Wynagrodzenie montażysty

wnucuś
Czytelnik
Czytelnik

Wynagrodzenie montażysty

Post autor: wnucuś » śr wrz 02, 2009 10:41 am

Witam.
Mam pytanie ,czy wynagrodzenie na jednego montażystę 20% od pobieranej usługi montaowej to jest dużo czy mało.

np.surówka 25zł/mb, wymiana 40zł/mb.

Może ktoś powie jak się rozlicza z montażystami.

oknoAD

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Re: Wynagrodzenie montażysty

Post autor: Saperos » śr wrz 02, 2009 12:21 pm

Jak mu tyle płacisz za 1mb to powinien być zadowolony , mogę u Ciebie pracować mam samochód do przewożenia okien i cały sprzęt do montażu i 5 osobową brygadę:)

marwil
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marwil » śr wrz 02, 2009 12:47 pm

wow !!!! jak dla mnie to jest bardzo dużo !! sam nie biorę takiej kasy za montaż
marwil

wnucuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wnucuś » śr wrz 02, 2009 5:35 pm

Dla jasności to 25zł,40zł za mb to ja biorę za montaż on ma z tego 20%

marwil
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marwil » śr wrz 02, 2009 8:22 pm

Jeżeli od takiej kwoty ma 20% - to jest to bardzo mało . Policz sobie od 40 zł za mb- ma tylko 8 zł - ja swoim montażystą , gdzie dostawali samochód i wszystkie materiały moje 5 lat temu płaciłem 10 zł za mb przy pełnym montażu , teraz mają płacone za godzinę
marwil

wnucuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wnucuś » czw wrz 03, 2009 8:12 am

Średnio dziennie wychodzą ok 160-180zł na łepka, a przy surówce nawet do 340zł na łepka

W wyposażeniu samohcod,narzędzia i materiały do montażu
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2009 5:50 pm przez wnucuś, łącznie zmieniany 2 razy.

oknoAD

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Saperos » czw wrz 03, 2009 1:04 pm

To żeby zarobić 170 zł na łebka 2 osobowa brygada musiała by zrobić dziennie np 6 okien O38 po 7mb każde, daje nam to 42mb obwodu ,42x8 mają 336 zł . no ale raczej w mieszkaniach (blokach nie ma tylu tak dużych okien. a w domu przy wymianie 2 osoby ciężko mieli by się wyrobić przy pełnym montażu (ewentualne parapety).
Tobie za to po odjęciu kosztów zostaje jakieś 20 zł na mb czyli masz na czysto 840zł .
Dobry z Ciebie wyzyskiwacz:)
Jestem tylko ciekawy czy to są twoi pracownicy czy firma podwykonawcza.

marwil
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marwil » czw wrz 03, 2009 4:02 pm

Trudno mi uwierzyć , że przy kwocie 20% zarabiają ąż takie pieniądze jak piszesz , więć albo się pomyliłeś albo panowie pracują 24h ???
marwil

wnucuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wnucuś » czw wrz 03, 2009 6:07 pm

Saperos policz średniej wielkiści domek, montaż surówka ok.75mbx25zł=1875x20%=375zł

Wymianka np.2 zestawy balkonowe 146x143+86x230 24,2x40zł=968x20%=193,60zł

zamontować 14-16 okien w stanie surowym w ciągu dnia to jest normalne.tak jak wymienić 2 zestawy balkonowe, pracują tylko od 8-17

Miałem takich co robili na godziny 2 półtorówki wymieniali 12,5 godz.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » czw wrz 03, 2009 9:46 pm

We dwuch 16 okien np. w ceramice, w tym załadunek i rozładunek + rozniesienie itp historie z tym związane, trzeba wliczyć jakieś przerwy. No to musza ostro zapitalać i gdzie ta dokładność.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt wrz 04, 2009 11:42 am

Nie ma bardziej realnego rozliczenia z montazystami jak za mb. Ale 20% dla montażysty to mało.. chociaz zalezy jak rozliczasz resztę..
Powiem inaczej - 20 % prowizji z montażu dla sprzedawcy to dużo.

nowicjusz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: nowicjusz » pt wrz 04, 2009 1:17 pm

Witam na forum, jestem tu nowy i mam takie pytanko jakie są u Was średnie ceny montażu i jak u Was wygląda sprawa z prowizją od montażu dla sprzedawcy tego montażu - czy Wasi sprzedawcy dostają prowizję tylko od okien czy od montażu też? Kto u Was mierzy okna? I jak w ogóle rozliczacie sprzedawców? Mają stałe pensje czy procenty od sprzedaży, a może część stałą i część prowizyjną? I jak się ma do tego sprzedany montaż?

