Ciekawostka ;) – lipna okleina !

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Ciekawostka ;) – lipna okleina !

Post autor: solidnafirma38 » czw paź 08, 2009 8:08 pm

Handluję już ładnych parę lat oknami ale taki numer z oknami trafił mi się pierwszy raz :)
W profilu uchodzący za jeden z najlepszych na rynku trafiła się tak tandetnie położona okleina !
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:twisted: :twisted: :twisted:

oknoAD

pcv-pcv
Małomówny
Małomówny

Re: Ciekawostka ;) – lipna okleina !

Post autor: pcv-pcv » czw paź 08, 2009 9:26 pm

jaki to profil?? Veka?? :wink:

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » czw paź 08, 2009 9:42 pm

,,no tez widzialem sporo okienek PCV:) ale czegos takiego?,,,podaj producenta profilu (no chyba,że producent okien okleinował), nawet z kropkami,,,niech sie wstydzi :)

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » czw paź 08, 2009 10:41 pm

Co to za ciekawostka!?
Przecież przy okleinowaniu pracują ludzie. Takie rzeczy się zdarzają. Okleiniarki pracują z prędkością od 0 do 40m/min, a chyba nawet i szybciej. Są też takie, które okleinują dwie strony jednocześnie i przyklejają folię ochronną. Jak więc zauważyć ubytek. Kontrola zpewnością nie obejmuje każdego centymetra ba nawet metra profila - jest to poprostu nie wykonalne.
A TWOI LUDZIE JAK PRZYJMOWALI OKNA NA MAGAZYN TO NIE SPRAWDZILI CO PRZYJMUJĄ, NIE WIDZIELI PRZED MONTAŻEM, CO MONTUJĄ - NIE O TRZEBA BYŁO WSTAWISĆ WADLIWYCH OKIEN. A TERAZ TO SZUKAMY WINNYCH.
FE NIE ŁADNIE :twisted:

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw paź 08, 2009 10:43 pm

pcv-pcv pisze:jaki to profil?? Veka?? :wink:
Ja szanuję firmy z którymi współpracuję nie podam producenta ani nazwy profilu , nie pokazałem tych zdjęć aby kogoś oczerniać , tylko jako ciekawostkę gdyż za 15 lat mojego doświadczenia w oknach taki bubel widzę pierwszy raz ! jestem tylko ciekaw że nie zauważono tego ani przy okuwaniu , ani przy szkleniu ., ani przy kontroli jakości !!! :?: :idea: :mrgreen:

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » czw paź 08, 2009 10:47 pm

Jescze jedno.
Twój dostawca okien ma jakiegoś nadgorliwego gościa na okuwaniu skrzydeł.Wkręca wkręty w każdą dziurkę - nawet do dystansu. To chyba z tych co "wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieknie" :lol: :lol: :wink:

oknoAD

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » czw paź 08, 2009 10:55 pm

A tak już na poważnie.
Uszkodzona okleina jest po stronie zewnętrznej, a w całym cyklu produkcyjnym ta strona jest nie widoczna - cała obróbka - cięcie, wkręcanie wzmocnień , zgrzewanie, okuwanie, szklenie - zawsze ta strona jest nie widoczna. Co chodzi o kontrolę końcową - powinni sprawdzić :!: .
Jednak jak wspomniałeś od 15 lat nie widziałeś czegoś takiego - Mercedesy też się psują, ale to nadal Mercedesy :idea:

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » czw paź 08, 2009 11:01 pm

josek73 pisze:Co to za ciekawostka!?
Przecież przy okleinowaniu pracują ludzie. Takie rzeczy się zdarzają. Okleiniarki pracują z prędkością od 0 do 40m/min, a chyba nawet i szybciej. Są też takie, które okleinują dwie strony jednocześnie i przyklejają folię ochronną. Jak więc zauważyć ubytek. Kontrola zpewnością nie obejmuje każdego centymetra ba nawet metra profila - jest to poprostu nie wykonalne.
A TWOI LUDZIE JAK PRZYJMOWALI OKNA NA MAGAZYN TO NIE SPRAWDZILI CO PRZYJMUJĄ, NIE WIDZIELI PRZED MONTAŻEM, CO MONTUJĄ - NIE O TRZEBA BYŁO WSTAWISĆ WADLIWYCH OKIEN. A TERAZ TO SZUKAMY WINNYCH.
FE NIE ŁADNIE :twisted:
Nie szukam winnych . okien nie zwróciłem bo uszkodzenia są na skrzydłach …! Przyjedzie serwis i wymieni ,a ja mam stan zamknięty … , z powodu 4 z 14 okien nie będę przekładał terminu montażu lub wysyłał ekipy drugi raz ! i powtórzę jeszcze raz pokazałem ten bubel jako ciekawostkę gdyż trafiło mi się coś takiego po raz pierwszy za 15 lat może dlatego że współpracuję z najlepszymi firmami ! Mercedesy też się psują ! A tekst szanownego Pana brzmi jak standardowa odpowiedź do jego klientów którzy takie usterki zgłaszają na porządku dziennym a faks z reklamacjami wychodzi jak profil z prędkością 40 m /min :arrow: :idea: :mrgreen:

bkrukl
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: bkrukl » czw paź 08, 2009 11:15 pm

Jescze jedno.
Twój dostawca okien ma jakiegoś nadgorliwego gościa na okuwaniu skrzydeł.Wkręca wkręty w każdą dziurkę - nawet do dystansu. To chyba z tych co "wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieknie" :lol: :lol: :wink:
no tu masz kolego rację:) może śrubek zbywa? :lol: ja się juz nie raz spotkałem z takim czymś w różnych firmach. wiadomo oklejeją maszyny a kieryja nimi ludzie. nie wszystko da sie zauważyć. jednakże ten przypadek dość ładnie widać więc dziwne że nikt tego wcześniej nie zauważył.

ototo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ototo » śr paź 14, 2009 4:46 pm

Witam,
a ja to bym poprosił o wyjaśnienie, bo nie rozumiem sytuacji np. z pierwszego zdjęcia:

-co, tam okleina odstaje na brzegu powierzchni czołowej skrzydła ?(czyli patrząc tak jak na zdjęciu z boku skrzydła widzę odstawanie okleiny na krawędzi powierzchni czołowej i przylgi)

przecież okleina "w jednym" kawałku obejmuje powierzchnię boczną przylgi i powierzchnię czołową aż do wrębu listwy szybowej -to jest powłoka ciągła,

czyli albo to jest sznyt po ostrej krawędzi czegoś rozpruty (nic nadzwyczajnego, zdarza się -zwykłe uszkodzenie mechaniczne) albo ten producent okleinuje powierzchnie czołową skrzydła i na zakład powierzchnię boczną przylgi - i to dopiero byłyby jakiś news :lol: :shock:

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » śr paź 14, 2009 6:09 pm

ototo pisze:Witam,
a ja to bym poprosił o wyjaśnienie, bo nie rozumiem sytuacji np. z pierwszego zdjęcia:

-co, tam okleina odstaje na brzegu powierzchni czołowej skrzydła ?(czyli patrząc tak jak na zdjęciu z boku skrzydła widzę odstawanie okleiny na krawędzi powierzchni czołowej i przylgi)

przecież okleina "w jednym" kawałku obejmuje powierzchnię boczną przylgi i powierzchnię czołową aż do wrębu listwy szybowej -to jest powłoka ciągła,

czyli albo to jest sznyt po ostrej krawędzi czegoś rozpruty (nic nadzwyczajnego, zdarza się -zwykłe uszkodzenie mechaniczne) albo ten producent okleinuje powierzchnie czołową skrzydła i na zakład powierzchnię boczną przylgi - i to dopiero byłyby jakiś news :lol: :shock:
Dlatego pokazałem to jako ciekawostkę , profil wygląda jak okleinowany na zakładkę , pod ostającą okleiną jest normalna zdrowa okleina :idea:

ototo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ototo » śr paź 14, 2009 6:37 pm

To źle zatytułowałeś wątek, bo to nie jest lipna okleina tylko lipne okleinowanie-albo ktoś u producenta okien chciał zamaskować porysowany profil nakładając nieudolnie jeszcze jedną powłokę z folii (wątpliwe)albo po prostu na okleiniarkach coś się spieprzyło przy produkcji profili. Widać , że kern jest barwiony w masie, więc producent okien dostaje gotowe okleinowane profile od jakiegos dostawcy profili. To nie jest błąd producenta okien, ale gdzie była kontrola jakości (bo przy szkleniu to widac jakl cholera)

pozdro

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » śr paź 14, 2009 7:09 pm

pcv-pcv pisze:jaki to profil?? Veka?? :wink:
Bardzo prawdopodobne bo okucie to Roto a to często spotykana para.
Czarna seria trwa w najlepsze.
Ostatnio zmieniony śr paź 14, 2009 7:13 pm przez Szerszel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr paź 14, 2009 7:12 pm

Ten profil to GELAN :shock: .
I ten wkręt jest bardzo fajny :D .
Nie pękaj są lepsi co np. zasuwnicę aby była tylko R blokują wkrętami.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

tomi
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: tomi » śr paź 21, 2009 1:55 pm

POGROMCA OSZUSTÓW pisze:Ten profil to GELAN :shock: .
I ten wkręt jest bardzo fajny :D .
Nie pękaj są lepsi co np. zasuwnicę aby była tylko R blokują wkrętami.
masz na myśli każdego kto robi na Roto? to rozwiązanie proponują od jakiegoś czasu sami technicy tej firmy, bo zapomnieli zaprojektować/wprowadzić do produkcji ogranicznika obrotu klamki do kąta 90stopni, do nowych zasuwnic RU w NT (stare systemowe ograniczniki nie pasują)

ale ten fakt pozwolę sobie zostawić bez komentarza :roll:

Roberto®
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Roberto® » pt paź 30, 2009 10:55 pm

profil to jakaś lipa nie wypowiadam się co do marki, ale szajs zarąbisty, co do roto, to i tak jestem przekonany o ty, iż jest to jedno z najlepszych okuć

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » sob paź 31, 2009 10:45 am

To chyba nie Veka bo ona ma profil barwiony w masie.

Roberto®
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Roberto® » sob paź 31, 2009 6:23 pm

czemu nie Veka, przecież kolor jest dwustronny i barwiony w masie

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lis 01, 2009 10:42 am

Ja w tym roku miałem doczynienia z oknami z profilu zwanego MERCEDESEM - a mianowicie SCHUCO. I właśnie ten profil obłaził z okleiny. No i moje zdanie codo tego profilu jest takie, że MERCEDESEM to on nie jest bo są profile - przykładowo REHAU , który jest zdeydowanie lepiej oklejony niż SCHUCO - oklejony tzn mam na myśli wykończenie okleiny na kantach profilu.

Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Post autor: Dealer2007 » pn lis 02, 2009 11:02 am

SCHUCO Mercedesem..?? hmm w systemach aluminiowych to i owszem zgodzę się mają naprawdę dobre rozwiązania i rozbudowany katalog, natomiast PVC stało się ich dodatkową produkcją która wypełniła pewne zapotrzebowanie na rynku. I faktycznie z racji postrzegania poprzez systemy aluminiowe można powiedzieć że to Mercedes, ale czy w PVC...?
A wracając do zdjęć i ostatnich wypowiedzi to, to czy jest to Veka czy inny profil nie świadczy globalnie o jego jakości. Ot po prostu błąd w produkcji taki sam, jakie pojawiają się u nas wszystkich... I z tego powodu nie wypowiadałbym się że dany system to "lipa" czy też "badziewie"
Należy też pamiętać że są producenci którzy od producenta profili biorą tylko surówkę i oklejają sami lub zlecają tańszym wykonawcom, nie wiedząc jak jest w tym konkretnym przypadku również nie oceniałbym producenta systemu.
Myślę że warto się zastanowić co się napisze, a nie kłapać co ślina na język przyniesie bo można komuś nie słusznie wyrządzić krzywdę...
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”