Rolety PORTOS

bartola18
Czytelnik
Czytelnik

Rolety PORTOS

Post autor: bartola18 » śr kwie 29, 2009 8:15 am

Zakupiliśmy rolety zewnętrzne firmy PORTOS w firmie BIM Tychy. W wyniku złego montażu dwie rolety uległy uszkodzeniu (porysowanie pancerza). Zgłosiliśmy reklamację firmie montującej (BIM), ale nie odpowiedziano na nią. Postanowiliśmy zgłosić sprawę bezpośrednio do producenta – Firmy PORTOS. Reklamację rozpatrzono natychmiastowo. W ciągu kilku dni rolety zostały wymienione. Teraz możemy w pełni cieszyć się z użytkowania rolet PORTOS. Polecamy gorąco Firmę PORTOS i ich rolety, a szczególnie model Intermo ze sterowaniem radiowym. Dziękujemy pracownikom PORTOSA za udzieloną pomoc i serdecznie pozdrawiamy :)
Ola i Bartek Purcel

oknoAD

hubertb2
Małomówny
Małomówny

Re: Rolety PORTOS

Post autor: hubertb2 » śr kwie 29, 2009 4:58 pm

Ale prymitywna reklama.Beznadzieja!!!!!!!!!!!!!!!!!

barejro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: barejro » śr kwie 29, 2009 8:41 pm

reklama i anty reklama w jednym musieli podpaść Portosowi

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » pt maja 22, 2009 9:23 am

tu przyznaję że PORTOS jest wzorem do naśladowania jeżeli chodzi o reakcje reklamacyjne i sposób ich załatwiania, producenci okien powinni sie uczyć od nich !!!!

przemos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: przemos » sob maja 23, 2009 7:12 pm

Nie wiem,czy to jest pijar,czy nie,ale Portos Kalisz to jedna z wielu firm w Polsce w której panuje porządek;a produkcję mają bardzo dużą.Zamawiam u nich od dwóch lat.

alu-okna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alu-okna » sob maja 23, 2009 11:53 pm

To Fakt Portos to bardzo solidna firma. Reklamacje i podobne sytuacje są załatwiane solidnie.

oknoAD

przemos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: przemos » czw lip 09, 2009 9:40 pm

Niestety,musiałem zmienić zdanie-zakończyłem współpracę.

bramy.rolety
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bramy.rolety » pt lip 10, 2009 3:41 pm

a dlaczego rozwiazales wspolprace

jokaa
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jokaa » czw lip 16, 2009 11:50 pm

Reklama niezła naprawde :) PR w pełnym wydaniu. Jakiś czas temu też bym napisał ze to super firma... Ale juz nie teraz, niestety. NA poczatku faktycznie jest ok ale pozniej juz nie jest kolorowo, dlatego zmienilem producenta i narazie jest ok, nie musza rozpatrywac reklamacji bo ich nie ma.

kovalski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kovalski » czw sie 06, 2009 1:56 pm

portos oczywiście rozpatruje szybko reklamacje i pod byle pretekstem, a właściwie wymyślając pretekst próbuje obciążać kosztammi reklamacji. Tragedia, nie polecam ich wyrobów . Mimo pierwszej naprawy w ich wykonaniu nagle z ich kolejnej wizyty u klienta wynika, że to błędy montażowe. Nielogiczne i idiotyczne. Jeszcze raz - z dala od ich wyrobów i działu reklamacji , który widocznie ma odgórny nakaz nie wykonywac na własny koszt napraw , które są ewidentnie wynikiem błędów produkcyjnych.
pozdrawiam

dusiec
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dusiec » pt sie 07, 2009 1:51 pm

Witam
Z Portosem współpracuję od kilku lat i biorę od nich sporo rolet. Reklamacje są zazwyczaj niewielkie, więc staram się załatwić je we własnym zakresie. Jeden jedyny raz w życiu przyszło mi skorzystać z pomocy Portosa w załatwieniu reklamacji i niestety wypięli się na mnie tyłem. Konkretnie pan dyrektor Nowak odmówił załatwienia reklamacji, gdyż chodziło o rolety zamontowane w Niemczech. Poradził, abyśmy zdemontowali rolety (nadstawne) i przywieźli je do Polski, a oni wtedy rozpatrzą naszą reklamację. Oczywiście reklamację załatwiłem sam.
Pozdrawiam forumowiczów.

przemos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: przemos » ndz sie 09, 2009 7:51 am

kovalski pisze:portos oczywiście rozpatruje szybko reklamacje i pod byle pretekstem, a właściwie wymyślając pretekst próbuje obciążać kosztammi reklamacji. Tragedia, nie polecam ich wyrobów . Mimo pierwszej naprawy w ich wykonaniu nagle z ich kolejnej wizyty u klienta wynika, że to błędy montażowe. Nielogiczne i idiotyczne. Jeszcze raz - z dala od ich wyrobów i działu reklamacji , który widocznie ma odgórny nakaz nie wykonywac na własny koszt napraw , które są ewidentnie wynikiem błędów produkcyjnych.
pozdrawiam
To mają serwis?Ja musiałem sam demontować i po tygodniu lub dwóch kierowca przywoził naprawione.Jednak ostatnio roleta przejechała się tylko do Kalisza-
wróciła nietknięta.Musiałem po kilku wizytach u klientki dać duży rabat.Jednocześnie kilka sztuk naprawiłem sam i stwierdziłem,że czas zakończyć tę nierówną walkę.

Awatar użytkownika
HONEST99%
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: HONEST99% » czw sie 13, 2009 11:51 am

Jak na razie bez większych problemów.
Minusy:
-uboga kolorystyka oklein (u nas w ofercie 51 u nich 19)
-brak instrukcji w języku angielskim (dotyczy instrukcji połączeń oraz obsługi napędów elektrycznych,a wystarczy raz przetłumaczyć i problem z głowy)
-niewielka ilość materiałów reklamowych
Plusy:
-dobre terminy
-dobra cena/jakość
-dobry kontakt
-spoko kierowcy

POLECAM.
Pozdrawiam wszystkich normalnych.

slavas
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavas » czw lis 08, 2012 6:01 pm

A my zamówiliśmy rolety w firmie alusystemy z Marklowic !!!! Kontakt grejt , rolety zamontowane po 8 dniach od pomiarów. POLECAM jak nikogo !!! alusystemy.com

Horyzont
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Horyzont » pt lis 09, 2012 1:29 pm

Ja niedawno rozpocząłem współpracę z portosem. Od razu pierwsze zlecenie poszło na około 20k zł. Kilka następnych było małych.

Plusy:
- oczywiście cena (cena ich silników firmowych jest niewiarygodnie niska)
- reklamacja chyba ok (porysowaną prowadnicę wysłali mi w ciągu kilku dni)
- przyzwoita jakość

Minusy:
- kontakt z doradcami i działem planowania produkcji

Koooszmar!! Za każdym razem rozmawiam z inną osobą, która nie za bardzo orientuje się o czym rozmawiałem przed chwilą z innym pracownikiem. Jest to niezwykle uciążliwe. Zamawiając produkt u jednego producenta chcę rozmawiać z jedną osobą w temacie, maksymalnie z dwoma które zdążę poznać, a nie z całym działem planowania.
Doprowadziło to ostatnio do kuriozalnej sytuacji. Roleta zamówiona tydzień temu, czekam na dostawę. Dzwoni do mnie inny pracownik "- Dzień dobry ja w sprawie nowego zamówienia, które chcę puścić na produkcję" ja na to, że roleta już jest zamówiona. Chwila ciszy, po chwili drze się w słuchawce do kolegów "- Halo ludzie kto robi roletę dla "nazwa firmy"!!. Dobrze, że facet zadzwonił bo by zrobili dwie sztuki.
Mam teraz wątpliwości bo produkt przyzwoity w super cenie, jednak szkoda mi nerwów na wyjaśnianie trzy razy wszystkim ludziom o co chodzi w jednym zamówieniu :roll:

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » pt lis 09, 2012 2:27 pm

trochę dziwi mnie, że niby indywidualny klient poleca firmę w dziale "branżowym" :wink:

też mam do czynienia z firmą Portos i wnioski takie jak wszyscy.
Terminy rewelacja, cena też niezła - i to działa wszędzie.
Czy ktoś wybrał dostawcę ze względu na sposób załatwiania reklamacji ? Serio ? :wink:
ale ostatnio nie ma tragedii z reklamacjami więc na szczęście z tym działem omijamy się szerokim łukiem :wink:

Nie wiem tylko czemu macie "utrudniony" kontakt ? ja już po prostu przywykłam, że gdziekolwiek dzwonię to się dodzwonię dopiero za którymś razem. czasem jak ktoś odbiera od razu to aż mi dech zapiera z wrażenia :lol:
Zawsze Cię ktoś wreszcie przełączy do odpowiedniej osoby :P

slavas
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: slavas » pt lis 09, 2012 7:53 pm

kolego polecam ponieważ podczas budowy domu straciłem chyba 10 lat swojego życia !!!! Firmy które wynająłem to po prostu jakaś tragedia , więc postanowiłem dobrych , fachowych i rzetelnych wynagrodzić , a resztę firm które nawijały mi makaron na uszy zganić jak tylko się da! Może tym sposobem nauczą się dotrzymywać danego słowa !!! Więc jak już pisałem wcześniej z FIRMĄ ALUSYSTEMY z Marklowic nie miałem problemu . Zero zbędnej gadki , rolety zrobione , zamontowane i jak na ten dzień jeszcze chodzą hehehhe tzn. zamykają się i otwierają ;) pozdro dla wszystkich i nie jest to kryptoreklama tylko jak już pisałem dobrych trzeba wynagrodzić resztę pseudo fachowców wypierdzielić z rynku. miłego...

BMTOKNO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BMTOKNO » sob lis 10, 2012 2:17 pm

Witam wszystkich mniej lub więcej zainteresowanych. W zasadzie zajmuję się oknami PCV i w roletach nie siedzę zbyt długo , ale muszę powiedzieć , że alusystemy warunki współpracy mają naprawdę na poziomie i co dla mnie jest ogromnym plusem to że producent ze śląska i w razie reklamacji lub jakiś problemów technicznych ( montaż, nietypowe zlecenie itp. ) nie odmawiają pomocy na budowie nawet przy pomiarach. podczas jednej reklamacji napędu wysłali swoich montażystów i jak do dnia dzisiejszego nie wystawili za to faktury ;p Współpracuję z nimi od czerwca i nawet się układa. Na początku jak nie potrafiłem zbytnio ruszyć z roletami odstąpili jedno całkiem fajne zlecenie w katowicach więc ogromny plus dla Pani Dominiki Gołębiewskiej z pomocną dłoń. pozdrawiam i namawiam do współpracy z nimi. I TO SIĘ NAZYWA REKLAMA ;) ALUSYSTEMY.COM !!!

Awatar użytkownika
Koniu
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koniu » pn lis 19, 2012 3:34 pm

Rolety PORTOS są solidne i dobrze służą, ale pewnie uznacie że to kolejna reklama :P więc zainteresowanym polecam :)

BMTOKNO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: BMTOKNO » sob lis 24, 2012 11:26 pm

no pewnie , że to reklama i nie rżnij głupa heheheh a kto mówi , że rolety tego producenta są do bani ? portos może i jest ok , ale wiem że dają trochę "d...." w wielu tematach. Nie chce tu krytykować portosa czy jakiejś innej firmy , ale bądźmy szczerzy - kto prowadzi te wątki portosa ? ;) chyba inteligentnym ludziom nie trzeba tłumaczyć ;) Nie ważne jak i ile robią rolet czy innych tam rzeczy którymi się tak intensywnie zajmują. Mnie interesowała chęć współpracy z taką firmą jak ja , czyli bardziej w skali mikro niż makro. Alusystemy podeszli jak ludzie , warunki mi odpowiadały , w razie '' wu " mam blisko , dostałem za free super wystawkę i pasi . Więcej niż oczekiwałem. Oczywiście jak już pisałem to nie chcę krytykować portosa!!! niech sobie działają bo konkurencja na rynku sprzyja wszystkim - no może po za samymi konkurentami heheheh pozdrawiam

