Nadruk firmowy na ramce szyby

Gość

Post autor: Gość » ndz lis 16, 2003 7:35 pm

Ja bym powiedzial tak bardziej prawdopodobne jest to że ramka jest powkladana jak popadnie raczej nie szyby ....
A tak by the way tobie sie chyba musi cholernie nudzic skoro tak skrupulatnie sprawdzasz okna ... ciekaw jestem czy kupując cegły do domu też sprawdzałeś temperature z zewnątrz i wewnątrz ??

oknoAD

technolog

Re: Nadruk firmowy na ramce szyby

Post autor: technolog » ndz lis 16, 2003 8:35 pm

agmuz pisze:Witam
Kupiłem okna PCV. Część szyb obsadzona jest nadrukiem (nazwa firmy data produkcji) na ramce do wewnątrz ( teskt nadruku przodem do czytajacego) , a część do zewnątrz. Przy montażu okien sprawdzałem, że wszystkie naklejki "Montować do wewnątrz" były po wewnetrznej stronie okien. Czy to jest to co ja myslę >? Producent szyb przykleja naklejkę papierową na szybie jak popadnie ??? Czy wobec tego jedno okno oddaje ciepło na zewnatrz a drugie go zatrzyma jeśli jest odwrotnie zamontowana szyba? Czy napisy na ramce powinny być zawsze niezależnie od rodzaju producenta zwrócene w którąś stronę ? A poza tym
szyby od wewnątrz są delikatnie mówiąc zimne w porównaniu z innymi oknami ( frimami ) sprawdzałem u znajomych. Czujka przyklejona do szyby w domu przy tem na zewnatrz 0 a wewnatrz 20 pokazuje 5 na zewnętrzej szybie i 15 na wewnetrznej ? Czy to norma dla K1,1 ?
Jeszcze jeden klient szukający haka albo pieniędzy na oknach. Okna i szyby są na pewno w porządku. Jeśli tak sie nudzisz to wyjdź na zewnątrz i zobacz czy wszystkie szyby mają ten sam odcień. Powodzenia
Darek

Gość

Post autor: Gość » ndz lis 16, 2003 10:25 pm

To się staje epidemią ostatnio klienta zarządała 50% rabatu z powodu spóźnienia się okien 3 dni .

Producent Stolarki PVC

Post autor: Producent Stolarki PVC » pn lis 17, 2003 9:26 am

"Goście" - Ujawnijcie się z korzyścią dla waszych klientów ! Pozycja osadzenia tzw. "ciepłych" lub lepiej "odbijających" szyb w pakiecie i pakietów w ramie lub skrzydle jest zasadnicza ! Szlag człowieka trafia jak czyta takie komentarze ! Brak słów - widać, że niektórzy zabrali się za produkcję okien nie mając o niej zielonego pojęcia ! DZIADY !!! . A ty kliencie - sprawdź wcześniej u kogo kupujesz i kto produkuje, bo jak widzisz dziadostwa nie brakuje, a moze skusila cię "atrakcyjna" cena ? Jak mówią anglicy - "nie stać na na tanie rzeczy" - Pozdrawiam - producent.

dsg

Post autor: dsg » pn lis 17, 2003 10:22 am

Przy wielkoseryjnej produkcji pakietów szyb raczej ramka jest zawsze tak samo osadzana, w mniejszych firmach może się zadarzyć że ktoś ją wkłada jak popadnie. Ale dla uspokojenia - jeśli jest to zwykła ramka (a na 99,9% jest to zwykła) niema ŻADNEGO znaczenia jak ktoś ją wsadził.

Co do miejsca szyby termofloat w zespoleniu - pokutuje stara legenda dotycząca np Planistarów , że ma to znaczenie czy ta szyba jest od wewnątrz czy nie. Obecnie JEST TO BZDURA - panowie montazysci. W obecnych zespoleniach najczęściej ważne jest jedynie aby powłoka metali szlachetnych była wewnątrz I NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA CZY na szybie wewnętrznej czy zewnętrznej. Naklejki dane są tylko z powodów nieznacznej różnicy w kolorze szyby z powłoką i bez, aby wszystkie szyby na fasadzie miały podobny odcień.
Oczywiście powyższa zasada dotyczy szyb typu Planitherm Futur i jej odpowiedników u innych producentów. Nie dotyczy innych zespoleń np z innymi powłokami.
Warto więc zasięgnąć najpierw opinii samego producenta szkła, zanim zaczniemy się dzielić legendami. Odsyłam do przewodnika po szkle Saint-Gobain Glass: montaż szkła o zwiększonej izolacji termicznej str. 93

dsg

Post autor: dsg » pn lis 17, 2003 10:31 am

ps do mojej wypowiedzi - mam nadzieję że mój przedmówca tak agitujący do ujawnienia się gości sam poda cóż jest za producentem i jakie to szyby ciepłe stosuje w oknach że wymagają określonego sposoby osadzania ramki i termofloatu który musi być u niego na 2 pozycji.
Możliwe (nie neguję tego) że używa takich szyb które wymagają takiego właśnie montażu ale ciekawy jestem jakie to są szyby, bo sam korzystam niestety głównie z jednego dostawcy.

oknoAD

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”