Jaką marżę powinien stosować diler ?

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Jaką marżę powinien stosować diler ?

Post autor: solidnafirma38 » wt kwie 14, 2009 7:55 am

Na początek chciałbym się odwołać do wątku o firmie Oknoplast i sprzedaży 800 szt. Okien
Padała tam różne stwierdzenia że to dużo, mało, wystarczające , lub jak powiedziałem ja „pewna śmierć”
W takim razie chcę zadać pytanie jaką marże na oknach powinien stosować diler aby mógł spokojnie prosperować ?
Proponowane odpowiedzi to :
A) 0-10 procent ( praca dla idei !)
B) 11-20 procent ( szanuję siebie i swoich klientów)
C) 21-30 procent ( Jestem debeściak jak chcesz kupić u mnie to płać !)
D) powyżej 31 procent ( barany są po to żeby je strzyc !!!) :twisted:
:idea: :idea: :idea:

oknoAD

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Jaką marżę powinien stosować diler ?

Post autor: Magic353 » wt kwie 14, 2009 8:21 am

Podstawowe pytanie,liczymy marżę od okna+montaż czy tylko od okna? U mnie osobiście nie ma pojęcia zakup samego okna,jest w komplecie z montażem. Z wyrachowania własnego,nie będę jeździł do klienta i użerał się z nim bo spartaczył sobie montaż. A przy okazji obsmaruje tyłek po wszystkich odpustach że mam kiepskie okna. Wracając do tematu sadzę że 30-35% marży za okno+montaż jest rozsądnym rozwiązaniem ale nie do końca najlepszym.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » wt kwie 14, 2009 9:03 am

Magic353 pisze:Podstawowe pytanie,liczymy marżę od okna+montaż czy tylko od okna? U mnie osobiście nie ma pojęcia zakup samego okna,jest w komplecie z montażem. Z wyrachowania własnego,nie będę jeździł do klienta i użerał się z nim bo spartaczył sobie montaż. A przy okazji obsmaruje tyłek po wszystkich odpustach że mam kiepskie okna. Wracając do tematu sadzę że 30-35% marży za okno+montaż jest rozsądnym rozwiązaniem ale nie do końca najlepszym.
Chodzi mi o marże na samych oknach ! :mrgreen:

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » wt kwie 14, 2009 9:25 am

,,,jezeli bieżesz pod uwagę serwis sprzedanych przez siebie okien oraz to, ze chcesz dzialac na rynku lata a wiec potrzebe unowoczesniania i stopniowego rozwoju firmy oraz zatrudniasz fachowcow a nie "pospolite ruszenie spod sklepu":) to sprzedawanie jako dealer ponizej 15%-17,5% mija sie z celem w perspektywie dluzszego czasookresu,,,, mowa o samym towarze,,,

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt kwie 14, 2009 10:29 am

To jak miałbym same okno sprzedać to ok.20-23% marży zależne od ilości,formy płatności i po czyjej stronie leży dostawa.
Ale kłóci się to z moją polityką sprzedaży i generalnie takiej opcji nie biorę pod uwagę.

tata_muminka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tata_muminka » wt kwie 14, 2009 11:12 am

15-20 % należy się jak psu buda poniżej tej marży nie ma co się bawić w handel, no chyba że ktoś ma mocne nerwy i szczodre serce to niech sobie sprzedaje na poziomie 5 % powalczy tak miesiąc góra pół roku i popłynie.

oknoAD

tata_muminka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tata_muminka » wt kwie 14, 2009 11:58 am

