Panie i Panowie. I co wy na to???

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Panie i Panowie. I co wy na to???

Post autor: andriu1968 » wt paź 06, 2009 4:53 pm

KOMSTA OKNA,DRZWI,TECHNIKA GRZEWCZA
Po raz kolejny firma „Komsta” udowodniła, że jest jednym z najbardziej dynamicznych podmiotów w branży okiennej w Polsce. Uruchomiono tu najnowocześniejszą w Europie linię do produkcji szyb, dzięki której możliwe było zastosowanie nowatorskiej technologii SUPER SPACER. Warto wiedzieć, że tylko jedna firma w naszym kraju stosuje takie rozwiązanie – i jest nią właśnie „Komsta”. Tym samym, każde okno schodzące z taśmy produkcyjnej w firmie „Komsta” – ku zadowoleniu klientów – standardowo wyposażone jest w system szkła izolacyjnego z podwójnym uszczelnieniem.

oknoAD

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Re: Panie i Panowie. I co wy na to???

Post autor: KNMTG » wt paź 06, 2009 7:02 pm

może z 50 - 80 szt szybek przez 8 godzin zrobicie w 6 osób na jednej linii :oops:
jawaryn :)

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » wt paź 06, 2009 7:10 pm

No widzę kolejny uszczypliwy koleś co nie wie o czym pisze. Sam to może robisz 5 - 8 okien dziennie. Ja robiłem rozeznanie co do wykonania tych szyb.
Z tego co się zorientowałem to 3 producentów i to nie małych stosuje te szyby - tak mi powiedział koleś z którym współpracuje czasami. Miałem już doczynienia z tymi oknami - z tym zespoleniem.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ONYX2 » wt paź 06, 2009 8:40 pm

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule wątku:
...a mi to lata... :lol: :mrgreen:
No to co Heyah i do przodu ;)

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » wt paź 06, 2009 8:47 pm

SUPER SPACER :D :mrgreen:
Przecież to produkt Glaspolu od co najmniej 10 LAT.
No chyba, że oni (ty) o tym nie wiedzą i myślą (myślisz), że AMERYKĘ ODKRYLI. :lol: :lol: :lol:
Jak już coś piszesz, to sprawdź lub podaj dokładniej o co chodzi bo z tego co piszesz to tylko tyle można wywnioskować.
I tak jak Przedmówca: mnie to lata i powiewa :D :mrgreen:

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » śr paź 07, 2009 1:19 am

produkt Saint Gobain to SWISSPACER i stosuje tę ciępłą ramkę też Glaspol. Produkt wymyślony i produkowany w Szwajcarii.
Natomiast tytuł wątku SUPER SPACER mówi o technologii typowo amerykańskiej nota bene też spełniającej wymogi "ciepłej krawędzi" szyby w sposób mocno efektywny ale...
Kolego POGROMCO OSZUSTÓW ja nigdzie nie napisałem, że SUPER SPACER jest nie dobry - jak ze zrozumieniem przepiłujesz to co napisałem w pierwszymy swoim poscie tego wątku to powinieneś zrozumieć treści jego kontekst :roll:

oknoAD

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » śr paź 07, 2009 8:15 am

Niektórzy otwierają produkcję okien drewnianych, inni otwierają produkcję szyb. Inni jeszcze myślą o rozpoczęciu produkcji okien plastikowych. W sytuacji, gdy rynek okien drewnianych się załamał, szyb na rynku jest multum a producenci mają gigantyczne nadwyżki mocy przerobowych.

Ja nie wiem, dlaczego ludzie tak podniecają sie produkcją. Nie chodzi o to, żeby miec fabrykę butów. Chodzi o to, żeby mieć markę, pod którą te buty się sprzedaje. Sprawdzcie sobie właścicielem ilu fabryk jest Adidas albo Nike. Baa.. nawet Porsche produkuje samochody w nie swoich fabrykach (np. Boxter bodaj w Finlandii).

Ja bym z chęcią zamknął całą produkcje, pod warunkiem, że ktoś wyprodukowałby mi taniej i w tej samej jakości okna, jak schodzi w tej chwili od nas z produkcji. Ja bym trzymał dalej swoją markę. Zero kłopotu, niższe koszty, ta sama jakość. Kierunek przeciwny, czyli rozpoczynanie tłoczenia profilu na własnych maszynach, robienie szyb, gięcie wzmocnień i składanie własnych okuć to rzecz absurdalna w świetle tego co się dzieje na rynku. Jeśli ktoś myśli, że jest mądrzejszy od Porsche, Nike i Adidasa to oczywiście życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » śr paź 07, 2009 10:03 am

wszedzie na całym świecie powstają nowe fabryki, stare upadają, później nowe zamieniają się w stare i też upadają i znowu powstają kolejne nowe.
Z drugiej strony wszędzie na Swiecie najlepiej sprzedaje się taniocha - dosłownie wszędzie są biedni ludzie nawet w tak ostatnio chwalonej Szwecji; 20% społeczeństwa :D
No i wszyscy potrzebują okna jak im się stare popsują :idea:
Co prawda biedny Szwed a biedny Polak to nie to samo :oops:

Awatar użytkownika
procrastinatio
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: procrastinatio » śr paź 07, 2009 2:14 pm

Rynek budowlany, a szczególnie rynek okienno-drzwiowy jest pełen badziewiarzy, krótkowzrocznych biznesmłenów etc. O marce swoich produktów pomarzyć mogą nieliczni.. Zresztą porównywanie marek w tak różnych rynkach jak odzież i okna mija się z celem bo to różne światy.. Warto tępić nijakość..

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » śr paź 07, 2009 5:54 pm

Ja bardzo bym prosił, z całym szacunkiem dla wszystkich, którzy udają że wiedzą, ale tak naprawdę nic nie wiedzą na temat technologii SUPER SPACER aby troszkę na ten temat poczytali.Nie doinformowanych zapraszam do lektury, która się znajduje na portalu. Aha i proszę nie mylić SWISS SPACER z SUPER SPACER.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr paź 07, 2009 6:32 pm

Panowie tu chodzi o to, że oni to stosują w standardzie swoich wyrobów jak tego nie rozumiecie to tłumaczę. NIE STOSUJĄ ALUMINIOWYCH I PLASTIKOWYCH RAMEK. Kumacie czaczę.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » śr paź 07, 2009 9:59 pm

I z tą ramką nie jesteście jedyni , firma też z Pyskowic ma te same szyby , ale oni też mówią że są jedyni ;)
A ja sprzedają okna i wasze i ich ;)

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » czw paź 08, 2009 3:36 pm

a może tak iść na jesienny SPACER??

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koberetti » pt paź 09, 2009 4:30 pm

A ktory z Was to Andriu1968???
ten:
Przedstawiciel handlowy
Andrzej Wyspiański
tel. +48/698 633 669
e-mail: andrzej.wyspianski@komsta.pl

a moze ten:

Przedstawiciel handlowy
Andrzej Wodecki
tel. +48/662 299 491
e-mail: andrzej.wodecki@komsta.pl
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Uwielbiam "darmowa" reklamę na tym portalu.....

Super Spacer to kolejna "marketingowa" bomba, taki "PR" nie majacy nic wspolnego z zadna z nowych techniologii. Owe "oszczednosci" sa totalnie znikome, no chyba ze na etapie produkcji szyb, mniej pracownikow, latwiejsza obrobka naroznikow....

A Pan z firmy EDTECH, pomimo taz wspanialego zagranicznego akcentu..... MARNY WSCISKAC KITU :)

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koberetti » pt paź 09, 2009 4:36 pm

Dokladnie: Komsta, Eurocolor, Irplast - to tylko producenci ze Slaska stosujacy te "jakze kosmiczna technologie".... :)

solidnafirma38 pisze:I z tą ramką nie jesteście jedyni , firma też z Pyskowic ma te same szyby , ale oni też mówią że są jedyni ;)

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » pt paź 09, 2009 4:44 pm

Przykro mi kolego ,ale już nie trzy firmy a dwie mają takie szyby, jesteś zbyt mało poinformowany :lol:

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » pt paź 09, 2009 4:50 pm

A po za tym czuję troszkę zazdrości w Twoim poście :D Głowa do góry i Ty tez kiedyś będziesz miał taką szybę :D

dzidziuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dzidziuś » pt paź 09, 2009 5:21 pm

Witroszlif z Czetochowy od pięciu lat robi szyby na ciepłej ramce SUPER SPACER

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » pt paź 09, 2009 5:43 pm

dzidziuś pisze:Witroszlif z Czetochowy od pięciu lat robi szyby na ciepłej ramce SUPER SPACER
Dzidziuś nie myl pojęcia SUPER SPACER a SWISS SPACER z Częstochowy echhhh znów kolejny niedoinformowany.