colsztok
Małomówny
Małomówny

Post autor: colsztok » śr lis 28, 2012 12:12 pm

ja mam całkiem inne zdanie,rolety z Portosa są wyposażone w absolutne minimum,dlatego ich cena nie jest zbyt wygórowana.Po za tym mają bardzo krótki okres gwarancji jak na coś co używane jest dosyć często,zdarzaja się też sporo reklamacji.

wojtekk11
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wojtekk11 » pn lip 28, 2014 8:51 pm

slavas pisze:A my zamówiliśmy rolety w firmie alusystemy z Marklowic !!!! Kontakt grejt , rolety zamontowane po 8 dniach od pomiarów. POLECAM jak nikogo !!! alusystemy.com
TEKST ZAMIESCIŁ WŁAŚCICIEL CZYTAJ NIBY PRACOWNIK

Awatar użytkownika
Grabicak
Małomówny
Małomówny
Kontaktowanie:

Post autor: Grabicak » sob sie 02, 2014 11:16 am

dusiec pisze:Witam
Reklamacje są zazwyczaj niewielkie, więc staram się załatwić je we własnym zakresie.
ja również tak to robię. to po prostu skraca czas reakcji i moi klienci krócej czekają.
dusiec pisze:Witam
(...) chodziło o rolety zamontowane w Niemczech. Poradził, abyśmy zdemontowali rolety (nadstawne) i przywieźli je do Polski, a oni wtedy rozpatrzą naszą reklamację.
ja pracuję tylko w niemczech i w takiej sytuacji wydębiłem rabat dla klienta mimo długiej walki. Powiedziano mi "rolety trzeba sprawdzać przed zamontowaniem" więc odpowiedziałem "zgadza się ale skoro tego nie zrobiliście to proszę o rabat". I dostałem :)

Horyzont pisze:
Plusy:
- oczywiście cena (cena ich silników firmowych jest niewiarygodnie niska)
- reklamacja chyba ok (porysowaną prowadnicę wysłali mi w ciągu kilku dni)
- przyzwoita jakość
Potwierdzam.
Dodam że trzymają się w miarę terminów i przyjadą nawet z jedna roletą (bez jakiś minimów logistycznych)

Horyzont pisze: Minusy:
- kontakt z doradcami i działem planowania produkcji

Koooszmar!! Za każdym razem rozmawiam z inną osobą, która nie za bardzo orientuje się o czym rozmawiałem przed chwilą z innym pracownikiem. Jest to niezwykle uciążliwe.
Zrób dobry obrót i zażądaj swojego opiekuna. Ja dostałem już po 4 miesiącach. Wszystko załatwiam z jednym człowiekiem. Oczywiście wszystko dotyczące produkcji.

Podsumowując temat. Ja Portosa chwalę i polecam jako producenta. Ale zawsze jest tak że najwięcej zależny od sprzedawcy.
Moje posty przedstawiają moje subiektywne zdanie i nie każdy musi się z nimi godzić.

Pozdrawiam normalnych.

kotek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kotek » pn kwie 06, 2015 3:07 am

Widać, że dział PR firmy Portos jest wszędzie, a zamiast pisać na forach powinni się zająć obsługa klienta - jak jesteś Kowalskim to jesteś dla nich śmieciem i nie licz na jakąkolwiek pomoc czy reklamację

alekM
Małomówny
Małomówny

Post autor: alekM » śr kwie 08, 2015 10:54 am

Moim zdaniem firma w porządku ale reklama faktycznie żałosna.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”