Profil ECO 9001 jest najlepszą trzykomoróką na rynku.

INTRYGANT

Profil ECO 9001 jest najlepszą trzykomoróką na rynku.

Post autor: INTRYGANT » wt paź 08, 2002 3:25 pm

Profil ECO 9001 firmy TRAS jest najlepszą trzykomorówką na rynku - stawiam tą tezę z przekonaniem i w pełni świadom gromów, które spadna na mnie ze strony konkurencji - ale mam taką masochistyczną potrzebę.

Estetyka – ECO 9001 ma wszystkie krawędzie zaokrąglone – prawdziwy „soft line” nie ograniczający się do listwy przyszybowej.

Ekologia - od 1998r. ECO 9001 jest wytwarzany z PCW stabilizowanego wapniem i cynkiem z całkowitym wyeliminowaniem ołowiu.

Termoizolacyjność - część nieprzeźroczysta (rama skrzydło) posiada wskaźnik izolacyjności k=1,43.

Dźwiękochłonność – okna nierozszczelnione wykonane z ECO 9001 osiągają klasę akustyczności 35 dB.

Statyka – duża komora wzmacniające skrzydła (30x30mm) umożliwiają stosowanie bardzo mocnych wzmocnień ceowych, duża kwadratowa komora wzmacniające ramy (30x30mm) umożliwiają stosowanie jeszcze mocniejszych wzmocnień o przekroju zamkniętym.

Bezpieczeństwo – wzmocnienie ramy o przekroju zamkniętym usytuowane pod dolnym wrębem okuciowym umożliwia mocowanie zaczepów antywyważeniowych okucia do stali.

Biel i odporność na starzenie – profil nowy osiąga 5 najwyższą klasę z skali szarości, po badaniach na przyśpieszone starzenie współczynnik ten spada jedynie do 4,5

ILE SYSTEMÓW TRZYKOMOROWYCH OSIĄGA PODOBNE PARAMETRY ?
WIEM, ŻE TO IRYTUJE WSZYSTKIE TUZY RYNKU SYSTEMÓW – ALE W POLSCE TEŻ DA ZROBIĆ COŚ PORZĄDNEGO !!!

Wszystkie zamieszczone dane znajdują potwierdzenie Aprobacie Technicznej ECO 9001.

pracownik TRAS

oknoAD


Gość

Post autor: Gość » śr paź 09, 2002 9:14 am

Kolejny sflustrowany pracownik bojący się reakcji szefa na spadek sprzedaży?

INTRYGANT

Post autor: INTRYGANT » śr paź 09, 2002 12:54 pm

Anonymous pisze:Kolejny sflustrowany pracownik bojący się reakcji szefa na spadek sprzedaży?
Domorosły psychologu - dziękuje Ci za bardzo wnikliwą analizę mojej pozycji w firmie TRAS. Z pewnych względów, które zdradzę Ci trochę później nie muszę się bać o swoją pracę i dlatego nie muszę zamieszczać pozytywnych informacji o własnej firmie anonimowo.

Moje argumenty mają charakter merytoryczny i wynikają z lektury aprobat technicznych większości sytemów PCW stosowanych w naszym kraju. Czytając te aprobaty ze zdumieniem stwierdziłem, iż pomimo tego, że jako producent sytemu PCW jesteśmy na razie niewielkim graczem na na rynku to absolutnie nie mamy się czego wstydzić - wręcz przweciwienie opnie z badań ITB wskazyją, że w wielu parametrach dytansujemy porównywalne profile o klasę. Oczywiście mamy świadomość niewielkiej róznorodności elementów systemu ale nasz sytem powstaje od 4 lat a nie jak wiekszość uznanych od 30.

Zamieściłem materiał o ECO 9001 z nadzieją, że wywoła to reakcje obronną innych producentów. Może po prostu nie maja argumentów do zaprezentowania.

P.S.
Na pewno istnieją "czaty" dla pasjonatów podwórkowej psychologii - może powinieneś zmienić portal.

Gość

Post autor: Gość » śr paź 09, 2002 12:58 pm

Anonymous pisze:Kolejny sflustrowany pracownik bojący się reakcji szefa na spadek sprzedaży?

Co to jest flustracja? Chyba frustracja. Proponuję zaopatrzyć się w słownik ortograficzny.

Upierdliwiec

Post autor: Upierdliwiec » śr paź 09, 2002 1:09 pm

INTRYGANT pisze:i dlatego nie muszę zamieszczać pozytywnych informacji o własnej firmie anonimowo.
To dlaczego to robisz :?: Chyba, że masz na imię "INTRYGANT" a na nazwisko "TRAS" lub "Pracownik TRAS" :lol: :lol: :lol:

INTRYGANT

Post autor: INTRYGANT » śr paź 09, 2002 1:26 pm

Upierdliwiec pisze:
INTRYGANT pisze:i dlatego nie muszę zamieszczać pozytywnych informacji o własnej firmie anonimowo.
To dlaczego to robisz :?: Chyba, że masz na imię "INTRYGANT" a na nazwisko "TRAS" lub "Pracownik TRAS" :lol: :lol: :lol:
Drogi Panie, INTRYGANT to login - mój podpis "pracownik TRAS" widnieje w głównej treści zamieszczonego tekstu.
Ani przez chwilę nie udawałem niezaleznego opiniotwóry tak jak np. robią to na tym forum pracownicy OKNOPLAST-u. Nazwiska i e-maila nie podaję, bo mam lepsze zajęcia niż opróżnianie 50 razy dziennie skrzynek z zazwyczaj "bardzo inteligentnych" anonimowych przesyłek.

oknoAD


Piotr K.

OKNOPLAST-Kraków dobrze się miewa...

Post autor: Piotr K. » śr paź 09, 2002 3:33 pm

Czyżby kompleks firmy OKNOPLAST-Kraków? :wink:

Gość

Post autor: Gość » śr paź 09, 2002 3:47 pm

eh, krakowskie piekiełko :)

Dr.

ZAPYTANIE

Post autor: Dr. » czw paź 10, 2002 8:56 am

Do pracownika firmy Tras.

Musze przyznać ze bardzo się cieszę ze istnieje możliwość wyrażania własnych opinii na portalu Oknonet. Od jakiegoś czasu lubię codziennie przeczytać posty pochodzące od kolegów i koleżanek z branży. Podoba mi się pomysł. BRAWO

Ponieważ kolega z firmy „Tras” jak napisał ma „masochistyczną porzebę „ pozwolę sobie zamieścić moje zdanie na temat wypowiedzi Pana Intryganta.

Przyznam szczerze że jestem pod dużym wrażeniem wysokich parametrów profili Eco 9001 i jako technik polski jestem dumny z tak dużego osiągnięcia, ponieważ tak jak Pan wspomniał żaden system niemiecki lub inny nie dorównuje Pana trzykomorówce.

Wartość przenikania k = 1,43
Oraz klasa akustyczności na poziomie 35 Db.

Porównałem Pana osiągnięcia z parametrami profili czterokomorowych. Nie wiem czy pan wie ale jest pan lepszy nawet od tych profii. Powstaje pytanie w jaki sposób ?

Ponieważ nie posiadam Aprobaty Technicznej i będę miał trudność w jej zdobyciu, ponieważ Pan nie podał numeru mam kilka pytań

1. Czy podana przez Pana wartość przenikania jest określona dla profilu ze zbrojeniem oraz obowiązującymi wymogami na terenie Panśtwa Polskiego zgodnego z Normami Europejskimi (DIN EN ISO 10077-1, DIN EN ISO 100777-2, DIN EN ISO 12567, DIN EN 12412-2 oraz DIN EN 12412-4 ?

2. Czy wartoś klasy akustycznej została podana dla szyby o budowie 4x16x4 jako średni wynik pomiarów, ponieważ tak jak Pan wie każdy pomiar jest obarczony błędem oraz niepewnością pomiaru. ?

Pytania moje są spowodowane pewna zależnością która wydawała mi się uczciwa. Czyli wartość współczynnika przenikania oraz klasa akustyczności zależy RÓWNIEŻ od ilości komór w profilu. Jestem też w posiadaniu Aprobat Technicznych profili TRZYkomorowych w których przez ITB współczynnik przenikania został określony na poziomie wartości 1,5 natomiast posiadam nowe Aprobaty Techniczne dla profili CZTEROkomorowych w których parametr ten został określony również na poziomie 1,5 a w niektórych przypadkach 1,6.

Dla niezorientowanych wydaje się to paradoksalne. Jednak wyniki takie nie potwierdzają gorszych lub takich samych właśności profili trzy w porównaniu do cztero komorowych, są one wynikiem wyłącznie zmian w Normach Polskich zharmonizowanych z normami Unii Europejskiej.

Powstaje pytanie, jak możliwe jest w świetle obowiązującego prawa w profilach trzykomorowych osiągnąć parametr 1,43 przenikalności cieplnej dla samego profilu a nie dla całego okna z szyba 1,1?
Czy podany przez Pana wynik klasy akustycznej jest wynikiem TYLKO najlepszym ze wszystkich przeprowadzonych pomiarów ?

Liczę na szczerą odpowiedz

Z wyrazem szacunku

DR.

Gość

Re: OKNOPLAST-Kraków dobrze się miewa...

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 9:07 am

Piotr K. pisze:Czyżby kompleks firmy OKNOPLAST-Kraków? :wink:
Może nie konpleks tylko dostateczna wiedza o tej firmie.

Gość

Re: OKNOPLAST-Kraków dobrze się miewa...

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 9:26 am

Piotr K. pisze:Czyżby kompleks firmy OKNOPLAST-Kraków? :wink:
Wobec oknoplastu ?
TRAS produkuje okna PCW oraz podzespoły do nich - własny autorski system PCW, TRAS produkuje okna drewniane oraz podzespoły do nich - klejonkę.

Oknoplast jedynie składa okna PCW i w sensie własnego rozwoju technologicznego niewiele się różni od przeciętnego garażowca.

Głebokość procesu technologicznego, zaangażonania myśli inżynierskiej i samodzielnego rozwijania produktów TRAS-u i OKNOPLAST-u ma się tak jak głębokość jeziora do głębokości kałuży.

TRAS jest akcyjna spółką giełdową przejrzystą dla inwestorów i klientów a nie najprostszą formą spółki prawa handlowego, posiadamy ze dwa razy więcej nagród, wyróznień i certyfikatów, generujemy wyższe przychody od OKNOPLASTU.

Oknoplast jest sprawnie zorganizowaną i skutecznie działającą spółką handlową ale na Boga nie mam powodów mieć kompleksy wobe Was.

Dr.

Do Pana z firmy TRAS

Post autor: Dr. » czw paź 10, 2002 9:47 am

I wszystko stało się jasne.

Byłem na waszej stronie internetowej gdzie macie skan waszej Aprobaty Technicznej 15 – AT 3210/98 czyli z 1998 roku, ma już cztery lata, jeśli chodzi o naszą teraźniejszość to zamierzchłe czasy. Stąd ma Pan przenikalność 1,43. Czyli czyste wypatrzenie prawdy. Czuje się rozczarowany profesjonalnym wizerunkiem firmy Tras.

WSTYDZILIBYŚCIE SIĘ !!!

Ja jestem wstanie zweryfikować informacje, a co z wami ma zrobić biedny klient ?

FUJ !!!!!!!!!!!!

