest, że - jak to jest w polskim zwyczaju - osoby odpowiedzialne za zarządzanie firmą w przeszłości ewakułowały się z niej w krytycznym momencie pozostawiając po sobie wiele budzących zdumienie spraw. Firma TRAS przejmując kontrolę nad INTUR KFS ma zamiar nie dopuszczać do podobnych incydentów. TRAS nie ma problemów z wywiązywania się z powziętych umów i podobny zwyczaj wprowadza do INTUR KFS. Natomiast sprawy zaległe znajdyjące potwierdzenie w stosownych dokumentach będą z czasem rowiązywane.

pracownik TRAS

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 9:47 am

oczywiście... ale znam układy gdzie firma domaga się jedynie zaniechania odsetek a całą kwotę rozbija na raty ..

np. Micronel (ten sam rynek :) )

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 10:01 am

Anonymous pisze: TRAS nie ma problemów z wywiązywania się z powziętych umów i podobny zwyczaj wprowadza do INTUR KFS.

pracownik TRAS
Szanowny pracowniku TRAS

w takim razie przypominam, że faktura jest również umową i należy płatności regulować w terminie

i druga sprawa
jak jest z firmą TRAS Szczecin ?? czy będzie przejmowana na łono wielkiego TRASu ??

pozdrowienia

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 11:34 am

Anonymous pisze:
Anonymous pisze: TRAS nie ma problemów z wywiązywania się z powziętych umów i podobny zwyczaj wprowadza do INTUR KFS.

pracownik TRAS
Szanowny pracowniku TRAS

w takim razie przypominam, że faktura jest również umową i należy płatności regulować w terminie

i druga sprawa
jak jest z firmą TRAS Szczecin ?? czy będzie przejmowana na łono wielkiego TRASu ??

ad 1. Nie przypominam sobie, żebym twierdził, że podpisana faktura nie jest dokumentem zobowiązującym.
ad 2. TRAS TYCHY S.A. nie posiada żadych udziaów w TRAsie szczecińskim. Nic mi o tym nie wiadomo, żeby TRAS TYCHY S.A. zamierzał się angażować w tę spółkę.

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 11:40 am

Anonymous pisze:
ad 1. Nie przypominam sobie, żebym twierdził, że podpisana faktura nie jest dokumentem zobowiązującym.
ad 2. TRAS TYCHY S.A. nie posiada żadych udziaów w TRAsie szczecińskim. Nic mi o tym nie wiadomo, żeby TRAS TYCHY S.A. zamierzał się angażować w tę spółkę.
ad.1 ja również nie twierdziłem, że ktoś w TRASie nie uznaje faktur .. piszę tylko o pewnej dowolności w sprawie odczytywania TERMINÓW płatności

ad 2. miło słyszeć, ale czy nie przeszkadza Wam w takim razie podpinanie się pod Waszą, jednak znaną markę, firmy, która również w sposób dość lużny interpretuje swoje zobowiązania ???

pozdrowienia

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 11:50 am

Anonymous pisze:
Anonymous pisze:
ad.1 ja również nie twierdziłem, że ktoś w TRASie nie uznaje faktur .. piszę tylko o pewnej dowolności w sprawie odczytywania TERMINÓW płatności

ad 2. miło słyszeć, ale czy nie przeszkadza Wam w takim razie podpinanie się pod Waszą, jednak znaną markę, firmy, która również w sposób dość lużny interpretuje swoje zobowiązania ???

Przeszkadza ale ma to swoje uzasadnienie historyczne. Kiedys - dawno temu szczeciński tras był oddzialem regionalnym naszej firmy.

Logo granatowo-niebieskie TRAS - NOWOCZESNE OKNA jest zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym znkiem towarowym naszej firmy. Daje to man ochronę prawną znaku, zktórek w każdej chwili możemy skorzystać.
pozdrowienia

Gość

Post autor: Gość » śr gru 18, 2002 3:12 pm

bardzo mnie to cieszy ze bankrut próbuje ratowac innego bankruta poniewaz zrobi sie troche czystki na rynku i moze wroca normalne ceny sprzedazy

Użytkownik

Post autor: Użytkownik » pn gru 23, 2002 12:22 am

Drogi pracowniku Trasa, jeżeli uważasz że twoja firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań, to opowiem ci moją przygodę z oknami firmy Tras. Po 4 latach użytkowania okien (jednostronny kolor), ramy tak się powyginały że okna nie chciały się ani otwierać ani zamykać. Po telefonie w sprawie reklamacji uzyskałem wiadomość, że sprawą mojej reklamacji musi zająć się Zarząd Firmy Tras !!!!! Dałem sobie spokój.

pracownik TRAS

Post autor: pracownik TRAS » pn sty 27, 2003 4:18 pm

Użytkownik pisze:Drogi pracowniku Trasa, jeżeli uważasz że twoja firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań, to opowiem ci moją przygodę z oknami firmy Tras. Po 4 latach użytkowania okien (jednostronny kolor), ramy tak się powyginały że okna nie chciały się ani otwierać ani zamykać. Po telefonie w sprawie reklamacji uzyskałem wiadomość, że sprawą mojej reklamacji musi zająć się Zarząd Firmy Tras !!!!! Dałem sobie spokój.

Przykro mi ale anonimowych reklamacji nie rozpatrujemy !!!

Prosze o kontakt z Działem serwisu TRAS.

Gdyby znał Pan przynajmniej elementarnie prawo konsumenckie i mał rację to nie opowiadała by Pan takich bzdur tylko wyekzekwował spore odszkodowanie.

Gość

Post autor: Gość » śr mar 05, 2003 9:35 am

W Trasie wszystkim zajmuje się zarząd. Wyglada to dosyć śmiesznie. Ciekawe co robia inni pracownicy. Pewnie szukają nowej pracy.

Gość

Post autor: Gość » śr mar 05, 2003 10:16 am

pracownik TRAS pisze:
Użytkownik pisze:Drogi pracowniku Trasa, jeżeli uważasz że twoja firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań, to opowiem ci moją przygodę z oknami firmy Tras. Po 4 latach użytkowania okien (jednostronny kolor), ramy tak się powyginały że okna nie chciały się ani otwierać ani zamykać. Po telefonie w sprawie reklamacji uzyskałem wiadomość, że sprawą mojej reklamacji musi zająć się Zarząd Firmy Tras !!!!! Dałem sobie spokój.

Przykro mi ale anonimowych reklamacji nie rozpatrujemy !!!

Prosze o kontakt z Działem serwisu TRAS.

Gdyby znał Pan przynajmniej elementarnie prawo konsumenckie i mał rację to nie opowiadała by Pan takich bzdur tylko wyekzekwował spore odszkodowanie.
Szanowny pracowniku tras!!!
To nie jest anonimowa reklamacja tylko facet mówi że to zgłosił, a wy zareagowaliście jak zareagowaliście. Prawdą jest że macie bardzo dużo reklamacji, a spowodowane jest to głównie złą jakością profilu.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”