Czy drogie = dobre ?

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Czy drogie = dobre ?

Post autor: solidnafirma38 » czw kwie 30, 2009 7:07 am

Czy drogie = dobre ?
Tu zawiodłem się na pewnej dużej firmie
Okna w pełnym kolorze na profilu VEKA z szybą P2 i okuciami w standardzie WK2
Rozbeczkowane skrzydła do tego stopnia na 20 okien 18 trzeba było przeszklić
A w łukach z ruchomym słupkiem praktycznie brakło regulacji , łuki są źle wygięte
dziwne jest to że zlecenie zostało przyjęte a po 3 tygodniach dowiaduję się że takich łuków nie da się zrobić i łuk musi być niższy o 30 mm
Tym samym zaczynam myśleć że w dużych firmach brakuje specjalistów , ludzie są z łapanki , zarabiają tam byle co i pracują byle jak !
Wygląda to chyba tak ? Facetowi po badaniach i szkoleniu BHP daje się do jednej ręki podkładki do drugiej łopatkę , i mówi się ! to jest okno, to szyba , wkładasz szybę do okna i przy pomocy tego co masz w jednej ręce walisz do środka tego co masz w drugiej ręce , jak szkło zacznie trzeszczeć , wtedy przestajesz i wbijasz listwy. I pod żadnym pozorem nie próbuj go otwierać bo ci się potem nie zamknie , z resztą niech się męczą te „ciemniaki” co to kupią i będą montować ! :twisted:

oknoAD

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Czy drogie = dobre ?

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn maja 04, 2009 12:34 pm

To już w tym przypadku jest kwestia zachowania producenta. Zastosowanie do produkcji dobrych jakościowo materiałów nie gwarantuje dobrej jakosci okien. Przecież trzeba jeszcze dopilnować zachowania wszystkich wytycznych przy produkcji okien. Ludzie z łapanki - niedawno czytałem o filipińczykach w jednej z firm - są na pewno przyczyną złej jakości produktu. Pytanie tylko, dlaczego producenci zatrudniają niewykwalifikowany personel przy produkcji? Bo trzeba dac cenę, a fachowcowi trzeba zapłacić za jego umiejętności i wiedzę.
Ale, jeżeli rynek wymaga tylko ceny, to producent na nic innego nie zwraca uwagi, tylko na osiągnięcie ceny. Na zimę zwalnia załogę, a na wiosnę ci sami ludzie do pracy już nie przychodzą. No i mamy kiepski produkt gwarantowany.
Ja utrzymuje załogę przez cały rok. Mam wyższe koszty, ale za to dobrą jakość produktu. Czy ktoś to jednak docenia? Niestety nieliczni, a przede wszystkim ci, którzy choć raz kupili. To jest najlepsza droga do weryfikacji dostawcy.
Tylko dlaczego nieliczni ją stosują? Oto jest pytanie.
Przecież cena, to nie wszystko. A wyposażenie standardowe okna, terminowość dostaw, niepowtarzalność produktu itp. Czy to nie jest ważne?
A w ogóle łuki, to temat rzeka i nadaje się na osobny temat.

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krzysztofp » pn maja 04, 2009 6:29 pm

Tak to już jest. Z najgorszych materiałów można zrobić dobre jak na nasze standardy okna, a z najlepszych materiałów ulepić gluta. Również najnowocześniejsze maszyny nie gwarantują najlepszej jakości produktu. Zawsze liczy się człowiek. Jego wiedza, doświadczenie i zaangażowanie. Ponieważ coraz większa liczba takich pracowników nie godzi się pracować za psie pieniądze, w firmach w których nie są pewni jutra, to zaczyna to wyglądać tak jak kolega opisał. Radzę omijać firmy które nie pozwalają dilerowi zobaczyć nic poza działem (biurem) handlowym. Podczas wizyty w firmie dobrze sie porozglądać, zamienić kilka słów z pracownikami. Nie gwarantuje to sukcesu, ale spróbować warto.

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn maja 04, 2009 6:55 pm

Jo, u mnie można oglądać, co ktoś sobie życzy. Tylko chętnych brak.
Tak to wygląda, że jeżeli ktoś raz u mnie kupi i pooglada, to zmuszam go do współpracy. Nieliczni spróbowali. Są zadowoleni. Pewnie tak, bo nieźle zaczyna się obracać. Ale komu chce się oglądać, jak nikomu, prawie nikomu, nie zależy na jakości. I tak, podobno, w Leżajsku jest pięciu dealerów D............... To musi być dopiero rzeźnia. Aż trudno mi sobie wyobrazić, jak klient odwiedza każdy z tych punktów i w każdym dostaje niższą cenę niż w poprzednim. Ile więc tak naprawdę zarabia taki dealer? Grosze.
A ile się musi potem z tym klientem naużerać? .............................!!!!
Współczuję!!!!!!!!!!

Czyż nie lepiej mieć w ofercie produkt, który trudno spotkać w tym samym mieście, lub regionie? ...................!!!

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » pn maja 04, 2009 7:46 pm

solidnafirma38 pisze:Czy drogie = dobre ?
Tu zawiodłem się na pewnej dużej firmie
Okna w pełnym kolorze na profilu VEKA z szybą P2 i okuciami w standardzie WK2
Rozbeczkowane skrzydła do tego stopnia na 20 okien 18 trzeba było przeszklić
A w łukach z ruchomym słupkiem praktycznie brakło regulacji , łuki są źle wygięte
dziwne jest to że zlecenie zostało przyjęte a po 3 tygodniach dowiaduję się że takich łuków nie da się zrobić i łuk musi być niższy o 30 mm
Tym samym zaczynam myśleć że w dużych firmach brakuje specjalistów , ludzie są z łapanki , zarabiają tam byle co i pracują byle jak !
Wygląda to chyba tak ? Facetowi po badaniach i szkoleniu BHP daje się do jednej ręki podkładki do drugiej łopatkę , i mówi się ! to jest okno, to szyba , wkładasz szybę do okna i przy pomocy tego co masz w jednej ręce walisz do środka tego co masz w drugiej ręce , jak szkło zacznie trzeszczeć , wtedy przestajesz i wbijasz listwy. I pod żadnym pozorem nie próbuj go otwierać bo ci się potem nie zamknie , z resztą niech się męczą te „ciemniaki” co to kupią i będą montować ! :twisted:
jaka to firma?
Dwa razy koła nie wymyślisz...

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » wt maja 05, 2009 7:16 am

RRQ pisze:
jaka to firma?
Nazwa firmy jest nieważna , na tym forum zawsze staram się poruszać problem nie producenta :) , każdy popełnia błędy , z tym że jak zaczyna robić ich zbyt dużo , to będzie tracił dilerów .
My jesteśmy małą firmą więc nasze zamówienia u takiego potentata nic nie znaczą , to kropla w morzu . chodzi mi jednak o to że jak klient pozostawia wybór profilu i producenta w mojej gestii to czuję się zobowiązany do tego aby towar jak również jakość montażu nie budziła żadnych wątpliwości. Wojnę cenową i pracę za grosze pozostawiam innym , Widziałem Kolesi którzy wychodzili na podium za rekordową sprzedaż a firma fundowała im zagraniczne wycieczki , mieli po 10 punktów handlowych , i co z tego jak nie mieli z tego kasy i już ich nie ma w tym biznesie .
A ja mały robaczek kręcę się w tym biznesie wiele lat i na wczasy jadę za swoje :)
Jednak gdyby nadszedł taki dzień że lipa wygra z jakością to zwrócę się do naszego kolegi komarko 1 który w poście z zapytaniem o łuki ze wzmocnieniem oferował mi chryzantemy , chleb , i podkoszulki , albo …….? Dam sobie spokój z tą całą robotą i pójdę do polityki , tam dopiero jest bagno ,a wciskanie ciemnoty nie ma granic !!! Ale czego się nie robi dla pieniędzy , bo przecież z czegoś trzeba żyć !!! :twisted:

oknoAD

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » wt maja 05, 2009 10:32 am

w przypadku samochodów tak w przypadku okien niekoniecznie
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”