Energeto-Aluplast

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 443
Rejestracja: wt lut 24, 2009 3:31 pm

Energeto-Aluplast

Post autor: Magic353 » śr kwie 28, 2010 11:56 am

Witam,pytanie przede wszystkim do kolegów producentów a do dealerów również.
Jak oceniacie ten nowy system i czy ma to przyszłość w kierunkowaniu się na produkcję w tych systemach i czy daje on obniżenie kosztów produkcji po zmianie sposobu dozowania kleju w stosunku do tradycyjnych systemów. A do kolegów dealerów jest zainteresowanie ze strony klientów tymi systemami :?:
I drugie pytanie jak mocno różnią się pomiędzy sobą systemy 4000 5000 i 8000 i jak to się ma parametrami do starych sprawdzonych systemów Ideal4000-7000 i Ideal 6000 :?:
Z góry dzięki za rzetelne odpowiedzi.

P.S. Jak wygląda od strony estetycznej i finansowej również ta nowa paleta kolorów Aluplasta :?:
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

oknoAD


Elwiz S.A.
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 27, 2010 1:33 pm
Lokalizacja: 66-008 Świdnica
Kontaktowanie:

Re: Energeto-Aluplast

Post autor: Elwiz S.A. » wt gru 28, 2010 12:02 pm

Witam Pana,
Po roku produkcji w systemach energeto można zdecydowanie powiedzieć. Szacunek dla firmy aluplast !!!
Okna wykonane w tej technologi dają niesamowity efekt w użytkowaniu o czym nas informują klienci jak i partnerzy handlowi.
Co do produkcji :
Jest lżejsza na początku po przez wyeliminowanie stali ale cięższa na końcu ponieważ każdy prawie klient zamawia szyby dwukomorowe .
Czasy produkcji :
Jak wyżej -co podgonimy na początku tak wklejanie nam czas bilansuje - nie jest to uciążliwe lecz trzeba przestrzegać tej ostatniej czynności.
Materiał :
Same zalety, - profil trzyma się wymiarów, jest po przez swoją budowę odpowiednio sztywny. Dodatkowe połączenie specjalnego wzmocnienia (BASF) daje dużą sztywność, przy tym ramy są bardzo lekkie. Podobny efekt sztywności można zaobserwować przy profilach zszytych ze stalą 2-3mm przy czym waga takiego okna jest wielokrotnie wyższa, a o współczynniku przewodzenia nie ma się co w tym wątku rozpisywać ;-)
Różnice podstawowe :
energeto 4000 AD - pochodny od systemu ideal 4000 jednak to co lepsze :
Zalety :
- Uf =1,0 przy 70mm głębokości - profile przy 85mm ze stalą dopiero uzyskują ten wynik.
- Okno sztywniejsze o 20 -30% w stosunku do podstawowych systemów 70mm. Jest to bardzo widoczne na balkonach. Często musieliśmy stosować skrzydło przejściowe 105mm, żeby zachować odpowiednią statykę, tak w przypadku energeto 4000 możemy produkować balkony średnio 20% większe ( oczywiście wg dokumentacji).
- 107mm pełna zabudowa ramy ze skrzydłem - idealne połączenie, chyba jedna z najniższej zabudowy na rynku. Wskazany system do produkcji okien aktywnych, energooszczędnych i pasywnych.
Minus :
-system dostępny tylko w kolorze białym.

