Pozyskiwanie klienta

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Pozyskiwanie klienta

Post autor: kuba8883 » sob mar 28, 2009 9:53 am

Witam
Zastanawiam się jak koledzy oceniacie skuteczność poszczególnych sposobów dotarcia do klienta?
Mam na myśli działania typu:
-akcja ulotkowa
-reklama prasowa/ew.radio lokalne/
-targi branżowe/lokalne/
-bezpośrednie wizyty na budowach
-promocje w centrach handlowych
-reklama internetowa/np google/
-własna strona internetowa
ewentualnie inne sposoby
Nie uwzględniam tu oczywiście najskuteczniejszej metody-polecenia zadowolonego klienta:):):)
Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń,które zapewne będą wszystkim pomocne!

oknoAD

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Pozyskiwanie klienta

Post autor: perfektaokna » sob mar 28, 2009 10:36 am

nie zdradzę ci moich sekretów ale jest tak że nawet jakbyś klientowi d..... miodem smarował to i tak nie kupi u ciebie i to dlatego że nie podoba mu się np. twój samochód :lol: :lol: :lol:
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » sob mar 28, 2009 3:07 pm

internet, internet, internet, dobra strona, formularz zgłoszeniowy - super inwestycja (50zł rocznie plus jednorazowo za stworzenie strony, ewentualnie pozycjonowanie dla bogatszych :) )

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob mar 28, 2009 4:23 pm

Internet, internet................ Ale ilu tak na prawdę klientów z najbliższej okolicy zagląda do niego poszukując okien?
Z detalicznych nieliczni, ci zamożniejsi. Większość kieruje sie w stronę polecania przez zanajomych lub sąsiadów, albo szukają reklamy wizualnej w gazetach lokalnych (żadne tam Panoramy Firm i książki Telefoniczne).
Tak, że nie tylko internet. Producentowi jest on bardziej potrzebny niż dealerowi (nie mówię, że dealerowi nie jest i że to złe narzędzie), bo jego zasięg jest większy, no i jak dealerzy szukaja producenta, przecież nie pytaja sąsiada.
Napiszę coś jeszcze później, bo muszę spadać.
Temat bardzo ciekawy.

STOLO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: STOLO » sob mar 28, 2009 6:03 pm

Robić dobre okna,a klient sam przyjdzie i nie straszny nam kryzys. :

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » pn mar 30, 2009 7:51 am

Ja oczywiście nie twierdzę, że internet ma być jedyną i przewodnią formą marketingu ale wydaje mi się, że bardzo się opłaca zainwestować w dobrą stronę i pozycjonowanie. Koszt niski w porównaniu z efektami. Liczba odwiedzin naszej strony oraz ilość formularzy rośnie zastraszająco od kiedy zaczęliśmy ją pozycjonować. Drugą stroną medalu jest to, że w ten sposób trafiają do nas klienci których jest trudniej pozyskać i trzeba liczyć się z masą wycen "w kosmos".
Pozatym dobra reklama w radiu, prasa chyba trochę mniej, bynajmniej na mnie nie działają kolorowe banery.

oknoAD

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw kwie 23, 2009 5:04 am

Sprzedaż okien przez Internet to dział , ale przychody z tego nie są zbyt duże, nasz sklep http://www.solidni.net działa już od ponad 2 lat , i tu trzeba przyznać jedno tendencja jest wzrostowa.
Jeżeli chodzi o okna to zapytań jest sporo , jednak tylko niewielką ich część możemy zrealizować ponieważ działamy na terenie woj. Śląskiego :idea:

czarny241
Małomówny
Małomówny

Post autor: czarny241 » śr kwie 29, 2009 9:01 pm

Najlepszą metodą pozyskiwania klienta jest sprzedaż dobrego produktu z właściwym montażem.
Jeśli klient który dokonał u nas zakupu będzie zadowolony to liczba potencjalnych klientów wzrasta wprost proporcjonalnie do liczby tych którzy już kupili. To się właśnie dzieje na salonach firmowych w mojej firmie - prawda stara jak świat: zadowolony klient przyprowadzi 10 kolejnych, niezadowolony odbierze kilkudziesięciu potencjalnych.
Sprzedawanie gówna klientom kończy się zawsze w ten sam sposób - to tylko kwestia czasu, można się przekiwać sezon, dwa, czy nawet trzy ale jak rozejdzie się fama że " tam do tego punktu nie chodź bo nie warto" - cóż wtedy trzeba się zająć czymś innym np sprzedażą pietruszki na bazarkach.
Hodowaliście najpiękniejsze okna? To teraz trzeba będzie hodować najzieleńszą pietruszkę.
Ktoś słusznie zauważył że klient zawsze pyta o cenę co wcale nie znaczy że godzi się na zakup gówna.
Prosty przykład - otworzyliśmy nowy salon sprzedaży w dużym mieście gdzie w okolicy jest 7 punktów z oknami w tym 4 te co hodują najpiękniejsze okna i chyba nie muszę mówić że cenę tam mamy chyba najwyższą. Efekt? Pierwsze 2 tygodnie sprzedaży to kwota ok 80 tys netto.
Co ciekwe klienci którzy zawsze obchodzą wszystkie punkty okienne z wycenami w ręku dziwią się skąd takie różnice w cenach, kiedy uświadamiamy ich z czego te różnice wynikają efekt jest taki że na 10 którzy wchodzą 9 mamy przekonanych do siebie.
Wy się wyrzynajcie cenami a my robimy swoje! Ciekaw jestem kto przetrwa

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » czw kwie 30, 2009 7:29 pm

,,,Swieta prawda, podlaczam sie do tego sposobu myslenia w 100%,,,sprzedawcy badziewia z mottem "jak najnizsza cena towarow i uslug" robiacy syf na rynku od lat, nie uznajacy slowa jakosc i solidnosc, mam nadzieje, ze w koncu was ukaze Boska Reka Sprawiedliwosci .............i wolnego rynku rzecz jasna:):):)

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 30, 2009 9:17 pm

Dla mnie najlepszym sposobem na pozyskanie klienta to rzetelna informacja,dobry produkt i bardzo dobry montaż. Daje to efekt zadowolonego klienta. A co do pozostałych metod to prasa lokalna na początku działalności a wizyty na budowach to po trasie i też daje to dobry efekt,klient czuje się doceniony zwróconą na niego uwagą. A pozostałe formy jako uzupełnienie.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

czarny241
Małomówny
Małomówny

Post autor: czarny241 » ndz maja 03, 2009 11:56 am

A propos, ciekaw jestem jak w tym momencie zdobywa klienta pan perfecta, czyżby CCC...???

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » ndz maja 03, 2009 2:53 pm

Czarny241

Ale Ty jesteś na niego cięty...chyba mu do końca nigdy nie odpuścisz ;)

pozycjonowanie daję naprawdę dużo...
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

czarny241
Małomówny
Małomówny

Post autor: czarny241 » pn maja 04, 2009 5:12 pm

meraś pisze:Czarny241

Ale Ty jesteś na niego cięty...chyba mu do końca nigdy nie odpuścisz ;)

pozycjonowanie daję naprawdę dużo...
Ano nie odpuszczę, dziadostwo trzeba nazywać po imieniu -nic mnie tak nie drażni u ludzi jak obłuda a ten jegomość przekroczył wszelkie granice

novakowa
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: novakowa » pn lis 17, 2014 10:01 am

Temat rzeka :-). Postaram się opisać swoje doświadczenia, jeśli ktoś szuka inspiracji przy pozyskiwaniu klienta może rzucić okiem na infografikę http://www.oferteo.pl/akademia/sposoby- ... a-klientow

Pewnie nie zdziwię nikogo że obecnie najlepiej klientów pozyskuje się przez internet. Nie licząc tych którzy przyszli do nas z polecenia, na takich zazwyczaj trzeba poczekać :-).

W moim przypadku miałam doświadczenie z pozycjonowaniem i reklamą Adwords, w obu przypadkach działamy na podwórku Google.

Pozycjonowanie zajmuje zazwyczaj więcej czasu w zależności od tego jak trudne wybierzemy frazy. Np. sama fraza okna, może być zbyt ogólna i nie przynieść żadnych korzyści, wybiera się zazwyczaj frazy bardziej konkretne np. okna drewniane, czyli łapiemy klienta który jest już bardziej zdecydowany i wie czego słucha. Pozostają także frazy długo ogonowe które stanowią czasami aż 80 % wejść na stronie. W tym przypadku są to frazy których nie da się przewidzieć i zależą one od różnorodnej treści na stronie.

Jeśli chodzi o wybór firmy to temat rzeka, częste zmiany algorytmy który ustawia wyniki sprawia że wiele firm nie nadąża za zmianami. bardzo niebezpieczna sytuacja ponieważ wystawia na ryzyko naszą stronę/biznes.

Reklama Adwords to prostsza sprawa i nie wystawia naszej strony na kary ze strony Google. Reklama wyświetla się natychmiast po jej odpaleniu więc efekty mogą przyjść natychmiast. Oczywiście reklamy wyświetlają się dopóty mamy pieniądze na koncie. Tutaj ostrzegam, to jest studnia bez dna :-)

Awatar użytkownika
dorosna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dorosna » pt lis 21, 2014 4:08 pm

Ja osobiście zainwestowałem w reklamę w internecie i po niedługim czasie zaczęły pojawiać się efekty i na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że ilość zamówień zaczyna z miesiąca na miesiąc rosnąć. Ale zastanawia mnie tez kwestia reklamowania się na monitorach przy kasach hipermarketów Dziennie niech 300 klientów w takim markecie zobaczy taką reklamę i niech chociaż jeden się zainteresuje to daje sporą liczbę tym bardziej że z tego co mi wiadome nie są to aż takie straszne koszty :) . Oczywiście nie zmienia to faktu że jeśli chodzi o jakość musi ona być na pierwszym miejscu.

lukmac
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: lukmac » ndz lis 23, 2014 6:28 pm

Uważam, że najlepszy Klient jest z polecenia (można najwięcej zarobić). Po drugiej stronie jest Klient pozyskany przez internet (za dużo nie zarobisz). Tych pierwszych mam, jednak muszę wspomagać się również internetem. Pozyskuję Klientów przez serwisy internetowe takie jak Allegro.pl, OLX.pl (serwisy z ogłoszeniami) oraz serwis budowlany, na którym Klienci składają zapytania ofertowe, a ja na te interesujące odpowiadam.
Pozdrawiam

Benedykt
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Benedykt » wt kwie 07, 2015 2:16 pm

Konkurs, promocja, nagrody, klient zadowolony kiedy dostaje coś gratis :)

alekM
Małomówny
Małomówny

Post autor: alekM » śr kwie 15, 2015 12:53 pm

Najlepiej wyrobić sobie markę wykonując swoją pracę dobrze i solidnie.

Kamil41
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kamil41 » czw paź 22, 2015 9:42 pm

Dobra strona w mediach społecznościowych facebook

drakhtul
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: drakhtul » pn lis 30, 2015 11:44 am

Kamil41 pisze:Dobra strona w mediach społecznościowych facebook
Dokladnie tak. Wypozycjonowana strona, do tego portale spoleczniosciowe typu facebook, twitter czy google+. I klient sam do nas przyjdzie :)

marlena
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marlena » sob gru 12, 2015 5:00 pm

Mamy teraz czas internetu i wyedukowanego klienta. Dlatego ważne jest, żeby zbudować swoją markę, bo w tych czasach klient nie chce kupować u kogoś, kogo nie zna. A przynajmniej ten, na którym nam zależy i którego elementem decydującym nie jest cena choćby "o 2zł" niższa :)
Najlepiej jest zaplanować swoją kampanię, bo partyzantka się nie opłaca a klient nie jest głupi. Dobrze jest mieć przygotowany plan marketingowy i nie zapominać o tym, żeby wyniki działań mogły być zmierzone. Będziemy mogli porównywać poszczególne okresy w przyszłości oraz sprawdzać co działa a co nie.
Najtaniej będzie dotrzeć do klienta przez internet. Można np. założyć fanpage i regularnie umieszczać wpisy. Z tego co wiem, a jestem już w branży ładnych kilka lat, wiele firm ma duży problem z obsługą klienta. Pamiętajmy, że obsługa klienta to nie tylko pozyskanie i podpisanie umowy, ale też obsługa reklamacji i działania po sprzedaży i montażu :)
Nie wspominam o jakości produktu, bo to rzecz oczywista. Jakość musi być na najwyższym poziomie. Tandeta po prostu się nie opłaca.
Poza tym promocje. Nie tylko cenowe! Aż mnie ściska jak widzę, jak podrzynamy sobie gardła. Taniej, taniej, taniej niż taniej. Spróbujmy poszukać jakiejś cechy, która sprzeda nam stolarkę i która nie jest ceną. Mamy tylu różnorodnych ludzi, każdy lubi co innego i dla każdego wystarczy klientów.
W mniejszych firmach, niestety dział marketingu jest zaniedbywany. A szkoda, bo to on buduje markę i sprowadza klientów. Jest całe mnóstwo działań, jakie można wykonać aby zdobyć nowego klienta. Opłaca się też zatrzymać tego, którego mamy bo on nie jest, jak się nam wydaje "jednorazowy", a przynajmniej możemy go zrobić "wielorazowym". Możecie też sprawić, że klient będzie "pracował" dla Was. Jest wiele możliwości, wystarczy odrobina kreatywnego myślenia :wink:

melon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: melon » pn lut 01, 2016 2:47 pm

A co sądzicie o pozyskiwaniu klienta bezpośrednio tzn. poprzez wizyty na budowach? Zatrudniam przedstawiciela ale jego skuteczność w "terenie" jest mizerna :( zastanawiam się, czy on jest słaby, czy po prostu czasy w których nie było adwords'ów i i innych narzędzi pozyskania klienta w internecie kompletnie minęły i nie da się "fizycznie" pozyskiwać nowych klientów. Jak sądzicie? Ktoś z Was jeszcze ma handlowca który aktywnie walczy w terenie o klienta?

Pozdrawiam

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn lut 01, 2016 3:37 pm

w moim przekonaniu wizyty na budowach mają sens w przypadku gdy odbywaja się w godzinach na których możemy zastać inwestora, w godzinach 8-16 możemy co najwyżej spotkać ekipę budowlaną która wiadomo jak potraktuje naszą ofertę ;)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

yourCRM
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: yourCRM » pt lut 05, 2016 10:18 am

Przeprowadziliśmy badania rynku które pokazały, że ogromna cześć branży deale'rzy stolarki budowlanej, pozyskuje klientów indywidualnych w procesie sprzedaży bezpośredniej, czyli odwiedzając budowy na obsługiwanym przez siebie terenie.
Jesteśmy startup'em wprowadzający na rynek innowacyjny system do zarządzania sprzedażą dedykowany dla dealer'ów stolarki budowlanej.Jego najważniejszą cechą jest automatyczne dostarczanie użytkownikom nowych klientów w postaci lokalizacji nowo powstających nieruchomości na obsługiwanym terenie.
Jeżeli jesteście Państwo firmą z branży która aktywnie poszukuje klientów, zatrudniacie Państwo handlowców, zapraszamy do współpracy. Poszukujemy jeszcze kilku firm które przetestują to rozwiązanie we własnych działach handlowych i dadzą nam feedback o produkcie,
W zamian otrzymujecie Państwo od Nas lokalizacje wszystkich nowo powstających, bądź rozbudowywanych nieruchomości na terenie który obsługujecie oraz nowoczesne narzędzie do zarządzania sprzedażą. Dodam, że aplikacja jest dostępna przez przeglądarkę internetową dlatego nie ponosicie Państwo kosztów związanych z zakupem infrastruktury IT, a dodatkowo macie Państwo do niej dostęp z każdego miejsca na ziemi, 24/7.
wersja demo : http://www.yourcrmdv.pl
login: demo
hasło: demo

Zapraszamy do współpracy

biuro@yourcrm.pl
lub zakładka "ZACZNIJ KORZYSTAĆ !" w wersji demonstracyjnej( proszę pamiętać o nr tel, lub adresie @)

mikus87
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mikus87 » pt lut 03, 2017 4:16 pm

według mnie to obecnie najlepiej pozyskiwać klientów w sieci, chyba najłatwiej tak dotrzeć do potencjalnego klienta bez kontaktu bezpośredniego.

Allison
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Allison » ndz mar 26, 2017 1:28 pm

W dzisiejszych czasach trzeba stawiać na reklamę i różnorodne promocje. Warto też robić regularne badanie rynku i spróbować dopasować się do aktualnych potrzeb.

Awatar użytkownika
MaziX99
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: MaziX99 » ndz sie 06, 2017 9:32 pm

Obecnie to na pewno warto postawic na dobra reklame w social media. Niezaleznie od tego jaki biznes prowadzicie

feiertanz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: feiertanz » sob wrz 16, 2017 10:54 am

Jeśli chodzi o skuteczną reklamę to uważam, że jest naprawdę wiele sposobów na dotarcie do potencjalnego klienta. Bardzo istotne są szczegóły, zarówno w odbiorze i ocenie wykonawcy jak i otoczenia w jakim się znajduje. Ja bardzo lubię wchodzić do pomieszczeń, sklepów, gdzie jest nastrojowa muzyka odpowiednia do rodzaju świadczonych usług. Ostatnio sama słucham Adele http://fm.tuba.pl/artysta/Adele i myślę, że piosenki w jej wykonaniu podświadomie zachęciłyby mnie do zakupu. W reklamie bardzo ważna jest znajomość grupy docelowej, ale odrobina wiedzy o psychologii i zachowaniu grupy również nie zaszkodzi. :)

Luna077
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Luna077 » wt wrz 19, 2017 8:17 pm

Klienta najłatwiej pozyskać za pośrednictwem internetu. Większość klientów właśnie tam poszukuje w pierwszej kolejności konkretnych firm usługowych. W tym celu stworzono nawet specjalną wyszukiwarkę firm: https://www.nebo.solutions/, gdzie można zarówno poszukać firmy świadczącej konkretne usługi lub samemu się zarejestrować i zaoferować usługi swojej firmy. Dzięki temu można nawiązać współpracę z poważnymi kontrahentami i wybić się na rynku.

emts
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: emts » śr wrz 20, 2017 8:00 am

Sposoby pozyskania klientów... Cóż, zwykle jest tak, że albo klient sam się zgłasza, albo druga opcja - działa z polecenia.
Najbardziej wartościowi są Ci z polecenia. Bo skoro podobała mu się jakość pracy, to przekaże tą wiadomość innym.
Na bardzo podobnej zasadzie działają też inne branże i usługi np konta bankowe. Jak komuś podoba się niski koszt, innowacyjne rozwiązania, profesonalne podejście do klienta - to czego można więcej oczekiwać. A tutaj odpowiedź na kluczowe pytanie - czy najtańsze to najlepsze: http://m-ce.pl/sponsorowany,czy-najtans ... 10885.html

Luna077
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Luna077 » sob wrz 23, 2017 12:07 pm

Klienta można pozyskiwać na wiele sposobów. Największe możliwości obecnie daje nam przede wszystkim internet. Poza pozycjonowaniem firmy i e-marketingiem można postawić również na darmowe środki. Na przykład można zarejestrować się tutaj: https://www.nebo.solutions/. Jest to stronka ułatwiająca nawiązywanie kontaktów biznesowych i pozyskiwanie partnerów w biznesie oraz klientów.

antoniusz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: antoniusz » pn wrz 25, 2017 8:27 am

Mam do was pytanie o skuteczność firm doszkalających. Czy firma badająca obsługę klienta rzeczywiście przynosi realne rezultaty? Zastanawiam się nad tym rozwiązaniem: http://www.clientservice.pl/badania-jak ... i-klienta/. Obiecana tu jest dobra jakość i szkolenia. Wiem, że nie wszędzie edukuje się pracowników obsługi. Jaka jest wasza opinia o tego typu szkoleniach?

Granda
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Granda » pn wrz 25, 2017 6:55 pm

Trzeba mieć predyspozycje, żeby być handlowcem ;)

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”