Kaktus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kaktus » pt paź 09, 2009 6:59 pm

Vitrobud Opole tez robi takie szyby.
http://www.vitrobud.com.pl/szyby_zespolone.htm

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koberetti » pt paź 09, 2009 7:18 pm

No rzeczywiscie jestem "niedoinformowany" Andriu, nie wiedzialem ze sa tez kolejne firmy.... Kompromitujesz sie publicznie i firme ktora reprezentujesz. Z takimi bajkami proponuje Ci Cartoon network :)

Oglaszam konkurs :)

Prosze wymiencie wg wojewodztw znanych Wam producentow z "magicznym" SuperSpacere'm ktory przeciez ma w swojej ofercie tylko KOMSTA:):):)

Ja tez powertuje w Necie :)

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » pt paź 09, 2009 7:22 pm

kobretti ty chyba sam nie wiesz co piszesz i wiem że żal ci chłopie że nie masz tego w ofercie :lol: :lol: :lol:

ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ONYX2 » pt paź 09, 2009 10:48 pm

solidnafirma38 pisze:I z tą ramką nie jesteście jedyni , firma też z Pyskowic ma te same szyby , ale oni też mówią że są jedyni ;)
Ja każdej następnej mówię że też jest jedyna i wszystkie są zadowolone. Ja oczywiście też. :D :D :D :D
No to co Heyah i do przodu ;)

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » sob paź 10, 2009 12:03 pm

Zachowujecie się jak dzieci. Tylko dać wam lizaka i do piaskownicy.

dzidziuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dzidziuś » sob paź 10, 2009 2:38 pm

andriu1968 pisze:
dzidziuś pisze:Witroszlif z Czetochowy od pięciu lat robi szyby na ciepłej ramce SUPER SPACER
Dzidziuś nie myl pojęcia SUPER SPACER a SWISS SPACER z Częstochowy echhhh znów kolejny niedoinformowany.
A może chcesz sie założyc co?

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » pn paź 12, 2009 8:48 pm

Co z tego że WITROSZLIF robi szyby na ramce SUPER SPACER, tu chodzi o cenę - za jaką dopłatą do metra kwadratowego zastosują taką ramkę inni producenci? Bo co innego jest standard a co innego jest sypać kasą za taką usługę. Jak mi zapłacicie to załatwie Wam taką ramkę ze złota.

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koberetti » wt paź 13, 2009 10:01 am

POGROMCA OSZUSTÓW pisze:Co z tego że WITROSZLIF robi szyby na ramce SUPER SPACER, tu chodzi o cenę - za jaką dopłatą do metra kwadratowego zastosują taką ramkę inni producenci? Bo co innego jest standard a co innego jest sypać kasą za taką usługę. Jak mi zapłacicie to załatwie Wam taką ramkę ze złota.

Pogromca, porownaj wiec cene okien Komsty i ich "sasiadow za miedzy" Eko Okien (dokladnie te same systemy) zobaczysz ile tak naprawde kasy kosztuje ten "komstowski pseudo-standard" :) :) :) :) :)

P.S. Mam nadzieje ze "Pogromisz" kolejnych "Oszustów"... slownych na cale szczescie :) :) :) :) :) :)

czyżyk 303
Małomówny
Małomówny

Post autor: czyżyk 303 » wt paź 13, 2009 3:44 pm

andriu1968 pisze:

Panowie, mam pytanie, ja równiez jestem niedoinformowany.
Wytłumaczcie mi proszę czym różni się SUPER SPACER a SWISS SPACER
Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » wt paź 13, 2009 5:40 pm

Koberetti pisze:
POGROMCA OSZUSTÓW pisze:Co z tego że WITROSZLIF robi szyby na ramce SUPER SPACER, tu chodzi o cenę - za jaką dopłatą do metra kwadratowego zastosują taką ramkę inni producenci? Bo co innego jest standard a co innego jest sypać kasą za taką usługę. Jak mi zapłacicie to załatwie Wam taką ramkę ze złota.

Pogromca, porownaj wiec cene okien Komsty i ich "sasiadow za miedzy" Eko Okien (dokladnie te same systemy) zobaczysz ile tak naprawde kasy kosztuje ten "komstowski pseudo-standard" :) :) :) :) :)

P.S. Mam nadzieje ze "Pogromisz" kolejnych "Oszustów"... slownych na cale szczescie :) :) :) :) :) :)
Miedzy nami a NASZYMI SĄSIADAMI Z ZA MIEDZY na systemie 6 komorowym nie ma żadnej różnicy kolego,a nasz standard w oknach jest bardzo wysoki i pewnie dlatego ci żal. :lol: :lol: :lol:

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koberetti » wt paź 13, 2009 5:44 pm

andriu1968 pisze:
Koberetti pisze:

