Kto największy w Polsce z producentów PCV?

Gość

Kto największy w Polsce z producentów PCV?

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 12:57 pm

Trudno jest zweryfikować wśród producentów okien kto jest największy, gdyż firmy okniarskie prócz sprzedaży okien PCV sprzedają również drewno, aluminium i inne materiały tj. parapety itd.
Jednak orientując się trochę można określić ścisłą czołowke, a są nią:
OKNOPLAST-Kraków, Vidok, Tras, Thermoplast, Drutex,do 2000 roku M&S lecz w 2001 roku zanotowała ok 30% spadek sprzedaży w stosunku do roku 2000.

oknoAD


tom

Uwaga do admina oknonetu

Post autor: tom » pt wrz 27, 2002 1:05 pm

Już w tamtym roku mieliście przygotować listę największych producentów stolarki otworowej w Polsce. Dlaczego zaniechaliście?

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 1:16 pm

Polecam poczytać "Businessman Magazine" z sierpnia 2002. Jest tam obszerny artykuł na temat czołówki okniarskiej w Polsce!

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 1:19 pm

Czytałem jednak nie ze wszystkim się zgodzę. Opracowania te robio laicy którzy nie siedzą w branży. Było wiele takich opracowań, jednak dla osoby która zna sie na branży jest to bzdurą. Ja osobiście znam wiele firm które nie znalazły sie w tym magazynie a powinny

Gość

Post autor: Gość » pt wrz 27, 2002 7:19 pm

artykuł z BM wyglądał na łapankę ... napiszmy coś o oknach , jest ktoś chętny ? kto zapłaci więcej to o nim napiszemy ...

to tak jak w "branżowych"pismach przegląd rynku a tam 3 producentów z 40 :)

na psu budę

psuBrat

maxio
Ekspert
Ekspert
Posty: 297
Rejestracja: czw wrz 26, 2002 2:37 pm

Post autor: maxio » pt wrz 27, 2002 7:40 pm

Liderów bardzo trudno wlonic z jednego powodu bardzo trudno zweryfikowac dane podawane przez spółke . Chodzi przedewszystkim o wysokość produkcji . Jest wielu tzw. cichych producentów , którzy nastawieni są na produkcje tania i masową . Czy ktoś z Państwa słyszał np. o firmie Bajcar ze Słupska czy Budvar ?? W Polsce jest ponad 2000 producentów stolarki . W wiekszości są sprzedawane okna "anonimowe" , np okna Veka , Rehau czy Thyssen , dla klienta koncowego nie ma znaczenia kto wyprodukował te okna , ważne że on ma okna Aluplast czy Veka . I takich anonimowych producentów jest najwiecej bo to jest najlatwiejsza droga do osiagniecia dużego obrotu . A inwestowanie w reklame dużo kosztuje i nie wiele firm w Polsce stać na przeprowadzenie kampanii promującej markę . Nikt natomiast nie wspomniał tu o spółce DGG , OKFENS (nalezy do SAINT GOBAIN) , SOKÓŁCE , STOLARCE WOŁOMIN , STOLBUD WARSZAWA , WŁOSZCZOWEJ . Te stare zakłady wybudowane z PRL (dot. OKFENS , SOKÓŁKA , WOŁOMIN , WŁOSZCZOWA , STOLBUD WARSZAWA) . Zajmują często powierzchnie taka zę TRAS , OKNOPLAST DGG VIDOK spokojnie by sie razem zmieściły i jeszcze by zostało dużo miejsca na innych producentów . Ja bym proponował Panowie troche wstrzemięźliwości i braku wywyższania się . Sam bym chciał aby taki ranking został opublikowany , ale prawda jest taka że nie ma siły aby potwierdzic te dane . Na koniec podam przypuszczalnie moj ranking (firmy które moim zdaniem znajdują sie w pierwszej 10 najwiekszych producentów - kolejność przypadkowa) :
- Sokółka , Wołomin , Włoszczowa , Okfens , Tras , Thermoplast (mi sie zdaje ze obecnie spółka zajmuje się tylko produkcji profili PCV) , Oknoplast, Vidok ,M&S , DRUTEX i czym dalej tym trudniej ....
Maxio

oknoAD


psuBrat

lista

Post autor: psuBrat » pt wrz 27, 2002 7:57 pm

a moze by tak zrobić listę wirtualną...

niech będą to nawet dane nie potwierdzone ale za to bezpośrednio od producentów.. tylko please przyjmijcie wszyscy jedną metodologię..

np. nasz zakład firma X wyprodukował w 2001 r XXXX okien (przyjmijmy, że pierwszy ranking pomija tak proste detale jak to czy mówimy o plastiku, drewnie czy aluminium czy innym wynalazku mieszanym)

kochani produceni przyznajcie się odsłońce się

zróbmy pierwszy nieoficjalny ranking producentów okien

:!:

psuBrat

Giniol

Post autor: Giniol » pt wrz 27, 2002 10:43 pm

Dołączam się do propozycji psuBrata chociaż kryje ona w sobie niebezpieczeństwo podawania zawyżonych wyników. Przecież obecność na wysokiej pozycji nawet w rankingu tego typu też jest rodzajem reklamy, z której zapewne wielu skorzysta.
Przy okazji proponuje także rankig firm nie utożsamiających się z profilodawcą tzn. takich które tworzą markę opartą przede wszystkim na jakości swoich wyrobów, sposobie działania na rynku, stosunku do konkurencji itp. Myślę, że wśród takich firm należałoby szukać NUMERU 1 w Polsce.
Pozdrawiam

Giniol

Gość

Post autor: Gość » sob wrz 28, 2002 9:41 am

Gwarantuję, że z takiego rankingu nic nie wyjdzie... Dlaczego? co roku "OKNO" robi zestawienie producentów podając ich produkcję (wg danych producenta). I co z tego wynika? Ano, że np DGG wyprodukowało 60tys okien, M&S 150tys, Oknoplast Kraków też jakieś 150tys a jakaś tam firma "PETECKI" ponad 200 tys... Wchodzę na stronę internetową owej firmy, patrzę "o produkcji" i czytam: "Pełna linia produkcyjna, najnowszej generacji, firm URBAN i HAFFNER" i zdjęcie... zgrzewarki dwugłowicowej, bynajmniej nie pierwszej młodości. Nawet jakby pracowali w niedziele i święta, bez najmniejszej awarii, to ta maszyna tego nie przerobi...
UWAGA! Dane liczbowe podaję "z głowy" - mogą się trochę różnić, więc proszę - bez ataków, że firrma x zrobiła nie 150 a 153tys...

Gość

Post autor: Gość » sob wrz 28, 2002 11:07 am

maxio pisze:Liderów bardzo trudno wlonic z jednego powodu bardzo trudno zweryfikowac dane podawane przez spółke . Chodzi przedewszystkim o wysokość produkcji . Jest wielu tzw. cichych producentów , którzy nastawieni są na produkcje tania i masową . Czy ktoś z Państwa słyszał np. o firmie Bajcar ze Słupska czy Budvar ?? W Polsce jest ponad 2000 producentów stolarki . W wiekszości są sprzedawane okna "anonimowe" , np okna Veka , Rehau czy Thyssen , dla klienta koncowego nie ma znaczenia kto wyprodukował te okna , ważne że on ma okna Aluplast czy Veka . I takich anonimowych producentów jest najwiecej bo to jest najlatwiejsza droga do osiagniecia dużego obrotu . A inwestowanie w reklame dużo kosztuje i nie wiele firm w Polsce stać na przeprowadzenie kampanii promującej markę . Nikt natomiast nie wspomniał tu o spółce DGG , OKFENS (nalezy do SAINT GOBAIN) , SOKÓŁCE , STOLARCE WOŁOMIN , STOLBUD WARSZAWA , WŁOSZCZOWEJ . Te stare zakłady wybudowane z PRL (dot. OKFENS , SOKÓŁKA , WOŁOMIN , WŁOSZCZOWA , STOLBUD WARSZAWA) . Zajmują często powierzchnie taka zę TRAS , OKNOPLAST DGG VIDOK spokojnie by sie razem zmieściły i jeszcze by zostało dużo miejsca na innych producentów . Ja bym proponował Panowie troche wstrzemięźliwości i braku wywyższania się . Sam bym chciał aby taki ranking został opublikowany , ale prawda jest taka że nie ma siły aby potwierdzic te dane . Na koniec podam przypuszczalnie moj ranking (firmy które moim zdaniem znajdują sie w pierwszej 10 najwiekszych producentów - kolejność przypadkowa) :
- Sokółka , Wołomin , Włoszczowa , Okfens , Tras , Thermoplast (mi sie zdaje ze obecnie spółka zajmuje się tylko produkcji profili PCV) , Oknoplast, Vidok ,M&S , DRUTEX i czym dalej tym trudniej ....
Bardzo rozsądna analiza. W odróżnieniu opinii rozpoczynającej temat bezstronna i świadcząca o znajomości tematu. Myślę, że podany ranking jest bardzo bliski prawdy z tą tylko uwagą, że cztery pierwsze spółki gros przychodów ze sprzedaży uzyskują nie ze sprzedaży okien.

Absolutnie największą firmą Polską związaną ze stolarką okienną jest Włoszczowa z około 260 mln zł. przychodu. Druga jest Sokułka ponad 150 mln zł. Te spółki jednak tak jak Wołomin i Okfens produkują wiele innych wyrobów i okna stanowią jedynie część ich przychodów.

Gość

Post autor: Gość » sob wrz 28, 2002 11:43 am

Wszelkie dane o chrakterze deklaratywnym, które trafiają do rozliczych rankingów w rozlicznych czasopismach są g......... warte. Przepraszam za okreslenie ale co mogą być warte dane, których w żaden obiektywny sposób nie da sie zweryfikować. Nawet do rejestrów sądowych pomiomo prawem stanowionego nakazu nie trafiają pełne dane zbilanowane. Producenci deklarują w ankietach wierutne bzdury - dane tak zawyżone, że nawet laik widzi ich niewiarygodność.

Tak naprawdę to jedynie o Sokółce, Włoszczowej i Trasie możemy coś prawdziwego się dowiedzieć. Pierwsze dwie o ile pamiętam są bowiem w NFI a tzecia jako jedyna w Polsce jest notowana samodzielnie na Giełdzie.

maxio
Ekspert
Ekspert
Posty: 297
Rejestracja: czw wrz 26, 2002 2:37 pm

Petecki

Post autor: maxio » sob wrz 28, 2002 6:29 pm

Firma Petecki i pan Petecki jest znany z tego ze Lubi koloryzować wyniki finasowe . Co roku pan Petecki jest umieszczany na liscie najbogatszych Polakow (ale uwaga tylko wydwanictwa wprost) na wysokim 40 ktoryms miejscu . Podaje ze jego firma osiaga 300 mln zl przychodu i tyle jest on wart. To jest kompletna bzdura . Pamietam jak firma p. Peteckiego sie miesicila w gdzies w Lodzi to podawal ze produkuje 10 tys okien miesiecznie , co bylo kompletna bzdura bo na tej lini nawet jakby chcial to nie byl w stanie wyprodukowac na 3 zmiany ba na 4 zmiany tyle okien . Co innego obecnie firma Petecki z tego co mi wiadomo posiada hale o do produkcji stolarki 10 tys m2 i dwie linie w pelni automatyczne . Strona ich nie jest juz od lat aktualizowana . Jaka jest jego prawdziwa produkcja , nie wiem ,ale podejrzewam ze wynosi max 100 tys okien rocznie . Co do M&S to slyszalem , powtarzam slyszalem ze ich produkcja roczna wynosi okolo 80-100 tys okien , oraz obroty w granicy 40-60 mln zl . Drutex podobno ma ok. 40 mln zl obrotu , Widok wg. PB ok 55 mln zl , TRAS prawie 70 mln zl , Oknoplast Krakow według zapewnien 100 tys okien i ponad 50 mln zl obrotu. Latwo jest mniej wiecej przeliczyc obrot na ilosc okien , wystarczy przyjac ze okno kosztuje srednio 500 zl i wychodzi ilosc wyprodukowanych okien (szacunkowa ilosc oczywiscie) .
Maxio

psuBrat

Post autor: psuBrat » ndz wrz 29, 2002 8:40 am

to może szanowny oknonet pozbierałby swoimi kanałami dane przynajmniej od tych producentów, których można znależć w ich wyszukiwarce ??

drugą mogłaby być nasza alternatywna lista oceny uczestników rynku

a trzecia np. głosowanie "ta firma mi się podoba"

lista przebojów okiennych

:)
psuBrat

as

Re: Petecki

Post autor: as » ndz wrz 29, 2002 11:18 pm

Masz rację odnośnie obrotów Peteckiego. Myślę że są one jeszcze mniejsze niż ci się wydaje. Jeśli chcesz wiedzieć jakie dokładniej to zapytaj jego dostawców.

Okniarz

Post autor: Okniarz » pn wrz 30, 2002 9:51 am

Nie znam bliżej firmy Petecki - w każdym razie jako branżowiec wiem na pewno, że nie jest to ścisła czołówka branży okiennej. Być może firma Petecki zajmuje się czymś więcej niż produkcją okien i faktycznie robi 300 mln obrotu tyle, że nie na oknach...
Co do M&S to slyszalem , powtarzam slyszalem ze ich produkcja roczna wynosi okolo 80-100 tys okien , oraz obroty w granicy 40-60 mln zl . Drutex podobno ma ok. 40 mln zl obrotu , Widok wg. PB ok 55 mln zl , TRAS prawie 70 mln zl , Oknoplast Krakow według zapewnien 100 tys okien i ponad 50 mln zl obrotu.
1. Tras - do niedawna około 40-50mln obrotu rocznie "na oknach" - teraz nikt nie dowie się prawdy - publikują jedynie wyniki ogólne a jak wiadomo nie tylko oknami handlują.
2. Drutex - chyba by się zgadzało.
3. Słyszałem na Budmie od "dobrze zorientowanych", że M&S osiągnął max. prawie 80mln obrotu ich produkcja to na pewno grubo ponad 100tys.
4. Oknoplast Kraków - troszkę więcej niż te 50mln - podobno łeb w łeb z MS.
5. Okfens - tu już chyba nikt prawdy się nie dowie - skrzętnie ukrywają poziom swojej sprzedaży, ale lata świetności mają już za sobą.
Faktycznie dobrym źródłem informacji są dostawcy np. okuć albo szkła, tyle, że obowiązuje ich tajemnica handlowa. Ale jak ktoś ma znajomości...

Gość

Post autor: Gość » pn wrz 30, 2002 9:54 am

a co to za wstyd przyznać się ile się produkuje okien ??

czekamy na pierwszych odważnych

psuBrat

ps
ilości Misiu ilości ;)

COOL

Post autor: COOL » pn wrz 30, 2002 10:52 am

Sprostuję twoją słabą wiedzę okniarzu.Sprzedaż za 2001 rok:
Tras:65 325 000(skonsolidowany)
Vidok: 59 101 257
M&S : 43 070 085
Oknoplast-Kraków: 59 472 538
To co słyszałeś o M&S to był wynik za 2000 rok 66 878 000

psuBrat ranking firm

Post autor: psuBrat ranking firm » pn wrz 30, 2002 11:07 am

reasumując Wasze wypowiedzi : RANKING OKIEN :

1. Stolbud Włoszczowa...520 tys okien/rok
2. Sokółka....................300 tys
3. TRAS........................130 tys
4. Oknoplast Ktaków......119 tys
5. Vidok........................118 tys
6. Petecki.....................100 tys
7. M&S............................86 tys
8. Drutex........................80 tys

można dementować info lub dodawać firmy
pozdrowienia

psuBrat

COOL

Post autor: COOL » pn wrz 30, 2002 11:21 am

Niestety nie moge sie z toba zgodzic. Te dane sa strasznie zawyzone. Mogły by to być dane ale w jednostkach okiennych ale nie wsztukach. Moze o to Ci chodziło?

Gość

Post autor: Gość » pn wrz 30, 2002 11:39 am

COOL pisze:Niestety nie moge sie z toba zgodzic. Te dane sa strasznie zawyzone. Mogły by to być dane ale w jednostkach okiennych ale nie wsztukach. Moze o to Ci chodziło?
ee gdzie tam takie naukowe rozważania
przyjąłem kwoty przez Was podawane, podzieliłem przez 500 PLN/za okno i tak wyszło :)
to takie bardzo uśredniające ale przynajmniej widać skalę :)

pozdrowienia
psuBrat

COOL

Post autor: COOL » pn wrz 30, 2002 11:56 am

nie można tak tego rozwazac bo po piewsze okna drewniane sa drozsze od pcv o ok 20% po drugie niektore firmy nie tylko sprzedaja okna ale tez inne produkty jak np panele podłogowe itp. a wynik stolbudu jest juz w ogóle kosmiczny

psuBrat

Post autor: psuBrat » pn wrz 30, 2002 12:05 pm

COOL > zgodzę się z Tobą, że nie jest to zbyt dokładne, Włoszczowa rzeczywiście wyszła jak marsjański sprzedawca lodu

ale to chyba niezły przyczynek do dyskusji i dodawania szczegółów :)

psuBrat

Gość

Post autor: Gość » pn wrz 30, 2002 12:17 pm

Sprzedaz Włoszczowej za 2001 rok 186 mln
Sprzedaz Wołomina za 2001 rok 208 mln
Trzeba pamietac jeszcze o Stolbudzie Wrocław 66 mln, Sokółka 108 mln, Porta 112 mln ale głównie drzwi wewnetrzne, POL-SKONE 97 MLN

Gość

Post autor: Gość » pn wrz 30, 2002 1:01 pm

Anonymous pisze:Sprzedaz Włoszczowej za 2001 rok 186 mln
Sprzedaz Wołomina za 2001 rok 208 mln
Trzeba pamietac jeszcze o Stolbudzie Wrocław 66 mln, Sokółka 108 mln, Porta 112 mln ale głównie drzwi wewnetrzne, POL-SKONE 97 MLN
a jak to przełożyć na ilość okien ??

chyba, że zrobimy ranking wartościowy...

psuBrat

Gość

Post autor: Gość » pn wrz 30, 2002 2:34 pm

No i proszę! Wszyscy piszą, że nie ma dostępu do prawdziwych danych o sprzedaży jaką robią firmy, a gość nazywający siebie COOL podaje dane o obrocie VIDOK-u, Oknoplast-u i MS-u z dokładnością do 1 zł!!! Tylko TRAS podał z dokładnością do tysięcy złotych... Czy można poznać źródło takich dokładnych informacji :?:
A może przedstawiciele tych firm zabrali by głos i potwierdzili lub skorygowali wyniki?

COOL

Post autor: COOL » pn wrz 30, 2002 2:53 pm

A może jeszcze zyski w branży?

higro
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 11, 2002 9:46 am
Kontaktowanie:

Post autor: higro » pn wrz 30, 2002 3:10 pm

zyski teraz pewnie mniejsze skoro wszyscy dają przynajmniej 25% rabatu ..

ale przebitka była niezła więc ...

maxio
Ekspert
Ekspert
Posty: 297
Rejestracja: czw wrz 26, 2002 2:37 pm

Post autor: maxio » pn wrz 30, 2002 3:33 pm

Ja moge podac skad czerpie informacje o obrotach .
Co do Vidoku : PB Gazele Biznesu
tam jest podany obrot w wysokosci 55 960 000 zl /2000 rok
Jeszcze jedna firma jest podana AS-DOM 46 550 000 zl /2000 rok
Co do Drutexu to tak slyszalem poprostu w branży plotki krążą .
To samo sie tyczy M&S który wg. moich źródeł (jeden z dostawców nie wymienie nazwy z wiadomych przyczyn) mowił mi że około 80 tys okien rocznie . Ja powiem tak . Znam rynek , znam branże , prawde wiedzą tylko właściciele tych firm . Nie wiem jaka jest produkcja w firmie OKNOPLAST (mimo zapewnien przedstawiciela jej firmy , bo wątpie aby firma nie miala przestoju i ciągle od 10 miesiecy pracowała na 3 zmiany , z tego powodu że często są problemy nie zależne od producenta , typu braki u dostawców (okuć czy stali) i poprostu nie ktorych rzeczy sie nie przeskoczy. Ale może rzeczywiście takie obroty robi . Ja jestem związany z firmą średnia w tej branży , produkcja jak do tej pory wyniosła około 26-30 tyś szt a obroty w granicach 12-13 mln zł . Do konca roku plany są osiągnąc sprzedaż na poziomie 40 max 45 tys szt i obrot bliski 20 mln zl . Z firma narazie wolabym sie nie ujawniać . Dodam ze dzienna max produkcja wynosi okolo 200-220 szt a średnia miesięczna jest okolo 170-180 okien dziennie . We wszystkich moich wypowiedziach bazuje na swoim doświadczeniu .
Maxio

Giniol
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 11:09 pm
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Giniol » pn wrz 30, 2002 5:45 pm

Jak widać mimo kilkunastu postów niewiele udało się ustalić, co wyraźnie wskazuje na to, że jest więcej takich Peteckich. Skoro problemy są z kilkoma firmami ze ścisłej czołówki to co dopiero z pozostałymi. Firmy o produkcji rzędu 40-50 tys okien/rok stanowią już o wiele liczniejszą grupę. Aż strach pomyśleć co się stanie jeśli pojawią się rozbieżności co do ich oceny :twisted: :evil: :twisted:

Pozdrawiam
Giniol

JJ

Post autor: JJ » pn wrz 30, 2002 6:04 pm

Może ja coś podrzucę: (dane wg. Businessman Magazine)
Tras - ok.67 mln (za 2001rok)
M&S - ok. 62 mln (2001rok) - coś duża rozbieżność w stosunku do danych, jakie podaje COOL...

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 6:50 am

COOL pisze:Jestem niezależnym opiniotwórcą. Sądzę że OKNOPLAST-Kraków ma najlepsza reklamę w Polsce z wszystkich konkurentów. Jest to opinia nie tylko moja ale tez innych fachowców.
To jest wypowiedź COOL-a z wątku o Oknoplaście, więc podawanie tendencyjnych wyników sprzedaży a szczególnie zaniżanie wyników bezpośrednich konkurentów jest jak widać zamierzonym działaniem pracownika Oknoplastu...

COOL

Post autor: COOL » wt paź 01, 2002 7:47 am

Nie zaniżam wyników. Mozecie posprawdzac sobie tow sądach.

Gość

Post autor: Gość » wt paź 01, 2002 7:50 am

Ja mam ich sprawozdania finansowe, wiec chyba bardziej wiarygodne niz w BM, gdyż do rankingów w gazetach firmy podaja same czesto zawyzajac je.

Cool

Post autor: Cool » wt paź 01, 2002 7:51 am

Ja mam ich sprawozdania finansowe, wiec chyba bardziej wiarygodne niz w BM, gdyż do rankingów w gazetach firmy podaja same czesto zawyzajac je.

SOk

Post autor: SOk » pt paź 04, 2002 6:44 am

A co z firmą OKNOPLUS - czy jeszcze istnieje ?

Gość

Post autor: Gość » pt paź 04, 2002 10:31 am

z tego co wiem to istnieje i ma sie bardzo dobrze! a wspołpracuję z nimi.

SOk

Post autor: SOk » pt paź 04, 2002 10:37 am

Istnieje? A to zaskoczenie... :shock:

Dr.

OKNOPLUS

Post autor: Dr. » pt paź 04, 2002 11:00 am

SOk pisze:Istnieje? A to zaskoczenie... :shock:
Istnieje, ale czy produkuje ? W koncu bociany juz obleciały hm.........

Gość

Post autor: Gość » pt paź 04, 2002 2:48 pm

OKNOPLUS krakowski ?? nie istnieje lub nie produkuje ?? a to ciekawe :)

może to ktoś potwierdzić ?

OLIVIER KAHN

Post autor: OLIVIER KAHN » pt paź 04, 2002 2:59 pm

Anonymous pisze:OKNOPLUS krakowski ?? nie istnieje lub nie produkuje ?? a to ciekawe :)

może to ktoś potwierdzić ?
W KRAKOWIE CHODZĄ SŁUCHY ŻE PODOBNO PRZEJĄŁ ICH PETROSOL :!:

CEZARY KUCHARKI

Post autor: CEZARY KUCHARKI » pt paź 04, 2002 3:03 pm

OLIVIER KAHN pisze:
Anonymous pisze:OKNOPLUS krakowski ?? nie istnieje lub nie produkuje ?? a to ciekawe :)

może to ktoś potwierdzić ?
W KRAKOWIE CHODZĄ SŁUCHY ŻE PODOBNO PRZEJĄŁ ICH PETROSOL :!:
W WARSZAWIE TEŻ SIĘ O TYM SŁYSZY :!:

Jerzy Dudek

Post autor: Jerzy Dudek » pt paź 04, 2002 3:16 pm

Petrosol ?? to oni jeszcze funkcjonują ????

co do pknoplusa to słyszałem tylko, ze zmieniają profil ...

Giniol
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 11:09 pm
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Giniol » sob paź 05, 2002 12:19 pm

Jerzy Dudek pisze:Petrosol ?? to oni jeszcze funkcjonują ????

co do pknoplusa to słyszałem tylko, ze zmieniają profil ...
...i bardzo dobrze, że zmieniają. Może to otworzy oczy innym producentom i przekona ich, że między bajki można włożyć opowieści panów z VEKI, że tylko oni są w stanie obsłużyć takie firmy jak Oknoplast, Oknoplus itd. Jestem pewien, że nowi dostawcy staną na wysokości zadania. Aroganctwo i pewność siebie oraz przestarzałe produkty VEKI powinny dawno dać do myślenia pozostałym producentom.

Pozdrawiam
Giniol

DM

Nalepsza firma produkująca okna - SOŻAL Solec Kujawski

Post autor: DM » czw paź 17, 2002 3:38 pm

Sożal to najsolidniejszy producent stolarki PVC w Polsce północnej. :P

Gość

Post autor: Gość » śr lis 13, 2002 8:30 am

[quote="psuBrat ranking firm"]reasumując Wasze wypowiedzi : RANKING OKIEN :

1. Stolbud Włoszczowa...520 tys okien/rok
2. Sokółka....................300 tys
3. TRAS........................130 tys
4. Oknoplast Ktaków......119 tys
5. Vidok........................118 tys
6. Petecki.....................100 tys
7. M&S............................86 tys
8. Drutex........................80 tys

można dementować info lub dodawać firmy
pozdrowienia


Korzystając z Waszych wypowiedzi i opierając się na danych o obrotach publikowanych, przedstawiam listę "20" największych producentów w branży okienno-drzwiowej. Żeby "załapać się na tej liście, trzeba było mieć w roku 2001 sprzedaż powyżej 40 mln zł. Pierwsza dziesiątka, to obroty powyżej 60 mln zł, a pierwsza piątka - obroty powyżej 100 mln.

1. Stolarka Wołomin
2. Grupa Fakro
3. Stolbud Włoszczowa
4. Porta Bolszewo
5. Stolbud Sokółka
6. PolSkone
7. Okfens
8. DGG
9. Velux
10. Thermoplast
11. Urzędowski
12. Oknoplast
13. Drutex
14. Vidok
15. M&S
16. Tras
17. Petrosol
18. AS-Dom
19. Stolbud Wrocław
20. Stolbud Gorzów

Jeżeli ktoś chciałby dodać do tej listy jakąś firmę produkującą okna, to proszę o wyniki finansowe za 2001.

Gość

Post autor: Gość » pt lis 15, 2002 8:40 am

Asdom to chyba szybko wypadnie z tej listy jak mu się układ nie uda ...

Gość

Post autor: Gość » pt lis 15, 2002 7:46 pm

Anonymous pisze:Asdom to chyba szybko wypadnie z tej listy jak mu się układ nie uda ...
To samo dotyczy w tym roku Stolbudu Gorzów...

Gość

Post autor: Gość » sob lis 16, 2002 1:07 pm

a to Stolbud Gorzów jeszcze dyszy ??
myślałem, ze już padł w tamtym roku ...

:?:

Gość

Post autor: Gość » wt lis 19, 2002 8:11 pm

Czy w przypadku okien tworzywowych nie powinno być tak, że klasyfikacja obejmuje nie poszczególnych producentów, ale dostawców systemów? Oni najlepiej wiedzą, kto jest największym producentem...

Według mojej wiedzy największym dostawcą jest Veka, a kto dalej?

Gość

Post autor: Gość » wt lis 19, 2002 9:26 pm

Anonymous pisze:Czy w przypadku okien tworzywowych nie powinno być tak, że klasyfikacja obejmuje nie poszczególnych producentów, ale dostawców systemów? Oni najlepiej wiedzą, kto jest największym producentem...

Według mojej wiedzy największym dostawcą jest Veka, a kto dalej?
Chyba parę lat temu w czasach gdy sprzedawana była Veka SoftLine. Bo gdy wprowadono TopLine i EuroLine to notowania Veki trochę spadły.
Z tego co słychać w branży okiennej to niektórzy producenci Veki pozmieniali systemy na inne lub się do tego przymierzają.
A kto jest największy to nie wiem, chociaż parę systemów przychodzi mi do głowy.

Gość

Post autor: Gość » sob lis 23, 2002 8:01 am

Jeszcze dwa lata temu Veka sprzedawała za ponad 200 mln zł. Jeżeli zanotowała znaczny spadek, to mógł ją wyprzedzić jedynie Aluplast, który w ub. roku sprzedał za 170 mln.
Dla porównania: inny systemodawca - YAWAL sprzedał w ub. roku swoje wyroby za ponad 400 mln zł.

Gość

VEKA nr 1

Post autor: Gość » wt lis 26, 2002 11:01 pm

Jerzy Kołodziej, prezes zarządu VEKA Polska w wywiadzie dla Gazety Prawnej (26.XI.2002) ujawnia, że spodziewa się w roku 2002 przychodów na poziomie 200-210 mln zł.
Tak więc chyba nadal VEKA jest nr 1 na polskim rynku.

Piotr K.

Po nitce do ...

Post autor: Piotr K. » śr lis 27, 2002 12:34 pm

Sprawa wydawałaby się więc prosta:
Należy teraz tylko określić kto jest największym odbiorcą firmy VEKA Polska.
(Ale czy oby na pewno VEKA jest największym dostawcą profilu w kraju? :wink:)

Gość

Post autor: Gość » czw lis 28, 2002 9:02 am

kto jest największym odbiorcą firmy VEKA Polska
Albo Oknoplast Kraków (za rok 2001) albo M&S (wszystkie poprzednie lata).

Obserwator2

Post autor: Obserwator2 » czw lis 28, 2002 10:30 am

M&S przymierza się do profilu B........N, i to poważnie
Tak więc nie prognozuję VEKA dobrze w 2003

Gość

Post autor: Gość » czw lis 28, 2002 7:58 pm

Obserwator2 pisze:M&S przymierza się do profilu B........N, i to poważnie
Tak więc nie prognozuję VEKA dobrze w 2003
No nie bądz taki, napisz z jakiego profilu. Słyszałem że z jakiegoś innego tworzywa niż PVC.

Krakus

Post autor: Krakus » czw lis 28, 2002 9:58 pm

Anonymous pisze:
Obserwator2 pisze:M&S przymierza się do profilu B........N, i to poważnie
Tak więc nie prognozuję VEKA dobrze w 2003
No nie bądz taki, napisz z jakiego profilu. Słyszałem że z jakiegoś innego tworzywa niż PVC.
Jeżeli to jest ten sam profil za który firma Oknoplus dostała pierwsze miejsce na Krakowskich Targach Budownictwa to tylko im pogratulować dobrego wyboru. Gdyż okna z tego profilu to chyba przyszlość, gdyż prezentują się naprawdę nieźle, i na dodatek wprowadzają nowy standart na naszym skołowanym rynku okiennym.

Gość

Post autor: Gość » pt lis 29, 2002 10:16 am

A ja czytałem (Businessman Magazine), że MS opracowuje swój autorski system okienny... Wie ktoś coś na ten temat?

Gość

Post autor: Gość » pt lis 29, 2002 12:20 pm

Oknoplast sprzedał w 2001 roku za prawie 60 mln zł z zyskiem netto prawie 3 mln zł. Zatrudniał 230 osób (za: Rzeczpospolita) A inni?

Arti

Kto najwiekszy w Polsce z producentów okien?

Post autor: Arti » wt gru 03, 2002 8:57 am

Czy wielkość produkcji musi iść zawsze w zgodzie z jakością?
cyt.: " Nie chcemy być najwieksi - Chcemy być najlepsi"

Gość

Post autor: Gość » ndz gru 15, 2002 9:23 pm

Tutaj nie rozmawiano o jakości, tylko o wielkości produkcji. A swoją drogą: jeżeli nie mogę być największy na rynku, to rzeczywiście powinienem znaleźć sobie niszę, w której mogę być najlepszy. Ale co to tak naprawdę znaczy w produkcji okien? Przecież okno ma się otwierać i zamykać, a zamknięte ma być szczelne - przecież to nie prom kosmiczny, żeby wymyślać coraz to nowsze technologie... 8)

Ciekawy

Post autor: Ciekawy » pn gru 16, 2002 12:34 am

:wink: Panowie, bardzo mi się podobają wasze domysły o obrotach niektórych producentów. Sprawdźcie kto jest największym odbiorcą Aluplasta to być może wasze zdanie o obrotach niektórych firm ulegnie diametralnej zmianie.

Ciekawy

Post autor: Ciekawy » pn gru 16, 2002 12:45 am

:oops: I jeszcze jedno: bardziej nieprofesjonalnych ankiet i wyników badań niż w Oknach w życiu nie widziałem. Chyba rzeczywiście powinni zająć się już tylko prezentacją drewna z którego nigdy w naszym kraju okien nikt produkował nie będzie. Ten kwartalnik to dziesiątki reklam firm, które dają się naciagnąć i esej o drewnie. To wszystko. Tak w Polsce robi sie kasę. Miłego dnia.

maxio
Ekspert
Ekspert
Posty: 297
Rejestracja: czw wrz 26, 2002 2:37 pm

Post autor: maxio » pn gru 16, 2002 7:17 pm

Ciekawy pisze::wink: Panowie, bardzo mi się podobają wasze domysły o obrotach niektórych producentów. Sprawdźcie kto jest największym odbiorcą Aluplasta to być może wasze zdanie o obrotach niektórych firm ulegnie diametralnej zmianie.
A mozesz uchylic rabka tajemnicy ?? Kto jest najwiekszym odbiorca ALUPLAST ??
Maxio

Gość

Post autor: Gość » pn gru 16, 2002 9:56 pm

:idea: Kto pyta nie błądzi. tylko pytanie trzeba zadać w odpowiednim miejscu...

Piotr K.

Szeroka dystrybucja przynosi efekty...

Post autor: Piotr K. » wt gru 17, 2002 9:55 am

Czyżby to była firma o wdzięcznej nazwie na literę D? :wink:

DZIADEK

Re: Szeroka dystrybucja przynosi efekty...

Post autor: DZIADEK » wt gru 17, 2002 10:22 am

Piotr K. pisze:Czyżby to była firma o wdzięcznej nazwie na literę D? :wink:
NIESTETY KOLEGO
Akurat w tym przypadku jedna litera to MOŻE być za mało !
Firma ,o której prawdopodobnie myślisz pracuje na dwóch systemach-
przez co się rozdrabnia,natomiast druga tylko na Aluplaście .
Poza tym podejrzewam ,że jest kilka firm w ścisłej czołówce
produkujących na Aluplaście ( niekoniecznie na tej samej
odmianie profilu ) i różnice między nimi mogą być niewielkie-jeżeli
oczywiście np. 1000 okien uznamy za ilość niewielką .

maxio
Ekspert
Ekspert
Posty: 297
Rejestracja: czw wrz 26, 2002 2:37 pm

Post autor: maxio » wt gru 17, 2002 5:29 pm

Trzymasz w tajemnicy :
Kto az kto sie kryje co jest na D i najwiekszy :
Czy to
Dziadek ??
DUDEK ??
DOMBUD ??
DOMEX ??
DRUTEX ??
DORPOL ??
DOM-CLAR ??
DANSAS ??
DANKAR??
DREWNOPOL ??
DUOPLAST??
To chyba wszysci producenci na litere D ??
Maxio

Ciekawy

Post autor: Ciekawy » wt gru 17, 2002 7:47 pm

Ciepło, ciepło, ale kto trafi w 10 :?:

DZIADEK

Re: Szeroka dystrybucja przynosi efekty...

Post autor: DZIADEK » wt gru 17, 2002 10:36 pm

[Poza tym podejrzewam ,że jest kilka firm w ścisłej czołówce
produkujących na Aluplaście ( niekoniecznie na tej samej
odmianie profilu ) i różnice między nimi mogą być niewielkie-jeżeli
oczywiście np. 1000 okien uznamy za ilość niewielką .[/quote]

MAXIO!

Nie wiem napewno, czy dwóch największych odbiorców Aluplast-u
zaczyna się na literę D, gdyz tam nie pracuję - a gdybym pracował to
obowiązywałaby mnie tajemnica . Jestem jednak przekonany , że
pretendentów jest kilku do tronu.
DRUGIEGO POWAŻNEGO NA LITERĘ D JESZCZE NIE WYMIENIŁEŚ-
ALE DAJ SOBIE Z TYM SPOKÓJ- NIEPOTRZEBNA REKLAMA .

lodzia
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 21, 2002 8:54 am

Post autor: lodzia » sob gru 21, 2002 9:15 am

MAXIO; DZIADEK !!!

Pozdrowienia od wszystkich poważnych producentów na litere D !!! :lol:

DZIADEK

Post autor: DZIADEK » sob gru 21, 2002 9:40 pm

Dziękuję w imieniu swoim i kolegi .Też jestem producentem,
niestety nie na D. Pozdrawiam :lol:

maxio
Ekspert
Ekspert
Posty: 297
Rejestracja: czw wrz 26, 2002 2:37 pm

Dziekuje

Post autor: maxio » ndz gru 22, 2002 8:52 am

Ja takze bardzo dziekuje .... ja tez nie jestem na litere "D" choc moze i bym chcial ....
Maxio

lodzia
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 21, 2002 8:54 am

Post autor: lodzia » pn gru 23, 2002 12:40 pm

Ja jestem na litere L i bardzo sie z tego cieszę. :lol:

Gość_Ciekawy

Kto???

Post autor: Gość_Ciekawy » pt gru 27, 2002 2:52 pm

Może jednak dowiemy się kto jest największym odbiorcą Aluplasta? Myśle, że nie jest on na literę D.

Ciekawy

KTO

Post autor: Ciekawy » czw sty 02, 2003 12:12 pm

:D :) :D :) BARDZO DOBRZE MYŚLISZ

Gość

Yawal sprzedał duszę diabłu i Pagedowi

Post autor: Gość » śr sty 08, 2003 12:52 am

Anonymous pisze:Jeszcze dwa lata temu Veka sprzedawała za ponad 200 mln zł. Jeżeli zanotowała znaczny spadek, to mógł ją wyprzedzić jedynie Aluplast, który w ub. roku sprzedał za 170 mln.
Dla porównania: inny systemodawca - YAWAL sprzedał w ub. roku swoje wyroby za ponad 400 mln zł.
Yawal nie robi wyrobów tylko chude profilki jak szpilki
a ta 2002 to 43 mln zł systemy p..cie i d ... ku

Gość

Re: Kto???

Post autor: Gość » sob sty 11, 2003 10:46 am

Gość_Ciekawy pisze:Może jednak dowiemy się kto jest największym odbiorcą Aluplasta? Myśle, że nie jest on na literę D.
Napewno jest to firma ,,DRUTEX".Zgadłem?

[b]Ciekawy[/b]

Post autor: [b]Ciekawy[/b] » sob sty 11, 2003 9:23 pm

:D :!:

Gość

Re: Kto???

Post autor: Gość » wt sty 14, 2003 1:23 pm

Anonymous pisze:
Gość_Ciekawy pisze:Może jednak dowiemy się kto jest największym odbiorcą Aluplasta? Myśle, że nie jest on na literę D.
Napewno jest to firma ,,DRUTEX".Zgadłem?
Napewno nie DRUTEX !!! Dalej zgadujcie.

Gość

Post autor: Gość » śr sty 15, 2003 8:17 pm

A może ktoś coś wie o firmie BAJCAR ze Słupska?
Zainteresowany

Gość

Post autor: Gość » pt sty 17, 2003 12:35 pm

Anonymous pisze:A może ktoś coś wie o firmie BAJCAR ze Słupska?
Zainteresowany
Napewno to jest firma ,,DRUTEX" .Bajcar postawił porządne hale produkcyjne ale mu to dobrze nie wyszło.Słabo kręci i nigdy tak dużą firmą niebędzie jak firma ,,DRUTEX".

Baby

Post autor: Baby » pn lis 03, 2003 12:02 am

DOBROPLAST !!!

Gość

Post autor: Gość » pn lis 03, 2003 9:34 am

Baby pisze:DOBROPLAST !!!
ten kurnik?

Gość

Post autor: Gość » pn lis 03, 2003 9:36 am

Jak to kto największy.
Nasz Gigant, Magaloman PETECKI.

dziku

Post autor: dziku » wt lis 04, 2003 10:05 pm

Wy tak tyskutujecie kto jest największy - co z tego, że dana firma jest gigantem jak odwala chałę lub jest gigantem pod względem zadłużenia. Panowie. Zamiast niepotrzebnie wylewać tony słów poprawcie jakośc okien bo w najbliższych latach z gigantów pozostanie tylko wspomnienie.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gość

Post autor: Gość » śr lis 05, 2003 9:50 am

dziku pisze:Wy tak tyskutujecie kto jest największy - co z tego, że dana firma jest gigantem jak odwala chałę lub jest gigantem pod względem zadłużenia. Panowie. Zamiast niepotrzebnie wylewać tony słów poprawcie jakośc okien bo w najbliższych latach z gigantów pozostanie tylko wspomnienie.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dziku teraz wszystkie spółki są zadłużone. Patrz na inne wskaźniki np. płynność, okres rotacji należności itp. A nie pisz jak dziecko z gimnazjum.

dziku

Post autor: dziku » pt lis 07, 2003 7:47 pm

Anonymous pisze:
dziku pisze:Wy tak tyskutujecie kto jest największy - co z tego, że dana firma jest gigantem jak odwala chałę lub jest gigantem pod względem zadłużenia. Panowie. Zamiast niepotrzebnie wylewać tony słów poprawcie jakośc okien bo w najbliższych latach z gigantów pozostanie tylko wspomnienie.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dziku teraz wszystkie spółki są zadłużone. Patrz na inne wskaźniki np. płynność, okres rotacji należności itp. A nie pisz jak dziecko z gimnazjum.
Sprawdź co oznacza pojęcię płynność finansowa.!!!!!!!!! :roll: 8)

Gość

Post autor: Gość » sob lis 08, 2003 8:34 pm

dziku pisze:
Anonymous pisze:
dziku pisze:Wy tak tyskutujecie kto jest największy - co z tego, że dana firma jest gigantem jak odwala chałę lub jest gigantem pod względem zadłużenia. Panowie. Zamiast niepotrzebnie wylewać tony słów poprawcie jakośc okien bo w najbliższych latach z gigantów pozostanie tylko wspomnienie.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dziku teraz wszystkie spółki są zadłużone. Patrz na inne wskaźniki np. płynność, okres rotacji należności itp. A nie pisz jak dziecko z gimnazjum.
Sprawdź co oznacza pojęcię płynność finansowa.!!!!!!!!! :roll: 8)
Dziku nie wiem czy do końca bym tutaj wiązał aż tak zadłużenie z płynnością finansową. Niektóre firmy nawet przy zadłużeniu sięgającym 80% mają b. dobrą płynność finansową. Jaki Twoim zdaniem, nie to co podaja podręczniki powinien być wsaźnik płynności szybkiej żeby firma wywiązywała sie bezproblemowo ze swoich zobowiązań?

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości