Wygięte okna z OKNOPLAST Kraków

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Wygięte okna z OKNOPLAST Kraków

Post autor: odaro » pt sie 28, 2009 10:05 pm

Witam wszystkich użytkowników tego forum.

Jestem w trakcie budowy i niestety mam problem z oknami PCV z OKNOPLAST Kraków.

Chodzi o okna tarasowe i balkonowe które były montowane w listopadzie zeszłego roku.

Okna były montowane tak jak widać na zdjęciach tzn. na dole były ustawione na cegłach i zaklinowane drewnianymi klinami.

Okna na poddaszu były podparte cegłami a dodatkowo kotwy były przytwierdzone do betonu.

Niestety po niecałym roku wygięły się dolne ramy tych okien tzn. wszystkie ramy są wygięte do środka i do dołu.
Co widać na zdjęciach z żyłką.

Największe wygięcie jest na najszerszym oknie 2700 (fix + ruchomy słupek) które jest wygięte do środka ok. 10-12mm i do dołu ok. 5-8mm.

Jest to największe ugięcie czyli środkiem okna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Proszę napiszcie czemu tak się stało i co najlepiej zrobić żeby to naprawić.

Jestem mocno wkurzony całą sytuacją
Ostatnio zmieniony pn sty 04, 2010 11:22 pm przez odaro, łącznie zmieniany 2 razy.

oknoAD

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Re: Wygięte okna z OKNOPLAST Kraków

Post autor: Saperos » pt sie 28, 2009 10:17 pm

Ja jakbym przepłacił i jeszcze by mi się wygieło też bym się wkurzył, ale na zdjęciach to ciężko zauważyć .
Może to wpływ słońca , okna od dołu są nie przytwierdzone nagrzały się biedne i nie wytrzymały :lol:

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » pt sie 28, 2009 10:26 pm

Saperos pisze:Ja jakbym przepłacił i jeszcze by mi się wygieło też bym się wkurzył, ale na zdjęciach to ciężko zauważyć .
Może to wpływ słońca , okna od dołu są nie przytwierdzone nagrzały się biedne i nie wytrzymały :lol:
Masz rację zapłaciłem tyle kasy że wstydzę się przyznać.

OK ale co teraz z tym zrobić.

SASIK1
Małomówny
Małomówny

Post autor: SASIK1 » pt sie 28, 2009 11:55 pm

Jak widać na pierwszych fotkach, balkony mocowane na dolnych szerokościach nie były ....... a wystarczyło kilka ciepłych dni i PVC się rozszerzyło , co spowodowało z pewnością odkształcenia ( a odpowietrzenia w ramach/skrzydłach prawidłowe ?) :shock: .
Na kolejnych zdjęciach widać że mocowane są na kotwy prawidłowo , ale to tylko zdjęcia , najlepiej zgłosić reklamację do producenta i montażystów. :shock:

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » sob sie 29, 2009 12:40 am

SASIK1 pisze:Jak widać na pierwszych fotkach, balkony mocowane na dolnych szerokościach nie były ....... a wystarczyło kilka ciepłych dni i PVC się rozszerzyło , co spowodowało z pewnością odkształcenia ( a odpowietrzenia w ramach/skrzydłach prawidłowe ?) :shock: .
Sorry ale nie wiem o co pytasz co to są te odpowietrzenia w ramach.
SASIK1 pisze: Na kolejnych zdjęciach widać że mocowane są na kotwy prawidłowo , ale to tylko zdjęcia , najlepiej zgłosić reklamację do producenta i montażystów. :shock:
A widzisz tu też jest problem mimo że okna na górze są dobrze zamocowane kotwami to też się wygięły do środka.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tak się stało.

KAT
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: KAT » sob sie 29, 2009 8:16 am

Podstawowy błąd na poskich budowach (innych nie znam) czyli nieprzygotowane otwory do montażu okien.Otwory za duże a klient twierdzi że trzeba montować a on se póżniej podmuruje.Według mnie dom powinien przed montażem okien być wypoziomowany wagą wodną i do jej znaków podmurowane otwory balkonowe i okienne.Wszystkich moich klientów przy pomiarach informujemy o takiej potrzebie jednak duża większość jest niewyuczalna (Pana szanownego inspektora nadzoru i najczęściej kierownika budowy w jednym nigdy nie uświadczyłem przy pomiarach ani montażu okien na prywatnej budowie). Efekty póżniej często jak widać balkon ważący ponad 200 kilo wisi w powietrzu, klient przez rok albo dłużej go otwiera i wietrzy sobie budowę a póżniej zdziwko i wina okniarza a jakże.Albo kupi typówkę żeby taniej napcha 10cm pianki naprzemian ze styropianem i też wina okniarzy ale 20zł zostało w kieszeni.A swoją drogą czyż nie jest paradoksem że kierownik budowy odpowiedzialny za to co wybudował kontrolowany jest przez siebie jako inspektora nadzoru.Ale po co mi inspektor nadzoru, przecież ja się znam na wszystkim i se sam wybuduję niech mi tylko książkę podbije a jak będzie ch...wo to się zwali na okniarzy, zbrojarzy malarzy.Broń boże na inspektorka i kierownika ,jak mogli dopuścic do takiego montazu się pytam w powietrzu.I tym retorycznym pytaniem kończę.

oknoAD

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Saperos » sob sie 29, 2009 10:54 am

KAT pisze:Podstawowy błąd na poskich budowach (innych nie znam) czyli nieprzygotowane otwory do montażu okien.Otwory za duże a klient twierdzi że trzeba montować a on se póżniej podmuruje.Według mnie dom powinien przed montażem okien być wypoziomowany wagą wodną i do jej znaków podmurowane otwory balkonowe i okienne.Wszystkich moich klientów przy pomiarach informujemy o takiej potrzebie jednak duża większość jest niewyuczalna (Pana szanownego inspektora nadzoru i najczęściej kierownika budowy w jednym nigdy nie uświadczyłem przy pomiarach ani montażu okien na prywatnej budowie). Efekty póżniej często jak widać balkon ważący ponad 200 kilo wisi w powietrzu, klient przez rok albo dłużej go otwiera i wietrzy sobie budowę a póżniej zdziwko i wina okniarza a jakże.Albo kupi typówkę żeby taniej napcha 10cm pianki naprzemian ze styropianem i też wina okniarzy ale 20zł zostało w kieszeni.A swoją drogą czyż nie jest paradoksem że kierownik budowy odpowiedzialny za to co wybudował kontrolowany jest przez siebie jako inspektora nadzoru.Ale po co mi inspektor nadzoru, przecież ja się znam na wszystkim i se sam wybuduję niech mi tylko książkę podbije a jak będzie ch...wo to się zwali na okniarzy, zbrojarzy malarzy.Broń boże na inspektorka i kierownika ,jak mogli dopuścic do takiego montazu się pytam w powietrzu.I tym retorycznym pytaniem kończę.
W tym przypadku raczej klient nie był jak to nazwałeś oszczędny bo kupił okna w/g ich producenta najlepsze, a w/g mnie najdroższe jak za swoje własności . Uważam że za tą jakoś którą ma Oknoplast można kupić okna 20% tańsze i lepiej wykonane.
Ale to moja subiektywna ocena:)

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » sob sie 29, 2009 1:49 pm

Rozwiązaniem jest coś co się nazywa profil bazowy (nie mylić z listwą podokienną). Jest to profil ze wzmocnieniem stalowym, który podpina się od dołu pod balkony. Swoich dilerów "delikatnie" zachęcamy do korzystania z tego dobrodziejstwa, mimo, że wcale nie jest tanie. W takim przypadku oczywiste bzdury takie jak montowanie okien "na cegły" nie ma miejsca.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » sob sie 29, 2009 1:55 pm

Nie powinno sie tak zostawiać okien na dłuższy czas. Jeżeli to wygięcie jest tylko w dolnej części to czynników co to spowodowaly jest wiele - słońce, wiatr itp. Trzeba to spróbować odkształcić w drugą stronę i innej opcji nie ma. Trzeba użyć siły nagiąć i najlepiej zadyblować przez profil - oczywiście trzeba to zrobić z głową. Jak profil się poddał w jedną stronę to podda się i w drugą.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob sie 29, 2009 5:58 pm

A czemu upierał się Pan by zrobić wysoki na prawie 2,5 m balkon na skrzydle okiennym , montowany 20 cm od posadzki i w rolecie RKS ! Wyśmiewał Pan innych wykonawców że mają słabe okna a teraz co ? Ugieło się : :shock:
To nie słońce spowodowało ich wygięcie i nie wiatr , okna musiałyby być z samej stali żeby to wytrzymały bez odkształceń.

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » sob sie 29, 2009 7:42 pm

Szerszel to Twoja robota?

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » sob sie 29, 2009 9:15 pm

KAT pisze:Podstawowy błąd na poskich budowach (innych nie znam) czyli nieprzygotowane otwory do montażu okien.Otwory za duże a klient twierdzi że trzeba montować a on se póżniej podmuruje.Według mnie dom powinien przed montażem okien być wypoziomowany wagą wodną i do jej znaków podmurowane otwory balkonowe i okienne.
Powiem szczerze że teraz tak właśnie bym zrobił nawet widziałem zdjęcia takiego rozwiązania.

Tylko czy jak człowiek buduje pierwszy domy może wiedzieć wszystko o budowaniu.

Przecież żaden z fachowców nie potrafił doradzić takiego rozwiązania.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » sob sie 29, 2009 9:30 pm

lekomin pisze:Rozwiązaniem jest coś co się nazywa profil bazowy (nie mylić z listwą podokienną). Jest to profil ze wzmocnieniem stalowym, który podpina się od dołu pod balkony. Swoich dilerów "delikatnie" zachęcamy do korzystania z tego dobrodziejstwa, mimo, że wcale nie jest tanie. W takim przypadku oczywiste bzdury takie jak montowanie okien "na cegły" nie ma miejsca.

A ja chciałem dopłacić i kupić poszerzenia dolne ale co z tego jak firma montująca okna stanowczo przeciwko temu zaprotestowała, twierdząc że to utrudnia montaż.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » sob sie 29, 2009 9:34 pm

POGROMCA OSZUSTÓW pisze:Nie powinno sie tak zostawiać okien na dłuższy czas. Jeżeli to wygięcie jest tylko w dolnej części to czynników co to spowodowaly jest wiele - słońce, wiatr itp. Trzeba to spróbować odkształcić w drugą stronę i innej opcji nie ma. Trzeba użyć siły nagiąć i najlepiej zadyblować przez profil - oczywiście trzeba to zrobić z głową. Jak profil się poddał w jedną stronę to podda się i w drugą.
Próbowałem wyprostować okna ale nie jest to wcale proste. Ramę można swobodnie wypchnąć na zewnątrz ale utrzymanie jej w takie pozycji już nie nie.

Wymyśliłem podparcie na złączach ciesielskich i dodatkowo wyparcie skośną poprzeczką ale nic to nie dało.

Rama spowrotem wraca do swojego wygięcia.

Czy to oznacza że wygięcie ramy jest utrwalone nie uda się już jej wyprostować.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » sob sie 29, 2009 9:45 pm

Szerszel pisze:A czemu upierał się Pan by zrobić wysoki na prawie 2,5 m balkon na skrzydle okiennym , montowany 20 cm od posadzki i w rolecie RKS ! Wyśmiewał Pan innych wykonawców że mają słabe okna a teraz co ? Ugieło się : :shock:
Czy my się znamy bo ja nie przypominam sobie. Skoro Pan mnie publicznie atakuje to proszę się przedstawić.

Ugięlo się ....ale co mam powiedzieć jak wykonawca montujący okna nawet tych cegieł i drewnianych klinów nie chciał zostawić twierdząc że nigdy nie klinował dolnej ramy bo jest to niepotrzebne i wystarczy zamocowanie kotwami na bokach.

Cegły i kliny zostały tyko dlatego że sam się uparłem i tego dopominałem.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob sie 29, 2009 10:29 pm

Szanowny Odaro,jak znam życie to przy montażu byłeś i oglądałeś postęp prac,do tego podpisałeś protokół odbioru w którym na 90% były zaznaczone uwagi o braku podmurówki pod balkonami tak więc generalnie pretensje do siebie a nie do okniarzy. Druga strona medalu to masz pozostawiane blachy montażowe i wystarczyło zlecić murarzom wykonanie podmurowania i zakotwienie blach montażowych. Na miejscu firmy sprzedającej/montującej to wysłałbym te okna do naprawy ale na twój koszt.
Raz tylko i ostatni na życzenie klienta zostawiłem drzwi wejściowe bez podmurówki.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » sob sie 29, 2009 10:47 pm

Magic353 pisze:Szanowny Odaro,jak znam życie to przy montażu byłeś i oglądałeś postęp prac,do tego podpisałeś protokół odbioru w którym na 90% były zaznaczone uwagi o braku podmurówki pod balkonami tak więc generalnie pretensje do siebie a nie do okniarzy. Druga strona medalu to masz pozostawiane blachy montażowe i wystarczyło zlecić murarzom wykonanie podmurowania i zakotwienie blach montażowych. Na miejscu firmy sprzedającej/montującej to wysłałbym te okna do naprawy ale na twój koszt.
Raz tylko i ostatni na życzenie klienta zostawiłem drzwi wejściowe bez podmurówki.
Jak się domyślam jesteś okniarzem to jak byś skomentował to co napisałem parę linijek wyżej.

Okniarze którzy montowali te okna tylko dla mnie zrobili wyjątek i zostawili okna na cegłach.

Normalnie czyli w każdym innym przypadku zostawiają okna wiszące bez żadnego podparcia.

Aha jeszcze mi się przypomniało widoczne na zdjęciu okno na poddaszu ma ma podmurówkę a nawet lepiej bo betonowy podciąg i też się wygięło.

I co Pan powie teraz...... domyślam się że przemilczy Pan moje pytanie.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob sie 29, 2009 11:14 pm

To w tym przypadku złóż oficjalną reklamację na jakość montażu i wyrobu. Sorki,tyle razy sparzyłem się na swoich błędach że na dzień dzisiejszy jak zachodzi potrzeba to robię sam podmurówkę pod stolarkę i dopiero ją montuję. Tak jak napisałem w poprzednim poście,raz jeden i ostatni zostawiłem drzwi zamontowane bez stabilnego podłoża pod spodem. I jeżeli jest tak jak piszesz że na twoje życzenie podstawili cegły to coś tu jest nie tak,albo ty ściemniłeś że jutro przyjdzie murarz albo fachmeni mieli blade pojęcie o montażu. Ty wiesz jak było najlepiej jeżeli chodzi o Ciebie o resztę trzeba by było zapytać tych co montowali.Pozdro i miłego weekendu.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » ndz sie 30, 2009 1:02 pm

Magic353 pisze:To w tym przypadku złóż oficjalną reklamację na jakość montażu i wyrobu. Sorki,tyle razy sparzyłem się na swoich błędach że na dzień dzisiejszy jak zachodzi potrzeba to robię sam podmurówkę pod stolarkę i dopiero ją montuję. Tak jak napisałem w poprzednim poście,raz jeden i ostatni zostawiłem drzwi zamontowane bez stabilnego podłoża pod spodem. I jeżeli jest tak jak piszesz że na twoje życzenie podstawili cegły to coś tu jest nie tak,albo ty ściemniłeś że jutro przyjdzie murarz albo fachmeni mieli blade pojęcie o montażu. Ty wiesz jak było najlepiej jeżeli chodzi o Ciebie o resztę trzeba by było zapytać tych co montowali.Pozdro i miłego weekendu.
Parę miesięcy przed moim montażem ta sama firma montowała okna Oknoplast w u mojej sąsiadki gdzie balkony wisiały sobie beztrosko w powietrzu.

Jakbym wiedział że te cegły z klinami nie wystarczą to następnego dnia była by podmurowóka.

Ale skąd miałem to wiedzieć przecież okna montowałem pierwszy raz w życiu.

Mnie martwi jeszcze inna sprawa że okno na poddaszu niby było dobrze zamontowane a i tak się wygięło i to mnie martwi bo to oznacza że okna PCV to jeden wielkie nieporozumienie bardzo delikatnie mówiąc.

Chyba że to tylko Oknoplast tak ma a profile innych producentów nie gną się na słońcu

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » ndz sie 30, 2009 3:42 pm

Jak nagniesz (naprostujesz) i zadyblujesz w kilku miejscach przez ościeżnicę to nie ma mocnych aby się cofnęło.

kubuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kubuś » ndz sie 30, 2009 7:45 pm

Okien pcv nie powinno się przewiercać i dyblować przez ościeżnicę w czesci progowej ponieważ przedostanie

się woda i będzie korodował stalowy profil(wzmocnienie ramy)

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » ndz sie 30, 2009 8:50 pm

kubuś pisze:Okien pcv nie powinno się przewiercać i dyblować przez ościeżnicę w czesci progowej ponieważ przedostanie

się woda i będzie korodował stalowy profil(wzmocnienie ramy)
No niech mnie pan nie rozśmiesza :D , musi się Pan zoriętować lepiej w technice mont. W drodze informacji to są zaślepki plastikowe aby powstały otwór zatkać tak aby się woda nie dostała. Po ich zastosowaniu nie ma prawa sie dostac woda i wygląda to estetycznie.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » ndz sie 30, 2009 9:01 pm

odaro pisze:
Magic353 pisze:To w tym przypadku złóż oficjalną reklamację na jakość montażu i wyrobu. Sorki,tyle razy sparzyłem się na swoich błędach że na dzień dzisiejszy jak zachodzi potrzeba to robię sam podmurówkę pod stolarkę i dopiero ją montuję. Tak jak napisałem w poprzednim poście,raz jeden i ostatni zostawiłem drzwi zamontowane bez stabilnego podłoża pod spodem. I jeżeli jest tak jak piszesz że na twoje życzenie podstawili cegły to coś tu jest nie tak,albo ty ściemniłeś że jutro przyjdzie murarz albo fachmeni mieli blade pojęcie o montażu. Ty wiesz jak było najlepiej jeżeli chodzi o Ciebie o resztę trzeba by było zapytać tych co montowali.Pozdro i miłego weekendu.
Parę miesięcy przed moim montażem ta sama firma montowała okna Oknoplast w u mojej sąsiadki gdzie balkony wisiały sobie beztrosko w powietrzu.

Jakbym wiedział że te cegły z klinami nie wystarczą to następnego dnia była by podmurowóka.