trew pisze:Liczyłem to wiele razy i wychodzi, że sprzedaż na marży poniżej 30% to frajerstwo. Sprzedajemy towar na zamówienie, pod wymiar, którego funkcjonalność zachowana jest na długie lata. To nie spodnie, które diabli biorą po jednym sezonie ( a na których sprzedawca ma marżę 40-50%), tylko okno działające 15-25 lat ( w Polsce pewnie będą działały 50 lat :):) ). Ważnym aspektem jest też sezonowość naszego biznesu, w pół roku trzeba zarobić tyle, aby starczyło na niemrawą końcówkę roku i kiepski jego początek. Tak więc Panie i Panowie ceny w górę, klient który ma potrzebę wymiany okna, po prostu musi je zakupić i tyle. To tylko i wyłącznie dzięki frajerom płaci za 034 z montażem i parapetami 800,- pln brutto , a nie 1200,-. Z moich obserwacji wynika, że jest to tylko i wyłącznie kwestia odpowiedniego nastawienia ( zawsze sprzedaję drożej niż moi pracownicy), da się - a no da się. Nie mam najmniejszego zamiaru tyrać za jakieś 15, czy 20%, czego i wam życzę. Powodzonka :):):).
Weź pod uwagę regionalność bo nie wszędzie w Polsce ludzie dużo zarabiają, przeciętna płaca na zadupiu w granicach 1200 zł bez dużych zakładów pracy, nie pozwoli ci sprzedać okien z taką marżą są regiony w Polce gdzie są ludzie bogaci i biedni a my akurat mamy taki region że do najbogatszych nie należy. Dokłada się do tego jeszcze duże bezrobocie u nas. I my nie jesteśmy w stanie wyśrubować na samym oknie marży 30 % bo się nie da nikt by od nas tego nie kupił. Chęć zysku jest niepohamowana jednak u nas to nierealne.

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » wt kwie 14, 2009 12:03 pm

Każdy kto sprzedaje okna musi być fachowcem. Każdy fachowiec musi zarabiać dużo, a już na pewno więcej niż sprzedawca coli czy podpasek.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » wt kwie 14, 2009 12:41 pm

Pow. 30% byłoby super. Ale uważam, że 15 do 20% jest uczciwe wobec klienta, bo przecież przeważnie dochodzi jeszcze montaż, którego nikt bez zysku nie oferuje (no, chyba, że oferuje). I tak przy marży 15% dealer ma większy zysk niż każdy producent okna do niego dostarczajacy. Koszty dealera są jednak nieporównanie mniejsze od producenckich. Chcąc więc być fair wobec klienta i dostawcy 15 - 20% jest wg. mnie OK.
Nie mówię tu o różnego rodzaju nietypowych rozwiązaniach, przy których trzeba się napracować.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt kwie 14, 2009 3:01 pm

Kolega Trew napisał "Liczyłem to wiele razy i wychodzi, że sprzedaż na marży poniżej 30% to frajerstwo" a z kolei Tata muminka zripostował "Weź pod uwagę regionalność bo nie wszędzie w Polsce ludzie dużo zarabiają......" i przyznaję rację temu drugiemu,ciekawe co byś Trew zrobił gdybyś miał ok.70% rolników dookoła którzy patrzą pierwsze jak wydać od 30 tyś w górę na nawozy a reszta pozatrudnianych na umowę po ok.1.2tyś na miesiąc i do tego 2 duże zakłady z których jeden zipie ledwo co a drugi jeszcze przed świętami szedł na dno jak U-boot po torpedzie,zwalniał ludzi lub nie przedłużał umów? Trew,gwarantuję ci że przy ponad 30% marży to zwinął byś żagle szybko z mojego regionu. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » wt kwie 14, 2009 4:39 pm

w zasadzie to nie mój interes ile kto zarabia na oknie ale jest taka złota zasada im biedniejszy klient to mniej się targuje a taki który ma pieniędzy jak lodu to zawsze chce cię wydoić, dlatego takiemu który podjeżdża pod sklep bmw i nieźle wygląda daję cenę wyższą żeby się cieszył potem w domu że utargował, proste, a taki który jest biedny to też od razu można poznać dostaje cenę niższą i spuszcza się mu na flaszkę i jeden i drugi zadowoleni ja też bo w kiermanie zostaje jakieś 15 % z okien plus to co za montaż

solidna firma powiem ci tyle że jak czujesz się na siłach i masz firmę w bogatej dzielnicy to startuj z 30 % ja mieszkam w biednej gdzie nawet jak paniusia idzie kupić szmatę za złotówkę na targ, to przemyśli dwa razy czy jej na koniec miesiąca do chleba nie braknie taki są polskie realia ja nie miałbym serca tak ludzi kroić. Raz mi się zdarzyło że zarobiłem na kliencie ponad 50% a to tylko przez to że był błąd w programie do wycen a facet nigdzie nie chodził nie szukał. plus jeszcze na montazu ale to już normalnie
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » wt kwie 14, 2009 5:34 pm

20 % to minimum.Wzorem spójnej polityki są ......kantory.Zadziwiająca równa cena i .....żyją.W naszej branży niestety znajduje się " mądrala", który "podbija rynek ceną .Efekt taki ,że po chwili go już niema ( i to normalne, bo liczyć trzeba umieć) a ceny na rynku zostają. :evil:
A pozostali tylko zgrzytają zębami i wspinają się na wyżyny umiejętności negocjacyjnych.
Teraz widać kto handlowiec ,a kto sprzedawczyk ( taki to wszystko sprzeda byle tanie)
Oby widoczny spadek sprzedaży ( a źródła to profilowcy i od recyklingu)mówią o 30%.wyczyścił naszą branżę z sprzedawczyków.Ci zawsze mogą się realizować w np.sieciach obuwniczych lub warzywniakach.

czarny241
Małomówny
Małomówny

Post autor: czarny241 » wt kwie 14, 2009 7:02 pm

perfektaokna pisze:w zasadzie to nie mój interes ile kto zarabia na oknie ale jest taka złota zasada im biedniejszy klient to mniej się targuje a taki który ma pieniędzy jak lodu to zawsze chce cię wydoić, dlatego takiemu który podjeżdża pod sklep bmw i nieźle wygląda daję cenę wyższą żeby się cieszył potem w domu że utargował, proste, a taki który jest biedny to też od razu można poznać dostaje cenę niższą i spuszcza się mu na flaszkę i jeden i drugi zadowoleni ja też bo w kiermanie zostaje jakieś 15 % z okien plus to co za montaż

solidna firma powiem ci tyle że jak czujesz się na siłach i masz firmę w bogatej dzielnicy to startuj z 30 % ja mieszkam w biednej gdzie nawet jak paniusia idzie kupić szmatę za złotówkę na targ, to przemyśli dwa razy czy jej na koniec miesiąca do chleba nie braknie taki są polskie realia ja nie miałbym serca tak ludzi kroić. Raz mi się zdarzyło że zarobiłem na kliencie ponad 50% a to tylko przez to że był błąd w programie do wycen a facet nigdzie nie chodził nie szukał. plus jeszcze na montazu ale to już normalnie
Nie no gościu tupet to ty masz!!!
Szczególnie podoba mi się ten fragment z tym że nie miałbyś serca tak ludzi kroić :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jak mniemam niebawem ceny u ciebie zostaną na tym samym poziomie ale marża znacznie wzrośnie co???
Dla twojej informacji powiadamiam że są firmy które sprzedają niżej niż twoja firma co to hoduje najpiękniejsze okna, może czas rozpocząć poszukiwania?

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt kwie 14, 2009 8:21 pm

Dziś miałem złotego klienta :)

Przyszli Państwo. Powiedzieli, że chcą okna w kolorze drewna podali wymiary, powiedzieli że gdzieś coś wyczytali zaczerpnęli na forum i są zdecydowani. Puściłem chłopaka, pomierzył, doradził. Zaraz po nim jak po sznurku przyjechali Państwo X. Wpłacili pieniążki... i wiecie co, z przyjemnością po tym jak Pan X wstydliwie zapytał o jakiś rabacik powiedziałem że daje mu rabat 1000 zł ( 16 okien w końcu :)

Jakbym powiedział, że to już jest cena ostateczna i naprawdę nie dam rady zejśc niżej to czuję że bym usłyszał, coś w stylu " No nic..trudno.. :)za jakośc się płaci :)"

Trzeba sprzedawac tak żeby starczyło na pensje, wynajem, opłaty i na końcu coś dla siebie :)

Sprzedawajcie drogo kochani, a co jakiś czas dla tym złotym klientom jakiś bonus - Bo echem się niesie :)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr kwie 15, 2009 12:56 am

Konkretnie jak liczycie:
Cena zakupu netto + 30%?
Czy cena cenikowa i określony rabat pomniejszony o 30%?
Bo to jest zasadnicza różnica.
Co do tego 30% zarobku panowie to rzeczywistość jest inna. Mówić i pisać sobie można. W moim rejonie sprzedają okna - np. surowy domek z zarobkiem 5% (określony rabat pomniejszony o 5%) i to na najtańszych oknach na rynku (tu nazwy nie przytoczę bo każdy zna tego producenta). I co wy na to? Dla mnie to są ludzie psujący rynek i tylko wypadało by im obić mo..ę. Są to ludzie pokroju nieudaczników. Jak stracili robotę w zakładzie pracy to sobie otwierają punkt handlowy z oknami i siedzą w nim jak te bar..y i sprzedają. I tak sie da żyć, bo jak sprzeda okien za netto 30000zł-60000zł miesięcznie to zarobi na tym 2900-5800zł a na montażu, który zleca innym nie dotykając się do niego zostawi sobie z 5-8zł za metr to zarobi około 2300-3650zł lub 4550-7250zł

Więc panowie przysłowiowy Kowalski tym sposobem ma przy najniższej opcji 2900zł z mont +2300zł z okien = 5200zł do tego na parapetach, roletach itp. 1000zł więc razem ma 6200zł. Od tego zapłaci ZUS 800zł, czynsz za norę 800zł, media 200zł, bilet miesięczny na autobus 100zł, księgowa 400zł no i zostanie mu 3900zł netto. I co jest niezła pensja.
Tak to się odbywa bo istnieją na rynku firmy okienne, które współpracują z pierwszym lepszym co zadzwoni z propozycją współpracy i to bez względu czy 10metrów dalej jest kolejny punkt co sprzedaje te same okna ale koleś ma na utrzymaniu 10 monterów, 2 salony czyli 2 ludzi, i na dodatek sam gania za robotą to on napewno nie sprzeda kona na 5% bo by zdechł z głodu razem z tymi ludźmi.
To jest cała prawda w temacie.
A 15% zarobek jest uczciwy - ale zarobek % uzależniony jest od oksztów utrzymania firmy i sprzedaży towaru z usługą.

Przeliczenia wykonane na podstawie okna 034.
Cena netto dla klienta 384zł zarobek na oknie 37zł więc jak sprzeda za 30000zł to (30000zł:384zł=78szt.) 78szt x 37zł = 2900zł. Jest to tylko przykład bo sprzedaje się różne okna ale tak jest łatwo policzyć.
POZDRAWIAM

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » śr kwie 15, 2009 8:51 am

Sorry, rozpisywał się nie będę, ale to wyliczenie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Firma działająca w założony przez Ciebie sposób nie utrzyma sie długo na rynku. Co najwyżej go zepsuje, a siebie pchnie do upadłości, a rezem z sobą zabierze producenta okien - no może nie doprowadzi go do upadłości, ale kasy w 100% nie zapłaci.
Na 5% to największe firmy przetargowe pracują i to poza sezonem, jak firmę trzeba utrzymać.

No, bez żartów, firma okienna bez transportu i właściciel poruszający się autobusami? Przecież, rzeczona tania firma nie dowozi okien do klientów dealera. U mnie to się zdarza, jak nie trzeba daleko jechać.
Naciągane to wszystko, bardzo.

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » śr kwie 15, 2009 10:59 am

,,,moim zdaniem prawda jest taka,,,jezeli jako dealer uważasz, że masz firme a nie wlasna dzialalnosc, czyli masz kilka ekip montujacych, ze 2-3 biura lub wiecej, samochody ktore dojada wszedzie na czas, handlowcow, placisz i realizujesz w terminie, serwisujesz a nie czekasz pol roku na nic nieumiejacych serwisantow producentow, placisz ZUSy i podatki to marza ponizej 20% prowadzi do upadku firmy a napewno nie pozwoli Ci utrzymac tego co masz,,,,,niestety taki dealer musi tez konkurowac z biznesmenami ze sprzedajacymi w domach, ktorzy to sami ruszaja na montaz razem z zona i dziecmi niemieckim co prawda juz autem (nie truckiem) , ale ktore pamieta czasy swietnosci kanlerza Kohla, a ktorzy jak dostana za duzo zlecen termin traktuja jako sprawe drugorzedna, bo nie sa w stanie zrealizowac wiekszej liczby zlecen. Takim zdarza sie sprzedawac po 5%. koszty male a zarobek 500zl in plus traktuja jako wygrana w totka, poprostu oni chca zarobic na poziomie pensji i juz, nie mysla o poprawie jakosci swiadczonych uslug, wymianie sprzetu itd.,,inna sprawa producenci z taktyka sprzedawania byle komu byle cokolwiek sprzedac,sami doprowadzaja do tego,ze zamiast sprzedawac jednej firmie duzo okien wożą po 3szt. w kilkanascie miejsc,,,konsensus jest taki, ze na rynku jest przesycenie produkujacych i sprzedajacych stolarke, stad niedorzeczne marze, ostre konkurowanie cena, ktore do niczego nieprowadzi,,,niepozwala sie to rozwinac firmom chcacym temat traktowac powaznie a nie jako chwilowe zajecie,,,,kto przezyje na rynku czas pokaze,,,minal czas boomu wrocily stare lata,,,sprzedawac i otrzymac za to zaplate bedzie trudno, a zarobia tylko Ci, ktorzy potrafia liczyc.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw kwie 16, 2009 12:51 pm

Właściwa marża to taka , która pozwala dbać o Twojąrodzinę,oraz klienta czyli :
masz na jedzenie, wypoczynek i stabilne funkcjonowanie firmy tak aby nawet w największą zimę móc przyjechać do klienta i świadczyć mu usługi np regulacji okien. To czy przyjedziesz golfem jedynką czy Q7 jest mniej ważne dla klienta-ważne by firma istniała całe lata, a nie dziś okna,jutro irlandia,pojutrze zasiłek. To tyle na koniec tematu

LIDER
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: LIDER » czw kwie 16, 2009 7:35 pm

trew pisze:Liczyłem to wiele razy i wychodzi, że sprzedaż na marży poniżej 30% to frajerstwo. Sprzedajemy towar na zamówienie, pod wymiar, którego funkcjonalność zachowana jest na długie lata. To nie spodnie, które diabli biorą po jednym sezonie ( a na których sprzedawca ma marżę 40-50%), tylko okno działające 15-25 lat ( w Polsce pewnie będą działały 50 lat :):) ). Ważnym aspektem jest też sezonowość naszego biznesu, w pół roku trzeba zarobić tyle, aby starczyło na niemrawą końcówkę roku i kiepski jego początek. Tak więc Panie i Panowie ceny w górę, klient który ma potrzebę wymiany okna, po prostu musi je zakupić i tyle. To tylko i wyłącznie dzięki frajerom płaci za 034 z montażem i parapetami 800,- pln brutto , a nie 1200,-. Z moich obserwacji wynika, że jest to tylko i wyłącznie kwestia odpowiedniego nastawienia ( zawsze sprzedaję drożej niż moi pracownicy), da się - a no da się. Nie mam najmniejszego zamiaru tyrać za jakieś 15, czy 20%, czego i wam życzę. Powodzonka :):):).

popieram w 100%!!!

jak będziesz szukał popracia w kampanii prezydenckiej , to będę na ciebie głosował

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw kwie 16, 2009 9:10 pm

Drodzy koledzy. Mieć firmę, a prowadzić działalność to jest co innego. Podałem przykład ekstremalny ale prawdziwy, no może poza tym, że kolo śmiga autobusem. Ma jakąś tam osobówkę i nią lata. Natomiast jest to przykład kolesia, który siedzi u siebie w punkcie sprzedając przysłowiowe okna, czasami wyskoczy na rozładunek bo transport dotarł a on ma jeszczę wolną ścianę wschodnią przy swoim domu to teraz z teściem zdejmą okna i poopierają obudynek bo nima gdzie schować, a sąsiedzi niech widzą ile to roboty on mo. Resztę czyli transport do klienta i inne pozostałe prace zleca firmą monterskim bo są i takie co się tylko tym zajmują "FIRMY" i ma to w D. Potem rozliczą się między sobą fakturami i szafa gra. Uwierzcie swoje taki koleś zarobi bo handluje najtańszymi rzeczami, sam producent kontroluje ceny okien na rynku więc go wyręcza i obsługuje klienta co się nie interesuje tym co kupuje tylko liczy się dla niego cena. Żuca kartkę z pomiarami oriętacyjnymi i pyta: Ile za to bedzie? I o to cała z nim rozmowa. Takich ludzi są ogromne ilości co nie interesują się tym co kupują bo wszyscy dają 5 lat gwarancji i bedzie OK. Koleś sie utrzyma bo ma niewielkie koszty działalności. Psuje rynek to jasne, ale ma to w D. Handluje najtańszym wyrobem czyli wiemy wszyscy czym. I da se radę bo ma nas gdzieś i psuje nam nerwy swoimi wycenami i sie z nas śmieje. Tak on może sobie działać i 20 lat, bo zgarnia dużą ilość ludzi do siebie tych najbiedniejszych i nierozumnych. Wiem, że jak głosi przysłowie "KUPUJĄC TANIO KUPUJESZ DWA RAZY" się sprawdza, ale taki to biznes i jest bardzo opłacalny bo przecież w marketach typu NOMI, OBI, CASTORAMA to większość rzeczy to tanie chinole i zobaczcie ile się tego sprzedaje. Kto sprzeda więcej i zarobi? On oferując jakęś wiertarkę NAKAMOTO za 49,99zł czy ja sprzedając BOSCHa za 700zł, 1200zł czy 2500zł. Taką piekielną machinę to kupi każdy majsterkowicz do użytku domowego a BOSCHa nie. I tu jest różnica. Podobnie jest w oknach. Więcej i to zdecydowanie jest ludzi co nie mają kasy i kupią taniochę bo jest 5 lat gwarancji, stare i to gorsze okna mieli 30 lat i było ok. to te nowe wytrzymają znacznie więcej.
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » czw kwie 16, 2009 10:31 pm

Kuba N,a gdzie ci taki koleś pierwszą pięciolatkę wytrzyma przy takim nastawieniu.
1.Podstawą i miarą rzetelności firmy u klienta jest dobrze zrobiony montaż
2.Rzetelna obsługa i informacja

Koleś który pcha taką taniochę to klepie aby: panie szyba K1.1 i profil piącio komorowy,a okucia no są. I klienta tak jak mówisz łapie ceną a przejeżdża się na montażu i ew.serwisie no i w efekcie końcowym sam się gotuje bo mu klient psuje renomę.I już raz napisałem,niech ci sprzedawczyki taniochy będą,bo firmy które idą w jakość wygrają na tym w przeciągu paru najbliższych lat,tanie okna nie wytrzymają próby czasu i trzeba będzie wymienić na nowe ale tym razem solidne.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pt kwie 17, 2009 6:59 am

Magic353 pisze:....... ci sprzedawczyki taniochy będą,bo firmy które idą w jakość wygrają na tym w przeciągu paru najbliższych lat,tanie okna nie wytrzymają próby czasu i trzeba będzie wymienić na nowe ale tym razem solidne.
I to jest ta gorsza wiadomość , że to potrwa jeszcze parę lat , człowiek może znudzić się to walką , i w końcu powie „…a co mi tam ….” I padnie na polu walki jak nasz kolega Perfekta.... :twisted:

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pt kwie 17, 2009 7:29 am

Wodzu,spokojnie. Aż taka złą ta wiadomość nie jest. Weź poprawkę że ci którzy już kupili taniochę drugi raz w butelkę nie dadzą się nabić i wygłoszą swoją opinie po znajomych i już masz potencjalnych klientów na dobrą jakość,którzy przemyślą dwa razy co wybrać i od firmy sprzedającej kiepskie okna będą się trzymać z daleka.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pt kwie 17, 2009 9:02 am

Magic353 pisze:Wodzu,spokojnie. Aż taka złą ta wiadomość nie jest. Weź poprawkę że ci którzy już kupili taniochę drugi raz w butelkę nie dadzą się nabić i wygłoszą swoją opinie po znajomych i już masz potencjalnych klientów na dobrą jakość,którzy przemyślą dwa razy co wybrać i od firmy sprzedającej kiepskie okna będą się trzymać z daleka.
Więc jak mówi mistrz Joda niech moc będzie z nami , i obyśmy nie przeszli na jej ciemną stronę :!: :!:
:D :D :D :D :D

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » pt kwie 17, 2009 9:05 am

Diler 50% producent 50% i ani centa mniej

KAT
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: KAT » pt kwie 17, 2009 10:52 am

Obawiam się że panowie nie macie racji. Sprzedaje się taniocha i niestety będzie się dalej sprzedawać .Zauważcie że wszyscy wiedzą że wiertarki wkrętarki itp POwerplus ,powertool powergówno w marketach typu nomi czy kastorama nie nadają się do użytku po trzech miesiącach a mimo to sprzedają się już 10 lat a tych markowych już w ogóle nie oferują.CCC jest wszechmocne w głowach ludzi(nie tylko Polaków), zauważcie że w Ameryce jest to samo.

