Nowości w Okfensie

defender
Czytelnik
Czytelnik

Nowości w Okfensie

Post autor: defender » wt lut 24, 2009 9:58 pm

Czy ktoś wie co się dzieje w Okfensie?
Prowadzą bardzo agresywną politykę rabatową kosztem pociągnięcia gotówki z rynku.
Sprzedają chyba taniej niz Dobroplast ?
Ciekawe czy ktoś chce ich kupić i za wszelką cenę chcą pokazać zimą sprzedaż, bo ze zarabiaja na oknach, sprzedając bardzo porządne O34 za 311 zł to nie uwierzę.

oknoAD

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Re: Nowości w Okfensie

Post autor: klajster » wt lut 24, 2009 10:10 pm

Francuzi dali im kilka lat na odbudowanie pozycji na rynku

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » wt lut 24, 2009 10:18 pm

Idą na wyniszczenie z Drutexem.Drutex w Czeladzi i okolicach sprzedaje o34 po 1 zł a Okfens w Bytowie i okolicach po 0,99gr :)

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » śr lut 25, 2009 9:50 am

a ja zacząłem od nowa sprzedawać okfens super okienka w latach 00-07 tylko dwie reklamacje jakość w ramach okien to jest właśnie OKFENS do tej pory mam klientów co nie chcą nic innego :D
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr lut 25, 2009 10:48 am

Tylko przydałaby się jakaś solidna, szeroka "pięciokomorówka" by powalczyć o najwyższe standardy na rynku..

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » śr lut 25, 2009 10:50 am

to jest troszeczkę bolączką okfensu przydało by się coś w granicach 70-75 mm poza tym reszta bez zarzutów :)
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

oknoAD

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Saperos » śr lut 25, 2009 11:11 am

Przecież skrzydło właśnie ma 74mm, a skrzydło jest ważniejsze w statyce okna.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » śr lut 25, 2009 4:53 pm

skrzydło tak ale rama 65 a mi akurat o nią chodziło

jupiter
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jupiter » wt mar 03, 2009 3:40 pm

Właśnie ogłosili likwidacje zakładu. Szkoda bo robili naprawde dobre okna.

Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Post autor: Dealer2007 » wt mar 03, 2009 4:09 pm

Kolego jupiter czy to jest wiadomość potwierdzona? Też coś tam słyszałem ale to nic potwierdzonego oficjalnie lub z pewnego źródła. A plotkować nie lubię!!!

pogromca
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pogromca » wt mar 03, 2009 4:41 pm

czy to jest sprawdzona informacja. :D bo róże tutaj piszą bzdury!

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » wt mar 03, 2009 4:48 pm

Okfens upada a Dobroplast nie???????!!!!!!! ja znikam z tej planety :x

jupiter
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jupiter » wt mar 03, 2009 5:40 pm

Pewna na 100%. Kolega pracuje w tej firmie i dzisiaj im o tym powiedzieli

bicom1
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bicom1 » wt mar 03, 2009 6:22 pm

dzisiaj i do mnie dotarły te same wieści. produkcja ponoć tylko do końca marca.

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Saperos » wt mar 03, 2009 6:39 pm

Spokojnie wszystkie zamówione okna wyprodukują, narazie do końca marca zamówienia przyjmują, a co będzie dalej zobaczymy słyszałem ze ich przejmuje duży gracz!!!

pogromca
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pogromca » wt mar 03, 2009 6:44 pm

Coś czuje Panowie że bedziemy coraz częściej czytać takie informacje! Napewno DOBROPLAST ich przejmie!! :evil:

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Saperos » wt mar 03, 2009 7:04 pm

pogromca pisze:Coś czuje Panowie że bedziemy coraz częściej czytać takie informacje! Napewno DOBROPLAST ich przejmie!! :evil:
Dobre!!! napewno nie
DRUTEX może Oknoplast Kraków !!!

