FOLIA NA OKNACH PVC

tata_muminka
Czytelnik
Czytelnik

FOLIA NA OKNACH PVC

Post autor: tata_muminka » pn kwie 13, 2009 3:06 pm

Nie wiem czy kiedyś był już taki temat poruszany chodzi o to czy ściągać folię ochronna z okien PVC czy zostawiać niech klient sam sobie radzi. Pytam szczególnie o nowe budownictwo ponieważ teoria nie idzie tu w parze z praktyka. Czyli większość firm montujących zostawia to klientowi ponieważ ten kiedyś tam w przyszłości będzie robił elewację i nie chce aby się mu nowe okna porysowały, w sumie i tak jest to potem w jakiś sposób zabezpieczone, jednak na foli pisze aby ją ściągnąć po zamontowaniu.

oknoAD

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: FOLIA NA OKNACH PVC

Post autor: Magic353 » pn kwie 13, 2009 3:25 pm

Witam,na stanach surowych zostawiam folię na ramie okiennej a ze skrzydeł ściągam ponieważ i tak zabezpieczam je folią stretch przed założeniem. A w budynkach zamieszkałych ściągam przed montażem od strony zewnętrznej ponieważ do obróbki zabezpieczam taśmą papierową.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn kwie 13, 2009 4:34 pm

Ściągać po zamontowaniu. Co kogo obchodzi, co klient potem na elewacji będzie wyczyniał. To sprawa tynkarzy. Ja mam mieć podpisany protokół prawidłowego zamontowania stalarki i koniec. Zabezpiecenie okien podczas innych prac nas już nie dotyczą.
HEJ!!!!!!!!!!!!!

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn kwie 13, 2009 7:48 pm

taaa dokładnie..nie ma litości :) folie ściągmy zaraz po montażu :) bo nie daj Boże klient zapomni, ta się troszkę "wtopi" w renolit i mamy problem.

Inaczej się sprawa ma kiedy sam wykonuję ocieplenie budynku ;)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » wt kwie 14, 2009 7:10 am

No, meraś, pomijając te gramatykę, a raczej moją literówkę, to jesteśmy zgodni w naszych osadach. Hehehehe :lol:

tata_muminka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tata_muminka » wt kwie 14, 2009 11:09 am

No tak ściągać ale z tego co się obserwuje to większość firm tego nie robi, w zimie to jeszcze nic ale w lecie jak temperaturka osiągnie odpowiedni poziom do jest trochę problem z oderwaniem. Osobiście widziałem nie jeden domek z odchodzącymi płatami foli które są już praktycznie nie doścignięcia. Jeden znajomy mówił mi że miał taki przypadek i klient zrobił mu aferę.Dorwał aceton i darł tą folię zębami skutek był taki że napisy z foli powłaziły w profil i teraz ma gość okna w kolorze gratis :lol: :lol: :lol:

oknoAD

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » wt kwie 14, 2009 12:11 pm

ściągać, ściągać i jeszcze raz ściągać, bez sentymentów klient ma tu niewiele do gadania, mój znajomy 15 lat temu zamontował okna jeszcze na panoramie do tej pory ma folie na nich mimo że mieszka tam już z 5 lat, folia wtopiła się w profil. Okna mają zdobić dom a nie go paskudzić. Używał nawet karcher-a i kupił jakiś tam środek efekt był taki że foli nie ściągnął ma teraz okna szaro, czarno, białe, i to przez własną głupotę.
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Saperos » wt kwie 14, 2009 1:14 pm

U mnie z zewnątrz zawsze po montażu sciagaja a wewnątrz zostawiają i informują klienta o konsekwencjach zbyt późnego zdjecia folii?

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » wt kwie 14, 2009 5:40 pm

Tematu w zasadzie nie powinno być , przecież od lat wiadomo że ...........ściągać .I to obustonnie !!!
Zostawianie foli dla tynkarzy itp to strzał do własnej bramki, jak Polska szeroka widać opłakane skutki takiego działania.Pokażcie mi tynkarza lub malarza ,który ruszy nie swoją robotę ( przecież on nie od okien)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr kwie 15, 2009 10:34 am

Zwykle pytam klienta czy myśli coś robić z elewacją w najbliższych tygodniach po montazu .Jeśli nie, to folia do ściągnięcia.