Ale skąd miałem to wiedzieć przecież okna montowałem pierwszy raz w życiu.

Mnie martwi jeszcze inna sprawa że okno na poddaszu niby było dobrze zamontowane a i tak się wygięło i to mnie martwi bo to oznacza że okna PCV to jeden wielkie nieporozumienie bardzo delikatnie mówiąc.

A skąd Pan wiedział jak należy układać instalacje elektryczną , hydrauliczną , systemu alarmowego , jak układać pokrycie dachowe , zrobić obróbki kominów itp.
skoro nie jest Pan Panie Darku budowlańcem tylko lekarzem ? Robił Pan to już kiedyś ?
Delikatnie mówiąc to powinien Pan zająć się leczeniem ludzi a nie siedzieć z każdym wykonawcą na budowie i działąć mu na watrobę.

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » ndz sie 30, 2009 11:59 pm

KAT masz rację z tym nieprzygotowaniem ościeży do montażu. Choć większość firm nie zająknie się w rozmowie z klientem nawet o takiej konieczności.

Magic jeśli podmurowujesz to już Cię konsumencko lubię, to świadczy, że wiesz co robisz i po co to robisz :D

A panu odaro jeśli mi wolno coś doradzić, to radzę kupić na koszt własny kilka kotew progowych SFS - JBD, podmurować, połączyć kotwy z listwą progową i powinno się udać :D

Pozdrawiam

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » pn sie 31, 2009 12:40 am

Szerszel pisze:
odaro pisze:
Magic353 pisze:
A skąd Pan wiedział jak należy układać instalacje elektryczną , hydrauliczną , systemu alarmowego , jak układać pokrycie dachowe , zrobić obróbki kominów itp.
skoro nie jest Pan Panie Darku budowlańcem tylko lekarzem ? Robił Pan to już kiedyś ?
Delikatnie mówiąc to powinien Pan zająć się leczeniem ludzi a nie siedzieć z każdym wykonawcą na budowie i działąć mu na watrobę.
Myli się Pan nie wiedziałem jak się robi instalację alarmową dlatego została poprawiana po pierwszej ekipie, nie wiedziałem jak się robi pokrycie dachowe ale teraz już wiem że dachówki powinny dochodzić do kalenicy a u mnie dachówki skończyły się 5cm wcześniej i trzeba było poprawiać pokrycie dachowe, instalacji hydraulicznej jeszcze nie zrobiłem

A okniarzom którzy montowali okna zaufałem i co z tego wyszło... to co zawsze.

P.S Mam nadzieję że bierze Pan odpowiedzialność za wszystkie słowa wypowiedziane w kierunku mojej osoby.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » pn sie 31, 2009 1:39 am

adjj pisze:KAT masz rację z tym nieprzygotowaniem ościeży do montażu. Choć większość firm nie zająknie się w rozmowie z klientem nawet o takiej konieczności.

Magic jeśli podmurowujesz to już Cię konsumencko lubię, to świadczy, że wiesz co robisz i po co to robisz :D

A panu odaro jeśli mi wolno coś doradzić, to radzę kupić na koszt własny kilka kotew progowych SFS - JBD, podmurować, połączyć kotwy z listwą progową i powinno się udać :D

Pozdrawiam
Macie może zdjęcia swoich podmurówek chętnie bym zobaczył.

Mogę prosić o jakiś link do tych kotew progowych SFS - JBD

ROB_72
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ROB_72 » pn sie 31, 2009 7:16 am

ja bym chcial zobaczyć te podmurówki tych wszystkich kapitalnych fachowców za 15 zeta w stan surowy.
Dla mnie po10 latach w branzy to takie piep...... w bambus

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » pn sie 31, 2009 10:03 am

ROB_72 pisze:ja bym chcial zobaczyć te podmurówki tych wszystkich kapitalnych fachowców za 15 zeta w stan surowy.

Znaczy się co nie warto robić tych podmurówek :roll:

anko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: anko » pn sie 31, 2009 9:01 pm

wszystko to wina montażu. tak zamontowane okna i "wiszące w powietrzu" prawie przez rok, nie mogą inaczej wyglądać!!! I dziwię się montażystom, że idą na taki kompromis i zostawiają okna "zamontowane" w takim stanie. Przecież efekt nawet dla laika ( z branży) jest do przewidzenia. Nie zawsze należy ulegać klientowi za wszelką cenę. Musicie zrozumieć, że w większości to wy jesteście mądrzejsi od klienta, i to nawet tego w większości " przemądrzałego".

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt wrz 01, 2009 12:54 am

ROB_72 pisze:ja bym chcial zobaczyć te podmurówki tych wszystkich kapitalnych fachowców za 15 zeta w stan surowy.
Rob 72,nie jest kwestią ile bierzesz za mb surówki,tylko czy przykładasz się do tego co robisz i nie masz ochoty na latanie na reklamacje. I jedna serdeczna prośba,nie wal smutków o nieomylności swojej i swoich ludzi na montażach oraz że wszystko jest NAJ. Pozdrowionka na nowy rok szkolny dla wszystkich.

ROB_72
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ROB_72 » wt wrz 01, 2009 6:20 am

magic nigdy nie twierdziłem ,ze wszystko jest naj ten się nie myli kto nic nie robi poprostu nie wierze ,że którys z was w tej samej cenie zabiera sie do podmurowywania ,chyba ze prowadzicie firmy charytatywnie .W naszej branży niestety uważam ,że i tak mamy za niskie ceny za wykonywana pracę ,a takim opowiadaniem na forum ,ze to trzeba było zrobic tak ,a to inaczej tylko sami strzelamy sobie gola bo potem potencjalny klient to poczyta i uzna za standard.Niestety Panowie i Panie ta cała branża jest porypana klent chce kupić oczywiście jak najtaniej i stolarkę i usługe ,a my się zażynamy cenami zamiast ustalic wspólna politykę jak to potrafia inne gałęzie budownictwa , chociazby glazurnicy czy tynkarze.Nasze ceny są na poziomie sprzed 10 lat ,gdzie worek cekolu kosztowal 13-18 zl ,a dybel 11gr, kiedy dobra dniowka dla pomocnika to bylo ok 50-70 zl.Wszystko poszł w góre ,a ceny uslugi montazowej zostały na tym samym poziomie ,a jak podniesiesz cenę to w to miejsce masz "baranka " ktory zrobi za pól ceny bo on np. jest rolnik i ma w d.. ZUS podatek itp, a potem klient pisze ,ze okna są do du... i nie zastanowi się ,że to może montaz - tanio.
Mialem właśnie niedawno taki przypadek z aluminium gosciu kupił bez montazu bo za drogo murarze mu wsawili w niedziele za jakieś pieniadze, a we wtorek telefon do biura ,ze drzwi do du... bo sie nie zamykaja ,bo samozamukacz źle zamontowany i takie tam, a ze chlopakaki ustawili drzwi na oko to juz nie wspomniał.
Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam i jeszcze raz powtarzam ,nie ma ludzi nieomylnych trzeba tylko potrafić sie do błedu przyznać.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt wrz 01, 2009 2:15 pm

I tu cię ROB popieram,fakt,nie dodałem że podmurówka jest dodatkowo płatną usługa,a z grzebkami którzy psują rynek i z ceną okien i usług mam do czynienia na co dzień.

pcv-pcv
Małomówny
Małomówny

Post autor: pcv-pcv » wt wrz 01, 2009 4:52 pm

chlopy dobrze prawicie ze robimy wszyscy za frajer...kazdy o tym wie, tylko jest pyt. kto bedzie taki odwazny i zacznie pierwszy dyktowac NORMALNE ceny dla klienta??? Niestety ale dopoki polowa producentow + dilerow nie padnie to nie nastapi taka sytuacja!! :(

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » wt wrz 01, 2009 6:22 pm

mam pytanie do inwestora piszesz że montowane były w listopadzie, i czy w takim stanie zostały przezimowane ?

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » śr wrz 02, 2009 12:20 am

marjan pisze:mam pytanie do inwestora piszesz że montowane były w listopadzie, i czy w takim stanie zostały przezimowane ?
Tak.
Dodatkowo ale tego na zdjęciach nie widać otwory pod balkonami były zamknięte styropianem.

Czemu o to pytasz?

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » śr wrz 02, 2009 9:48 am

Myślę że tutaj może istnieć problem odgięcia ram, i coś mi sie wydaje że z reklamacja nie będzie uznana tylko jakaś próba naprawy lub pogodzenie sie ze stanem istniejącym bo raczej mniemam że na funkcjonowanie okien nie ma to znaczenia.

technolog_drewna
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: technolog_drewna » śr wrz 02, 2009 12:58 pm

Możesz mieć pretensje tylko do siebie i do ekipy montażowej.
Do siebie, bo nie przygotowałes otworu do montażu i przez rok pozwoliłeś na pozostawienie tak fatalnie podpartych drzwi balkonowych (wyginały się jak chciały).
Do montażystów, bo zgodzili się montować w nie przygotowany otwór okienny.
Jak widziałem na zdjęciach, podczas montażu nie było jeszcze posadzki, a wylewka betonowa wykonana została później.
Zajmuję się sprzedażą i montażem stolarki i mogę stwierdzić, że ponad połowa klientów chce mieć montowaną stolarkę przed wykonaniem posadzek.
Uświadamiam inwestorów o zagrożeniach związanych z takim montażem w nie przygotowany otwór.
Swiadomy inwestor zatrudnia kierownika budowy, ktory chroni go od bledow.
Twoje okna sa do uratowania. Zatrudnij profesionalnych montazystow, ktorzy naprawia bledy.

Pozdrawiam

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » śr wrz 02, 2009 10:37 pm

technolog_drewna pisze:Możesz mieć pretensje tylko do siebie i do ekipy montażowej.
Do siebie, bo nie przygotowałes otworu do montażu i przez rok pozwoliłeś na pozostawienie tak fatalnie podpartych drzwi balkonowych (wyginały się jak chciały).

Niestety masz rację
technolog_drewna pisze: Twoje okna sa do uratowania. Zatrudnij profesionalnych montazystow, ktorzy naprawia bledy.
A co możesz zaproponować może coś podpowiedzieć.

Próbowałem prostować ramę ale niestety nie udaję się rama powraca z powrotem do wygięcia.
A może dlatego że rama jest trwale odkształcona?

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » śr wrz 02, 2009 10:39 pm

marjan pisze:Myślę że tutaj może istnieć problem odgięcia ram, i coś mi sie wydaje że z reklamacja nie będzie uznana tylko jakaś próba naprawy lub pogodzenie sie ze stanem istniejącym bo raczej mniemam że na funkcjonowanie okien nie ma to znaczenia.
Ma znacznie nie otwierał się uchył w tym największym oknie o szerokości 2700mm

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw wrz 03, 2009 11:02 am

obawiam się, ze trzeba wymienić ramę ościeżnicy. Plastik to materiał, który po odkształceniu nie jest w stanie wrócić do pozycji zero. :(

Kaktus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kaktus » sob wrz 05, 2009 2:16 am

Okna zamontowane w listopadzie (czyli bylo stosunkowo chlodno). Przyszlo lato profile się rozeszly (2x kolor, profil barwiony w masie pieknie pracuje pod wplywem slonca). Luz po bokach byl za maly i profil nie majac miejsca sie wygial. Sprobuj wymontowac okna - jest szansa ze rama nie odksztalcila sie trwale, powieksz otwor i zamontuj od nowa.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » sob wrz 05, 2009 8:53 am

Kaktus pisze:Okna zamontowane w listopadzie (czyli bylo stosunkowo chlodno). Przyszlo lato profile się rozeszly (2x kolor, profil barwiony w masie pieknie pracuje pod wplywem slonca). Luz po bokach byl za maly i profil nie majac miejsca sie wygial. Sprobuj wymontowac okna - jest szansa ze rama nie odksztalcila sie trwale, powieksz otwor i zamontuj od nowa.
No nie strasz mnie.

Okno poszerzyło się i jest za szerokie do otworu. :?: :?: :?: Przecież była pianka po bokach to tam okno mogło ustąpić na boki.

aprel
Małomówny
Małomówny

Post autor: aprel » sob wrz 05, 2009 11:21 am

KNMTG pisze: obawiam się, ze trzeba wymienić ramę ościeżnicy. Plastik to materiał, który po odkształceniu nie jest w stanie wrócić do pozycji zero. :(
Nic nie trzeba wymieniać !
I przestań wypisywać te bajki o plastiku bo zmienię o Tobie zdanie J :evil:

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » sob wrz 05, 2009 1:55 pm

,,,taki towar a taki montaz,,,,Bosze :( ,,,co ma wspólnego z montażem stolarki budowlanej takie ustawanie w powietrzu, w każdej jednej głupiej instrukcji jest gdzie mają pozostac kliny (i to odpowiednie nie z sosnowego drewna:),,,,,,,,i to mają zostać na stałe! ,,, podmórówki za wylewki robi się nie od dzisiaj i robic sie musi!, no chyba ze Klient placi za poszerzenie i doplate do montazu,,, a kto winny ekipa czy Klient to oni pomiedzy sobą wiedzą,,,,napewno nie okna :)

Kaktus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kaktus » wt wrz 08, 2009 9:48 am

odaro pisze:
Kaktus pisze:Okna zamontowane w listopadzie (czyli bylo stosunkowo chlodno). Przyszlo lato profile się rozeszly (2x kolor, profil barwiony w masie pieknie pracuje pod wplywem slonca). Luz po bokach byl za maly i profil nie majac miejsca sie wygial. Sprobuj wymontowac okna - jest szansa ze rama nie odksztalcila sie trwale, powieksz otwor i zamontuj od nowa.
No nie strasz mnie.

Okno poszerzyło się i jest za szerokie do otworu. :?: :?: :?: Przecież była pianka po bokach to tam okno mogło ustąpić na boki.
Pianka montazowa ma to do siebie, ze jak stwardnieje to za wielkiej dylatacji nie daje. Sam mialem kiedys dawno temu podobna sytuacje. Zamontowalem na jesieni okno bodajze O36 (1765x1435) w dwustronnym palisandrze, Salamander 3D,
jak przyszlo lato to sie skrzydla w ramie zaklinowaly. Trzeba bylo rozmontowac i od nowa wstawic. A to, ze profile (szczegolnie te barwione w masie) pracuja powie ci kazdy kto sie zajmuje oknami.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » wt wrz 08, 2009 11:03 am

Kaktus pisze:
odaro pisze:
No nie strasz mnie.

Pianka montazowa ma to do siebie, ze jak stwardnieje to za wielkiej dylatacji nie daje. Sam mialem kiedys dawno temu podobna sytuacje. Zamontowalem na jesieni okno bodajze O36 (1765x1435) w dwustronnym palisandrze, Salamander 3D,
jak przyszlo lato to sie skrzydla w ramie zaklinowaly. Trzeba bylo rozmontowac i od nowa wstawic. A to, ze profile (szczegolnie te barwione w masie) pracuja powie ci kazdy kto sie zajmuje oknami.
Tak sobie myślę że jeżeli luz po bokach byłby za mały to górna rama też powinna się wygiąć a wygięła się tylko dolna rama.
Nie wiem jaki jest faktyczny luz na boki ale pianki jest od 15 do 20mm na jedną stronę.

OKNOPLAST-Kraków
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OKNOPLAST-Kraków » wt wrz 08, 2009 2:47 pm

Szanowny Panie odaro,

Podobnie jak Panu, nam także zależy na tym, aby montaż okien wykonany był bez zarzutu. Dlatego prosiłbym Pana o bezpośredni kontakt ze mną pod numerem telefonu 0600 040 457 lub adresem e-mail: p.serwin@oknoplast.com.pl. Jako producent okien staramy się, aby ich montaż był wykonany z należytą starannością. Jednak mimo prowadzenia wielu szkoleń dla montażystów, nie jesteśmy w stanie w pełni kontrolować wszystkich montaży przeprowadzanych przez naszych przedstawicieli. W związku z tym chciałbym bezpośrednio zapoznać się z tą kwestią i wyjaśnić sprawę montażu naszych okien w Pana domu.

Z poważaniem,
Przemysław Serwin
Menedżer ds. Jakości Usług, OKNOPLAST-Kraków

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » wt wrz 08, 2009 3:07 pm

Brawo za reakcję dla Oknoplast.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt wrz 08, 2009 9:23 pm

Również się przyłączam,widać że firmie zależy na utrzymaniu poziomu. Moje osobiste zdanie to dobra firma jest nie wtedy kiedy ja potrzebuję kupić tylko wtedy kiedy mam problem i jak się do tego ustosunkowuje.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » wt wrz 08, 2009 9:31 pm

OKNOPLAST-Kraków pisze:Szanowny Panie odaro,

Podobnie jak Panu, nam także zależy na tym, aby montaż okien wykonany był bez zarzutu. Dlatego prosiłbym Pana o bezpośredni kontakt ze mną pod numerem telefonu 0600 040 457 lub adresem e-mail: p.serwin@oknoplast.com.pl. Jako producent okien staramy się, aby ich montaż był wykonany z należytą starannością. Jednak mimo prowadzenia wielu szkoleń dla montażystów, nie jesteśmy w stanie w pełni kontrolować wszystkich montaży przeprowadzanych przez naszych przedstawicieli. W związku z tym chciałbym bezpośrednio zapoznać się z tą kwestią i wyjaśnić sprawę montażu naszych okien w Pana domu.

Z poważaniem,
Przemysław Serwin
Witam ponownie to w sprawie tych okien odbyliśmy dzisiaj długą rozmowę telefoniczną przed godziną 12.00

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » wt wrz 15, 2009 10:14 pm

Wykonałem takie podparcie okien jak na załączonych zdjęciach.

Jestem ciekawy Waszych opinii czy takie rozwiązanie się sprawdzi.

Bardzo proszę o pomoc i obiektywną ocenę czy warto dalej iść w takie rozwiązanie.

Najpierw zrobiłem podparcie tak jak to widać na pierwszym zdjęciu.

Konstrukcyjna jest skręcona ze stalowych złączy ciesielskich oraz aluminiowych profili na elewację (cześć aluminiowa wystaje na zewnątrz).
i została wkliknięta w listwę montażową.

Niestety takie rozwiązanie nie sprawdziło się do końca tzn w ten sposób udało się wyprostować ramę do poziomu ( niestety rama została była też wygięta do dołu) natomiast nie udało się wyprostować wygięcia do wewnątrz pomieszczenia.

Tzn było taka że ramę udało się naciągnąć ręką do linii prostej ale nie udało się jej utrzymać w takiej pozycji.

Takie podparcie w trzech miejscach było za słabe żeby utrzymać ramę ona dalej swobodnie wracała do swojego wygięcia do środka pomieszczenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tej sytuacji został zastosowany dodatkowy skośny wspornik wypychający ramę na zewnątrz z zastosowaniem śruby rzymskiej do dokładniej regulacji.

Przy tym dodatkowym wsporniku ramę udało się wyprostować i utrzymać w właściwej pozycji.

Było tylko mały problem taki że dolna jak już dolna krawędź ramy była już wyprostowana to górna krawędź ramy był jeszcze wygięta do środka ok. 2-3mm co niestety świadczy że rama uległa również rotacji do środka wzdłuż swojej długiej osi.

Tak to wygląda na zdjęciach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakie wady ma to rozwiązanie????????

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » wt wrz 15, 2009 10:47 pm

Ja jeszcze czegoś takiego w życiu nie widziałem.
Żeby zapłacić za OKNA PLASTIKOWE Z OKNOPLASTU (czytaj przepłacić), które się poprostu POWYGINAŁY - BO TO SĄ ZWYKŁE OKNA PLASTIKOWE (KUP, A ZOBACZYSZ RÓŻNICĘ - W OBJĘTOŚCI SWOJEGO PORTFELA) i łaskawie prosić o pomoc w prostowaniu czegoś co się wygieło pod wpływem działania promieni słonecznych bo (prawdopodobnie):
- zostały zastosowane zbyt cienkie wzmocnienia nie dostosowane do długości elementu i koloru profila
- profil jest cieniutki lub jego skład chemiczny powoduje bardzo duże przyrosty długości
- zastosowana okleina nie posiada właściwości obniżających nadmierne nagrzewanie się profili pod wpływem promieniowania słonecznego - czyli jest najtańsza
- są żle dokręcone wzmocnienia - zbyt rzadko lub za ścisło/luźno
- zostały źle wyszklone
- zostały źle zamontowane przez AUTORYZOWANEGO DYSTRYBUTAORA FIRMY
itd itp
INNYMI SŁOWY SĄ DO D.. - WYMIANY
A ty człowieku, albo się wstydzisz przed sąsiadami, że przepłaciłeś i jak przyjadą wymieniać to co powiesz ?! albo nie masz tego z czego się robi omlety.
Zyczę sukcesów w prostowaniu ... najlepiej kręgosłupa.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » wt wrz 15, 2009 11:38 pm

josek73 pisze:Ja jeszcze czegoś takiego w życiu nie widziałem.
Żeby zapłacić za OKNA PLASTIKOWE Z OKNOPLASTU (czytaj przepłacić), które się poprostu POWYGINAŁY - BO TO SĄ ZWYKŁE OKNA PLASTIKOWE (KUP, A ZOBACZYSZ RÓŻNICĘ - W OBJĘTOŚCI SWOJEGO PORTFELA) i łaskawie prosić o pomoc w prostowaniu czegoś co się wygieło pod wpływem działania promieni słonecznych bo (prawdopodobnie):
- zostały zastosowane zbyt cienkie wzmocnienia nie dostosowane do długości elementu i koloru profila
- profil jest cieniutki lub jego skład chemiczny powoduje bardzo duże przyrosty długości
- zastosowana okleina nie posiada właściwości obniżających nadmierne nagrzewanie się profili pod wpływem promieniowania słonecznego - czyli jest najtańsza
- są żle dokręcone wzmocnienia - zbyt rzadko lub za ścisło/luźno
- zostały źle wyszklone
- zostały źle zamontowane przez AUTORYZOWANEGO DYSTRYBUTAORA FIRMY
itd itp
INNYMI SŁOWY SĄ DO D.. - WYMIANY
A ty człowieku, albo się wstydzisz przed sąsiadami, że przepłaciłeś i jak przyjadą wymieniać to co powiesz ?! albo nie masz tego z czego się robi omlety.
Zyczę sukcesów w prostowaniu ... najlepiej kręgosłupa.
No to dałeś mi teraz do myślenia. :x

To powiedz mi teraz jak mam poznać że wzmocnienie jest zbyt cienkie do długości elementu albo że okna zostały źle wyszklone albo że okleina jest z tych najtańszych.

Ja sam tego nie potrafię odróżnić.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » śr wrz 16, 2009 10:18 pm

Nikt więcej nie skomentuje mojego podparcia okien.

Czy jest jakieś ryzyko przemarzania wylewki przez metalową konstrukcję - część tego skośnego wspornika będzie leżała bezpośrednio w wylewce.

Warto tak kombinować czy może lepiej nabić poszerzenia dolne i przekręcić je od góry, obawiam się tylko jednego czy poszerzenie dolne będzie w stanie wyprostować i utrzymać okno w linii prostej. Jak widzę jakie naprężenia powstają na ramie to przyznam się że mam wątpliwości.

Gregory66
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Gregory66 » czw wrz 17, 2009 12:46 am

Witajcie,

Jestem czytelnikiem forum oknonet'u od dłuższego czasu. Bardzo zainteresował mnie obecny na tym forum temat związany z firmą Oknoplast, począwszy od okien dobroplast- Kraków skończywszy na wygiętych oknach ...

Najpierw ustosunkuję się do obecnego tematu - nie lubię zbytnio zbaczać z tematów ale pozwolę sobie na to pod koniec wypowiedzi.
Co do zdjęć ewidentnie widać, że błąd leży po obu stronach ... również klienta choć ten ze względu na swój poziom wiedzy i doświadczenia - przecież nie każdy Polak ma okazję wybudować kilka domów w swoim życiu ... - mógł nie zdawać sobie sprawy z konieczności przygotowania wylewki w miarę szybko po montażu okien.

Klient powinien być uświadomiony przez sprzedawcę o konieczności wylania wylewki lub zastosowania stosownych poszerzeń ramy ze stalą w komorze. Jeśli sprzedawca nie poinformował klienta o tym fakcie powinien wziąć odpowiedzialność finansową przynajmniej 50/50 z klientem, który również powinien zapoznać się z kartą gwarancyjną gdzie producenci zawsze zamieszczają stosowne informacje dotyczące również sposobu montażu stolarki.

Szukajmy odpowiednich rozwiązań dla klienta zamiast obarczać winą producenta, który właściwie o niczym nie wie.
Moja rada : proszę wykonać ramę i przemontować skrzydła, które mam nadzieję nie zdążyły się odkształcić trwale

Drugi temat poboczny : " Po co przepłacać " otóż większość osób wyrażających podobne opinie na temat firmy X lub Y oferuje moim zdaniem produkty firm doskonale znanych przez wszystkich Dobroplast i Drutex ( tą drugą traktując chyba jako markę premium ) nie komentuję tego miałem przyjemność poznać się na nich moje zdanie zachowam dla siebie nie zamierzam zachwalać ani obrażać niczyich produktów, wszyscy doskonale wiemy na jakie rzeczy należy zwracać uwagę przy sprzedaży okien... klienci doceniają jedną markę za korzystną cenę natomiast inni za jakość oraz pewność. Nie jestem po stronie żadnych z nich, ale uszanujmy fakt, że istnieją takie firmy.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników jednocześnie mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.
Klient nasz Pan i niech tak pozostanie ( Radzę wymienić ramę )

Grzegorz.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » czw wrz 17, 2009 8:47 am

Gregory66 pisze: Szukajmy odpowiednich rozwiązań dla klienta zamiast obarczać winą producenta, który właściwie o niczym nie wie.
Moja rada : proszę wykonać ramę i przemontować skrzydła, które mam nadzieję nie zdążyły się odkształcić trwale
Producent czyli Oknoplast wie o wszystkich z oficjalnej reklamacji.

Telefonicznie bez oględzin okien na miejscu Oknoplast stwierdził że wygięte okna są spowodowane nieprawidłowym montażem okien
i zalecił zdemontowanie okien i ponownym montaż tego samego okna z tą samą ramą tylko prawidłowo zamontowaną.

Jedni z Was piszą że ramę można wyprostować i dobrze umocować inni że trzeba wymieniać.

Jeżeli można ramę wyprostować to chciałbym to zrobić tak jak na zdjęciach wyżej.

Pozostaje cały czas nie rozstrzygnięty problem czy ramę trzeba wymienić czy nie.
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 9:48 am przez odaro, łącznie zmieniany 1 raz.

JK
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: JK » czw wrz 17, 2009 9:13 am

Odaro

możesz mi podać wymiar tego balkonu ??
Kierunek branży stolarki okiennej: Niestety jeden : DNO

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » czw wrz 17, 2009 9:58 am

JK pisze:Odaro

możesz mi podać wymiar tego balkonu ??
To nie jest jeden balkon ale 6 sztuk.

To na zdjęciach okno ma wymiary 1790x2300mm (szer x wys) z ruchomym słupkiem. Są dwa takie okna.

Największe okno ma wymiary 2700x2300mm tutaj jest jeden fix i ruchomy słupek.

To okno jest najbardziej wygięte do środka 12mm ale uwaga też było wygięte do dołu (dlaczego tego nie potrafię zrozumieć)

Na razie to okno jest tymczasowo podparte od dołu ale żeby ramę okna wyprostować trzeba było używać podnośnika samochodowego.
Dalej pozostaje problem wygięcia do środka.