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » pt kwie 17, 2009 11:22 am

Za 10 lat będziemy pisać o tym samym , za 20 nasze dzieci a za 40 wnuki.Pojęcie "tanio"musi istnieć żeby pojęcie "drogo " miało jakieś odniesienie, no bo co to znaczy "tanio" bez :drogo"???? i odwrotnie, nic panowie zupełnie nic .Tak samo jest ze złem i dobrem , z miłoscią i nienawiscią z prawdą i kłamstwemi jeszcze z kilkoma innymi anagramami które nie przychodzą mi w tej chwili do głowy.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pt kwie 17, 2009 4:49 pm

KAT pisze:Obawiam się że panowie nie macie racji. Sprzedaje się taniocha i niestety będzie się dalej sprzedawać .Zauważcie że wszyscy wiedzą że wiertarki wkrętarki itp POwerplus ,powertool powergówno w marketach typu nomi czy kastorama nie nadają się do użytku po trzech miesiącach a mimo to sprzedają się już 10 lat a tych markowych już w ogóle nie oferują.CCC jest wszechmocne w głowach ludzi(nie tylko Polaków), zauważcie że w Ameryce jest to samo.
Kolega Kat chyba nigdy nie był w Castoramie,bo prócz taniochy to widziałem firmowy sprzęt na półkach,ale nie w tym rzecz. Szanowny kolego tu chodzi o to żeby w naszej branży zaistniała jakość za przyzwoite pieniążki i zniknęli z rynku bublarze psujący rynek ceną i jakością. No chyba że lubisz nosić koło siebie znak "Uwaga na nisko przelatujące błoto i kamienie bo sprzedaję za tanie pieniądze kiepskiej jakości okna"

Solidnafirma,jak wierzysz w to co robisz to przejście na handel badziewiem nie grozi ani Tobie ani też każdemu logicznie myślącemu.
Stare polskie przysłowie mówi: "Małą łyżeczką a systematycznie niż dużą chochlą i krótko" oraz drugie "Tanie mięso to ino psi jedzą i to też nie zawsze"
Pozdrawiam na weekend wszystkich serdecznie.

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » pt kwie 17, 2009 5:02 pm

w kwestii jakości i niskiej ceny powinniśmy zaprosić (aby wypowiedział się na forum) jakiegoś przedstawiciela narodu który tą zasadą do ubiegłego roku pędził jak szalony rozwijając się gospodarczo a mianowicie Chińczyka. Zna ktoś jakiegoś bliżej?? :)

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » sob kwie 18, 2009 1:25 pm

12 lat temu prezes firmy ( okiennej oczywiście) produkującej i sprzedającej "drogo" miał filozofię - Drogo ,znaczy dobrze jakościowo, z zadowoleniem klienta i z .......godziwym zyskiem.Każdy producent dealer ma swoje aspiracje ,ambicje i......samoocenę.
Z moich obserwacji wynika ,że " nieudacznicy" tłumaczą niską cenę rynkiem .Tak naprawdę tłumaczą się przed sobą.Dobrze ,że na rynku jest taniocha, niech pracują na przyszłość solidnych firm ( będzie co wymieniać) :D

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » śr sty 27, 2010 9:33 pm

15%? , 30%?

Gdańska Fabryka Okien ma promocję -38% plus drzwi wejściowe gratis - pytanie:

jaką marżę NORMALNIE stosuje Gdańska fabryka Okien ?
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pt lut 19, 2010 1:10 am

nikt nie wie?

dobrze. jeszcze mi potrzeba, by połowa kraju zleciała sie do mnie by podilowac oknami... 8)

proszę , nie piszcie nawet, że robicie z montażem za 17% narzutu na oknie...

okno np. 400zł u producenta, teraz dodać 17% = 468zł , z montażem w dodatku ?? dajmy 30% = 400zł plus te 30% = 520zł :lol: z montażem :lol: :lol: :lol:

Leków nie bierzecie czy ze skarbówki jesteście i podpuchę tu robicie? 8) :lol:
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”