NAJLEPSZY DOSTAWCA OKIEN DREWNIANYCH

boby
Czytelnik
Czytelnik

NAJLEPSZY DOSTAWCA OKIEN DREWNIANYCH

Post autor: boby » wt gru 08, 2009 6:57 pm

Witam ,

Proszę o rekomendację solidnego dostawcy okien drewnianych . Stawiane wymagania to :
jakość
szeroki wachlarz kolorów
innowacyjne profile
terminowość
dostawa itp .

Mając na uwadze powyższe aspekty liczę na solidność kompetentnych forumowiczów

pozd

oknoAD

Koberetti
Czytelnik
Czytelnik

Re: NAJLEPSZY DOSTAWCA OKIEN DREWNIANYCH

Post autor: Koberetti » śr gru 09, 2009 10:10 am

Polecam Stolbud Pruszyński, naprawde solidnie dopracowana stolarka drewniana z tradycjami od 1962 roku, po przejeciu GORAN-a zyskala dodatkowo na jakosci i mnogości systemów. Nielatwo byc "wybrankiem" i sprzedawac ich stolarke jako "dealer", bazuja w zasadzie tylko i wylacznie na wlasnych biurach - salonach firmowych (ok. 50), jednakze nie ma rzeczy niemozliwych - INFO NA PRIV :)

Polecam raz jeszcze: http://www.stolbudpruszynski.pl/

A.

boby
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: boby » pt gru 11, 2009 10:35 am

No tak StolbudPruszyński może i znany , ale czy posiada produkty idące trendem rynkowym to nie wiem . Obecnie wielu skupia się na szerszych profilach , różnych konfiguracji .Czy dobrze ? Napewno z punktu marketingowego tak , ponieważ oferują coś innego od konkurencji , a klienta finalnego łatwiej przekonać bo to w końcu innowacja . Tak czy siak , zapraszam do obiektywnej dyskusji , podpartej konkretnymi argumentami

stolarkadrewniana
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: stolarkadrewniana » sob gru 12, 2009 11:56 am

Polecam Glumatex.

www.glumatex.com.pl

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob gru 12, 2009 12:09 pm

Szeroki wybór kolorów?
Pewien znany producent mówi " nie próbujcie łapać wszystkich klientów" bo i tak nie dacie rady ich zadowolić.
I dlatego ma może 5 sprzedających się kolorów.
Im więcej kolorów tym trudniej zdecydować sie klientom - no chyba że masz dobrą technikę sprzedaży i nie wypuścisz klienta bez zamówienia.

JAJEE
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: JAJEE » sob gru 12, 2009 12:34 pm

polecam okna i drzwi firmy Glumatex z Nakła Śląskiego.

Mam ich okna i drzwi w firmie i domu, jestem bardzo zadowolony.

oknoAD

boby
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: boby » ndz gru 13, 2009 9:46 am

finlandia pisze:Szeroki wybór kolorów?
Pewien znany producent mówi " nie próbujcie łapać wszystkich klientów" bo i tak nie dacie rady ich zadowolić.
I dlatego ma może 5 sprzedających się kolorów.
Im więcej kolorów tym trudniej zdecydować sie klientom - no chyba że masz dobrą technikę sprzedaży i nie wypuścisz klienta bez zamówienia.
tu nie chodzi o "łapanie" klientów , lecz zaspakajanie ich wewnętrznych potrzeb . Moim zdaniem większa paleta kolorów nie ma nic wspólnego z techniką sprzedaży , a większe spectrum pozwala łatwiej dopasować się do gustu klienta .

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » wt gru 15, 2009 9:20 am

A moim... im więcej kolorów, szczególnie zbliżonych do siebie sprawia, że Klient nie wie co wybrać. Trzy - cztery kolory to 99% mojej sprzedaży w drewnie. A ja żyję z drewna..

boby
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: boby » wt gru 15, 2009 8:50 pm

finlandia pisze:A moim... im więcej kolorów, szczególnie zbliżonych do siebie sprawia, że Klient nie wie co wybrać. Trzy - cztery kolory to 99% mojej sprzedaży w drewnie. A ja żyję z drewna..
No tak życie to sprzedaż . Ale rozwijając wątek nie miałem na myśli "szczególnie" zbliżonych kolorów do siebie . Nie chciałbym również oferować czterech kolorów , gdzie byłby biały i czarny ,tylko z paletą powiedzmy dziesięciu podstawowych kolorów .Rozkładając taką paletę przed klientem wprawiamy Go w pewien zachwyt większych możliwości , dlatego proszę jak na wstępie o wskazanie Waszym zdaniem atrakcyjnego PRODUCENTA OKIEN DREWNIANYCH

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr gru 16, 2009 10:19 am

Boby,
nie chcę ograniczać Twoich wyobrażeń. Też je kiedyś miałem. Życie pokazało coś innego i z perspektywy czasu widzę same zalety takiego rozwiązania. O kolorze brązowym nawet nie pomyślałem. Sporadyczny - o ile posiadasz ładne, ciemne lazury..
Biały jest obowiazkowy - ten nie ma alternatywy - chociaż też nie jest hitem sprzedaży.

boby
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: boby » śr gru 16, 2009 10:46 am

finlandia pisze:Boby,
nie chcę ograniczać Twoich wyobrażeń. Też je kiedyś miałem. Życie pokazało coś innego i z perspektywy czasu widzę same zalety takiego rozwiązania. O kolorze brązowym nawet nie pomyślałem. Sporadyczny - o ile posiadasz ładne, ciemne lazury..
Biały jest obowiazkowy - ten nie ma alternatywy - chociaż też nie jest hitem sprzedaży.
Życie jest satysfakcjonujące jak dążymy do celu bez ograniczeń . Z jednej strony należy się bezwzględnie dopasowac do producenta gryż to on dyktuje co sprzedaje i w jakiej formie . Z drugiej natomiast konkurencja wymusza ciągłę zmiany , ale nie każdy jest skłonny do obrania innego kierunku , podążającego z trendem rynkowym . Nie będę kwestionować zasadności ograniczeń kolorów , oraz jak taką zasadność wytłumaczyć klientowi . Natomiast wierzę w potęgę różnorodności form w każdym kontekście co ułatwia polemikę .

TomekT
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: TomekT » pt kwie 13, 2012 10:21 am

JAJEE pisze:polecam okna i drzwi firmy Glumatex z Nakła Śląskiego.

Mam ich okna i drzwi w firmie i domu, jestem bardzo zadowolony.

też mogę polecić ich okna, drzwi nie wiem bo nie mam, ale tak myślę nad ogrodem. pozdrawiam

XERXES
Małomówny
Małomówny

Post autor: XERXES » pt kwie 13, 2012 11:40 am

Stanisław Sitak - Lubsza . www.sitak.com.pl . P-E-R-F-E-K-C-J-O-N-I-S-T-A . Okna zamontowałem 10 lat temu - wyglądają jak nowe nawet na południowej elewacji .
XERXES

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt kwie 13, 2012 7:23 pm

A co to konkus kto może posługiwać się hasłem " najlepsze okna drewniane " ?

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » sob kwie 14, 2012 12:14 pm

1. pozbud
2. sokółka
3. stolbud włoszczowa
4. cdm
5. natura

oto moje typy kolejność nie przypadkowa
Dwa razy koła nie wymyślisz...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 14, 2012 12:28 pm

a jakieś uzasadnienie? Przynajmniej dla pierwszych trzech pozycji? Tak pytam, bo chciałbym podjąć merytoryczną dyskusję :D

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 14, 2012 1:02 pm

Wg rankingu wg wielkości sprzedaży pewnego pisma w 2011r było tak:
1. Drutex - 385 mln przychodów (czy chociaż 10% z tego robią na drewnie, to wątpię)
2. Rationel - 230mln (calość na rynek skandynawski)
3. Velfac 160 mln (takze wszystko na eksport)
4. Pol-skone 146mln (także pytanie ile z tego robią w stolarce zewnętrznej)
5. Pozbud - 93mln (w tym pewnei część na budowlance?)
6. Stollar - 90mln (tak jak Drutex- większość to tani plastik - ale podają branżę "okna drewniane")
7. Grupa M&S - 86mln (także dominuje PCW)
8. Stolbud Włoszczowa 76 mln
9. Nordan - 75 mln (tylko export)
10. Goran / Pruszyński - 70mln (osobiście nie widzę by tyle osiągnęli tylko ze stolarki?)
11. Urzędowski - 60mln (tak tak, ta firma jak najbardziej produkuje)
12. Gebauer - 58mln
12. Sokółka 55mln
To tyle - wg suchego rankingu sprzedaży - wyróżniłem tylko firmy, które wg mnie faktycznie żyją ze stolarki drewnianej.

Awatar użytkownika
RRQ
Ekspert
Ekspert
Kontaktowanie:

Post autor: RRQ » sob kwie 14, 2012 1:19 pm

finlandia pisze:a jakieś uzasadnienie? Przynajmniej dla pierwszych trzech pozycji? Tak pytam, bo chciałbym podjąć merytoryczną dyskusję
Nie ukrywam że firmy ustawione mocno subiektywnie ale proszę:

1. Pozbud - wygrywa za pomysł odwagę innowacyjność kondycję finansową, wiem ,że robi się tam sporo dobrej roboty a poza tym zgadzam się w wielu kwestiach z Panem Romanem dlatego plasuje ich najwyżej

2. Włoszczowa - extra punkty za tradycję i markę cały czas liczę, że wezmą głęboki oddech i ruszą z kopyta do przodu. Dobre produkty... podejście rzemieślnicze.\

3. Sokółka - gdyby tak często nie zmieniali zarządu i byli nieco bardziej konsekwentni z łatwością mogli by być nr 1. Fajne produkty, dobra marka, potencjał

4. cdm, natura - bo nie zawsze trzeba być największym by być najlepszym jest pewnie wiele innych firm tej wielkości które warto wymienić a puki co nie znajdują się w rankingach z racji wielkości sprzedaży czy popularności marki a robią naprawdę dobre okna. Kto zajmował się drewnem wie że tam liczy się serce i podejście do tematu...

... i tu zgrabnie można przejść do tych których celowo nie wymieniłem firmy PCV + Drewno .. bo to drewno to trochę na dokładkę, były dotację trzeba było brać i tak mamy drutex ms dako budvar witraz i wielu innych którzy drewno mają.... ale nie powinni go mieć bo drewno to sztuka a pcv to fabryka..

ps Urzędowskiego celowo nie wymieniam... bo osobiście nie ufam

pozdrawiam wszystkich drewniarzy

a Twoje typy?
Dwa razy koła nie wymyślisz...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 14, 2012 9:21 pm

Sprzedaję jedną markę w drewnie i jestem zapatrzony w jej produkty, więc obiektywnie nie potrafię spojrzeć. Własne kocha się bardziej i przymyka oko na małe niedociągnięcia.
To prawda - Pozbud mi także imponuje kondycją finansową - fajnie że są na giełdzie - przynajmniej można w pełni wierzyć w ich wyniki. Trochę nie zauważam ich innowacyjności - mam wrażenie żę są to tylko kopie, ale może się mylę - mam osobisty zatarg z jednym z ich "dilerów" - facet kompletnie mi nie leży - więc i markę postrzegam przez jego pryzmat:)

Ps. Powiedzmy że z pozostałymi Twoimi spostrzeżeniami w dużej częście się zgadzam.

Exporter
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Exporter » wt kwie 17, 2012 8:55 am

Witam,

Od kilka lat współpracuje z Polskimi firmami związanymi ze stolarką drewnianą. Tak jak napisali poprzednicy, jest wiele firm, produkujących okna drewniane, ale wiele z nich nie spełnia wszystkich wymagań.
Eksportuje okna do UK, Skandynawię, Belgię i Francję, dlatego dużym utrudnieniem było dla mnie znalezienie firmy, która zaspokoi wszystkie moje potrzeby.
Od ok. roku współpracuję z firmą Witraż - spełnia wszystkie oczekiwania. Co do zalet:
- posiada szeroką gamę produktow (profile belgijskie - które również są popularne we Francji, okna obrotowe, sash, casement, harmonijki itd.)
- kontaktujesz się tylko z 1 opiekunem, gdzie załatwia wszystkie sprawy
- może to wydawać się smieszne, ale nie miałem jeszcze ani 1 reklamacji na drewno. (nie mówie tutaj o porysowaniej szybie, bo w sumie nie wiadomo z czyjej to winy)
Minusy:
- w pełnym sezonie termin produkcji z 4 tygodni zwiększa się do 6-7 tygodni, ale przynajmniej wiem to na początku, przez co mogę uprzedzić swojego klienta
Wczesniej współpracowałem z firmą Pozbud.
Produkcja robi wrażenie, innowacyjne rozwiązania. Problem jest w tym, że nie ma innowacyjnych produktów. W ciągu 6 miesięcy 2 razy zmienił mi się opiekun, a na wyceny czekasz 2-3 dni, co mi strasznie przeszkadzało, bo to tylko strata czasu.
Jakość wykonania ok. Była tylko 1 reklamacja, która niestety nie została uznana.
Miałem przyjemność rozmawiać z firmą M&S, ale niestety ceny nie były konkurencyjne.
Nie polecam firmy Sokółka i Stollar.
Sokółka - jak już ktoś wyżej napisał, już sam się pogubiłem, kto tam teraz zarządza. Jakość marna. Tylko okna standardowe.
Stollar - ceny naprawde dobre, ale niska jakość poczynając od jakości drzewa, z których robią okna.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Awatar użytkownika
alegznau
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: alegznau » śr kwie 18, 2012 9:40 pm

Czytałem ten wątek i postanowiłem się zarejestrować i zabrać głos.

Nie widzę tutaj jakiejś merytorycznej dyskusji, tylko jakieś ogólniki o sercu i słabej jakości. Masa lania wody i żadnych konkretów. Słaba jakość Sokółki czym się objawia??? Tylko typowe okna??? Co się kryje pod tym pojęciem??? Z tego co wiem robią również pod zamówienia indywidualne i mają bardzo szeroki zakres konstrukcji okiennych.

Stollar - mogę się założyć o każde pieniądze, że produkują okna z drewna a nie z drzewa. :D

Panie i Panowie - proszę o więcej jakości i konkretów w wypowiedziach. Nie tylko mnie interesuje ten wątek, a wydaje się, że tu na portalu branżowym 95% użytkowników to dyletanci i osoby które nie powinny zajmować się stolarką.

Jako fachowcy pomóżcie swoimi wypowiedziami klientom indywidualnym podjąć dobrą decyzję co do wyboru okien, a branżowcom (sprzedawcom) wybrać dobrego partnera handlowego.

...Bo dobry Bóg już zrobił co mógł teraz trzeba zawołać fachowca...
...Bo dobry Bóg już zrobił co mógł teraz trzeba zawołać fachowca...

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw kwie 19, 2012 5:29 pm

szczerze mówiąc to dobrej jakości produkt z obszaru okno czy drzwi drewniane sprzedaje się bezpośrednio do Klienta indywidualnego - bez pośredników.
Dzięki temu w tzw. drewnie nie ma takiej walki cenowej, zaniżania cen przez dealerów ( porypane promocje w stylu niska cena okna a tniemy jeleni na montażu albo odwrotnie ) etc..
A co do exportu via pośrednik - gotówka przed załadunkiem.
jawaryn :)

Wojtunio
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Wojtunio » wt kwie 07, 2015 9:07 am

Wg mnie Glumatex. Ich produkty są naprawdę dobrej jakości. Cena też mnie usatysfakcjonowała. Termin szybki. Mogę z czystym sumieniem polecić.

alekM
Małomówny
Małomówny

Post autor: alekM » śr kwie 08, 2015 11:04 am

Również polecam Glumatex. Nie miałem z nimi nigdy żadnych problemów.

Awatar użytkownika
WeronikaKyzioł
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: WeronikaKyzioł » pt sty 19, 2018 4:20 pm

CZESC, Ja polecam tego producenta okien drewnianych www.internationalwindows.pl

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie: