Profile okienne w klasie A

systemy_okienne
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 28, 2010 7:53 am

Profile okienne w klasie A

Post autor: systemy_okienne » wt sie 03, 2010 9:26 am

Witam

czy może ktoś napisać jakie profile wystepuja w klasie A prócz :

- VEKA
- ALUPLAST
- Brügmann

Szukam w necie i nie bardzo mogę znależć takie info

Z góry bardzo dziękuję

Pozdrawiam
systemy_okienne

oknoAD


Awatar użytkownika
procrastinatio
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 31, 2005 1:47 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: procrastinatio » wt sie 03, 2010 9:57 am

wydaje mi się, że każdy producent profili ma w swojej ofercie klasę A, albo przynajmniej miał.. faktem jest, że jednak wszyscy zmierzają w kierunku odchudzenia profili i klasa A umrze śmiercią naturalną.. jeśli na rynku są recyklaty to.. sami wiecie..

klajster
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 226
Rejestracja: pn lip 12, 2004 2:38 am
Lokalizacja: lubelskie

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: klajster » wt sie 03, 2010 2:31 pm

WYMAR

j23
Małomówny
Małomówny
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 04, 2004 4:33 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: j23 » wt sie 03, 2010 3:19 pm

DECEUNINCK

biloowa
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:14 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: biloowa » wt sie 03, 2010 5:44 pm

REHAU

fafik
Rozgadany
Rozgadany
Posty: 146
Rejestracja: pt maja 18, 2007 2:34 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: fafik » wt sie 03, 2010 8:31 pm

Brak w tej chwili rozsądnych argumentów że profil klasy A jest lepszy niż B (tolerancja klas powoduje że górna grubość profilu B zazębia się z dolną granicą klasy A :)) Tworzywo to tylko ładne "opakowanie" wzmocnienia i szyby (pomijam trwałość zgrzewu gdzie bardziej na wytrzymałość ma wpływ stabilizator PCV niż różnica 0,2 mm grubości ścianki) Większy wpływ na parametry i spełnianie norm ma zastosowane okucie niż profil czy nawet jego wielokomorowość. Nie wierzycie - proszę sprawdzić badania na które powoływal się oknoplast kraków że jako jedyny spełnia normy - okna na okuciach maco były poprawne, na roto dobre, o innych - sami zobaczcie
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

oknoAD


ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 173
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 10:45 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: ekodomgizycko » śr sie 04, 2010 9:36 pm

fafik pisze:Brak w tej chwili rozsądnych argumentów że profil klasy A jest lepszy niż B .....................
To tak jak byś określił, że mercedes klasy A niczym nie odbiega od klasy C ...to tyle w temacie jak dla mnie :)

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 173
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 10:45 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: ekodomgizycko » śr sie 04, 2010 9:42 pm

procrastinatio pisze:wydaje mi się, że każdy producent profili ma w swojej ofercie klasę A, albo przynajmniej miał.. faktem jest, że jednak wszyscy zmierzają w kierunku odchudzenia profili i klasa A umrze śmiercią naturalną.. jeśli na rynku są recyklaty to.. sami wiecie..
Całe szczęście że tylko to się Tobie wydaje;)umrą to Ci którzy dalej bedą stawiać na badziewie a nie Ci którzy sprzedają dobry produkt.Idąc tym tokiem myslenia; maluch był(jest) najtańszym samochodem a mimo to jest juz zabytkiem na naszych drogach :lol: .Pozdrawiam

Dealer2007
Małomówny
Małomówny
Posty: 66
Rejestracja: pn sty 29, 2007 12:57 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: Dealer2007 » śr sie 04, 2010 11:29 pm

Cześć.,
Owszem faktem jest że rynek zmusza systemodawców w kierunku odchudzania profili, niestety nie tylko,( odchudzane są również wzmocnienia np.stal o gr.1mm, stal nie ocynkowana, zaginana na okrągągło, szyby np. 3mm zamiast 4mm w pakiecie 24mm, zamienniki czyt.podróbki okuć np. zasuwnica orginał a zaczepy nie wiadomo skąd- no name) .
Faktem jest również że w zasadzie wszystkie systemy mają w ofercie klasę A. Ale faktem jest również że nie wszystkie systemy produkują TYLKO w klasie A. Takim systemem produkującym Tylko w klasie A jest Veka, i są na to dokumenty. Jak długo wytrwa - zobaczymy rynek pokaże, mam nadzieję że się nie ugnie. Jeżeli wypowiadamy się szanowni zainteresowani w tej kwesti to powiedzmy uczciwie, w zasadzie każdy system ma w ofercie profile klasy A i B i C, istotą jest jaki system się sprzedaje. Nie jest sztuką reklamować się że mam profile klasy A, powiedz na czym produkujesz i co sprzedajesz... Ktoś przytoczył Deceuninck owszem mają również klasę A, ale powiedz co stanowi 90% ich sprzedaży...wiadomo że nie klasa A. Drugie moim zdaniem co najmniej dziwne porównanie, że górna grubość profila w klasie B, zazębia się z grubością profili w klasie A..?? Świetnie się do tego ustosunkował Zbyfo- naprawdę trafne porównanie. Kolego fafik jak by tak było to pewnie wybrałbym FSM 126p i cieszył się bym tym samochodem do dzisiaj, tylko cholera jakimś cudem zniknęły z naszych dróg..?? Ale to pewnie nie jakość samochodu tylko stan naszych dróg na to wpłyną... hehe kwestia ideologii. Mój stary nissan służy do dzisiaj handlowcowi w terenie i na trasie...cud!!!
Prawie robi różnicę...
A wracając do zadanego pytania na wstępie. Brzmiało ono jakie PROFILE są w klasie A. Natomiast okucia i wzmocnienia stosuje producent okien a nie producent profili.
A czy wiesz kolego fafik że wyniki badań okien jako gotowego produktu zależą od tego jakie okno podda się badaniu? Nawet najgorsze okucie ( nie wymieniam marki) potrafi spełnić stawiane wymagania... Czy OK poinformował cię o tym że badane okno w Rosencheim miało WK2? A czy takie dostajesz w standardzie?
Nie chcę bronić Roto które oferuję, nie bronię również Sigeni, WH, GU,Romba,itp. Porównaj, skonfrontuj te okucia w tym samym wyposażeniu, a wtedy zobaczysz że to nie system tylko producent robi jakość.
I pamiętajcie o tym że reklamacje za oszustwa producenta dotkną w pierwszej kolejności nas sprzedających na naszym regionalnym rynku i one będą tworzyły nasz wizerunek. Owszem zawsze można zgonić to na nie uczciwego producenta, ale czy zanim wygramy sprawę w sądzie, będziemy jeszcze istnieli...
Pozdrawiam

mostrokraj
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 17
Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:05 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: mostrokraj » czw sie 05, 2010 12:05 am

1. Do klasy A zaliczają się profile, których minimalna wartość grubości ścianki o powierzchni widocznej powinna być > 2,8 mm, a dla powierzchni niewidocznej 2,5 mm. Inaczej ścianka o powierzchni widocznej: grubość 3,0 mm +/- 0,2 mm.
2. Do klasy B zaliczają się profile, których minimalna wartość grubości ścianki o powierzchni widocznej powinna być > 2,5 mm, a dla powierzchni niewidocznej 2,0 mm.
3. Do klasy C zaliczają się profile, których minimalną wartość grubości ścianki widocznej jak i niewidocznej powinien zadeklarować producent profili.
Wiadomo co to są ścianki widoczne i niewidoczne?.
Ponadto w klasie A szerokość komór wewnętrznych winna wynosić minimum 5 mm.
Pozdrawiam

samar
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 49
Rejestracja: pn mar 01, 2010 11:25 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: samar » czw sie 05, 2010 10:23 am

Właśnie zmierzyłam odstępy między ściankami w profilach 5-komorowych ( prostym i półzlicowanym) Veki. Jedna z przegród w żaden sposób nie odpowiada temu wymogowi . Profil deceunickowski Arkada wygląda w tym aspekcie o niebo lepiej i w kolorze ma zarówno w ramie jak i w skrzydle pełne 5 komór, a Veka w kolorze w skrzydle ma tylko 4 komory, o czym sprzedawcy Klienta nie informują . Biorąc pod uwagę ciepłotę profilu to ta Veka w klasie A ma gorsze parametry niż Deceuninck w klasie B, a nawet Aluplast .

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » czw sie 05, 2010 11:32 am

powiem szczerze to co myślę w tym temacie.
Różnica pomiędzy profilem klasy A i B jest mało istotna procesie użytkowania samego okna. Istotny element wpływający na parametry profili to jego sztywność i wytrzymałość naroży, która to jest powiązana proporcjonalnie z przekrojem poprzecznym profila i wielością powierzchni jaką zajmują ścianki jego. Sam profil wypełniony jest "żelastwem", które zapewnia odpowiednią sztywność konstrukcji. tak więc wybór klasy profila nie ma zasadniczo wpływu na jakość okna pod warunkiem, że zostaną one wykonane zgodnie ze sztuką ich budowy. Ale jeśli ktoś nie potrafi wykonać dobrego okna z profila klasy B to i z profilem A będzie miał problemy. klasa profila jest takim samym czynnikiem marketingowym jak i ołów w profilu, który to rzekomo szkodzi użytkownikowi takiego okna.
Normy (niemieckie) przewidują 3 klasy profili okiennych i jestem dziwnie spokojny, że tworząc te wytyczne pomyślano o wszystkim, co może wpływać na jakość wyrobu. To rozważanie na temat wyższości poszczególnych klas jest tak samo bezzasadne jak rozważanie nad tym z jakiego materiału powinny być wyprodukowane meble. Czy płyta 20mm jest wystarczająca, a może można z 15-tki zrobić. A i tak niektórzy robią drewniane z litej 40-tki.

Tworzywo z którego wykonano okno i tak z czasem zmienia swoje właściwości, staje się bardziej kruche, a przez użytkowanie bardziej narażone na zabrudzenia przez co jest uciążliwe w utrzymaniu czystości. I niezależnie od tego czy będzie to klasa A czy B po 30 latach będzie to taki sam złom plastikowy.

i na koniec pytanie. jakie wady mają dobrze wykonane okna z profila B klasy, których to pozbywamy się dzięki zastosowaniu klasy A?

HASTO
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 03, 2010 1:50 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: HASTO » czw sie 05, 2010 3:29 pm

VEKA to pewność klasy A tylko taka produkują nikt ciebie więc nie oszuka. Dobre okna w klasie A ma VETREX

Jendrek64
Małomówny
Małomówny
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 03, 2004 8:05 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: Jendrek64 » czw sie 05, 2010 3:32 pm

Witam.
Właściwie jaroz podsumował wszystko w tym temacie klasy okien w zasadzie wymyślono jako kolejny chwyt marketingowy i porównywanie ich zbytnio nie ma potwierdzenia w całym wyrobie jakim jest okno . Każdy kto jest innego zdania niech mi udowodni że np listwa (powidzmy normalna szkola linijka) grubości 3 mm jest ''zawsze'' sztywniejsza , trwardzsza itp od takiej samej ale 2,5mm bez względu na to z jakiego plastiku jest zrobiona - bo nie wmówicie klientowi ze tworzywo w każdym profilu ma jednakowy skład -utopia. A juz porównywanie samochodów w tym temacie jednakowej marki ale innych klas jest smieszna.
Jendrek

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » czw sie 05, 2010 3:54 pm

I jeszcze jedna sprawa. Producenci profili produkują klasę B ze względu na:
1. To, że mogą to robić zgodnie z normami
2. mają większe możliwości zarobkowania (czytaj oszczędzania kosztów), które to uwidaczniają się przy tysiącach ton przerobionego surowca

Dla zwykłego Kowalskiego różnica w cenie profila klasy A i B biorąc pod uwagę tylko grubość samej ścianki wyszła by ok 5 złote na oknie. Tak więc naprawdę nie ma się czym podniecać, bo świadczy to tylko o strategii firmy produkującej dany system. Ktoś kto nie potrafi produkować tanio nie ma innego wyjścia tylko robić klasę A i sprzedawać (wmawiać ludziom) jako TOP PRODUKT. Natomiast ci pewni wiedzy i doświadczenia produkują B klasę i sprzedają taniej bo przy okazji stworzyli konstrukcje profila znacznie tańszą, która wymaga mniejszej ilości surowca, a przy okazji w klasie B. Nie dowodzi to wcale, że ten sam profil w A klasie zyska nie wiadomo jakie właściwości. Na 100% będzie cięższy i odrobinę droższy.

dla porównania; profil 70mm posiada:
* 1x 80 + 1x60mm mm ścianek głównych
* 1x 60 mm + 1x70 mm ścianek pozostałych
reszta ścianek nie podlega normalizacji
czyli robiąc oszczędnie czyli w klasie B schodzimy z wymiarów ścianek min. 0,2 mm (w porywach 0,4); czyli 80+60+60+70=270*1000*0,2=54000 mm3, co daje 54 cm3. 1 cm3 PVC waży ok. 1,76 grama czyli na metrze profila zyskujemy od 90 do 180 gram materiału; czyli 1 kg surowca zaoszczędzamy przypadku wyprodukowania 6 do 12 metrów profila. Ile kosztuje 1 kilogram mieszanki uPVC? 10 złotych?

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 173
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 10:45 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: ekodomgizycko » pt sie 06, 2010 4:45 pm

Trzeba mieć w ofercie i klasę A i B a to i tak klient wybiera co chce kupić, więc nie wiem o co te spory i udowadnianie kto ma rację.Pozdrawiam i sprzedaży życzę bo sezon w pełni. :D

fafik
Rozgadany
Rozgadany
Posty: 146
Rejestracja: pt maja 18, 2007 2:34 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: fafik » sob sie 07, 2010 11:44 am

Mądrze to jest sprzedawać okna z profilem B w cenie klasy A. Klient ma WTEDY poczucie że dokonał WARTOŚCIOWEGO zakupu
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

backspace
Ekspert
Ekspert
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 04, 2009 12:25 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: backspace » sob sie 07, 2010 6:36 pm

mostrokraj pisze:Ponadto w klasie A szerokość komór wewnętrznych winna wynosić minimum 5 mm
Bzdura!

mostrokraj
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 17
Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:05 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: mostrokraj » ndz sie 08, 2010 11:27 pm

ad vocem - załącznik do poczytania.
Dobry wyrób nie ma ceny, a zły klienta.
Załączniki
Klasa A Veka.PDF
(151.68 KiB) Pobrany 172 razy

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » pn sie 09, 2010 8:34 am

Totalna bzdura. jakie funkcje użytkowe poprawia to 10% materiału więcej zużyte?
Typowa ulotka reklamowa, która prezentuje "coś" co najlepsze, a nie podaje dlaczego najlepsze!
z ulotki pisze:Niską podatność na uszkodzenia. Grube ścianki profili xxxx klasy A* zapewniają silne łączenia
naroży okiennych, co zapobiega groźnemu zjawisku ich pękania na spawach. Wytrzymałość
naroży okiennych wykonanych z tych profili znacznie przewyższa wytrzymałość profili klasy B i C.
W taki sam sposób łatwo spie****ć okno klasie A jak i w C. To, ze grubsza ścianka zapewnia większą wytrzymałość naroża to prawda, ale do tego musza być zachowane jeszcze inne czynniki do których mało kto przykłada uwagę. Takimi czynnikami są:
1. czystość zgrzewanych powierzchni
2. czystość luster maszyny zgrzewającej
3. właściwa temperatura zgrzewania
4. odpowiednie czasy procesu nagrzewania i łączenia
5. właściwe przygotowanie profila (sezonowanie) przed procesem jego przeróbki.
gwarantuje , że jestem stanie wykonać połączenie na profilu klasy B o wytrzymałości wyższej od dowolnego producenta stosującego ten sam profil w klasie A.
Do tego wszystkiego należy wziąć pod uwagę fakt, że minimalna wytrzymałość naroża określana jest w zależności od przekroju poprzecznego profila i inna będzie dla klasy A inna dla klasy B. Pomimo wszystko nie zmienia to faktu, że każde można zgrzać w taki sposób że nie wytrzyma 1/2 z minimum, jak też tak, że minimum przekroczone zostanie znacznie.
z ulotki pisze:Wysoką stabilność. Profile xxxx klasy A* przyczyniają się do zwiększenia stabilności ram
i skrzydeł na wygięcie i skręcanie, szczególnie tych o dużych wymiarach. Wzrasta również o 20%
w relacji do klasy B odporność profili na wyrywanie wkrętów używanych do mocowania okuć.
szczególnie w oknach o dużych rozmiarach to stal w nich umieszczona jest odpowiedzialna za sztywność okna. Owszem, profil potrafi wszystko zepsuć, kiedy ma wbudowane wady i wtedy żadna stal nie pomoże. Ale w tym przypadku to sztywniejsza klasa A jest również bardziej odporna na usunięcie takich wbudowanych wad ze względu na sztywność. A swoją drogą to chciałbym zobaczyć te obliczenia i badania z których wynika aż 20% większa sztywność przy zastosowaniu tylko 10% tworzywa więcej.
Wyrywanie krętów do mocowania okuć? kolejna bzdura, bo profil jest tak skonstruowany (powinien być) aby każdy wkręt który jest wkręcony spełniał jeden z poniższych warunków:
1. jest wkręcony w stal
2. przechodzi przez minimum 2 ścianki tworzywa
3. jeśli powyższe są niemożliwe do zrealizowania (przykład EURONUT) to musi być ścianka specjalnie przystosowana do umieszczenia wkręta w tym miejscu. dlatego we wszystkich profilach występują różnego rodzaju wypustki i pogrubienia.
z ulotki pisze:Doskonała odporność na zmiany temperatur. To istotne w naszym klimacie, w którym dobowe
zmiany temperatur potrafią być bardzo duże. Przeanalizujmy przedwiośnie. Temperatury nocą
są ujemne (-2 0C.), a w słoneczny dzień dochodzą do 16 0C. W ciągu tych kilku godzin, pomiędzy
porankiem a południem profil okienny musi wykonać olbrzymią pracę, przyjmując w tak krótkim
czasie, tak dużą dawkę energii. Profil rozszerza się. Gdy zapada zmierzch proces odwraca się.
Profil okienny schładza się i kurczy w krótkim czasie. Powstają wysokie naprężenia, szczególnie na
narożach okiennych. Grube ścianki wszystkich profili xxxx zapewniają doskonałą statykę i silne
łączenie naroży okiennych, bez zagrożenia, że popękają.
Wytrzymałość naroży omówiłem reszta to slogany bez pokrycia. Reszta natomiast cytatu odnosi się w takim samym stopniu do wszystkich profili niezależnie od klasy.
Na dodatek w tym punkcie można znaleźć wadę profilu w klasie A. Grubsza ścianka dłużej "oddaje ciepło", a w związku z tym dochodzi do większych różnic temperatur pomiędzy stroną zewnętrzną i wewnętrzną co powoduje skłonności do wyginania profili na skutek różnej rozszerzalności liniowej.
z ulotki pisze:Doskonałe parametry ochrony termicznej. W nowych generacjach profili standardowo stosuje
się już układy 5-komorowe. Badania wykazały, iż dalsze zwiększanie liczby komór nie przynosi już
znaczącej poprawy współczynnika przenikania ciepła. Natomiast większa grubość ścianek i szerokość
komór to pewny sposób osiągania dalszych oszczędności ciepła w dobie rosnących cen energii.
oczywiście, że dalsze dokładanie komór nie przynosi rezultatu, gdyż komora, aby miała wpływ na termoizolacyjność musi być minimum 5 mm, ale nikt nie zabrania robić mniejszych. Trudno jest zmieścić na przestrzeni szerokości profila sztywne stalowe wzmocnienie i nie wiadomo ile komór bez jego poszerzania. I tu kolejna bzdura o zwiększaniu termoizolacyjności poprzez zwiększenie grubości ścianek. Gdyby PVC charakteryzowało się tak doskonałymi właściwościami cieplnymi to zamiast dokładać kolejne komory i tworzyć nie wiadomo jak rozbudowane konstrukcje można by wykonać kształtownik z pełnego PVC, bez komór. to nie tworzywo jest izolatorem, a tworzywo zamknięte w konkretnej geometrii w połączeniu z powietrzem.
z ulotki pisze:Doskonałe parametry izolacji akustycznej. Profile xxx klasy A* to również zdecydowanie
wyższy komfort akustyczny dzięki skutecznemu tłumieniu dobiegającego z zewnątrz hałasu.
Też jestem dziwnie spokojny że jest to kolejna bzdura, bo profil sam w sobie nie jest dźwiękochłonny, a to jak się prawuje okno z niego wykonane to zależy od wielu czynników. I tu również mogę zapewnić, że jestem w stanie wykonać okno z profili klasy B lepsze niż niejeden producent na klasie A. Warunkiem jest profil o takich samych gabarytach i budowie. I gotów jestem nawet oddać takie okno do sprawdzenia w stosownych badaniach.
z ulotki pisze:Profile okienne klasy A* wyróżniają się grubością ścianek zewnętrznych wynoszącą min. 3 mm**
oraz obecnością komór wewnętrznych, których szerokość przekracza 5 mm.
**tolerancja wymiarowa 0,2 mm
Błąd w ulotce. minimalna grubość ścianki wynosi 2,8 mm to znaczy że może być grubsza i nie jest określone o ile może być grubsza. czyli ten wymiar jest nietolerowany w górnej odchyłce. Z zapisu ulotce wynika, że profil ma 3 mm z tolerancją 0,2 mm. nie zaznaczono czy jest o tolerancja dodatnia czy ujemna. Gdy całość uznamy jako ujemną; to wg producenta profil powinien się mieścić w przedziale od 2,8 do 3,0 dla ścianki widocznej, co jest bzdurą. Tolerancja jest to suma możliwych odchyłek zarówno dodatnich jak ujemnych. W przypadku gdy mówimy o tolerancji 0,2mm bez określenia czy + czy - to teoretycznie jest ona symetryczna +-0,1mm. Autor ulotki po prostu pomylił dolny wymiar graniczny z tolerancją. to tak nietechnicznie jak na techniczną ulotkę i wstyd jak na tak renomowanego producenta, aby takie knoty ludziom do głowy wciskać! Nie świadczy to o niczym innym jak o braku szacunku do swego klienta. Z pozdrowieniami dla wszystkich pracowników VEKA Polska i z oczekiwaniem wyjaśnień i odpowiedzi na postawione pytania. Mnie osobiście było by "nie fajnie" gdyby ktoś mi tak w żywe oczy taką ciemnotę wciskał. Ale nie ma się co dziwić, bo na stronie tego producenta "kwiatków" jak te jest znacznie więcej. Tyle, że aż szkoda się rozpisywać bo oddzielny wątek na każdą podstronę trzeba by założyć. A po co? mają swoich fachowców to niech się gimnastykują i myślą nad poprawnością i rzetelnością strony.
Ostatnio zmieniony pn sie 09, 2010 3:28 pm przez jaroz, łącznie zmieniany 10 razy.