stefan okno
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: stefan okno » pt wrz 04, 2009 3:26 pm

witam,wydaje mi się że wynagrodzenie za montaż podane w wypowiedziach, jest przesadnio zaniżone lub zawyżone moim zdaniem :w zależność od trudności montażu ja swoim montażystą płace od 30% do 35% wartości montażu na ekipę( materiały +sprzęt+ bus są moje) nie interesuje mnie czy montaż zrobią w 2 osoby czy w 3 osoby,ma być zrobiony zgodnie ze sztuką budowlaną i klient ma być zadowolony (zamontowany na stałe!!!) ma nas polecić innym.

Awatar użytkownika
Sonia1962
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Sonia1962 » pt wrz 04, 2009 8:58 pm

W jakim ja mieszkam rejonie kraju , u mnie za montaż od klienta biorą odpowiednio 15 zł+vat lub z obróbką 25 zł+vat :( a jak są płaceni montazysci to muszę sie dowiedzieć :oops:

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: Saperos » sob wrz 05, 2009 10:09 am

Pracowników powinno się nagradzać , za wyniki w pracy i zaangażowanie im więcej ja zarobię tym pracownik, powinna być proporcja wszystko powinno być obliczane od sprzedaży i dochodów z niej.

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » sob wrz 05, 2009 1:40 pm

Sonia1962 pisze:W jakim ja mieszkam rejonie kraju , u mnie za montaż od klienta biorą odpowiednio 15 zł+vat lub z obróbką 25 zł+vat :( a jak są płaceni montazysci to muszę sie dowiedzieć :oops:
,,,nie chciałbym chyba nawet widziec tej obróbki za 25zł netto (oczywiście mam nam myśli po skrzynkach)

Awatar użytkownika
Sonia1962
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Sonia1962 » sob wrz 05, 2009 9:53 pm

Chciałyś widzieć . Obróbka jest w porządku po skrzynkach również. Ja się zastanawiam tylko w jakim ja rejonie Polski mieszkam, że montaż właściciel ustalił tak tanio. A jest to woj. sląskie. :oops:

grzegorz197308
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: grzegorz197308 » ndz wrz 06, 2009 5:03 pm

sznowni zainteresowani, iesli chodzi o montazystów stolarki pcv alu itd to jest najbardziej wykorzystywana grupa społecznena dlaczego? a to - zapierdalaja od 7 do tad az skoncza ten zasrany montaz czyli 20 - 21 w sezonie płacone stawki głodowe czyli z metra lub na godzine za h 7 pln, z metra jako pracownik niema takiej opcji podwykonawca ma M+D+O=MAX 15PLN tak sie dzieje nie daleko szczecina-RENOMY FIRMIE NIE ZROBI SZEF CZY LUDZIE Z PRODUKCJI TYLKO MONTAZYSTA BO MA BEZPOSREDNI KONTAKT Z KLIJETEM NIECH CI PSEŁDO PRACODAWCY TO DOCENIA POZDRAWIAM MONTERÓW

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » ndz wrz 06, 2009 5:43 pm

wnucuś pisze:Dla jasności to 25zł,40zł za mb to ja biorę za montaż on ma z tego 20%
To dobrze jak robisz za taką kasę i masz do tego zamówienia. Ogólnie na rynku okiennym jest bagno jakiego indziej nie ma. Ostatnio zaproponowałem klientowi D+M+O po 30zł to się tylko na mnie spojrzał i nic nie powiedział, wziął wycenę i poszedł. Miał czelność jeszcze zadzwonić i próbować negocjować. Satysfakcjonowała go stawka 20zł/m bo najtańszą ofertę jaką miał to była po 21zł. Musiałem go odprawić do lamusa. Masakra co się dzieje, jak ktoś ma dól z robotą to schodzi z cen lub sam zapitala na mont. ludzi przecież trzeba utrzymać i za darmo by najlepiej zapier..... to by sie jeden z drugim cieszył. Lekarze tam kasują za 5 min wizyty po 120zl i maja to w dup.e.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz wrz 06, 2009 6:36 pm

Grzegorz: Dlaczego sam nie zaczniesz działać na własny rachunek - nikt nie zmusza Cię , byś był najemnym montażystą.