Tym razem bez wyrazów szacunku

Dr.

adameskop
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 10, 2002 8:54 am

DO PANA Z FIRMY TRASS

Post autor: adameskop » czw paź 10, 2002 9:55 am

garażowcy??????
HONDA jest samochodem Japońskim , a składana jest w Anglii.
Lepiej jest składać Hondę niż produkować od podstaw nowoczesną SYRENĘ 102. Pomyslcie nad nowym silnikiem , z pewnoscia wam się przyda.
powodzenia!!!!!
SUPER SPRZEDAŻY NOWEGO PRODUKTU!!!
JEST SZANSA , ŻE OPANUJECIE W 100% RYNEK!

Piotr K.

Szkoda słów...

Post autor: Piotr K. » czw paź 10, 2002 9:55 am

Bez komentarza...

adameskop
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 10, 2002 8:54 am

Post autor: adameskop » czw paź 10, 2002 10:15 am

I
WSTYDZILIBYŚCIE SIĘ !!!

Ja jestem wstanie zweryfikować informacje, a co z wami ma zrobić biedny klient ?

FUJ !!!!!!!!!!!!

Tym razem bez wyrazów szacunku

Dr.

Rękawica została rzucona.
Mam nadzieję, że ktoś poważny ją podniesie i odpowie na słuszne zarzuty Dr.
Pan TRAS z pewnoscią myśli nad kolejną odpowiedzią z gatunku bajkopisarstwa!
niecierpliwie czekam na Pana odpowiedź!

SOk

Post autor: SOk » czw paź 10, 2002 10:24 am

Co za cisza !!!
Panowie z firmy Tras pobiegli komputerowo przerabiać aprobatę, no dobrze bylo by mieć nowszą.
A jeśli chodzi o skadanie okien z elementów to firma Tras sama też produkowala szyby zespolone (Celt na terenie Trasu) , a dlaczego zmienila dostawcę na Celt-Glas(Pres-Glas)?
Jesli jakość wykonania waszego wspaniaego profilu jest tak dobra jak jakość wykonywanych do niedawna szyb to życzę powodzenia.
:wink:

INTRYGANT

Re: ZAPYTANIE

Post autor: INTRYGANT » czw paź 10, 2002 10:56 am

Dr. pisze:Do pracownika firmy Tras.

1. Czy podana przez Pana wartość przenikania jest określona dla profilu ze zbrojeniem oraz obowiązującymi wymogami na terenie Panśtwa Polskiego zgodnego z Normami Europejskimi (DIN EN ISO 10077-1, DIN EN ISO 100777-2, DIN EN ISO 12567, DIN EN 12412-2 oraz DIN EN 12412-4 ?

2. Czy wartoś klasy akustycznej została podana dla szyby o budowie 4x16x4 jako średni wynik pomiarów, ponieważ tak jak Pan wie każdy pomiar jest obarczony błędem oraz niepewnością pomiaru. ?

ad 1. Podana przeze mnie wartość przenikania dotyczy profilu ze wzmocnieniem. Wynik jest osiągnięty przez zastosowanie bardzo nowatorskiego acz niepozornego rozwiązania. Profil jest trzykomorowy ale zachowuje się jak pięciokomorówka. Wzmocnienie stalowe jest bowiem minimalnie zdystansowane od ścian profila poprzez wytłaczanie tych ścian z niewielkimi wypustami. Przez to zminimalizowana została powierzchnia styku metalu z plastikiem - a jak wiadomo przenoszenie termiczne pomiędzy metalem i plastikiem jest w głównej mierze odpowiedzialne za utratę parametrów termicznych plastiku. Ząbków dystansowych oczywiście nie ma na ścianach poziomych (tam gdzie mocowane są wkręty) aby nie osłabić wysokiej statyki ramy i skrzydła. W ten sposób tworzą się dwie dodatkowe "poduszki powierzne" i to głównie wpływa na termikę i akustykę systemu. NIERAZ BARDZO SKUTECZNE CHOĆ PROSTE ROZWIĄZANIA MUSZĄ ZADZIWIAJĄCO DŁUGO CZEKAC NA ODKRYCIE. W KOŃCU LUDZKOŚĆ ŻYŁA BEZ KOŁA WIELE TYSIĘCY LAT.
Dodatkowo najistotniejsza ze względów termicznych, zewnętrzna komora skrzydła jest poszerzone o 3mm z stosunku do komory ramy a zestaw szybowy jest bardzo głęboko posadowiony. Te cechy też mają istotne znaczenie termiczne i akustyczne.

ad 2. Zgodnie z nomenklaturą ITB podany przeze mnie wynik pomiaru akustycznego jest wartością średnią ważoną dla wszystkich poddanych badaniom próbek nierozszczelnionych z szybą 4x16x4.

Rzeczywiście zapomniałem podać numery aprobat. Zapraszam do zapoznania nie tylko z samymi aprobatami ale także z opiniami i wynikami badań przeprowadzonymi do aprobat.

APROBATA TECHNICZNA ITB nr AT-15-3210/98 - Kształtowniki z nieplastyfikowane polichlorku winylu (PVC-U) systemu TRAS ECO 9001 do produkcji okien i drzwi balkonowych.

APROBATA TECHNICZNA ITB nr AT-15-3685/99 - Okna i drzwi balkonowe systemu TRAS ECO 9001 z nieplastyfikowane PVC.

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 10:58 am

SOk pisze:Co za cisza !!!
Panowie z firmy Tras pobiegli komputerowo przerabiać aprobatę, no dobrze bylo by mieć nowszą.
A jeśli chodzi o skadanie okien z elementów to firma Tras sama też produkowala szyby zespolone (Celt na terenie Trasu) , a dlaczego zmienila dostawcę na Celt-Glas(Pres-Glas)?
Jesli jakość wykonania waszego wspaniaego profilu jest tak dobra jak jakość wykonywanych do niedawna szyb to życzę powodzenia.
:wink:
Może po prostu z tego powodu, że pewni parnerzy w interesach okazali się niepoważni. Myślę, że Pan wie o kim mówię.

Gość

Re: Do Pana z firmy TRAS

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 11:05 am

Dr. pisze:I wszystko stało się jasne.

Byłem na waszej stronie internetowej gdzie macie skan waszej Aprobaty Technicznej 15 – AT 3210/98 czyli z 1998 roku, ma już cztery lata, jeśli chodzi o naszą teraźniejszość to zamierzchłe czasy. Stąd ma Pan przenikalność 1,43. Czyli czyste wypatrzenie prawdy. Czuje się rozczarowany profesjonalnym wizerunkiem firmy Tras.

WSTYDZILIBYŚCIE SIĘ !!!

Ja jestem wstanie zweryfikować informacje, a co z wami ma zrobić biedny klient ?

FUJ !!!!!!!!!!!!


Tym razem bez wyrazów szacunku

Dr.
Cholera jasna - proszę nie kłamać !!!

Ważność aprobaty okiennej upływa w 31 maja 2004r. a aprobaty systemowej 31 sierpnia 2003r. O ile wiem mamy rok 2002.

MOŻE SIĘ PAN OBUDZIŁ Z HIBERNACJI W NIEWŁAŚCIWYM ROKU !!!

Co do nowoczesności systemu ECO 9001. - wiekszość stosowanych w Polsce systemów zachodnich opracowana została 20 lat temu a obecnie jest jedynie nieznacznie modyfikowana.

TO JEST NOWOCZESNOŚĆ !!!

INTRYGANT

Re: DO PANA Z FIRMY TRASS

Post autor: INTRYGANT » czw paź 10, 2002 11:10 am

adameskop pisze:garażowcy??????
HONDA jest samochodem Japońskim , a składana jest w Anglii.
Lepiej jest składać Hondę niż produkować od podstaw nowoczesną SYRENĘ 102. Pomyslcie nad nowym silnikiem , z pewnoscia wam się przyda.
powodzenia!!!!!
SUPER SPRZEDAŻY NOWEGO PRODUKTU!!!
JEST SZANSA , ŻE OPANUJECIE W 100% RYNEK!
Jeżeli ma Pan w swojej ofercie produkt klasy syrenki - to bardzo mi przykro. Nasz produkt techologicznie takie hondy jakimi są obecnie masowo stosowane w Polsce sysytemy zachdnie dystansuje o dwie klasy.

Proszę o argumenty merytoryczne a nie o odgrażanie sie z za rogu.

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 11:19 am

adameskop pisze:I
WSTYDZILIBYŚCIE SIĘ !!!

Ja jestem wstanie zweryfikować informacje, a co z wami ma zrobić biedny klient ?

FUJ !!!!!!!!!!!!

Tym razem bez wyrazów szacunku

Dr.

Rękawica została rzucona.
Mam nadzieję, że ktoś poważny ją podniesie i odpowie na słuszne zarzuty Dr.
Pan TRAS z pewnoscią myśli nad kolejną odpowiedzią z gatunku bajkopisarstwa!
niecierpliwie czekam na Pana odpowiedź!
Niech Pan napisze coś merytorycznego a nie wylewa swoich urojonych odkryć. Mój trzyletni siostrzeniec odkrywa podobne spiski - niestety dla niego żadko okazują się prawdziwe.

Klienci powinni się bać takich ludzi jak Pan, którzy uprawiają kłamliwą i prymitywną dezinformację udając zainteresowanie, niezależność i obiektywizm.

także bez wyrazów szacynku pracownik TRAS

Dr.

Do Pana z firmy TRAS

Post autor: Dr. » czw paź 10, 2002 11:28 am

Podana przez pana argumentacja wydaje się być rozsądna.

Jednak obliczenia przenikalności zostały wykonane w roku 98, a więc niezgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. Prównywane przez Pana parametry są NIEOBIEKTYWNE w stosunku do firm wprowadzających nowsze rozwiązania techniczne i technologiczne zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami.

Nasza dyskusja zakończy się dopiero wówczas jeżeli wykaże Pan, że stosował się Pan z badaniami do warunków wytyczone przez normy Unii Europejskiej (takich jak wcześniej wspomniałem) jak to dotyczy obecne nowo wprowadzane systemy oraz nowo wyprodukowane okna na nowoczesnym parku maszynowym.

Dr.

P.S. Dalej ma Pan zapędy cyt. MASOCHISTYCZNE ?

adameskop
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 10, 2002 8:54 am

Post autor: adameskop » czw paź 10, 2002 11:37 am

wasz produkt dystansuje masowe produkty zachodnie o dwie klasy???
Z pewnoscią waszą wizytówka jest piekny blok w Krakowie- ul Miłkowskiego. Proponuje porozmawiać ze szczęśliwymi użytkownikami waszego doskonałego produktu, lato przeżyli , ale w zimie może być im bardzo zimno. Z pewnoscia jest to wina ekip montażowych , że tak straszne przeciągi są w tym budynku.
Macie panowie rację wasz produkt jest doskonały.
LOkatorzy z ul. Miłkowskiego z pewnością utwierdzą was w tym przekonaniu.

Rambo

Post autor: Rambo » czw paź 10, 2002 1:09 pm

Jak ten profil jest taki dobry to dlaczego produkujecie na nim tylko wy i paru garażowców?

