Czy jest jeszcze miejsce na punkt delerski

Roberto®
Czytelnik
Czytelnik

Czy jest jeszcze miejsce na punkt delerski

Post autor: Roberto® » sob paź 24, 2009 11:06 am

Witam serdecznie, obecnie pracuję u jednego z producentów stolarki PCV i ostatnio pomyślałem czy na wiosnę nie wynająć sklepu i samemu nie sprzedawać okien, wprowadzić pcv, drewno rolety, roletki itp. . Potrzebuję opinii czy jest jeszcze miejsce na rynku. Oknami zajmuję się już ok. 13 lat jako handlowiec ale zawsze dla kogoś teraz pomyślałem że może czas najwyższy zrobić coś dla siebie. Mieszkam w Polsce centralnej. Obecnie zajmuję się współpracą z dealerami i z rozmów z nimi wynika, że rynek się zaciął, towar jest ale nie ma komu sprzedawać, klienci nie przychodzą nawet po wyceny. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam wytrawnych i wytrwałych okniarzy.

oknoAD

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Czy jest jeszcze miejsce na punkt delerski

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » sob paź 24, 2009 12:06 pm

Ogólnie to jest lipa.
Ja obserwuję u siebie jak nowi otwierają i w niedługim czasie się zamykają. Sprzedawać to nie wszystko. Koszta utrzymania są spore a mianowicie:ZUS właściciela, czynsz za lokal + adaptacja lokalu + wystawa, komputer + drukarka + fax i różne papiery, długopisy i tm podobne art. Ludzie - na początek 2-3 wystarczy (najlepiej doświadczonych a nie z pośredniaka jakiegoś np. piekarza czy operatora ręcznej łopaty) a co z tym się wiąże to pensje + zusy. Ludzie muszą być kumaci bo w przeciwynm razie dostaniesz po tyłku i bedziesz miał straszną czkawkę. Środek transportu dla ciebie i jakieś drugie auto dla ekipy, utrzymanie tych aut też kosztuje - sam ich zakup, ubezpieczenia, przeglądy, paliwo, naprawy. Nażędzia - sporo kasy, magazyn - wynajęcie. Reklama na początek w lokalnym radio + jakieś ulotki i zaów ludzie do kolportażu.
No i trzeba mieś kapitał na rozpoczęcie tej zabawy i to nie mały chyba, że masz troszkę kasy i będziesz atakował pozostałości w blokach za marne grosze - tak nie pojedziesz.
Moim skromnym zdaniem to NIE PAKUJ SIĘ W TO BAGNO (jeżeli mają być to same okna + akcesoria)
Jak masz kapitał do zainwestowania to lepiej wyjdziesz na firmie ogólnobudowlanej pakując się w przetargi - tu się da jeszcze zarobić. No ale to zupełnie inny temat i inne pieniądze - znacznie większe i większa odpowiedzialność.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Awatar użytkownika
EMPOL
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: EMPOL » sob paź 24, 2009 1:14 pm

i powiało pesymizmem....(a może nie do końca słusznie?) . Faktycznie zaczynając od początku trzeba mieć pewien kapitał, ale jeżeli myśli Pan to otwarciu punktu to zakładam że takowy jest odłożony. Myślę, że dla solidnego punktu dealerskiego miejsce zawsze jest. To zależy jak Pan podejdzie do biznesu. Jeżeli wprowadzi Pan markowe produkty(to połowa sukcesu), przemyślaną kampanię reklamową , ekipa montażowa będzie solidna (to druga połowa sukcesu :D ), klient zadowolony, to można liczyć na klientów z polecenia (a to zawsze najwdzięczniejszy , ale i najbardziej wymagający klient).
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że pierwsze miesiące mogą wyjść na minusie :( - i na to też musi być odłożony kapitał: czynsze, pensje, ZUS itp (ale to już wyliczył POGROMCA OSZUSTÓW. Pozdrawiam i życzę sukcesów !!!
EMPOL Wrocławska Fabryka Okien
www.empol.pl

Roberto®
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Roberto® » sob paź 24, 2009 1:30 pm

ok może pewne uzupełnienie, jeśli chodzi o ekipę do montażu, dobry znajomy ma 2 ludzi auto ze stojakiem i jakieś 5-6 lat doświadczenia w montażu okien, więc te koszty mi odchodzą, co do lokalu to jasne trzeba mieć w dobrym punkcie a taki kosztuje, zus brrrrrrrrr też kosztuje, ale czy jest sens by teraz się przygotować i na wiosnę wystartować, bo tak jak mówiłem obecnie pracuję w oknach jako przedstawiciel handlowy, zajmuję się dealerami, i czy może pozostać przy tym co jest obecnie, no kasa na razie nie jest porażająca, ale zawsze pewna, samochód telefon, sam się biję z myślami, więc pytam innych może bardziej doświadczonych, tak jak już pisałem w branży okiennej od 1996 generalnie jako przedstawiciel handlowy ( biuro, dealerzy, inwestycje ), jak na razie zbieram informacje, co dalej

Pozdrawiam i dziękuję za wpisy myślę, że wątek jest rozwojowy, zapraszam do komentowania im więcej odpowiedzi od was tym więcej osób podobnych do mnie będzie wiedziało co robić.

Kemor
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Kemor » pn paź 26, 2009 2:27 pm

Handlowiec z 13-o letnim doświadczeniem raczej powinien mieć orientację i znać odpowiedź na swoje własne pytanie! Tak czy owak - życzę powodzenia.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn paź 26, 2009 2:46 pm

Kemor - wyprzedziłeś mnie :)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

oknoAD

fabrykant
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fabrykant » pn paź 26, 2009 10:21 pm

Jakiś czas temu pisałem temat - uruchomienie własnej produkcji. Większość pisała - "nie pakuj się w to bagno" lepiej uruchomić własny punkt dealerski. Teraz widzę osobę która pyta się o uruchomienie takiego punktu i znowu podobne odpowiedzi - "nie pakuj się w to bagno. Powiem ci tak. To ty znasz specyfikę swojego rynku, potrzeby klientów, wiesz w czym jesteś dobry, jakie masz kontakty, co możesz sprzedawać i masę innych informacji na podstawie których wpadł ci do głowy ten pomysł. Nie słuchaj ludzi którzy funkcjonują w innym miejscu naszego kraju bo co kraj to obyczaj, tu się takie okna sprzedają a tam się w ogóle nie sprzedają. Tym sposobem zrobisz sobie tylko mętlik w głowie. Ja osobiście pomimo wielu zniechęcających wypowiedzi uruchamiam własną produkcję i ty mam nadzieję równiez podejmiesz decyzję o własnym biznesie. Początek będzie ciężki i na pewno będą chwile takie w których najchętniej rzucił byś to wszystko w cholerę ale potem będzie już tylko lepiej. Dobry punkt dealerski, dobry producent w każdej branży będzie zawsze dobrze funkcjonował. A jeśli już to zrobisz to chętnie przedstawię ci ofertę na swoje wyroby.

Powodzenia.

pcv-pcv
Małomówny
Małomówny

Post autor: pcv-pcv » pn paź 26, 2009 10:35 pm

a jednak fabrykant sie zdecydowales i zaryzykowales...do odwaznych swiat nalezy :)

a jesli mozesz zdradzic na czym chcesz robic(profil, okucia)

No i mozesz ogolnie zdac relacje jak ci idzie.

Powodzenia...bo bedzie potrzebne ;)

fabrykant
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: fabrykant » wt paź 27, 2009 8:25 am

Zdecydowałem się na otwarcie produkcji. Na jakim profilu, okuciach będę robił tego jeszcze nie wiem, oczywiście mam swoje typy ale idzie lepsy okres na takie decyzje. Zimą wszyscy będą jeździć z ofertą jak z pieprzem.
Hala już jest, aktualnie zaczynają się już prace przygotowawcze. Rekonesans w sprawach reklamy już zrobiony. Pomalutku do przodu. W lutym będę gotowy.

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » śr paź 28, 2009 8:50 am

Roberto , po takim czasie funkcjonowania wśród dealerów tylko Ty masz wiedzę o opłacalności takiego zajęcia.Przecież sam widzisz jak idzie Twoim podopiecznym.Jedno ważne - po otwarciu trochę czasu minie aż punkt przyjmie się wśród klientów.Weź to pod rozwagę i ...kalkulację kosztów.
Fabrykant - słusznie :D Powoli i do przodu

Roberto®
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Roberto® » pt paź 30, 2009 10:52 pm

fabrykant pisze:Jakiś czas temu pisałem temat - uruchomienie własnej produkcji. Większość pisała - "nie pakuj się w to bagno" lepiej uruchomić własny punkt dealerski. Teraz widzę osobę która pyta się o uruchomienie takiego punktu i znowu podobne odpowiedzi - "nie pakuj się w to bagno. Powiem ci tak. To ty znasz specyfikę swojego rynku, potrzeby klientów, wiesz w czym jesteś dobry, jakie masz kontakty, co możesz sprzedawać i masę innych informacji na podstawie których wpadł ci do głowy ten pomysł. Nie słuchaj ludzi którzy funkcjonują w innym miejscu naszego kraju bo co kraj to obyczaj, tu się takie okna sprzedają a tam się w ogóle nie sprzedają. Tym sposobem zrobisz sobie tylko mętlik w głowie. Ja osobiście pomimo wielu zniechęcających wypowiedzi uruchamiam własną produkcję i ty mam nadzieję równiez podejmiesz decyzję o własnym biznesie. Początek będzie ciężki i na pewno będą chwile takie w których najchętniej rzucił byś to wszystko w cholerę ale potem będzie już tylko lepiej. Dobry punkt dealerski, dobry producent w każdej branży będzie zawsze dobrze funkcjonował. A jeśli już to zrobisz to chętnie przedstawię ci ofertę na swoje wyroby.

Powodzenia.
ślij na priva

Roberto®
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Roberto® » pt paź 30, 2009 10:53 pm

CICHY pisze:Roberto , po takim czasie funkcjonowania wśród dealerów tylko Ty masz wiedzę o opłacalności takiego zajęcia.Przecież sam widzisz jak idzie Twoim podopiecznym.Jedno ważne - po otwarciu trochę czasu minie aż punkt przyjmie się wśród klientów.Weź to pod rozwagę i ...kalkulację kosztów.
Fabrykant - słusznie :D Powoli i do przodu
jedna z najsłuszniejszych porad dzięki

APOLLO
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: APOLLO » sob paź 31, 2009 9:03 am

fabrykant pisze:Zdecydowałem się na otwarcie produkcji. Na jakim profilu, okuciach będę robił tego jeszcze nie wiem, oczywiście mam swoje typy ale idzie lepsy okres na takie decyzje. Zimą wszyscy będą jeździć z ofertą jak z pieprzem.
Hala już jest, aktualnie zaczynają się już prace przygotowawcze. Rekonesans w sprawach reklamy już zrobiony. Pomalutku do przodu. W lutym będę gotowy.
Można wiedzieć w jakim regionie otworzyleś produkcję? Może blisko mojego punktu?

krzysiek.i
Małomówny
Małomówny

Post autor: krzysiek.i » sob paź 31, 2009 10:40 am

Roberto, w jakim mieście zamierza Pan otworzyć punkt sprzedaży okien? Może miałbym dla Pana nieco inną, też ciekawą propozycję. Jeżeli jest Pan zainteresowany jej wysłuchaniem, proszę przesłać na moją skrzynkę firmową kontakt telefoniczny do siebie, albo zadzwonić pod nr 605 426 480. Umówimy się na spotkanie. Z poważaniem Krzysztof Iwaniak.
pozdrawiam

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob paź 31, 2009 10:15 pm

Uważam, że w Polsce nie ma już miejsca dla nowych dealerów, producentów okien i producentów profili PVC. Wszystkich jest za dużo, co prowadzi do przerostu konkurencji. Podobno to dobre dla klienta i rynku? Ogólnie tak, ale nie w tym przypadku, ponieważ:
1- Z powodu zbyt drastycznej walki cenowej między profilodawcami, żaden z nich nie genereje zysków, które pozwalają na przyzwoity rozwój firmy i wprowadzanie lepszych jakościowo profili. Tendencja jest odwrotna, tzn produkowanie jak najtańszych profili - np. coexy, pocienianie ścianek itp. Jednym słowem coraz gorsza jakość.
2 - Z powodu konieczności walki cenowe dealerzy zmuszeni są do dołowanie cen za okna, co skłania ich do wprowadzania do obrotu okien wykonanych z najgorszych materiałow, a także do obniżania cen montaży, co skutkuje ich marną jakością.
Ci też nie generują zysków i jest to przeważnie wegetacja niż prowadzenie biznesu z prawdziwego zdarzenia.
3 - Klienci biegają jak najęci, aby kupić najtaniej, co jak wiadomo wychodzi im bokiem. Potem są reklamacje, których nikt nie ma ochoty realizować i w kolejności Rzecznik Praw Konsumentów i na koniec sądy.

Jednym słowem jeden wielki bajzel.

Moim zdaniem ta zima wiele wyjaśni. Rok był dla większości kiepski (dotyczy to tak profilodawców jak i dealerów) i musi skończyć się jakimiś przejęciami lub upadłościami (w Europie zachodniej już się to dzieje - mimo że taka bogata).
Zrobić się musi luźniej na rynku.
Ekonomii nie da się oszukać. Produkować poniżej kosztów i generować strat nie można wiecznie, bo ta właśnie ekonomia wcześniej, czy później każdego takiego zweryfikuje. A jak nie ona, to wkurzeni klienci.
Po takiej weryfikacji ci co na rynku zostaną będą mogli produkować i sprzedawać za rozsądne pieniądze, bez potrzeby robienia klienta w bambuko i przy okazji przyzwoicie zarabiając, aby mieć na wypłaty dla pracowników na przyzwoitym poziomie i na prężny rozwój firmy.

Ale się nagadałem. Mam nadzieję, że z sensem.

Pozdrawiam wszystkich BZ

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lis 01, 2009 10:35 am

Od początku bym nie zaczynał - jest wiele lepszych tematów na zarobienie kasy niż bujanie się z oknami bo producenci potaniają produkcję i z jakością są jaja w obecnych czasach.
Co do okien to niech sprzedają się tanie i najlepiej takie do poprawy bo na serwisie to jest doiero moneta.

Roberto®
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Roberto® » ndz lis 01, 2009 12:33 pm

Muszę przyznać, że wypowiedź Bartłomieja i tak upewniła mnie w tym, że jeśli wystartować to na wiosnę, aczkolwiek po takiej wypowiedzi jeszcze raz wezmę temat pod lupę.

Roberto®
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Roberto® » ndz lis 01, 2009 12:35 pm

Kuba N. pisze:- jest wiele lepszych tematów na zarobienie kasy niż bujanie się z oknami
co masz na myśli Kuba, pisz na priva może lepszy pomysł i rzeczywiście da się zarobić.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » ndz lis 01, 2009 8:13 pm

"kaczki synu , kaczki" - Struhl

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » wt lis 24, 2009 9:37 pm

Witaj komarko - co u ciebie bo ostatnio rzadko tu bywasz ? Mam nadzieję, że t przez dużo pracy

,,C''Corso
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ,,C''Corso » pt gru 04, 2009 11:48 pm

Witam,ktoś wyżej wspomniał o lepszych pomysłach na biznes niż okna.Pewnie byłbym zainteresowany:] Prowadze punkt sprzedazy okien od ponad roku,oczywiście z montażem,rolety ,drzwi i takie tam.W moim małym mieście jest hmm jakies 15 punktów ,wieć lipa po całości.Obroty prosze nie pytajcie.Jeszcze sie nie zniechęciłem do reszty,gdyz mam własny lokal,sam sprzedaj,sam montuje.Jednak zastanawiam się ,może cos bym dołożył do działalności.Mam spore podwórko przy lokalu i 20 000 tys. zł.Może ktos by cos doradził??

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » sob gru 05, 2009 9:36 am

,,,,:),,,to jest Polska właśnie,,,,MULTI- biznesmeny,,,,proponuje sprzedaż sezonową,,,listopad znicze-można ustawić na parapetach,,,grudzień-lampki na choinkę i ozdoby,,,można przyozdobić okna,,,,styczeń- proponuje używane narty,,,luty- ciepłe kożuchy z Turcji, oczywiście używane,,,,marzec- to dobry czas na używane letnie opoeny (podwórko się przyda) ,,,,itd. itp. pisać mi się już nie chce,,,,, i weź tu zatrudnij montażystów - prawdziwych fachowców, płać im wypłaty, ZUS,,,, utrzymuj serwis, samochody, biura, dawaj zatrudnienie, podchodź do sprawy poważnie i konkuruj cenowo z takim MULTI- gościem co jak przypili to założe się że i budowę opchnie za 200zeta zysku bo resztę do tych swoich 2000zł per mc dorobi ze zniczy,,,,konkurencja żadna ale zawsze o tę 1 budowę mniej x 20 takich i już 300tys zł na mc popytu ucieka z rynku bezpowrotnie dla normalnych firm,,,które zwolnią ludzi znających się na robocie, którzy zarabiali 3-4tys (bo nie będzie firm na nich stać) i którzy nie pójdą do roboty za 1,5-2tys i którzy zaczną kombinować tak jak Ty (sam biuro, sam pomiar, sam montuje, sam serwis tu znicze tu jajka tu to tu tamto),,,błędne koło,,,,

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » sob gru 05, 2009 10:40 am

sir_hill_martin pisze:,,,,:),,,to jest Polska właśnie,,,,MULTI- biznesmeny,,,,proponuje sprzedaż sezonową,,,listopad znicze-można ustawić na parapetach,,,grudzień-lampki na choinkę i ozdoby,,,można przyozdobić okna,,,,styczeń- proponuje używane narty,,,luty- ciepłe kożuchy z Turcji, oczywiście używane,,,,marzec- to dobry czas na używane letnie opoeny (podwórko się przyda) ,,,,itd. itp. pisać mi się już nie chce,,,,, i weź tu zatrudnij montażystów - prawdziwych fachowców, płać im wypłaty, ZUS,,,, utrzymuj serwis, samochody, biura, dawaj zatrudnienie, podchodź do sprawy poważnie i konkuruj cenowo z takim MULTI- gościem co jak przypili to założe się że i budowę opchnie za 200zeta zysku bo resztę do tych swoich 2000zł per mc dorobi ze zniczy,,,,konkurencja żadna ale zawsze o tę 1 budowę mniej x 20 takich i już 300tys zł na mc popytu ucieka z rynku bezpowrotnie dla normalnych firm,,,które zwolnią ludzi znających się na robocie, którzy zarabiali 3-4tys (bo nie będzie firm na nich stać) i którzy nie pójdą do roboty za 1,5-2tys i którzy zaczną kombinować tak jak Ty (sam biuro, sam pomiar, sam montuje, sam serwis tu znicze tu jajka tu to tu tamto),,,błędne koło,,,,
MOCNE ! I prawdziwe. :D :D :D :D :D

Kaktus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kaktus » ndz gru 06, 2009 12:09 pm

Nie wiem czy łapię się na tego Multibiznesmena, ale Panowie trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i stwierdzić, że z samych okien dealer na dziś nie ma szans wyżyć. Ja traktuję dziś okna jako towar który pozwala "złapać" klienta. Koncentruję się na budowach, bo klient z "bloku" to tylko kłopot i zarabiam tak naprawdę na na instalacjach, regipsach, posadzkach i troche na drzwiach. Tak właśnie widzę przyszłość w tej branży, sama sprzedaż okien to na dzień dzisiejszy zbyt wąska specjalizacja.

solidnafirma38
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: solidnafirma38 » pn gru 07, 2009 8:22 am

Kaktus pisze:Nie wiem czy łapię się na tego Multibiznesmena, ale Panowie trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i stwierdzić, że z samych okien dealer na dziś nie ma szans wyżyć. Ja traktuję dziś okna jako towar który pozwala "złapać" klienta. Koncentruję się na budowach, bo klient z "bloku" to tylko kłopot i zarabiam tak naprawdę na na instalacjach, regipsach, posadzkach i troche na drzwiach. Tak właśnie widzę przyszłość w tej branży, sama sprzedaż okien to na dzień dzisiejszy zbyt wąska specjalizacja.
Racja …, dawniej nie było czasu na inne prace , okna zajmowały wszystkie terminy , teraz coraz częściej przyjmujemy kompleksowe zlecenia , nie tylko wymiana drzwi i okien ale remont całego mieszkania , czy domu :idea:

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pn sty 25, 2010 2:58 pm

Rynek sam się oczyści, jak w każdej branży, potrzeba tylko czasu.

Przebieg jest następujący:

1.Pojawia się hit / okna PCV / i jest ssanie.

2. Naród uderza w hita - okna.

3. Za dużo Narodu wzieło się do hita i hit przestaje być hitem, ale nadal pozostała część Narodu napiera, bo w ich umysłach narosła legenda hita - okna ,
jednocześnie część / większa już Narodu, który zaatakował hita-okna zaczyna uciekać do tyłu, obniżając ceny itp. z jakością włącznie - następuje ogólna masakra.

4. Na placu boju pozostają nieliczni, okaleczeni, z trudem tworzą nową rzeczywistość - oni już wiedzą - okno to nie pizza, na oknie nie można zarabiać groszy, oni zaczynają myśleć i zaczynają zdobywać pierwsze profesjonalne szlify w sztuce jaką jest Handel...

5. Rynek jest ustabilizowany - klienci są zadowoleni, dealerzy także.

Panowie, chcecie wierzyć czy nie , w normalnej sytuacji ekonomicznej okno nie może kosztować finalnego odbiorcy mniej aniżeli:

Cena okna w fabryce 1 dodajemy 1 dla dealera plus cena montażu / dobra cena / = cena okien w fabryce 2000zł + 2000zł narzut + 800zł montaż = 4.800zł

- to jest najniższa cena , jaka powinna funkcjonować na prawidłowym rynku.

Wg. mnie koszt finalny powinien być wyższy o 50% w podanym przykładzie.

Wtedy klienci Cię będą szanować a Ty będziesz dawał im dobry towar i dobrą usługę/ = Klient będzie zadowolony i będzie eksploatował okna dłużej = zapłaci mniej, nie licząc stresu , nerw itp.

Dlatego też my, nie udzielamy klientom informacji o cenach przez telefon, my udzielamy podstawowych informacji a jeśli wyczuwamy klienta, że chce tanio - podajemy mu telefony do konkrencji z zaproszeniem do nas za 2-3 lata... klienci bardzo rzadko biora telefon do konkurencji a często jeśteśmy u nich za 2-3 dni na pomiarach... nie za 15 minut... u nas wszyscy są teraz zajęci...

Przypomnijcie sobie ten post, gdy będziecie zbierać pieniądze na reklamacje, na sprawy sądowe itp. panowie od sprzedaży ze śmiesznymi narzutami...

Pozdrawiam Miło :-)
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » pn sty 25, 2010 4:12 pm

uKrawczyka pisze:Rynek sam się oczyści, jak w każdej branży, potrzeba tylko czasu.

Przebieg jest następujący:

1.Pojawia się hit / okna PCV / i jest ssanie.

2. Naród uderza w hita - okna.

3. Za dużo Narodu wzieło się do hita i hit przestaje być hitem, ale nadal pozostała część Narodu napiera, bo w ich umysłach narosła legenda hita - okna ,
jednocześnie część / większa już Narodu, który zaatakował hita-okna zaczyna uciekać do tyłu, obniżając ceny itp. z jakością włącznie - następuje ogólna masakra.

4. Na placu boju pozostają nieliczni, okaleczeni, z trudem tworzą nową rzeczywistość - oni już wiedzą - okno to nie pizza, na oknie nie można zarabiać groszy, oni zaczynają myśleć i zaczynają zdobywać pierwsze profesjonalne szlify w sztuce jaką jest Handel...

5. Rynek jest ustabilizowany - klienci są zadowoleni, dealerzy także.

Panowie, chcecie wierzyć czy nie , w normalnej sytuacji ekonomicznej okno nie może kosztować finalnego odbiorcy mniej aniżeli:

Cena okna w fabryce 1 dodajemy 1 dla dealera plus cena montażu / dobra cena / = cena okien w fabryce 2000zł + 2000zł narzut + 800zł montaż = 4.800zł

- to jest najniższa cena , jaka powinna funkcjonować na prawidłowym rynku.

Wg. mnie koszt finalny powinien być wyższy o 50% w podanym przykładzie.

Wtedy klienci Cię będą szanować a Ty będziesz dawał im dobry towar i dobrą usługę/ = Klient będzie zadowolony i będzie eksploatował okna dłużej = zapłaci mniej, nie licząc stresu , nerw itp.

Dlatego też my, nie udzielamy klientom informacji o cenach przez telefon, my udzielamy podstawowych informacji a jeśli wyczuwamy klienta, że chce tanio - podajemy mu telefony do konkrencji z zaproszeniem do nas za 2-3 lata... klienci bardzo rzadko biora telefon do konkurencji a często jeśteśmy u nich za 2-3 dni na pomiarach... nie za 15 minut... u nas wszyscy są teraz zajęci...

Przypomnijcie sobie ten post, gdy będziecie zbierać pieniądze na reklamacje, na sprawy sądowe itp. panowie od sprzedaży ze śmiesznymi narzutami...

Pozdrawiam Miło :-)

Co do ceny masz racje , ale wtedy się budzisz i idziesz do roboty sprzedając z zyskiem 15-20 % , więcej się nie da :(. Za duża konkurencja ( pomijam jednorazowe strzały ),
a jeżeli chodzi o podawanie szczegółów lub podstawowych informacji ( co jest co dla kogo :roll: ?) przez telefon to uwierz przeciętnemu klientowi ( tak z 95 % ogółu ) możesz mówić co chcesz a on :
A - i tak nie wie o co chodzi i co Ty mu mówisz
B -zapomniał na końcu co było na początku ,
panowie od sprzedaży na małym śmiesznym narzucie mogą zarobić więcej niż Ty ( 15 % od powiedzmy 20 000 daje 3 koła zysku a 25 % od 10 000 daje tylko 2,5 koła a wiesz że są rozbieżności w wycenach domku w zależności od producenta i danego profilu to 100 % a czasami więcej )
albo zwijają interes i wyjeżdżają na zielone wyspy .
Reasumując , nie wszystko jest takie proste jak Ci się wydaje :), problemem jest ZŁA I NIEUCZCIWA KONKURENCJA mówiąca TOTALNE BZDURY żeby tylko wcisnąć swój towar ( z życia wzięte -cytat mojej konkurencji do klienta " nie , my nie mamy trzech szyb w ofercie , wie Pan(i) jak to wtedy ciemno w domu jest , kiedyś mieliśmy , ale od czasu jak musieliśmy na własny koszt wymieniać na zwykłe dwu szybowe bo było tak ciemno w domu ze nic nie było widać to szef wycofał to z oferty , a jakie to cięzkie -okucia nie wytrzymują , a oszczędności ? , nie nie takie duże żeby było warto ). Po prostu ręce opadają .
Tu są problemy. Tu jest miejsce dla związku okien w promowaniu dobrych rozwiązań , uświadamianiu ludzi , i wskazywaniu ogółowi czarnych owiec wśród producentów , gdyż wiara że rynek to sam wyczyści jest błędna ( słyszę o tym od kilku lat i nic się nie zmienia ) , a zawsze są ludzie co tylko patrzą na cenę ( różne są ku temu powody ).

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » pn sty 25, 2010 4:23 pm

- sprzedając z zyskiem 15%-20% ?

- ależ koszty są większe, drogi kolego!

Posłuchaj uważnie: W zeszły czwartek wieczorem dzowni do mnie pan i mówi: szukam okien itd a ja mu : podam panu telefon do x tam mają tanio, ale tam dostanie pan chińskie profile i wróci pan do mnie za 2-3 lata , więc niech pan zostawi sobie telefon do nas.

Klient zmiękł natychmiast, ja mu, że cen nie podaję itd a on, że jakieś minimum, więc ja na odczepnego, bo zmęczony byłem mówię delikatnie: nie mniej niż 3.500zł będzie, w zalezności od itd

- on jak usłyszał 3.500zł to krzyczy : panie! za 3.500zł to ja biorę w ciemno!

Klient uprosił i byliśmy u niego tego samego wieczoru po wymiary - 4 piękne okna.

Okazało się, że facet mieszkanie ma na wynajem do tego prowadzi kilka interesów a ponadto pracuje w budżetówce!

Wiesz za ile kupił ?

Był bardzo szczęśliwy.

A na hasło CHINY! mięknie 99.9% klientów.

Jak Ty sobie wyobrażasz ???! , że będę się kopał cenowo z tymi co robią po garażach i montują za grosze? albo z fabrykami co sprzedają w detalu? a może z tymi co robią najtańsze ???

Tobie to zostawiam - My robimy za pieniądze, nie za ochłapy!

Ci co szukają tanio to najgorsza klientela a jaka chamska - potrafią zbluzgać za dobre chęci! Kiedyś, widziałem, że biedna itd. to mówię; ok dam dużo taniej, będzie prawie po cenie tego szmelcu co tam pani oferowali a ona do mnie , że ma to gdzieś itd bo ona woli tam taniej! a różnica była naprawdę groszowa - śmieszna.

Nie mają żadnej wdzięczności nic a nic ! Wiem co mówię a ponadto, z reguły dzwonią po kilku dniach i mówią: dziękujemy - sąsiad nam wstawi za litra!

To nie żart to życie.

A są klienci, którzy wstydzą się powiedzieć w towarzystwie, że zapłacili jakieś śmieszne pieniądze za okna... wiesz o tym?

Są klienci, którzy mówią: Chcę mieć dobre okna i dobrze wstawione - może być drogo.

Takich wam życzę.

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » wt sty 26, 2010 10:15 am

u Krawczyka
Sorry ale czegoś tu nie kumam :lol: :lol: :lol: :lol:
Jedziesz po cińszczyżnie ,a sam handlujesz Decco i jeszcze o obu tych rzeczach piszesz na swojej stronie :lol:
Albo jesteś oszustem ,albo zwyczajnie ignorantem-mam nadzieję że tylko to drugie.
PS I nie opisuj gdzie tłoczą Decco bo cała branża wie że to produkt z Chin/obojętne na jego właściwości-nie wnikam czy dobry czy zły/.To tobie przeszkadza wszystko co chińskie-mi tylko to co jest kiepskiej jakości,bez względu na miejsce wyprodukowania-nawet niemiecka jakość może być do d....y :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

grzegorz197308
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: grzegorz197308 » wt sty 26, 2010 11:20 am

a ja mam wszystko w d.... co roku jest to samo czyli styczen luty marzec pierwsza kasa i jakos to bedzie wiecej wiary koledzy i badzcie oszczedni, wydołowac zawsze pare groszy na zime i bedzie git pozdrowienia z nowogardu

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » wt sty 26, 2010 5:36 pm

Nie wiem, może Ty posiadasz Decco z Chin, podobnie jak jedni posiadają adidasy z Chin a inni skąd indziej...

Jesli dla ciebie Decco jest tym samym co np. nie będę tu wymieniał firm z najniższej półki - to twoja sprawa.

Jeśli chcesz wiedzieć , Decco oferuję tym, którzy biegli po ostatnie chłamy, zaczarowani ceną, natomiast ludziom , którzy myślą realnie, oferuję Schucco , 2 albo 3 szyby , coraz częściej 3 szyby a w ofercie do BRD już tylko 3szyby.

Niebawem przyjdą ci, którym tacy jak ty wstawiali chińszczyznę... i już pozostaną na zawsze u nas...:-))

Pozdrawiam Miło :D
ps
W wolnej chwili zwróć uwagę na końcówkę poniższego artykułu i przekonaj się, że Decco produkowane są w Polsce. U pana Janika, który już wtedy miał 200 fabryk, które zakupywały u niego profile Decco.

http://www.oknoserwis.pl/konsumencki/ar ... esci,.html

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » śr sty 27, 2010 9:27 am

No i widzisz chłopie:)
Pisałem że nie wypowiadam się na temat jakości Decco.
Wypowiadam się na temat twojej obłudy lub ignorancji.
Setki profili produkowanych jest w Polsce/Veka,Brugmann,itd.,itd./mógłbym opisywać dalej.CZY NAZYWASZ JE POLSKIMI? :twisted: Taka sama sytuacja jest z Decco.I nie masz czego ukrywać.....a nazywanie tego niemiecką jakością,to lekkie przegięcie,którym któryś ,Twój niezadowolony klient może zainteresować UOKiK/nieuczciwa reklama/.
Tak na marginesie-mam prawdopodobnie,podobnie jak, Ty wiele rzeczy wyprodukowanych w Chinach,pewnie również "adidasy",i zapewne tak jak Ty nawet nie zdaję sobie z tego sprawy :lol: .Już pisałem że nie ma to większego znaczenia,o ile odpowiada mi jakość tych wyrobów.

kuba8883
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: kuba8883 » śr sty 27, 2010 9:35 am

I jeszcze jedno,na marginesie skoro tak bardzo nalegasz :lol:
Niebawem przyjdą ci,którym tacy jak ty wstawiali kit i chińszczyznę i po prostu puszczą cię z torbami-tak jak ma to miejsce w normalnych krajach.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”