Łatwo liczyć czyjeś zyski - gorzej, gdy trzeba liczyć czyjeś koszty np. reklamacje po latach, albo utrzymanie firmy w czasie posuchy...

Mam do Was pytanie: Robi ktoś rozróżnienie przy płatności za montaż, gdy montowane są okna z PCV a potem z drzewa?

- Czy płacicie montażystom niezależnie od tego czy okna są z ALU PCV CZY TEŻ Z DRZEWA ?

Pozdrawiam.
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » ndz wrz 06, 2009 8:56 pm

Ja ustaliłem D+M na kwotę 18zł/mb. netto a za obróbkę 22zł/mb,ceny netto. I powiem szczerze że nie są to wysokie stawki gdzie 90% to okna skrzynkowe a pracownik ma stawkę godzinową.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Keon
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Keon » ndz wrz 06, 2009 9:30 pm

Witam, faktem jest że w rynku sprzedaży okien robi się totalne bagno, ale winę za to ponoszą tylko firmy prześcigające się w zaniżaniu cen dla klienta, ja działam od 7 lat i z roku na rok jest gorzej, klienci są tak rozpaskudzeni że traktują sprzedawców jak nic nie znaczące podmioty, nikt nie szanuje i nie chce słyszeć o dobrze wykonanej pracy za którą trzeba odpowiednio zapłacić, ukierunkowanie sprzedaży w kierunku najniższych cen i kosztów stało się powszechną dewizą. Kto za to ponosi odpowiedzialność ? My sprzedawcy i właściciele firm oraz system powszechnego chaosu w naszym kraju w którym to straganiarz handlujący mydłem czy wyrzucony z zakładu po 26-ciu latach pracy bezrobotny magazynier (z całym szacunkiem dla tych zawodów, to tylko przykłady… ) otwiera własną działalność za pieniądze z Urzędu Pracy i heya…wykończę konkurencję cenami !!! To właśnie stąd się biorą upokarzające stawki za montaż oraz tragicznie niskie marże, takie jednoosobowe pseudo-firmy psują nam wszystkim rynek do tego stopnia że przy stanie legalnego zatrudnienia kilku osób nie sposób z nimi konkurować, no chyba że „montując na samej piance” heh przez „chłopaków spod Delikatesów”. P.S. ja swoim montażystom płacę z pełnym ubezpieczeniem 10-12 zł/h a na surowych stanach 14zł/h samochód i narzędzia oczywiście moje, montaż wykonuję na profesjonalnych materiałach ale nie powiem niestety ile kasuje klienta, co niektórzy pewnie by nie uwierzyli… W każdym razie szanujcie się Panowie i Panie Okniarze bo jak tak dalej pójdzie to sami zapędzicie się w kozi róg …

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » ndz wrz 06, 2009 9:45 pm

Keon,zgodzę się z tobą. Tylko problem sięga głębiej,dużą winę za ten stan rzeczy ponosimy my sami,mali i średni producenci jak i handlowcy. Przyjdzie ci twój montażysta czy też pracownik twojego odbiorcy i powie,"wiesz pan,potrzebuję okno kupić ale najlepiej jak najtaniej, no to chlast mu z marży,masz tu cenę jeszcze netto i taki dorzuca góra 150 zł marży i montuje swojemu klientowi bez żadnych kosztów a klient się cieszy bo ma tanio i poleca takiego komuś innemu kto też potrzebuje kupić okna a my później siedzimy i biadolimy że ceny za montaż niskie a ktoś wrzuty robi w takich cenach że my po tyle kupujemy i etc."

Awatar użytkownika
HONEST99%
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: HONEST99% » sob wrz 12, 2009 5:38 pm

40zł/h (umowa zlecenie) pusty mur+dostęp do wszelkich udogodnień dotyczących montażu okien,hehe
Panowie montażyści pełen szacunek dla Was (mam na myśi ludzi którzy wiedzą ci robią) przestańcie dawać robić się w konia.
Pozdrawiam wszystkich normalnych.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » sob wrz 12, 2009 8:08 pm

Mrzonki Honest99%,mrzonki.

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » sob wrz 12, 2009 9:25 pm

Honest99%
Jasne ,ale to stawka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich:):):):):)
W Polsce za taką stawkę możesz czekać na następne zlecenie tyle czasu ile Ci zajmie droga do Z.E.A. na piechotę....tyłem,odmierzana tak zwanymi stopkami.Powodzenia:)

mironia25
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mironia25 » pn wrz 21, 2009 3:22 pm

POWIEM TYLE ZE MOI MONTAZYSCI MAJA PLACONE DNIOWKI 120ZL I MAJA DO ZROBIENIA 2 MONTAZE NIEWAZNE CZY TO BEDZIE 8 MALYCH OKIEN CZY DUZYCH MAJA TYLE SAMO KASY A JA NIE SIEDZE I NIE SPRAWDZAM CZY METROW SOBIE NIE DOPISALI POZRRAWIAM

Spahis
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Spahis » pn wrz 21, 2009 4:36 pm

u mnia robiom za micha - moje łukochane niewolniki :mrgreen:

monia
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: monia » pn lis 02, 2009 2:47 pm

Witam
Ja również proszę o opinie czy 50% dla Pana montażysty od kwot które płaci klient 16zł M, 25zł M+O, 35 zł D+M+O to dużo czy mało.
Mój pomiar, transport, rozładunek, materiały. Pana montażysty sprzęt nie interesuje mnie ile bierze pomocników.
Czy wykorzystuje Pana montażyste czy może to ja daję się robić w bambułko? :?

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn lis 02, 2009 3:19 pm

Oj mało płacisz swoim ludziom - chyba że to na czysto, po uwzględnieniu wszelkich podatków itp i jesli maja dużo pracy.. to znaczy że układ jest ok.
Jeśli chcą pracować tzn ze im się też opłaca.

monia
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: monia » pn lis 02, 2009 3:53 pm

Pan montażysta trudni sie wykończeniówką ma własną działalność gospodarczą do mnie przychodzi gdy trzeba jestem początkujacą firmą więc zamówień nie jest sporo stąd też było moje pytanie nie chce nikogo oszukiwać. Pieniążki wypłacam od razu po montażu Pan montażysta nie jest Vat-owcem więc wystawia mi tylko rachunek. Stawka którą ustaliłam wydawała mi sie uczciwa przy ostatnim montażu (D+M+O) 11 okien razem 61,58 mb dwa dni pracy 8 i 6 godzin (Montażysta + dwóch pomocników) wypłaciłam Panu montażyście 1170 zł (wyszło 19 mb) przypomnę że pomiar, transpor, rozładunek, materiał były moje okienka czekały już na Pana montażystę.

kubuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kubuś » pn lis 02, 2009 8:53 pm

Witam
monia .moim zdaniem płacisz dobrze,myślę,że jakośc wykonanywanych montaży jest ok.bo fachowcy którzy

robią wszystko nie zawsze robią dobrze.Liczy isę doświadczenie.Jabym podchodzil z ograniczonym zaufaniem do pracowników na zlecenie,

zabezpieczyłbym sie jakąś kwotą np. ok 2-3 tys w razie reklamacji co do montażu lub w razie zerwania wspólpracy z ich strony.

Sądze tob z własnego doświadczenia,ustalisz montaż a tu monterów niema i niema kontaktu i jesteś z reką w nocniku.

a niedaj Boże daj im mozliwośc rozliczania stolarki lub montażu z klientem to możesz zostać bez okien i pieniedzy.

Jareckimonter
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Jareckimonter » pn sie 10, 2015 8:39 pm

jestem nowy na tym forum ale jak czytam nie ktore wpisy to sie we mnie krew gotuje ja mam trzydzisci dwa lata w zawodzie pracuje od dwunastu montuje okna drzwi bramy garazowe i przemyslowe. i przez te cale dwanascie lat dorobilem sie tylko tego ze mam przepuchline miedzy kregowa dwuboczna wpuchline kregozmyk i skolioze na odcinku ledzwiowym wlasnie przez tych wszystkich prywaciazy ( hieny) ktorzy jakby mogli to by montazysta nie placili za prace. my pracujemy od switu do nocy nie zadko za 10 do 15 zloty na godzine ja jak wyjezdrzam z bazy to mi bus tlumikiem trze po asfalcie to jest montaz na jeden dzien nie jedno krotnie sie wciaga okna na linach bo do windy nie wejda a klatka jest za waska przyczepiony palcami o grzejnik klienta wciagasz na osme dziewiate lub wyzej bo montaz trzeba zrobic ale jak to juz szefa nie interesuje wazne aby zamontowac i kase zgarnac . zapraszam jednego z drogim ze mna na montaz niech to bedzie nowa buda czwarte pietro cztery okna plus zestaw parapety wewnetrzne zewnetrzne i ze trzy ekrany wymurowac i to wszystko za sto zloty dniowki dla montazysty. a ty prywaciazu ile zarobiles. ja nie jednokrotnie pracowalem po24h bo szef sie pomylil i za doze okna porobil trzeba bylo ratowac sytuacje i montaz zrobic on pewnie wtedy spal sobie wygodnie kiedy ja musialem robic. tak wygladaja realia montazowe w tym kraju. dwa lata temu ontowalem we wroclawiu dwa okna na jedynastym pietrze byly tam zamontowane rolety zewnetrzne ktore trzeba bylo odkrecic stojac na zewnetrznym parapecie i trzymajac sie starej ramy wlozyc do mieszkania wyrwac stare okna wstawic nowe i zamontowac te rolety spowrotem bo tak szef ustalil z klientem. mozecie mi uwiezyc ze klienci jak zobaczyli jak my chdzimy po tych zewnetrznych parapetach to nam uciekli z domu i powiedzieli ze w razie jakbysmy przezyli montaz to zebysmy zadzwonili do nich. dlatego chlopaki nie dajcie sie zobaczcie co sie dzieje to nie my psujemy rynek tylko prywaciaze ktorzy aby sprzedac okna klientowi zrobili by wszystko sami wiecie jaka to jest praca moja corke to widze rano jak spi i wieczorem jak wraca to niestety tez juz spi. ja jezdrze starym passatem a moj szefo nowym c klasa bo go stac ale to my na nich pracujemy i dzieki nam oni tak zyja. ja pracuje na obecna chwile w firmie gdzie montazystow jest dwoch i kazdy z nas jezdzi sam na montaze do trzech okien albo jedne drzwi zewnetrzne nie wazne pietro to teraz pomyslcie sobie jaki jest hardkor kiedy musisz wyrwac trzy skrzynki oczyscic szpalety posprzatatac wstawic okna parapety obrobic miedzy czasie trzeba jeszcze wszystko wniesc na gore a stare zniesc tak wygladaja realia a to wszystko idzie kosztem klienta bo pospiech nie idzie w parze z dokladnoscia. pozdrawiam i zycze jak najwiecej parterow

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn sie 10, 2015 11:10 pm

Chłopie. Szukaj nowego zleceniodawcy a tego olej. Po co go dorabiasz? Psujesz rynenk, bo się zgadzasz na takie warunki.

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » wt sie 11, 2015 2:47 pm

Nie chciałeś nosić teczki musisz toczyć beczki

Awatar użytkownika
panienka_z_okienka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: panienka_z_okienka » śr wrz 09, 2015 4:33 pm

finlandia pisze:Nie ma bardziej realnego rozliczenia z montazystami jak za mb. Ale 20% dla montażysty to mało.. chociaz zalezy jak rozliczasz resztę..
Powiem inaczej - 20 % prowizji z montażu dla sprzedawcy to dużo.
dokładnie ! 20 % prowizji z montażu to byłby szał !
uKrawczyka pisze: - Czy płacicie montażystom niezależnie od tego czy okna są z ALU PCV CZY TEŻ Z DRZEWA ?
niet, chyba, że zamówienie jest duże i drogie, bo wtedy jest większe ryzyko (transport, przenoszenie okien)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
szczerze : zszokował mnie ten wątek, chyba powinnam pokazać go montażyście, żeby zobaczył w jakim raju pracuje ! :mrgreen:
zarabia na prawdę kupę kasy przy tych powyższych stawkach ! muszę go tu koniecznie przysłać !
(dodam, że robi wszystko od pomiaru, przez rozładunek po transport, zaopatrzenie we własnym zakresie - własna działalność)

i faktycznie potem się niestety psuje rynek... ale niestety jeśli ktoś zarabia mało, to musi dużo zmontować, żeby zarobić przyzwoicie, ale sam montaż już nie będzie taki przyzwoity, bo się po prostu nie da tego pogodzić :?

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » czw wrz 17, 2015 2:50 pm

U mnie montaże są przecież gratis!!!!!!!!!!

:wink:

rrorr
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: rrorr » wt wrz 22, 2015 3:13 pm

nieźle! za taką kwotę to ze złota montaż

pawelmat33
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: pawelmat33 » wt lis 03, 2015 1:26 pm

Myślę że to wynagrodzenie jest zależne od ilości zleceń i wykonywanej roboty. Według mnie ta stawka dla montażysty jest duża.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”