Kto kupi OKFENS ?

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Kto kupi OKFENS ?

Post autor: solidnafirma38 » pt mar 06, 2009 6:46 pm

Ciekawe kto kupi OKFENS lub to co z niego zostanie, to dziwne bo padła duża nowoczesna fabryka ! :?:

oknoAD

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Re: Kto kupi OKFENS ?

Post autor: RRQ » pt mar 06, 2009 7:40 pm

Dzwine to były ceny w jakich sprzedawali.
Dwa razy koła nie wymyślisz...

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt mar 06, 2009 9:38 pm

Okfensu już nikt nie kupi. Szukali, ale nie było chętnych. Ze sprzedaża takiego majątku też zapewne będzie kłopot, bo zainteresowani inwestycjami zrobili je w zeszłym roku. Teraz nikt się chyba na to nie zdecyduje. Popatrzcie po sobie, ile sprzedajecie. A co maja powiedzieć tacy giganci. Kilkuosobowa firma montująca okna ma szansę podziałać w innej branży budowlanej - wykończeniówka, remonty itp. Ci giganci to firmy specjalistyczne i nie mogą się przebranżowić. Jednym słowem mają duży kłopot. Tym większy im większe inwestycja poczynili w ubiegłym roku, bo czynsze lessingowe lub raty trzeba płacić, a pieniędzy ze sprzedaży nie ma. Dobroplast już prawdopodobnie oddał część swojej niemałej floty ciężarówek leasingodawcy.
Oj, Panowie, będzie ciężko. Obym się mylił.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob mar 07, 2009 1:34 pm

Nestety.. Okfens i jego infrastruktura w zakresie nieruchomosci to wielka kula u nogi. Hektary gruntu i dziesiątki budynków przerastające potrzeby. To wszystko kosztuje gigantyczne kwoty w ramach amortyzacji... i podatki od nieruchomości..
ech.. szkoda..

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob mar 07, 2009 2:00 pm

Oj, dealerzy, dealerzy. Kto wymuszał na Okfensie ciągłe obniżki cen? Dlaczego nikt nie chciał troche się potrudzić, żeby sprzedawać ich wyroby drożej? Każdy widzi tylko cenę, a za tym czubek własnego nosa. Taka współpraca producent-dealer, to powinno być partnerstwo. Przecież każdy mądry człowiek w Okfensie, odpowiedzialny za sprzedaż, był w stanie racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego ceny są na wyższym poziomie niż u konkurencji. Ale nie. Takie argumenty do nikogo nie docieraja. CCC, jedyna, dla większości, możliwa polityka marketingowa.
Bez sensu. Teraz poszukacie nowych dostawców, bo jest z czego wybierać. Mam nadzieję, że żaden z tych nowych nie będzie na tyle głupi
i nie będzie sprzedawał za wszelką cenę, nie zwracając uwagi na rachunek ekonomiczny. Może i wy się tego wreszcie nauczycie.

Ja, na własnym przykładzie, mam powiedzmy okna w średnich cenach. Nie sa najdroższe - no, te na systemie podstawowym - ale do najtańszych im daleko. Mimo wszystko mam stałych odbiorców, a są to też firmy budowlane, a ci ceny szukaja, bo często prace mają z przetargów. A tam wiadomo, jedyne kryterium ważenia ofert, cena 100%. Płacą trochę więcej. A co mają w zamian?
Brak kłopotów z usterkami, krótkie terminy realizacji i bardzo dobre standardowe wyposażenie. Myślicie, że nie pytaja o ceny gdzie indziej? A ofszem, cały czas. Ale liczy sie jeszcze coś innego niż cena. W razie kłopotów z terminami realizacji swoich robót, zawsze moga liczyć na wsparcie. Szybsze wyprodukowanie okien, pomoc w montażu, pomoc techniczną w przypadku realizacji nietypowych rozwiązań, itp.
To też jest coś warte i jest doceniane.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pn mar 09, 2009 9:39 am

A może jakiś kluczowy klient OKFENSU kupi jedną halę i część parku maszynowego ?
Bo w całości w obecnym czasie chyba nikt nie zdecyduje się na taki zakup !

oknoAD

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pn mar 09, 2009 12:37 pm

wątpię aby ktokolwiek ich kupił raczej nierealne jednak kamikadze nie brakuje
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pn mar 09, 2009 7:24 pm

Więc spróbujmy wycenić tego giganta ! Załóżmy że nie mamy ograniczeń finansowych i chcemy zwiększyć swoje moce produkcyjne. Ile chcielibyście zapłacić za taką firmę :?:

danik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: danik » pn mar 09, 2009 11:59 pm

Troche sie narobilo,,,,,sprzedawałem okna z okfensu i zostałem na lodzie,,,,,ale namowil mnie kolega na okna z dobroplastu przekonywal ze zatrudnili nowych handlowcow ( wiec mozna do nich sie dodzwonic) sprawdzilem i fakt dodzowniłem sie, i zostałem milo obsluzony( za tydzien ma przyjechac do mnie na podpisanie umowy ),, terminy oswiadczaja ze maja realne a na dodatek jako byly klient z okfensa dostałem male profity,,,zobaczymy jak dalej bedzie:)

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » wt mar 10, 2009 10:21 am

danik...jak to miło ze strony Dobroplastu że podali Ci pomocną dłoń w potrzebie,no po prostu życie Ci uratowali :lol: :lol: :lol: No i w dodatku przesiadłeś się z syrenki do merca :lol: :lol: :lol: :lol:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt mar 10, 2009 10:31 am

kuba8883 pisze:danik...jak to miło ze strony Dobroplastu że podali Ci pomocną dłoń w potrzebie,no po prostu życie Ci uratowali :lol: :lol: :lol: No i w dodatku przesiadłeś się z syrenki do merca :lol: :lol: :lol: :lol:
hahahaha
Pięknie. Przyszedł kryzys i zatrudnili nowych handlowców..

Jedyne pocieszenie to że w takich czasach może ci zarozumiali producenci przypomną sobie, że dobry, płacący w terminei dealer to ktoś ważny.

A swoją drogą - porównywanie Okfensu do Dobroplastu.. duży nietakt. Syrekna może nie ma uzasadnienia.
ja bym uzał że to taki "indyjski" koncern TATA i solidy OPEL.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » wt mar 10, 2009 11:33 pm

Ci handlowcy sa nowi, bo jeszcze nigdzie nie pracowali. A oferując Avangardę nie wiedzą, co czynią, więc musimy im wybaczyć.

A jeżeli Okfens był Syrenką, to przesiadłeś się , Kolego danik, na taczki (nie napiszę, że na okarę, bo to dotyczyłoby Decco).

Pozdro dla Rozważnych

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » śr mar 11, 2009 11:12 am

Tak dokładnie, ja też mogę miłą rozmowę telefoniczną przeprowadzić co nie znaczy, że produkuję równie "miłe" okna.

Czytam forum od ponad roku aż wreszcie postanowiłem się odezwać :)

rok na produkcji, już prawie rok w sprzedaży i ciągle się uczę na indywidualnych klientach bo chcę w przyszłości odpowiedzieć dealerowi na każde pytanie. Mógłbym wsiąść w samochód i wyruszyć z piękną przemową jak "nowy handlowiec" ale chyba nie o to tutaj chodzi... Samo to, że Dobroplast przy swoich cenach zatrudnia więcej handlowców jest okrutnie podejrzane :)
Pozdrawiam

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » śr mar 11, 2009 2:21 pm

Panowie , może jednak zejdziemy na właściwy temat !
Ile zapłacicie za OKFENS ?
Bo od Dobroplastu i Alupastu to forum puchnie i już się czytać nie chcę !
Więc może ja dam pierwsza propozycję !
Kupię OKFENS za 1 zł :mrgreen: , i zaakceptuję jakiś pakiet socjalny dla złogi i pozostawię jakieś profity dla byłych właścicieli .

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » czw mar 12, 2009 9:15 am

przebijam i daję 1,10 gr i tez obiecam różności
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

danik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: danik » czw mar 12, 2009 9:16 pm

Moze macie racje moze nie,,,,czas pokaze
Handlowiec ktory u mnie zawitał ,,,napewno nie jest z pierwszej lapanki poniewaz pacował u duzego producenta aluplasta i jak sam powiedzial rozow nie bylo,,,,a dobroplast jak to sam okreslil zrobil krok milowy do przodu,,,ale czas pokaze

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pt mar 13, 2009 8:05 am

danik pisze:Moze macie racje moze nie,,,,czas pokaze
Handlowiec ktory u mnie zawitał ,,,napewno nie jest z pierwszej lapanki poniewaz pacował u duzego producenta aluplasta i jak sam powiedzial rozow nie bylo,,,,a dobroplast jak to sam okreslil zrobil krok milowy do przodu,,,ale czas pokaze
Kolego Danik gadasz w tym poście nie na temat , i uprawiasz jakieś wazeliniarstwo jakbyś chciał komuś wejść do d…., bez mydła ! :evil:

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt mar 13, 2009 8:24 am

Ten handlowiec, to taka d...pa, a nie handlowiec. Po pierwsze sprzedał sie, pewnie za parę złotych wiecej do pensji. Po drugie, sprzedawać nie umie i poszedł do Dobroplastu, bo tam ma najlepsze - wg niego oczywiście - narzędzie marketingowe, czli cenę. Uważa, że ta czyni cuda, bo większość dealerów Dobroplastu tak uważa. Po trzecie, ma zbyt małą wiedzę techniczną, aby potrafić przekonać klienta do swoich racji.
Po czwarte i ostatnie, zachwalając te wyroby oszukuje klientów, bo liczy sie dla niego ilość, a nie jakość.
Jednym słowem frajer i tyle. Penie jeszcze do tego przejmie wszystkich klientów ze swojej byłej firmy, co jest ogólnie świństwem.
I to by było na tyle.

DUDEK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: DUDEK » pt mar 13, 2009 1:48 pm

Należy domniemać analizując historię Okfes-u z ostatnich 10-ciu lat, że niechybnie powstanie tam jakiś market pochodzenia francuskiego.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » sob mar 14, 2009 9:55 pm

http://allegro.pl/item579002505_okno_pc ... szawa.html mają goście klasę i mocne nerwy skoro od bodajże od środy okfens nie przyjmuje zamówień a oni okna jeszcze sprzedają

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » sob mar 14, 2009 11:54 pm

DUDEK pisze:Należy domniemać analizując historię Okfes-u z ostatnich 10-ciu lat, że niechybnie powstanie tam jakiś market pochodzenia francuskiego.
na market lokalizacja lipna , ale kto wie :?:

fraktal
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fraktal » pn kwie 06, 2009 9:29 am

WItam,

czy kupilibyście markę OKFENS? Wysoko spozycjonowana strona (wpiszcie w google coś o oknach pcv), marka rozpoznawalna w branży, a dodatkowo rozstrzygnięty konkurs http://www.pierwsze-okno.pl/?strona=dokumenty&id=8 . No i przeciętnemu konsumentowi kojarzy się z oknami (a z czym np. drutex?)

Piszcie ile dalibyście za taką markę,

czekam na licytację

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pn kwie 06, 2009 11:44 am

okfens.eu 59 zł
okfens.net 59 zł
okfens.org 59 zł ITD….
Jest sporo domen wolnych z nazwą OKFENS i można je kupić za grosze, jedna jeżeli chodzi o markę i logo OKFENSU ja bym to wycenił ….. , no …., po przemyśleniach milion by trzeba dać !!! :idea:

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pn kwie 06, 2009 11:48 am

jak by mi milionik zbywał to też bym się dorzucił, bądź co bądź szkoda wałkować temat skoro i tak nic z tego nie wyjdzie

fraktal
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fraktal » śr kwie 08, 2009 2:54 pm

No i proszę,

http://www.oknonet.pl/news/rid,12756.html

można szykować portfele :)

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » wt kwie 14, 2009 9:23 am

Słyszałem że niedaleko powstanie duża fabryka okien która będzie robić na profilu Aluplast, a część pracowników okfensu dostała tam propozycję pracy

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » wt kwie 14, 2009 4:52 pm

a ja słyszałem że doda zaszła w ciąże z wojewódzkim, a i że cichopek ma przestać grać w m jak miłość i że wiadomości o 19:30 na jedynce mają zdjąć z anteny bo ktoś budżet obciął wszystko jedna wielka ściema

czarny241
Małomówny
Małomówny

Post autor: czarny241 » wt kwie 14, 2009 4:56 pm

A może kupi ich ta firma co to nawiązałeś z nią ostatnio współpracę, umowę masz więc nie było by problemu
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 7:07 pm przez czarny241, łącznie zmieniany 1 raz.

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » wt kwie 14, 2009 5:28 pm

perfecta
ale ty masz tupet. Po takiej kompromitacji nikt kto ma choć odrobinę godności nie napisał by już nic na forum, a już na pewno by nie udzielał rad. A tu co? - radzisz jaką marżę stosować i jak sprzedawać ( teraz po podpisaniu umowy to dopiero będziesz kosił kasę). Jeżeli już kiedyś napisałeś, że to ostatnie twoje posty to bądź choć raz konsekwentny. Litości "kończ waść wstydu oszczędź"

czarny241
Małomówny
Małomówny

Post autor: czarny241 » wt kwie 14, 2009 7:05 pm

josek73 pisze:perfecta
ale ty masz tupet. Po takiej kompromitacji nikt kto ma choć odrobinę godności nie napisał by już nic na forum, a już na pewno by nie udzielał rad. A tu co? - radzisz jaką marżę stosować i jak sprzedawać ( teraz po podpisaniu umowy to dopiero będziesz kosił kasę). Jeżeli już kiedyś napisałeś, że to ostatnie twoje posty to bądź choć raz konsekwentny. Litości "kończ waść wstydu oszczędź"
Żeby tak zrobić nasz dwulicowiec musiałby posiadać zdolność do oceny swoich wypowiedzi ale nie spodziewam się w tej materii z jego strony niczego wielkiego.

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » wt kwie 14, 2009 8:35 pm

To już robi się niesmaczne. Dajcie człowiekowi już spokój. Za kilka tygodni sam zrozumie , że zbłądził...

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pn kwie 20, 2009 8:22 am

No i Panowie jakie wieści z rynku bo coś ucichło ?

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » sob cze 20, 2009 10:31 am

http://www.youtube.com/watch?v=IXBeIuZV4Ys

filmik obrazujący część fabryki

Stulp
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Stulp » sob cze 20, 2009 1:42 pm

Stary bardzo ten filmik musi być kolego.
Tam już od końca maja nie ma nic................dosłownie.
Zostały same puste budynki, a reszta została rozprzedana za grosze. Maszyny, urządzenie, krzesła, biurka, wózki itd, itp, do ostatniej ryzy papieru.
Pozdrawiam

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pn cze 22, 2009 5:07 pm

Podobno OKFENS tak naprawdę nie padł , tylko produkcja została przeniesiona do innego kraju. Tak mówili najstarsi górale w regionie :twisted:

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » pn cze 22, 2009 5:53 pm

solidnafirma38 pisze:Podobno OKFENS tak naprawdę nie padł , tylko produkcja została przeniesiona do innego kraju. Tak mówili najstarsi górale w regionie :twisted:
Prawda ,potwierdzona w wiarygodnym źródle.
Maszyny pracują nadal pełną mocą i dają ludziom na chleb w........Francji.

tygrys
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tygrys » śr lip 15, 2009 9:00 pm

DRODZY KOLEDZY chciałem wam powiedzieć,ze kolega ktory wspolpracuje z dobroplastem byl zdumiony gdy dowiedzial się ze kadra kierownicZ Z OKFENSU PRZYSZLA RZADZIĆ DO DOBROPLASTU OD OKOLO DWOCH MIESIECY lecz na razie nic dobrego z tego nie wynika tylko produkcja d........ ponizej normy jakos ci panowie nie maja zadnego ducha nie sprzedawania paszo podobnych okien .i wprowadzania kontrahentow w blad

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw lip 16, 2009 10:26 am

Tygrys,
zmiana stanowiska pracy jedneo czy dwóch ludzi nie zmieni od ręki fabryki zatrudniającej każde wolne ręce w okolicy.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pt lip 17, 2009 9:04 am

jeśli ktoś jest serwisantem d..... to będzie miał robotę zagwarantowaną do końca życia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt lip 17, 2009 10:15 am

perfektaokna pisze:jeśli ktoś jest serwisantem d..... to będzie miał robotę zagwarantowaną do końca życia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
O ile firma będzie miała sklonność do prowadzenia rzeczywistych działań serwisowych, a nie - np.: nieropatrywania ich wcale lub odrzucania z powodów formalnych.
Nic wesołego :(

Awatar użytkownika
Sonia1962
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Sonia1962 » pn lip 20, 2009 6:57 pm

Słyszałam, że jednak produkcja profili AURA rusza za jakieś dwa tygodnie.

woojtekn
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: woojtekn » wt lip 21, 2009 5:41 pm

Sonia1962 pisze:Słyszałam, że jednak produkcja profili AURA rusza za jakieś dwa tygodnie.

Ciekawa informacja, jednak biorąc pod uwagę fakt że wszystkie maszyny ( w tym do wytłaczania profila, :mrgreen: brałem udział przy ich demontażu ) pojechały sobie do Francji nie sadze by była prawdziwa.
Aczkolwiek doszły mnie również słuchy o tym.

Awatar użytkownika
Sonia1962
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Sonia1962 » wt lip 21, 2009 6:31 pm

Poza tym słyszałam, że pan S...a będzie jedynym dystrybutorem profili, co zreszta potwierdził :shock:

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » czw lip 23, 2009 10:27 am

no to Bardzo Ciekawa informacja :-) ciekawe czy nazawa handowa pozostanie ? jeżeli tak to Aura nie kojarzy się chyba najlepiej ...

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Saperos » czw lip 23, 2009 11:05 am

marjan pisze:no to Bardzo Ciekawa informacja :-) ciekawe czy nazawa handowa pozostanie ? jeżeli tak to Aura nie kojarzy się chyba najlepiej ...
Co Ty gadasz to jeden z lepszych profili na rynku , uszczelnienie środkowe mają już od dawna!!!
Sprzedałem tych okien tysiące i nie ma problemów z odkształcaniem , i klienci wracają niestety nie mogę ich narazie zaoferować :(

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » czw lip 23, 2009 11:14 am

Oczywiście masz rację co do jakości profilu jest na wysokim poziomie, miałem na myśli to całe zamieszanie z upadłością Okfensu i że powrót do obrotu może na rynku być źle odebrane, próby odzyskania udziałów w sprzedazy np. ceną może wiązać się z oszczędnościami w produkcji.
No ale pożyjemy zobaczymy.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”