Miedzy nami a NASZYMI SĄSIADAMI Z ZA MIEDZY na systemie 6 komorowym nie ma żadnej różnicy kolego,a nasz standard w oknach jest bardzo wysoki i pewnie dlatego ci żal. :lol: :lol: :lol:[/quote[/b]

Z nadzwyczajna przyjemnoscia sprawdze to juz wkrotce... :) a ja sie to ma do innych systemow????
Mhm.... i prosze nie naciagaj tymrazem faktow, znam dosc dobrze Komste... podobnie jak i Ty Okna Majewski :) KOLEGO!!!:)

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » wt paź 13, 2009 5:58 pm

Niczego nie naciągam takie są fakty a firmę Okna Majewski znam bardzo dobrze. :D

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » wt paź 13, 2009 7:45 pm

Za przeproszeniem to ja to mam głęboko wszystko w d...e. Najważniejsze jest to co klient sobie życzy i ile chce wydać kasy. Jeżeli chce tania lipę i jest z tego zadowolony, to miech tak będzie. KLIENT JEST NAJWAŻNIEJSZY, A ZWŁASZCZA JEGO ZADOWOLENIE reszta sie nie liczy.

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koberetti » wt paź 13, 2009 8:22 pm

POGROMCA OSZUSTÓW pisze:Za przeproszeniem to ja to mam głęboko wszystko w d...e. Najważniejsze jest to co klient sobie życzy i ile chce wydać kasy. Jeżeli chce tania lipę i jest z tego zadowolony, to miech tak będzie. KLIENT JEST NAJWAŻNIEJSZY, A ZWŁASZCZA JEGO ZADOWOLENIE reszta sie nie liczy.
I "słuszna slusznosc" Pogromco:)
Jednakze noz mi sie w kieszeni otwiera gdy ktos mydli mi oczeta, tymbardziej "pierdzielac" bez zadnej wiedzy o tym o jedynej (patrz pierwszy post Endri-ego) fimie z SuperSpacer, a za siatka maja notabene scisle wspolpracujaca z Komsta, firme Eurocolor

Endriu, apropos tyrkne jutro do Mirka K. z pytaniem czy Twoja sprzedaz rowna sie conajmniej aktywnosci na tym forum... :) ??? Bo tys jakis swiezy narybek chyba, jakas nowa krew w Komscie :)

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » wt paź 13, 2009 8:31 pm

Albo mi się zdaję albo komuś puszczają nerwy i nie za siatką tylko dużo dalej. :D Głowa do góry liczy się jakość :D

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koberetti » śr paź 14, 2009 6:54 am

andriu1968 pisze:Albo mi się zdaję albo komuś puszczają nerwy i nie za siatką tylko dużo dalej. :D Głowa do góry liczy się jakość :D

Absolutnie nie nerwy Andriu, ale Tobie napewno popuscila fantazja, co akurat w przypadku PH jest niewskazane.
Zejdz na ziemie, uswiadom sobie wreszcie jak "pospolity" towar sprzedajesz i nie wazne czy to okna Komsty, Eurocoloru, czy zupelnie wogole kogos innego, to nadal sa tylko okna, nic wiecej :)
Dlatego bez emocji prosze, nie podniecaj sie nadzbyt, prosze :)

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » śr paź 14, 2009 6:53 pm

Ale ja nie mam zamiaru dyskutować z Tobą czym się podniecam to moja sprawa i myślę że już nie mamy o czym rozmawiać :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw paź 15, 2009 7:38 am

Dla ciekawych jak się robi szyby z zastosowaniem ramki SUPER SPACER to: http://www.glassprodukt.pl/oferta/
SUPER SPACER to nie lipa, takie technologie powinno się stosować obecnie. Trzeba iść z postępem. Walory estetyczne też się liczą. Aluminiowe i stalowe ramki to już dawno powinny odejść do lamusa - no ale biznes jest biznes.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw paź 15, 2009 8:02 am

a dwukomorówkę czyli trzyszybowy pakiet da się zrobić w tej technologii ? utrzymają 3 szyby się na tych elastycznych ramkach ?
a duże szybki np. 2300 x 3500 i więcej da się zrobic ?
a co z ciężkimi zestawami - P4 na kombi z P4 ?
a szkło hartowane - złapie/ sklei się ?
ile na zmianę wyprodukuje się sztuk przy średniej pow. 0,8 m2 ?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw paź 15, 2009 8:29 am