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » śr kwie 15, 2009 11:03 am

,,,jezel Klient sobie zyczy sciagamy od razu,,,jezeli nie podpisuje, ze zostal poinformowany o terminie w jakim foliia powinna byc usunieta z profilu wg wytycznych producenta,,,w protokole odbioru jest taki zapis

StaszekG
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: StaszekG » pt lis 12, 2010 11:36 am

Usunięcie starej folii jest możliwe (i bezpieczne) aczkolwiek dosyć pracochłonne. Poczytajcie sobie tutaj http://www.porady.co.pl/usuwanie_folii_z_okien.html

PatrykAbatex
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: PatrykAbatex » czw sty 06, 2011 2:21 pm

Produkujemy stolarkę okienną z profili Salamander i Brugmann (nie wiem jak u innych producentów) -na folii ochronnej wyraźnie napisane jest przez producenta profili "zdjąć po montażu" -więc tego trzymajmy się, żeby nie okazało się po jakimś czasie, że klej z taśmy odbarwił profil. Niestety większość inwestorów traktuje folię zabezpieczającą (przy stanach surowych) jak panaceum na tynkarzy i w praktyce folia zostaje na profilach. NIE POLECAM WRĘCZ ODRADZAM takiego podejścia.
W kwestii zapytań ofertowych, bądź wątpliwości proszę o kontakt:
e-mail: patryk@abatex.pl tel. 661-333-263

Pozdrawiam

folkos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: folkos » śr lut 01, 2012 9:49 am

FOLIE NA OKNA
FOLIE OKIENNE FOLKOS- Profesjonalne folie okienne
http://www.folkos.pl
TEL. 790-028-159

pisii35
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: pisii35 » pn lut 06, 2012 5:43 pm

po wymianie zazwyczaj ściągana jest folia.

TeNTeusz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: TeNTeusz » wt lut 07, 2012 2:38 pm

Pracowałem w wielu firmach produkujących stolarkę PCW (PVC) fizycznie jako pracownik produkcyjny i montażysta, i "umysłowo" :) , jako technolog.
Nadal pracuje w tej branży.
Znam firmy u których profil leży kilka miesięcy a nawet lat. Folia jest(była) ściągana metoda na pare (pozdrowienia StaszekG ) i naklejana jest nowa. Monterzy firmowi są(byli) poinstruowani aby starać się nie ściągać folii a klienta przekonać (bo tynki, bo malarze, bo obróbka itp) by podpisał protokół odbioru. Jeżeli klient chce aby ściągnąć folie, pod spodem jest "wyczyszczony " profil i zapewne kilka dni nic nie będzie widać. Dopiero później (choć nie zawsze)... ale protokół podpisany.
Inna sprawa gdy odbierają to monterzy, dystrybutorzy spoza firmy. Czasem nie wiedza co biorą. Produkcja na szybko (bo brak profila, a czekać 2-3 tygodni nie ma czasu, bierzemy towar z placu) bo klient czeka, bo na jutro. Byle protokół był podpisany, byle zarobić.
Tak wiem, w ten sposób można stracić klienta. Ale nie ten to inny - poza tym "to nie nasz problem, to nie nasza wina, to klient sam chciał zostawić folie. Sprawa wsadzie była? Wygraliśmy i co? Przecież protokół podpisał."
Osobiście jestem za ściągnięciem folii od razu po montażu stolarki. Klienta instruuje podczas odbioru aby "wyrób" obejrzał sobie z każdej strony (niedoróbki po ściąganiu folii na pare można zauważyć), poza tym sam staram się oglądać co dostarczam klientom. Wiem od kogo nie brać a z kim można dobrze współpracować. Póki co nie "naciąłem" się na tych "firmach" z którymi współpracuje.
Pozdrowienia dla UCZCIWYCH PRODUCENTÓW, DYSTRYBUTORÓW I MONTAŻYSTÓW.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » wt lut 07, 2012 3:31 pm

Bardzo ciekawa teoria, to co tu napisałeś i jeżeli jest prawdą to totalny kwas :evil: , z jakiego rejonu sa te firmy, bo nazwy pewnie nie wymienisz :roll:

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » śr lut 08, 2012 9:33 am

ZDECYDOWANIE ŚCIĄGAĆ

w nowych domkach folie ściągamy od razu z obu stron - nigdy nie wiadomo kiedy klient by sam ściągnął (a jak zapomni to zwali na sprzedawcę że nie powiedział i jeszcze znajdzie świadków :D )

Szczególnie ważne jest od zewnątrz bo słoneczko jest nieubłagalne i zrobi swoje (na zewnatrz to tynkarze powinni dalej zabezpieczyć jak chcą robić nie narażąjąc okna na zniszczenia). Ściągam zawsze niezaleznie gdzie okno jest wstawiane.

W przypadku wymiany okien w mieszkaniu gdzie remont idzie całą parą można czasami od wewnątrz zostawić aby łatwiej było póxniej doprowadzić okno do ładu (bowiadomo jakich mamy na rynku fachowców) - jak mamy pewnosć że klient ją szybko ściągnie po remoncie.
Grzegorz Laskiewicz
(pracownik firmy ASMER)

ASMER - Autoryzowany Partner Handlowy MS Więcej niż OKNA
ul. Reduty Ordona 7, 71-202 Szczecin
tel. 91 486 01 45, fax 91 486 01 44
e:mail: g.laskiewicz@asmer.pl
http://www.asmer.pl

APOLLO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: APOLLO » śr lut 08, 2012 9:22 pm

jak to co robić.....
To samo co z majtkami seksownej lasencji. ŚŚŚŚŚŚŚŚŚciągąć :D

APOLLO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: APOLLO » śr lut 08, 2012 9:28 pm

TeNTeusz pisze:Pracowałem w wielu firmach produkujących stolarkę PCW (PVC) fizycznie jako pracownik produkcyjny i montażysta, i "umysłowo" :) , jako technolog.
Nadal pracuje w tej branży.
Znam firmy u których profil leży kilka miesięcy a nawet lat. Folia jest(była) ściągana metoda na pare (pozdrowienia StaszekG ) i naklejana jest nowa. Monterzy firmowi są(byli) poinstruowani aby starać się nie ściągać folii a klienta przekonać (bo tynki, bo malarze, bo obróbka itp) by podpisał protokół odbioru. Jeżeli klient chce aby ściągnąć folie, pod spodem jest "wyczyszczony " profil i zapewne kilka dni nic nie będzie widać. Dopiero później (choć nie zawsze)... ale protokół podpisany.
.
W takim przypadku jak klient zgłosiłbym reklamację, że "coś" się dzieje z profilem i protokół odbioru nic do tego nie ma.
Wydaje mi się, że sprawa w sądzie była by wygrana. Chyba, że w protokole jest jakaś informacja, że klient sam ściągnie folie ale w takim przypadku też dąło by się wygrać, w końcu klient nie musi się na tym znać.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt lut 24, 2012 10:45 am

Na foli jest informacja, aby zdjąć folię po montażu.
No to trzeba zdjąć i mamy problem z głowy.
A jak tynkarze coś zniszczą, to niech oni się z klientam dochodza, bo my mamy odbior bez uwag klienta.

Cześć.

Vega
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Vega » pt mar 09, 2012 9:58 am

Ściągać, to nie jest folia do zabezpieczania okna przy dalszych pracach budowlanych, tylko ma chronić profil w transporcie, podczas produkcji i drogi do klienta gotowego okna.
Potem pozostaje zabawa w skrobanie i benzynkę lakową lub rozcieńczalnik karbamidowo-ftalowy.
Alternatywa dla dzisiejszych męszczyzn : Wynająć kawalerkę, adoptować córkę i posadzić bonsai. :)
http://arte-fakt.pl

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob mar 10, 2012 7:07 am

To ze na folii okiennej jest napisane(usunac zaraz po montazu )nie znaczy wcale ze maja to robic montazysci.Na pianie zabezpieczyc przed promieniami uv a przed pianowaniem ew odprowadzic dzieciaki do przedszkola ,tez mamy prowadzac?Panowie montazysci zacznijmy sie szanowac

kruk2
Małomówny
Małomówny

Post autor: kruk2 » sob mar 10, 2012 9:20 pm

monter17 pisze:To ze na folii okiennej jest napisane(usunac zaraz po montazu )nie znaczy wcale ze maja to robic montazysci.Na pianie zabezpieczyc przed promieniami uv a przed pianowaniem ew odprowadzic dzieciaki do przedszkola ,tez mamy prowadzac?Panowie montazysci zacznijmy sie szanowac
Panowie montażyści zacznijmy się szanować . Panie monter17, szanujmy się i tych którzy nam dają na chleb - klientów. Zdjęcie foli nie jest specjalną pracą i wszyscy wiemy że powinno być to wykonane bezpośrednio po montażu. Większość z nas żyje z klientów z tzw. polecenia. Może warto o nich zadbać? Przecież na montażu jest to chwila, a nieświadomy klient , który zostawi folię na czas budowy domu będzie to zdrapywać tygodniami przeklinając pod nosem ekipę montażową i sprzedawcę, producenta i wszystkich z którymi miał styczność (bo liczy się efekt końcowy), robiąc nam wątpliwą reklamę gdzie tylko się da.
monter17 pisze:Panowie montazysci zacznijmy sie szanowac

Na tym polega właśnie podejście do pracy części ,,fachowców" (mam nadzieję że na tym forum i w naszej branży nie ma ich wiele) - nie wysilić się, nie doradzić nic klientowi, skasować kasę, a klient niech się męczy. I potem się dziwimy ilości dowcipów o pseudo ,,fachowcach" i złej opinii o branży. A tak niewiele trzeba...
Pozdrawiam wszystkich którzy potrafią myśleć szerzej, bo przecież nie wszyscy narzekają na nadmiar pracy, a nawet jeżeli dzisiaj są kokosy to przy takim podejściu szybko się skończą. Może nie będziemy hołdować powiedzeniu ,,mądry Polak po szkodzie"

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » ndz mar 11, 2012 9:11 pm

Dokładnie tak , wstawi taki kilka łokienek i już wielki monter :D :D a nuż się w kieszeni otwiera z podziwu dla partactwa :twisted:

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » pn mar 12, 2012 10:41 am

Panie drogi montażysto - zmień branże bo swoim postępowaniem psujesz to co inni (handlowcy, producenci) chcą robic dobrze. Przecież montażysta to wizytówka którą chyba najbardziej się pamięta bo na okna kliencie patrzą myją, a jak mają psioczyć to nie jest już fajnie. Jeden niezadowlowny klient to wielu następnych również którzy nie przyjda już jako z polecenia bo uciekną tam gdzie lepiej wstawiają. Wstawiać okna to każdy może - tylko nie każdy to umie. Nie każdy chyba zna zasady prawidłowego montażu - ty również bo wystarczy otworzyc ksiażkę gwarancyjną producenta i jets napisane że folia ma być ściągnięta. No choć jedengo wariantu nie przewidziałem - że to ty pokrywasz z własnej kieszenie wszystkie zgłaszane reklamacje. Domyślam sie że uznajesz starą zasadę - "czy się stoi czy sie leży .... się należy" . To nie te czasy - dostajesz zlecenie to klient (gdzie pośrednikiem jest biuro sprzedaży) jest twoim pracodowacom - ty udowadniasz że nie szanujesz pracodawcy. Mam nadzieję że trafisz na takiego klienta który nauczy cię obecnych prawidłowowści i wyszarpie z ciebie wszystko co może - może cię to nauczy. Choć i tak lepiej jakbyś zmienił branżę (i tu współczuję firmie/ firmom u których dostajesz zlecenia montażowe).
Grzegorz Laskiewicz
(pracownik firmy ASMER)

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob mar 24, 2012 10:36 pm

Szerszel pisze:Dokładnie tak , wstawi taki kilka łokienek i już wielki monter :D :D a nuż się w kieszeni otwiera z podziwu dla partactwa :twisted:
Pewny jesteś kolego ze to jest nuż a nie nóż bo jak nuż to ja już nie wiem co co ci się w tej kieszeni otwiera :lol:

