Normalność na forum...

pcv-pcv
Małomówny
Małomówny

Normalność na forum...

Post autor: pcv-pcv » wt wrz 22, 2009 6:07 pm

Witam
Pan "lekomin" w temacie "CO SĄDZICIE O FIRMIE DOBROPLAST ?" zaproponowal "Mam taką propozycję do adminów tego forum. Czy nie warto byłoby rozważyć dopisanie jednego punktu w regulamininie forum, który "sugerowałby" wpisywanie pracodawcy (jeśli z branży okiennej) [nawet w formie adresu www, tak jak u mnie] gdzieś w polu informacyjnym użytkownika?"

Proponuje temat troszeczke rozwinac....na tym forum nic nie dziej sie konkretnego oprocz darmowych reklam swoich firm lub opluwania konkurencji!!

Jeli adminowi zalezy na podniesieniu "poziomu" wypowiedzi i wzajemnym wymienianiu sie doswiadczen proponuje stworzyc osobny dzial dla uzytkownikow "zweryfikowanycz" tzn. kazdy powinien podac adminowi swoje namiary (z jakiej jest firmy). W tym momencie tylko te osoby by mialy dostep do tego dzialu.

Zaloze sie ze z kilku tysiecy zalogowanych tu uzytkownikow, kilkudziesieciu udziala sie tu regularnie...po tej weryfikacji zostalo by 10-15 osob ktore by sumiennie sie wypowiadaly

Chyba ze adminowi nie zalezy na stworzeniu czegos takiego...im wiecej osob jest na forum tym wieksza statystyka mozna sie pochwalic a to przyciaga reklamobiorcow :?

oknoAD

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Re: Normalność na forum...

Post autor: marjan » wt wrz 22, 2009 8:11 pm

o brawo .... ciekawy postulat, wymiana opinii byłaby bardziej klarowna

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr wrz 23, 2009 6:25 am

raczej to nie przejdzie, internet jest zbiorem anonimowych wypowiedzi, gdzie każdy może każdemu powiedzieć co myśli, bez konsekwencji...
to prowadzi do gorących dyskusji, co z koleji zapewnia rejestrację nowych użytkowników :)

najpierw tylko czytasz, jak coś się zaczyna dziać, też chcesz zabrać głos :)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

dante
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dante » śr wrz 23, 2009 9:13 am

Jestem dość świeżym użytkownikiem tego forum lecz w 100% popieram powyższy postulat.Nie widzę problemu w ujawnieniu swoich danych osobowych , firmowych i wymianie doświadczeń z kolegami z branży o nieco dłuższym stażu.

Wolność Tomku w swoim domku - Jeśli chcesz ujawnij dane , dyskutuj na dziale zamkniętym - jeśli nie to nie ... nikt nikogo przecież do tego nie zmusi.

pozdrawiam

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » śr wrz 23, 2009 10:38 am

Witam serdecznie
Myślę, że to interesujący pomysł :). Poszedłbym dalej i dział pozostający bez obowiązku podpisania się, nazwałbym Hyde Park.
Proponuję 2-3 tygodnie na sugestie w tej sprawie...
Akurat wrócę z urlopu i dokonamy zmian :)
pozdrawiam
red. nacz. Andrzej Kubicki

dante
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dante » śr wrz 23, 2009 2:29 pm

BRAWO !!! Koniec z "reklamiarzami " , pocisakniem kitu i pierdół , które trafiają do grona naszych odbiorców .... chcesz być anonimowy - ok ale nie na forum branżowym ,którego zadaniem jest wymiana poglądów , pozyskiwanie informacji cennych dla dilerów czy też producentów...