KNMTG pisze:a dwukomorówkę czyli trzyszybowy pakiet da się zrobić w tej technologii ? utrzymają 3 szyby się na tych elastycznych ramkach ?
a duże szybki np. 2300 x 3500 i więcej da się zrobic ?
a co z ciężkimi zestawami - P4 na kombi z P4 ?
a szkło hartowane - złapie/ sklei się ?
ile na zmianę wyprodukuje się sztuk przy średniej pow. 0,8 m2 ?
To wszystko da się zrobić. Pakiety 3 szybowe zamawiałem - 32, 36, 38, 40mm. Od dziś EUROCOLOR, który jest moim dostawcą wprowadza szybę U=0,5 w jakim pakiecie nie wiem. P4+P4 nie ma problemu i szkło hartowane też się da. Tak wielkiej szyby to jeszcze nie robiłem ale ostatnio pytałem o szybę HART6/ramka/P2 o wymiarach 2175x2294 i nie było problemu. Ile sztuk się wyprodukuje to się można dowiedzieć bo to nie tajemnica.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw paź 15, 2009 9:17 am

nigdzie nie mogę znaleźć wartości współczynnika liniowego dla tego super spacera - pamiętasz może ?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw paź 15, 2009 11:16 am

Dla chcących się zagłębić w temacie.
Załączniki
zalaczniki_12404882845911.pdf
SUPER SPACER
(133.61 KiB) Pobrany 95 razy

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koberetti » czw paź 15, 2009 12:14 pm

Kuba N. pisze:Dla chcących się zagłębić w temacie.

Kuba a coś "po polskiemu"??? :) Moze jakies certyfikaty, protokoły z badań, oczywiscie w jezyku polskim... Bo to co w zalaczniku to tylko "excellowskie cyferki" na dodatek po niemiecku - informacja dobra dla Hansa, a nie Kowalskiego... :)

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw paź 15, 2009 12:33 pm

Kowalski to takie dane ma w nosie albo gorzej.
Jak ktoś nie wie o co kaman no to ma pecha.

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koberetti » czw paź 15, 2009 1:50 pm

Kuba N. pisze:Kowalski to takie dane ma w nosie albo gorzej.
"Kaman" o to ze garstka ludzikow postanowila znowu kilku polaczkow zrobic w bambuko, najgorsze jest to ze pomaga im w tym kilku polskich ludzikow. A tam gdzie nie wiadomo o co "kaman", to "kaman" o pieniadze - czyt. kase :) :) :)

A tak na gorrrrraco, w ramach walki z jesienna zima:) Ktore z liczacych sie na rynku firm szklarskich stosuja juz te "kosmiczna, prawie z pogranicza cudu" technologie???? Poprosze wszystkich o kilka przykladow

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » czw paź 15, 2009 2:33 pm

http://www.glassprodukt.pl

Kolego no to Ciebie wszyscy robią w bambuko, albo masz wielkie rogi, lub tylko krzyczeć umiesz. Jak chandlujesz oknami to powinieneś się zorientować, że praktycznie w oknie nic nie jest POLSKIE tylko robota na produkcji jest POLSKA.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw paź 15, 2009 5:57 pm

z tego co pokazuje tabelka to lambda jest taka sama pomiędzy Superspacer a Swisspacer V !!!

Nie rozumiem w takim razie czym sie podniecasz Kuba - wytłumacz nam co spowodowało Twoją wzmożoną aktywność w tym jakże ważnym dla bezpieczeństwa temicznego naszego ukochanego kraju temacie ciepłych ramek dystansowych szyb zespolonych ?!

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » czw paź 15, 2009 8:13 pm

Koberetti pisze:
Kuba N. pisze:Kowalski to takie dane ma w nosie albo gorzej.
"Kaman" o to ze garstka ludzikow postanowila znowu kilku polaczkow zrobic w bambuko, najgorsze jest to ze pomaga im w tym kilku polskich ludzikow. A tam gdzie nie wiadomo o co "kaman", to "kaman" o pieniadze - czyt. kase :) :) :)

A tak na gorrrrraco, w ramach walki z jesienna zima:) Ktore z liczacych sie na rynku firm szklarskich stosuja juz te "kosmiczna, prawie z pogranicza cudu" technologie???? Poprosze wszystkich o kilka przykladow
Nikt nikogo nie robi w bambuko!!! To fakt że tylko nie liczni mają taką szybę w swoich produktach powoduje zazdrość innych. :lol:

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw paź 15, 2009 10:50 pm

andriu - szyba z ramką Super Spacer ma takie same właściwości jak z ramką SwissSpacer - wynika to z tej tabelki, którą prezentujecie w linku.
Nikt z czołowych producentów nie będzie kupował specjalnie linii czy modernizował istniejących bo po co jak szyby są takie same pod kątem energetycznym i spektrofotometrycznym ( szkło i tak kupują wszyscy w 4 hutach na terenie kraju).
To nie jest żadna nowość - amerykańce od paru lat biegają po Europie i szukają odejścia na tę technologię. Kilku polskich producentów okien połknęło haczyk i oby im na zdrowie wyszło - w każdym razie popadli w koszta i to spore :)
Mając takie same właściwości też będzie się poniżej -5 na zewnątrz wykraplać H2O w strefie listwy przyszybowej i ok 1 cm na szybie.
Nagadasz sie do Kowalskiego i Nowaka, że to cud technika i będziesz miał później pseudoreklamacje.
Także wyluzuj 8)

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt paź 16, 2009 7:25 am

KNMTG pisze:Nie rozumiem w takim razie czym sie podniecasz Kuba - wytłumacz nam co spowodowało Twoją wzmożoną aktywność w tym jakże ważnym dla bezpieczeństwa temicznego naszego ukochanego kraju temacie ciepłych ramek dystansowych szyb zespolonych ?!
Podniecają to mnie inne rzeczy kolego, i nie są to okna ani szyby. Najlepiej jak Wam troszkę grosza nie szkoda to zróbcie test w warunkach naturalnych. Czyli - wymieniłem u znajomego okno w bloku OWT typowe O-34 w podziale symetrycznym, blok docieplony, słaba wentylacja. Posiadałem na swoim stanie szybę która ma 2 miesiące (jest z reklamacji bo ją zabrudzili ociepleniowcy) i jest na ramce aluminiowej od markowego producenta szkła i wymieniliśmy jednią z nich aby porównać jak będzie zachowywała w porównaniu z szybą z ramką SUPER SPACER. I okazało się, że w owym pokoju sypialnianym, po nocy nastąpiło na szybie z ramką ALU wyroszenie, a na szybie z SUPER SPACER nie było śladu. Zaznaczam, że pogoda na zewnątrz była nie ciekawa zimno i wilgotno, ludzie jak to ludzie okien nie otwierali bo zimno i również ja o to prosiłem. Takie są fakty naoczne i to mnie przekonało do SUPER SPACER a nie jakieś tabelki z danymi.
A tym co żal d..ę ściska i SUPER SPACER jest dla nich tematem niedostępnym lub za drogim to niech sobie odpuszczą. Zamawiajcie i produkujcie swoje wyroby na czym chcecie i tak bedzie najlepiej. I tak klient decyduje co kupuje lub jak jest podatny na reklame to na co się złapie - bezołowiowe czy inne historie. Sprzedaję również okna z ramką ALU bo jak wspomniałem to klient wybiera co chce i płaci tyle ile może przeznaczyć kasy w tym temacie.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pt paź 16, 2009 8:53 am

Kuba - sam zapodałeś link do tabelki także nie rozumiem o co Ci chodzi powyżej w Twoim poście krytykujacym niezaprzeczalny fakt istnienia takich samych właściwości ciepłych ramek.
Pracujesz jako sprzedawca okien to powinieneś mieć przede wszystkim merytoryczne argumenty dla Klienta a Ty wręcz przeciwnie uprawiasz poezję na zasadzie "żal d..pe ściska" albo "jaki to wspaniały wyrób tylko ja go mam w ofercie" :roll:
Staram Ci się wytłumaczyć między wierszami, że Twój konkurent w sposób zasadniczy jest w stanie obrócić przeciwko Tobie to co sprzedajesz Klientowi - to jest nowa technologia, będzie miala choroby wieku niemowlęcego za które zapłaci Klient - lepiej kup Pan sprawdzonego SwissSpacera od 8 lat na rynku, na którym szyby się nie rozszczelniają i takie tam :D
kamana ? :D

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Koberetti » pt paź 16, 2009 10:24 am

Kuba i jeszcze jedna rzecz prosze nie wymieniaj Glassproduktu jako znaczacego na rynku producenta szyb.... Bo chocby ich strona "powalila mnie" z nog swym zaawansowaniem technologicznym, iloscia zakladek i zamieszczonej tam wiedzy, jak rozumiem idac w slad za tym jakze kosmicznym produktem SuperSpacerem WOW nic innego nie nasuwa mi sie na usta, jestem zachwycony. Przeciez oni dostarczaja szyby dla kilku lokalnych producentow, w zasadzie juz tylko dla dwoch, ze slaska, pozatym doskonale wiesz ze jest to fimrma mocno spowinowacina z Komsta, wiec chyba jasne ze beda sie nawzajem wspierali marketingowo:)

Apropos Waszego "blokowego doswiadczenia" blok byl ocieplony??? czym??? czy do tych prac sporzadzono raport (bilans)energetyczny??? czy pozniej po pracach swiadectwo energetyczne?? jaki typ jest wentylacji??? co z izolacja stropow i podlog?? co z likwidacja mostkow termicznych?? czy wszyscy lokatorzy wymienili stolarke??? i wreszcie jakiego typu wystepuje ogrzewanie???

TO SA WAZNE ASPEKTY MAJACE ZNACZENIE DLA PRZYSZLYCH OSZCZEDNOSCI I NAPRAWDE SUPERSPACER NIE MA W TYM UDZIALU NAWET W 00,1%.... :) to tak po krotce :) innymi slowy KOLEJNY CHWYT SPRAWNYCH LUDZI OD MARKETINGU I PR :)

Prośba jeszcze jedna,zeby Endriu juz nie wypowiadal sie w powyzszym temacie - jakos wydaje mi sie On STRONNICZY :)

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pt paź 16, 2009 11:08 am

Wiodące firmy "szklarskie" w Polsce - ranking względem obrotów rocznych:
1/ Press Glas
2/ Glaspol Saint Gobain
3/ IGP Pilkington
4/ AGC ( dawny Glaverbel)
5/ GLASSTHERM

Sporo producentów okien posiada swoją produkcję szyb zespolonych min.: DRUTEX, DOBROPLAST, EUROOKNA z Kazimierzy Wielkiej.

Firmie Glassprodukt wszyscy życzymy sukcesów jak każdemu zresztą czy producentowi okien czy sprzedawcy stolarki otworowej na coraz trudniejszym rynku.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pt paź 16, 2009 11:14 am

nikt tu nie neguje wiarygodności SUPER SPACERA - jest to poprostu kolejna technologia produkcji szyby zespolonej o takich samych parametrach wynikowych dla termiki pakietu szklanego jak dotychczasowe z ciepłą ramką SWISSSPACER.

Pozdrawiam

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pt paź 16, 2009 1:52 pm

No i tu zgodzę się z Lekomin-em.
Niech szklarze produkuja szyby zespolone itd ze stalą.
Niech każdy robi to, co najlepiej potrafi, bo - jak to się mówi - kto potrafi wszystko, ten, tak szczerze, nie potrafi nic.

Pozdrowionka

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » pt paź 16, 2009 6:50 pm

Panowie ale o co ten dramat? Przecież każdy robi swoje i mówi że jest w tym najlepszy... i aby tak dalej :D

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pt paź 16, 2009 7:05 pm

mnie i kilku innym chodziło o MERYTORYCZNĄ dyskusję a nie o kolejną "poezję" marketingową :(

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » pt paź 16, 2009 7:11 pm

Nie ma żadnej poezji marketingowej. Chciałem znać tylko opinie na temat nowości w mojej firmie,nic więcej :D

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » pt paź 16, 2009 7:48 pm

Panowie wyluzujcie. Powinniście pochwalić, że ktoś stara się wprowadzić coś innego, innowacyjnego a nie od razu jak gość sięwychylił to go trzeba skopać po d...e. Puki Ci producenci będą robić okna na znośnym poziomie będzie OK. jak przestaną to dopiero do dzieła. Moim zdaniem producentów okien w POLSCE jest za dużo dlatego nie idzie to na dobrym poziomie. To są wyścigi szczurów. Przykładem jest znany nam DOBROPLAST - wszyscy na forum plują na nich (i ja zaliczałem się do tej grupy) a dobroplast jak dobroplast wszystkim nam gra na nosie ceną i jest mu z tym dobrze. A uczestnicy, którzy znajdują się na tych czy innych forach reklamują się innymi markowymi oknami a i tak z pod lady jadą z DOBRO. Na DRUTEX też plujecie bo ponoć ceny mają niskie. I co z tego. Są producenci sprzedający jeszcze taiej niż DRUTEX a o nich się tu nic nie mówi. Jak komuś się podoba ta ramka to niech kupuje, a jak komuś szkoda kasy na okna to mogę mu zasponsorować okna - z demontażu :D . tylko niech podjedzie najlepiej taczką bo to taniej i se weźmie.

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » pt paź 16, 2009 8:05 pm

Pogromca masz racje tak się właśnie dzieje, na forum wypowiadają się sami specjaliści w tej branży, a klientowi i tak sprzedają to co chcą sprzedać nawet nie wytłumaczą mu co kupuje,ale jest szansa w klientach, :D bo coraz więcej zasięgną info zanim kupią okna. :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt paź 16, 2009 8:35 pm

No właśnie. Ja natomiast miałem doczynienia wczoraj z gościem co przeczytał gdzieś o szybie o współczynniku U=0,3 i prosił mnie o to abym mu znalazł takie okna. I co miałem zrobić. Powiedziałem, że zapytam i jak bede coś wiedział dam znać. Mam spotkanie w tej sprawie jutro z kolesiem co biorę od niego okna czasami i jaka będzie odpowiedź - narazie nie wiem.

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » pt paź 16, 2009 11:06 pm

Panowie i Panie mnie interesuje ile mniej zapłacę za ogrzewanie w złotówkach stosując ramkę SWISS SPACER w porównaniu do standardowej ramki(np mieszkanie 100) nic więcej, resztę waszych wypocin można o d... potłuc , Budwar reklamował kiedyś o kna bezołowiowe , wszyscy pamiętamy czym to się skończyło . Bez podniety proszę. Wg mnie to jest chwyt marketingowy który nie ma wpływu na koszty ogrzewania. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » sob paź 17, 2009 2:33 am

Jedyną prawdą i faktem jest to, że branża okniarska to jedno wielkie g.w.o i jeżeli ktoś jest przysłowiowym dealerem siedzącym tylko w oknach to przyszłości nie ma. TAKA JEST PRAWDA. :(

andriu1968
Małomówny
Małomówny

Post autor: andriu1968 » sob paź 17, 2009 7:26 am

Tu nie chodzi o marketing ale o to że masz taką szybę w standardzie w każdym oknie w firmie Komsta bez żadnej dopłaty,więc klient ma do wyboru albo szyba z ramką alu albo super spacer. :D

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob paź 17, 2009 11:20 am

Jeśli celem tej dyskusji ma być rozropagowanie KOMSTY jako dobrej firmy to jakoś wcale mnie to nie ruszyło..
a może wręcz przeciwnie. Jestem zdegustowany i dziwię się że KMTG chce się jeszcze tak udzielać? Nie szkoda Ci strzępić swojego autorytetu jaki masz w szkle?

Lekomin, mądrze piszesz (i zgadzam się z Twoimi poglądami), ale chyba nie trafiasz do ogółu :wink:

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob paź 17, 2009 9:23 pm

Co do szyby U=0,3 to już od dziś mam ją w swojej ofercie i w PN udzielę klientowi info co do kosztów okien z tyn pakietem. Szybę taką ma w ofercie EUROCOLOR i pewnie będzie na SUPER SPACER.

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » pn paź 19, 2009 8:19 am

finlandia,
jak patrzę na statystyki pozwoleń na budowę, to klienci którzy jeszcze rok temu stanowili mniejszość (domki) w tej chwili stanowią olbrzymią większość. A że nie trafiam do ogółu.. i bardzo dobrze, bo już wielu nas małpuje ;)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn paź 19, 2009 3:34 pm

Statystycznie może proporcje są doskonałe, ale mam wrażenie że wartości są niższe niż w latach poprzednich. Poza tym zestawienie pozwoleń obrazuje to, co może będzie się może działo w przyszłym roku..

A niech naśladują, jest nadzieja że odbędzie się to z korzyścią dla branży. Oby tylko za podniesieniem cen poszedł lepszy standard :D

lekomin
Fachowiec
Fachowiec
Kontaktowanie:

Post autor: lekomin » wt paź 20, 2009 10:16 am

Jakkolwiek na to patrzeć będziemy mieli wzrosty, choć niewątpliwie na kwoty mają wpływ podwyżki naszych okien w ciągu ostatnich 12 miesięcy i zaprzestanie produkcji 3-komorówki.

Jedyne co mnie serio denerwuje to sprawa z szybami - podwyższanie cen na prawie zarżniętym rynku jest chore.
pzdr

Awatar użytkownika
okna wrocław
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: okna wrocław » wt lis 10, 2009 11:59 am

Reklama to reklama, wystarczy dokładniej się przyjrzeć tej w telewizji, codziennie mamy tak strasznie ryte berety, że nawet sobie z tego nie zdajemy sprawy.
Ale takie jest właśnie zadanie reklamy :)

-------------------------------------------------------------------
~~Okna Wrocław~~

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt lis 10, 2009 6:19 pm

A ja uważam że każdy kto dopuszcza się takich przekłamań i nieścisłości w reklamie jest po prostu KŁAMCĄ.

Awatar użytkownika
okna wrocław
Czytelnik
Czytelnik
Kontaktowanie:

Post autor: okna wrocław » pn lis 16, 2009 12:49 pm

Może firma nie wie że kłamie :)

------------------------------------------------
~~Okna Wrocław~~

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”