Pamoplast czy ktoś lub coś ich zatrzyma?

domar
Czytelnik
Czytelnik

Pamoplast czy ktoś lub coś ich zatrzyma?

Post autor: domar » pn cze 01, 2009 1:36 pm

Witam, rośnie nam na rynku drugi dobroplast czy co?
Nie ma bata aby z nimi wygrać, jakakolwiek robota czy przetarg zdominowane prze pamoplast. Może macie teorię na tak niskie ceny?

oknoAD

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Pamoplast czy ktoś lub coś ich zatrzyma?

Post autor: perfektaokna » pn cze 01, 2009 3:56 pm

odkąd pamiętam to byli mocni w przetargach nie ma bata na takie firmy które robią okna za 100% cena
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » pn cze 01, 2009 5:08 pm

kiedyś miałem przyjemnośc montowac ich okna nie wiedziałem gdzie wage przyłozyc bo czegos trzeba sie trzymac i zapytałem szcześliwego nabywce czy to okno ma być w pionie czy w poziomie bo oba naraz nie da rady :lol:
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

WojtkoJ
Małomówny
Małomówny

Post autor: WojtkoJ » wt cze 02, 2009 9:23 am

przetargom to my już podziękujemy :)

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » wt cze 02, 2009 11:13 am

jeśli jest tak jak tu piszecie to zatrzyma ich z pewnością UJEMNY WYNIK FINANSOWY i braki w dostawach surowców :idea:

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » wt cze 02, 2009 11:16 am

krakus ja mam już 10 lat w domu ich drzwi aluminium i się trzymają całkiem nieźle co do okien to moja ciotka ma od nich okna kupiła je 98 roku jeszcze na panoramie i jest ok kiedyś to robili całkiem niezły produkt co jest teraz to pojęcia nie mam
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

oknoAD

Tanatos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tanatos » wt cze 02, 2009 7:39 pm

Pan Józef ma pewnie problem bo 260 pracowników utrzymać to nie lada gratka w dzisiejszych czasach , więc wcale się nie dziwię takiego kierunku od firmy gdzie sens jest zacząć własną extruzję jak Dobryplastik i Druciany.

Chciałby produkować jeszcze taniej bo wtedy jest w stanie prześcignąć peleton orłów polskiego biznesu okiennego , pionierów branży , wyznaczających nowe lepsze standardy , prawdziwych artystów trafnych decyzji która ma na celu rozwój branży okiennej by się ona wzniosła ponad niebiosa ze swej nieskazitelnej doskonałości.

Pozdrawiam

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt cze 02, 2009 8:19 pm

:) :D :) :D :) :D DOBRE TO :D :) :D :) :D

Szczeblina
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Szczeblina » wt cze 02, 2009 11:01 pm

Ostatnio brałem udział w przetargu w Krakowie zaoferowali za 1m2 stolarki z kompleksową wymianą 214 zł . :!:
Był to 3-ci etap przetargu w tym roku.Podjechałem na kilka adresów aby zobaczyć z czego robią.Myślę może D.......t
Poznałem kilku gości co tak działają produkcja schuco ,rehau a przetarg D......Ale nie profil Decenik.Szok. Ja nie mam takie ceny na Aluplaście.
Dawniej jak ktoś robił na Deceniku to była wysoka półka a teraz widzę że dają niższą cenę niż Decco
Kolega ma racje oni są lepsi niż D.....t. Policzmy najtańsze okno 034. daje nam 2,10m2x214=449,40netto.
Policzmy D+M+O + dokonanie pomiaru u klienta + tel.w celu umówienia pomiaru minimum 26złmbx5,80=150,80złnetto. A więc 449,40-150.80zł.=Daje nam za 034 netto 298,60zł.Należy jeszcze doliczyć koszt obsługi przetargu a więc przygotowanie oferty oraz odbiory.
Ta cena za m2 dotyczy wszystkich okien nie tylko 034 ale też 036.038itd.
Jeżeli bym sprzedawał okna to brałbym tylko od nich.Nie ma potrzeby robić wyceny tylko x1m2.Może bym dostał jeszcze taniej bo wpłaciłbym 100% zaliczki .
Natomiast na przetargach okres realizacji to ok 2-miesiące + 2 tygodnie odbiory + 30 dniowy okres zapłaty za całość.
.Dodam jeszcze że trzeba wpłacić zabezpieczenie umowy w kwocie 10% wartości zamówienia ,70% jest zwracane po 30 dniach od odbioru natomiast 30% po upływie okresu gwarancji.
Ceny takie nie są tylko w tym roku ze względu na kryzys.W zeszłym roku na dużym przetargu w Częstochowie mieli podobną cenę w którym startowałem.

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » śr cze 03, 2009 2:26 pm

perfektaokna pisze:krakus ja mam już 10 lat w domu ich drzwi aluminium i się trzymają całkiem nieźle co do okien to moja ciotka ma od nich okna kupiła je 98 roku jeszcze na panoramie i jest ok kiedyś to robili całkiem niezły produkt co jest teraz to pojęcia nie mam
perfektaokna mam panorame 17 letnią, sam ja montowałem u siebie i za żadną kase ich nie wymienie na Budwar,Pamoplast czy inne badziewie
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pt cze 05, 2009 1:23 pm

bo kiedyś to fajne okna robiono w polsce nie było badziewia i nie było reklamacji a teraz kupujemy okna z resztek po kubeczkach do kawy szkło jest z butelek po wódce a wzmocnie z naszych starych niezawodnych maluchów. Wiec jak ma być dobrze jak liczy się cena a nie produkt

jerk
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jerk » pt cze 05, 2009 9:36 pm

perfektaokna pisze:bo kiedyś to fajne okna robiono w polsce nie było badziewia i nie było reklamacji a teraz kupujemy okna z resztek po kubeczkach do kawy szkło jest z butelek po wódce a wzmocnie z naszych starych niezawodnych maluchów. Wiec jak ma być dobrze jak liczy się cena a nie produkt
a jak myslisz... czeu tak jest?? Krotki i na temat...klient nasz Pan...jesli liczy sie dla niego cena...to dostaje co chce :?

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » sob cze 06, 2009 8:06 am

jerk pisze:a jak myslisz... czeu tak jest?? Krotki i na temat...klient nasz Pan...jesli liczy sie dla niego cena...to dostaje co chce :?
chodzi o to że nie dostaje tego co chce bo chciałby dostać wyśmienity towar w niezłej cenie a dostaje bubel w bardzo dobrej cenie i na tym polega problem, że klient nie do końca wie co kupuje tzn coś gdzieś tam słyszał lub czytał albo też dobry sąsiad mu doradził że tam gdzieś kupi tanio jednak ten sam sąsiad nie mówi mu nic o jakości że jest słaba być może beznadziejna

jerk
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jerk » sob cze 06, 2009 9:31 pm

perfektaokna pisze:
jerk pisze:a jak myslisz... czeu tak jest?? Krotki i na temat...klient nasz Pan...jesli liczy sie dla niego cena...to dostaje co chce :?
chodzi o to że nie dostaje tego co chce bo chciałby dostać wyśmienity towar w niezłej cenie a dostaje bubel w bardzo dobrej cenie i na tym polega problem, że klient nie do końca wie co kupuje tzn coś gdzieś tam słyszał lub czytał albo też dobry sąsiad mu doradził że tam gdzieś kupi tanio jednak ten sam sąsiad nie mówi mu nic o jakości że jest słaba być może beznadziejna
a ja sie z Toba nie zgodze...w dzisiejszych czasach przy ODROBINIE wysilku i checi kupisz zawsze dobry produkt (i nie mowie tylko o oknach). ALe jeden warunek trzeba chcec tzn. porozmawiac, popytac, poczytac itd. Niestety wiekszosc chce kupic "badziewie" na tanizne...wiec je kupuje. Sa oczywiscie ludzie ktorzy kupuja prawie wszystko z "najwyzszej" polki, ale oni maja kase!

Pzdr

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pn cze 08, 2009 9:12 am

ja jak bym miał dużo floty to woziłbym się najnowszą bmką a nie małym fiatem

Vassago
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Vassago » sob cze 13, 2009 7:39 am

][quote="Szczeblina"]Ostatnio brałem udział w przetargu w Krakowie zaoferowali za 1m2 stolarki z kompleksową wymianą 214 zł . :!:
Był to 3-ci etap przetargu w tym roku.Podjechałem na kilka adresów aby zobaczyć z czego robią.Myślę może D.......t

Skoro myślisz, że to Dobroplast to na czym się opierasz?? Widziałeś folię ochronną z napisem Doproplast? Czy może "patrzyłeś" z odległości 100m i tak Ci się wydaje? A może po prostu Sobie myślałeś, że skoro Pamoplast z Tobą wygrywa, to dobrze ich troszkę oszkalować? Przetargów nie wygrywasz to przynajmniej możesz napluć na konkurencję....żałosne.....jak CI coś w życiu nie wychodzi to nie pluj na innych bo to wróci do Ciebie z zdwojoną siłą :) w końcu znajdzie sie taki "ktoś" kto Ciebie nie będzie za bardzo lubił i postanowi na tym forum popisać troszkę bredni...takich samych jak Twoje.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w przetargach

Szczeblina
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Szczeblina » sob cze 13, 2009 12:30 pm

Vassago najpierw przeczytaj dokładnie co napisałem . A więc myślałem że to Dobro ale okazała się że to Deceuninck. I nie musiałem ogladac z odległości 100km tylko z odległości 1m.Jest to wyrażnie napisane w moim poście. Dziwi mnie jak można dac tak niska cenę na dobrym profilu jakim jest Deceuninck.Jak by to był chińczyk to bym się nie wypowiadał.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob cze 13, 2009 3:29 pm

taka cena na Deceunincku..ho ho ho... ;)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » śr cze 17, 2009 7:33 pm

ja ostatnio przewaliłem o 700 zł na przetargu o wartości 8000 do którego zostałem zaproszony więc jakby to powiedzieć świat schodzi na psy

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”