MAŁE ZAINTERESOWANIE OKNAMI !!!

Saperos
Zaangażowany
Zaangażowany

MAŁE ZAINTERESOWANIE OKNAMI !!!

Post autor: Saperos » czw lis 26, 2009 12:26 pm

WITAM
JAK WYGLĄDA U WAS NA PUNKTACH HANDLOWYCH BO JA ZAUWAŻAM SPADEK I NIE CHODZI TU O SKUTECZNOŚĆ MOJEJ SPRZEDAŻY BO JAK JUŻ KTOŚ SIĘ POJAWI TO RACZEJ KUPI, ALE OGÓLNIE NIE MA ZAINTERESOWANIA LUDZIE NIE CHODZĄ NIE MA ZAPYTAŃ.
JAKAŚ HIBERNACJA ZIMOWA SIĘ ZACZEŁA CHOĆ ZIMY NIE MA:)

oknoAD

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Re: MAŁE ZAINTERESOWANIE OKNAMI !!!

Post autor: CICHY » czw lis 26, 2009 1:32 pm

Głos , który potwierdza obserwację
.Od praktycznie połowy października spada ilość "gości" w punktach.Co za tym idzie słabną obroty zarówno punktów ,jak i producentów.Potwierdzają to również dostawcy okuć , szyb itd.
Czyli POTWIERDZAM :evil:

maxcusto
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: maxcusto » czw lis 26, 2009 5:58 pm

potwierdzam jest słabsze zainteresowanie zobaczymy co będzie pozdrawiam

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » czw lis 26, 2009 7:10 pm

Ten rok to parabola , następny będzie równia pochyła.Jeśli przetrzymamy 2010 rok to potem będzie tylko lepiej.Rok temu banki przestrały udzielać kredytów więc nikt się nie budowal ,ludzie wykańczali swoje wcześniejsze inwestycje , więc zamówienia były tylko bez rewelacji, teraz banki są chojniejsze ale zanim machina ruszy to musi potrwać , szacuję że do maja-czerwca . Pozdrawiam.

pomocnik
Małomówny
Małomówny

Post autor: pomocnik » pt lis 27, 2009 8:04 am

Nie chodzi nawet o cenę. Tylko nie ma z kim gadać. Zero klientów.

Awatar użytkownika
perfektaokna
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: perfektaokna » pt lis 27, 2009 2:27 pm

nie ma się co przejmować w 2012 ma być ponoć koniec świata więc po co się martwić na przyszłość. Taka sytuacja ma miejsce co roku to proste że na zimę a do tego bliżej świąt to zamówienia spadają na łeb na szyję. Jesteście zaskoczeni jak nasi drogowcy wszyscy wiedzą że zima nadchodzi tylko oni zawsze zapomną przygotować się do tego okresu. Taka już jest pora roku wiec pozostaje czekać do wiosny. Ja zacieram ręce bo w zimie zawsze najwięcej roboty na serwisie hehehehe a co za tym idzie to pieniążki w kiermanie :D
Najszybszą metodą podwojenia pieniędzy jest złożenie ich na pół i umieszczenie w tylnej kieszeni spodni. :)

oknoAD

finestra xyz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: finestra xyz » pt lis 27, 2009 4:26 pm

Firma na firmie,firmą pogania,a okna wymienia się raz lub dwa w życiu.Było dobrze ,był interes każdy otwierał produkcję lub handelek (detal).No cóż przetrwają wielcy będą produkować dużo i tanio (automatyzacja produkcji=mało ludzi zatrudnionych=dużo mniejsze koszty)Branża okienna nie jest tworem który nie podlega rachunkowi ekonomicznemu ,czy prawom rynku (popyt-podaż)
Będzie tak samo jak ze spożywką ,rtv,agd,czy składami budowlanymi.Nie da się od tego uciec.Z drugiej strony trzeba "coś" robić...listopad 2008 - obrót na trzech punktach ok.200000 złociszy netto,listopad 2009 - ok.40000,-.Ludzi (zainteresowania)-BRAK to dane z jednej firmy, ale mam też z drugiej sprzedaż spadła w bardzo znikomym stopniu.Może obecnie trzeba bardziej agresywnie powalczyć o klienta...

przemos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: przemos » ndz lis 29, 2009 9:55 pm

Przyczyna jest prosta-jest za ciepło:)Jak przywieje,to znajdą się klienci! :D :D :D

arturrex
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: arturrex » pn lis 30, 2009 12:23 pm

mamy grudzień jak przywieje to bedzie za zimno na wstawianie okien
Klientów przywieje dopiero w czerwcu lub lipcu.
Bo kryzys do nas dopiero doszedł, ale te mądrałki sie cieszą ze mieliśmy najlepsze wskażniki :lol:
Za rok bedzimy mieli najgorsze,ale to juz nie bedzie madrałków problem
Nie sprzedaje okien w systemie Avandgarde.

Spahis
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: Spahis » pn lis 30, 2009 7:01 pm

jo mom wzrosty
u mnie nimo dnia bez klijenta
dla mnie super ze wom nie idzie
jo zostane na rynku i paru jeszcze wielkich
sami se łotworzymy punkta handlowe i spokojno
ceny wiwindujemy w gore za jakis czas
a wy na zmywaka do angoli poszly

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn lis 30, 2009 8:33 pm

dzięki za radę ! spadam na wyspy ! siemano biznesmeny ! slijta pinindze na konto: azebymy spotkali swoje czerwone mordy i wychylyly na budmie kelycha !
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Tanatos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tanatos » śr gru 02, 2009 7:23 pm

Panowie ja bym wam proponował szybciutko ceny w góre windować , niechcę was martwić ale spadek zamówień wcale nie jest związany z ciepłą pogodą . Poprostu ludzie skończyli wykańczać domki zbudowane na fali poprzedniego roku ale ale w 2009 wcale ich tak dużo nie budowali więc wniosek jest b. prosty ( spadek popytu w 2010)
Dodatkowo nie chcę was straszyć ale zima będzie bardzo mroźna i wielu tego nie przetrwa na szczeście tych co przetrwa.
Nic wam nie pomoże byście nawet za darmo swoje okna ludziom dawali to się nie uda.
Poprostu trzeba popłacić ludziom , dostawcom , media i kredyty z wyższych marż .

Idzcie po rozum do głowy i to szybciutko bo potem płacz i płacz i płacz będzie tylko .

Pozdrawiam

wojtek1977
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: wojtek1977 » śr gru 02, 2009 8:36 pm

nowlasnie niech sie bija ...................
sami sobie szkodzicie
tylko ile zarobicie na tych oknach ?
a ja mam drogo i sprzedaje duzo
niestety cena to nie wszystko

Awatar użytkownika
marjan
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: marjan » sob gru 05, 2009 9:47 am

Własnie widac że jest małe i wcale nie będzie lepiej, jedynie export ratuje wielu producentów. Materiały coraz tańsze, wyroby końcowe też chyba 2010 będzie rokiem prawdy :-) w końcu :-)

jaca509
Małomówny
Małomówny

Post autor: jaca509 » pn gru 07, 2009 9:53 am

Ja mysle ze polscy producenci (nie wszyscy) nie sa zainteresowani sprzedaza i pozyskiwaniem nowych odbiorcow.
Przyklad 1
napisalem do duzego producenta maila z zapytaniem o wspolprace. Po miesiacu! przyslali pytanie o rejon mojej dzialalnosci, (dzialam w Niemczech).Odpowiedzialem w ten sam dzien- czekam do dzis na odpowiedz.(okolo roku)
Przyklad 2
Planuje rozszerzyc oferte o drewno, wyslalem kilka zapytan zadnej odpowiedzi do dzis (okolo miesiac)
Przyklad 3
juz tydzien czekam na wycene 4 Festow (wszystkie jednakowe) w systemie nie oferowanym przez mojego dostawce.

Dodam jeszcze ze z moim obecnym dostawca rozpoczelismy wspolprace od maila, dzialamy tak juz ponad rok, tylko maile faksy i telefony, wszystko dziala jak w zegarku.

Dostalem oferte na maila od Do.......tu, poniewaz troche mi nie odpowiada ich pomysl na biznes podziekowalem, ale byly firmy, ktore podjely z nimi wspolprace i prosze http://avantgarde-fenster.de/index.php?id=544 .

Tak ze moi drodzy producenci i dilerzy, moze trzeba wyjsc do klienta, zaczac powazniej traktowac internet, a nie tylko siedziec w cieplym biurze i nazekac ze nikt nie chce okien kupowac.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob gru 12, 2009 12:01 pm

Jaca, to że nie dostałeś odpowiedzi na swoje zapytania świadczy :
- o braku zainteresowania tych firm eksportem.
- o braku kultury korespondencji..

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”