Jeden Włściciel trzy zakałdy ...

petit
Czytelnik
Czytelnik

Jeden Włściciel trzy zakałdy ...

Post autor: petit » śr paź 28, 2009 1:38 pm

Opowiem wam o standardowej wizycie ekipy handlowców :
1) Poniedziałek :
Przyjechał do Mnie Handlowiec nr I firmy E. z Kornic i przedstawił mi atrakcyjną ofertę na Gealana – poinformowałem go, że nie sprzedaje recyklatu ale ofertę mimo to zostawił.

2)Środa:
Przyjechała do mnie przedstawicielka firmy D. z Raciborza i po porównaniu moich cen z Gealanem z firmy E. Dała mi jeszcze atrakcyjniejsze ceny na profilu Brugman...

3)Piątek :
Przyjechał do mnie były pracownik firmy E. z Kornic z duma informując mnie o tym , że jest teraz PH w firmie P. w Wrocławiu i że zaoferował jeszcze lepsze ceny od firm: E z Kornic i D. z Raciborza na profilu aluplast . Warunkiem ma być cytuje zamawianie „po cichu” przed konkurencją.

Niby nic dziwnego ale z barwnych w/w handlowców dowiedziałem się o tym, że właścicielem wszystkich trzech firm jest Pan Mateusz K.!
Próbuje zrozumieć jaki to wszystko ma sens ?
Kto wpadł na tak nowatorski pomysł?
I wiecie co za cholerę nie mogę zrozumieć logiki myślenia pomysłodawców nowej strategi marketingowej.
Nie wiem czy jako klient mam się z tych cen cieszyć czy płakać nad głupotą...
Proszę pomóżcie mi to zrozumieć!

oknoAD

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Jeden Włściciel trzy zakałdy ...

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr paź 28, 2009 4:09 pm

Znam gościa co ma również trzy zakłady produkcyjne pod różnymi nazwami ale takich numerów z cenami nie robi.
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » śr paź 28, 2009 4:15 pm

Ciekaw jestem jakie warunki współpracy oferuje firma D i E nowym dealerom.

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » czw paź 29, 2009 9:24 am

Chyba się zorientowali o tej bezsensownej polityce bo dostałem telefon od firmy D. z Raciborza, że skoro handluje już z zakładem E. z Kornic to mój rabat max. może być tylko na poziomie 25 % . Teraz to już zupełnie nie wiem o co chodzi...

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » czw paź 29, 2009 10:49 am

25%? Kpina...

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » czw paź 29, 2009 11:04 am

To nawet nie o to chodzi , że mało chodzi o to, że oni sami między sobą walczą . Jeden właściciel trzy fabryki, trze profile i trzech handlowców... Galimatias ...
Ja nie krytykuje tylko naprawdę chcę się dowiedzieć o co chodzi ? Jest to dla mnie interesujące jako sprzedawcy.

oknoAD

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » czw paź 29, 2009 12:02 pm

No czekałem kiedy to wyjdzie w ten sposób :-))))
Rózne profile, różne okucia fajnie mieć tylu dobrych znajomych ...

maxiSLASK
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maxiSLASK » czw paź 29, 2009 12:19 pm

Weź dobroplast lub Druty oni przbiją wszystkich. Podobno dobroplast daje 61%. Czy mozliwe są takie ceny???

ph27
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ph27 » czw paź 29, 2009 12:31 pm

dobroplast daje 58% mimo wszystko jedna z lepszych ofert

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » czw paź 29, 2009 2:26 pm

marjan - rozwiń ta wypowiedź jak wiesz coś więcej. Bierzesz od wszystkich trzech fabryk jednego właściciela ???

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » pt paź 30, 2009 8:39 am

nie kolego nie biore bo nie mam takiej potrzeby, ale słyszałem o tym pomyśle Pana K. i ciekawy jestem co szanowne grono ma na ten temat do powiedzenia. Moim zdaniem ma to sens dla np. skonsolidowania zakupów u np . dostawcy szkła czy okuć, już nieraz w branży powstawaly tzw. "spółdzielnie" które zamierzały wspólnie negocjować :-) i na pomysłach się kończyło polska gorrrąca krew :-)

drakoo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: drakoo » pt paź 30, 2009 12:55 pm

Musiałem odpowiedziec na ten post, czemu ktoś rozgłasza podobne bzdury !!
Firma D. z Raciborza napewno nie jest własnością Pana M.K. niedowiarków prosze o sprawdzenie najpierw takich wiadomości. :)
www.dekorstyl.biz

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » pt paź 30, 2009 2:34 pm

Mój drogi przedmówco . Mam podchwytliwa naturę i podpytałem handlowców jego firm, którzy powiedzieli mi, że Pan MK robi to by nie mieć problemów z zakazem konkurencji (jaki ma) w umowie z Gealanem . Powiedzieli , że we Wrocławiu firma P należy do mamy MK a w Raciborzu do jego żony i częściowo jakiegoś Foltyn.
On sam jednak ma pod stołem inne umowy , które dokładnie ujmują , że właścicielem tych firm jest jedna osoba czyli MK! Mogę podać imion i nazwiska handlowców z którymi na ten temat rozmawiałem. Mówisz, że oni kłamią? Nie sądzę i wszyscy w branży o tym wiedzą. Ot taki nowoczesny tandetny chwyt sprzedażowy lub przebłysk geniuszu...

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » pt paź 30, 2009 2:40 pm

Pamiętaj również, że zarząd a właściciel to dwie różne rzeczy...

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » sob paź 31, 2009 10:47 am

Prezes przecież nie zawsze jest właścicielem firmy...

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » sob paź 31, 2009 10:24 pm

Jak piszecie o tych rabatach, to mi się serce śmieje. Może dojdą do 100%, szybciej sie wykonczą i będzie więcej miejsca dla rozsądnych ludzi na ryku w tej chorej branży.
A co do wątku, to jakieś chore. Kto takie bzdety wymyśla? Trzy firmy, jeden właściciel i do tego sam sobie konkurencję robi. Sorry, ale jakiś poje..ny.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lis 01, 2009 10:31 am

Może jedzie na DOPALACZACH. :shock:

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » wt lis 03, 2009 12:34 pm

C.D. Nastąpił . Kolega dostał podwyżkę rabatów na Eko Gealana z Kornic o 4 % a mi za karę (tak podejrzewam) , że udzieliłem się na forum nic nie dołożyli :-). Ciekawe co zrobi drugi i trzeci zakład właściciela odpowiednio na aluplaście i brugmanie też podwyższą rabaty ? Tak na dobrą sprawę to i tak sprzedaje coś innego ale było tak śmiesznie ... Meldujcie co u was zrobiło trio trzech fabryk jednego właściciela...

azo11azo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: azo11azo » śr lis 04, 2009 10:00 am

Aaaa Foltyn - z Rybnika - firma jaśmin-teb - jeden z najbardziej zaufanych dealerów :) no i co każdy orze jak może

niebieski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: niebieski » śr lis 04, 2009 1:28 pm

Od jakiegos czasu czytam wasze wypowiedzi .Jak nie znacie tematu to nie piszcie bzdur.Wlascicielem FirmyD.z Raciborza jest P.Foltyn.Podjalem wspolprace z to firma i jestem bardzo zadowolny.bardzo dobre ceny(porownywalne do innych firm ktore robia okna z bardzo lichych profili)super wykonanie i bardzo dobra jakosc okien.Terminowe dostawy i mila obsluga.Przecie zo to wlasnie chodzi zeby okna byly jak najlepszej jakosci i w dobrej cenie.Oni nam to gwarantuja.Moi klienci sa bardzo zadowoleni i przybywa mi nowych......

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » śr lis 04, 2009 3:23 pm

Chyba udało nam się wciągnąć w wir rozmów na temat' ' trzech fabryk' jednego z "właścicieli":-) w cudzysłowiu . Taki malowany chłopak jak się patrzy :D
Oj kolejny Andersen nam tandetnym piórem kryptoreklamy pisze na forum. Cóż życzyć mi pozostało może przeszkolenia handlowców by uwierzyli wreszcie, że pracują dla Pana Foltyna a nie dla Pana Kłoska obojętnie w której fabryce... :oops:
PS. Poprzednik zmusił mnie do śledztwa . Biorę się więc do pracy i wkrótce przedstawię jakieś dowody. Trzymajcie kciuki ludziska obalamy fałsz...

niebieski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: niebieski » śr lis 04, 2009 3:59 pm

Dzien Dobry P.Petit.Na wstepie to nie jestem zadnym z wlascicieli tylko zwylym smiertelnikiem ktory prowadzi sprzedaz okien.W swoim zyciu mialem do czynienia z roznymi firmami i ich produktami.Wspolpraca ukladala sie roznie ale zawsze bladla ,gdy trzeba bylo pojechac i zrobic reklamacje.Obecnie mam w swojej ofercie produkty z 3 firm(miedzy innymi z D.)i jestem zadowolony.Ja nie wiem co cie tak obruszylo ze prowadzisz sledztwo,czyzbys byl jednym z producentow ktorym spadla sprzedaz? Dobry produkt trzeba zachwalac bo obecnie jest u nas na rynku kiepsko z jakoscia.
Klient zawsze wraca tam gdzie jest dobry towar.Tak jest w kazdej branzy.
Pozdrawiam.

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » śr lis 04, 2009 4:18 pm

Drogi przedmówco spada mi owszem sprzedasz na salonie . Choć spada mi również logika zrozumienia trzech konkurujących ze sobą fabryk .Chwała Bogu również , że nie mam na głowie dużej fabryki i dużych kosztów bo zima zapowiada się długa i sroga!
Co do mojego śledztwa to jakbyś uważnie przeczytał pierwszy wątek wiedziałbyś o co chodzi:-)
Skoro jednak nie jesteś właścicielem D. ani inną osobą na kluczowym stanowisku to przyjmijmy zakład ja udowodnię ci, że właścicielem bezpośrednim w/w fabryk jest jedna osoba a Ty sfinansujesz mi kampanie reklamową (ulotki, radio) w moim mieście na miesiąc . Szacunkowy koszt ok 5 700 ,00zł netto Co Ty na to?

niebieski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: niebieski » śr lis 04, 2009 4:51 pm

P.Petit bardzo podrawiam ale mnie niczego nie musi Pan lub Pani udowadniac.Jezeli chodzi o reklame to ja sobie Pan lub Pani doskonale zrobil............Zycze milego dnia.....Pozdrawiam pozostalych piszacych....

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » śr lis 04, 2009 5:33 pm

heh to sie kolorowy kolega wystrachał :-p

powodzenia w "sledztwie" :-)

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » śr lis 04, 2009 7:55 pm

Trzy zakłady - trzy problemy :(
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

Zorky2
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Zorky2 » śr lis 11, 2009 11:00 am

..Oj, Biznesmeny od siedmiu boleści...

Pomysł nie jest, ani nowy, ani oryginalny. Właściciel , inaczej akcjonariusz, inwestuje swoje pieniądze w różne przedsięwzięcia i
nie ma w tym nic dziwnego, że są one akurat z jednej branży. Aby miało to sens, powinny być spełnione pewne warunki: - lokalny obszar działania, podmioty oddalone na tyle, aby nie konkurować o tego samego klienta, chyba że posiadają mocno zróżnicowaną ofertę; dobry zarząd (zresztą jak w każdym przedsięwzięciu) - uważam jednak, że nie powinien być w żaden sposób powiązany z Właścicielem (np. rodzinnie) ze względu na konieczność konsekwentnego egzekwowania wskaźników dla firmy.

Powiem więcej, z wieloletniej obserwacji naszego rodzimego rynku okiennego, uważam że to bardzo dobry kierunek rozwoju. Korzyści: znacznie lepsza lokalna logistyka (stała bolączka gigantów). Lepsza organizacja i kontrola np. kosztów każdego przedsięwzięcia z osobna. Łatwiejsze wprowadzenie nowego produktu i możliwość eksperymentowania z rozwiązaniami w mniejszej skali i z mniejszym ryzykiem. Podmioty również mogą ze sobą współpracować, specjalizując się w innych rozwiązaniach i udostępniając je sobie nawzajem. Można również pokusić się o swego rodzaju pełnomocnika, który w imieniu wszystkich podmiotów, prowadziłby negocjacje ze wspólnymi kontrahentami. No i oczywiście mniejsze ryzyko, w przypadku niepowowdzenia inwestycji, rozłożone na kilka przedsięwzięć. To jest bardzo dobry przykład starego jak świat przysłowia: "Myśl globalnie, działaj lokalnie.."

Pozdrawiam i życzę powodzenia..

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » śr lis 11, 2009 1:15 pm

Działania moga być niezrozumiałe dla wszystkich. Natomiast jedno chyba dotrze do wszystkich - kogoś stać na taką formę funkcjonowania firm (firmy?) ,robi to na własny koszt i ryzyko. Dziwne? ale działa.

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » śr lis 11, 2009 6:17 pm

Drogi Komarko!
Zgodę się, że na własne ryzyko natomiast co do własnych środków ...hm wybacz ale to są bardziej środki bankowe( kredyty).
Kierowcy to świetne źródło informacji :lol:
Zastanów się dlaczego czołowi gracze na rynku (Drutex, Oknoplast K.; Jezierski, itp.) nie idą drogą Pana MK? Odpowiedź jest prosta firmy w/w analizują +/- każdej potencjalnej decyzji . Natomiast Pan MK najpierw coś zrobił a teraz chyba będzie analizował :D

azo11azo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: azo11azo » czw lis 12, 2009 10:00 am

A skoro analizujemy - to wg mnie strategia na busines jest taka: Jak wiadomo każdy dealer ma w swej ofercie między 2,a 4 różne systemy okienne w sprzedaży - mniej więcej najtańszy, tani, średni i bardziej lepszy lub superowy. I tu wkracza nasz bohater próbując zmonopolizować punkty dealerskie, które nie chcą podpisać wyłączności :) Czyly: Dam dobrą cenę ale handluj: Aluplastem (wszak bardzo popularny), Gealenem, Brugmanem ( w tym luxusowy Salamander) - i co pełen wypas - na każdy system damy narożniki a jak obrocik to wystawkę. Są 4 systemy i 3 firmy do współpracy.... i żegnaj Gienia świat się zmienia, a kasiorka leci do 1-go prawdziwego właściciela. Chyba, że faktycznie dał swobodę w działaniu swoim ludziom

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » czw lis 12, 2009 10:50 am

Nie zapomnij tylko o jednym :
zarówno :
-brugmana, aluplasta jak i gealana sprzedaje w bardzo niskiej cenie,
- wszystkie w/w produkty to jest recyklat - czyli de facto ta sama półka oferowana klientowi
- firmy zarządzane są w/g tych samych(tak myślę) , wzorców zaczerpniętych z pierwszego zakładu . Wzorce te niekoniecznie są dobre
-ludzie , którzy to sprzedają (PH) do tej pory sprzedawali 'cenę' więc i w nowych zakładach tak rozpowszechniają swoją ofertę
- nio i najważniejsze PH konkurują wzajemnie w kręgu trzech fabryk

Warto jednak dodać, że tak naprawdę my dealerzy i tak w swojej ofercie mamy produkty :
- tanie(gealan, aluplast, brugman)
- średnia półka
- nio i mercedesy

Tak więc wydaje mi się , że Pan Mk i tak sam sobie zabiera swój kawałek tortu

azo11azo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: azo11azo » czw lis 12, 2009 5:59 pm

sorry, troche juz z handlowego obiegu wypadlem - myslalem ze chociaz Brugmann+Salamander bedzie wyzsza polka. To ja juz nie wiem o co kaman i w zasadzie.... nie ważne

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » czw lis 12, 2009 9:43 pm

Mówimy o recyklacie ...

azo11azo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: azo11azo » pt lis 13, 2009 8:17 am

wiem co to recyklat - jeden jest szary i badziewny a drugi biały i tylko po chropowatości sznyty można poznać, że środek jest z innego materiału. Po prostu teraz już nie rozumiem strategii biznesowej naszego bohatera. a poza tym nie mam czasu, żeby sobie głowę tym zawracać. Może chodzi żeby się zabezpieczyć, gdyby coś się stało na rynku i któryś zadłużony zakład miałby paść to wtedy inny zakład może wykupić za śmieszne pieniądze nowe maszyny/samochody jeszcze przed wprowadzeniem komornika? tak jak Francuzi z Okfensem zrobili??? Różne są strategie na pozyskanie kapitału :)))

oknodomek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: oknodomek » sob lis 21, 2009 1:47 pm

cześć jestem nowy w tej branży, od niedawna montuję okna i szukając dostawcy znalazłem ten portal, a moim dostawcą jest ta firma PT z Wrocławia to chyba najnowsza firma tego gościa po którym tak ostro jedziecie, napiszcie coś o nim wiecej bo nie wiem czy warto dać mu zarabiać, chciałbym też wiedzieć czy robi jakieś numery swoim klientom bo jak na razie to jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Acha a czemu w tej branży są takie duże rabaty (ja mam teraz jakiś zimwy 54%)? W hurtowniach czy u producentów budowlanych to góra kilkanaści procent można uzyskać, dziwna jest ta branża okienna!!!!

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » sob lis 21, 2009 2:09 pm

Kupując towar z pierwszej ręki masz większe rabaty niż u pośrednika. Co w tym dziwnego?

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » ndz lis 22, 2009 7:12 pm

Odbiegając od mojego wątku ciekawe kto na rynku daje najwyższe rabaty ?
Firma Eko-Okna w/g zaprzyjaźnionego ze mną dostawcy parapetów max rabat oferuje na poziomie 56 %

mrówka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mrówka » pn lis 23, 2009 3:55 pm

Byłam się przekonać osobiście w PT POL - FAJNY PRODUKT, SUPER CENA I ZIMOWY RABAT - 54, OBSŁUGA SZYBKA I MIŁA !

petit
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: petit » pn lis 23, 2009 4:28 pm

a świstak siedzi ... :D

finestra xyz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: finestra xyz » pn lis 23, 2009 7:42 pm

mrówka pisze:Byłam się przekonać osobiście w PT POL - FAJNY PRODUKT, SUPER CENA I ZIMOWY RABAT - 54, OBSŁUGA SZYBKA I MIŁA !
mrówka -kobieta
p/s
patrz wątek KNS - REKLAMACJE

miron
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: miron » wt lis 24, 2009 10:49 pm

tak waszą dyskusje dluzszy czas sledzę i dochodze do wniosku,ze zazdrosc was zzera, wykorzystujecie czas na kto z kim i dlaczego?
A może taki ktos jak MK moze sobie dla kaprysu fabryki otworzyć, bo ma rozne pomysły , ktore predzej czy pozniej sa roznie komentowane.
To, że z rabatami sie posunal to super, bo lepiej mi sie handluje. :D

dekor
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dekor » śr lis 25, 2009 5:57 pm

Miron ma rację,wy się panowie zastanawiajcie o co chodzi,a my sobie pohandlujemy-bo rabaty mają teraz całkiem niezłe. :roll:
dekor

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”