Metody wyceny stolarki okiennej

studenciak
Czytelnik
Czytelnik

Metody wyceny stolarki okiennej

Post autor: studenciak » wt cze 09, 2009 12:34 pm

Witam,
Szukam informacji dotyczących metod wyceny okien. Znalazłem metod kalkulacji wg kosztów materiału, czy też cenników tabelarycznych.
Czy ktoś w oparciu o swoje doświadczenie, może napisać jakie są wady i zalety wybranych metod kalkulacji?
Ostatnio zmieniony pn cze 15, 2009 11:51 am przez studenciak, łącznie zmieniany 2 razy.

oknoAD

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Re: Metody wyceny stolarki okiennej

Post autor: krakus » wt cze 09, 2009 1:34 pm

nowoczesne metody liczenia okien opieraja sie na wycenach materiałowych ,jest to dośc dokładny wynik , natomiast liczenie okien z tabeli odnosi sie do wycen wstępnych ,gdyz wynik oparty jest na pewnym przedziale wymiarowym . jakis czas temu był dostepnyw internecie darmowy program licz okno , ja opieram sie na programie stolkad i jestem z niego zadowolony
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krzysztofp » wt cze 09, 2009 9:25 pm

Proszę o odpowiedzi na kilka pytań;
- piszesz pracę, chcesz sprzedawać okna, czy też kalulować koszt produkcji ?
- posługujesz się programem produkcyjnym z funkcją wyceny, czy programem wspomagającym sprzedaż ?
- pracujesz nad stworzeniem któregoś z narzędzi wspomagających produkcję lub sprzedaż ?
Pozdrawiam

studenciak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: studenciak » śr cze 10, 2009 8:46 am

[quote][/quote]
Ostatnio zmieniony ndz cze 14, 2009 9:09 pm przez studenciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Opium
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Opium » śr cze 10, 2009 9:55 am

Nasza branża jest w epoce kamienia łupanego pod kątem pisania Twojej pracy :( Stolcad owszem, ale jest to program produkcyjny ,a nie wspomagający sprzedaż . Jeśli chodzi o programy wspomagające typowe ! sprzedaż, to może Window Maker - Budvar na tym pracuje. Jest strona WM, tylko wyłącznie w jęz. ang.

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » śr cze 10, 2009 11:16 am

ja na twoim miejscu wskoczył bym na rowerek i przejechał bym sie do jednej z fabryk w twoim miejscu zamieszkania i po kłopocie , wątpie zeby ci odmówili bo to najpewniejsza forma reklamy heheh
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

oknoAD

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krzysztofp » śr cze 10, 2009 8:21 pm

Witam.
Teraz to jesteśmy już w domu. Wiem w jakiej jesteś sytuacji. Już kilkakrotnie na przestrzeni kilkunastu lat pomagałem studentom politechniki (nie ważne jakiej) którzy trafiali na tematy prac z zakresu stolarki. Jeżeli chcesz skorzystać z mojego kilkunastoletniego doświadczenia, w tym dobrej znajomości programów produkcyjnych (Klaes, WH Okna, Stolcad)
proszę o przekazanie kontaktowego maila na adres dragonltd@gazeta.pl, a wtedy otrzymasz mojego prywatnego maila i notatkę która pozwoli ukierunkować działania. Oczywiście
dalsza pomoc, w tym jeżeli to będzie potrzebne rekomendacje do dostawców opragramowania, producentów, handlowców. Sorki za taką formę, ale cenię sobie prywatność.
Ps. Podaj nazwę miejscowości w której rezydujesz. Intuicja podpowiada mi Trójmiasto.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”