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » śr mar 04, 2009 9:53 am

Witam serdecznie
Piszę aby potwierdzić prawdziwość informacji o zamknięciu zakładu, do wczoraj poza zarządem nikt o tym nie wiedział.
Przyczyn na razie nie podają - przygotowywany jest komunikat prasowy, ale pracujemy nad tym aby uzyskać jak najwięcej informacji.
Andrzej Kubicki
redakcja oknonet.pl

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » śr mar 04, 2009 12:47 pm

źle się dzieje w państwie Polskim coraz więcej firm bankrutuje od września ubiegłego roku znam co najmniej 3 lokalne przypadki ale żeby okfens to bym się nie spodziewał i to jeszcze tak nagle szkoda :(

woojtekn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: woojtekn » śr mar 04, 2009 10:31 pm

Witam

Jestem pracownikiem linii montażu okfensu. Informacja o upadłosci została ogloszona wczoraj o 14:15 na zebraniu w biurowcu firmy. Niestety, nikt by sie nie spodziewał ze kryzys może rozłożyc na łopatki takiego giganta. Dział produkcji okien bedzie pracował do konca marca. Dział produkcji profili do konca kwietnia. Machina procedur urzedowych ruszyła.

Pozdrawiam

PS. Przed zebraniem krążyły pogłoski jakoby miał nas przejąć drutex, albo jakis inwestor z czech. Jednak stało sie ...
PS2.
Jeżeli ktos bylby chetny jeszcze kupic okna, dajcie nam przepracowac w spokoju ten miesiac i nie kupujcie okien barwionych w masie oraz w kolorze macore....(a tym bardziej sztulpów :D)
to istna zmora dla montażu , o wiele bardziej czasochłonne od pozostałych rodzajów profili hehe :D

Pozdrawiam raz jeszcze
Ostatnio zmieniony czw mar 05, 2009 1:49 am przez woojtekn, łącznie zmieniany 2 razy.

niunia
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: niunia » śr mar 04, 2009 11:41 pm

mam takie nieskromne pytanie dosyć nurtujące czy może ktoś mi odpowiedzieć czy to faktycznie znaczy, że firma jest do całkowitej likwidacji?
Przecież to jest śmieszne nie wiem jaka tam jest polityka zarządzających osób, ale chyba nie tego ? skoro taki zakład popadł w taki dół ?
Przecież to zabójczo śmieszne -co z tymi ludźmi? tak po prostu na zasiłki dla bezrobotnych? Tania siła robocza przestała być już potrzebna bo ktoś popełnił błąd?????
:cry: :cry:

woojtekn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: woojtekn » czw mar 05, 2009 12:15 am

niunia pisze:mam takie nieskromne pytanie dosyć nurtujące czy może ktoś mi odpowiedzieć czy to faktycznie znaczy, że firma jest do całkowitej likwidacji?
Przecież to jest śmieszne nie wiem jaka tam jest polityka zarządzających osób, ale chyba nie tego ? skoro taki zakład popadł w taki dół ?
Przecież to zabójczo śmieszne -co z tymi ludźmi? tak po prostu na zasiłki dla bezrobotnych? Tania siła robocza przestała być już potrzebna bo ktoś popełnił błąd?????
:cry: :cry:
No niestety decyzja zapadła, dziś po południu była jakaś telewizja przed biurowcem firmy. Powoli zaczyna do ludzi docierać prawda... Prawda jest taka ze po przejeciu Okfensu przed Saint-Gobain firma zaczela pikować w dół. A kolejne zarządy firmy dokładał do tego cegiełke.
Mam nadzieje że bezrobotnych zasilą tylko nieliczni, porównując sobie wydajnosc miesieczna produkcji okien z wiodącym konkurencyjnym zakładem wyszło że okfens produkuje tylko 31% mniej okien przy blisko ponad 2,5-krotnie mniejszej ilość osób bezpośrednioprodukcyjnych.Dane te były z pazdziernika 2008 roku. Od stycznia 2009 jeszcze zwiekszona została wydajnosc w okfensie o 11% dziennie ( jednocześnie zwalniając 15% stanu osobowego pracowników bezpośrednioprodukcyjnych ) tak wiec ta różnica jeszcze bardziej powinna cos pokazać.Na pewno część pracowników zasili konkurencyjne firmy. To łakomy kąsek :)( pozdrawiam Pawła K.:P) Rozglądamy się póki co...
Ostatnio zmieniony sob mar 07, 2009 12:29 am przez woojtekn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » czw mar 05, 2009 10:05 am

no cóż handlowaliśmy razem od 2000 roku przez te 9 wiosen dużo się zmieniło poznało się parę osób było się na szkoleniu zamówiło kilka okien :lol: co do bolączek tej firmy to wszystko zaczęło się psuć od kiedy Francuzi położyli łapę na na interesie .Do nietrafnych decyzji firmy zaliczę wprowadzenie okien optima 3 komorowych jakieś 2-3 lata temu był to okres gdy wszyscy zaczęli rozglądać się za 6-cio komorówka a okfens wyjechał ni z tego ni z owego z 3 że niby na Francję itd. :lol: co do dalszych wtop firmy nie będę się już wypowiadał bo to nie ma sensu popłynęli można by w każdym razie polemizować na ten temat. W każdym razie współpracę z nimi dość dobrze wspominam.

Z pozdrowieniami dla całej załogi
Dealerzy Sokołów

czarny241
Małomówny
Małomówny

Post autor: czarny241 » pt mar 06, 2009 9:55 am

Chyba najbardziej miło wspominasz czasy gdy Okfens miał bardzo dobra cenę co???
Sam wspominałeś że niedawno wróciłeś do współpracy z nimi więc te 9 wiosen to chyba jakos z przerwami były zgadza się?
perfektaokna pisze:no cóż handlowaliśmy razem od 2000 roku przez te 9 wiosen dużo się zmieniło poznało się parę osób było się na szkoleniu zamówiło kilka okien :lol: co do bolączek tej firmy to wszystko zaczęło się psuć od kiedy Francuzi położyli łapę na na interesie .Do nietrafnych decyzji firmy zaliczę wprowadzenie okien optima 3 komorowych jakieś 2-3 lata temu był to okres gdy wszyscy zaczęli rozglądać się za 6-cio komorówka a okfens wyjechał ni z tego ni z owego z 3 że niby na Francję itd. :lol: co do dalszych wtop firmy nie będę się już wypowiadał bo to nie ma sensu popłynęli można by w każdym razie polemizować na ten temat. W każdym razie współpracę z nimi dość dobrze wspominam.

Z pozdrowieniami dla całej załogi
Dealerzy Sokołów

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt mar 06, 2009 11:40 am

Jak widać na tym przykładzie, cena nie zawsze czyni cuda. :twisted:

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » pt mar 06, 2009 12:04 pm

Wiadomośc która dostałem emailem przed chwilą ;

"Motto: definitywnym sposobem zakończenie działalności gospodarczej przedsiębiorstwa jest jego likwidacja.
„Firma OKFENS posiada największe doświadczenie, bo ponad 30 letnie w zakresie produkcji okien, drzwi i profili z PCV. Początki działalności sięgają roku 1974, kiedy to wdrożono do produkcji pierwszy w Polsce system okienny POLTROCAL. Była to pierwsza tego typu produkcja w całej Europie Środkowowschodniej.

Obecnie dzięki ciągłym inwestycjom OKFENS posiada jeden z najnowocześniejszych w Europie park maszynowy a potencjał produkcyjny to ponad 190 tys. sztuk okien i ponad 10 tys. ton profili okiennych rocznie. OKFENS - JAKOŚĆ W RAMACH OKIEN”, koniec cytatu.

To była wizytówka dobrej, bardzo dobrej firmy należącej do koncernu Saint Gobain. Niestety , to już historia, ponieważ Zarząd „ Okfens” podjął decyzję o likwidacji firmy. Ten proces już się rospzoczął i potrwa kilka miesięcy.

Koniec firmy, koniec kawałka historii.
Ile jest firm zagrożonych w branży stolarki w Polsce, tego nikt nie wie. Fakty są nieubłagane, gospodarka ostro hamuje, mieszkania nie sprzedają się, ludzi nie wymieniają okien, PKB będzie najniższe od 10 lat, sprzedaż stolarki okiennej w lutym spadła o około 30% r/r.

Niestety było to do przewidzenia już wczesną jesienią, choć niektórzy z nas ciągle jeszcze wierzą w cuda. Nie będzie cudów, będzie wykrwawianie się branży, będą spektakularne upadłości i nastąpi konsolidacja. Będą przegrani, ale i wygrani, którzy staną się silniejsi lepsi, bardziej dochodowi. Branża wymaga generalnego remontu i kryzys to wszystko przyśpiesza. Walka cenowa, średnia jakość okien (niestety), słaby marketing, wolna amerykanka, brak innowacyjności i nadprodukcja, to niechciana i ukrywana prawda, ale są to brutalne fakty. Zmiany nadchodzą i to bardzo poważne. Firma „Okfens” przegrała walkę rynkową z tymi wszystkimi firmami, które postawiły sobie za cel sprzedawać ile się da, jak najtaniej, a po nas choćby potop. To wielka szkoda, to fatalna informacja dla branży!

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt mar 06, 2009 12:09 pm

Jednym słowem, chęć bycia najtańszym na rynku zabija. Dowód w tym poście. Kto następny? Oto jest pytanie.

Nie da sie na dłuższą metę strat ukrywać inwestycjami. Co w czasie kryzysu? Wszystko wyszło na jaw. Może ktoś byich kupił, ale kogo stać na wtopę na starcie. Co z tego, że maja najnowocześniejszy park maszynowy. Już ich nie ma. Koniec!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba zacząć generować jakieś poważne zyski żeby było z czego przetrwać gorsze czasy, bo w dobie spadku produkcji często może zabraknąć pieniędzy na pokrycie stałych kosztów działalności. One sie nie zmieniają, a przy tak niskich cenach sprzedaży w połaczeniu z niskim poziomem produkcji zwiększaja tylko zadłużenie firmy. Jak staje się to widoczne jest już za późno na jakikolwiek ratunek.

Ludzie, zacznijmy liczyć.

pomocnik
Małomówny
Małomówny

Post autor: pomocnik » pt mar 06, 2009 12:31 pm

Liczenie liczeniem, a życie sobie.
Jak cieniutki jest margines świadczy przykład Vetrexu. Najpierw rozsyłaja podwyżkę - zmniejszenie rabatów o 2%. Żeby po paru dniach zmienić i obniżyc rabaty o 1%. Wszystko jest kalkulowane na styk. Nawet najlepszy wyrób nie pomoże - na koszty stałe trzeba zarobić.
Będą czystki. Styczeń luty jeszcze zawsze idzie rozpędem z zeszłego roku. Ale aż do maja będzie cienko.

dandi
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dandi » pt mar 06, 2009 1:01 pm

Naprawdę szkoda takiej firmy a przede wszystkim ludzi sprzedawałem okna okfensu od 1994 r na pewno z powodu likwidacji zakladu będzie małe zamieszanie
ale nie wyobrażam sobie podobnych przejść z innymi firmami znanymi z niskich cen zerową jakością i zasadą najpierw kasa a potem może kiedyś przywieziemy coś podobnego do okien okfens nawet po ogłoszeniu upadłości jest solidniejszy od większości "super firm" nikogo nie okradł i do końca relizuje
zamówienia w terminie nie chciał bym być w skórze kogoś kto wpłaca kasę wcześniej naprawdę uważajcie niema teraz 100% pewniaków malo tego tacy mogą
odpaść pierwś uważajcie żeby nie pciągneli was za sobą najpierw okna potem kasa .

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pt mar 06, 2009 1:29 pm

czarny241 pisze:Chyba najbardziej miło wspominasz czasy gdy Okfens miał bardzo dobra cenę co???
Sam wspominałeś że niedawno wróciłeś do współpracy z nimi więc te 9 wiosen to chyba jakos z przerwami były zgadza się?
no z przerwami jak to w handlu. Pamiętam czasy składów fabrycznych okfensu to była jazda w tedy stawiałem pierwsze kroki w branży było świetnie typówka od ręki a ja sprzedawałem Trucka okien dziennie :D 034 pamiętam po 7-4 zł brutto potem nadeszła era aluplasta i innego szajsu trzeba było się rozejrzeć za czymś tańszym aby nie popłynąć z rynku. Sam mam okna w domu z okfensu i nie zamieniłbym ich na żadne inne. Prze te parę lat się pozmieniało w firmie pamiętam jak na jednym szkoleniu pewien prezes dostał w papę od dealera, nie wiem za co, ale mu wypłacił konkret że, aż chłop spadł ze stołka :lol: były też czasy kiedy mieliśmy 200 okien typowych u nas na magazynie, z pozdrowieniami dla przedstawicieli którzy nas odwiedzali panów, Sznajder, Cender, Życzyński, oraz ostatniego Zbyszka Domagały na prawdę super facet. pozdrowionka także dla Pani Gosi z biura obsługi oraz dla serwisantów.

Zcp -zostali ci prawdziwi

jupiter
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jupiter » pt mar 06, 2009 10:43 pm

Witam wszystkich. Był artykuł w DZIENNIKU ZACHODNIM o tym co sie stalo z OKFENSEM. 230 ludzi zatrudnionych a ile produktywnych ??? Daje do myslenia. Pozdrawiam

woojtekn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: woojtekn » pt mar 06, 2009 11:58 pm

jupiter pisze:Witam wszystkich. Był artykuł w DZIENNIKU ZACHODNIM o tym co sie stalo z OKFENSEM. 230 ludzi zatrudnionych a ile produktywnych ??? Daje do myslenia. Pozdrawiam
Sam dział produkcji okien liczy 76 osób , dodając dział produkcji profili liczba nie powinna przekroczyć 100 osób produkcyjnych(stan na 1 styczeń 2009). Standartem w firmie byli kierownicy, kierownicy wszystkiego co praktycznie mogło być. Nie wiele brakowało by był kierownik kierownika kierownika,zastępca kierownika itp. "Umysłowi" pracownicy to praktycznie większość firmy...Naprawdę irytująca sprawa.

woojtekn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: woojtekn » sob mar 07, 2009 12:03 am

dandi pisze:Naprawdę szkoda takiej firmy a przede wszystkim ludzi sprzedawałem okna okfensu od 1994 r na pewno z powodu likwidacji zakladu będzie małe zamieszanie
ale nie wyobrażam sobie podobnych przejść z innymi firmami znanymi z niskich cen zerową jakością i zasadą najpierw kasa a potem może kiedyś przywieziemy coś podobnego do okien okfens nawet po ogłoszeniu upadłości jest solidniejszy od większości "super firm" nikogo nie okradł i do końca relizuje
zamówienia w terminie nie chciał bym być w skórze kogoś kto wpłaca kasę wcześniej naprawdę uważajcie niema teraz 100% pewniaków malo tego tacy mogą
odpaść pierwś uważajcie żeby nie pciągneli was za sobą najpierw okna potem kasa .
Szczerze powiedziawszy to nawet nie sądziłem, że mamy tak pozytywny oddzwięk z rynku jeżeli chodzi o jakość produkowanych przez nas okien. Na comiesięcznych zebraniach normą było ciągłe karmienie nas narzekaniem ze strony kierownictwa, reklamacje reklamacje reklamacje, źle,mało, wskaźniki, wykresy, zdjęcia z reklamacji, odpadowość itd, zabieranie pieniędzy z premii za każdą 1 reklamacje i tak co miesiąc w koło macieju.
Ostatnio zmieniony sob mar 07, 2009 12:14 am przez woojtekn, łącznie zmieniany 1 raz.

woojtekn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: woojtekn » sob mar 07, 2009 12:11 am

Bartłomiej Zegadło pisze:Jednym słowem, chęć bycia najtańszym na rynku zabija. Dowód w tym poście. Kto następny? Oto jest pytanie.

Nie da sie na dłuższą metę strat ukrywać inwestycjami. Co w czasie kryzysu? Wszystko wyszło na jaw. Może ktoś byich kupił, ale kogo stać na wtopę na starcie. Co z tego, że maja najnowocześniejszy park maszynowy. Już ich nie ma. Koniec!!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowocześniejszy to może był kiedyś, maszyny były wyeksploatowane do granic możliwości, a ostatnia większa inwestycja była 2 lata temu i nie tyczyła się owego parku maszynowego. Pełne słowa uznania do osób z utrzymania ruchu, wraz z walizą narzędzi nosili również chyba różaniec. :)

woojtekn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: woojtekn » sob mar 07, 2009 12:43 am

Bartłomiej Zegadło pisze:
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba zacząć generować jakieś poważne zyski żeby było z czego przetrwać gorsze czasy, bo w dobie spadku produkcji często może zabraknąć pieniędzy na pokrycie stałych kosztów działalności. One sie nie zmieniają, a przy tak niskich cenach sprzedaży w połaczeniu z niskim poziomem produkcji zwiększaja tylko zadłużenie firmy. Jak staje się to widoczne jest już za późno na jakikolwiek ratunek.

Ludzie, zacznijmy liczyć.
Na pewno firmy konkurencyjne sie ciesza z powodu klapy Okfensu :) Nadmienie rownież, że po ostatniej niedawnej obniżce cen, było więcej zamówień na okna aniżeli w sezonie. 500 okien dziennie to pestka dla OKFENSU :) Jednak pewne przejawy inteligencji ze strony zarządu pojawiły się za późno. Można gdybać, że gdy by miał jakiś większy kapitał rezerwowy mogący przez dłuższy czas dopłacać do okna, w dłuższej perspektywie czasu mógł wymieść z rynku konkurencyjne firmy , zalewając rynek swoim produktem. Powstało by coś na wzór MONOPOLU :) co jak wiemy pojęcie konkurencji przestało by mieć racje bytu. :D

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » sob mar 07, 2009 8:19 am

woojtekn pisze:Powstało by coś na wzór MONOPOLU :) co jak wiemy pojęcie konkurencji przestało by mieć racje bytu. :D
raczej wątpię czy aby okfens mógłby być monopolista skończyły się czasy dobrobytu oraz lidera, w obecnej sytuacji wolnorynkowej monopol by nie przetrwał jest zbyt duża konkurencja a co za tym idzie każdy chce dużo sprzedawać i nie można tu mówić o monopolu jedynym monopolistą jest poczta polska i tp ale to już inna śpiewka. Może gdyby zarząd firmy inaczej podchodził do całej sprawy i siły reagowania oraz odpowiednie procedury zostały by wdrożone na czas to można by było uniknąć takiej sytuacji. Pamiętam jak kiedyś to było przed tym jak żabojady ich mieli wykupić przyjechał do nas gość z drutexu i mówił że okfens pada w tedy to było dla nas nierealne jednak dzisiaj sen się spełnił i mamy do czynienia z upadkiem naprawdę dobrej i najstarszej firmy.

Ps. ciekawe czy konkurs w okfensie na najstarsze okno zostanie lub został rozstrzygnięty :D

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob mar 07, 2009 11:05 am

Nikt w tej branży nie będzie monopolistą. Ani w pokrewnej, np. nawiewniki Aereco. Higrosterowane. Już nie są sami i woję tocza z Flop System na siekiery i wykończenie przeciwnika. Na pewno nikt nikogo nie zniszczy w tym przypadku. Tak samo będzie w brznże produkcji okien. Dobroplast miał olbrzymi potencjał. Od lat już dampinguje ceny okien na rynku. Zawsze byli najtansi i co? Nic. Konkurencja ma się dobrze, bo sprzedaje dla innej kategorii klienta. Nikt tego nie zmieni. Czy Ferrari, Lamborgini itp obniży kiedykolwiek ceny? Czy będą walczyli o grupę klientów jeżdżących obecnie nawet Mercedesami? Nigdy. Dotyczy to każdej branży przemysłowej. Dla każdego jest klient.

czarny241
Małomówny
Małomówny

Post autor: czarny241 » sob mar 07, 2009 12:28 pm

Bartłomiej Zegadło pisze:Nikt w tej branży nie będzie monopolistą. Ani w pokrewnej, np. nawiewniki Aereco. Higrosterowane. Już nie są sami i woję tocza z Flop System na siekiery i wykończenie przeciwnika. Na pewno nikt nikogo nie zniszczy w tym przypadku. Tak samo będzie w brznże produkcji okien. Dobroplast miał olbrzymi potencjał. Od lat już dampinguje ceny okien na rynku. Zawsze byli najtansi i co? Nic. Konkurencja ma się dobrze, bo sprzedaje dla innej kategorii klienta. Nikt tego nie zmieni. Czy Ferrari, Lamborgini itp obniży kiedykolwiek ceny? Czy będą walczyli o grupę klientów jeżdżących obecnie nawet Mercedesami? Nigdy. Dotyczy to każdej branży przemysłowej. Dla każdego jest klient.
AMEN!!!
Aż miło sie czyta takie posty, dla każdego w tym kraju, niezaleznie od branży w której działa jest klient.
Jedynym problemem jest utrzymanie takiego klienta ale to już jakby inna bajka.

woojtekn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: woojtekn » sob mar 07, 2009 1:50 pm

Panowie z tym monopolem to nazbyt serio wzięliście sobie do serca mą wypowiedź :) Wiadomo, że to utopia...

Szczeblina
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Szczeblina » sob mar 07, 2009 6:52 pm

W jakiej cenie Flop System sprzedaje nawiewniki higrosterowanee
Ostatnio zmieniony śr cze 03, 2009 5:57 am przez Szczeblina, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob mar 07, 2009 9:23 pm

Proponuję zadzwonić do Flopsystem. Ceny to raczej indywidualne ustalenia. W cenniku jest ok. 100 Pln-ów, teraz nie pamiętam.
Ogólnie rozmawia sie rzeczowo z tymi ludźmi.
Ewentualnie w poniedziałek napiszę namiary na konkretnego człowieka.

woojtekn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: woojtekn » śr mar 11, 2009 3:03 pm

Okfens ogłosił upadłość a z dnia na dzień zoraz więcej zamówień jest z rynku :shock: Dziś np. wpłynęło 950 okien :) heh , a jeszcze miesiąc temu,dwa coś takiego było nie do pomyślenia. W porywach do 250... No i kolejny miły widok , kolejki w sklepie firmowym :mrgreen:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr mar 11, 2009 3:26 pm

Bo to konkurencja kupuje okna by je u siebie rozebrać i skopiować :wink:

Stulp
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stulp » śr mar 11, 2009 11:06 pm

Dziś zostało rozesłane pismo do dealerów, że kończą przyjmowanie zamówień.

DUDEK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: DUDEK » pt mar 13, 2009 1:05 pm

Ogłoszony stan upadłości ma swoje korzenie jeszcze w końcu lat 90-siątych ubiegłego wieku. Wówczas to u szczytu boomu na okna firmę kupił globalny koncern Saint-Gobain. Okfens w tamtym czasie miał też drugą firmę produkcyjną w Węgrowie i wtedy można było uważnie obserwując dojść do wniosku, że tylko i wyłącznie w rękach nas Polaków leży to żeby te firmy funkcjonowały w Polsce. Już wtedy pojawiały się opinie specjalistów, że kupno tak dużej firmy ma jeden cel. Wyssanie kasy i likwidację konkurencji dla firm francuskich, które będą mogły wejść na nasz rynek. Najpierw w spektakularny sposób zlikwidowano firmę w Węgrowie. Zwolnienie ok 100 pracowników odbyło się o 6.00 rano i trwało 30 minut. Wszyscy musieli po wręczeniu wymówień opuścić firmę w ciągu 15 minut. "Podobno" miała ujemne wyniki finansowe (po latach okazało się, że niekoniecznie). I nikt z zarządzających Okfensem w Czeladzi nie wyciągnął nauki z tamtej sytuacji. A to była kwestia czasu. Przy tym wyniki finansowe firmy są efektem kompetencji w zarządzaniu firmą. Przez te wszystkie lata strategia marketingowa Okfensu polegała na tym, że tylko on sam wierzył we własną reklamę i zachłysnął się nią. Rynek jak wiecie był zgoła odmienny. Okna robili super, ale co z tego jeśli nie mogli ich dostarczyć na czas wytrącając sprzedającemu ostatni argument (terminowość) z ręki. To jest tylko jeden przykład, ale bardzo ważny. Poza tym handlowcy to "nabuzowani" książkową wiedzą marketingową młodzieńcy nie mający żadnych umocowań do podejmowania decyzji. Bez przerwy próbujący przeforsować książkowe schematy sprzedaży, które z góry wiadomo, że nie zadziałają. Rynek natomiast nie lubiąc próżni wypełniany był konkurencją. Zarząd, mam wrażenie, skupiał się na samej produkcji i mydleniu oczu francuskim decydentom w Paryżu. Długo to nie mogło trwać. A obecny kryzys jest kroplą przepełniającą kielich. Reasumując, jest to klasyczny przykład, że my, Polacy, nie potrafimy w dalszym ciąg brać spraw w swoje ręce i dalej nie rozumiemy na czym polega nasz problem. Wynika z tego, że 10 lat to jeszcze za mało, żeby zrozumieć, że mamy KAPITALIZM i opiekuńcza rola państwa to mit.

woojtekn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: woojtekn » ndz kwie 05, 2009 9:11 pm

OKFENSowcy w pełnej okazałości :D ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA

http://www.youtube.com/watch?v=ZOLIvdVVNOo

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pn kwie 06, 2009 9:19 am

no to Stypka się udała szkoda tylko że dealerów nie zaprosili hehehehe żenujący był koniec z hasłem wyp....

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn kwie 06, 2009 11:21 am

ostrooooooooooo !!! kulturka jak siemasz wiktor 8)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”