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 1:20 pm

adameskop pisze:wasz produkt dystansuje masowe produkty zachodnie o dwie klasy???
Z pewnoscią waszą wizytówka jest piekny blok w Krakowie- ul Miłkowskiego. Proponuje porozmawiać ze szczęśliwymi użytkownikami waszego doskonałego produktu, lato przeżyli , ale w zimie może być im bardzo zimno. Z pewnoscia jest to wina ekip montażowych , że tak straszne przeciągi są w tym budynku.
Macie panowie rację wasz produkt jest doskonały.
LOkatorzy z ul. Miłkowskiego z pewnością utwierdzą was w tym przekonaniu.
Ma Pan niewiekie pojęcie co sie stało w bloku przy ul. Miłkowskiego - ale skąd ma Pan mieć jak pan pracyje w firmie jedynie składającej okna PCW. Otóż drogi Panie w wymienionym bloku zostały (nie przez nas) zamntowane okna drenwiane. Każdy kto ma podstawowe pojęcie o tym typie stolarki okiennej wie, że takich okien nie wolno montować przed tzw. robotami mokrymi tj. tykami i wylewkami - szczególnie zaś w okresie jesiennyn kiedy nie ma możliwości prawidłowego wietrzenia pomieszczeń. W warunkach gwarancji naszych produktów jest to napisane tłustym drukiem.
Firma JUNACOM, która montowała okna złamała nie tylko tę kardynalną zasadę ale jeszcze kilka innych podczas montażu okien. Tak to jest jak terminy gonią a fakturę chce się koniecznie wystawić. Z pomiarów wiglotności stolarki, które wykonała nasza firma wyszło, że ramiaki miały do 40% wilgotności. Bardzo przepraszam ale firma JUNACOM nie informowała nas, że chce z naszych okien wykonań akwarium. Nasze okna przeszły bez zastrzeżeń odbór techniczny i dotaryły do mieszkań strawne i z wilgotnością normatywną do 12%.

Bardzo zatem proszę nie wypisywać bzdurnych pomówień bo to działalność niezgodna z prawem. Proszę podać swoje personalia to chętnie skontaktuję Pana z kancelarią prawną obsługującą nas. Łatwo sie piszę pomówienia anonimowo. Ja też mogę się zalogować jako gość i powiedzieć co naprawdę myślę o bystrości Pana umysłu i uczciwości postępowania.

pracownik TRAS

P.S.
O ile wiem firma JUNACOM nie tylko okna zepsuła w tym bydynku.

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 1:22 pm

Rambo pisze:Jak ten profil jest taki dobry to dlaczego produkujecie na nim tylko wy i paru garażowców?
Myśli Pan, że produkcję i sprzedaz sytemu finansuje sie ze środków własnych w miesiąc ?

adameskop
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 10, 2002 8:54 am

pracownik tras

Post autor: adameskop » czw paź 10, 2002 1:51 pm

Możliwe , że nie mam pojęcia o tym co stało się i dzieje w budynku przy ul. Miłkowskiego, przecież ja pracuje tylko przy składaniu okien, nie mówiac juz o tym ,ze od początku 2002 roku mieszkam w tym cudownym budynku i codziennie mam możliwość obcowania z waszym doskonałym wyrobem. Nie wypisuję bzdurnych pomówień, lecz stwierdzam fakty!!!
Bardzo dziękuje za możliwosc skontaktowania mnie z Pańską kancelarią prawną. Mimo tego , że kwestinuje Pan moja bystrośc umysłu z prawnikiem wczoraj miałem przyjemnosc sie skontaktować. Z pewnoscia Pańska firma zostanie o tym powiadomiona w odpowiednim czasie!!
Odnośnie uczciwości postepowania pozostawię ten temat bez komentarza.

adapi
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 10, 2002 12:27 pm
Lokalizacja: kraków

adameskop

Post autor: adapi » czw paź 10, 2002 1:57 pm

Coś słyszałem na ten temat, ale nie sądziłem , że wygląda to tak bardzo żle. Tras bedzie mieć ciężki orzech do zgryzienia.

INTRYGANT

Re: Do Pana z firmy TRAS

Post autor: INTRYGANT » czw paź 10, 2002 2:07 pm

Dr. pisze:Podana przez pana argumentacja wydaje się być rozsądna.

Jednak obliczenia przenikalności zostały wykonane w roku 98, a więc niezgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. Prównywane przez Pana parametry są NIEOBIEKTYWNE w stosunku do firm wprowadzających nowsze rozwiązania techniczne i technologiczne zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami.

Nasza dyskusja zakończy się dopiero wówczas jeżeli wykaże Pan, że stosował się Pan z badaniami do warunków wytyczone przez normy Unii Europejskiej (takich jak wcześniej wspomniałem) jak to dotyczy obecne nowo wprowadzane systemy oraz nowo wyprodukowane okna na nowoczesnym parku maszynowym.

Dr.

P.S. Dalej ma Pan zapędy cyt. MASOCHISTYCZNE ?
ad 1. Badania aprobacyjne były wykonane w 1998 i 1999r. i potwierdzone certyfikatami zgodności po preniesieniu produkcji do nowej spółki i fabryki w listopadzie 2000 i grudnie 2000r. Największy w Polsce i jeden z największych w Europie dotawca systemu firma VEKA ma aprobatę z 1999r. tak zresztą jak większość aprobat, które czytałem. Porównania są zatem wykonane wg. tej samej nomenklatury. Kaompletnie nie rozumiem o co pany chodzi ?
ad 2. Jeżeli chodzi o normy tzw. europejskie to istnieją pewne problemy, których Pan chyba nie zna. Daję głowę, że jest Pan pracownikiem firmy, która produkuje okna PCW na importowanym systemie niemieckim, gdyż podał Pan prawie same unormowania niemieckie. Otóż normy niemieckie jak i innych krajów europejskich nie mają żadnego zastosowania w Polsce. Powinien Pan wiedzieć, że podstawowe zmienne geograficzne stanowiące podstawe do obliczeń normatywności materiałów budowlanych są różne w Polsce i Niemczech. Żeby nie być gołosłownym - Jak Pan chce np. określić strefę obciążenia wiatrem dla budynku w Krakowie? Na podstawie niemieckiej mapy? Chyba, że posiada Pan niemiecką mapę stref obciążenia wiatrem z czasów okupacji. Strefy obciążenia są niezbędne do policzenia wymaganej statyki okna. Jak Pan określi na podstawie norm DIN-owskich w polsce strefy klimatyczne, co jest niezbędne do określenia wymaganego współczynnika izolacji termicznej w róznych regionach. itd. itd. itd. Takich niekompatybilności norm polskich i europejskich są tysiące. Stosowanie zresztą tych norm z zastępstwie norm polskich jest niezgodne z prawem. Jedynym powodem, dla którego normy DIN są powszechnie stosowane w katalogach sytemowych importowanych systemów jest chytrość i przebiegłość tych firm. Lepiej zapłacić tłumaczowi parę złotych za zrobienie polskiej kalki katalogu niemieckiego niż powoływać grupę inżynierów żeby żmudnie badali okna i opracowywali od nowa katalog systemu w zgodzie z polskimi normami. Po za tym gdyby to uczynili okazało by się, że połowa konstrukcji wykonywanych z tego sytemu jest wytwarzana niezgodnie z prawem tak jak np. wysokie drzwi balkonowe w okleinach ciemnych.

Normy branżowe europejskie zostaną uzupełnione po wejściu Polski do UE o polskie specyfikacje. Jest nawet okres ochronnyc w tej dziedzinie postulowany przez Polski Komitet Normalizacji. Do tego momentu są prawie bezwartościowe. No może w pewnych wycinkach wartościowe.
Do momentu wejścia Polski do UE da się kożystać jedynie z niemieckich norm związanych z zarządzeniem jakością - czyli z certifikatów ISO. Jakość zarządzania i organizacji nie ma bowiem wiele wspólnego z faktem, że w Suwałkach jest najzimniej a nad morzem najbardziej wieje. TRAS posiada od czterech lat certyfikat ISO 9001 w zakresie produkcji i projektowania kształtowników i okien PCW.

Pozdrawiam. Jak Pan widzi dalej mam zapędy ale chciałbym podyskutować z kimś kto się zna na swojej robocie.

SOk

Post autor: SOk » czw paź 10, 2002 2:28 pm

Anonymous pisze:
SOk pisze:Co za cisza !!!
Panowie z firmy Tras pobiegli komputerowo przerabiać aprobatę, no dobrze bylo by mieć nowszą.
A jeśli chodzi o skadanie okien z elementów to firma Tras sama też produkowala szyby zespolone (Celt na terenie Trasu) , a dlaczego zmienila dostawcę na Celt-Glas(Pres-Glas)?
Jesli jakość wykonania waszego wspaniaego profilu jest tak dobra jak jakość wykonywanych do niedawna szyb to życzę powodzenia.
:wink:
Może po prostu z tego powodu, że pewni parnerzy w interesach okazali się niepoważni. Myślę, że Pan wie o kim mówię.
Tak to jest z tymi interesami , od niepoważnych interesów należy szybko uciekać. Myślę, że wie Pan o którym mówię.

Gość

Re: pracownik tras

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 2:29 pm

adameskop pisze:Możliwe , że nie mam pojęcia o tym co stało się i dzieje w budynku przy ul. Miłkowskiego, przecież ja pracuje tylko przy składaniu okien, nie mówiac juz o tym ,ze od początku 2002 roku mieszkam w tym cudownym budynku i codziennie mam możliwość obcowania z waszym doskonałym wyrobem. Nie wypisuję bzdurnych pomówień, lecz stwierdzam fakty!!!
Bardzo dziękuje za możliwosc skontaktowania mnie z Pańską kancelarią prawną. Mimo tego , że kwestinuje Pan moja bystrośc umysłu z prawnikiem wczoraj miałem przyjemnosc sie skontaktować. Z pewnoscia Pańska firma zostanie o tym powiadomiona w odpowiednim czasie!!
Odnośnie uczciwości postepowania pozostawię ten temat bez komentarza.
Nie Pan jeden mieszka w tym bloku. Jest mi bardzo przykro, że ludzie tam mieszkający znaleźli sie w takiej sytuacji. Wiem, że winy mieszkańców w tym nie ma żadnej ale niech Pan nie insynuje, że ta sytuacja jest zawiniona przez firmę TRAS - bo nie jest.

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 2:31 pm

Anonymous pisze:
adameskop pisze:wasz produkt dystansuje masowe produkty zachodnie o dwie klasy???
Z pewnoscią waszą wizytówka jest piekny blok w Krakowie- ul Miłkowskiego. Proponuje porozmawiać ze szczęśliwymi użytkownikami waszego doskonałego produktu, lato przeżyli , ale w zimie może być im bardzo zimno. Z pewnoscia jest to wina ekip montażowych , że tak straszne przeciągi są w tym budynku.
Macie panowie rację wasz produkt jest doskonały.
LOkatorzy z ul. Miłkowskiego z pewnością utwierdzą was w tym przekonaniu.
Ma Pan niewiekie pojęcie co sie stało w bloku przy ul. Miłkowskiego - ale skąd ma Pan mieć jak pan pracyje w firmie jedynie składającej okna PCW. Otóż drogi Panie w wymienionym bloku zostały (nie przez nas) zamntowane okna drenwiane. Każdy kto ma podstawowe pojęcie o tym typie stolarki okiennej wie, że takich okien nie wolno montować przed tzw. robotami mokrymi tj. tykami i wylewkami - szczególnie zaś w okresie jesiennyn kiedy nie ma możliwości prawidłowego wietrzenia pomieszczeń. W warunkach gwarancji naszych produktów jest to napisane tłustym drukiem.
Firma JUNACOM, która montowała okna złamała nie tylko tę kardynalną zasadę ale jeszcze kilka innych podczas montażu okien. Tak to jest jak terminy gonią a fakturę chce się koniecznie wystawić. Z pomiarów wiglotności stolarki, które wykonała nasza firma wyszło, że ramiaki miały do 40% wilgotności. Bardzo przepraszam ale firma JUNACOM nie informowała nas, że chce z naszych okien wykonań akwarium. Nasze okna przeszły bez zastrzeżeń odbór techniczny i dotaryły do mieszkań strawne i z wilgotnością normatywną do 12%.

Bardzo zatem proszę nie wypisywać bzdurnych pomówień bo to działalność niezgodna z prawem. Proszę podać swoje personalia to chętnie skontaktuję Pana z kancelarią prawną obsługującą nas. Łatwo sie piszę pomówienia anonimowo. Ja też mogę się zalogować jako gość i powiedzieć co naprawdę myślę o bystrości Pana umysłu i uczciwości postępowania.

pracownik TRAS

P.S.
O ile wiem firma JUNACOM nie tylko okna zepsuła w tym bydynku.


Ma Pan rację , firma produkująca tak wspaniay profil i okna powinna mieć swoją dobrąkancelarię adwokacką :!:

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 2:33 pm

Ciekawi mnie, czy "pracownik TRAS" nadal ma zapędy masochistyczne :lol: :lol: :lol:

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 2:38 pm

SOk pisze:
Anonymous pisze:
SOk pisze:Co za cisza !!!
Panowie z firmy Tras pobiegli komputerowo przerabiać aprobatę, no dobrze bylo by mieć nowszą.
A jeśli chodzi o skadanie okien z elementów to firma Tras sama też produkowala szyby zespolone (Celt na terenie Trasu) , a dlaczego zmienila dostawcę na Celt-Glas(Pres-Glas)?
Jesli jakość wykonania waszego wspaniaego profilu jest tak dobra jak jakość wykonywanych do niedawna szyb to życzę powodzenia.
:wink:
Może po prostu z tego powodu, że pewni parnerzy w interesach okazali się niepoważni. Myślę, że Pan wie o kim mówię.
Tak to jest z tymi interesami , od niepoważnych interesów należy szybko uciekać. Myślę, że wie Pan o którym mówię.
Zgadzam się z Panem w 100%, od niepoważnych tak. Rzecz w tym, że ten akurat był całkiem poważny gdyby parner do interesu od początku nie prowadził go tylko po to żeby drugą stronę zostawić na lodzie. Znam doskonale ten sposób prowadzenia interesów przez Pana firmę. Kiedyś Panu powiem skąd i bedzie Pan bardzo zaskoczony.

tymczasem pozdrawiam

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 2:41 pm

SOk pisze:
Tak to jest z tymi interesami , od niepoważnych interesów należy szybko uciekać. Myślę, że wie Pan o którym mówię.
To co Pan jeszcze robi w firmie, w której obecnie pan pracuje ?

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 2:47 pm

Anonymous pisze:
SOk pisze:
Anonymous pisze: Może po prostu z tego powodu, że pewni parnerzy w interesach okazali się niepoważni. Myślę, że Pan wie o kim mówię.
Tak to jest z tymi interesami , od niepoważnych interesów należy szybko uciekać. Myślę, że wie Pan o którym mówię.
Zgadzam się z Panem w 100%, od niepoważnych tak. Rzecz w tym, że ten akurat był całkiem poważny gdyby parner do interesu od początku nie prowadził go tylko po to żeby drugą stronę zostawić na lodzie. Znam doskonale ten sposób prowadzenia interesów przez Pana firmę. Kiedyś Panu powiem skąd i bedzie Pan bardzo zaskoczony.

tymczasem pozdrawiam
No tak , z interesu klapa ale do swoich okien zakadacie Państwo teraz normalne szyby.
Pozdrawiam

Rambo

Post autor: Rambo » czw paź 10, 2002 2:48 pm

Anonymous pisze:
Rambo pisze:Jak ten profil jest taki dobry to dlaczego produkujecie na nim tylko wy i paru garażowców?
Myśli Pan, że produkcję i sprzedaz sytemu finansuje sie ze środków własnych w miesiąc ?
Nie myślę tak. Ale mieliście 12 mln ze sprzedaży akcji po wejściu na giełdę.Z prospektu emisyjnego wynikało jasno że część tych pieniędzy również zamierzacie przeznaczyć na rozwój systemu ECO. Jednak pieniędzy tych już po kilku miesiącach nie było. A jeśli chodzi o czas od którego znajdujecie się już na GPW wynosi więcej niż miesiąc. Czyż nie?

SOk

Post autor: SOk » czw paź 10, 2002 2:50 pm

Anonymous pisze:
SOk pisze:
Tak to jest z tymi interesami , od niepoważnych interesów należy szybko uciekać. Myślę, że wie Pan o którym mówię.
To co Pan jeszcze robi w firmie, w której obecnie pan pracuje ?
A co mam zmienić na firmę Tras - bez przesady :!:

Dr.

Do Pana z Firmy TRAS

Post autor: Dr. » czw paź 10, 2002 2:51 pm

Cyt: "Pozdrawiam. Jak Pan widzi dalej mam zapędy ale chciałbym podyskutować z kimś kto się zna na swojej robocie."

To było przkre dla mnie.

Proszę Pana jedyne na co wróciłem uwagę w moich wypowiedziach to na fakt ze obecnie współczynnik przenikana profili okiennych liczy się obecnie inaczej niż kiedyś i jest to wynikiem zharmonizowanych Norm Polskich, jest to prawda obiektywna której Pan nie zmieni.

Jak powiedział jeden z gości (któremu bardzo dziękuje) kończy się ważność Państwa Aprobaty Technicznej już w przyszłym roku. W tedy się Pan dowie jaka wartość tego współczynnika posiada pana profil zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami. Proszę mi wierzyć nie będą takie jak są obecnie reklamowane przez Pana firmę.

Proszę sobie wyobrazić ogólne zdziwienie jeżeli Pana klient dzisiaj kupi okno tak jak Pan twierdzi o przenikalności 1.43 a od 1 września przyszłego roku będzie miał Pan parametr tego samego profilu zupełnie inny. ZGODNIE Z WYTYCZNYMI UNII EUROPEJSKIEJ

Jestem ciekaw co Pan powie klientowi ?

Przypuszczam ze powie Pan dokładnie to samo co ja dzisiaj. ZMIENIŁ SIĘ SPOSÓB OBLICZEŃ

Czy nie warto byłoby powiedzieć o tym klientowi już dzisiaj ? Czy nie warto mówić po prostu prawdę o porównaniu systemów ?

Proszę mi wierzyć ze uwagi zamieszczone w Pan forum dyskusyjnym wynikają z czystej życzliwości do Pana odwagi. A w przyszłym roku witam serdecznie Pana wraz systemem ECO 9001 w gronie osób które uczestniczą w „budowaniu” Polski stosujących się do uzgodnień międzynarodowych..

Dr.

P.S. Zgodnie z Pana życzeniem nie wezmę już udziału w dyskusji i bardzo dziękuje za uwagę. Za wszelkie teksty które z mojej strony można uznać za dosadne SERDECZNIE PRZEPRASZAM

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 514
Rejestracja: pn wrz 09, 2002 12:36 pm

Post autor: pchelek » czw paź 10, 2002 3:00 pm

:D z dużym szacunkiem do Trasa. Czy to ma znaczenie 1,45 czy 1,55 jak i tak profil to 20 do 30% powierzchni okna, więc w całym oknie różnica w U będzie na trzecim miejscu po przecinku. Nie tędy droga do reklamy. Do zasług TRASA należy autorski system, ale żeby był najlepszy - to lekka przesada. TRAS ma chyba 5 profili w asortymencie a taka VEKA ponad 50 - to jest droga postępu. ALUPLAST ma siedem sytemów - 2000, 2000 EURO, 3000, 4000, 5000 i 6000 - to jest droga postępu. SCHUCO ma profile o szerokości ramy 80 mm - to jest droga postępu. TROPLAST HT ma profile [opracowane] z Polipropylenu - to jest droga postępu, GEALAN ma profile lakierowane i nabłyszczane to jest droga postępu. Niech TRAS produkuje dobre okna jak dotychczas i dalej tak się rozwija. Taka reklama to antyreklama.
Najlepsze są kasztany na placu Pigalle w Paryżu. Nie ma najlepszych profili - są najlepsi producenci.

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 3:00 pm

SOk pisze:
Anonymous pisze:
SOk pisze:
Tak to jest z tymi interesami , od niepoważnych interesów należy szybko uciekać. Myślę, że wie Pan o którym mówię.
To co Pan jeszcze robi w firmie, w której obecnie pan pracuje ?
A co mam zmienić na firmę Tras - bez przesady :!:
jeżeli chodzi o wielkość firmy - to by Pan zmienił na lepsze
jeżeli chodzi o rozwój techniczny i projektowy firmy - też
jeżeli chodzi o rozwój organizacyjny - także

tylko w tym problem, że nikt tu Pana nie zaprasza

INTRYGANT

Post autor: INTRYGANT » czw paź 10, 2002 3:06 pm

pchelek pisze::D z dużym szacunkiem do Trasa. Czy to ma znaczenie 1,45 czy 1,55 jak i tak profil to 20 do 30% powierzchni okna, więc w całym oknie różnica w U będzie na trzecim miejscu po przecinku. Nie tędy droga do reklamy. Do zasług TRASA należy autorski system, ale żeby był najlepszy - to lekka przesada. TRAS ma chyba 5 profili w asortymencie a taka VEKA ponad 50 - to jest droga postępu. ALUPLAST ma siedem sytemów - 2000, 2000 EURO, 3000, 4000, 5000 i 6000 - to jest droga postępu. SCHUCO ma profile o szerokości ramy 80 mm - to jest droga postępu. TROPLAST HT ma profile [opracowane] z Polipropylenu - to jest droga postępu, GEALAN ma profile lakierowane i nabłyszczane to jest droga postępu. Niech TRAS produkuje dobre okna jak dotychczas i dalej tak się rozwija. Taka reklama to antyreklama.
Najlepsze są kasztany na placu Pigalle w Paryżu. Nie ma najlepszych profili - są najlepsi producenci.
Wreszcie jakieś rozsądne argumenty. Droga rozwoju systemu to zwięszanie jego różnorodności i mnożenie dodatkowych elementów systemu. Zgadzam sie absolutnie. TRAS ma na razie ubogi w sensie różnorodności system ale baza jest bardzo dobra, teraz trzeba tylko czasu.

P.S.
z tą istotnością termoizolacyjności profilu w oknie to nie drugie tylko zazwyczaj pierwsze miejsce po przecinku a zobacz co za takie miejsce wyczyniają producenci szyb

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 3:23 pm

Zgadzam sie absolutnie. TRAS ma na razie ubogi w sensie różnorodności system ale baza jest bardzo dobra, teraz trzeba tylko czasu.
...żeby system się zestarzał! I problem porównywania ze "starą" konkurencją zniknie :)

Gość

Post autor: Gość » czw paź 10, 2002 7:11 pm

Proszę o podanie możliwości konstrukcyjnych systemu TRAS ECO 9001. Pod uwagę należy wziąć moment beżwładności w granicach 25, 50 i 100.
Jeśli chodzi o technologie cynkowo wapniowe, to proszę zapoznać się z wynikami przedstawionymi przez "matkę naturę' okna na Jasnej Górze z THERMOPLASTU.
z wyrazami szacunku.

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 6:31 am

A co mam zmienić na firmę Tras - bez przesady :!:[/quote]

jeżeli chodzi o wielkość firmy - to by Pan zmienił na lepsze
jeżeli chodzi o rozwój techniczny i projektowy firmy - też
jeżeli chodzi o rozwój organizacyjny - także

tylko w tym problem, że nikt tu Pana nie zaprasza[/quote]

jeżeli chodzi o wielkość firmy - robicie 1/2 z tego co my
jeżeli chodzi o rozwój techniczny i projektowy firmy- lepiej robić w jednym systemie a bardzo dobrze - niż w trzech a przeciętnie
jeżeli chodzi o rozwój organizacyjny - to trudno u Was dostrzec tą organizację

Zapraszacie , zapraszacie i to często.....

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 8:19 am

:D Okna z plastiku na Jasnej Górze to jest po prostu skandal. Takich przypadków niszczenia zabytków wstawianiem sztucznych tworów z plastiku jest niestety więcej. Widocznie natura się zemściła.
Do INTRYGANT - rozmnożenie trzykomorówki w pięciokomorówkę to przesada. Komory mają wtedy wpływ jak mają szerokość powyżej 5 mm.
Wracając do tego drugiego miejsca po przecinku.
Przykład
- rama 1,45, szyba 1,5, udział ramy 20%, powierzchnia okna 1m2 - U dla okna wyniesie 1,49
- rama 1,55, szyba 1,5, udział ramy 20%, powierzchnia okna 1m2 - U dla okna wyniesie 1,51
Różnica 0,02 - czy jest o co kruszyć kopie. Oszczędność - szufelka węgla na cały rok grzewczy.
TRAS działa od lat co najmniej 10-ciu i dalej będzie działał, rozszerzając zakres działalności (okna PVC, drewniane, aluminiowe, okucia, szyby) i wykupując upadłe firmy. Powiedz lepiej kiedy będzie miał indywidualną Aprobatę techniczną ITB na okna drewniane - to jest droga postępu - bo ta zbiorcza jest po prostu beznadziejna w zawartości. (już jest taka firma w Polsce co ma własną aprobatę)[/list]

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 8:29 am

jakby ITB nie brało cenników z sufitu to wszyscy by aprobaty robili...
a z innej strony : co z tego, że jest aprobata jak później i tak sie produkuje inaczej ... i kto to sprawdzi ??

a tak ITB syty i okniarze cali

upierdliwiec

Post autor: upierdliwiec » pt paź 11, 2002 9:12 am

co z tego, że jest aprobata jak później i tak sie produkuje inaczej ... i kto to sprawdzi
No właśnie... Jak widzę czasami wyceny, które ludzie przynoszą, to włos się na głowie jeży! I nie chodzi już tutaj o różnice w gonstrukcji profili. Sprawa dotyczy też drewna... Np. niewymieniając nazwy firmy - największy polski producent prywatny - produkuje balkony bez przewiązek w wysokości np. 2,5m i szerokości 90-100cm!!! To zamo robią garażowcy PCV! Okno 1800x1500 RU? Proszę bardzo - dla szanownego (czytaj głupiego) klienta wszystko!!!

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 9:41 am

upierdliwiec pisze:
co z tego, że jest aprobata jak później i tak sie produkuje inaczej ... i kto to sprawdzi
No właśnie... Jak widzę czasami wyceny, które ludzie przynoszą, to włos się na głowie jeży! I nie chodzi już tutaj o różnice w gonstrukcji profili. Sprawa dotyczy też drewna... Np. niewymieniając nazwy firmy - największy polski producent prywatny - produkuje balkony bez przewiązek w wysokości np. 2,5m i szerokości 90-100cm!!! To zamo robią garażowcy PCV! Okno 1800x1500 RU? Proszę bardzo - dla szanownego (czytaj głupiego) klienta wszystko!!!
Która to firma- proszę o nazwę. Osobiście zamówię tam kilka takich perelek a później ..... ha,ha
Pozdrawiam

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 10:52 am

Dyskusja sie skończyła.
Panowie z Tras-u schowali głowę w piasek, a wydawało się, że mamy do czynienia z fachowcami z branży.

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 10:52 am

taa już widzę jak Panowie z ITB rzucają w kąt swoje ciepłe stołki i jadą na drugi koniec kraju robić badania na wylosowanej próbie z produkcji ... i oczywiście wpadają z nienacka..

ale chyba na pomysł pozostania tam gdzie siedzą ...

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 11:46 am

:D mogę donieść, że ceny za badania znacznie spadły
Aprobata na DJ-68 [z modyfikacjami] to ok. 25.000 a jednocześnie jest certyfikat dla firmy.
Certyfikat to 9-12 tys w zależności czy aprobata wymaga badań jednego okna czy dwu.
Osobna sprawa to jakość okien, nawet tych z certyfikatem. Nie ma w Polsce policji budowlanej. A co zrobić z tymi co produkują okna bez jakich kolwiek "papierów'
Niech sobie robią drzwi balkonowe 250 cm bez przewiązki, czy okna 1800x1800 - potem trzeba to wymieniać, traci klient ale coraz częściej traci producent bo klient nie jest już bezbronny i ma się gdzie zgłosić.
Widziałem inne cuda nie tylko te ogromniaste drzwi balkonowe
pchelek - nie mogę się zalogować.[/code]

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 11:50 am

:D już są pobierane losowo [przyjechał pan] z produkcji i niestety co drugie okno to wyrób oknopodobny - nasze okna są na szczęście dobre

INTRYGANT

Post autor: INTRYGANT » pt paź 11, 2002 1:32 pm

Anonymous pisze:Proszę o podanie możliwości konstrukcyjnych systemu TRAS ECO 9001. Pod uwagę należy wziąć moment beżwładności w granicach 25, 50 i 100.
Jeśli chodzi o technologie cynkowo wapniowe, to proszę zapoznać się z wynikami przedstawionymi przez "matkę naturę' okna na Jasnej Górze z THERMOPLASTU.
z wyrazami szacunku.
Jakby Pan nie wiedział to w "zacofanej" Austrii 85% profili tłoczy się bezołowiowo - zapewne wszystkie okna w tym kraju się rozlatują a w jeszcze bardziej "zacofanej" Dani już dziś nie wolno produkować ani importować profili ołowiowych - zapewne Duńczycy zrezygnowali z instalowania w domach okien.

Jakby Pan nie wiedział to stal ma wielokrotnie większe momenty bezwładności niż PCW i dlatego w obliczaniach statyki konstrukcji okiennych z PCW uwzględnia się jedynie momenty Ix i Iy wzmocnień, robią to także a nawet przede wszystkim zachodni producenci systemów. Tak więc mógłym Panu podać wartości momentów bezwładności kształtowników stalowych używanych w ECO 9001 ale myślę, że pełniejszą więdzę Pan zyska dzwoniąc do huty je walującej.

A co do Jasnej Góry to jak Pan pewnie słyszał juz od dawna dzieją się tam rózne cudowne rzeczy.

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 1:39 pm

Anonymous pisze::D Okna z plastiku na Jasnej Górze to jest po prostu skandal. Takich przypadków niszczenia zabytków wstawianiem sztucznych tworów z plastiku jest niestety więcej. Widocznie natura się zemściła.
Do INTRYGANT - rozmnożenie trzykomorówki w pięciokomorówkę to przesada. Komory mają wtedy wpływ jak mają szerokość powyżej 5 mm.
Wracając do tego drugiego miejsca po przecinku.
Przykład
- rama 1,45, szyba 1,5, udział ramy 20%, powierzchnia okna 1m2 - U dla okna wyniesie 1,49
- rama 1,55, szyba 1,5, udział ramy 20%, powierzchnia okna 1m2 - U dla okna wyniesie 1,51
Różnica 0,02 - czy jest o co kruszyć kopie. Oszczędność - szufelka węgla na cały rok grzewczy.
TRAS działa od lat co najmniej 10-ciu i dalej będzie działał, rozszerzając zakres działalności (okna PVC, drewniane, aluminiowe, okucia, szyby) i wykupując upadłe firmy. Powiedz lepiej kiedy będzie miał indywidualną Aprobatę techniczną ITB na okna drewniane - to jest droga postępu - bo ta zbiorcza jest po prostu beznadziejna w zawartości. (już jest taka firma w Polsce co ma własną aprobatę)[/list]
Standardem szyby jest w tej chwili 1.1 a średni udział pow. profilu do pow. całego okna jest bliższy 30 niż 20%. Proszę to jeszcze raz policzyć - porównując do profilu o współczynniku 1.7 a wyjdzie jedno miejsce po przecinku.

P.S.
Zapewne Pan wie ile trzeba dopłacić do szyby za każdą 0.1 poniżej 1.

INTRYGANT

Post autor: INTRYGANT » pt paź 11, 2002 2:15 pm

Anonymous pisze:A co mam zmienić na firmę Tras - bez przesady :!:
jeżeli chodzi o wielkość firmy - to by Pan zmienił na lepsze
jeżeli chodzi o rozwój techniczny i projektowy firmy - też
jeżeli chodzi o rozwój organizacyjny - także

tylko w tym problem, że nikt tu Pana nie zaprasza[/quote]

jeżeli chodzi o wielkość firmy - robicie 1/2 z tego co my
jeżeli chodzi o rozwój techniczny i projektowy firmy- lepiej robić w jednym systemie a bardzo dobrze - niż w trzech a przeciętnie
jeżeli chodzi o rozwój organizacyjny - to trudno u Was dostrzec tą organizację

Zapraszacie , zapraszacie i to często.....[/quote]

Mam pięć uwag.

Po pierwsze, licytować mi się już z Panem nie chce bo to kpina to co Pan pisze. Na tym forum przy okazji innego tematu wielu uczestników wyśmiało deklaracje dotyczące obrotów firmy OKNOPLAST. A zresztą nawet gdyby były one prawdziwe to i tak są niższe od TRAS-a. W odróżnieniu od Pana firmy nasza przedstawi na giełdzie zatwierdzony przez biegłych i Komisję Giełd i Papierów Wartościowych obiektywny raport roczny na pocątku przyszłego roku.
Po drugie, ma Pan słabą wiedzę na temat mojej firmy. My nie produkujemy na wielu systemach tylko produkujemy na własnym systemie, którego opracowanie jest 1000 razy trudniejsze niż sklejanie okien - czego dowodem tysiące garażowców.
Po trzecie, cierpi Pan chyba na narcyzm. Niech Pan pozwoli ocenić własne produkty klientom a nie ocenia je sam bo niedługo zostanie Pan jedynym klientem własnej firmy.
Po czwarte, obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych, stworzenie Grupy Kapitałowej i posiadanie od czterech lat certyfikatu ISO 9001 to tylko kilka przykładów z zakresu obiektywnej rzeczywistości - co Pan może im przeciwstawić?

P.S.
Chciałem porozmawiać merytorycznie o wytwarzanym przez nas produkcie. Niestety z pracownikami Pana firmy jest to niemożliwe. Wy zawsze musicie mieć jakiegość dyżurnego wroga. Do niedawna był to OKNOPLUS, teraz się ociepliło ale przyzwyczajnia zostały. Wiem gdzie ma źródła taka reakcja. Jak kapral dostaje "w d..." od sierżanta to z reguły dostaje od niego póżniej szeregowiec. Gdzieś trzeba negatywne emocje odreagować. Dlatego wypisuje się z tego rodzaju dyskusji. Do zobaczenia. Ja wiem kim Pan jest Pan pewnie wie kim ja jestem może będziemy mieli okazje porozmawiać w okolicznościach, które wymagają więcej dyplomacji i nie będzie wypadało kłamać.

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 2:25 pm

Zważywszys na fakt tak ogromnej aktywności pracowników oknoplastu na forum domniemuję, że chyba sprzedaż w sezonie zupełnie nie idzie i w związku z tym pracownicy nie mają co robić.

Pracownik Royal Europa

A propos TRAS'a

Post autor: Pracownik Royal Europa » pt paź 11, 2002 9:01 pm

Jeśli Tras jest najlepszą trzykomorówką - to nasz system (SILVER LINE) jest najnajlepszym systemem trzy i czterokomorowym. Dlaczego ?
1. Jeśli chodzi o zaokrąglenia - tzw Soft Line to w naszym przypadku są to prawdziwe zaokrąglenia wszystkich elementów i to dużo bardziej zdecydowane.
2. Produkujemy na jeszcze nowszej generacji stabilizatorów bezołowiowych - cyno - organicznych
3. Jako że nasze dwa podsystemy są trzy i czterokomorowe to powiem, że te drugie pewnie mają lepsze parametry - ale z racji, że nasza aprobata jest zrobiona zgodnie z nowszymi wytycznymi - określony tam współczynnik na to nie wskazuje.
4. Statyka - nasze komory na wzmocnienia mają 27,5 x 37 mm są po prostu większe.
itd itd.
Jeśli chodzi o rozwój systemu to jesteśmy na rynku od 1,5 roku. - ale mamy ok. 3 x więcej profili. A obroty jakie TRAS zrobił po kilku latach działalności - zrobiliśmy w pierwszym roku działalności.
Wydaje mi sie, że tak wygląda rozwój systemu (firmy chyba też).
Chciałbym jeszcze podkreślić, że o ile kapitał naszej firmy nie jest polski to sam system jest odpowiedzią na polskie potrzeby i nie jest importowany np. z Niemiec czy Kanady. Powstaje w kraju.

Pozdrawiam
DarCo :D

Gość

Post autor: Gość » pt paź 11, 2002 10:16 pm

:shock:
a co sprzedaje szanowna firma Royal Europa ??
bo nie znam ...

Gość

Post autor: Gość » sob paź 12, 2002 9:36 am

Anonymous pisze::shock:
a co sprzedaje szanowna firma Royal Europa ??
bo nie znam ...
Profile...

Giniol
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 11:09 pm
Lokalizacja: Małopolska

Niewtajemniczony

Post autor: Giniol » pn paź 14, 2002 10:43 am

Anonymous pisze:
Anonymous pisze::shock:
a co sprzedaje szanowna firma Royal Europa ??
bo nie znam ...
Profile...

...taaak, a jakie aluminowe, PVC czy może stalowe ???
Giniol

INTRYGANT

Re: A propos TRAS'a

Post autor: INTRYGANT » pn paź 14, 2002 11:36 am

Pracownik Royal Europa pisze:Jeśli Tras jest najlepszą trzykomorówką - to nasz system (SILVER LINE) jest najnajlepszym systemem trzy i czterokomorowym. Dlaczego ?
1. Jeśli chodzi o zaokrąglenia - tzw Soft Line to w naszym przypadku są to prawdziwe zaokrąglenia wszystkich elementów i to dużo bardziej zdecydowane.
2. Produkujemy na jeszcze nowszej generacji stabilizatorów bezołowiowych - cyno - organicznych
3. Jako że nasze dwa podsystemy są trzy i czterokomorowe to powiem, że te drugie pewnie mają lepsze parametry - ale z racji, że nasza aprobata jest zrobiona zgodnie z nowszymi wytycznymi - określony tam współczynnik na to nie wskazuje.
4. Statyka - nasze komory na wzmocnienia mają 27,5 x 37 mm są po prostu większe.
itd itd.
Jeśli chodzi o rozwój systemu to jesteśmy na rynku od 1,5 roku. - ale mamy ok. 3 x więcej profili. A obroty jakie TRAS zrobił po kilku latach działalności - zrobiliśmy w pierwszym roku działalności.
Wydaje mi sie, że tak wygląda rozwój systemu (firmy chyba też).
Chciałbym jeszcze podkreślić, że o ile kapitał naszej firmy nie jest polski to sam system jest odpowiedzią na polskie potrzeby i nie jest importowany np. z Niemiec czy Kanady. Powstaje w kraju.

Pozdrawiam
DarCo :D
GRATULUJĘ - bez złośliwości
Nie znam stabilizatorów, o których Pan mówi, więc nie będę na ten temat dyskutował.
Komora na wzmocnienie jest naprawdę spora i zapewne okna są stabilne.
Jeżeli chodzi o okres rozwoju sysytemu ECO 9001 to proszę jedynie pamiętać, że nie jest to nasz główny produkt a mimo to uważam, że rozwój jego przebiega bardzo szybko.

ISNIEJE TYLKO JEDNO PYTANIE - ILE TEN SYTEM KOSZTUJE ?

Gość

Post autor: Gość » pn paź 14, 2002 4:44 pm

:arrow: szanowni użytkownicy i potencjalni klienci.
wasze słowa są dobre, aby poćwiczyć dewagacje na różne tematy, lecz nie wnosi nic nowego do dyskusji. Musicie liczyć się z tym, że każdy towar ma swego klienta. I tyle. Reszta to jest rzecz zględna i uzależniona od handlowca.

Gość

Post autor: Gość » pn paź 14, 2002 4:48 pm

Szanowny Panie Tras!
proszę o odpowiedź na pytanie jak system radzi sobie z z zestawami okien lub oknami, gdzie wymagany moment bezwładności wynosi 25, 50 lub 100. proszę o szybką odpowiedź, gdyż znam system TRASA na wylot i wiem jak to się robi. Panie Trasie powiedz pan wszystkim jak się to robi.

Gość

Post autor: Gość » pn paź 14, 2002 4:56 pm

INTRYGANT pisze:
Anonymous pisze:Proszę o podanie możliwości konstrukcyjnych systemu TRAS ECO 9001. Pod uwagę należy wziąć moment beżwładności w granicach 25, 50 i 100.
Jeśli chodzi o technologie cynkowo wapniowe, to proszę zapoznać się z wynikami przedstawionymi przez "matkę naturę' okna na Jasnej Górze z THERMOPLASTU.
z wyrazami szacunku.
Jakby Pan nie wiedział to w "zacofanej" Austrii 85% profili tłoczy się bezołowiowo - zapewne wszystkie okna w tym kraju się rozlatują a w jeszcze bardziej "zacofanej" Dani już dziś nie wolno produkować ani importować profili ołowiowych - zapewne Duńczycy zrezygnowali z instalowania w domach okien.

Jakby Pan nie wiedział to stal ma wielokrotnie większe momenty bezwładności niż PCW i dlatego w obliczaniach statyki konstrukcji okiennych z PCW uwzględnia się jedynie momenty Ix i Iy wzmocnień, robią to także a nawet przede wszystkim zachodni producenci systemów. Tak więc mógłym Panu podać wartości momentów bezwładności kształtowników stalowych używanych w ECO 9001 ale myślę, że pełniejszą więdzę Pan zyska dzwoniąc do huty je walującej.

A co do Jasnej Góry to jak Pan pewnie słyszał juz od dawna dzieją się tam rózne cudowne rzeczy.
jakby pan nie wiedział to o Ix wiem więcej od pana. Proszę powiedzieć jak załatwia się takie konstrukcje, a będe usatysfakcjonowany.

Gość

Post autor: Gość » pn paź 14, 2002 5:04 pm

INTRYGANT pisze:
Anonymous pisze:Proszę o podanie możliwości konstrukcyjnych systemu TRAS ECO 9001. Pod uwagę należy wziąć moment beżwładności w granicach 25, 50 i 100.
Jeśli chodzi o technologie cynkowo wapniowe, to proszę zapoznać się z wynikami przedstawionymi przez "matkę naturę' okna na Jasnej Górze z THERMOPLASTU.
z wyrazami szacunku.
Jakby Pan nie wiedział to w "zacofanej" Austrii 85% profili tłoczy się bezołowiowo - zapewne wszystkie okna w tym kraju się rozlatują a w jeszcze bardziej "zacofanej" Dani już dziś nie wolno produkować ani importować profili ołowiowych - zapewne Duńczycy zrezygnowali z instalowania w domach okien.

Jakby Pan nie wiedział to stal ma wielokrotnie większe momenty bezwładności niż PCW i dlatego w obliczaniach statyki konstrukcji okiennych z PCW uwzględnia się jedynie momenty Ix i Iy wzmocnień, robią to także a nawet przede wszystkim zachodni producenci systemów. Tak więc mógłym Panu podać wartości momentów bezwładności kształtowników stalowych używanych w ECO 9001 ale myślę, że pełniejszą więdzę Pan zyska dzwoniąc do huty je walującej.

A co do Jasnej Góry to jak Pan pewnie słyszał juz od dawna dzieją się tam rózne cudowne rzeczy.
Dziękuję za wykład. poznałem zasady statyki w przedszkolu okiennym. nie znam w waszym systemie wzmocnienia o Ix wiekszym od 3,6. a konstrukcje robicie różne. Do walcowni dzwonił nie będę, gdyż zdaje się moja znajomość jest lepsza??????????????????????????????????????????

Gość

Royal Europa

Post autor: Gość » pn paź 14, 2002 8:06 pm

Jeśli chodzi o ceny profili Silver Line - to są jednymi z tańszych (nawet te czterokomorowe)
Jeśli chodzi o strukturę firmy to profile okienne to - tylko jeden z oferowanych produktów i nie stanowi jeszcze połowy obrotów generowanych przez firmę. :wink:

gość

okna TRAS

Post autor: gość » wt paź 15, 2002 4:56 pm

a przeciętny klient ma w d....e aprobaty, certyfikaty i inne wynalazki.
Powiem krótko : na 5 (pięć!!!) kolejnych dostaw dla 5 kolejnych klientów, 5 razy się umoczyłem,- a to narożniki były źle zfrezowane, a to krawędź ramy pęknięta wzdłuż rowków , a to zwichrowany (sic !) profil ramy, a to okucia zmontowane przez analfabetów.
Podsumowując: chroń mnie Panie Boże przed takim oknem,- nawet z najbardziej poronionym profilem za jaki do tej pory uważałem EK-100 nigdy nie miałem tylu problemów.
Do końca życia będę omijał szerokim łukiem wszystko co ma w nazwie TRAS

Gość

Re: okna TRAS

Post autor: Gość » śr paź 16, 2002 6:31 am

gość pisze:a przeciętny klient ma w d....e aprobaty, certyfikaty i inne wynalazki.
Powiem krótko : na 5 (pięć!!!) kolejnych dostaw dla 5 kolejnych klientów, 5 razy się umoczyłem,- a to narożniki były źle zfrezowane, a to krawędź ramy pęknięta wzdłuż rowków , a to zwichrowany (sic !) profil ramy, a to okucia zmontowane przez analfabetów.
Podsumowując: chroń mnie Panie Boże przed takim oknem,- nawet z najbardziej poronionym profilem za jaki do tej pory uważałem EK-100 nigdy nie miałem tylu problemów.
Do końca życia będę omijał szerokim łukiem wszystko co ma w nazwie TRAS
Jak najbardziej się z Panem zgadzam - okna Tras są do d..y !!!

zagoba

moze to i prawda

Post autor: zagoba » śr paź 16, 2002 12:10 pm

jak tak jest to w paru zdaniach prosze mi wytłumaczyc powód powolnego upadku firmy tras na rynku srodkowej Polski, tam Tras juz nie istnieje i moze sie dlugo nie podniesc. ja osobiscie jestem z tego zadowolony bo o tym zadecydował klient ! pozdrawiam rowniez pracownik tylko ze NORMY :D

Gość

Re: Royal Europa

Post autor: Gość » śr paź 16, 2002 1:26 pm

Gość pisze:Jeśli chodzi o ceny profili Silver Line - to są jednymi z tańszych (nawet te czterokomorowe)
Jeśli chodzi o strukturę firmy to profile okienne to - tylko jeden z oferowanych produktów i nie stanowi jeszcze połowy obrotów generowanych przez firmę. :wink:
jeszcze raz gratuluje !

INTRYGANT

Re: okna TRAS

Post autor: INTRYGANT » śr paź 16, 2002 1:29 pm

gość pisze:a przeciętny klient ma w d....e aprobaty, certyfikaty i inne wynalazki.
Powiem krótko : na 5 (pięć!!!) kolejnych dostaw dla 5 kolejnych klientów, 5 razy się umoczyłem,- a to narożniki były źle zfrezowane, a to krawędź ramy pęknięta wzdłuż rowków , a to zwichrowany (sic !) profil ramy, a to okucia zmontowane przez analfabetów.
Podsumowując: chroń mnie Panie Boże przed takim oknem,- nawet z najbardziej poronionym profilem za jaki do tej pory uważałem EK-100 nigdy nie miałem tylu problemów.
Do końca życia będę omijał szerokim łukiem wszystko co ma w nazwie TRAS
Z wzajemnością, my też będziemy omijać takich dealerów - tylko spłać Pan najpierw długi wobec nas.

Gość

Re: moze to i prawda

Post autor: Gość » śr paź 16, 2002 1:46 pm

zagoba pisze:jak tak jest to w paru zdaniach prosze mi wytłumaczyc powód powolnego upadku firmy tras na rynku srodkowej Polski, tam Tras juz nie istnieje i moze sie dlugo nie podniesc. ja osobiscie jestem z tego zadowolony bo o tym zadecydował klient ! pozdrawiam rowniez pracownik tylko ze NORMY :D
Drogi Panie z NORMY. TRAS TYCHY S.A. jest spółką publiczną. Naszymi inwestorami są poważniejsi analitycy niż Pan - m.in. fundusze inwestycyjne. Ludzie tam zatrudnieni szybko ewkuują swe pieniądze z interesów niepewnych. W br. dostaliśmy nagrodę za najlepszy debiut roku. W 15 miesięcy od debiutu na GPW cena naszych akcji wzrosła o 70%. W środkowej Polsce obroty naszej firmy w tym roku wzrosły o kilkadziesiąt procent - szczególnie w regionie warszawskim.

OPUBLIKUJ PAN SWOJE REWELACJE W PRASIE. AKCJONARIUSZE TRAS BEDĄ WDZIĘCZNI ZA OSTRZEŻENIE ICH PRZED UPADKIEM FIRMY.

O firmie Pana słyszałem przy okazji badania konkurencji. Słyniecie z z różnych kantów ale najlepszym jest niemozliwość kupienia taniego reklamowanego przez was okna bez montażu. Takich gwiazdek jak wasza firma było już trochę na rynku - nikt już o nich nie pamięta.

P.S.
WYPŁACZ SIĘ PAN MAMIE W KOŁNIERZ - JAK PAN MASZ JAKIEŚ BÓLE ISTNIENIA.

INTRYGANT

Re: okna TRAS

Post autor: INTRYGANT » śr paź 16, 2002 1:48 pm

Anonymous pisze:
gość pisze:a przeciętny klient ma w d....e aprobaty, certyfikaty i inne wynalazki.
Powiem krótko : na 5 (pięć!!!) kolejnych dostaw dla 5 kolejnych klientów, 5 razy się umoczyłem,- a to narożniki były źle zfrezowane, a to krawędź ramy pęknięta wzdłuż rowków , a to zwichrowany (sic !) profil ramy, a to okucia zmontowane przez analfabetów.
Podsumowując: chroń mnie Panie Boże przed takim oknem,- nawet z najbardziej poronionym profilem za jaki do tej pory uważałem EK-100 nigdy nie miałem tylu problemów.
Do końca życia będę omijał szerokim łukiem wszystko co ma w nazwie TRAS
Jak najbardziej się z Panem zgadzam - okna Tras są do d..y !!!
Bardzo ambitna analiza - gratuluję bystrości umysłu !!!

Gość

Post autor: Gość » śr paź 16, 2002 2:05 pm

Dyskusja zaczęła sie bardzo obiecująco.Doskonały profil ECO 9001, doskonała trzykomorówka na rynku itd. Okazało się , ze Panowie z firmy TRAS potrafia sie tylko chwalić. Na swoim podwórku maja jeszce wiele do zrobienia. Spada sprzedaż, klient jest niezadowolony, dealerzy odchodzą. Co jest panowie???? Czy tylko potraficie sie chwalić???
Nie potraficie wyfrezowac narozników,pęknieta rama, krzywy profil, nieudacznie zamontowane okucia- i WY macie smiałośc do inych mówic garazowcy. Kim wy jestescie????????????
Dlaczego doprowadzacie do upadku jedną z najdłuzej działajacych firm na rynku.
ZAmiast bawic sie w wypisywanie głupot weżcie się do solidnej roboty i ratujcie to co jeszcze da sie uratować. Przy okazji przpatrzcie sie montażą swoich doskonałych okien.
Życzę powodzenia bo przy tym co robicie nie jesteście żadna konkurencją dla nikogo!!!!
pozdrawiam życząc miłej pracy i sprzatania.

adapi
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 10, 2002 12:27 pm
Lokalizacja: kraków

Post autor: adapi » śr paź 16, 2002 2:13 pm

Panowie dyskutanci!!!!
Prosze nie kopać leżącego, dajcie im ( Tras) trochę czasu! Z pewnością
wyjdą z dołka i udowodnią , że są lepsi od garażowców!!!

zagoba

do goscia

Post autor: zagoba » czw paź 17, 2002 8:20 am

hej GOSCIU zyj sobie dalej w takim twoim milym swiatku, tylko jak bedziesz ostatni wychodzil z tras--u nie zapomnij zgasic swiatla. :D

Gość

Post autor: Gość » czw paź 17, 2002 8:28 am

likwidują TRAS?????????????

INTRYGANT

Post autor: INTRYGANT » czw paź 17, 2002 8:54 am

Anonymous pisze:Dyskusja zaczęła sie bardzo obiecująco.Doskonały profil ECO 9001, doskonała trzykomorówka na rynku itd. Okazało się , ze Panowie z firmy TRAS potrafia sie tylko chwalić. Na swoim podwórku maja jeszce wiele do zrobienia. Spada sprzedaż, klient jest niezadowolony, dealerzy odchodzą. Co jest panowie???? Czy tylko potraficie sie chwalić???
Nie potraficie wyfrezowac narozników,pęknieta rama, krzywy profil, nieudacznie zamontowane okucia- i WY macie smiałośc do inych mówic garazowcy. Kim wy jestescie????????????
Dlaczego doprowadzacie do upadku jedną z najdłuzej działajacych firm na rynku.
ZAmiast bawic sie w wypisywanie głupot weżcie się do solidnej roboty i ratujcie to co jeszcze da sie uratować. Przy okazji przpatrzcie sie montażą swoich doskonałych okien.
Życzę powodzenia bo przy tym co robicie nie jesteście żadna konkurencją dla nikogo!!!!
pozdrawiam życząc miłej pracy i sprzatania.

Stek bzdur wynikający z Pana choroby - proszę zażyć coś na niestrawność. Domyślam się, że pracuje Pan albo pracował w jednej z firm, w którą zaangazował sie TRAS kapitałowo. Otóż firma, o której Pan mowi, że doprowadzamy ja do upadku doprowadziła sie do upadku sama - dzięki swoim pracownikom takim jak Pan. Jakby Pan nie wiedział to jakikolwiek wpływ na tę firme mamy od kilku miesięcy i doprowadzanie jej do upadku wygląda tak, że ciągle do nie dopłacamy.

Jeżeli chodzi o kondycję naszej firmy to nawet nie chce mi sie komentować tych głupot, które Pan wypisuje. Powiem tylko tyle, że jesteśmy jedyną firmą, którą stać w okresi dekoniunktury na próby integrowania rynku - zapewne tak sie zachowują upadające firmy np. DAEWOO wykupuje właśnie GM a nie odwrotnie.

Jeżeli chodzi o jakość naszych produktów to na szczęście oceniają je nasi klienci a nie choroliwie zazdrośni konkurenci - najlepszy dowód kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży w każdym roku od 12 lat (łącznie z obecnym okresem dekoniunktury).

INTRYGANT

Post autor: INTRYGANT » czw paź 17, 2002 9:12 am

TAK ZUPEŁNIE NA KONIEC !!!
Do chłopców z "bliskiej" konkurencji, którzy jak widzę stanowią większość zainteresowanych tych tematem.
Już pięć lat temu o niczym innym sie u was nie mówiło tylko o tym, że TRAS jest przeinwestowany i zaraz padnie. No i co ? Padł.

Pracuje w TRAS-ie od wielu lat i wbrew waszym wyssanym z palca doniesieniom nie widzę najmniejszego powodu żeby gasić światło. Wręcz odwrotnie procuje w fimie, która jako jedna z nielicznych na tym rynku ciągle sie rozwija i to w welu wymiarach. Wiem, że was to denerwuje.

JAK WAM BRAKUJE MERYTORYCZNYCH ARGUMENTÓW DO DYSKUSJI TO ŁAPIECIE SIĘ ZA IDIOTYCZNE POMÓWIENIA. MARNA SIŁA INTELEKTU ALE DOBRZE WYSZKOLONA KRZYKLIWOŚĆ.

P.S.
Jest jeszcze kilka miejsc na listach wyborczych SAMOOBRONY - myślę, że nadawalibyście sie do tego jak nikt inny.

Gość

Post autor: Gość » czw paź 17, 2002 10:08 am

Pracownik TRAS pisze:Naszymi inwestorami są poważniejsi analitycy niż Pan - m.in. fundusze inwestycyjne.
Ten argument mnie rozbawił :lol: :lol: :lol:
Pamiętam taką trafioną inwestycję analityków - firma Majewski... Bez komentarza!

Gość

Post autor: Gość » czw paź 17, 2002 10:35 am

INTRYGANT pisze:upadające firmy np. DAEWOO wykupuje właśnie GM a nie odwrotnie.
czy możemy coś więcej usłyszeć na temat koreańskiego tygrysa przejmującego GM ???


buhahahahahahahah

Ramirez

Post autor: Ramirez » czw paź 17, 2002 11:49 am

INTRYGANT pisze:
Anonymous pisze:Dyskusja zaczęła sie bardzo obiecująco.Doskonały profil ECO 9001, doskonała trzykomorówka na rynku itd. Okazało się , ze Panowie z firmy TRAS potrafia sie tylko chwalić. Na swoim podwórku maja jeszce wiele do zrobienia. Spada sprzedaż, klient jest niezadowolony, dealerzy odchodzą. Co jest panowie???? Czy tylko potraficie sie chwalić???
Nie potraficie wyfrezowac narozników,pęknieta rama, krzywy profil, nieudacznie zamontowane okucia- i WY macie smiałośc do inych mówic garazowcy. Kim wy jestescie????????????
Dlaczego doprowadzacie do upadku jedną z najdłuzej działajacych firm na rynku.
ZAmiast bawic sie w wypisywanie głupot weżcie się do solidnej roboty i ratujcie to co jeszcze da sie uratować. Przy okazji przpatrzcie sie montażą swoich doskonałych okien.
Życzę powodzenia bo przy tym co robicie nie jesteście żadna konkurencją dla nikogo!!!!
pozdrawiam życząc miłej pracy i sprzatania.

Stek bzdur wynikający z Pana choroby - proszę zażyć coś na niestrawność. Domyślam się, że pracuje Pan albo pracował w jednej z firm, w którą zaangazował sie TRAS kapitałowo. Otóż firma, o której Pan mowi, że doprowadzamy ja do upadku doprowadziła sie do upadku sama - dzięki swoim pracownikom takim jak Pan. Jakby Pan nie wiedział to jakikolwiek wpływ na tę firme mamy od kilku miesięcy i doprowadzanie jej do upadku wygląda tak, że ciągle do nie dopłacamy.

Jeżeli chodzi o kondycję naszej firmy to nawet nie chce mi sie komentować tych głupot, które Pan wypisuje. Powiem tylko tyle, że jesteśmy jedyną firmą, którą stać w okresi dekoniunktury na próby integrowania rynku - zapewne tak sie zachowują upadające firmy np. DAEWOO wykupuje właśnie GM a nie odwrotnie.

Jeżeli chodzi o jakość naszych produktów to na szczęście oceniają je nasi klienci a nie choroliwie zazdrośni konkurenci - najlepszy dowód kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży w każdym roku od 12 lat (łącznie z obecnym okresem dekoniunktury).
Kilkudziesięcioprocentowy wzrost?
Co za bzdura. Przychód ogółem Tras Tychy w 2000 roku wyniósł 45 638 tys. zł a w 2001 roku 40 960 tys zł. To jest ten wzrost? Gratuluje. Panowie życzę wam dalej tego typu wzrostów.

Gość

Post autor: Gość » czw paź 17, 2002 12:08 pm

Na ile można polegac na tych danych?
Jezeli są prawdziwe to faktycznie Tras-u nie ma juz sensu dobijać, to przeciez jest agonia!!
Kiedy pogrzeb w Tychach?

Kaligula

Re: moze to i prawda

Post autor: Kaligula » czw paź 17, 2002 12:09 pm

Anonymous pisze:
zagoba pisze:jak tak jest to w paru zdaniach prosze mi wytłumaczyc powód powolnego upadku firmy tras na rynku srodkowej Polski, tam Tras juz nie istnieje i moze sie dlugo nie podniesc. ja osobiscie jestem z tego zadowolony bo o tym zadecydował klient ! pozdrawiam rowniez pracownik tylko ze NORMY :D
Drogi Panie z NORMY. TRAS TYCHY S.A. jest spółką publiczną. Naszymi inwestorami są poważniejsi analitycy niż Pan - m.in. fundusze inwestycyjne. Ludzie tam zatrudnieni szybko ewkuują swe pieniądze z interesów niepewnych. W br. dostaliśmy nagrodę za najlepszy debiut roku. W 15 miesięcy od debiutu na GPW cena naszych akcji wzrosła o 70%. W środkowej Polsce obroty naszej firmy w tym roku wzrosły o kilkadziesiąt procent - szczególnie w regionie warszawskim.

OPUBLIKUJ PAN SWOJE REWELACJE W PRASIE. AKCJONARIUSZE TRAS BEDĄ WDZIĘCZNI ZA OSTRZEŻENIE ICH PRZED UPADKIEM FIRMY.

O firmie Pana słyszałem przy okazji badania konkurencji. Słyniecie z z różnych kantów ale najlepszym jest niemozliwość kupienia taniego reklamowanego przez was okna bez montażu. Takich gwiazdek jak wasza firma było już trochę na rynku - nikt już o nich nie pamięta.

P.S.
WYPŁACZ SIĘ PAN MAMIE W KOŁNIERZ - JAK PAN MASZ JAKIEŚ BÓLE ISTNIENIA.
Drogi panie z TRASU!!!!!!!
Jeśli chodzi o wasz debiut na rynku to po części zgodze sie z wami ze nie był najgorszy. Kilkuprocentowy wzrost jak na dekoniunkture na rynku kapitałowym był OK. Natomiast z resztą sie nie zgodze. W tym momencie ten kilkudzisietny wzrost kursu akcji nie jest spowodowany faktyczna ocena sytuacji ekonomicznej firmy tras. Proszę zwrócic uwage na wolumen obrotu akcji firmy tras. Jest on bardzo niski zazwyczaj. W pewnych momentach jednak bardzo skacze. Czym jest to spowodowane? A tym ze sprzedają te akcje główni akcjonarjusze podbijając tym samym kurs tych akcji. To nazywa sie spekulacja. Taki wzrost cen akcji nie ma uzasadnienia ani w analizie technicznej ani w fundamentalnej. Nawewt jesli jest pan pracownikiem trasu to nie sądze zeby pan to wiedział jak to sie odbywa bo przeciez zarzad panu nie powie.
Pozdrawiam

Ramirez

Post autor: Ramirez » czw paź 17, 2002 1:29 pm

Anonymous pisze:Na ile można polegac na tych danych?
Jezeli są prawdziwe to faktycznie Tras-u nie ma juz sensu dobijać, to przeciez jest agonia!!
Kiedy pogrzeb w Tychach?
Są to dane podawane do wiadomości publicznej. Wymaga tego KGiPW
Musza byc prawdziwe bo w przeciwnym wypadku Tras zaplaciola by duza kare do tej instytucji, a nawet moglaby zostac wyrzucona z gieldy

Radzio

Post autor: Radzio » czw paź 17, 2002 1:48 pm

Panowie nie da robic sie wszystkiego naraz zeby było to dobre. Trzeba trochę specjalizacji. Deewoo tez robił wszystko od kondomów po samochody. A wszystkie ich produkty to tandeta. I co teraz z nimi jest?

maxio
Ekspert
Ekspert
Posty: 297
Rejestracja: czw wrz 26, 2002 2:37 pm

Zadufanie

Post autor: maxio » czw paź 17, 2002 9:10 pm

Zauwazylem jedna podstawowa ceche w srodowisku okiennym . Kazdy krzyczy jaka to jego firma nie jest bogata i on sam . Ludzie troche pokory dotyczy to przedewszystkim Oknoplastu i Trasu . Zadna tych firm nie jest jakims gigantem . To sa firmy osiagajace moze 50 , 60 mln zl rocznego obrotu co naprawde nie jest wartoscia olbrzymia . Ja zgodze sie ze duza firma jest np. Kolporter , czy Telefonika czy Atlas czy Agora (nie wspominam juz nawet o operatorach sieci kom czy TPSA) . Co to jest 60 mln zl obrotu i przy jednoczesnym zadluzeniu na kilkadziesiat mln zl ?? Ja powiem tak znam firmy ktore osiagaja wieksze obroty i zyski (nie z branzy) i nie ma takiego bauwochwalstwa . To jest nadzwyczaj nagminne w tej branzy np. firma Petecki , DGG M&S Oknoplast , Tras moglbym wymieniac i wymieniac . Firma duza to taka ktora robi obroty od 100 mln w gore w branzy z mi znajomych to jest kilka - Sokolka , Wolomin , Wloszczowa to sa firmy rzeczywiscie duze , a nie Tras czy Oknoplast z 50,60 mln zl przychodu .
Maxio

Gość

Post autor: Gość » pt paź 18, 2002 8:27 am

DZISIAJ PROPONUJĘ DZIEŃ BEZ ZŁOŚLIWOŚCI, TYLKO POWAZNE DYSKUSJE!!

gubon

Post autor: gubon » pt paź 18, 2002 10:02 am

jestem za! bo czasami naprawdę wstyd się troche robi

Piotr K.

Niekoniecznie zadufanie...

Post autor: Piotr K. » pt paź 18, 2002 10:15 am

W Stanach (i nie tylko) jeżeli ktoś odniesie sukces i np. kupi sobie dobry samochód - sąsiedzi urządzają mu imprezę i cieszą się razem z nim. U nas można co najwyżej liczyć na porysowany lakier i urwane lusterko... :?

Roczna sprzedaż okien z PVC w Polsce na poziomie 60 mln zł, przy zachowaniu 20% dynamiki wzrostu - nie jest złym wynikiem. To nie zadufanie, autoreklama, narcyzm, etc. - to sukces odkupiony ciężką pracą wielu osób. Dlaczego mielibyśmy się tego wstydzić i to ukrywać?

Gość

Post autor: Gość » pt paź 18, 2002 1:14 pm

I tu niestety leży cała prawda o mentalności Polaków :(
Nie potrafimy cieszyć się sukcesem innych - wywołuje on tylko zawiść... Nie potrafimy być dumni ze swojego sukcsu - pokazywanie tego jest bardzo źle widziane... Nie potrafimy powiedzieć innym, że idzie nam dobrze, że jest OK, że jesteśmy szczęśliwi i bogaci... to jest nie na miejscu w naszym kraju... Na miejscu jest tylko narzekać i źle życzyć innym!

PS.
Przykład z samochodem jest doskonały! Właśnie wczoraj kupiłem nowy, całkiem niezłej marki. Efekt? Sąsiedzi się do mnie nie odzywają :lol:

Gość

Post autor: Gość » pt paź 18, 2002 1:37 pm

Ja sie bardzo cieszę z Pana nowego nabytku. Życzę ślepych policjantow i szerokiej drogi. Dzis wieczorkim napiję sie małego drinka by uczcic Pana doskonały zakup.A sąsiadami nie ma się co przejmować !!!!
kiedyś dojrzeją!!
powodzenia!!

Gość

Post autor: Gość » pt paź 18, 2002 3:13 pm

Dzis wieczorkim napiję sie małego drinka by uczcic Pana doskonały zakup
Dzięki! Chociaż jeden niezawistny człowiek! Też wypiję drinka za Pana zdrówko!

Jadecor

Re samochód a sprawa Tras

Post autor: Jadecor » wt paź 22, 2002 6:54 pm

powiem tak ...a Świstak siedzi ... bo te sreberka były kradzione....Sic1!!! Pozdrawiam :D

Gość

Post autor: Gość » wt kwie 29, 2003 10:09 pm

To przykre, że producent najlepszej trzykomorówki popadł w takie kłopoty finansowe.
Po za tym ciekawe jest, z perspektywy czsasu, prześledzenie kolejnych wypowiedzi pracownika Trasu.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości