GEALAN w klasie A ?

maska
Czytelnik
Czytelnik

Re: GEALAN w klasie A ?

Post autor: maska » pt lut 27, 2009 2:27 pm

Od zawsze !!!! .Sprawdz w aprobacie ( wszystkie trzy systemy czyli S 3000 ,S 7000 ,S 8000 )
maska

oknoAD

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob lut 28, 2009 6:40 pm

Ale producenci stosują tylko klasę "B", nieprawdaż? Cena!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob lut 28, 2009 7:01 pm

Rozmawiałem z człowiekiem co pracuje w GELANIE na produkcji i sam sie wygadał, że czasami są babole w ekstruzji profila. Sam powiedział, że sprzedają taki profil z wadami nie informując odbiorcy o tym. Ja nie miałem do czynienia z oknami na tym profilu więc osobiście nie mogę potwierdzić takiego faktu. Natomiast miałem doczynienia a ALUPLASTEM gdzie prawie palcami można by było wyciądnąć listwę przyszybową. Bez problemu przy popchnięciu listwy palcem robiła się szpara na dobry 1mm.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pn mar 02, 2009 11:21 am

W Gealanie jedyne moje zastrzeżenie było do wytłoczeń zewnętrzny w profilu,przy zakładaniu blach montażowych lubiły pękać
zwłaszcza przy niskich temp. około +5 stopni. A tak to profil w porządku i nie mam zastrzeżeń. Rodzicom montowałem okna na Gealanie a na co dzień sprzedaję na Aluplaście i Deceunicku. Okna były produkcji Eko-Okna Racibórz.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

LIDER
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: LIDER » ndz mar 15, 2009 12:30 pm

ale gelan to recycling w białą powłoką , szybciej zżółknie i wyjdą plamy niż niż pianka montażowa zaschnie hehehe

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » ndz mar 15, 2009 1:30 pm

Magic353, jak tworzywo pęka podczes zakładania kotwy montażowej i to przy tem +5 st.C, to jest bubel jakich mało. Co jeszcze dobrego jest w ich profilu? Chyba nie to, że nie nadaje się on do powtórnego przerobu. Ale, cóż, od dawna mówię, że te coex-y, to straszna kicha jest. A ludzie z branży, czytaj dealerzy, którzy powinni mieć choć troche podatawowej wiedzy o PVC, dalej to g...no sprzegają. I dziwić się, że potem reklamacja na okna są.

oknoAD

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » pn mar 16, 2009 12:16 pm

Khm.. nie wiem jak z co-exem, ale my ostatnio robiliśmy testy grubego gealana i wypadły przyzwoicie. Powiem szczerze, ze zaskakująco przyzwoicie.

KAT
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: KAT » śr mar 18, 2009 3:21 pm

Czyzby się szykowała zdrada i rozwód z Schuko w Kielcach

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » śr mar 18, 2009 3:27 pm

Mnie się wydaje, że nie należy kojażyć lekomin z P. Jezierskim. Szczerze powiedziawszy wątpię, żeby tam miał się szykować jakiś rozwód. To by było tak, jak w tym przysłowiu "zamienił stryjek siekierkę na kijek", albo jak za reklama "jak coś jest dobre, to po co zmieniać".

I to by było na tyle. Hej!!!! :)

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » śr mar 18, 2009 4:23 pm

Czemu nie nalezy kojarzyć mnie ze mna?

Rozwodu nie będzie. Ew. kochanka na boku.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » śr mar 18, 2009 5:29 pm

No, mówiłem, że rozwodu wg mnie nie będzie. Byłem nawet tego pewien. Pozdro sąsiadowi "zza miedzy".

Co do kojażenia, kruca fix, byłem w błędzie. :lol:

maska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maska » śr mar 18, 2009 7:10 pm

Witam Panów .
1. Jezeli to prawda witam serdecznie w naszej grupie firmę Jezierski. jest nas ok 120 . firm które produkują i sprzedają Gealan z dośc duzym powodzeniem , bo dzięki nam Gealan to szósta siła w Polsce . Pnie bartku ile Wymar sprzedaje w Polsce . Myśle że o czymś to swiadczy. Jakby Wymar był taki dobry to było by nas więcej chętnych na ten produkt . Jeszcze raz gratuluje wyboru ( jeśli to prawda ).- szczegónie fajny produkt to ta nowa 6k 83 mm Fajne okno można na tym zbudować a jeszcze lepiej zarobić , a i dla wszystkich informacja -ta szóstka jest bez Koex . Ciekawe co teraz Pan Panie Bartku wymyśli aby ten produkt zdetronizować . Jeżeli jest Pan sąsiadem firmy Jezierski to lepij nioech Pan juz szuka argumentów które " Kowalskiemu" przetłumaczom że 5 to lepij jak 6 a 70mm to lepiej jak 83 mmm( bo koexu pan nie użyje )

2 Jeżeli chodzi o odpad , to Gealan w 90 % to profil z Uszcelka, czyli miekie PVC z trardym PVC . dziś rozmawiałem DEcura i to jest powód dla którego jest problem z odpadami. Ale to nie tylk problem Gealana . Mam sasiada który produkuje na Plustec . Ode mnie kupuje okiennice ,. HST , lekkie suwanki bo Plustek tego nie ma .,dzwonił on dzis do mie z pytaniem co robie z odpadem bo właśnie on też nie ma gdzie to sprzedać.

3 A tak w ogóle jak czytam to forum to widzę ze 80% wpisów to nudzacy sie dealarzy. Panowie weżcie sie do roboty , nie szkalujcie innych . Tak jak pisałem w Gealan jest nas ok 120 i budujemy normalne okna nawet natym tak opluwanym Koex.
Dużą krzywdę zrobił nam Rabień ale chyba juz pisałem ze to nie nasza wina .Pan Panie Bartku jak włozy do Wymara stal 1,25 lub 1,00 do koloru w szkrzydle lico to proszę sobie samemu odpowiedzić co sie z tym oknem stanie
4. Badzo spodobała mi sie Pana inicjatywa popierania dobrych (producencji Gealan )
Iwbud , Piramida , Bracia Bertrand , Fasada , Tyskie Okna , Wiśniewski ,Madex, Plastoma , Euro -Okna , Stolbud Pruszyńki i wielu innych
Dlatego Pnie Barku dziwi mie ze dalej Pan krytukuje innych skoro sam Pan był twórca inicjatywy mówienia dobrze o innych
maska

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » śr mar 18, 2009 8:26 pm

Jak Gelan bedzie u Jezierskiego, to sie bardzo zdziwię.
Na Wymar produkuje obecnie ok 100 firm. Dlaczego jest mało znany, nie wiem. Jest to sprawa polityki marketingowej tej firmy. Fakt, z tych ok. 100 firm, wszystkie to małe zakłady. Dlaczego? Myslę, że lepiej jest sprzedac mniej w normalnej cenie średniej wielkości lub małej firmie i dobrze na tym zarobić niż wpychać sioę do gigantów za wszelką cenę z marżami na poziomie ułamków procenta. Jezierski Mr maska, to nie liga Gelana. Są o co najmniej jeden poziom wyżej jakościowo. Częściowo dzięki wieloletniej pracy nad zbudowaniem marki, a częściowo dzięki Schuco i dobrej opini ich produktów. po Co niby Jezierski miałby sprzedawać to, co wszyscy - czyli to, co można za psie pieniądze kupić na każdym rogu w każdej mieścinie. Bić się ceną z kazdym kamikadze biznesowym. Nigdy tego nie robili i zdziwił bym się, gdyby nagle zaczęli.
Nie twierdzę, że wszystkie oferowane systemy Gelana czy np. Aluplastu, to całkowite dno jakościowe. Ale wystarczy spojrzeć, co sie głównie sprzedaje. Te najtańsze economy i coex-y. Cena. Klienci birą to, co najtańsze i producenci w większości przypadków idą na układ cena-niska jakość, bo maja możliwość sprzedania dużej ilości. Słupki obrotów u dostawców rosną i super jest. Szkoda tylko, że zyski do kitu.
Ja wybrałem Wymar dla pewnosci uzyskania dobrej jakości i po to, żeby mieć produkt różny od konkurencji. Myślę, że dla tego samego u Jezierskiego jest Schucko, a nie jakiś oklepany system, który można znależć w 50% punktów handlowych w każdym mieście.
Co do wzmocnien gr. 1,25 (1,00 mm to całkowita kaskaderka), zgadzam sie w 100%.
A co do 6K w 83 mm, to mam 5K w 114mm i już zaczyna się sprzedawać. Parametry termiczne, no i statyczne naprawde na wysokim poziomie (klasa "A" oczywiście). A tak na marginesien jako fachowcom nie przystoi nam licytować sie ilością komór, czy głębokoscia zabudowy profila. To mozemy opowiadać Kowalskiemu jako propagandę. Porazmawiajmy o konkretnych parametrach technicznych tychże systemów, bo ilość komór i wymiar profila nie świadczą wprost o wyższości jednego nad drugim.

A zapomniał bym o recyklingu. W Wymar uszczelka jest wciagana fabrycznie i Decura bierze odpady "z pocaowaniem ręki".

Pozdrawiam.

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » śr mar 18, 2009 8:51 pm

1. Na biurku mam wyniki testów Gealana, i one są ok. Sam je zlecałem, sam za nie płacę, ufam laboratorium. Ja wolę wierzyć w fakty a nie przyłączać się do tłumnego atakowania Gealana bo "robi" złe okna. Czy okna dawnego najlepszego odbiorcy Gealana są lepsze odkąd przeszedł na inny profil? Odpowiedz jest oczywista, więc może problemem nie jest Gealan? Zresztą testowaliśmy ich nowe produkt, od co-exa trzymamy się z daleka ;) Każdy producent profila ma profile dobre, średnie i kompletne badziewie. Schuco też sprzedaje co-ex swoim klientom. Nie patrzę na to, jakie ktoś do tej pory robi okna z określonych profili, patrzę, jakie ja mogę zrobić. Ponadto, lekko zszargana opinia albo tzw. no-name to gigantyczna szansa. Gdy mój ojciec podjął decyzję o przejściu z Veki na Schuco CT-70 wszyscy [ze mna na czele] pukali się wymownie w czoło, bo wtedy tego określonego profilu nikt nie znał. A teraz? Jezierski Elita jest jednym z najbardziej rozpoznawanych typów okien w segmencie domków jednorodzinnych.
2. Rozmawiamy z różnymi producentami profila. Gealan jest po prostu jednym z nich. Chcąc nie chcąc jesteśmy bardzo atrakcyjnym kąskiem, także ze względu na marketing, kawa u nas jest bardzo dobra, ja jestem z natury gadatliwy, więc pojawiają się różne międzynarodowe delegacje i wymieniamy się opiniami.
3. Dlaczego rozmawiamy? Tak naprawdę to musimy coś zrobić, bo polityka naszego dotychczasowego dostawcy psuje nam rynek. Podpisują umowy z firmami, które do tej pory produkowały np. na Decco, więc obsługiwały określony segment rynkowe. I mam takie kwiatki, że jedna z tych nowych "zdobyczy" Schuco, nazywa sobie swój nowy produkt na CT-70 jako Exclusiv (tak się składa, że tak się nazywa NASZ produkt na SI-82), inna delikatnie namiawia dilerów, żeby sprzedawali ich produkt pod naszą marką, oszukując klientów. Mieliśmy kilka takich przypadków wykrytych. Najlepsza jest jeszcze jedna firma, która ma mojego szefa produkcji na liście mailingowej, i wysyła do nas swoje oferty cenowe, co jest khmm.. dość tragikomiczne. Mamy kilka sygnałów, jakie to wzmocnienia używają niektóre firmy, przekazujemy je dalej ale reakcji brak. Jedynym sposobem, żeby się przed tym bronić, są salony firmowe i wyczyszczenie sieci z mniejszych dilerów, co już zrobiliśmy. Salony potrzebują produktu także z trochę niższej półki, co mnie się nie podoba, ale fakt jest faktem. Wypieramy w tej sposób firmy, które u naszych dilerów uzupełniały naszą ofertę. Chciałbym zrobić ten projekt z Schuco ale oni mają podstawowy hamulec w postaci Centrali w DE.
4. Największym hamulcem przed podjęciem decyzji są moce produkcyjne. Mało kto uwierzy w to co poniżej, ale w I kw. mamy jakieś 20 % wzrostu sprzedaży na PCV przy tych samych cenach w porównaniu z zeszłym rokiem. KNMTG może to potwierdzić. Przygotowaliśmy się na cięższe czasy pod koniec zeszłego roku [niższe koszty produkcji, niższe zatrudnienie, niższe płace] ale to, że teraz mamy wzrosty sprzedaży to dla nas szok. Tak naprawdę, to w latach ubiegłych, jeśli mielibyśmy taki poziom sprzedaży, to właśnie bylibyśmy w trakcie wykonywania telefonu do ROTOXa. Ale teraz wszyscy płaczą, jak to jest tragicznie na rynku i boimy się trochę wyjśc przed szereg. Szczególnie, że w tej rundzie musielibyśmy kupić komplet maszyn i do tego dwie duże oklejarki, czyli circa 6-7 mln złotych.
5. Co do zdania "wasze okna jakościowo są dalekie do perfekcyjnie wykonanych " to no comments. W każdym razie chciałbym, żeby równie "słabe" okna produkowali inni. Dawali równie "słabe" wzmocnienia, równie "źle" podchodzili do spraw statyki, dawali tak "słabe" dobory okuciowe i jako 60% swojej sprzedaży ładowali "słabą" szybę 0,7.
6. Co do pozdrowień: ja to ja ;) i też pozdrawiam :)

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » śr mar 18, 2009 9:44 pm

Panie Żygadło -ja sie Panu dziwię;
1.Z czystej ciekawości podzwoniłem i popytałem znajomych jaką sprzedaż ma Pana firma. No i już wiem....
2.Ile sprzedaje Jezierski wszyscy wiemy.
3 Wynik jest taki: Pana sprzedaż do Jezierskiego to jak 1 do 12 i Pan osądza jego działania i je krytykuje. Czytelnicy osądźcie kto ma rację i wyczucie w biznesie, chociażby po wielkości obydwu firm.
Rozumiem że Pan myśli tak: był Jezierski na Vece - głupio robił, wszedł Jezierski w Schueco- też głupio zrobił, wchodzi podobno w Gealana też głupio robi.... znowu się napewno pomyli...szkoda chłopa (chłopów).

