Jakie nawiewniki ?

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Jakie nawiewniki ?

Post autor: ekodomgizycko » sob maja 16, 2009 11:45 pm

Jakie zastosowac nawiewniki do okien ze szkleniem stałym w ramie tzw. fix ?

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Jakie nawiewniki ?

Post autor: Kuba N. » ndz maja 17, 2009 1:47 pm

Jak montowałem kiedyś okna w systemie KBE 3-komorowe szerokości ramy 58mm to stosowałem taki bajer jak CLIMABOX.
Sam u siebie mam go zamontowanego. Działa SUPER.
Był a może i jest to nawiewnik zakładany od góry na ramę. Miał on wysokość 2cm więc trzeba było zmniejszać okna z wysokości o te 2cm i wyrównywać poziom okna poszerzeniem.
Posiadam obecnie jeszcze kilka sztuk.
Jednak jest info na necie.
http://www.felix.pl/wpis_37,pl.htm

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » ndz maja 17, 2009 8:06 pm

Kuba N. pisze:Jak montowałem kiedyś okna w systemie KBE 3-komorowe szerokości ramy 58mm to stosowałem taki bajer jak CLIMABOX.
Był a może i jest to nawiewnik zakładany od góry na ramę. Miał on wysokość 2cm więc trzeba było zmniejszać okna z wysokości o te 2cm i wyrównywać poziom okna poszerzeniem.
ale na tej stronie przedstawiony jest nawiewnik na okno rozwierne mi chodziło o fixa czyli szklenie w ramie

krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Post autor: krzysiek.i » ndz maja 17, 2009 9:00 pm

Jakie są wymogi odnośnie przepływu powietrza ?
Listwy nawietrzakowe są napewno dostępone w produktach Rensona (największymi dystrybutormi są VBH i Morad) i Flopsystem. CLIMABOX jest ok. ale dla systemów 58mm - max. 60mm
pozdrawiam

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » ndz maja 17, 2009 10:13 pm

krzysiek.i pisze:Jakie są wymogi odnośnie przepływu powietrza ?
Listwy nawietrzakowe są napewno dostępone w produktach Rensona (największymi dystrybutormi są VBH i Morad) i Flopsystem. CLIMABOX jest ok. ale dla systemów 58mm - max. 60mm
Co do wymogów to nie ma zadnych w specyfikacji jest tylko zaznaczone iz maja byc nawiewniki AERECO ale z tego co wiem a moze sie myle nie ma mozliwości takowych założyć w oknie o szkleniu stałym.Okna na hale sportową,cześć jest uchylna a częśc(fix) ma mieć nawiewniki

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krzysztofp » ndz maja 17, 2009 10:51 pm

zbyflo pisze:
Co do wymogów to nie ma zadnych w specyfikacji jest tylko zaznaczone iz maja byc nawiewniki AERECO ale z tego co wiem a moze sie myle nie ma mozliwości takowych założyć w oknie o szkleniu stałym.Okna na hale sportową,cześć jest uchylna a częśc(fix) ma mieć nawiewniki
Witam.

Powinieneś zwrócić się z pytaniem do Aereco o autoryzowany przez nich sposób montażu nawiewnika w ościeżnicy.
Polecam stronkę http://www.ventair.com.pl - zakładka PCV (domyślam się że chodzi o PCV) lub ALU.
Tam do wyboru - nadproże ościeżnicy - poszerzenie ościeżnicy - skrzydło.
Moje ODRĘBNE zdanie z praktycznego stosowania produktów obu producentów.
Wyżej stawiam Brevis (Ventair), a przewagę zdobywają za; cenę, jakość, możliwość sterowania z poziomu podłogi oraz profesjonalne, przyjazne i życzliwe podejście do klienta.
Niestety (dla nich), nie stosują tak agresywnego jak Aereco marketingu.
Zmiany możesz uzgodnić z projektantem i inwestorem.

Powodzenia - Krzysztof

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn maja 18, 2009 7:05 am

zbyflo pisze:
Kuba N. pisze:Jak montowałem kiedyś okna w systemie KBE 3-komorowe szerokości ramy 58mm to stosowałem taki bajer jak CLIMABOX.
ale na tej stronie przedstawiony jest nawiewnik na okno rozwierne mi chodziło o fixa czyli szklenie w ramie
To nie ma znaczenia bo zakłada się go właśnie na ramę więc czy to FIX czy RU to jest to obojętne, ale z tego co pamiętam to do sys. 58mm

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » pn maja 18, 2009 11:14 am

zbyflo pisze:

Kolego jeżeli w projekcie nie jest wpisany wymóg nawiewnika higrosterowanego (monopolistą jest Aereco) to jest olbrzymi wybór nawiwników ciśnieniowych np. rzeczone wcześniej vetairy Brevisa (kmtóe polecam).
Miałem kilka sutuacji gdzie musiałem zastosować Aereco EMM 707 w szkleniu stałym w ramie. Jedyne rozwiązanie jakie znaleźliśmy to zmniejszenie od góry fix'a i wstawiewnie poszerzenia np. 40mm, w którym frezowaliśmy otwory pod nawiewnik.
Pozdrawiam Wojtys

krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Post autor: krzysiek.i » pn maja 18, 2009 11:41 am

Aereco ma już konkurencję na nawiewniki higrosterowane :!:
pozdrawiam

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » pn maja 18, 2009 4:12 pm

krzysiek.i pisze:Aereco ma już konkurencję na nawiewniki higrosterowane :!:
słyszałem, ale nie znam dokładnie nazwy producenta.
podpowiesz ??
Pozdrawiam Wojtys

krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Post autor: krzysiek.i » pn maja 18, 2009 8:27 pm

Flop System z Wrocławia (0-71) 325 14 20.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » wt maja 19, 2009 7:49 am

Zapodaj nawiewnik RENSONA - nawiewnik nakładany na szybę
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » wt maja 19, 2009 7:56 am

Jeśli się nie mylę, Aereco ma w ofercie przepustkę którą montuje się w ramie pomiędzy nawiewnikiem a czerpnią. Pasuje ona do prawie wszystkich nawiewników.

Awatar użytkownika
HONEST99%
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: HONEST99% » czw sie 13, 2009 11:26 pm

Polecam:
-wywietrzak wszybowy THM 90 marki RENSON (wysokość 90mm,szerokośc 24mm)
RENSON TH 90.pdf
(78.35 KiB) Pobrany 107 razy
-nawiewnik naokienny INVISIVENT marki RENSON (wysokośc 59mm,szerokości od 50mm do 184mm )
Foto 2.jpg
-wywietrzak wszybowy AEROMAT 90 marki SIEGENIA-AUBI (alternatywa dla THM 90 RENSONA,ta sama technologia,te same wymiary)
Każdy model dostępny w dowolnej kombinacji kolorów RAL.Jest z czego wybrać.Wszystko zależy od klienta oraz uświadomienia go jak ważnym elementem jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji w jego domu,biorąc pod uwagę szczelność okien która uniemożliwia dopływ świeżego powietrza z zewnątrz.W. w. systemy zapewniają naturalny dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń przy czym nie szpecą swoim wyglądem (rewelacją jest INVISIVENT RENSONA).
Polecam.
Pozdrowienia dla wszytkich normalnych
Pozdrawiam wszystkich normalnych.

kola
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kola » pt sie 14, 2009 7:39 pm

Odsyłam do firmy flop system wrocław zamontowałem ich nawiewników wiele i działaja bez zarzutów

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”