Pozostałe okna to 2100x2480, 1500x2480, 1790x2380mm.

Muszę podjąć ostateczną decyzję czy demontować okna czy prostować. Jeżeli w przyszłości miałbym mieć dalej kłopoty z tymi oknami to wole je zdemontować teraz
Natomiast jeżeli po wyprostowaniu później okna będą szczelne i prawidłowo funkcjonować to wole je prostować.

OKNOPLAST-Kraków
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: OKNOPLAST-Kraków » czw wrz 17, 2009 1:00 pm

Szanowni Państwo

W imieniu firmy OKNOPLAST-Kraków chciałbym poinformować wszystkich czytających to form, że działania zmierzające do poprawienia montażu okien są wynikiem rozmów z klientem, który wolałby uniknąć konieczności demontażu okien (szpalety są obrobione od wewnątrz). Rozwiązania przedstawione na zdjęciach przez naszego klienta zostały przez nas zaakceptowane, z drobnymi uwagami dotyczącymi odpowiedniego zaizolowania wsporników oraz konieczności ich mocowania do ościeżnicy.

Firma OKNOPLAST- Kraków w każdej sytuacji wspiera swoich klientów, nie uchylamy się od odpowiedzialności za nasze produkty, jeżeli nasz klient zaakceptuje wymianę ościeżnic jesteśmy gotowi wykonać nowe ościeżnice, zdemontować okna i dokonać koniecznych napraw szpalet wewnętrznych.

Pozdrawiam

Przemysław Serwin

JK
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: JK » czw wrz 17, 2009 2:17 pm

Odaro,

jeśli na całej szerokości okna jak przyłożysz łatę nie ma szpary pomiędzy łatą a ramą możesz to pozostawić.

Jednak z mojego doświadczenia (miałem podobny przypadek) radziłbym wymianę uszkodzonych ram na tym etapie. U mnie klient też nie chciał wymienić ram na tym etapie budowy i zakończyło się to wymianą ram jak już mieszkał w domku :(

Jednak nie widziałem na żywo twojego domu i twoich okien, więc moja opinia dotyczy tylko tutejszego opisu.

Pozdrawiam

PS: Jeśli chcesz jakieś szczegóły to napisz PW z numerem tel do siebie.
Kierunek branży stolarki okiennej: Niestety jeden : DNO

kubuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kubuś » czw wrz 17, 2009 7:38 pm

Widzę,że Pan dalej upiera sie na wykonanie podmurowania pod balkonami,już 3 tygodnie na forum były sugestie zeby
wykonać podmurówkki.Zacchwilę będzie listopad ,rok od montażu i na zime pewnie zastawi styropianem dziury pod oknami.
Nawt jakby wymienili ramę to pewnie tez by się wygieła bo by niebyło do czego zamocować progu.Na drogie okna stać ale na parę cegieł.taczke piasku
i trochę cementu to zabrakło.

Pewnie naraże się tą wypowiedzią.

ototo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ototo » czw wrz 17, 2009 9:26 pm

Witam Wszystkich!

Mam jak najlepsze chęci, żeby Panu pomóc nie roztrząsając czyjej to są firmy okna i co za pseudo-montażyści to robili.
Po prostu nie moge na to patrzeć. Nie rozumiem tych wszystkich fachowców, którzy mówią o jakiejś wylanej posadzce przed montażem tych drzwi, o jakichś podmurowaniach pod drzwiami, etc (a gdzie mostki termiczne, gdzie odpowiednia izolacja posadzek zewnetrznej i wewnetrznej, gdzie odpowiednia kolejność).
Dobrze nawet Pan kombinował z tymi wspornikami, tylko, że te wsporniki (lub ewentualnie poszerzenia zblokowane do wylewki wstępnej), to powinny być zamontowane przez montażystów.
Ale do rzeczy. Po pierwsze Pisał Pan, że wygiete profile są w kilku oknach a widzę, że "walka" skupiła się na jednym ruchomym słupku. Więc jeśli chodzi o całą stolarkę wszystkie wygiecia może Pan naprawić stosując montaż nie na kotwę, ale na wkręty ościeżnicowe WO np.: takie- http://www.ejot.pl/4,technika_okienna,oferta.htm , bo widzę ze zdjeć, że struktura ściany będzie 2-warstwowa szczelinówka +styropian/wełna. Proszę ponacinać piankę PUR, żeby dostac się do kotew i "uwolnić" ramy odpinając kotwy (nie sądzę , żeby takim mistrzom chciało się je przykręcać do ramy) i odpowiedno ustawiać na nowo stolarkę z pomocą WO. Z tego co widziałem, niektóre okna stoją na wieńcu, czyli dolną ramę może Pan też bez problemu "naciągnąć" odpowiedniej długości WO. Ponadto do tego nieszczęsnego balkonu może Pan zastosować 3 wyjścia: 1-poszerzenie nabić od dołu (najlepiej ze wzmocnieniem stalowym) i przymocować np.: za pomocą kątowników "naciągając" odpowiednio dół ramy (pamiętając również o odpowiednim mocowaniu po całym obwodzie za pomocą WO), 2- pozostawić Pana konstrukcję poprawiając pozostałe ustawienie (nie jest zła), 3- można zastosować jeszcze gęściej podpory montażowe (które obligatoryjnie powinni mieć mistrzowie od montażu a nie szukać cegieł na budowie) do kupienia np.: tu- http://www.heicko.pl/ -zakładka Elementy łączące i montażowe.

Mam nadzieję, że jakoś pomogę. Sorry za reklamę niektórych firm, ale może to komuś ułatwi życie w przyszłości albo da do myślenia.

Wiem, że będzie teraz jeszcze mnóstwo komentarzy, ale ja chciałem tylko Panu pomóc. Jeśli będą jeszcze jakieś pytania z Pana strony, to służę na PW.

Pozdrawiam

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » czw wrz 17, 2009 9:52 pm

JK pisze:Odaro,

jeśli na całej szerokości okna jak przyłożysz łatę nie ma szpary pomiędzy łatą a ramą możesz to pozostawić.

Jednak z mojego doświadczenia (miałem podobny przypadek) radziłbym wymianę uszkodzonych ram na tym etapie. U mnie klient też nie chciał wymienić ram na tym etapie budowy i zakończyło się to wymianą ram jak już mieszkał w domku :(

Jednak nie widziałem na żywo twojego domu i twoich okien, więc moja opinia dotyczy tylko tutejszego opisu.

Pozdrawiam

PS: Jeśli chcesz jakieś szczegóły to napisz PW z numerem tel do siebie.
Poszło na priva

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » czw wrz 17, 2009 9:59 pm

kubuś pisze:Widzę,że Pan dalej upiera sie na wykonanie podmurowania pod balkonami,już 3 tygodnie na forum były sugestie zeby
wykonać podmurówkki.Zacchwilę będzie listopad ,rok od montażu i na zime pewnie zastawi styropianem dziury pod oknami.
Nawt jakby wymienili ramę to pewnie tez by się wygieła bo by niebyło do czego zamocować progu.Na drogie okna stać ale na parę cegieł.taczke piasku
i trochę cementu to zabrakło.

Pewnie naraże się tą wypowiedzią.
Po pierwsze czekałem na jakąkolwiek odpowiedź po złożeniu oficjalnej reklamacji?

Po drugie czego będzie się ta podmurówka trzymać jak postawimy jedną warstwę pustaków na papie termozgrzewalnej no i co z mostkiem termicznym pod oknem.

Nie... nie naraziłeś się tą wypowiedzią. Przyjmuje każdą konstruktywną krytykę. :)
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 10:49 pm przez odaro, łącznie zmieniany 1 raz.

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » czw wrz 17, 2009 10:44 pm

ototo pisze:Witam Wszystkich!

Mam jak najlepsze chęci, żeby Panu pomóc nie roztrząsając czyjej to są firmy okna i co za pseudo-montażyści to robili.
Po prostu nie moge na to patrzeć. Nie rozumiem tych wszystkich fachowców, którzy mówią o jakiejś wylanej posadzce przed montażem tych drzwi, o jakichś podmurowaniach pod drzwiami, etc (a gdzie mostki termiczne, gdzie odpowiednia izolacja posadzek zewnetrznej i wewnetrznej, gdzie odpowiednia kolejność).
Dobrze nawet Pan kombinował z tymi wspornikami, tylko, że te wsporniki (lub ewentualnie poszerzenia zblokowane do wylewki wstępnej), to powinny być zamontowane przez montażystów.
Bardzo dziękuje Panu za chęć pomocy i to pomocy jak widzę na profesjonalnym poziomie.
ototo pisze: Ale do rzeczy. Po pierwsze Pisał Pan, że wygiete profile są w kilku oknach a widzę, że "walka" skupiła się na jednym ruchomym słupku.
Walka trwa na razie na jednym oknie żeby sprawdzić czy takie rozwiązanie będzie prawidłowe.
ototo pisze: Więc jeśli chodzi o całą stolarkę wszystkie wygiecia może Pan naprawić stosując montaż nie na kotwę, ale na wkręty ościeżnicowe WO np.: takie- http://www.ejot.pl/4,technika_okienna,oferta.htm , bo widzę ze zdjeć, że struktura ściany będzie 2-warstwowa szczelinówka +styropian/wełna. Proszę ponacinać piankę PUR, żeby dostac się do kotew i "uwolnić" ramy odpinając kotwy (nie sądzę , żeby takim mistrzom chciało się je przykręcać do ramy) i odpowiedno ustawiać na nowo stolarkę z pomocą WO.
Na szczęście wygięcie dotyczy tylko dolnej ramy. Pozostałe części ramy są proste i mam nadzieje że nie będę musiał ich także prostować.
ototo pisze: Z tego co widziałem, niektóre okna stoją na wieńcu, czyli dolną ramę może Pan też bez problemu "naciągnąć" odpowiedniej długości WO.
Tylko że Oknoplast nie zaleca wiercenia przez dolną ramę bo może tędy wnikać woda do profilu i chyba powodować rdzewienie stalowego wzmocnienia.

Tak sobie tylko myślę że jak pada deszcze to okna raczej się zamyka to skąd dostanie się tam tyle wody że aż zacznie korodować stalowe wzmocnienie profilu.
ototo pisze: Ponadto do tego nieszczęsnego balkonu może Pan zastosować 3 wyjścia: 1-poszerzenie nabić od dołu (najlepiej ze wzmocnieniem stalowym) i przymocować np.: za pomocą kątowników "naciągając" odpowiednio dół ramy (pamiętając również o odpowiednim mocowaniu po całym obwodzie za pomocą WO)
Dopytam się bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Należałoby nabić od spodu poszerzenie dolne i przykręcić je od góry za pomocą WO? Czy tak?
ototo pisze: , 2- pozostawić Pana konstrukcję poprawiając pozostałe ustawienie (nie jest zła),
A jak by Pan ocenił w mojej konstrukcji czy jest jakieś ryzyko przemarzania wylewki. Część tego skośnego wspornika będzie bezpośrednio pogrążona w samej wylewce a tylko dolna część w styropianie.

Druga wątpliwość to korozja galwaniczna na styku aluminium i stali. Ten element wystający na zewnątrz jest aluminiowy reszta ze stali ocynkowanej
ototo pisze: 3- można zastosować jeszcze gęściej podpory montażowe (które obligatoryjnie powinni mieć mistrzowie od montażu a nie szukać cegieł na budowie) do kupienia np.: tu- http://www.heicko.pl/ -zakładka Elementy łączące i montażowe.
Fajne są to podpory montażowe szkoda że nie wiedziałem o ich istnieniu wcześniej. A przeszukałem całą sieć internetową i googlowanie też nic nie pomogło.

ototo pisze: Mam nadzieję, że jakoś pomogę. Sorry za reklamę niektórych firm, ale może to komuś ułatwi życie w przyszłości albo da do myślenia.

Wiem, że będzie teraz jeszcze mnóstwo komentarzy, ale ja chciałem tylko Panu pomóc. Jeśli będą jeszcze jakieś pytania z Pana strony, to służę na PW.

Pozdrawiam
Jeszcze raz dziękuje Panu.

ototo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ototo » pt wrz 18, 2009 8:10 pm

ototo napisał(a):
Z tego co widziałem, niektóre okna stoją na wieńcu, czyli dolną ramę może Pan też bez problemu "naciągnąć" odpowiedniej długości WO.

Tylko że Oknoplast nie zaleca wiercenia przez dolną ramę bo może tędy wnikać woda do profilu i chyba powodować rdzewienie stalowego wzmocnienia.

Tak sobie tylko myślę że jak pada deszcze to okna raczej się zamyka to skąd dostanie się tam tyle wody że aż zacznie korodować stalowe wzmocnienie profilu.
Niech nie przesadzają w tym Oknoplaście, ponieważ można zasilikonować pod zaślepkę WO i nigdy tam żadnej wody nie będzie, z resztą w komorze wrębowej jest to zazwyczaj śladowa ilość wody z przecieków(no chyba, że w tej stolarce zamierza się woda przelewać -oczywiście żart), więc szybciej wyschnie niż podpłynie pod WO. W takim wypadku to producenci przykręcajacy słupki stałe mechanicznie nie mogą stosować wkrętów, bo też woda spowoduje korozję wzmocnienia (nie kojarzę, ale może się okazać, że Oknoplast tak właśnie skręca słupki :lol: ). Nie słuchać, wiercić, wkręcać WO, silikonować i zaślepka i po strachu. Np.: niemieccy odbiorcy, życzą sobie, by im przygotowywać ramy do montażu już na etapie produkcji i wtedy cała rama po obwodzie jest wiercona, więc nie zawraca sobie Pan głowy takimi poradami.
ototo napisał(a):
Ponadto do tego nieszczęsnego balkonu może Pan zastosować 3 wyjścia: 1-poszerzenie nabić od dołu (najlepiej ze wzmocnieniem stalowym) i przymocować np.: za pomocą kątowników "naciągając" odpowiednio dół ramy (pamiętając również o odpowiednim mocowaniu po całym obwodzie za pomocą WO)

Dopytam się bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Należałoby nabić od spodu poszerzenie dolne i przykręcić je od góry za pomocą WO? Czy tak?
Tak, należy nabić od spodu poszerzenie, można je przykręcić dodatkowo wkrętami od góry i zablokować w odpowiednim ustawieniu katownikami (tak, żeby dolna rama nagięła sie tak jak Pan oczekuje)
ototo napisał(a):
, 2- pozostawić Pana konstrukcję poprawiając pozostałe ustawienie (nie jest zła),

A jak by Pan ocenił w mojej konstrukcji czy jest jakieś ryzyko przemarzania wylewki. Część tego skośnego wspornika będzie bezpośrednio pogrążona w samej wylewce a tylko dolna część w styropianie.

Druga wątpliwość to korozja galwaniczna na styku aluminium i stali. Ten element wystający na zewnątrz jest aluminiowy reszta ze stali ocynkowanej
Nie będzie żadnego ryzyka przemarzania wylewki, ponieważ i tak muszą być odizolowane posadzki zewnętrzna od wewnętrznej przez posadzkarzy (profesjonalnych). Poza tym załóżmy że do dolnej krawędzi ramy jest 20cm, listwa progowa pod balkonem ma pewnie około 3cm, a Pan przykręcił ten skośny wspornik praktycznie w płaszczyźnie listwy, więc jeśli styropianu będzie około 12cm, wylewka pod podłogę 5-6cm i póżniej parkiet czy gres, etc, to może Pan w wylewce wyciąć (wydłubać) rowek wokół wspornika i zapianować go (resztę przykryje podłoga).

Jeżeli chodzi o korozję galwaniczną, to może Pan przejść na wsporniki stalowe np.:http://www.heicko.pl/ zakładka Elementy łączące i montażowe -Łącznik kątowy lub zastosować w Pana konstrukcji jakąś przekładkę z PVC lub zostawić to tak jak jest ponieważ prawdopodobnie nie dożyję skorodowania tych elementów a mam dopiero około 30 lat :D i mam zamiar jeszcze trochę pożyć.

W razie pytań proszę podać swój telefon na priva, to coś więcej mogę Panu pomóc.

Wszystko będzie dobrze, jak Pan podejdzie do tego z głową a jak na razie, to widać, że jest Pan lepszy w technice montażu od tych mistrzów co to montowali (jeśli te patenty ze wspornikami są Pana dziełem -a myślę, że tak).

Nie trzeba żadnych nowych ram, trzeba tylko odpowiednio zamontować (poprawić) istniejące elementy. Wszystko jest do zrobienia. Jak widać Oknoplast podszedł do sprawy właściwie, więc jak wyślą do Pana kogoś myślącego, to wszystko do uratowania.

Pozdrawiam serdecznie

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » pt wrz 18, 2009 9:01 pm

ototo pisze:
Nie będzie żadnego ryzyka przemarzania wylewki, ponieważ i tak muszą być odizolowane posadzki zewnętrzna od wewnętrznej przez posadzkarzy (profesjonalnych). Poza tym załóżmy że do dolnej krawędzi ramy jest 20cm, listwa progowa pod balkonem ma pewnie około 3cm, a Pan przykręcił ten skośny wspornik praktycznie w płaszczyźnie listwy, więc jeśli styropianu będzie około 12cm, wylewka pod podłogę 5-6cm i póżniej parkiet czy gres, etc, to może Pan w wylewce wyciąć (wydłubać) rowek wokół wspornika i zapianować go (resztę przykryje podłoga).
Mam od 20 do 22,5 cm na chudziakiem (mierzone niewelatorem) bo jak się okazało pomiar okien też okazał się kolejną wpadką ekipy.
Dobrze że okna tarasowe każde jest w innym pomieszczeniu bo inaczej by było widać jedno okno jest wyżej a drugie niżej.

Tak jak jest teraz zamocowany ten skośny wspornik to i przy założeniu że będzie 10cm styropianu to w odległości 10cm od listwy montażowej góra skośnego wspornika będzie zanurzona w wylewce.

Po drugie stronie okna ma być taras ziemny z kostki brukowej. Mogę na zewnątrz dać styrodur tylko co na to brukarze będą narzekać że styrodur im przeszkadza.

ototo pisze: Jeżeli chodzi o korozję galwaniczną, to może Pan przejść na wsporniki stalowe np.:http://www.heicko.pl/ zakładka Elementy łączące i montażowe -Łącznik kątowy lub zastosować w Pana konstrukcji jakąś przekładkę z PVC lub zostawić to tak jak jest ponieważ prawdopodobnie nie dożyję skorodowania tych elementów a mam dopiero około 30 lat :D i mam zamiar jeszcze trochę pożyć.
A folia budowlana o grubości 0,2mm będzie dobra jako przekładka.

Element aluminiowy i stalowy są ze sobą skręcone srubami

ototo pisze: Nie trzeba żadnych nowych ram, trzeba tylko odpowiednio zamontować (poprawić) istniejące elementy. Wszystko jest do zrobienia. Jak widać Oknoplast podszedł do sprawy właściwie, więc jak wyślą do Pana kogoś myślącego, to wszystko do uratowania.
Tak przysłali tę ekipę która montowała te okna 8)

ototo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ototo » pt wrz 18, 2009 9:36 pm

odaro pisze:Mam od 20 do 22,5 cm na chudziakiem (mierzone niewelatorem) bo jak się okazało pomiar okien też okazał się kolejną wpadką ekipy.Dobrze że okna tarasowe każde jest w innym pomieszczeniu bo inaczej by było widać jedno okno jest wyżej a drugie niżej. Tak jak jest teraz zamocowany ten skośny wspornik to i przy założeniu że będzie 10cm styropianu to w odległości 10cm od listwy montażowej góra skośnego wspornika będzie zanurzona w wylewce. Po drugie stronie okna ma być taras ziemny z kostki brukowej. Mogę na zewnątrz dać styrodur tylko co na to brukarze będą narzekać że styrodur im przeszkadza.
To moze inaczej, żebyśmy sie zrozumieli, proszę "otulić" pianka PUR ten skośny wspornik i śrubę rzymską przed wylaniem wylewki na styropianie (po prostu w obrębie wspornika i śruby ma byc pianka a nie beton wylewki), to jest niewielka szerokość więc na stąpanie po posadzce nie będzie to miało wpływu. Proszę też pamiętać, że to jest po stronie wewnętrznej, więc nic wielkiego tam nie grozi. Proszę odizolować posadzki pod całą płaszczyyzną drzwi np za pomocą wspomnianego styroduru i dać odpowiednie izolacje pionowe. Dla brukarzy nic nie będzie przeszkadzać, bo powinien pan to zrobić na głębokość ramy okna.
odaro pisze:A folia budowlana o grubości 0,2mm będzie dobra jako przekładka. Element aluminiowy i stalowy są ze sobą skręcone srubami
Jeśli Pan złoży tą folię na kilka zakładów, to może być i tak. Proszę wiec rozkręcić wspornik i przełożyć odpowiednioą podkładką jeśli Panu na tym mocno zależy.
odaro pisze:Tak przysłali tę ekipę która montowała te okna
Nie wierzę, ale może to też jest jakiś sposób, żeby się zrehabilitować. Każdemu może się zdażyć słabszy dzień, więc należy im dać druga szansę.

pzdr

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » pn wrz 21, 2009 9:22 am

Znacie może jakiś dobry serwer do hostingu zdjęć.

Niestety zdjęcia są niewidoczne bo został przekroczony limit transferu na Fotosik.pl.

Chyba była taka duża oglądalność tych zdjęć.

Spahis
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Spahis » pn wrz 21, 2009 4:38 pm

jo produkuja na chińskim supersztywnym profilu,
takie cuda to NIE MAJA PRAWA SIĘ ROBIĆ- nie maja :evil:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn wrz 28, 2009 8:02 pm

odaro pisze:Znacie może jakiś dobry serwer do hostingu zdjęć.

Niestety zdjęcia są niewidoczne bo został przekroczony limit transferu na Fotosik.pl.

Chyba była taka duża oglądalność tych zdjęć.
Od tygodnia nic Pan nie napisał , czyżby problem ustąpił ?

KAT
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: KAT » śr wrz 30, 2009 3:50 pm

Moje przemyślenia na temat niewyuczalności większości ludzi tutaj się potwierdzaja, facet nie podmuruje tych dziur od spodu okien chociaż i tak to kiedyś musi zrobić,kombinuje jakieś dzwignie dokreca a jak okien nie przykręci w dół porządnym dyblem to i tak gówno z tego będzie

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » śr wrz 30, 2009 4:41 pm

KAT pisze:Moje przemyślenia na temat niewyuczalności większości ludzi tutaj się potwierdzaja, facet nie podmuruje tych dziur od spodu okien chociaż i tak to kiedyś musi zrobić,kombinuje jakieś dzwignie dokreca a jak okien nie przykręci w dół porządnym dyblem to i tak gówno z tego będzie
Dół ościeżnicy jest 22,5cm na chudziakiem bardzo proszę abyś wskazał mi dyble o takie długości i do tego trzeba doliczyć około 3cm na zaktowienie w betonie oraz 7cm na wysokość ramy.
Razem wychodzi nam 32,5cm długości dybla.

ototo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ototo » śr wrz 30, 2009 6:25 pm

KAT pisze:Moje przemylenia na temat niewyuczalności większości ludzi tutaj się potwierdzaja
-zgadza się KAT jesteś niewyuczalny
KAT pisze:facet nie podmuruje tych dziur od spodu okien chociaż i tak to kiedyś musi zrobić
-Człowieku co Ty chcesz tam murować pod ramą drzwi tarasowych? Tam nie ma być prawa żadnego podmurowania. Dokształć się trochę, a później dopiero dyskutuj.
KAT pisze:kombinuje jakieś dzwignie dokreca
-przynajmniej ma świadomość jak to powinno zostać zrobione (w przeciwieństwie do Ciebie)
KAT pisze:a jak okien nie przykręci w dół porządnym dyblem to i tak gówno z tego będzie
-ręce opadają...ja to na miejscu odaro bym Cię zaprosił, żebyś mi pokazał jak Ty dyblujesz takie coś, żeby nie było gó.na

pozdrawiam

odaro
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: odaro » pt paź 02, 2009 11:27 am

Ejot ma w swojej ofercie wkręty ościeżnicowe

http://www.ejot.pl/4,technika_okienna,oferta.htm

ale też ma nowe dyble

http://www.ejot.oknonet.pl/ejot/news2.htm

Czy te nowe dyble mają jakąś przewagę na wkrętami ościeżnicowymi.

Awatar użytkownika
Gargamel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Gargamel » sob paź 10, 2009 1:43 pm

No to sobie poczytałem różne opinnie i sposoby naprawy , jak dla mnie to lubicie sobie stwarzac same problemy. Osobiscie ja mam dosc prozaiczne rozwiazanie : by zlikwidowac ugiecie ramy do dołu wystarczy dociac odpowiedniej długosci podpory np. profil poszezajacy i wsunac w pionie pod ramę co 50 cm. Dlaczego profil ? bo nie bedzie argumentu ze bedzie mostek cieplnny a jak go postawimy w pionie to nie bedzie tez argumentu ze nie wytrzyma obciazenia. Jesli chodzi o wygiecie ramy do srodka czy na zewnątrz to sprawa jest jeszcze banalniejsza , przy wylewaniu posadzki wystaczy ustawic ramę( nacignąć do srodka czy na zewnatrz i odczekac 1-2 dni az posadzka stwardnieje i pozamiatane . na zdjeciu widac ze są zapięte kotwy a one własnie po zabetonaowaniu nie pozwolą na przeuniecie sie ramy do srodka czy na zewnatrz. Jak ktos sie bedzie pytał dalej o izolacje pod ramą to odarazu odpowiem , styronian , styrodur , czy nawet twarda wełna mineralna , to juz do wyboru a wiadomo ze rama takich drzwi jest zatopina w wylewce lub beton podchodzi pod ramę w tym przypadku do listwy podparapetowej . Niestety nie widze innych fotek ale podejrzewam ze w pozostałych przypadkach tez takie roziazanie by zdało egzamin nawet tam gdzie nie bedzie wylewki bo kotwy naciagną a podpory zlikwidują ugiecie do dołu. Ot i to miałem do powiedzenia . pozdrawiam

Krzysiek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Krzysiek » pn sty 03, 2011 2:40 pm

Z całą pewnością winę ponosi nie producent, ale montażysta! Taki montaż urąga wszelkim zasadom!!!
Krzysztof Hnatów, Deceuninck Polska Sp. z o.o.

marcin75
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wygięte okna z OKNOPLAST

Post autor: marcin75 » czw cze 06, 2019 4:07 pm

W razie dalszych problemów warto zapisać sobie kontakt do https://www.naprawa-okien.com/
Świetni fachowcy od okien.

berewit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: berewit » ndz cze 09, 2019 7:59 pm

Szczerze mówiąc jestem w szoku po tym co czytam. Mam okna z Oknoplastu sam już 5 lat, a moi teściowe mają od nich okna około 15 lat. Nasze okna są super, na prawdę jak się je umyje przy okazji mycia szyb to jak nowe, a okna teściów też wyglądają dobrze jak na te lata i przede wszystkim nic się nie odkształciło u nich, a jedna ściana domu jest mocno nasłoneczniona w ciągu dnia i mimo to ramy nie utraciły pierwotnego kształtu. Jeśli zauważyłeś, że coś się dzieje z oknami to powinieneś zgłosić to do producenta. Masz lub miałeś gwarancje na te okna, my mamy 7 lat na elementy stolarki więc gdyby się coś działo to byśmy zgłosili. Jednak zarówno my jak i teściowe nie mamy zastrzeżeń. Dobre okna PCV.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”