backspace
Ekspert
Ekspert
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 04, 2009 12:25 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: backspace » pn sie 09, 2010 10:27 am

mostrokraj pisze:ad vocem - załącznik do poczytania
mostrokraj, Ty może zamiast czytać ulotkę przeczytaj przywołaną w niej normę PN-EN 12608 i sprawdź czy tam jest choć słówko o tych "5 mm pomiędzy ściankami". To że Veka coś pisze w ulotce lub na stronie, to nie znaczy, że to prawda objawiona!!! Na przykład o "Europejskim Certyfikacie Jakości" :D :D :D Większej głupoty dawno nie czytałem.

systemy_okienne
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 28, 2010 7:53 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: systemy_okienne » pn sie 09, 2010 7:37 pm

Witam

Drodzy forumowicze nie chodziło mi o rozpętanie wojny czy klasyfikowanie profili na klasy ma sens dla mnie osobiście jest to na rękę bo jak w siwz jest klasa A i 35 dB wiadomo że tylko dwa profile wchodzą w grę więc i konkurentów mniej prosząc o wymienienie profili nie dopisałem że szukam linków do aprobat albo do zdjęć ze złożenia tzn. zainstalowane okna nie wyglądają mi na klasę A a powinny być wizualnie wygląda na chińszczyznę gdyż byli tańsi o 40000 zł na 120000 zł więc chciałem wiedzieć czy ja drogo kupuję czy może ..............

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

backspace
Ekspert
Ekspert
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 04, 2009 12:25 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: backspace » pn sie 09, 2010 8:48 pm

systemy_okienne pisze:... bo jak w siwz jest klasa A i 35 dB wiadomo że tylko dwa profile wchodzą w grę...


Jak w SIWZ jest tylko "35dB", to specyfikacja jest skopana, to raz, a dwa skąd Ci do głowy przyszło, że tylko dwa profile? Ciekawe!?

pomocnik
Małomówny
Małomówny
Posty: 68
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:48 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: pomocnik » pn sie 09, 2010 9:53 pm

Co ma profil. skoro i tak szyba 4/16/4 ma 30-32dB - róznie producenci podaja

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » wt sie 10, 2010 12:56 am

No cóż , profile klasy A w standarcie oferuje chyba tylko VEKA, reszta dostawców owszem , posiada w ofercie ale cena jest zaporowa i wiekszość producentów kupuje ,,cieniasy,, . Niestety , kiedyś szynka to było 90% mięsa , dzisiaj 30 % , kiedyś samochód miał blachę nadwozia taka ,że można było się z panienką na masce zabawić i śladu nie było, dzisiaj ..... nie próbuj bo masz wydatek na nową maskę ......... tak samo w profilach , jeszcze w latach 90-tych profil miał swoją grubość, stal również i było wiele mnie problemów produkcyjnych jak i reklamacyjnych od klientów , dzisiaj nawet małe firmy mają po kilku ludzi od reklamacji i chlopy mają co robić ?! Świat schodzi na psy i chińską tandetę niestety , ale jak mawiają mądrzy : na byle co stać tylko bogaczy ...... więc niech każdy wybiera , woli tandetę , stres i reklamacje czy dobry towar i spokój ? :D :D :D

systemy_okienne
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 28, 2010 7:53 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: systemy_okienne » wt sie 10, 2010 7:34 am

backspace pisze:
systemy_okienne pisze:... bo jak w siwz jest klasa A i 35 dB wiadomo że tylko dwa profile wchodzą w grę...


Jak w SIWZ jest tylko "35dB", to specyfikacja jest skopana, to raz, a dwa skąd Ci do głowy przyszło, że tylko dwa profile? Ciekawe!?Pomyśl policz i napisz !!!

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » wt sie 10, 2010 7:39 am

SASIK1 pisze: Niestety , kiedyś szynka to było 90% mięsa , dzisiaj 30 % , kiedyś samochód miał blachę nadwozia taka ,że można było się z panienką na masce zabawić i śladu nie było, dzisiaj ..... nie próbuj bo masz wydatek na nową maskę ......... tak samo w profilach ,
Z szynką zgoda, samochód jest do jeżdżenia a nie do bzykania się na jego masce. tak więc ten przykład nie jest ok, a na profilu też spoczywa jakaś rola. Powiedz mi jaka?
SASIK1 pisze:No cóż , profile klasy A w standarcie oferuje chyba tylko VEKA, reszta dostawców owszem , posiada w ofercie ale cena jest zaporowa i wiekszość producentów kupuje ,,cieniasy,, .
Tak, większość produkuje i nie sprzedaje. to ciekawe co z tym towarem robią? Uświadomisz mnie?
SASIK1 pisze:..... tak samo w profilach , jeszcze w latach 90-tych profil miał swoją grubość, stal również i było wiele mnie problemów produkcyjnych jak i reklamacyjnych od klientów , dzisiaj nawet małe firmy mają po kilku ludzi od reklamacji i chlopy mają co robić ?! Świat schodzi na psy i chińską tandetę niestety , ale jak mawiają mądrzy : na byle co stać tylko bogaczy ...... więc niech każdy wybiera , woli tandetę , stres i reklamacje czy dobry towar i spokój ? :D :D :D
To nie jest wina profila, tylko wina oszczędzających nadmiernie firm producenckich, które na początku wraz z producentami profili zepsuły rynek obniżkami cen, a kiedy skończyły się możliwości na dalsze urywanie ceny rozpoczął się bój o to co z okna można zabrać aby było taniej. I tu te powszechnie nam znane 0,2mm robiące klasę B jest tylko zaczątkiem całego tego procesu i bezpośrednio nie ma wpływu na jakość. ale jak do tego całego bajzlu dołożymy jeszcze:
1. pakiety 3mm szyb
2. wzmocnienia 1,2 albo i 0,9 zamiast 1,5
3. o powłoce cynku nie wspomnę
4. podrabiane (nieoryginalne) części okucia
5. niekompletne okucia
6. pomijanie systemowych części
7. zbyt małą ilość wkrętów
8. oszczędzanie na montażu (kolejny szeroki temat na który się można rozpisywać)
9. niekompetencje pracowników
10. skąpstwo właściciela firmy
To potem mamy taki efekt jak przytoczono w poprzedniej wypowiedzi. Nie chce się zatrudnić dobrze wykwalifikowanego pracownika to trzeba zatrudnić fachowca od reklamacji. A taki też kosztuje, więc gdyby producent zatrudnił doświadczonego fabrykatora to nie musiał by ponosić kosztów reklamacji i pensji tego człowieka, a niewielką ilość reklamacji obgonił by doświadczonymi ludźmi z produkcji montażu.

systemy_okienne pisze:Witam

Drodzy forumowicze nie chodziło mi o rozpętanie wojny czy klasyfikowanie profili na klasy ma sens dla mnie osobiście jest to na rękę bo jak w siwz jest klasa A i 35 dB wiadomo że tylko dwa profile wchodzą w grę więc i konkurentów mniej prosząc o wymienienie profili nie dopisałem że szukam linków do aprobat albo do zdjęć ze złożenia tzn. zainstalowane okna nie wyglądają mi na klasę A a powinny być wizualnie wygląda na chińszczyznę gdyż byli tańsi o 40000 zł na 120000 zł więc chciałem wiedzieć czy ja drogo kupuję czy może ..............

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

może drogo kupujesz, a może tylko robisz solidnie i uczciwie. bo kolejna opcja jaka jest możliwa to to, że Twoje koszty wynikają z tego co napisałem wyżej; nadmiernych oszczędności, które de facto powodują wzrost kosztów zamiast ich ograniczenia.
systemy_okienne pisze:zainstalowane okna nie wyglądają mi na klasę A a powinny być wizualnie wygląda na chińszczyznę gdyż byli tańsi o 40000 zł na 120000 zł więc chciałem wiedzieć czy ja drogo kupuję czy może .............
Trudno jest postawić poprawną diagnozę Twych dolegliwości na podstawie otrzymanych danych. możliwe wersje to:
1. jesteś dobrym producentem, który nie chce oszukiwać swych klientów
2. nie jesteś dobrym producentem i koszty dodatkowe podnoszą Ci nakłady finansowe na wyprodukowanie okien
3. Masz źle zorganizowaną i zarządzaną firmę
4. Masz zbyt wygórowane oczekiwania co do rentowności firmy
5. masz zbyt dużo ludzi którzy na dodatek są źle przeszkoleni
6. masz źle zoptymalizowaną produkcję i robisz 1/2 z tego co robić powinieneś
7. dostawcy okradają cię zbyt wysokimi cenami
8. masz zbyt duże straty
9. zbyt duże koszty przeznaczasz na reklamę, która jest nieskuteczna
Aby uleczyć firmę trzeba zatrudnić na początek fachowca, albo siąść samemu i przeprowadzić analizę.

backspace
Ekspert
Ekspert
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 04, 2009 12:25 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: backspace » wt sie 10, 2010 12:16 pm

systemy_okienne pisze:
backspace pisze:
systemy_okienne pisze:... bo jak w siwz jest klasa A i 35 dB wiadomo że tylko dwa profile wchodzą w grę...


Jak w SIWZ jest tylko "35dB", to specyfikacja jest skopana, to raz, a dwa skąd Ci do głowy przyszło, że tylko dwa profile? Ciekawe!?Pomyśl policz i napisz !!!


Ja już tyle na ten temat napisałem, że hoho, ale mogę raz jeszcze dlaczego nie :D

Gdyby w SIWZ pojawił się zapis dotyczący izolacyjności akustycznej okna w postaci "Rw 35 dB", to jest to zapis błędny i nic nie mówiący nikomu kto ma choć śladowe pojęcie na ten temat. Bowiem gdyby Zamawiający chciał podać wartość ważonego wskaźnika izolacyjności akustycznej okna, to konieczne jest podanie wartości widmowych wskaźników adaptacyjnych C i Ctr, a jeśli chciał podać wartość izolacyjności akustycznej właściwej okna, powinien to był uczynić poprzez przywołanie odpowiedniego wskaźnika RA1 lub RA2 w zależności od wymagań obiektowych i częstotliwości dźwięku emitowanego przez źródło hałasu. Reszta Panie Systemie Okienny na prowadzonych przeze mnie szkoleniach :D

Co do ilości odmian kształtowników w klasie A, z których można wyprodukować okno o izolacyjności akustycznej właściwej RA1 lub RA2 równej 35dB, to będzie ich zdecydowanie więcej niż dwa, strzelam... dwadzieścia dwa, a może i jeszcze więcej. Na co są odpowiednie wyniki badań izolacyjności akustycznej okien.

Tak więc Panie Systemie, zanim Pan kogoś wyślesz po nauki lub do "świątyni dumania" :D , może samemu warto pierwej... . Ale komu i po co ja to piszę... :(

kosztorysant
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 8:06 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: kosztorysant » wt sie 10, 2010 8:16 pm

Zapis z SIWZ:
Wymagania techniczno-eksploatacyjne:
- kolor stolarki okiennej – biały, kształt i podział zgodny ze stanem istniejących okien,
- profil trzykomorowy lub pięciokomorowy, o szerokości min. 70 mm, z nieplastyfikowanego
PCV, o podwyŜszonej sztywności, trudno zapalny,
- profile PCV zbrojone ocynkowanymi kształtownikami stalowymi o grubości min. 1,50 mm,
- okucia obwiedniowe z funkcją blokady błędnego połoŜenia klamki oraz
mikrorozszczelnieniem w skrzydłach rozwierno-uchylnych (RU),
- zawiasy regulowane, umoŜliwiające korygowanie połoŜenia skrzydła,
- pakiet szybowy o współczynniku min. U=1,1 W/m² K,
- współczynnik izolacyjności akustycznej Rw min. 36 dB dla okna rozszczelnionego,
potwierdzony badaniami ITB, przeprowadzonymi na oknie dwudzielnym,
- konieczność stosowania nawiewników systemowych celem zapewnienia obiegu powietrza
w pomieszczeniach,
Wszystkie materiały uŜyte do produkcji stolarki okiennej oraz zastosowany system, muszą
posiadać stosowne atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne, a wartości liczbowe
potwierdzone badaniami ITB - dokumenty naleŜy dołączyć do oferty.
Nowa stolarka okienna musi posiadać aktualne atesty dopuszczające do uŜytkowania.


I co ty na to backspace. Startuje teraz na drugi etap tego przetargu więc podrzuć jakiś protest a wyśle go do zamawiającego.
Dodam że pierwszy wygrałem .

mostrokraj
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 17
Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:05 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: mostrokraj » wt sie 10, 2010 10:51 pm

Czyli podsumowując to:
W branży okiennej jest tak samo jak z prawem Kopernika-Greshama (psucie monety):
"Prawo Kopernika-Greshama to reguła mówiąca, że jeśli jednocześnie istnieją dwa rodzaje pieniądza, pod względem prawnym równowartościowe, ale jeden z nich jest postrzegany jako lepszy, ten "lepszy" pieniądz będzie gromadzony, a w obiegu pozostanie głównie ten „gorszy”. Krótko mówiąc, gorszy pieniądz wypiera lepszy".
Czy tak jest?.
Profile klasy B wypierają profile klasy A, okucia "kombinowane" wypierają okucia systemowe, szyby zespolone z szyb o grubości 3 mm i z mniejszą zawartością argonu wypierają szyby zespolone zrobione z szyb grubości 4 mm i z zawartością minimum 95% argonu.
A "Veka" mi się podoba, bo mają zasady i nie psują rynku. Jak sprawdzić, że profile innych marek są w klasie A (tak jak się np. zamówiło), a nie w klasie B?. A u "Veki" jest wszystko w klasie "A". Przynajmniej w to wierzę.
Pozdrawiam

backspace
Ekspert
Ekspert
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 04, 2009 12:25 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: backspace » wt sie 10, 2010 11:41 pm

kosztorysant pisze:Zapis z SIWZ:
Wymagania techniczno-eksploatacyjne:
- kolor stolarki okiennej – biały, kształt i podział zgodny ze stanem istniejących okien,
- profil trzykomorowy lub pięciokomorowy, o szerokości min. 70 mm, z nieplastyfikowanego
PCV, o podwyŜszonej sztywności, trudno zapalny,
- profile PCV zbrojone ocynkowanymi kształtownikami stalowymi o grubości min. 1,50 mm,
- okucia obwiedniowe z funkcją blokady błędnego połoŜenia klamki oraz
mikrorozszczelnieniem w skrzydłach rozwierno-uchylnych (RU),
- zawiasy regulowane, umoŜliwiające korygowanie połoŜenia skrzydła,
- pakiet szybowy o współczynniku min. U=1,1 W/m² K,
- współczynnik izolacyjności akustycznej Rw min. 36 dB dla okna rozszczelnionego,
potwierdzony badaniami ITB, przeprowadzonymi na oknie dwudzielnym,
- konieczność stosowania nawiewników systemowych celem zapewnienia obiegu powietrza
w pomieszczeniach,
Wszystkie materiały uŜyte do produkcji stolarki okiennej oraz zastosowany system, muszą
posiadać stosowne atesty, certyfikaty i aprobaty techniczne, a wartości liczbowe
potwierdzone badaniami ITB - dokumenty naleŜy dołączyć do oferty.
Nowa stolarka okienna musi posiadać aktualne atesty dopuszczające do uŜytkowania.


I co ty na to backspace. Startuje teraz na drugi etap tego przetargu więc podrzuć jakiś protest a wyśle go do zamawiającego.
Dodam że pierwszy wygrałem .
Co ja na to? A ja na to jak na SIWZ :D

Po pierwsze wymagania co do izolacyjności akustycznej zostały określone w SIWZ z naruszeniem art. 29 ust.1 i 30 ust.1 ustawy Pzp.
Po drugie wymagania te są nie logiczne i świadczą, że twórca SIWZ ma o oknach, ich izolacyjności akustycznej i sposobach jej ustalania i deklarowania pojęcie takie jak świnia o gwiazdach.
Po trzecie Zamawiający nie ma również pojęcia o zasadach wprowadzania okien do obrotu, treści obowiązujących norm, aprobat technicznych i przepisów techniczno-budowlanych.
Po czwarte Zamawiający nie będzie miał możliwości prawidłowego wykonania czynności określonych w art 87 ust.1, a tym samym odrzucania ofert w trybie art 89 ustawy Pzp
Po piąte protestu nie złożysz, bo taki środek ochrony prawnej został zniesiony nowelą ustawy Pzp z dnia 02.12.2009
Po szóste możesz powiadomić Zamawiającego o jego pojęciu o oknach i stosowaniu prawa zamówień publicznych w trybie art 181 ust.1 ustawy Pzp, co i tak nie zmieni SIWZ ani poziomu wiedzy Zamawiającego o oknach.
Po siódme możesz żądać wyjaśnienia SIWZ oraz zadać mu pytania co do jego poziomu niewiedzy w trybie art. 38 ustawy Pzp
Po ósme życzę powodzenia.
Po dziwiąte po udzieleniu jakiemukolwiek wykonawcy zamówienia na takich papierach można wysłać Zamawiającego do pierdla, a przynajmniej ostro poszczuć prokuratorem.
Po dziesiąte pozdrawiam.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » śr sie 11, 2010 7:56 am

Mostrokraj to może udzielisz odpowiedzi na pytania, które postawiłem w swoich wypowiedziach? Jakbyś miał trudności z ich znalezieniem o wszystkie zakończone są znaczkiem "?".

systemy_okienne
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 28, 2010 7:53 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: systemy_okienne » śr sie 11, 2010 4:38 pm

Witam

Wybaczy Pan nie jestem ekspertem odnośnie akustyki ale z checią zapisałbym się na szkolenie jakie Pan prowadzi jezeli jest mozliwość bardzo proszę o kontakt uważam że w na dzień dzisiejszy wygrywa mądzrejszy

Pozdrawiam


Ja już tyle na ten temat napisałem, że hoho, ale mogę raz jeszcze dlaczego nie :D

Gdyby w SIWZ pojawił się zapis dotyczący izolacyjności akustycznej okna w postaci "Rw 35 dB", to jest to zapis błędny i nic nie mówiący nikomu kto ma choć śladowe pojęcie na ten temat. Bowiem gdyby Zamawiający chciał podać wartość ważonego wskaźnika izolacyjności akustycznej okna, to konieczne jest podanie wartości widmowych wskaźników adaptacyjnych C i Ctr, a jeśli chciał podać wartość izolacyjności akustycznej właściwej okna, powinien to był uczynić poprzez przywołanie odpowiedniego wskaźnika RA1 lub RA2 w zależności od wymagań obiektowych i częstotliwości dźwięku emitowanego przez źródło hałasu. Reszta Panie Systemie Okienny na prowadzonych przeze mnie szkoleniach :D

Co do ilości odmian kształtowników w klasie A, z których można wyprodukować okno o izolacyjności akustycznej właściwej RA1 lub RA2 równej 35dB, to będzie ich zdecydowanie więcej niż dwa, strzelam... dwadzieścia dwa, a może i jeszcze więcej. Na co są odpowiednie wyniki badań izolacyjności akustycznej okien.

Tak więc Panie Systemie, zanim Pan kogoś wyślesz po nauki lub do "świątyni dumania" :D , może samemu warto pierwej... . Ale komu i po co ja to piszę... :([/quote]

mostrokraj
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 17
Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:05 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: mostrokraj » pt sie 13, 2010 3:15 pm

"Z szynką zgoda, samochód jest do jeżdżenia a nie do bzykania się na jego masce. tak więc ten przykład nie jest ok, a na profilu też spoczywa jakaś rola. Powiedz mi jaka?"
Do: "JAROZ"

Czy na takie pytania jak powyżej mam odpowiadać?. Nie bardzo mi się chce dyskutować na takim poziomie, ani szukać zdań ze znakiem "?" na końcu. Najlepsze pozdrowienia.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » pt sie 13, 2010 3:47 pm

mostrokraj pisze:Z szynką zgoda, samochód jest do jeżdżenia a nie do bzykania się na jego masce. tak więc ten przykład nie jest ok, a na profilu też spoczywa jakaś rola. Powiedz mi jaka?"
Do: "JAROZ"[/b]
Czy na takie pytania jak powyżej mam odpowiadać?. Nie bardzo mi się chce dyskutować na takim poziomie, ani szukać zdań ze znakiem "?" na końcu. Najlepsze pozdrowienia.
1. Pytania są stawiane w moich wypowiedziach.
2. Dyskutować można na każdy temat i wtrącać do dyskusji najmądrzejsze zdania i cytaty. Dlatego też konieczne jest ustalenie roli profila w konstrukcji okna i tym samym udzielenie odpowiedzi na jedno z postawionych wcześniej pytań. Jedno z tych pytań na które nie udzieliłeś odpowiedzi zaznaczyłem w przytoczonym przez Ciebie cytacie.

To, że na takim poziomie nie chce Ci się dyskutować to trudno. płakał z tego powodu nie będę, ani też nie będę używał argumentacji typu " tak bo tak; nie bo nie" bo to nie jest dyskusja merytoryczna.
Ostatnio zmieniony śr sie 18, 2010 2:55 pm przez jaroz, łącznie zmieniany 2 razy.

fafik
Rozgadany
Rozgadany
Posty: 146
Rejestracja: pt maja 18, 2007 2:34 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: fafik » sob sie 14, 2010 7:23 am

Tak więc okno sklada sie z szyby,okuc i ładnej ramki (z PCV ,aluminium,drewna) Ten kto chce uchodzic za wyróżnionego wśród klientów kupuje "drzewniane" okna buląc za poczucie lepiej spełnionego obowiązku, ten kto kupi pcv ma porównywalne własnosci użytkowe jak poprzedni klient tyle że nie musi konserwowac powłoki i trochę mniej wydał. Oczywiście pomijam w tym uogólnienieu buble które produkują niektóre firmy. Normalny standardowy produkt prawidłowo wykonany i zamontowany nie wymaga opieki - to okna są dla klienta a nie odwrotnie. Natomiast dzięki reklamie (skutecznej) produkt np oknoplastu sprzedać można łatwiej i drożej niz np vetreksu
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » pn sie 16, 2010 11:56 am

fafik pisze:Tak więc okno sklada sie z szyby,okuc i ładnej ramki (z PCV ,aluminium,drewna) Ten kto chce uchodzic za wyróżnionego wśród klientów kupuje "drzewniane" okna buląc za poczucie lepiej spełnionego obowiązku, ten kto kupi pcv ma porównywalne własnosci użytkowe jak poprzedni klient tyle że nie musi konserwowac powłoki i trochę mniej wydał. Oczywiście pomijam w tym uogólnienieu buble które produkują niektóre firmy. Normalny standardowy produkt prawidłowo wykonany i zamontowany nie wymaga opieki - to okna są dla klienta a nie odwrotnie. Natomiast dzięki reklamie (skutecznej) produkt np oknoplastu sprzedać można łatwiej i drożej niz np vetreksu
100% racji nawet 111%

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » pn sie 16, 2010 11:53 pm

Jeśli ktoś nie rozumie analogii ( z szynką, grubością blach karoserii ... numerek na masce , bajka ... itp. ) do grubości profili, wzmocnień , sztywności konstrukcji .... to sorry , są osobniki oporne na wiedzę i trudno . Zasadniczo zawsze będę twierdził , że z profili z grubszą ścianką i wzmocnieniem można zrobić trwalsze i pewniejsze konstrukcje niż z pocienianych ...... ale widzę , że niektórym do szkoły było ,,pod górkę,, ....... czy grają głupa ? :D :o :shock:

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » wt sie 17, 2010 7:46 am

Jeśli ktoś nie rozumie analogii ( z szynką, grubością blach karoserii ... numerek na masce , bajka ... itp. ) do grubości profili, wzmocnień , sztywności konstrukcji .... to sorry , są osobniki oporne na wiedzę i trudno . Zasadniczo zawsze będę twierdził , że z profili z grubszą ścianką i wzmocnieniem można zrobić trwalsze i pewniejsze konstrukcje niż z pocienianych ...... ale widzę , że niektórym do szkoły było ,,pod górkę,, ....... czy grają głupa ? :D :o :shock:
SASIK1! Może raczej przestań ubliżać komukolwiek, a zacznij używać logicznych i technicznych argumentów na swoje przemyślenia. to jest forum tematyczne, a nie ogólne, a po wtóre troszkę kultury osobistej obowiązuje każdego nawet w przypadku odmiennego zdania. odpowiedz sobie (i nam może też) na zadane pytania. Mam nadzieję że po tej odpowiedzi nie okaże się że jednak ktoś inny miał "do szkoły pod górkę", a co gorsze bo może w obie strony miał pod górkę. :lol:
oto pytania:
1. Jakie parametry są lepsze w oknie wykonanym na profilu klasy A niż na klasie B :?:
2. jaka jest różnica sztywności profila w obu klasach :?:
3. co robi profil w konstrukcji okiennej:?:
4. jaka rola na nim spoczywa i za jakie parametry odpowiada :?:
5. wykaż różnice i przyczyny z powodu których profil klasy B jest profilem gorszym :?: (to że ma 0,2 mm cieńszą ściankę to nie jest odpowiedź)
6. Jak wygląda sprawa z profilem którego ścianka wynosi 2,8 mm z lekką tendencją dodatnią, który zadeklarowano jako klasę B :?: Jest on lepszy czy gorszy od takiego samego profila klasie A wykonanego w dolnej tolerancji wymiarowej :?: dlaczego :?:

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » wt sie 17, 2010 11:20 pm

Przepraszam , jeśli komukolwiek ubliżyłem , ale widocznie traf był celny ....... jeśli nadal ktoś nie widzi różnicy pomiędzy sztywnym profilem wg. Niemieckiej Normy RAL GZ716/1 a tym odchudzonym ,,produktem profilopodobnym,, który w większości się w Polsce sprzedaje to trudno ...... mogę dodać jeszcze że w oknie nie tylko profile PCV się odchudza , niestety.
A produkt finalny : okno odchudzone we wszystkich składowych elementach nie jest tym samym oknem , które można było kupić jeszcze w latach 90-tych. Kto produkował i montował , ten wie . Swoją drogą w wyglądzie to ta dzisiejsza chemiczna szynka też nie odbiega od pierwowzoru ( tak jak okno) ..... tylko wątroba szybciej gnije ......... ? :D :D :D

Dealer2007
Małomówny
Małomówny
Posty: 66
Rejestracja: pn sty 29, 2007 12:57 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: Dealer2007 » śr sie 18, 2010 12:07 am

Witam.
Hmm.. Jaroz czy ty masz jakieś kompleksy czy trawią cię koszmary nocne związane z klasą A..??
Zwróć uwagę że klasę profili ustaliły notyfikowane do tego instytuty i laboratoria do tego stworzone, jeśli twoim zdaniem nie mają racji i okłamują ludzi to proszę udowodnij to!! Za przeproszeniem pieprzyć farmazony i tworzyć własne definicję może każdy, tylko czy rozsądnie myślący będą wierzyć twojej teorii, czy raczej dadzą wiarę tym fachowcom którzy robią badania w laboratoriach i na podstawie których tworzą normy, zalecenia itp. W/g twojego toku myślenia wszystko może być w najlepszej klasie, byleby to odpowiednio wzmocnić, podrasować itp. Ale czy jeżeli np. w rzeźni do najtańszej kiełbasy za 6,99zł/kg dodadzą więcej saletry i wody to będzie ona lepsza..?? Chyba nie i dlatego podobnie wyglądająca kiełbasa może kosztować 26zł/kg - poczuj różnicę...
Weszły na rynek samochody Sang Yong - silnik mercedesa, nawet są do niego podobne, tylko cholera nie chcą po 2-3 latach jeździć, a przecież mają atest i można je sprzedawać..??
Pewnie że łatwiej sprzedać tańszy produkt, nie trzeba wykwalifikowanej kadry, nie trzeba inwestować w szkolenia , rozwój firmy i pracowników, tak po prostu jest łatwiej. Mam najlepszą cenę , klientom opowiadam że mój profil w klasie C niczym nie odbiega o tych w klasie A ( byłbym i...... gdybym mówił inaczej) a jest o wiele tańszy. Tylko na jak długo?
Ja jednak pozostanę przy klasie A i nie chcę wdawać się w nic nie wnoszące polemiki, wierzę fachowcom którzy badają profile i dane jakie otrzymują pozwalają im kwalifikować produkt.
A co robi profil w konstrukcji okna..?? no cóż nie będę tego komentował...
Pozdr

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » śr sie 18, 2010 8:53 am

SASIK1 pisze: jeśli nadal ktoś nie widzi różnicy pomiędzy sztywnym profilem wg. Niemieckiej Normy RAL GZ716/1 a tym odchudzonym ,,produktem profilopodobnym,, który w większości się w Polsce sprzedaje to trudno
Zauważ, że przytoczone przez ciebie wytyczne RAL tak samo mówią o klasie A jak i o pozostałych B i C. Obecnie wspomniany przez Ciebie RAL nie ma zastosowania ani w Polsce ani w rodzimych Niemczech. Obecnie obowiązującą w tym zakresie jest PN-EN 12608:2004, która powstała w oparciu o ten dokument. Dlaczego więc tak zacna norma, stworzona przez jeszcze znamienitszych specjalistów dopuszcza produkowanie profili okiennych w klasie B (a nawet C), skoro jak twierdzisz okna nie spełniają wymogów :?:
Dealer2007 pisze: Hmm.. Jaroz czy ty masz jakieś kompleksy czy trawią cię koszmary nocne związane z klasą A..??
Zwróć uwagę że klasę profili ustaliły notyfikowane do tego instytuty i laboratoria do tego stworzone, jeśli twoim zdaniem nie mają racji i okłamują ludzi to proszę udowodnij to!! Za przeproszeniem pieprzyć farmazony i tworzyć własne definicję może każdy, tylko czy rozsądnie myślący będą wierzyć twojej teorii, czy raczej dadzą wiarę tym fachowcom którzy robią badania w laboratoriach i na podstawie których tworzą normy, zalecenia itp.
Masz racje. Pokaż takiego fachowca, który stwierdził, że okno wykonane z profila klasy B nie jest pełnowartościowe. Pokaż badania, które potrafią to udowodnić. Widzę, że odpowiedzieliście sami sobie na pytania nie dzieląc się odpowiedziami z pozostałymi użytkownikami forum. A w związku z tym, że odpowiedzi te nie pozwoliły sobie samym racji przyznać zaczęła się z Was wylewać gorycz i jad.
Dealer2007 pisze: Ja jednak pozostanę przy klasie A i nie chcę wdawać się w nic nie wnoszące polemiki, wierzę fachowcom którzy badają profile i dane jakie otrzymują pozwalają im kwalifikować produkt.
A co robi profil w konstrukcji okna..?? no cóż nie będę tego komentował...
Pozdr
Proszę bardzo, ja nikogo nie namawiam do stosowania innych profili niż klasa A. Weź tylko pod uwagę, że przywołani przez Ciebie fachowcy:
1. wydają AT na profile w klasie B
2. Wydają AT na okna wykonane z tych profili
3. Żadna norma nie zabrania stosowania profili w klasie B
4. Żadne parametry o których mówią normy nie zostają niedopełnione z powodu zastosowania klasy B

To, że nie chcesz dyskutować świadczy tylko o braku argumentów, bo te przytoczone przez Ciebie żadnymi argumentami nie są.
Dealer2007 pisze: Pewnie że łatwiej sprzedać tańszy produkt, nie trzeba wykwalifikowanej kadry, nie trzeba inwestować w szkolenia , rozwój firmy i pracowników, tak po prostu jest łatwiej.
Pozdr
Na początek dobrze policz o ile jest tańsze okno z profilu B klasy tych samych rozmiarów, a potem mów, że jest tańsze. w zacytowanym powyżej zdaniu nie masz racji, bo pracownicy muszą sobie zdawać sprawę i wiedzieć jak zrobić dobry wyrób finalny z rzekomo "gorszego" profila. muszą być lepiej wykwalifikowani bo mają mniej miejsca na błędy.
Dealer2007 pisze: A co robi profil w konstrukcji okna..?? no cóż nie będę tego komentował...
Pozdr
Nie komentuj, a odpowiedz jeśli Twa wiedza pozwala :!: Wykaż parametry, które są gorsze z powodu różnicy klasy. czekam na odpowiedź.

Generalnie problem profili B klasy jest, ale jego źródłem nie jest grubość ścianki tylko niedouczona i niefachowa załoga począwszy od technologa a skończywszy na montażyście, co sprytnie wykorzystują firmy nie posiadające takiego profilu.
Ostatnio zmieniony śr sie 18, 2010 9:48 am przez jaroz, łącznie zmieniany 5 razy.

samar
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 49
Rejestracja: pn mar 01, 2010 11:25 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: samar » śr sie 18, 2010 9:24 am

Przestańcie się panowie tak podniecać tą klasą A, która sama w sobie nie jest żadnym cudem techniki, a każdy kto okna produkuje i sprzedaje to wie doskonale, że profil to tylko jedna ze składowych gotowego wyrobu . Jest na tym forum facet, który kupił sobie okna w klasie A i twierdzi, że mu się pod palcem uginaja . Jak do klasy A nie włożysz pożądanego wzmocnienia to otrzymasz dużo gorszy produkt niż z klasy B wzmocnionej i okutej zgodnie z odgórnymi wytycznymi . 0.2 mm to żaden atut .

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » śr sie 18, 2010 9:41 am

samar pisze:Przestańcie się panowie tak podniecać tą klasą A, która sama w sobie nie jest żadnym cudem techniki, a każdy kto okna produkuje i sprzedaje to wie doskonale, że profil to tylko jedna ze składowych gotowego wyrobu . Jest na tym forum facet, który kupił sobie okna w klasie A i twierdzi, że mu się pod palcem uginaja . Jak do klasy A nie włożysz pożądanego wzmocnienia to otrzymasz dużo gorszy produkt niż z klasy B wzmocnionej i okutej zgodnie z odgórnymi wytycznymi . 0.2 mm to żaden atut .
Ja si nie podniecam ani klasą A ani B. Nie lubię tylko jak ktoś nie ma bladego pojęcia o czym pisze a zabiera głos jakby był nie wiadomo jakim autorytetem. Do tego przywołuje banalne przykłady z kiełbasą i samochodem, a zapomina o zdrowym rozsądku który zagubił się w fanatycznym spojrzeniu na własne wyroby. Posłuchajcie ekspertów z instytutu i jednostek certyfikujących. Czyżby byli w błędzie wydając aprobaty i normy pozwalające na stosowanie klas niższych niż A :?: Oni na to maja podkładki w postaci badań i nie podskoczysz ze swoimi porównaniami do kiełbasy.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany
Posty: 136
Rejestracja: wt gru 14, 2004 1:58 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: pilsner » śr sie 18, 2010 1:12 pm

Na moje oko :wink: to jaroz ma 100 % racji i bije Was Panowie o głowę z merytorycznym podejściem do sprawy. Panowie brak z waszej strony obiektywnych argumentów przemawiających że okna na profilach "A" są lepsze od okien na profilach " B"
Świadomie pisze okna a nie profile . Nikt nie kupuje 6 mb sztangi tylko wyrób zwany oknem , w 99 % są to konstrukcje które prawidłowo wykonane ( w/g zaleceń systemodawcy ) będą spełniały swoje założenia.
Okno to nie 5,8 mb plastiku .

Dealer2007
Małomówny
Małomówny
Posty: 66
Rejestracja: pn sty 29, 2007 12:57 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: Dealer2007 » śr sie 18, 2010 9:00 pm

Witam.
Jak wcześniej pisałem nie chcę wdawać się w polemikę, moim zdaniem na ten temat powinni wypowiedzieć się ludzie którzy klasyfikują produkt.
Nie twierdzę i nie twierdziłem, że okno wykonane z profilu klasy klasy B przez uczciwego producenta z uczciwym wzmocnieniem, pełnym orginalnym garniturem okuciowym nie będzie spełniało normy. Wszak jest dopuszczone do obrotu poprzez AT.
Jeśli cofniesz się do zadanego pytania to zainteresowany wyraźnie pyta o PROFILE w klasie A.
Jeśli przeczytasz moją wcześniejszą wypowiedź to zwróć uwagę że pisałem , iż to producenci tworzą jakość okien a nie tylko stosowane profile.
Zdaję sobie sprawę , że źle wykonanemu oknu nie pomoże klasa A profilu. Pisałem o tym wcześniej.
Chodzi mi o to że skoro ktoś sklasyfikował klasy profili to nie robił tego bez podstaw. Przecież gdyby te profile niczym się nie różniły to żaden z producentów profili w klasie A czy B nigdy nie zgodziłby się na to aby jego produkt klasyfikowano w klasie B czy C to chyba logiczne , a jednak nie protestują...
Pozdr

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » czw sie 19, 2010 1:26 am

Kończąc moją polemikę ze zwolennikami odchudzania i pocieniania , podniecającymi się tą kwestią mogę na podstawie moich 15 letnich doświadczeń zawodowych powtórzyć to , co napisałem : w latach dziewięćdziesiątych na reklamacje dotyczące odkształceń , nieszczelności okien jezdziłem sporadyczne , od kiedy pojawiły się na rynku profile w klasie B, C i odchudzone wzmocnienia takie tematy pojawiają się w każdym tygodniu.
I dodam , że również nie lubię jak ktoś nie mający bladego pojęcia próbuje udowadniać , że badania okien tworzą normę ...... nie , okna do badań firmy wykonują pod specjalnym nadzorem i za nie płacą , a kto płaci ten wymaga , przykładem aprobaty na różne chińskie lub inne wynalazki ( np. system profili ze zmielonych śmieci , sorry nie pamiętam nazwy ale próbkami slużę) .
I nie trzeba ekspertów do tego żeby stwierdzić , że szynka z czasów PRL była 100% lepsza od tego galaretowatego szajsu produkowanego obecnie . W przypadku szynki to od razu widać i czuć , w przypadku okien tego nie widać , a odczuwa się po pierwszych tygodniach użytkowania. Smacznego życzę Koledzy . :D :D :D

