Ceny szkła

Amberski71
Czytelnik
Czytelnik

Ceny szkła

Post autor: Amberski71 » wt mar 02, 2010 2:40 pm

Witam
Czy słychać już u Was coś na temat podwyżki szkła zespolonego

oknoAD

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Ceny szkła

Post autor: meraś » wt mar 02, 2010 3:15 pm

Podwyżki ?

Panie, teraz huty sprzedają po bardzo niskich cenach... nie daj się wkręcić 8)
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » wt mar 02, 2010 3:52 pm

Widziałem faks z informacja o podwyżce.

Amberski71
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Amberski71 » śr mar 03, 2010 7:06 am

Ja na razie mam ustną informację o tym że jeden już dostał i to sporą podwyżkę

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr mar 03, 2010 8:12 am

to straszne farmazony ktoś sieje wśród szklarzy...

Amberski71
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Amberski71 » śr mar 03, 2010 8:40 am

Ja też mam nadzieję że to tylko plotka

oknoAD

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » czw mar 04, 2010 10:22 pm

Jestem za podwyżką szkła (mimo że jestem producentem okiem) tylko nie w hutach a u producentów szyb zespolonych.Wiem z pewnego żródła żew rentowność ich jest minimalna.I dziwię się że nie mogą się dogadać,biorąc pod uwagę że jest to dość hermetyczna branża i nie powinno być z tym żadnego problemu.Na dzień dzisiejszy szklarze pracują na jedną zmianę albo nawet nie a to oznacza że wyrabiają tylko na koszty albo robią plecy ( zależy od lini prod.).Wiem to ponieważ zamawiam szyby od dwóch producentów i ich przedstawiciele mówią to samo.Deczko mnie sciska mając świadomość że na szybach które zamówięmój dostawca zarobi jakieś marne grosze które wystarczą na utrzymanie płynnosci albo inie ( a chyba nie o to chodzi ,prawda?) Musimu zarabiać prawda?? szklarze , prolilowcy ,producenci okien, po prostu musimy zarabiać.Tylko żeby to robić musimy (przynajmniej niektórzy)zmądrzeć i uświadomić sobie że wymiana okien wyłącza klienta z rynku na 15-20 lat. Pozdrawiam

josek73
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: josek73 » czw mar 04, 2010 10:41 pm

Klajster
Co ty tutaj wypisujesz ?!
A jak łomotali wszystkich i kazali płacić jak za zboże to już zapomniałeś ?!
A jak się dogadywali między sobą to już zapomniałeś ?!
A jak kupowali bryki i budowali super haty to już zapomniałeś ?!
A jak....
Płaczą ci co przeinwestowali lub przeżarli to co zarobili, bo jak się myśli, że hossa trwa wiecznie to się ma co się ma 8)
Nie załuj więc tych, którzy ciebie nie żałowali jak mogli z ciebie doić. Wyduś ile się da, a jak padną to pojawią się inni, którzy zajmą ich miejsce. To taki dobór naturalny.

klajster
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: klajster » czw mar 04, 2010 11:02 pm

Josiek a inni będą lepsi?? tańsi???.Pamiętaj Josiek że kij ma dwa końce i na pewne kwestie należy spojrzeć z kilku stron a pewne kwestie zapomnieć.Pozdrawiam.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt mar 05, 2010 7:53 am

hop....i effector podniósł :)

ale ja sie nie znam
Małomówny
Małomówny

Post autor: ale ja sie nie znam » pt mar 05, 2010 9:38 am

Glaspol również dzwiga o 15 % więc widzisz kolego Klajster da się dogadać trzeba tylko chcieć... teraz poczekamy kto się pierwszy z podwyżki wyłamie ja osobiście stawiam jak co roku na Press....Ale Panowie po co się podniecać przecież od przynajmniej 97 roku o tej porze roku są podwyżki które kończą się tak jak zawsze czyli wielkim krzykiem dzwignięciem ceny o 2-3 złote z mrugnięciem okiem że "potem się dogadamy i się wyrówna" :D

XERXES
Małomówny
Małomówny

Post autor: XERXES » pt mar 05, 2010 2:00 pm

Amberski71 pisze:Witam
Czy słychać już u Was coś na temat podwyżki szkła zespolonego
Grubi szklarze już schudli a chudzi zaczynają umierać .....
Jeżeli ktoś miał przynajmniej tróję z matematyki w podstawówce to wie że nie da się na dłuższą metę sprzedawać szyby 1,1 za 45 zł i ciepłej ramki za 1 zł /m2 .
Nadchodzi czas ( mam nadzieję ,że dla całej branży ) na rozsądne liczenie własnych kosztów . Chyba że ktoś chce dołączyć do grona aniołków :D
Czego wam i sobie nie życzy ......
XERXES

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » pt mar 05, 2010 2:11 pm

To tyle płacicie 45zł/m2 i ciepła ramka 1zł/m2 :?:
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt mar 05, 2010 3:45 pm

A to grzech ;) ?

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pt mar 05, 2010 8:06 pm

w pierwszej połowie roku zawsze szkło tanieje - dekoniunktura w przypadku prawdziwej zimy. W drugiej połowie roku drożeje - koniunktura.
Różnice są w granicach 10 - 15 PLN na szybie szybkorotującej.
Szklarze sa bogaci - jedyna branża, która jest dzisiaj ubezpieczana w Towarzystwach ubezpieczeniowych w przeciwieństwie do Fabryk Okien :roll:
jawaryn :)

anko
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: anko » czw mar 11, 2010 9:03 pm

a tak szczerze to ile płacicie za szyby ??? Może się okaże , że nowicjusze płacą mniej niż starzy wyjadacze - i tu akurat bym się nie zdziwił, że tak jest.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt mar 12, 2010 9:21 am

płaciłem 46 m2

Tomsi3
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tomsi3 » pt mar 12, 2010 9:38 am

KNMTG a możesz przybliżyć cztelnikom od czego jest ta branża ubezpieczona?
Co do cen to uważam, że powinny rosnąć z kilku powodów.
1/ Mamy gonić świat a nie ścigać się z chińczykami - to w kwestii zarobków i kultury pracy
2/ Odpowiednia dobrana cena daje więcej gwarancji na sprawną obsługę klienta ( reklamacje, szybkie dostawy)
3/ Jakościowa satysfakcja klienta - to min to, że klient nie dostaje gorszej szyby bo była wykonana jako 7-setna czy 8 setna pod koniec zmiany kiedy pracownik ma już serdecznie dość patrzenia się na szkło.
Jeżeli kalkulacje cenowe są wyżyłowane do granic absurdu - bo konkurencja, bo klient ...to efekty mamy jakie mamy. Próbuje się różnych sztuczek inwestycyjnych aby tylko być lepszym od drugiego( cenowo). Usprawiedliwia się je ambicjami właścicieli by być największym, najlepszym najbogatszym traktując czasami pracowników jak jełopów jednocześnie lobbując za ustawami dającymi większe możliwości ich zwalniania. Sami pragnęliby stabilizacji nie dając jej pracownikom. To przypomina trochę taboret z rozchwianymi nogami. A czemu? Bo CENA! Czy klient odczuje 10zł podwyżki na 1m2??? Ani trochę . Ale tak jak u szklarzy tak samo u okniarzy walka o 10zł przypomina walkę o ogień. Normalnie - świrnięta ekipa :wink:

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt mar 12, 2010 9:45 am

Nic na to nie poradzisz,

Jeżeli mamy taką a nie inną ilość producentów, a w miejscowościach/mistaeczkach do 10 tyś. mamy 6 sprzedawców stolarki to normą jest walka cenowa, Jeżeli nie masz produktu wypromowanego to cięzko jest Ci sprzedać dobry produkt za dobrą cenę,

I szczerze ? nic się w tej kwestii nie zmieni moim zdaniem, nie widzę tych likwidujących się zakładów i oczyszczenia rynku, bo na ich miejsce zawsze będa przychodzić następni,

To wszystko przez politykę handlową, handlowiec ma w d.... czy handlujesz 10 lat na danym terenie czy jesteś świerzak który liznął trochę tematu i postanowił, że będzie sprzedawał bo ktoś mu powiedzial, że to niezły biznes - i tak dostaniecie cenę taką samą :)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt mar 12, 2010 11:03 pm

troszkę odbiegłem od tematu, natomiast co do szkła,

zawirowania w firmach, nowi handlowcy, dyrektorzy ds. sprzedaży - to wszytsko tak wiruje i jest zmienne - że cięzko ustalic cenę rynkową szkła,

podwyżki ? litości... jeden dostanie drugi nie, i jak ktoś dobrze wspomniał powyżej, masz klienta to go koś, masz szanse na nowego klienta ? daj mu jeszcze lepszą cenę

My zmienialiśmy dostawców w zależności od rotacji personalnych właśnie, na początku był pilkington, póżniej glaspol, effector i znowu glaspol

effector jest dobrym tego przykładem, nie wiem czy mieliście do czynienia z Julkiem Lewickim, ale gośc czynił cuda niemalże :) nie było rzczy niemżliwych 8)

ale niestety opuścił firmę, powód ? widocznie obie strony go miały...

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw kwie 01, 2010 11:50 am

a jak teraz stoi szkło?
z jednej strony dostaję promocje na pakiety energooszczędne -z drugiej podwyżki (no prawie podwyżki;)

XERXES
Małomówny
Małomówny

Post autor: XERXES » śr lip 25, 2012 11:25 am

Podobno od początku sierpnia 2012 branża okienna będzie musiała "łyknąć" nowe ceny szyb ( +10 - 15 % ) . Czy ktoś ma informacje na ten temat ?
XERXES

Awatar użytkownika
red. Tomasz
Redaktor
Redaktor

Post autor: red. Tomasz » śr lip 25, 2012 8:05 pm

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw lip 26, 2012 5:26 pm

Będzie nowość- szyby 2,5 mm i cena pozostanie

XERXES
Małomówny
Małomówny

Post autor: XERXES » pt lip 27, 2012 11:40 am

A ze szkła grubości 2,5 mm zrobimy okno 500 x 500 - architektura śródziemnomorska :lol:
XERXES

Errtu
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Errtu » ndz sie 05, 2012 5:36 pm

Odnośnie szkła 2,5 mm to już przegięcie. Ale w chwili obecnej powiem tak, że Glastec z Kazimierzy Wielkiej wprowadził sprzedaż zespoleń opartych na szkle 3mm.

Zamiast 4/16/4 proponują tańsze o około 15% 3/18/3

Posprawdzałem, poczytałem kupiłem i powiem że, to dość atrakcyjne rozwiązanie.

Współczynnik termoizolacji jest taki sam, więc plus dla szkła 3mm
Waga jest o 5 kg mniejsza w stosunku do zespolenia jednokomorowego na szkle 4mm więc plus dla szkła 3mm
Przezierność świetlna jest ciut lepsza -według przeliczeń o mały procent ale to również plus dla szkła 3mm
Cena no jak już wspomniałem nawet 15 % niższa więc plus dla szkła 3mm

Wada

Maksymalne zespolenie jakie można na nim wykonać wynosi 1,6 m2 czyli kwadrat o boku 1270x1270 mm.

Podsumowując, jeżeli jestem producentem okien standardowych PCV lub Drewnianych to najczęściej trafiają mi się zlecenia na okna w których używane są zespolenia o wymiarach nie kolidujących z maksymalną możliwą powierzchnią przy szkle 3mm.

Ten produkt zaczynam kupować w Glastec'u

Odnośnie cen, nie wiem czy dyskusja tutaj ma jakikolwiek sens.

Zauważyłem w naszym kraju bardzo dużą tendencję do "rwania" ceny, później okazuje się, że dostawca zaczyna mieć problemy więc co się dzieje? Idziemy do innego którego będziemy ssać jak pijawki. Przecież powstanie kolejny (tylko kto mu da miliony na zakup maszyn?)
Przykładem jak odbiorcy szyb zespolonych potrafią zniszczyć zakład jest choćby spojrzenie w stronę TermGlass'u z Dąbrowy Górniczej. Ktoś chce kupić ten zakład?
Na stronie sprzedam biznes jeden z właścicieli chce pogonić swoje udziały w firmie. Zastanawiam się czy po tym jak firma upadnie jego odbiorcy pójdą i zaczną rwać najniższą cenę np do Glaspolu? Swoją drogą dla mnie mają oni najwyższe ceny i mogę tej firmie zaufać bo wiem, że nie walnie na pysk bo nagle okazało się że nie wyrobiła na wypłaty dla pracowników ;) Jednak jak przypasują mi jakościowo i terminowo dostawy z Glastec'u to pójdę do nich. Po trzech dostawach jestem na chwilę obecną mile zaskoczony.

Ale się rozpisałem :D

BTW:

Polacy - wszyscy narzekamy, że nasze zarobki są niższe niż w innych krajach Europy, że nie stać nas będzie niebawem na chleb po 5 PLN. A jak jeden mąż, obniżamy ceny własnych produktów i sami rwiemy ceny u dostawców de facto wszyscy zaczynają zarabiać mniej (najpierw czuja to pracownicy). Widzicie tutaj jakiś paradoks?

XERXES
Małomówny
Małomówny

Post autor: XERXES » pn sie 06, 2012 9:47 am

Mała uwaga i pytanie zarazem ?
Jakie będzie ugięcie zespolonych tafli szkła 3 mm w mroźnym polskim klimacie przy minus 20 st. C?
Z fizyki wiadomo ,że zamknięty miedzy szybami gaz zostanie poddany przemianie gazowej i tafle o maksymalnie "dopuszczalnym wymiarze" ( 1270 x 1270 ) pod wpływem zmian temperatury i ciśnienia zbiegną się do środka zespolenia . A latem "szklane balony" wygną się w drugą stronę .

Takiego odchudzania produktów próbowali już wszyscy - efekt rynkowy był zawsze minimalny a jakość wątpliwa .

Problem branży okiennej i szklarskiej polega na zaniżaniu cen produktów poniżej kosztów lub oferowania zamienników , które są poniżej standardów jakościowych .

Do wyboru mamy dwie opcje ratunkowe :

1- jako branża zaczniemy rzetelnie liczyć koszty wytwarzania i sprzedaży - tak jak robią to w Europie
2- albo "grubi schudną a chudzi umrą" a i tak potem wrócimy do punktu 1 .

Życzę wszystkim aby punkt numer 2 został przez nas pominęty - wszystko w naszych rękach :idea:
XERXES

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » pn sie 06, 2012 12:20 pm

Mam nadzieję, że stosując szyby 3 mm w oknach producenci okien zaczną stosować odpowiedniej grubości wzmocnienia i odpowiednio gęsto je mocować.

W przeciwnym przypadku w okresie wysokich mrozów ( -20 ; + 22 wewnątrz obiektu ) pęknięcia trójek murowane ( czwórki już strzelają w takie mrozy w tanich oknach ).
jawaryn :)

pit86
Czytelnik
Czytelnik

Zbieram szyby

Post autor: pit86 » wt paź 16, 2012 10:25 pm

Witam

Ja może z innej beczki ale temat dotyczy szyb.

Jestem zbieraczem szyb i poszukuje niepotrzebnych szyb ze starych okien na terenie Poznania. Od kilku lat zbieram szyby i przyznaje, że znależienie szyb jest niesamowicie trudne i karkołomne, gdyż wszyscy odpowiadają że były ale potłukli lub wybili stare okna. Wiem, że szyby w starych oknach stanowią problem dla okniarzy, ale czy trzeba aż tak pieczołowicie je tłuc. Ja bardzo chętnie przyjmę stare szyby ale całe. Nie mam żadnej firmy i nie utylizuje szkła, ja tylko je zbieram i przechowuje bo lubię szyby naprawdę.

Może nie kupuje nowych szyb i branża szklarska nie zarabia, ale je też nie zarabiam, a płace szklarzom, za przycinanie tych szyb. Nie o to chodzi ja po prostu kocham szyby i jest to przykre usłyzseć znów przez telefon " było pełno ale potłukliśmy w zeszły tydzień i nie ma ale jeszcze będą" i tak zawsze. Może jest ktoś z Poznania kto ma stare szyby i okna z szybami i może mi pomóc.
Jest też problem z transportem bo nie mam samochodu i często jest problem z przywiezieniem. Dlatego apel do Poznaniaków (mieszkam w Poznaniu na Podolanach) ja zapłacę za transport takich szyb.
Wiem, że ramy ze starych skrzydeł są ważnym opałem w okresie zimy, ale za szkło musicie płacić (kontener)i tłuczecie je, a mnie by cieszyło. Ramy i złom oddam z chęcią.

WAŻNE:
Bardzo poszukuje takich okien szwedzkich czyli skręconych śrubami skrzydeł gdzie szyby są przytrzymane takimi listwami przyszybowymi bo bardzo łatwo wyjmuje się szyby i nie ma kitu czy sylikonów, a szyby często mają 5mm grubości. Szukam najgrubsze szyby nie interesują mnie 3mm i okna skrzynkowe szklone kitem gdzie szyb nie idzie wymontować a grubość 3mm sprawia, że pękają.

Stara stolarka aluminiowa też miała szyby 5mm i grubsze. Bardzo zależy mi na takich.
Szklarze okniarze i monterzy stolarki al
Bardzo proszę o kontakt 509 750 611 lub piotrekon29@poczta.onet.pl

Jak tłuczesz szybę tobie nie potrzebną to zawsze obok może stać człowiek któremu będzie przykro bo ta szyba już nigdy nie będzie szybą tylko masa stłuczki, a mogła by być szybą i cieszyć tego człowieka obok.

colsztok
Małomówny
Małomówny

Post autor: colsztok » śr lis 28, 2012 12:45 pm

Moim zdaniem ceny na szyby zespolone zmieniaja się ze względu na podwyżkę ceny szkła bazowego,wzrostu kursu euro,a jak wiadomo za tym idzie podwyżka cen w polskich złotówkach.

XERXES
Małomówny
Małomówny

Post autor: XERXES » śr lis 28, 2012 2:24 pm

Do powyższych czyników dodałbym jeszcze : wzrost ceny paliwa , wzrost cen innych surowców niż szkło oraz robocizny . Nie jest tajemnicą, że żadnemu ze szklarzy nie opłaca się obenie produkować na rynek polski szyby 4/16/4 U= 1,1 . Przekonał się o tym boleśnie świętej pamięci Glasterm - król niskich cen i długich terminow płatności .
XERXES

XERXES
Małomówny
Małomówny

Post autor: XERXES » śr lis 28, 2012 2:25 pm

Do powyższych czyników dodałbym jeszcze : wzrost ceny paliwa , wzrost cen innych surowców niż szkło oraz robocizny . Nie jest tajemnicą, że żadnemu ze szklarzy nie opłaca się obenie produkować na rynek polski szyby 4/16/4 U= 1,1 . Przekonał się o tym boleśnie świętej pamięci Glasterm - król niskich cen i długich terminow płatności .
XERXES

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”