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob mar 24, 2012 11:37 pm

glaskiewicz pisze:Panie drogi montażysto - zmień branże bo swoim postępowaniem psujesz to co inni (handlowcy, producenci) chcą robic dobrze. Przecież montażysta to wizytówka którą chyba najbardziej się pamięta bo na okna kliencie patrzą myją, a jak mają psioczyć to nie jest już fajnie. Jeden niezadowlowny klient to wielu następnych również którzy nie przyjda już jako z polecenia bo uciekną tam gdzie lepiej wstawiają. Wstawiać okna to każdy może - tylko nie każdy to umie. Nie każdy chyba zna zasady prawidłowego montażu - ty również bo wystarczy otworzyc ksiażkę gwarancyjną producenta i jets napisane że folia ma być ściągnięta. No choć jedengo wariantu nie przewidziałem - że to ty pokrywasz z własnej kieszenie wszystkie zgłaszane reklamacje. Domyślam sie że uznajesz starą zasadę - "czy się stoi czy sie leży .... się należy" . To nie te czasy - dostajesz zlecenie to klient (gdzie pośrednikiem jest biuro sprzedaży) jest twoim pracodowacom - ty udowadniasz że nie szanujesz pracodawcy. Mam nadzieję że trafisz na takiego klienta który nauczy cię obecnych prawidłowowści i wyszarpie z ciebie wszystko co może - może cię to nauczy. Choć i tak lepiej jakbyś zmienił branżę (i tu współczuję firmie/ firmom u których dostajesz zlecenia montażowe).
Witam panie Grzegorzu. Prawidłowy montaż okien to nie ściganie folii z okien, coś się panu pokręciło.Czołowi producenci w Polsce w książkach gwarancyjnych precyzują ostateczny termin jej usunięcia a nie nakazują monterom jej ściągania. Naście lat montuje, współpracuje z wieloma firmami i nie spotkałem się z reklamacją tego typu a nie przypominam sobie bym kiedykolwiek na budowie usuwał folie (przy wymianie owszem,zawsze to robimy)wystarczy zapis w umowie i uwaga w protokole odbioru.Jeśli chodzi o to leżenie to zapraszam na montaż zobaczymy jak pan wypocznie i ile zarobi montując na leżąco.Jeszcze jedno,jak pana firma traktuje etatowych monterów tak samo jak firmy podwykonawcze :oops: to współczuje jednym i drugim.Polska to mały kraj drogi panie .Pozdrawiam

glaskiewicz
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: glaskiewicz » pn mar 26, 2012 12:51 pm

Może Cię to zdziwi ale firma istnieje 21 lat i trzyma się dobrze (a jaki jest rynek wiadomo).

Trudno komentowac twoje stwierdzenia jak większość myśli podobnie (może dlatego ze wypowiadają sie sprzedawcy który odpowiadają wzgledem klienta). Co byś nie napisał najważniejsza jest zasada "klient ma zawsze rację".

Dla Ciebie cytat z książki producenta "Natychmiast po montażu (ewentualnie po zakończeniu prac murarskich) usunąć foilę i taśmę okienną."
Grzegorz Laskiewicz
(pracownik firmy ASMER)

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » pn mar 26, 2012 10:20 pm

glaskiewicz pisze:Może Cię to zdziwi ale firma istnieje 21 lat i trzyma się dobrze (a jaki jest rynek wiadomo).

Trudno komentowac twoje stwierdzenia jak większość myśli podobnie (może dlatego ze wypowiadają sie sprzedawcy który odpowiadają wzgledem klienta). Co byś nie napisał najważniejsza jest zasada "klient ma zawsze rację".

Dla Ciebie cytat z książki producenta "Natychmiast po montażu (ewentualnie po zakończeniu prac murarskich) usunąć foilę i taśmę okienną."
Witam ,to że twoja firma istnieje 21 lat ani mnie nie dziwi ani nie interesuje(co ma piernik do wiatraka?). Piszesz" klient ma zawsze racje"- kwestia sporna. Cytujesz zalecenia producenta(swojego producenta). Radze ci się rozejrzec bo moim zdaniem patrzysz cały czas w morze a od śledzi nic się nie dowiesz :)

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”