Odbiór okien - czy podpisać?

ivvcia
Czytelnik
Czytelnik

Odbiór okien - czy podpisać?

Post autor: ivvcia » śr paź 07, 2009 7:22 pm

Mam problem dwa miesiące temu montowano u mnie nowe okna PCV
Okazało się, że w jednym pokoju zostały źle zwymiarowane (9 cm za wąskie) wywalczyłam wymianę na nowe
o prawidłowych wymiarach. Natomiast w pozostałych dwóch pomieszczeniach skrzydła były nierówne w poziomie
a ich 3 krotna regulacja nic nie dała.
Przysłano fachowca, który ustawił w końcu skrzydła regulując panel szyby lekko ją przesuwając w pionie około 3 mm.
Efekt uzyskał, nie ma nierównej szpary i skrzydła na razie się dobrze zamykają ale mam pytanie czy to ma jakiś wpływ
na okna w przyszłości. Chciałabym wiedzieć czy w protokole odbioru (bo taki mam podpisać) mam o tym wspomnieć?

oknoAD

bkrukl
Czytelnik
Czytelnik

Re: Odbiór okien - czy podpisać?

Post autor: bkrukl » śr paź 07, 2009 9:51 pm

czyli inaczej mozna by powiedzieć że jeszcze raz przeszklił skrzydło. tylko ciekawe jak to zrobił. czy wyciągał listewki przyszybowe i podkładki dawał czy może na chama podniósł skrzydło do góry. jeśli to 1 to okno powinno być w porządku bo jest tak jakby od początku zaszklone. natomiast jeśli to drugie to skrzydła opadną za parę dni i znowu bedzie lipa.

ivvcia
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ivvcia » czw paź 08, 2009 7:58 am

Okna są dwuskrzydłowe. Były nierówne i źle się zamykały. Pan wyciągał listwy w obu skrzydłach, stukał w ramę i od nowa klinował
efekt jest bo skrzydła są równe i się dobrze zamykają. Jak ktoś się nie przygląda to nie zauważy że szyba jest przekrzywiona.
U nas na osiedlu wstawiały rożne firmy okna ale z taką regulacją się nie spotkałam nie wiem jaki wpływ może ona mieć na samą ramę i okno.

kruk2
Małomówny
Małomówny

Post autor: kruk2 » czw paź 08, 2009 10:04 am

Witam, regulacja skrzydła poprzez przeszklenie (a wynika z informacji że właśnie to zostało wykonane) jest prawidłowym działaniem w momencie gdy kończy się zakres regulacji na zawiasach. Uważam że praca została wykonana prawidłowo, oczekiwany efekt jest, protokół należy podpisać, informacja że nie wie Pan co będzie dalej jest zbędna (nikt takiej wiedzy od klienta nie oczekuje), a jeśli wystąpi w późniejszym czasie jeszcze jakiś problem - to przecież jest gwarancja (a z postu wynika że firma nie unika wizyt serwisowych w ramach tej gwarancji). Pozdrawiam

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » czw paź 08, 2009 10:38 am

Słuszna słuszność!! :)

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » czw paź 08, 2009 11:05 am

moim skromnym zdaniem regulacja na szybie powina byc wykonana jako pierwsza natomiast regulacja na okuciach to tylko kosmetyka . niestety sporo ekip monterskich nawet nie wie że szyba to serce okna , a jak regulacja na okuciach się kończy to okno nalezy wymienic na nowe :lol:
ja bym podpisał protokół
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

oknoAD

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » czw paź 08, 2009 4:34 pm

Regulacja okien powinna rozpocząć się od przeszklenia ? :shock: :shock: :shock: :D :lol:
jesteś chyba producentem , bo na pewno nie monterem . To możne od razu dawać osobno skrzydła i szyby ( jak w alu) po co na hali płacić szklarzowi ) ,
ps
w osobnym pudełku zestaw okuć Adam Słodowy -zrób to sam ?
Szklenie jest czynnością ostateczną jak już właśnie brak regulacji na okuciu
No chyba ze ja zyje w innym kraju :)

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » czw paź 08, 2009 9:32 pm

,,,producenci gdyby mieli jezdzic do swojej spitolonej roboty ktora na co dzien odwalaja (mowa o takich wiekszych) to musieliby miec z kilkanascie aut do serwisu, co daje kilkunastu serwisantow i 2-3 osoby nimi zarzadzajace, do tego zmiany na urlop-chorobowe i jakie ladne koszty wychodza, trzeba by zmienic wtedy polityke cenowa albo zaczac robic dobry towar jakosciowo,,,rynek obecnie to juz totalna szajba,,,niska cena produktow (zarówno tych z górnej jak i dolnej pólki) = byle jakie kadry na produkcji, którym się płaci byle co,,,efekt końcowy produkt byle co,,,,a kto to wszystko naprawia przed Klientem? oj nie serwisy fabryczne, tylko dealer który powinien miec to daleko gdzies,,,ale naprawia dla dobra własnej opinii, reputacji i żeby miec zgłowy rozdartego Klienta końcowego nr 1250/09,,ja sam jako dealer który mało nie sprzedaje i które chce jeszcze coś sprzedac mam 2 ludzi i auto tylko i wyłącznie do naprawiania bubli producentów czy zaganiania "braków, uszkodzeń itd." dostaw, no ale wpisałem to sobie w rachunek ekonomiczny i jakos leci,,, kiedys to robili okna pion poziom i działało jak należy,,,teraz trzeba rozeszklic, rozkrecic okucie i poskladac jak ma byc :),,,oczywiscie nie dotyczy to wszystkich produkujących ale tak w 90% :) bez urazy dla nikogo.

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » czw paź 08, 2009 10:28 pm

pilsner pisze:Regulacja okien powinna rozpocząć się od przeszklenia ? :shock: :shock: :shock: :D :lol:
jesteś chyba producentem , bo na pewno nie monterem . To możne od razu dawać osobno skrzydła i szyby ( jak w alu) po co na hali płacić szklarzowi ) ,
ps
wydaje mi się kolego ze niektóre sprawy po prostu cię przerastają , prowadzę firmę montażową już 17 lat i gdybym chciał polegać na serwisach firmowych i ich gwarancjach dawno musiał bym pakować walizki .
kto by chciał mi zapłacić za nie zamykające się okna mimo tego że są dobrze zamontowane musiałem sam je przekaszać bo podkładki uciekały z pod szyb ty pewnie byś regulował ?, regulacji masz tam około 2,5 mm jak ty w dniu montażu lub miesiąc po robisz regulacje na zawiasach to twoim klientom i tobie życzę wszystkiego najlepszego . radze poczytać fachową prasę i odbyć chociaż jedno szkolenie montażowe bo kupno wiertarki i wagi nie zrobi z ciebie montażysty . pozdrawiam wszystkich co mają odwagę dyblować i przekaszać okna

ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ONYX2 » sob paź 10, 2009 12:03 am

kruk2 pisze:Witam, regulacja skrzydła poprzez przeszklenie (a wynika z informacji że właśnie to zostało wykonane) jest prawidłowym działaniem w momencie gdy kończy się zakres regulacji na zawiasach. Uważam że praca została wykonana prawidłowo, oczekiwany efekt jest, protokół należy podpisać, informacja że nie wie Pan co będzie dalej jest zbędna (nikt takiej wiedzy od klienta nie oczekuje), a jeśli wystąpi w późniejszym czasie jeszcze jakiś problem - to przecież jest gwarancja (a z postu wynika że firma nie unika wizyt serwisowych w ramach tej gwarancji). Pozdrawiam
egulacja okuciami
Nie do końca się zgadzam, najpierw szklenie potem regulacja okuciami.
Wychodzi na to że poprostu źle zaszklili okno n aprodukcji, tylko poco jeszcze raz klinował ramę, jeżeli było zapiankowane to mógł naruszyś szczelność piany.
No to co Heyah i do przodu ;)

ONYX2
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: ONYX2 » sob paź 10, 2009 12:09 am

Niemylić regulacji skrzydła od przeszklenia, poprostu jak coś niedziała trzeba najpierw sprawdzić przekątne jeżeli są ok. to wtedy okuciami. Przekątne powinny być takie same na obu skrzydłach, przekątna liczona od zawiasu dolnego może a nawet powinna być większa od drugiej do 4mm. zależy też od rozmiarów skrzydła. Jeżeli jest ok. to w tedy okuciami.
No to co Heyah i do przodu ;)

Awatar użytkownika
Gargamel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Gargamel » pn paź 12, 2009 9:54 am

ONYX2 pisze:Niemylić regulacji skrzydła od przeszklenia, poprostu jak coś niedziała trzeba najpierw sprawdzić przekątne jeżeli są ok. to wtedy okuciami. Przekątne powinny być takie same na obu skrzydłach, przekątna liczona od zawiasu dolnego może a nawet powinna być większa od drugiej do 4mm. zależy też od rozmiarów skrzydła. Jeżeli jest ok. to w tedy okuciami.
przepraszam bardzo , co sie przyczepiliscie szklenia jako błędu na produkcji . A moze najnormalniej w swiecie rama okna jest zle zamontowana (bak poziomu, pionu) jesli w oknie dwuskrzydłowym kwatery sie mijaja to pierwszy sygnał ze tak jest , i jesli przeszklili skrzydła to chciałbym zobaczyc czy skrzydło na obwodzie jednakowo zachodzi na uszczelkę.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pn paź 12, 2009 6:51 pm

I znów odzywam się jako montażysta, Gargamel to wytłumacz mi jedną sprawe,montujesz np.okno dwu kwaterowe ustawiasz pion i przekątną na jednej stronie zawiasowej i nijak nie jesteś w stanie wyprowadzić poziomu oraz pionu na przekątnej na drugiej stronie zawiasowej to w tym momencie dalej jest wina montażu?
1. przekoszone zgrzewy
2.Za długi słupek środkowy.
I sporo takich okien montowałem szukając złotego środka(przeszklenie,regulacje,wyprężanie klinami ramy od dołu i etc.) żeby wszytko było dobrze i każda ze stron zadowolona a prawidłowo takie okna powinny wrócić do producenta jako zasadna reklamacja.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Awatar użytkownika
Gargamel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Gargamel » wt paź 13, 2009 9:58 am

Magic353 pisze:I znów odzywam się jako montażysta, Gargamel to wytłumacz mi jedną sprawe,montujesz np.okno dwu kwaterowe ustawiasz pion i przekątną na jednej stronie zawiasowej i nijak nie jesteś w stanie wyprowadzić poziomu oraz pionu na przekątnej na drugiej stronie zawiasowej to w tym momencie dalej jest wina montażu?
1. przekoszone zgrzewy
2.Za długi słupek środkowy.
I sporo takich okien montowałem szukając złotego środka(przeszklenie,regulacje,wyprężanie klinami ramy od dołu i etc.) żeby wszytko było dobrze i każda ze stron zadowolona a prawidłowo takie okna powinny wrócić do producenta jako zasadna reklamacja.
Na wstępie mam małą uwage , jesli faktycznie tak sporo montowałes takich okien to ja na Twoim miejscu bym zmienił producenta bo z tego wynika ze szkli na podłodze a nie na stole do szklenia , u sznującego sie producenta to jest podstawa.
Nie twierdze ze zawsze jest wina po stronie montazysty , mówie tylko o tym konkretnym przypadku i jakie ja mam zdanie , z mojego doswiadczenia moge tez powiedziec ,ze jestem pod wrazeniem ze sprawdzasz za kazdym razem przekatną . A teraz to co powiem to napewno dostanie mi się od partaczy itp: Po pierwsze kazda poziomica jest obarczona jakims błędem wiec do końca nie wierze poziomicom i dla tego mam swoje zdanie i robie w następujący sposób : przy oknie dwuskrzydłowym po zapieciu kotew i włozeniu futryny do otworu wstępnie ustawiam ramę przy uzyciu poziomicy ( oczywiscie klinuje jakby ktos sie pytal :) ) potem zakładam skrzydła i ustawiam tak by skrzydła były równo ( nie ma znaczenia czy słupek stały czy ruchomy ) z reguły po takim ustawieniu nie ma poblemów ze skrzydła gdzies obcieraja . Aha by było wszystko jasne nie dotykam na tym etapie srub regulujacych a ustawiam tylko po przez wyparcie narozników ramy . Na koniec sprawdzam czy skrzydła nie otwierają sie samoczynnie lub nie zamykaja i jesli nie ma takich objawów uwazam ze jest ok. jesli nie to robie korektę ustawienia pionu .Tak wiec pozimica najbardziej jest potrzebna na wstępnym etapie montażu. No a teraz uzyjcie sobie jaki to ze mnie partacz :lol: aha oczywiscie tez pianuje jak sprawdze takie ustawienia hihihihi

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » wt paź 13, 2009 4:11 pm

wydaje mi się kolego ze niektóre sprawy po prostu cię przerastają , prowadzę firmę montażową już 17 lat i gdybym chciał polegać na serwisach firmowych i ich gwarancjach dawno musiał bym pakować walizki .
kto by chciał mi zapłacić za nie zamykające się okna mimo tego że są dobrze zamontowane musiałem sam je przekaszać bo podkładki uciekały z pod szyb ty pewnie byś regulował ?, regulacji masz tam około 2,5 mm jak ty w dniu montażu lub miesiąc po robisz regulacje na zawiasach to twoim klientom i tobie życzę wszystkiego najlepszego . radze poczytać fachową prasę i odbyć chociaż jedno szkolenie montażowe bo kupno wiertarki i wagi nie zrobi z ciebie montażysty . pozdrawiam wszystkich co mają odwagę dyblować i przekaszać okna

podkładki uciekły z pod szyby ?
a gdzie silikon( inne ścierwo) które zabezpiecza przed przesunięciem podkładek ( szkoda kasy ? przecież to tyle kosztuje -niech montażysta to zrobi) .
Chłopie w jakim Ty kraju żyjesz ? szklic to ja mogę zestawy , fixy , aluminium a nie okna . Xle przeszkolone okno to jest ewidentna niewiedza kolesia na hali.
Sorka za pytanie -ale gdzie Ty kupujesz okna ? dobroplast ? kolega z garażu obok szopy ? chyba to wszystko wyjaśnia :wink: (
Jestem w błędzie ?

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt paź 13, 2009 9:42 pm

Pilsner a do kogo te pytania właściwie są skierowane?

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » śr paź 14, 2009 9:35 am

podkładki uciekły z pod szyby ?
a gdzie silikon( inne ścierwo) które zabezpiecza przed przesunięciem podkładek ( szkoda kasy ? przecież to tyle kosztuje -niech montażysta to zrobi) .
Chłopie w jakim Ty kraju żyjesz ? szklic to ja mogę zestawy , fixy , aluminium a nie okna . Xle przeszkolone okno to jest ewidentna niewiedza kolesia na hali.
Sorka za pytanie -ale gdzie Ty kupujesz okna ? dobroplast ? kolega z garażu obok szopy ? chyba to wszystko wyjaśnia :wink: (
Jestem w błędzie ?[/quote]

heheh naprawde ręce opadaja człowiekowi jak czyta takie teksty .Czy ja napisałem że w kazdym oknie podkładki uciekają ? napisałem że gdybym chciał czekać na serwis firmowy 14 dni to na suche bułki bym nie zarobił , więc łapie się za przekos bo sa jeszcze tzw luzy , co z tego że przereguluje okna na okuciu jak za jakiś czas kwatera obwiśnie i co wtedy mam przekaszać jak juz uszczelki się zwulkanizują z szybą ? a pozatym korona mi z głowy nie spadnie gdy poswięce 10 min więcej klientowi , na gwarancji widnieje moje nazwisko nie mam się za co wstydzic

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » śr paź 14, 2009 8:42 pm

Gargamel,nie miałem na myśli okien od swojego dostawcy. Oprócz tego że montuję swoje to jeszcze montuję i zlecone usługi.
I tak za każdym razem sprawdzam przekątną okna jak i pion + poziom. I biorę poprawkę na błędy we wskazaniach poziomicy.
A co do twojego pytania Pilsner skąd biorę okna to powiem że z renomowanej fabryki która szkli na prasie i nie jest budką w polu z żelazkiem do zgrzewania.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw paź 15, 2009 8:32 am

krakus napisał :"co z tego że przereguluje okna na okuciu jak za jakiś czas kwatera obwiśnie i co wtedy mam przekaszać jak juz uszczelki się zwulkanizują z szybą ?"
Krakus zmień dostawcę bo za jakiś czas to kwatera nawet w D nie obwiśnie :)
ps co to za producent że mu się wulkanizują uszczelki z szybą? - pytam poważnie !!

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » czw paź 15, 2009 11:39 am

może przesadziłem z tą wulkanizacją , chodziło mi o to ze uszczelki po jakimś czasie wysychaja i kleją się do szyby i trudniej jest wtedy pszekosić okno , w naszej fabryce nie mam problemu z przekosami bo okna są szklone na prasie ,ale znam takie co szkli sie na stole .

mishell
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mishell » czw paź 15, 2009 7:56 pm

pilsner pisze:Regulacja okien powinna rozpocząć się od przeszklenia ? :shock: :shock: :shock: :D :lol:
ps
Pojęcia to Ty nie masz o stolarce pisząc takie bzdury. Szklenie w przypadku okien PCV jest sprawą podstawową i najważniejszą. Jakie okucie nie będzie zastosowane, przy złym szkleniu, nie będzie prawidłowo działało i regulacja nie wystarczy bez względu na to czy będzie to jakaś Siegenia, Maco czy inne GU.
Wielu montażystów przed przystąpieniem do regulacji nawet nie sprawdzi geometrii okna,tylko wyciąga kluczyk i reguluje, a jak regulacja się skończy na okuciu, to płacze. Najpierw powinien sprawdzić, czy okno jest prawidłowo zaszklone, następnie jeżeli nie to powinien je zaszklić zgodnie ze sztuką, przed czym powinien jeszcze okucia ustawić w zera.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » pt paź 16, 2009 10:23 am

a ja nadal twierdze z uporem maniaka że poprawne zaszklenie okien to działka szklarzy na hali
dostajecie jakiś % od poprawek po kimś ? jesteście na pensji u producenta robiąc za serwis ?
A może boicie się że Dobroplast utnie Wam rabaty za przysłanie swoich serwisantów :wink:
ps
potrafię osobiście przeszklić okno
czekam na rzeczowe argumenty

mishell
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mishell » pt paź 16, 2009 11:02 am

mishell pisze:
ps

No widzisz - sam sobie zaprzeczasz. Nikt nie twierdzi, że nie powinni tego robić poprawnie pracownicy na produkcji, jednak we wcześniejszym poście piszesz, że szklenie jest czynnością ostateczną.

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » pt paź 16, 2009 1:13 pm

problem jest odwieczny, łatwiej jest montazyście skręcić na maxa zawiasy niz ruszyć muzgownicą i przeszkliść okno na szybie . przynajmniej w ten sposób zostawia sobie furtke na przyszłosc

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » pt paź 16, 2009 5:06 pm

Ja równiez uważam że poprawne szklenie i silikonowanie podkładek na hali to podstawa, prasa do szklenia i kontroli jakości widać nie wszędzie jest używana do tych dwóch czynności a kończy sie jedynie na wsadzeniu wkładu i cześć. !!!!!
Ludzie juz to widze jak zaczynacie regulacje od przeszklenia nie rozśmieszajcie lepiej . Jak widziałem bez wyjątku każdy łapie za kluczyk a potem się zaczyna martwić jak nie ma już możliwości regulacji.

Szczeblina
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Szczeblina » pt paź 16, 2009 8:03 pm

Poprawnie zaszklone okno po prawidłowym montażu nie powinno się regulować.Piszecie że podkładki powinny być silikonowane.Ludzie tak się szkliło okna z 10 lat temu.Teraz stosuję się podkładki bazowe których nie potrzeba silikonować ,podkładki dystansowe nie spadną.Wiem co piszę bo kiedyś pracowałem 2 lata na szkleniu.Jedynie okna z ruchomym słupkiem nie zaszkli się poprawnie na prasie do szklenia.

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » pt paź 16, 2009 9:45 pm

Powiem tak,to nie brak ruszenia mózgownicą tylko zwykłe lenistwo powoduje skręcenie zawiasów na maxa,nie ukrywam że też reguluję na zawiasach ale jak przekraczam o 50% możliwości regulacji na zawiasach to wracam do zera i szukam przyczyny a zaczynam od sprawdzenia poprawności montażu po samym sobie i drogą eliminacji błędów staram się znaleźć rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » sob paź 17, 2009 3:56 pm

Magic 353 dzięki dzięki dzięki, juz myślałem ze jestem odmieńcem

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » wt paź 20, 2009 5:10 pm

Szczeblina pisze:Poprawnie zaszklone okno po prawidłowym montażu nie powinno się regulować.Piszecie że podkładki powinny być silikonowane.Ludzie tak się szkliło okna z 10 lat temu.Teraz stosuję się podkładki bazowe których nie potrzeba silikonować ,podkładki dystansowe nie spadną.Wiem co piszę bo kiedyś pracowałem 2 lata na szkleniu.Jedynie okna z ruchomym słupkiem nie zaszkli się poprawnie na prasie do szklenia.
Kolego, zgodzę się z tobą, że nie ma konieczności silikonowania podkładek wypierających ale weź pod uwagę stan polskich dróg oraz fakt że okna często muszą być dostarczone od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów. Nawet najlepiej wyparte skrzydło bez zastosowania silikonu na podkładkach potrafi się "rozregulować" w transporcie. Pojawiający się od czasu do czasu problem "luźnych" podkładek jest właśnie tego efektem.

pozdrawiam
wojtys
Pozdrawiam Wojtys

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt paź 20, 2009 9:14 pm

krakus pisze:Magic 353 dzięki dzięki dzięki, juz myślałem ze jestem odmieńcem
Krakus,jeżeli tak podchodzisz do tematu to powiem że chętnie zrobiłbym z Tobą parę wspólnych montaży. Na zasadzie wymiany doświadczeń i spostrzeżeń.

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krakus » wt paź 20, 2009 10:16 pm

Jeśli mój siedemnastoletni bagaż doświadczeń może jeszcze komuś się przydać służę pomocą ,to od nas montażystów zależy czy klient reprezentowaną przez nas firmę poleci swoim znajomym . Ale to już odmienny temat .

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”