energeto 5000 MD - wszystko jak wyżej, również 107mm wysokości jednak dodatkowa połączenie śródkomorowej uszczelki daje nam jeszcze większą szczelność i izolacyjność akustyczną.
- System, który idealnie nadaję się do produkcji okien energooszczędnych i pasywnych.
- dostępny w pełnej gamie kolorów.
Minusy :
-Brak
energeto 8000 MD = kwintesencja innowacyjności. Tak jak Ideal 8000 jeden z najpiękniejszych systemów o wysokich parametrach izolacyjności tak energeto 8000, tu może dwukropek
Zalety :
- szklenie do 52mm
- Uf =0,98 / foam inside Uf= 0,82
- system dostępny w pełnej palecie kolorów.
Minusy :
-brak
Pozwolę sobie zacytować wątek z oknotest.pl
Przedstawione, a przede wszystkim solidnie zbadane i udokumentowane właściwości kształtowników i okien systemów Ideal 8000 oraz energeto® 8000 są jednym z podstawowych argumentów przemawiających za stosowaniem tych rozwiązań we wszystkich nowych i modernizowanych obiektach budowlanych, w których jednym z podstawowych wymagań inwestora jest ochrona cieplna budynku i ograniczanie wydatków związanych z ogrzewaniem, bądź też klimatyzowaniem pomieszczeń. Oczywiście tego typu nowoczesne rozwiązania technologiczne stosowane w produkcji i powstające w efekcie okna PVC wymagają jeszcze niezwykle kompetentnego montażu, pozwalającego na pełne wykorzystanie wartości niesionych przez te produkty, ale to już całkiem inna historia, o której z pewnością będzie jeszcze okazja szerzej napisać. Na razie z całą pewnością można powiedzieć, że jeśli masz coś z serii Aluplasta 8000, to ciepło otrzymasz w pakiecie. Taki plus.
link do obszernego artykułu na temat ideal/energeto 8000 : http://oknotest.pl/1/news/artykuly/alup ... cieplo.php

Dodam od siebie, jako pionier i leader w Polsce w produkcji okien we wszystkich systemach energeto poszliśmy o jeszcze krok dalej na bazie systemu energeto 8000MD stworzyliśmy nasz system pasywny energio passiv® :
Link do artykułu na oknonet.pl, który obrazuję nasze rozwiązania : http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/e ... 15733.html .

Charakterystyka i opis okien w systemie energio passiv® prezentowanych na targach Budma/BudShow 2011 :
- produkt o najwyższej wartości użytkowej powstający z optymalnego połączenia innowacyjnych technologii i wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych.
- Szyby wklejane we wrąb skrzydła i wzmocnienia BASF Ultradur® High Speed zapewniają najwyższą sztywność konstrukcji.
- Elegancja i wygoda użytkowania, to okucia ROTO designo.
- Dwukomorowe szyby GLASPOL SGG (firma Glaspol jest członkiem grupy Elwiz energeto tworząc specjalne pakiety szybowe dostępne tylko w sieci Elwiz energeto )
- Opracowany przez naszą firmę system unikalnych modułów termoizolacyjnych wypełniających komory kształtowników energeto 8000®. Zapewnia przenikalność cieplną okna referencyjnego energio passiv® na poziomie Uw ≤ 0,7 W/(m2 * K).
poza ciekawym rozwiązaniem okuć designo, pokażemy rozwiązanie w postaci kontaktronów umieszczonych w naszych oknach (dodatkowy elektroniczny system zabezpieczeń) zintegrowany z systemem KNX.

Zapraszamy Pana i szanownych Forowiczów na Budme, będzie pokazana cała rodzina produktów energeto, ciepły montaż oraz nasz najnowszy produkt energio passiv®
W skrócie :
Cała rodzina okien w systemie energeto(4000,5000,8000), wybrane okna w systemie Ideal-aluplast w tym okna zagraniczne, materiały do montażu (SFS intec, Tremco-Illbruck) , próbki materiałów z których powstają nasze okna, system budowy. Będzie z nami również ekspert od budownictwa pasywnego. Prezentacja i inauguracja sieci Elwiz energeto ( powstanie punktów lojalnościowych na terenie całego kraju pod logiem firmy Elwiz energeto specjalizujących się w sprzedaży i montażu okien energooszczędnych/pasywnych - udzielimy wszelkich informacji na temat przystąpienia i warunków jakie trzeba spełnić )

Serdecznie zapraszam - pawilon 12, stoisko 38 poznańskich targów Budma 2011.

Z pozdrowieniami
Elwiz S.A.

fasola
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 07, 2011 11:26 am

Re: Energeto-Aluplast

Post autor: fasola » pt sty 07, 2011 11:32 am

Kaj to mozna obejrzec na Śląsku bez jezdzenia na BUDMA?

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości