Roszenie szyb

Bercik
Czytelnik
Czytelnik

Roszenie szyb

Post autor: Bercik » śr sty 20, 2010 1:18 pm

Bardzo proszę kolegów z branży okiennej o poradę
Jak zniwelować w obecnym okresie zimowym roszenie szyb od wewnątrz w starszych modelach okien i szyb
Z poważaniem Bercik
Pozdrowionka

oknoAD

Awatar użytkownika
krakus
Rozgadany
Rozgadany

Re: Roszenie szyb

Post autor: krakus » śr sty 20, 2010 2:01 pm

nie wiem jakie masz stare okna , ale jednyn z kilku wyjśc jest zbadanie wentylacji w mieszkaniu , następnie sprawdź szczelnośc pomiędzy parapetem a oknem i okolicach zawiasu , mozesz zmienić szybe na cieplejszą z ciepłą ramką albo wymień okno
okna są tyle warte ,ile ktoś za nie jest wstanie zapłacić.

krzysiek2301
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: krzysiek2301 » śr sty 20, 2010 3:12 pm

Potwierdzam zdanie kolegi krakusa, na samym początku należy sprawdzić wentylacje w pomieszczeniu czy jest odpowiednia jeżeli jest ok a okna są stare to najprawdopodobniej pakiet szybowy jest już nieszczelny gaz z niego uciekł. Pozostaje wtedy wymiana pakietu na nowy lub w najgorszym wypadku całego okna.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » śr sty 20, 2010 4:42 pm

Roszenie szyb to skumulowany efekt kilku czynników.
Słabe U szyby + słaba wentylacja( wysoka wilgotność wewn) + niska temperatura ( na zewnątrz)= roszenie
Teraz wybierz z tego równania to co możesz zmienić i będzie OK :D
Żadne "doszczelnianie " nie pomoże, a wręcz jeszcze bardziej zaszkodzi.

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » czw sty 21, 2010 9:58 am

Temat dziesiątki razy wałkowany na tym i innych forach.
Nic nowego nie wymyślisz.

Awatar użytkownika
Gargamel
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Gargamel » czw sty 21, 2010 11:52 am

Jak zniwelować w obecnym okresie zimowym roszenie szyb od wewnątrz w starszych modelach okien i szyb ?

Wietrzyc pomieszczenie kolego wietrzyc.
Ja zawsze w sezonie zimowym jak mam takie tel. ze para sie zbiera na szybie ( mowie tu własnie o starych oknach gdzie szczytem techniki było U=1,3 )porównuje to zjawisko do łazinki. Zadaje klientowi jedno pytanie , czy jak pusci ciepła do wanny czy pod przysznicem (zalezy co tam ma :) ) czy na lustrze , jakis szklankach czy flakonach tez mu sie zbiera para , oczywiscie odpowiedz jest jedna ,ze oczywiscie . Tak wiec praw fizyki sie nie zmieni .

oknoAD

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » ndz sty 24, 2010 8:10 pm

Właśnie teraz mam kobietę , która mówi, że okno jej paruje w kuchni - odpowiadam, że zła wentylacja jest w kuchni i niech wpierw sprawdzi wyciąg, czy działa, a ona do mnie: spotkamy się w sądzie.

Wygląda na to, że ona poleci do tego sądu.
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

Bercik
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Bercik » wt sty 26, 2010 12:43 pm

Bardzo dziękuje forumowiczom za cenne uwagi co dotyczy roszenia szyb w wewnątrz pomieszczenia a nie między szybami Wiem że nie ma złotego środka na tą uciążliwość
Jak mogę doradzić to dotychczas stosuję wszelkiego rodzaju nawietrzaki nawet wycinam uszszelkę w odpowiednich miejscach ale nie wszędzie się to sprawdza Czekam może ktoś ma jeszcze inne rozwiązania Bardziej zmiejszajace roszenie szyb zarówno przy U 3,0 2.8 1.6 jak i 1.0 z argonem
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » wt sty 26, 2010 2:50 pm

I tu masz problem "u Krawczyka", bo ona bez trudu wykaże, że jej okno paruje, a Ty potrafisz wykazać tak na dzień dobry, że ona ma złą wentylację? Szykuje się ciekawy proces :D Powiedz gdzie i kiedy, to przyjadę jako publiczność.

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » wt sty 26, 2010 4:30 pm

U mnie w w domu mam raz do roku kontrolę wentylacji.( zarządzoną przez SM, podobnie jak przegląd windy, bramy garażowej itp. )
U Krawczyka jedyny sposób to właśnie taka kontrola i po kłopocie.
A z drugiej strony ta klientka to chyba prawdziwa "baba" .Współczuję bo jak "pieniaczka" to będzie ciężko.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » wt sty 26, 2010 8:52 pm

Dlatego pora na pakiety trzyszybowe , nawet poniżej - 20 nikt nie dzwoni.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » wt sty 26, 2010 9:04 pm

wy tu gadu gadu a szcypiorniści walczą o półfinał ! Panowie czas zając się czymś poważnym ;)...
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » wt sty 26, 2010 10:51 pm

kondensować się para wodna ma prawo.
Nie rozumiem dlaczego traktowane jest to zjawisko jako reklamacja.

Na szybach samochodowych w określonych sytuacjach i porach roku skrapla się para wodna. Czy ktos zgłasza to jako reklamację do renault-a, bmw, mercedesa, skody itd ?

Ja znam tylko jedno rozwiązanie dla utrzymywania stałej wilgotności w pomieszczeniach - to jest prawidłowo działające AC. Każdy inny sposób jak wietrzenie, nawietrzaki, nacinanie uszczelek nie działa przy tak niskich temperaturach na zewnątrz a dodatnich powyżej 18 stopni wewnątrz.
Punktu rosy nie da się oszukać :roll:
jawaryn :)

Bartłomiej Zegadło
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: Bartłomiej Zegadło » pn lut 01, 2010 3:34 pm

Odpowiedź na ostatnie pytanie jest bardzo prosta: bo mamy społeczeństwo o niskim poziomie technicznym. Nie chodzi tu o to, żeby każdy na podwórku zbudował rakietę międzykontynentalną, ale o znajomość podstawowych praw fizyki - ze szkoły podstawowej, tak na marginesie.

Pozdrowionka.

pphu dekar
Małomówny
Małomówny

Post autor: pphu dekar » wt lut 09, 2010 12:28 pm

To jest ogólnie przygnębiające tyle lat są okna pvc na rynku i jeszcze są tacy ludzie co zamiast wiedzieć że trzeba poprawić jakość powietrza w mieszkaniu szukają winy u producenta okien ręce opadają

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » wt lut 09, 2010 2:19 pm

Panowie, po pierwsze też uważam, że praw fizyki nie da się oszukać, ale nieco inaczej niż Wy twierdzę, że da się je objaśnić zanim klient podejmie decyzję, czego po prostu w swych oknozachwalaniach nie robicie, a skutki ma klient na szybach. Docierające do Was oknomarudy, to po prostu kara za Waszą skrzętnie skrywaną wiedzę z dziedziny fizyki budowli i tyle.
Oczywiście zrozumiem głosy inaczej niż ja myślących, no bo jak tu wciskać babci Kowalskiej okno energooszczędne, ciepłą ramkę i dwukomorową szybę, a potem frezować w tej doskonałości kawał dziury pod nawiewnik, który sprawi, że tę wciśniętą babuni energooszczędność o kancik pra gęby potrzaskać można :D

Amen

Ale duszą jestem z Wami panowie, woda na szybach w umiarkowanych ilościach nie jest podstawą do reklamacji okna. Co innego gdy przy -10 na tej szybie lub profilu zamarznie :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » wt lut 09, 2010 4:49 pm

a wiesz przy jakiej temperaturze ma prawo zamarznąć ?
jawaryn :)

adjj
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: adjj » wt lut 09, 2010 8:03 pm

KNMTG tego nie można wiedzieć, ale to się daje policzyć :D . Fizyka, to tylko fizyka. (Podobno) :D

Awatar użytkownika
uKrawczyka
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: uKrawczyka » wt lut 09, 2010 9:51 pm

Od wieków okna zaparowują, podbnie jak lustra w łazienkach i szyby w samochodach - mało to gąbek zużyłem i ręczników papierowych?

Reklamację składac można, podobnie jak możesz podac do sądu każdego np. oknonet możesz podać do sądu, że ma za ciekawe forum i tu strawiłeś życie.

Pytanie tylko - czy wygrasz.

Inna sprawa, że problem tkwi w tym, że są babsztyle, które nie mają nic innego do roboty, jak wydzwaniać , albo biegać po sądach - a to pożera czas...
Okna Nr.1 - www.ukrawczyka.pl

waldek 71
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: waldek 71 » czw lut 11, 2010 8:08 am

Kolego Adjj nie możesz uogólniać ze nie mówimy. Na wszystkich szkoleniach mówi się przedstawicielom żeby poruszali ten problem, tylko ludzie często nie chcą słuchać, gdybyśmy nie mówili to tych problemów byłoby więcej a tak trafia się od czasu do czasu. Ja gdy byłem jeszcze pomiarowcem namawiałem nawet na kratki w pokojach bo czasem była tylko w kuchni, często w pokojach zatkane papierem bo on nie będzie ogrzewał powietrza. Kiedyś usłyszałem od gospodarza domu że jakaś młoda lokatorka padła w prysznicu podczas kąpieli na szczęście oni usłyszeli piętro niżej dziwny hałas że coś się stłukło i spadło poszli sprawdzić i ją uratowali pogotowie policja afera bo czad a okazało się że młode małżeństwo zrobiło sobie w starym budownictwie w łazience sufit podwieszany ale zapomnieli że jest kratka wentylacyjna i ją zasłonili a w łazience był Junkers gazowy o mały włos tragedia i jeszcze ten chłop miał problemy bo w jego domu niesprawna wentylacja.Ile razy się jedzie na reklamację bo się paruje a w domu gotowanie, włączona pralka bo małe dzieci i często piorą, okna zamknięte, kratki zamknięte bo jest zima. Kiedyś byłem w Słupsku na reklamacji w bloku, ściana w środku normalnie czarna grzejnik wyłączony bo pokój w środku i ciepła jest dość z pokoi obok a okna oklejone taśmą bo przez nie wieje skoro jest grzyb. I tu jest problem. Gdyby jeszcze to byli dziadkowie ale młodzi ludzie i takich rzeczy nie wiedzą.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”