Panie Andrzeju proszę rozważyć również forum zamknięte - tylko dla producentów i dealerów , na którym spokojnie możemy podyskutować bez obaw o przecieki na zewnątrz.Nasi potencjalni klienci czytują to forum i niejednokrotnie zostają wprowadzeni w błąd poprzez komentarz typu " spaprana robota , spaprane zgrzew ... itp. Spaprany dla zawodowca niekoniecznie oznacza , że jest spaprany dla klienta.Brakuje luzu i swobody wypowiedzi.

pozdrawiam

btw cosik temat mało popularny ... i reklamiarzy wcięło ... heh

oknoAD

turkuc
Małomówny
Małomówny

Post autor: turkuc » śr wrz 23, 2009 5:05 pm

Jestem za dobry pomysl :D

Awatar użytkownika
EMPOL
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: EMPOL » śr wrz 23, 2009 7:34 pm

Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, anonimowość i bezkarność wypowiedzi powoduje , że to forum dawno przestało być ,,branżowym".
EMPOL Wrocławska Fabryka Okien
www.empol.pl

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » śr wrz 23, 2009 10:19 pm

Nic dodać nic ująć. Również przyłączam się z poparciem dla tego postulatu. Pozdrowionka.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » czw wrz 24, 2009 3:39 pm

Temat godny poparcia. I przewrotnie powiem, że liczę również na oficjalnego przedstawiciela firmy "D". Fajnie byłoby pogadać obdzierając dyskusję z wszystkich tych achów, echów i samych sukcechów :)

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » czw wrz 24, 2009 3:41 pm

A tak na marginiesie: przy moim NICKu pojawiła się adnotacja "małomówny". Ci którzy mnie znają - mają niezły ubaw :) :) :)
A jak patrzę na datę "zapisania" się do tego skądinąd fajnego towarzystwa to napis powinien brzmieć "małomówny - ale z tradycjami" :)

Udanego urlopiku dla Pana Andrzeja i szacuneczek dla pomysłodawcy-ziomka.

wobz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wobz » pt wrz 25, 2009 7:21 am

popieram

czas na pełen luz w wypowiedziach i z kim sie polemizuje
popoieram
POPRZEZ POZYTYWNE MYŚLENIE MOŻNA OSIĄGNĄĆ WIĘCEJ

darol
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: darol » pt wrz 25, 2009 6:58 pm

Również małomówny i z jeszcze większymi tradycjami :? popieram pomysł forum w części "prywatnego" . Będąc wiernym czytelnikiem ,codziennie filtruję olbrzymie ilości chłamu aby odsączyć garstkę ciekawych postów. O pisaniu nawet nie myślę by nie zostać od razu pouczonym przez różnej maści "fachowców" i "ekspertów". Czekam zatem na decyzję utworzenia Zamkniętego Forum Branżowego (ZFB niezła nazwa :wink: )z nadzieją na rzeczową i konstruktywną dyskusję.
w branży od 1994r.

kruk2
Małomówny
Małomówny

Post autor: kruk2 » pn wrz 28, 2009 7:26 pm

popieram, ale większości chyba nie uzyska :? , bo spora gromadka straciła by rezon wiedząc że pod spodem figuruje nazwisko, lub nazwa firmy :lol: . Ale pomysł był ciekawy. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pn wrz 28, 2009 8:05 pm

Osobiście nie obawiam się podawać ani nazwy firmy czy imienia i nazwiska. Lokalizacja jest od dłuższego czasu podawana.
A rzeczywiście warto wiedzieć z kim przyjemność rozmawiania.

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » wt paź 13, 2009 3:28 pm

temacik ucichł??

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob paź 17, 2009 11:22 am

Ucichł, bo wszyscy boją się mówić pod nazwiskiem by w akcie "zemsty" nie dostać błotem po swojej firmie..

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » sob paź 17, 2009 12:18 pm

Witam serdecznie :)
Wczoraj wróciłem z urlopu i w poniedziałek bierzemy temat "na tapetę"...a pod koniec tygodnia więcej szczegółów
Andrzej Kubicki

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » sob paź 17, 2009 2:50 pm

jestem za zamknięciem dostępu wszystkim przypadkowym i anonimowym reklamodawcą typu D czy B , ujawnienie firmy bądź branży pozwoli na zweryfikowanie ich wypowiedzi
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » sob paź 17, 2009 3:56 pm

W mojej ocenie należy stworzyć dodatkowo forum dla uzytkowników z prawdziwym ID. Warunkiem uczestnictwa aktywnego w nim byłoby ujawnienie obowiązkowo swojego prawdziwego imienia i nazwiska + dobrowolnie innych aktywów tak jak na Naszej-Klasie. ( firma, wiek, płeć, data urodzin, galeria )
Dodatkowo uważam, że pozostali uczestnicy, którzy nie zdecydują na ujawnienie prawdziwego ID a także Goście z poza branzy np. potencjalni Klienci czy Architekci/projektanci powinni mieć mozliwość pasywnego dostępu czyli czytania zawartości.
Myślę, że tez powinien się znaleźć kącik dla tych co chcą się w prostej formie reklamować - nie banerami za które trzeba słono płacić ale tak jak na www.murator.pl - prosto i raz na pół roku można puscić sobie w formie tematu reklamkę.

Celem takiego novum powinien być rzetelny przepływ informacji na zewnatrz. Jednak uważam, że dotychczasowa forma powinna też zostać bowiem tak naprawdę dzięki temu ten portal ma taką popularność w branży - pod fałszywymi ID o wiele łatwiej sie "ulewa" żale :D co jest w moim odczuciu mocno ludzkie.
Sądzę, że stworzenie tej dodatkowej formy wypowiadania sie pod swoimi prawdziwymi oznaczeniami może wpłynąć tylko na zwiększenie wiarygodności uzytkowników w branży stolarki otworowej.
jawaryn :)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn paź 19, 2009 4:57 pm

Zamknięcie dostępu osobom ""niezweryfikowanym" niewiele da w skali branży, bo takowi przeniosą się na inne fora. A przecież nie zależy nam na pozostaniu tu w 20 czy 50 aktywnych osób a szeroką wymianę poglądów..

Myślę że warto byłby podkreślić czy wyróżnić wypowiedzi - nicki oficjalne - poniekąd zalążkiem jest już to coś typu małomówny, czytelnik itp...

j23
Małomówny
Małomówny

Post autor: j23 » pn paź 19, 2009 9:55 pm

:)

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pn paź 19, 2009 10:04 pm

Skromnym zdaniem,dla użytkowników aktywnych powinno być miejsce na StolMapie nie koniecznie z pokazaniem adresu bo to już reklama ale jako zaznaczeniem że nie jest to jedno-postowiec w dodatku anonimowy. Jedyny mały problem to taki że część aktywnych użytkowników jest po tej drugie stronie(klienci) co nie oznacza że nie wnoszą niczego dobrego do dyskusji. A kwestia forum zamkniętego to jestem za,gdyż będzie możliwość nie anonimowej wymiany poglądów np. na linii producent-dealer.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pn paź 26, 2009 7:42 pm

ciekawe co redakcja mysli na ten pomysł - macie jeszcze miejsce na serwerze ?

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » śr paź 28, 2009 8:38 am

Jestem na tym forum dosyć długo i ...wiele już widziałem.Pan Andrzej zadeklarował otwarcie HYDE PARKU w myśl zasad ,które tu powyżej opisano.CZEKAMY !!!
Moim zdaniem właśnie tego brakuje , nieraz po przekopaniu się przez morze bezsensownej kryptoreklamy.....ręce opadają.
Panie Andrzeju, deklarował Pan zajęcie się tematem w połowie września.

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » śr paź 28, 2009 10:07 am

Witam serdecznie :)
"Kłopot" jaki mamy w tym momencie z poruszaną kwestią jest trochę innej natury niż można się spodziewać.
Portal oknonet.pl zbudowany jest na bardzo nowoczesnym, autorskim oprogramowaniu, które wdrożyliśmy ok 2 lata temu.
Jedynie Forum Dyskusyjne pozostało jeszcze na najbardziej popularnej platformie for na świecie czyli phpBB. Ponieważ konwersję z phpBB do naszego oprogramowania zaplanowaliśmy na styczeń 2010, racjonalniej dla Nas, byłoby wprowadzić proponowane przez użytkowników zmiany już w naszym własnym oprogramowaniu za 2 miesiące. Ot po prostu bardziej pragmatyczne podejście.
Ale proszę jeszcze o kilka dni cierpliwości, pracujemy nad rozwiązaniem kompromisowym, wiem, że trochę jak przeciąganie to wygląda, ale każdą decyzję musimy dość dokładnie przemyśleć, bo chodzi o konta użytkowników, dużą ilość danych i możemy potem mieć spory kłopot z ich konwersją. Obiecuję w najbliższy poniedziałek sprawę definitywnie określić i rozwiązać.
red. nacz. oknonet.pl
Andrzej Kubicki

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » śr paź 28, 2009 10:43 am

Na pocieszenie mogę dodać, że upierdliwości związane z moją pomysłowością skupiają się głównie na pracownikach mojej firmy.
:-D

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » śr paź 28, 2009 4:53 pm

A ja tam od początku piszę pod swoim nazwiskiem i każdy czytajacy wie kim jestem.
Dodam, że mam z tego tytułu trochę przerąbane, ale nie ukrywam, że klientów też mi przybyło.
Też popieram.

Pozdrowionka.

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » śr lis 04, 2009 10:06 am

Witam szanowną Brać Branżową :)
Mam proste, aczkolwiek istotne pytanie przed wprowadzeniem "wewnętrznego" forum...
Jest oczywiste, że możliwość wypowiadania się będą mieli zweryfikowani członkowie tego forum, ale czy inni mają mieć możliwość czytania postów?
Dla rozjaśnienia, mogą być dwie sytuacje:
1. Forum widoczne dla wszystkich, ale dostępne do pisania tylko dla "zweryfikowanych"
2. Forum widoczne i dostępne do pisania tylko dla "zweryfikowanych"
pozdrawiam
Andrzej Kubicki
red. nacz. oknonet.pl

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » śr lis 04, 2009 11:15 am

Jestem za opcją numer 2. :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » śr lis 04, 2009 3:12 pm

Że tak zapytam z ciekawości jak by miała przebiegać taka "weryfikacja" wysyłamy sms-a za 9 zł +vat, wrzucamy swoje zdjęcie z karteczką weryfikacja i nickiem na oknonecie czy może jakiś inny genialny pomysł ma ktoś. No super by było zobaczyć wasze uśmiechnięte twarze i w końcu można by było widzieć z kim się rozmawia. Mam jeszcze lepszy pomysł może pan szanowny Andrzej zrobił by krok dalej i zorganizował jakiegoś video-chata w końcu mamy XXI wiek.
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » śr lis 04, 2009 3:45 pm

Jestem za opcją 2. Wydaje mi się, że to wykluczy głupawe wypowiedzi pod tzw "publiczkę".

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr lis 04, 2009 8:17 pm

Normalnie to się nie da - BO TO NIE ELEGANCJA FRANCJA.
Ale spróbować można.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » czw lis 05, 2009 8:21 am

Pisanie postów w nowej "zweryfikowanej" formie będzie przez konkretne osoby i do konkretnych osób.
Wobec tego "publika" jest zbędna .....OPCJA NR 2

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » czw lis 05, 2009 10:55 am

tak czytam i przypomniała mi się taka sytuacja:
dawno temu , współpracowałem z pewną firmą , nie wstydzę się i nie zaprzeczam ( przepraszam -wstydzę się dzisiaj , ale nie zaprzeczam ), pewnego dnia w rozmowie ( nie związanej z tym forum ) dyrektor tejże firmy Pan Mariusz M. podziękował mi za obronę firmy i za uznanie ich szybkiego rozwoju jakie wyraziłem w jednym z postów . Bardzo mnie to zdziwiło , ale zostałem zapewniony ze nie ma w tym żadnej pomyłki i doskonale wie co mówi .
Mała podpowiedź : w moim opisie nie ma moich danych które by naprowadziły postronne osoby do mnie ., no chyba ze się mylę i można po czymś zidentyfikować personalnie użytkowniczka forum :shock: .
To taka przypowieść dla tych co chcą wprowadzać weryfikację osób :D

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw lis 05, 2009 1:50 pm

Radość funkcjonowania forum (internetu) polega na tym że -niestety- każdy może pisać co mu ślina na język przyniesie. Wprowadzenie ograniczeń spowoduje ze
a/brak pytań - czasem wręcz żałosnych od szukających wiedzy i zadających pytania nowicjuszy w branży bo to wstyd tak pytać z nazwiska
b/powstanie kółko wzajemnej adoracji 'bo wszyscy wiedzą że firma A to syf a firma B to po rękach całować"
Kultura której oczekujemy na wolnym i swobodnym forum musi być niestety przestrzegana przez nas wszystkich - popatrzcie że oprócz kilku branżystów (na palcach u ręki) podpisujących się nazwa firmy lub nazwiskiem pozostali to "tajne szpiony"
Chyba ze oczekujemy zeby forum czytało multum ludzi a głos zabierało kilka osób ale czy wtedy w takiej formie będzie ono żyło tak aktywnie jak dotychczas ? wątpię.

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » czw lis 05, 2009 2:15 pm

Komarko 1 Chodzi o utworzenie nie kącika wzajemnej adoracji ( bo takich tu pełno) ale miejsca, gdzie można rzetelnie wymienić się informacjami, bez zbędnej reklamy, prześmiewania i "głupiego" ( bo nie konstruktywnego ) krytykowania.
Te wszystkie elementy wynikające ze słusznej skądinąd idei internetu mamy na codzień.A niektóre osoby maja prawo oczekiwać czegoś więcej.

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » czw lis 05, 2009 2:49 pm

To może trochę omówię ostatnie sugestie :)
1. Początkowo byłem trochę zdziwiony głosami za pcją nr.2 czyli Forum widoczne i dostępne do pisania tylko dla "zweryfikowanych". Ale pwoli coraz bardziej mi się to podoba i w tym momencie również tak uważam.
2.Co do pytania Pana Krzyśka (Perfektaokna) o kształt weryfikacji to... musze przyznać, że coraz bardzie podoba mi się idea abyśmy się kontakowali telefonicznie. Tzn ja i nasi redaktorzy, po zgłoszeniu przez forum, z numerem tel., dzwonimy i... poznajemy się :) i włączamy dostęp. To dla nas bardzo nobilitujące. Z ogromnym szacunkiem się odnosimy do ludzi z branży i poznanie się, skorzystanie z wiedzy i doświadczeń jest bezcenne(nigdy nie będziemy mogli Wam dorównać w wiedzy o branży).
Tym bardziej, że zaczynam widzieć coś na kształt "Loży branżowej" - czyli poważnej nieformalnej grupy sensownych ludzi... hm... mogą z tego wyniknąć nieoczekiwane interesujące owoce :)
3. "Cichy" bardzo dobrze to ujął: "publika jest zbędna" - będziemy pisać marytorycznie a nie "pod publikę" :)
4. Do Pilsnera :)
Mogę tylko zapewnić, że żadnej innej metody niż pośrednie domniemanie z innych postów nie znam. Metody na rozszyfrowanie kto za nikiem stoi. Sprawdziłem i ma Pan 43 posty w różnych działach, więc może ktoś jakoś się domyślił? W Pana koncie jest zresztą tylko adres e-mail...
5. Muszę zgodzić się z tym co pisze Komarko... Jednak proponowana "Loża" byłaby elementem dodatkowym i pozostałoby dotychczasowe forum. Szczerze mówiąc, przy wszystkich jego wadach, ilość i uwaga!, jakość informacji dla sprawnego poławiacza jest absolutnie wyjątkowa.
6. I znów ostatnia puenta Cichego jest tak trafna, że pozostaje mi tylko ją cytować.
pozdrawiam
Andrzej Kubicki
red. nacz. oknonet.pl

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw lis 05, 2009 4:10 pm

Ad. 1 - forum z legalnym/prawdziwym ID powinno być widoczne dla WSZYSTKICH chcących zapoznać się z tematami. Wbrew pozorom z tego co ja wiem to dotychczasowe jest czytane też przez architektów (sam ich zresztą namawiam do nawiązywania kontaktów przez min OKNONET bo juz takie pierdy projektują, że cholera wie co z tym robić ) a także masa indywidualnych Klientów, którzy iskaja net za branżowym info.. Wiem, bo często z forum MURATORA sa kierowani tu ludzie z jakimiś problemami.
Natomiast potwierdzanie ID to chyba nie problem w dzisiejszych czasach.
Chciałbym żeby był kacik reklamowy dla LEGALNYCH forumowiczów - np. raz w miesiącu ktoś może sobie zapodać za darmo post reklamujący swoją firmę z opisem produktów czy usług albo promocjami . Tak ma MURATOR. To myślę, że wykreuje chęci do uczestnictwa.

A w ogóle to redakcja powinna od czasu do czasu stałym użytkownikom wręczać jakieś puchary i zorganizować jakieś spotkanie przy śledziku raz w roku. Może jakieś konkretne lobby by się zawiązało pod egidą Oknonetu.

Pozdrawiam

P.S. szukam producenta ramek plastikowych a`la szprosy do drzwi - imitujących szpros . Kooperacja ze Swedwood-em

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » czw lis 05, 2009 7:04 pm

Może to nie na temat, a może na temat, ale nic to... .

Kiedy się tu logowałem, kiedyś tam, pod imieniem i nazwiskiem wraz z nazwą firmy, Pan Kubicki poinformował mnie osobiście, by mail, że to reklama niezgodna z regulaminem forum :D :D :D . Choć nie miał racji, to ją miał, bo to jego forum i mógł mnie zbanować, pod byle pretekstem, co też był uczynił (czas zaprzeszły :D :D :D) .

Teraz zmiana frontu, piszemy pod imieniem i nazwiskiem, ale tajnie i w małym gronie. Normalnie Loża, Wielki Lożowy i grono wiernych zalogowanych lożowników, zweryfikowanych telefonicznie :D :D :D

Weryfikacja: Nazywam się Kowalski, prowadzę firmę zarejestrowaną na Cyprze i mój nr tel, to ... a jakże prepaid,
budka telefoniczna, mieszkanie sąsiada, lub bramka voIP :D :D :D

Może, aby było normalnie, wcale nie musi być najpierw nienormalnie? Może każdy, kto wie, że nie musi się wstydzić swojej wiedzy i niewiedzy, że ma imię i nazwisko, że chce coś napisać lub przeczytać po prostu zaloguje się tu raz jeszcze z imienia i nazwiska, a może i z nazwą firmy jak to nie wstyd, może i z adresem e-mail oraz stroną www i już będzie normalnie. Jak nie poda tych danych i nie będą widoczne w jego profilu, co każdy będzie mógł sprawdzić, to jego zdanie zrobi się o 99/100 lżejsze niż tego, co dane podał. Tak po prostu. A na trolling i trolli i tak nie ma sposobu. Będą chcieli, to będą Kowalskimi z Cypru i swoje napiszą.

Pozdrawiam

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw lis 05, 2009 9:46 pm

wyrażnie nalezało by podzielić oknonet na dwie grupy - branżyści i ich wymiana informacji - krąg tylko wtajemniczonych i sezam wiedzy otwierany na hasło.
Grupa druga - lud pracujący miast i wsi wymieniający doświadczenia i otrzymujący wsparcie z grupy zawodowej
Obecnie - plotkowanie i trolowanie kto z kim sypia, niedopuszczalnemoim zdaniem - ujawnianie rabatów przez niektórych na forum i podawanie cen zakupowych dla ludzi żyjacych z prowadzonej działalności (a potem posty typu: kupie okna ale bezposrednio od producenta i bez faktury, mam tzrydzieści siedem wycen czy ktoś może na forum sprzedać mi taniej okna niż firma X itp

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw lis 05, 2009 10:33 pm

Tak więc...

Ja jestem za opcją nr. 1

Co jest złego w tym, że potencjalny klient chce poczytać posty ludzi którzy firmują to co napisali swoim nazwiskiem - to oznacza że są bardziej wiarygodni, prawda ? Nie będzie wszechobecnego podsyfiania na konkurencję, czy też jak komarko napisał wymiany informacji odnośnie rabatów - co jest straszną ŻENADĄ !!!

Kto nie jest "zweryfikowany" nie może komentować tego co napisali użytkownicy "zweryfikowani"

Z tą weryfikacją to ja np. nie widzę problemu. Chyba 90% gdzieś pracuję, ma własną działalność - więc nie wiem jaki jest problem z namierzeniam czy takowa firma istnieje ( szukając przez internet, pkt etc. ) i pod podany w ogłoszeniu/stronie www telefon zadzwonić i porozmawiać z danym człowiekiem.

Pozdrawiam serdecznie :)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt lis 06, 2009 5:34 pm

Na szybko naliczyłem 20 osób które zabrały głos w tej sprawie...

i teraz pojawia się pytanie. Czy warto ?

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » pt lis 06, 2009 5:58 pm

20 osób na początek to chyba nieźle.Niech zdecyduje szanowny "mod" :D

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pt lis 06, 2009 8:36 pm

mnie się też wydaje, że to niezły wynik jak na ideę o wyjściu z cienia. W moim odczuciu jeśli zaskoczy pomysł i rzeczywiście będziemy argumentowali logicznie to i reszta dołączy.
Tylko o czym będziemy gadać na legalu - czy są tematy, które potrafią nas uaktywnić :idea:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob lis 07, 2009 11:15 am

A ja mam obawy że forum zamknięte wygaśnie i po roku nikt tam nie będzie zaglądał.
Żyjemy szybko w świecie który nie lubi zbyt długich wypowiedzi i tekst zawierający więcej niż 10 linijek jest pomijany przez przeciętnego czytelnika. Sukces odnoszą smsy czy serwisy typu twitter gdzie tekst jest ograniczony do 160 znaków...
Ale ważne że dyskutujemy o tym - trzeba próbować - bo bez tego normalność na forum nie wróci..

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » sob lis 07, 2009 1:34 pm

Tak na marginesie szanowny Panie Andrzeju to mam na imię Krystian zaś na drugie Krzyś no ale niech już będzie mogę być Krzysiem jeśli się Panu takie imię się podoba. Co do forum ktoś wspomniał o IP tak się składa że ja mam zmienne, czyli chyba lipa. Co do weryfikacji to tak naprawdę nie ma jakiegoś super sposobu aby takową przeprowadzić tym bardziej że większość szanownej braci nie będzie się chciało ujawnić z swoimi problemami bo troszku wiocha jakby. Każdy popełnia błędy. Jest kilka rodzynków w tym całym cieście, a mianowicie osób które nie boją się tego co piszą i robią oni są spoko. Tylko że jak ktoś kto pracuje w firmie wiadomo jakiej i się ujawni no to wtedy dostanie baty od reszty załogi forum, tylko za to że tam pracuje i nieważne że będzie najlepszym kolesiem pod słońcem że można by z nim konie kraść. Należy mu się i tyle. Co do wydzwaniania do użytkowników Panie Andrzeju to jak Pan chce poznać kogoś z 10 minutowej rozmowy bo ja nie wiem jaki ma to sens fakt możemy pogadać o pierdołach nr do mnie jest na forum ale po co ???? Jakby miała przebiegać rozmowa weryfikacyjna. Dzieńdobry nazywam się ...... co słychać u żony dzieci..... jak długo pan się zajmuje oknami..... a może teścik na inteligencję???? :lol:

Pozdrawiam
Krystian Krzysztof Kozioł

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł teraz to jest nasza-klasa w modzie może tam zaczerpniemy inspirację i założymy forum nasze-okno jest już w koncu nasza cela i inne tego typu dlaczego mamy być gorsi :?: :?: :?:
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn lis 09, 2009 1:50 pm

A ja jeszcze wrócę do opcji: z publiką czy bez?
Uważam że z publiką, bo tylko tak to forum może dostać świeżej krwi - nowych użytkowników (nikt z nas nie jest ani wieczny ani tak wytrwały w pisaniu).
Forum branżowe widoczne, ale dostępne do pisania tylko dla użytkowników zweryfikowanych.

Pisanie pod nazwą własnej firmy i tak niesie ze sobą ryzyko, że ktoś w ramach "działań konkurencyjnych" zechce nas obsmarować w innym miejscu.. a wiadomo - odkręcanie fałszywych wpisów nie jest łatwe..

Poza tym postulowałbym może powołanie "moderatorów społecznych" - by można było "banować" wpisy będące ewidentnie poza krytyką - bo to że one nadal będą - nie wątpię - jeśli nie na forum branżowym to przeniosą się do innych działów forum.

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » pn lis 09, 2009 3:00 pm

Po pierwsze, przepraszam Panie Krystianie :)... ostatni raz mi się "zwarło"
Panie Krystianie, nie zakładam, że 10 minut rozmowy "odsłoni" człowieka... Ale do "identyfikacji" wystarczy, natomiast każda nowa znajomość, jak w życiu, albo się rozwija albo nie.. Więc nie widzę problemu.
Uwagi Finlandii pokazują mi, jak "płynne" jest wciąż moje zdanie na temat: "widoczne czy nie widoczne dla innych"... znów mi bliżej do opcji widoczne...
No bo jak mają podjąć decyzję o uczestnictwie inni jeśli nie widzą o czym "klepiemy" ;)? Ja sam, baaardzo nie lubię, kiedy muszę się zalogować, zanim tak naprawdę pojmę po co....
pozdrawiam :)
Andrzej Kubicki

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » pn lis 09, 2009 4:51 pm

Panie Andrzeju , to Pan zdecyduje o formie tego "jawnego forum" , bo tak czy owak będzie ono jawne.Pisze Pan :
"No bo jak mają podjąć decyzję o uczestnictwie inni jeśli nie widzą o czym "klepiemy" ;)? Ja sam, baaardzo nie lubię, kiedy muszę się zalogować, zanim tak naprawdę pojmę po co...."
Możliwość zyskanie wiedzy potrzebnej do podjęcia decyzji jest w Pana ręku i redakcji Oknonetu .
Przecież ma Pan do dyspozycji mnóstwo instrumentów, jako redaktor i "moderator forum".
To kwestia umiejętnego przedstawienia zasad tego forum w "szerokim świecie", a to przecież ( z uwagi na Pana kompetencje i kwalifikacje ) mamy załatwione :D
Pozdrawiam

dante
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dante » pn lis 09, 2009 6:22 pm

Krótko i na temat :D opcja nr 2

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”