Moja opinia jest taka: Jakby biznes na słynnym Wymarze Pana Żygadły był tak świetny jak jego pisanina na tymże forum, to firma Pana Żygadło powinna mieć nazwę: "Jezierski-Placek-Gadzała-Figiel" SA . i .... sprzedaż jak te 4 firmy ;) :lol:

To Tyle
Dziękuję.... ;)

Gealan Polska
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Gealan Polska » śr mar 18, 2009 10:03 pm

Szanowny Panie Kuba N. !

Dziękuję za uczestnictwo na tym forum oraz zgłoszone zastrzeżenie co do jakości naszych produktów. Chcę jednak stanowczo zaprzeczyć informacji którą był Pan uprzejmy zamieścić: min:"......... sprzedają taki profil z wadami nie informując odbiorcy o tym" Fakt taki nie ma miejsca w firmie Gealan Polska, co może Pan sprawdzić w zapisach naszych ksiąg jakości, oraz wynikach badań naszego laboratorium oraz niezależnych ośrodków w Polsce i za granicą. Zapraszam Pana serdecznie do siedziby naszej firmy w celu zapoznania się z naszymi standardami jakości.
Proszę również o nie zamieszczanie informacji mijających się z rzeczywistością.

Z poważaniem:

Maciej Borowczyk
Dyrektor Handlowy
Gealan Polska Sp. z o.o.

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » śr mar 18, 2009 10:27 pm

Tonatos

Pisze swoje zdanie... swoje zdanie to niech wypowiada pod budką z piwem w Suchedniowie, jak go słyszy dwóch pijaczków, a nie na forum które czyta ileś tysięcy ludzi. W USA ten Pan byłby bankrutem i to wcale nie dlatego że jest sfrustrowany brakiem pomysłu na prowadzenie swojej firmy ale tym, że taki Gealan albo Jezierski za jeden taki wpis zniszczyłby jego i jego dzieci do końca życia - finansowo....poczekamy czy jeden albo drugi (a może razem..) na to wpadnie. Albo zamkną to forum albo nie tylko... :?: Panie Zygadło moja rada: przycisk Edytuj i DELETE póki czas...
Ostatnio zmieniony śr mar 18, 2009 10:45 pm przez BG Okno, łącznie zmieniany 1 raz.

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » śr mar 18, 2009 10:56 pm

Tonatos

Ja nikogo nie obrażam nigdy nie miałem takiego zamiaru zajmuje się swoimi sprawami, ale ja też jestem na Gealanie i wkurzaja mnie jakieś bzdury które ten Pan wypisuje. Wspomniane przeze mnie firmy wydają jak myślę kupę kasy na reklame i PR, który pan Żygadło im torpeduje, nie mając za soba faktów a to nie tylko w USA nazywa się oszczerstwo i naruszenie dobrego imienia. Pokazałem te posty mojemu prawnikowi i ja tego nie ugryzę bo nie mam praw do firmy Gealan ani Jezierski ale ci co je mają mogą zdaniem mojego zaufanego kolegi adwokata zrobić z tym porządek w jakieś 2 miesiące lub mniej. Najlepsza koncelaria w Polsce za taka sprawę weźmie podobno około 30 tys zł to jest pewnie z 2-3% tego co oni wydaja na reklamę w roku...zreszta widziałem że ktoś się ujawnił oficjalnie...chyba dobrze bo bym chyba sam zadzwonił...poczekamy zobaczymy :?:

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » śr mar 18, 2009 11:20 pm

Wtrącę kilka słów - jeżeli można?
Na profilach rzeczonej firmy swego czsu pracowała jedna z firm, z którą mieliśmy do czynienia. Choć nie był to duży producent robił naprawdę dobre okna, a i opinię miał bardzo dobrą. Po tym jak owa zaczęła "rozdawać profile każdemu" niestety się pogorszyło. Powodów może być wiele - choćby "wielcy" muszą tanio i dużo produkować.
A co do Pana Bartłomieja Ż. to uważam, że BG ma wiele racji. O profilu W...r słyszano, że w wielu firmach wymarł - jak dinozałry :lol:

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » śr mar 18, 2009 11:33 pm

Pan Zygadło musi mieć w tym jakiś interes, może nieźle zarabia na publicystyce i PR. To jak go teraz oskubią to odda co zarobił...z odsetkami :lol:

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » czw mar 19, 2009 12:32 am

Chill out :)

Nie jestem miłośnikiem Gealana, generalnie nie jestem miłośnikiem zatwardziałym żadnego systemu, bo każdy ma swoje wady. Gealan ma swoją opinię na rynku i dlatego daliśmy go do badań i jak napisałem już wcześniej, przeszły pozytywnie. Mają swoje wady, tzn. słabe miejsca, ale to jest do obejścia. Bynajmniej nie znaczy to, że mam podpisaną z nimi umowę, i nie oznacza, że będę miał na pewno w przyszłości.

Dlaczego myślimy o czymś innym starałem się jak najprościej opisać. Codziennie myślimy o czymś nowym, taka branża, że jak się nie idzie do przodu, to człowiek się cofa.

Tanatos, jedynym hotelem (chyba) w Kielcach, w których są nasze okna są Łysogóry [stara Veka jeszcze]. Na oknach są nasze naklejki, i kilka fajnych kontaktów nawiązaliśmy, bo ludzie muszą gdzieś spać po targach, których w Kielcach jest sporo. No i okna nie mogą być tragiczne, skoro zrywają te naklejki i do nas dzwonią ;) Jeśli gdzieś masz nasz punkt w pobliżu siebie to zainwestuj i zamów nasze okno. Potem możesz je wysłać do badań, sam je pociąc, jak ci wygodnie. I wtedy się wypowiadaj o faktach. Ja tak zrobiłem w sprawie Gealana i popatrz jak się zaskoczyłem. Ba, ja regularnie kupuję okna konkurencji, żeby zobaczyć co w trawie piszczy. W moim przypadku bardzo pozytywnie wpływa to na poziom samooceny heheh Nie chcę brzemieć paternalistycznie, ale zapraszam kiedyś do siebie, porozmawiamy o wadach profili różnych producentów, o tolerancjach produkcyjnych. Mogę ci pokazać wyniki testów różnych profili, jakie robiliśmy i zaufaj mi, będziesz bardzo zaskoczony. Gealan jest tzw. średniakiem rynkowym, nie wyróżnia się niczym od średniej rynkowej: technicznie, logistycznie i cenowo. A to że można spieprzyć okna na każdym profilu.. dam ci namiary na kilka firm na Schuco, które robią gorsze okna niż niska półka producentów Gealana. Najlepsze jest to, że o ile w Gealanie obserwuję tendencję raczej wznoszącą to w Schuco kolejne podpisywane firmy, mają coraz śmieszniejsze pomysły. Po prostu Gealan swoją lekcje od rynku już dostał i wyciągnał wnioski. A inni.. khm.. Ostatnio na jednej budowie w Warszawie, nasza oferta na PCV była bodaj na 2,8 mln, a jedna z tych nowych "radosnych" firm Schuckowskich dała bodaj 2,2 mln [plus minus trochę, chodzi mi o rząd kilkudziesięciu procent]. Pal licho, my takich tematów nie robimy bo to nie do końca nasz rynek, ale ja szału dostałem, jak moi ludzie powiedzieli mi, że generalny o mało ich nie pozabijał, powiedział, że chcieliśmy z niego zrobić idiotę, i możemy spadać. Ja wiem, ile na ten obiekt kosztuje materiał, miem jakie są koszty. My poszliśmy po bandzie, bo zależy nam na kilkukrotnie większej części aluminiowej. Więc wiem, ile tamta firma dołoży do tego interesu. Nie jestem naiwny, że na innym profilu nie ma konkurencji cenowej. Ale mam już dosyć roli osła, na którego marce i pieniądzach na reklamie jedzie X firm. Podejrzewam, że takie same odczucia ma Oknoplast.

p.s. Jak narazie Gealan nie mieści się w czubie profili, które rozważamy. Ja mam swojego faworyta, ale jedna zasada wymagana przez tego dostawcę jest dla nas nie do przyjęcia :)
p.s.2. Bracia Bertrand, Jocz, i jeszcze kilka innych firm, to takie, które zawsze będę szanował.

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » czw mar 19, 2009 8:25 am

Witam

Fajnie się to wszystko czyta. Zwłaszcza jak się jest żółtodziobem wchodzącym cały czas w branżę. Podjęcie tak strategicznych decyzji jak zmiana systemodawcy równą się z odwagą której należy tylko pozazdrościć.Z drugiej strony kto nie ryzykuje ten nie ma. Dobra decyzja w dobrym czasie pozwala być o jeden krok do przodu. Jeżeli chodzi o gealana to rzeczywiście wiele firm zrobiło czarną robotę dla tego profilu (i potrafią sprzedać zaskakująco wręcz tanie okna co mogło by świadczyć o kosztach materiału=jakości). Ale z drugiej strony patrząc, są firmy które potrafią w równie dziwny sposób produkować np Veke. Oba przykłady z okolic południowo zachodniej części woj. Śląskiego ;)

Zaczekajmy aż minie trochę czasu. Klienci na podstawie okien wyprodukowanych ileś tam lat temu sami odpowiedzą kto dobrze inwestował.

Pozdrawiam i czekam na więcej wypowiedzi, kształtują mój świeży światopogląd okienny :)

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » czw mar 19, 2009 10:50 am

Panie Tanatos
No nie koniecznie Panie
Poprostu tak jakoś się rymuje ( chodziło o zmianę z tych czy innych względów dostawcy profili).

glas
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: glas » czw mar 19, 2009 11:36 am

Witam !!
Jestem nowym użytkownikiem tego forum,i choć w branży okiennej jestem od niedawna zaledwie 3 lata i wydawac by sie mogło ze niewiele wiem, to wiem jednak to ze okna na profilu gealana 6 komorowe ,które sprzedaje (apropo kryzysu wzrost sprzedaży)są produktem bardzo dobrym, świadczą o tym zadowoleni klienci i bardzo mała ilczba reklamacji, absolutnie nie narzekam na ten profil +dobre okucia + dobry montaż .=dobry produkt.

pozdrawiam

maruda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maruda » czw mar 19, 2009 12:01 pm

Witam wszystkich zainteresowanych.
W swojej pracy spotkałem się z wieloma rodzajami przetworzonego PVC - rury, parapety, profile. Wszystko tłoczy się bardzo podobinie, jedynie tolerancjie i obostrzenia jakościowe się zmieniają (w profilach są znacznie większe wymagania). Z doświadczenia wiem, że poruszony tutaj temat produktu Gealan budzi wiele kontrowersji w branży. Proszę mi wierzyć, że z Gealanem mam styczność od 10 lat i tak jak zmieniała się branża - cała branża - tak zmieniały się produkty Gealana (było poszeżanie, zwiększanie ilości komór, odchudzanie itp). Jednak uważam, że jakość jest conajmniej dobra a próbowałem wielu profili, cena jeszcze lepsza a obsługa i bogatość rozwiązań bezkonkurencyjna, tak też twierdzą koledzy produkujący okna z tego profilu. W cywilizowanym świcie jest tak, że jeśli jakiemuś klientowi nie pasuje produkt to poprostu go nie kupuje i nie próbuje na siłę przekonać innych do słuszności swoich poglądów. Osobiście uważam, że na rynku jest tyle profili, że z pewnością każdy coś wybierze a komentarze niektórych widocznie znudzonych ludzi napewno nie wniosą nic dobrego do wspomnianego "zepsutego" wizerunku Gealan bo jest on taki właśnie dzięki Wam.
Wszystko co można zrobić, można zrobić dobrze, także okna.
Dziękuję

Abyprof
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Abyprof » czw mar 19, 2009 9:19 pm

Panie BG Okno,
Pan chyba pracuje na Gelanie skoro tak Pan broni tej marki.
Nie ma się co denerwować. Trzeba robić dobry produkt, który się promuje sam, a nie jedzie na marce zapożyczonej np. od systemodawcy.
Lekomin wypromował okna schico, a teraz inni go w prosty sposób podrabiają i robią biznes za jego plecami.
W efekcie - chłop się wk..ł i dogadał się z kimś innym, kto np. da mu produkt na wyłączność (jak to zrobi - jego sprawa).
No i tu pojawia się druga opcja - Pan też jedzie na tym wozie który ciągnie Lekomin.
Brawo Lekomin - kto szuka ten znajdzie, starzy ludzie w branży boją sie zmian i czasami dużo na tym tracą.

P.S.
Czytam ten i inne wątki i każdy wypisuje jakie wzrosty sprzedaży ma w tym roku. Tylko dlaczego jak w lutym chciałem kupić 130 okien w dobrej cenie (nie z kurników) i puściłem zapytanie do kilkunastu producentów to do dziś mnie nękają.

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » czw mar 19, 2009 10:04 pm

[quote="Abyprof"]Panie BG Okno,
Pan chyba pracuje na Gelanie skoro tak Pan broni tej marki.

Tak pracuję na Gealanie pisałem o tym parę razy na tym forum.
Jest tak z prostej przyczyny - celują dokładnie w tego klienta w którego ja - domki jednorodzinne, Logistyka super bo nigdzie wcześniej nie miałem kolorów standartowych w 3 dni, pozastd w 10 dni dostawa bez łachy 2 kontenerki nawet teraz.. Odróżnić mogę się też akrylem bo podobno tylko u nich został (jest drzwiówka i udało mi sie nawet HST w acrylu zrobić to znaczy ich technik mi zrobił właściwie bo to najprostsze nie jest :roll: - mniam mniam :lol: ale za to taka kaska była :P ) Mam tez od niedawna temat srebrnych kolorów, jak znajomy architekt wpisze "profil koekstrudowany srebrny" to jest pozamiatane - brak konkurencji Che che, itp itd może do eksportu wrócę... bo holender też jest fajny

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » czw mar 19, 2009 10:36 pm

Panie BG Okno, chyba Pan nie czytaty jest, bo nawet mojego nazwiska nie potrafi Pan poprawnie napisać. W komputerni, też chyba mało biegły, bo wystarczyło zrobić Ctrl+c potem Ctrl+v i błedu by nie było. No, chyba, że to było celowe działanie (no, tak to brzmi, niestety)

W sprawach biznesu też krucho z wiedzą, bo co ma wspólnego wielkość przedsiębiorstwa i jego obroty z jakością wytwarzanego towaru. Nic!!! Wszystko zależy od zarządzania, kontroli produkcji i tyle. Po wtóre z Jezierskim nie mam się co porównywać, bo on zaczynał w czasach, gdy okno z jakiegokolwiek PVC było dwa razy droższe od drewnianego, a ja w 2000/2001 r., gdy tak na prawdę nadeszły czasy ostrej walki na rynku, bo każdy myślał, że na produkcji lub sprzedaży okien PVC zarobi się jak na giełdzie w latach 90-tych. Jak A. Jezierski zaczynał w biznesie, a ja do szkoły chodziłem. Jak Jezierski miał uznaną pozycję na rynku, to ja kupiłem pierwsze maszyny do produkcji okien. Więc, co tu poównywać.
A Pan myśli, może, że Fresco to w garażu te okna struga? Nie, mam linie CNC, wszystkie badania na okna gotowe, cert. CE na export na systemy holenderskie. ZKP też jest i prowadzone sumiennie. A tak w ogóle, to na podstawie jakich kryteriów ocenia Pan obroty mojej firmy? W internecie i prasie tego nie ogłaszam, więc guzik Pan wie.

Nie napisałem, że Jezierski robi błąd zmieniając profil, tylko, że sie dziwię. Ale po wyjaśnieniach właściciela już nie. Cenię ich za rozsądne działanie na rynku i zbudowanie swojej marki. Oni na czym by nie produkowali i tak wszyscy powiedzą, że kupili okna Jezierski. Po drugie nigdy nie produkowali z byle czego - jak widac prowadzi do sukcesu rynkowego, czego większość nie potrafi pojąć i sukces widzi w niskiej cenie.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt mar 20, 2009 7:49 pm

BG Okno pisze: Mam tez od niedawna temat srebrnych kolorów, jak znajomy architekt wpisze "profil koekstrudowany srebrny" to jest pozamiatane - brak konkurencji Che che, itp itd może do eksportu wrócę... bo holender też jest fajny
taaa......w Schuco też to mam 8)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt mar 20, 2009 11:36 pm

No i wszystko w temacie Meraś. No, bo niby co takiego mają oni, czego inni nie mają. Sześć komór? Byli już lepsi, bo mieli po siedem. I gdzie teraz są?
Tak już z innej beczki, bo profile 6 i 7-miokomorowe mają jeszcze inne firmy. Nie wiem, czy Alu........ był pierwszy, a może Plu..... lub Gea...... Mniejsza z tym. Do rzeczy.
Wg mnie nie liczba komór sie liczy (i nie jest ważne jaki to profil). 5 to jeszcze zrozumiem, ale 6, 7 to już dziwny wyścig. Przecież, na zdrowy rozum, wystarczy spojrzeć na przekrój profila i sposób frezowania otworów odwadniających i dekompresyjnych i nadprogramowe komory - uzyskane przez poszerzenie profila o 10 do 15mm i podział komór zewnetrznych - diabli biorą, ponieważ otwory technologiczne powodują rozerwanie podziałów między nimi.
Statyka zawalona, bo stal nie siedzi w osi obojetnej profila (bardziej od strony wewnetrznej) co sprawia, że skrzydło (przede wszystkim ono) ma tendencję do wiekszej rozszerzalnoiści termicznej od strony zewnetrznej i potem moga wystapić trwałe odkształcenia elementów i problemy z nieszczelnością (rama ma tę przewagę, że jest na stałe zakotwiona w murze).
Gdyby wzmocnienie było posadowione w osi obojętnej, ten problem by nie występował. Tak jest w profilu pięciokomorowym, 2 komory przed wzmocnieniem i dwie za. A w szóstce niemożliwe, chyba, że zmienimy szerokości komór. Po drugie, bez dodatkowego doszczelnienia we wrębie i tak mamy mostek termiczny na styku skrzydla z ramą. Drugi poważny mostek jest na styku szyby z uszczelką, bo w tym miejscu nie ma już podziału na komory.
Jeszcze do tego trochę problemów z okuciami. W profilu 70 mm szr. wrębu szybowego to, w zależności od systemu, ok 55 do 58 mm.
W profilu 83 mm to będzie 68 do 70 mm. W wąskich skrzydłach przy luzie wrębowym na okucie 12 +/- 1 mm może następować zaczepianie skrzydła o zaczepy lub o rozwórkę. Problem znika przy zwiększeniu luzu okuciowego do 15 mm.
Co więc zyskujemy? Złudzenia superrozwiazania i wyższą cenę.
Wystarczy do piątki dać "ciepłe" wzmocnienie, szybę 0,6 na ciepłej ramce i bez przepłacania za PVC mamy okno energooszczędne i z poprawną statyką. Gdyby do tego dołożyć środkowe doszczelnienie - o czy myślę, bo Wymar ma taki profil - byłoby jeszce lepiej. A gdyby tak jeszcze pomyśleć o jeszcze lepszej szybie, to już byłoby super.

Jeżeli w swoich przemyśleniach suię mylę, to proszę o wyjaśniienia. Z chęcią poczytam.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob mar 21, 2009 8:38 am

Bartek...a jaki pakiet 3szybowy ( mm ) wsadzasz w swoją 5tke ? i jaką listwę dajesz ?
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

BG Okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BG Okno » sob mar 21, 2009 5:29 pm

Bartłomiej Zegadło pisze:Panie BG Okno, chyba Pan nie czytaty jest, bo nawet mojego nazwiska nie potrafi Pan poprawnie napisać. W komputerni, też chyba mało biegły, bo wystarczyło zrobić Ctrl+c potem Ctrl+v i błedu by nie było. No, chyba, że to było celowe działanie (no, tak to brzmi, niestety)

W sprawach biznesu też krucho z wiedzą, bo co ma wspólnego wielkość przedsiębiorstwa i jego obroty z jakością wytwarzanego towaru. Nic!!! Wszystko zależy od zarządzania, kontroli produkcji i tyle. Po wtóre z Jezierskim nie mam się co porównywać, bo on zaczynał w czasach, gdy okno z jakiegokolwiek PVC było dwa razy droższe od drewnianego, a ja w 2000/2001 r., gdy tak na prawdę nadeszły czasy ostrej walki na rynku, bo każdy myślał, że na produkcji lub sprzedaży okien PVC zarobi się jak na giełdzie w latach 90-tych. Jak A. Jezierski zaczynał w biznesie, a ja do szkoły chodziłem. Jak Jezierski miał uznaną pozycję na rynku, to ja kupiłem pierwsze maszyny do produkcji okien. Więc, co tu poównywać.
A Pan myśli, może, że Fresco to w garażu te okna struga? Nie, mam linie CNC, wszystkie badania na okna gotowe, cert. CE na export na systemy holenderskie. ZKP też jest i prowadzone sumiennie. A tak w ogóle, to na podstawie jakich kryteriów ocenia Pan obroty mojej firmy? W internecie i prasie tego nie ogłaszam, więc guzik Pan wie.

Nie napisałem, że Jezierski robi błąd zmieniając profil, tylko, że sie dziwię. Ale po wyjaśnieniach właściciela już nie. Cenię ich za rozsądne działanie na rynku i zbudowanie swojej marki. Oni na czym by nie produkowali i tak wszyscy powiedzą, że kupili okna Jezierski. Po drugie nigdy nie produkowali z byle czego - jak widac prowadzi do sukcesu rynkowego, czego większość nie potrafi pojąć i sukces widzi w niskiej cenie.

Nie bardzo chcę wchodzić z Panem w polemikę... Znamienne jest, że większość Pana postów to ataki na innych uczestników tego forum oraz na firmy. Czy czuje się Pan niedowartościowany, czy lepiej czyje się Pan krytykując kogoś ?
Większość forów internetowych służy służy pomocy jej uczestnikom - proszę niech każdy wejdzie na jakiekolwiek forum o motoryzacji elektronice zdrowiu itp itd.
Dlaczego to forum służy niektórym uczestnikom do szkalowania innych.... :roll: :?: Dlaczego mamy się przekomarzać a nie sobie pomagać ? Chyba się wypiszę :(

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » ndz mar 22, 2009 11:56 am

lekomin pisze:Ale mam już dosyć roli osła, na którego marce i pieniądzach na reklamie jedzie X firm. Podejrzewam, że takie same odczucia ma Oknoplast.
lekomin

przecież Oknoplast Kraków rowiązał ten problem - profil robiony dla nich przez Veke na Wyłączność. Na Waszym poziomie Schuco powinno to umożliwić - wilk syty i owca cała. Chyba że....

1. schuco nie jest chętne do produkcji profila specjanie pod was
2. Wprowadzasz nowy (tani) produkt by zmobilizować dealerów do przejścia na wyłaczność z wami. Ale to nie do końca dobre rozwiązanie bo wprowadzisz niższą ale nie najniższą półkę i nadal będziesz słyszał od dealerów że ktoś tam ma taniej, część klientów których stać na okna droższe kupi tańsze bo niedoświadcziny sprzedawca (nawet we własnym salonie) nie znajdzie argumetnów i okaże się że to tańsze to przecież też jezierski. Może się okazać że niechcący przstawisz się na tańszego klienta.

co dla mnie było by cool :-D
Dwa razy koła nie wymyślisz...

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » ndz mar 22, 2009 8:38 pm

Panie BG Okno, w ostatnim moim poście przedstawiłem mój punkt widzenia na problemy związane z profilami wielokomorowymi. Może się Pan wypowie ,na ten temat. Nikogo w nim nie krytykuje, więc w polemikę na ten temat nie będę sie wdawał.

Co do pakietu, to jest 4/14/4/14/4 gr. 40 mm (dokładniej 41 mm)

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”