Milewski - autorytet jakości

dragard1951
Małomówny
Małomówny

Milewski - autorytet jakości

Post autor: dragard1951 » pn mar 02, 2009 9:50 am

Ha, ha, ha - "uśmiałem się ze śmiechu jak pszczoła" - jak mówił Wiesław Michnikowski. Uchowaj nas Panie przed takimi autorytetami.

oknoAD

MarMar
Czytelnik
Czytelnik

Re: Milewski - autorytet jakości

Post autor: MarMar » pn lip 28, 2014 1:05 pm

MILEWSKI drzwi - kiedyś i owszem były dobre wręcz bardzo dobre.
Wygląd i wykonanie samych drzwi OK,
Jakie mam uwagi:
- szczeliny pod drzwiami do kilkunastu milimetrów, wykonane do klina (posiadam zdjęcia)
- najgorszy jest montaż
- Milewski proponuje odpłatny pomiar, oczywiście proszę o jego wykonanie dla uniknięcia popełnienia pomyłki. Po czym wysyła do mnie pomiary do podpisania (zamiast do osoby, która mierzyła)
w ten sposób odpowiedzialność za pomiary przechodzi na klienta (???)
Sposób montażu w moim domu - niektóre futryny wbijają na siłę, a gdzie nie może wejść - kują otwór w bocznej ścianie.
Pianka jest w śladowych ilościach (jeśli jest) mocowane są tylko na 4 śruby.
Po zamontowaniu głównej nośnej ramy, przeciwna wbijana (wkładana) jest na gazetę, tekturę (do skasowania luzów) ażeby nie wypadła.
Niektóre drzwi same się zamykają.
Jedna futryna wypadła łamiąc się (dobrze że na mnie a nie na dziecko) trzy następne można rękoma wyciągnąć.
gabinet_.jpg
jeden z przykładów
Wykonanie i montaż 2013

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob sie 02, 2014 10:55 am

Masz zwyczajnie "skopany" pomiar, tj. źle dobrane wymiary drzwi do otworów a poza tym to jak widać wymiana, więc z niedogodnościami starego domu też trzeba było się liczyć.
Jeśli nie dało się zrobić drzwi na wymiar, to powinni CI powiedzieć, że konieczne będzie podkuwanie itp. A może i powiedzieli tylko tych uwag było tak dużo ze zebrano je w dokument i przedstawiono do podpisania.

loose
Małomówny
Małomówny

Post autor: loose » wt sie 05, 2014 12:29 am

finlandia pisze:Masz zwyczajnie "skopany" pomiar, tj. źle dobrane wymiary drzwi do otworów a poza tym to jak widać wymiana, więc z niedogodnościami starego domu też trzeba było się liczyć.
Jeśli nie dało się zrobić drzwi na wymiar, to powinni CI powiedzieć, że konieczne będzie podkuwanie itp. A może i powiedzieli tylko tych uwag było tak dużo ze zebrano je w dokument i przedstawiono do podpisania.
Hmm... Nie chce podważać Twojego autorytetu f.. bo niewątpliwie jesteś "zasłużonym" forumowiczem ale wyjaśnij mi jakie znacznie ma tutaj pomiar skoro ościeżnica powinna być stawiana na gotowej podłodze (chyba, że żyję w słodkiej nieświadomości :D ) a zawias jest wkręcany na produkcji na określonej wysokości (mniemam, że dopasowanej do wysokości skrzydła). W takim wypadku skrzydło powinno być dopasowane do wysokości ościeżnicy. Moim zdaniem to błąd produkcyjny ewentualnie nowoczesne podcięcie wentylacyjne :lol:

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

W obronie Finlandii

Post autor: krzysztofp » wt sie 05, 2014 10:01 pm

Chyba już nie dożyję czasów gdy każdy będzie czytał ze zrozumieniem , a publiczną ocenę interlokutora (Finlandii - mimo woli) poprzedzi głęboki namysł. Otóż PROFESJONALISTA, wychwycił subtelną sugestię klienta dotyczącą "prostowania rzeczywistości" przez ekipę montażową, jak również (brawo)
dał dowód przezorności przed pochopną krytyką osoby odpowiedzialnej za pomiar i dobór wymiarów (zapewne typowych) drzwi.
Dla mnie - jeżeli prawdziwy jest opis sposobu prac - jedno pozostaje pewne. Ekipa montażowa się nie wysiliła, lub nie wiedziała co ją czeka.
Więcej życzliwości, miej uszczypliwości i samych fachowych komentarzy - wszystkim życzę.

Pozdrawiam
Krzysztof

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”