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » czw sie 19, 2010 8:19 am

SASIK1 pisze:Kończąc moją polemikę ze zwolennikami odchudzania i pocieniania , podniecającymi się tą kwestią mogę na podstawie moich 15 letnich doświadczeń zawodowych powtórzyć to , co napisałem : w latach dziewięćdziesiątych na reklamacje dotyczące odkształceń , nieszczelności okien jezdziłem sporadyczne , od kiedy pojawiły się na rynku profile w klasie B, C i odchudzone wzmocnienia takie tematy pojawiają się w każdym tygodniu.
A może wynika to z tego, że 20 lat temu nie znałeś tej techniki i za bardzo nie wiedziałeś jak robić te okna bo dopiero się uczyłeś. teraz kiedy jesteś mistrzem z takim doświadczeniem już wiesz gdzie można okantować i więcej zarobić. Więc i z tego powodu są reklamacje. Ja też jeździłem na reklamacje takich producentów jak Ty z ramienia wykonawcy, a to co widziałem to o pomstę do nieba wolało. dlaczego więc sprzedajesz takie badziewie?
SASIK1 pisze: I dodam , że również nie lubię jak ktoś nie mający bladego pojęcia próbuje udowadniać , że badania okien tworzą normę ...... nie
Nikt tego nie napisał, a bynajmniej nie mogę się tego doszukać. teoria jest taka, że na początku jest norma a potem wyrób. W praktyce bywa to różnie. Tak więc w przypadku okien norma już była dawno dawno temu i wymagania odpowiednie również.
SASIK1 pisze:okna do badań firmy wykonują pod specjalnym nadzorem i za nie płacą , a kto płaci ten wymaga , przykładem aprobaty na różne chińskie lub inne wynalazki ( np. system profili ze zmielonych śmieci , sorry nie pamiętam nazwy ale próbkami slużę) .
Moralność po Polsku. Jak zrobić żeby mnie było dobrze kosztem innego. Do kogo masz pretensje, że tak się postępuje? Dobrze było by aby z tego nadzoru przy produkcji okien do badań jeszcze coś pozostało. tymczasem wszystko odbywa się tak, że przyjeżdża fachowiec od systemodawcy i robi lub nadzoruje zrobienie przez jednego (może dwóch) pracowników wyprodukowanie poprawnego okna. Po czym szef firmy każe im szybko zapomnieć jak się to robiło bo opóźnia cykl produkcyjny, a i koszty generuje niepotrzebnie. Jeszcze to, że okno jest wykonywane pod specjalnym nadzorem i opłacone są badania nie jest gwarantem uzyskania pozytywnych wyników przez wyrób. Za kurs na prawo jazdy też płacisz, płacisz za egzamin i nie zawsze zdajesz. prawda?
SASIK1 pisze: I nie trzeba ekspertów do tego żeby stwierdzić , że szynka z czasów PRL była 100% lepsza od tego galaretowatego szajsu produkowanego obecnie . W przypadku szynki to od razu widać i czuć , w przypadku okien tego nie widać , a odczuwa się po pierwszych tygodniach użytkowania. Smacznego życzę Koledzy . :D :D :D
To porównanie jest dobre ale odnosi się do całości jako wyrobu, czyli okna od konkretnego producenta, a nie mam zamiaru nikogo umoralniać i naprowadzać na właściwą drogę. już o tym kiedyś pisałem; pozostaje mi życzyć TYM CO TAK POSTĘPUJĄ takiego samego traktowania przez innych usługodawców w stosunku do usług w temacie których bladego pojęcia nie mają.

No i i wątek z technicznego zrobił się moralny A swoją drogą to ciekawi mnie jak będzie wyglądała I sprawa sądowa w której klient udowodni że został oszukany przez producenta okien i że ten producent oszukuje wszystkich klientów.
Ostatnio zmieniony ndz sie 22, 2010 4:01 pm przez jaroz, łącznie zmieniany 1 raz.

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » czw sie 19, 2010 5:25 pm

Wątek jest i techniczny i banalny , szkoda mi czasu na dalszą polemikę, pozdrawiam zwolenników ,,odchudzania ,, ...... czasami ja również się odchudzam . :D :D :D

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » czw sie 19, 2010 8:19 pm

SASIK1 pisze:Wątek jest i techniczny i banalny , szkoda mi czasu na dalszą polemikę, pozdrawiam zwolenników ,,odchudzania ,, ...... czasami ja również się odchudzam . :D :D :D
widocznie nie jest taki banalny skoro nikt nie potrafi lepszych argumentów przedstawić.

kosztorysant
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 24
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 8:06 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: kosztorysant » czw sie 19, 2010 8:27 pm

Dziwi mnie ta wasza dyskusja .Sprawdźcie z kilku dostaw grubość ścianek dostarczanych profili .Zdziwicie się że ci co kupują klasę B mają niekiedy profile z klasy A.
Jaroz ma rację 0,2mm to żadna różnica

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » czw sie 19, 2010 8:37 pm

kosztorysant pisze:Dziwi mnie ta wasza dyskusja .Sprawdźcie z kilku dostaw grubość ścianek dostarczanych profili .Zdziwicie się że ci co kupują klasę B mają niekiedy profile z klasy A.
Jaroz ma rację 0,2mm to żadna różnica
Ja powiem więcej. Klasa A jest w minusie czyli teoretycznie schodzi do B, a klasa B jest w plusie w często spotykają się w jednym miejscu.
ale mnie to nie dziwi, skoro SASIK1 np mówi o niemerytorycznej dyskusji, a nie potrafi publicznie i zgodnie z prawdą odpowiedzieć na proste pytania. Nie chce sobie strzelać samobójczego gola, bo prawidłowa odpowiedź zdyskwalifikuje jego wywody.

Na zakończenie dyskusji podsumuje ten wątek, lecz nie będzie to podsumowanie oparte na dotychczasowych wypowiedziach, tylko na realiach życiowych.
My tu toczymy spory na temat klasy A i B i większość jest pewna i przekonana co do słuszności swoich wywodów jak też część z wypowiadających się zdecydowanie narzeka i piętnuje producentów stosujących do swych wyrobów :?:gorszą :?: klasę B profili. Szanowni Rozmówcy to, że wśród producentów okien istnieje "wojna" na tej płaszczyźnie wcale mnie nie dziwi. Jest duża konkurencja, a każdy z Was chce przyciągnąć klienta właśnie do siebie i głównym argumentem tej walce staje się klasa profili. Czy słusznie? Odpowiedzcie sobie sami na to pytanie, ale zanim to zrobicie wiedzcie o tym, że na jakość tego profila nie tylko wpływa grubość ścianek, ale też jego właściwości fizyczne i mechaniczne, które to są kontrolowane podczas procesu ekstruzji. Jeśli myślicie, że w tym przypadku profil, który nie trzyma któregoś parametru jest odrzucany na przemiał, to jesteście w błędzie. Kontrola jakości podczas tłoczenia pobiera próbki do badania jakości co 1 godzinę. Aby przeprowadzić właściwie badania profil powinien, przed ich wykonaniem, być sezonowany odpowiednio długi okres czasu. Czasami jest to nawet i 6 godzin od momentu wytłoczenia. Biorąc pod uwagę fakt, że prędkość tłoczenia to 3 do 12 metrów/minutę(zależne od wielu czynników i parametrów maszyn), odpowiedzcie sobie sami na pytanie ile "szajsu" zostanie wytłoczone w momencie wykrycia, że jakość jest nieodpowiednia. Jeśli myślicie, że wszystko idzie na przemiał to jesteście w błędzie. To wszystko idzie do klienta :!: Tak, kontrola wnosi tylko tyle, że firma ma świadomość sprzedawanej jakości i wie gdzie trefne wyroby poszły (ale to też nie zawsze i zależy od logistyki i planowania w firmie). A wierzcie mi nie idą one do przypadkowych klientów. Idą tam gdzie jest zminimalizowane ryzyko wykrycia tego błędu, a w razie jego wykrycia koszty z tytułu reklamacji będą minimalne niezależnie od momentu wykrycia wady. To tyle dla zagorzałych przeciwników klasy B. Wasza klasa A wcale lepsza być nie musi
:!: :lol:
Natomiast w przypadku klasy B od razu wiecie, że zakupiony towar jest cienkościenny, pod warunkiem, że pozostałe parametry są zgodne z wymaganiami. To tyle, tak dla Waszej świadomości.

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » pt sie 20, 2010 2:56 pm

jaroz - ,,miszczu pocieniania,, nie mam czasu ani ochoty odpowiadać na twoje seryjne zapytania , mnie za śleczenie przed netem i zachwalanie pocienionych profili nikt nie płaci . Niech każdy sam sobie odpowie na pytanie : czy cieńsza ścianka jest dla niego lepsza CZY NIE ..... i po sprawie. :D :D :D

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » pt sie 20, 2010 3:10 pm

SASIK1 pisze:jaroz - ,,miszczu pocieniania,, nie mam czasu ani ochoty odpowiadać na twoje seryjne zapytania , mnie za śleczenie przed netem i zachwalanie pocienionych profili nikt nie płaci . Niech każdy sam sobie odpowie na pytanie : czy cieńsza ścianka jest dla niego lepsza CZY NIE ..... i po sprawie. :D :D :D
to po co się wdajesz w dyskusje? dyskusja jest wymianą poglądów, a TY:
1. nie chcesz odpowiadać
2. nie masz czasu
3. nie masz wiedzy
4. jesteś świecie przekonany, że masz racje

samar
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 49
Rejestracja: pn mar 01, 2010 11:25 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: samar » pt sie 20, 2010 3:46 pm

Czas i ochota to swoją drogą . Nie ma Pan rzeczowych argumentów Panie Sasik . Gdyby Pan je miał to już dawno by je Pan na tym forum opublikował . Moja 6 letnia bratanica mówi: wiem, ale nie powiem . Gdy nalegam aby powiedziała, to ona staje z nadąsaną miną i mówi : nie mam czasu ani ochoty z tobą dyskutować . Mamy w kraju też taką jedną partię, której przedstawiciele mają podobną wymówkę .

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » sob sie 21, 2010 12:06 am

Panie samar, jaroz ...... rzeczowe argumenty opisałem wcześniej na przykładach, niestety myślenie jest darem którego jak widzę natura niektórym poskąpiła ...... ? :D :D :D AD.1 O czas martwię się sam ,AD.2 kim jesteś kmiotku żeby oceniać moją wiedzę , AD.3 Nie jestem święcie przekonany o swoich racjach ..... napisałem : niech każdy sobie sam odpowie . :lol: :lol: :lol:
I mamy w kraju Panie samar taką partię, dzięki której już niedługo zapłacimy wyższy VAT ,podatek w benzynie, a nowe podatki i akcyzy już w drodze , zadłużenie kraju rośnie , a jej wyborczymi hasłami można dzisiaj wytrzeć d... ... sorry , bo to nie o partiach wątek . :D :D :D

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » sob sie 21, 2010 9:08 am

SASIK1 pisze:AD.2 kim jesteś kmiotku żeby oceniać moją wiedzę
To jest najbardziej rzeczowy argument, dzięki któremu odpowiedziałeś na wszystkie pytania, a szczególnie te dotyczące twojej osoby.
SASIK1! w słowniku ludzi kulturalnych nie ma określeń na twoje zachowanie, a jakakolwiek próba nazwania tego ubliża mnie samemu. tak więc aby nie doprowadzać do sytuacji w której sam siebie zacznę obrażać pozwól, że tego nie nazwę, a do Twojego poziomu nie mam zamiaru się zniżać.
SASIK1 pisze:Panie samar, jaroz ...... rzeczowe argumenty opisałem wcześniej na przykładach, niestety myślenie jest darem którego jak widzę natura niektórym poskąpiła ...... ? :D :D :D
Pokaż pan choć jeden rzeczowy argument w Pańskiej wypowiedzi. Pomimo usilnych chęci takowego znaleźć mi się nie udało.
Oj poskąpiła poskąpiła! ale autorowi przytoczonego cytatu.
Ostatnio zmieniony sob sie 21, 2010 6:17 pm przez jaroz, łącznie zmieniany 1 raz.

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » sob sie 21, 2010 4:17 pm

To stwierdzenie jaroz jest jak najbardziej rzeczowe i trafione , zgadzam się z tobą. :D :D :D I usilne chęci nie pomogą tobie w myśleniu ...... niestety . :lol: :lol: :lol:

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » sob sie 21, 2010 5:16 pm

Wszystkim , którzy wierzą w to co piszą przeciwnicy mojego zdania w tym temacie a zwolennicy badań i aprobat na papierze polecam przejrzenie Aprobaty Technicznej AT-15-5982/2003 na system kształtowników MEETH ....... zmielone śmieci ze spoiwem i aprobatę mają, badania przeszły a jakże , o problemach z tego typu wyrobami można poczytać wiele .... a pocienianie ścianek profili pvc i wzmocnień to kolejny krok w tym kierunku . Papier przyjmie wszystko, a życie weryfikuje to pózniej o czym niestety przekonało się wielu sprzedawców okien . :lol: :lol: :lol:

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » sob sie 21, 2010 5:46 pm

SASIK1 pisze:Wszystkim , którzy wierzą w to co piszą przeciwnicy mojego zdania w tym temacie
przecież ty nie masz żadnego zdania poza obrażaniem innych, a na dodatek Panie Sasik masz najwyraźniej problem ze zrozumieniem polskiej mowy. Rozmawiamy o klasach profili uPVC i o niczym innym.

Jeśli wg. Twojego zdania ITB wydało dokument dopuszczający niezgodnie z obowiązującym prawem to są w naszym kraju instytucje które rozpatrują takie sprawy, a rzucanie oszczerstw (nawet na instytucję) jest tak samo karalne jak na osobę prywatną. Tak więc uważaj z kim wojujesz bo możesz polec w tej walce. To tylko taka dobra rada. A na zakończenie, to już tylko tak informacyjnie, proces aprobaty przebiega podobnie do procesu certyfikacji, a to co produkuje producent i na ile te wyroby są zgodne z tym co było w badaniach certyfikacyjnych lub aprobacyjnych jest tylko i wyłącznie odpowiedzialnością producenta!

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » pn sie 23, 2010 4:09 pm

jaroz , nie strasz nie strasz bo się z....sz , to tak odnośnie dobrej rady . Uważam ,że droga którą uwierzytelniają jaroz i jemu podobni doprowadzi do tego że certyfikaty i aprobaty ( już na szczęście nie) bedą dostawały okna z profili o grubościach ścianek poniżej klasy C a i tak oni będą mówić że to nic nie szkodzi ..... skoro można zrobić okno z profila ze śmieci to i z piwnicznej C klasy można . Ja jestem odchudzaniu scianek profili przeciwny, i wbrew temu co pisze jaroz , o braku argumentów powtórzę jeszcze raz ; w latach 90-tych kiedy profile i wzmocnienia były wg. normy RAL na reklamacje dotyczące odkształceń jezdziło się raz na miesiąc , teraz kilkanaście razy w miesiącu . To jest argument , nie papierowe podkładki pod coraz bardziej pocieniane systemy , i można o tym również przeczytać na łamach forum . :D :D :D

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » pn sie 23, 2010 4:20 pm

SASIK1 pisze:Ja jestem odchudzaniu scianek profili przeciwny, i wbrew temu co pisze jaroz , o braku argumentów powtórzę jeszcze raz ; w latach 90-tych kiedy profile i wzmocnienia były wg. normy RAL na reklamacje dotyczące odkształceń jezdziło się raz na miesiąc , teraz kilkanaście razy w miesiącu .
Ja też jeszcze raz powtórze, naum się pan czytać i rozumieć po polskiemu. rozmawiamy o profilach, a nie o wzmocnieniach.
Jak nauczyłeś się robić badziewie i odstawiać tandetny montaż to w momencie kiedy zachciało ci się oszczędzać na profilach, wzmocnieniach i okuciach twoja wiedza okazała się niewystarczająca. Już dziś jestem gotów stanąć do zakładu, że jestem w stanie wykonać okno o lepszych parametrach w klasie B niż ty w klasie A, choć z branżą okienną związany nie jestem żaden sposób. gotów?
Ostatnio zmieniony pn sie 23, 2010 8:25 pm przez jaroz, łącznie zmieniany 2 razy.

samar
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 49
Rejestracja: pn mar 01, 2010 11:25 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: samar » pn sie 23, 2010 4:36 pm

Panie Sasik niech Pan zmieni dostawcę okien albo montażystów . Ja sprzedaję deceunincka i aluplasta w klasie B i wyjazdy na reklamacje zdarzają się sporadycznie . Na rok mam 5-6 reklamacji .

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » pn sie 23, 2010 4:39 pm

samar pisze:Panie Sasik niech Pan zmieni dostawcę okien albo montażystów . Ja sprzedaję deceunincka i aluplasta w klasie B i wyjazdy na reklamacje zdarzają się sporadycznie . Na rok mam 5-6 reklamacji .
widzisz pan panie Sasik. mówiłem żeś niedouczony i na braku wiedzy te wszystkie reklamacje oparte. 15 letnie doświadczenie okazuje się być tylko 15 letnią praktyką i do doświadczenia daleko. o nim możemy mówić wtedy, gdy z popełnionych błędów stosowne nauki wyciągamy, a idąc na żywioł byle się kulało to doświadczeniem nie jest. wiem, że prawda bywa przykra i nierzadko gorzka, ale proszę sobie samemu rozpatrzyć całą metodologię usuwania reklamacji i wyciągania z niej wniosków jaką pan wprowadził w swej firmie. jest zła, a gdyby była dobra to tylu reklamacji by nie było i wdedy mógłby pan się domagać szacunku z tytułu posiadanej wiedzy. na obecną chwilę jakoś tak odnoszę wrażenie, ż wszystkie obelgi które wyszły z panskiej klawiatury doskonale pasują , tak pasują ale do pańskiej osoby.

Awatar użytkownika
kris1976_wlo
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 9:58 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: kris1976_wlo » śr wrz 01, 2010 12:51 pm

Na jakość okna nie ma wpływu profil w klasie A czy klasie B. Powoływania się na normę RAL są nie bardzo trafne jeśli się nie rozumie, ze jest norma Niemiecka obowiązująca na terenie Niemiec i bez certyfikatu RAL ktoś chcący prowadzić sprzedaż na terenie Niemiec miał problemy, tak więc Niemcy chcąc chronić swój rynek zabezpieczyli się RAL-em, tak było do roku 2008, kiedy to w końcu ugięli się i dopuścili w normie RAL klasę B.
Ta odchudzona ścianka ma wpływ tylko na koszty produkcji dla systemodawcy, który przetwarzając tysiące ton mieszanki rocznie oszczędza na każdych 100g na metrze.
Problemem, o którym pisze Pan SASIK odnośnie reklamacji jest zastosowane wzmocnienie, okucie i ogólnie jakość wykonania okna, lecz niestety część racji również jest po Pana stronie. Nikt nie wspomina o tym, że jeśli już mówimy o samym profilu to składa się on z pewnych komponentów chemicznych, które również ulegają wahaniom cenowym i to dość dużym, proszę zwrócić uwagę, że głównym składnikiem profilu jest PVC, który jest produktem ropopochodnym i jego cena waha się podobnie jak cena ropy na rynkach światowych, do tego aby otrzymać mieszankę, z której tłoczymy profile musimy dodać stabilizatory, modyfikatory, antyutleniacze i kilka innych produktów. I to tutaj moi drodzy Panowie należy szukać przyczyn ewentualnych zmian wymiarowych (tzw pływania profili), wyginania się itp.
Każdy producent systemy szuka oszczędności aby nie podnosić ceny a jego polem do takich posunięć jest właśnie rynek chemiczny i zaczyna zastępować komponenty tanimi (czyt, gorszymi) aby tylko utrzymać się na dolnej granicy wymagań jakościowych i zapewniam Państwa, że w Polsce wszyscy producenci systemów oszczędzają w ten sam sposób.

Chwyty klasa A - klasa B to tylko chwyty reklamowe i marketingowe i Pan jaroz ma absolutną rację odnośnie jakości OKIEN !! a nie profili.

To tyle w tym temacie.

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » śr wrz 01, 2010 4:46 pm

jaroz , sam jesteś niedouczony , a cytując JEDNEGO z popierających ciebie forumowiczów , tylko wystawiasz się na pośmiewisko. :lol: :lol: :lol:

Dlaczego ? Wszystko byłoby pięknie panie jaroz , tylko że prawda jest taka że ja nie prowadzę firmy, nie sprzedaję ani nie montuję okien a metodologię usuwania reklamacji stosuję sprawdzając zgodność wykonania i montażu okien z podręcznikiem dostawcy systemu . I na podstawie moich doświadczeń ( błędy się powielają) mogę stwierdzić , że po 2000 roku( wprowadzanie pocieniania profili i wzmocnień) ilość reklamacji na odkształcone okna znaczaco się zwiększyła. A co do obelg , to nie są obelgi lecz adekwatne odpowiedzi na pańskie stwierdzenia, które uważam również pasują do pańskiej osoby. :D :D :D

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » śr wrz 01, 2010 5:29 pm

Uhaha.Panie mądry Sasik. już widzę tę dokumentację itd. Powtórzę ci jeszcze raz; jak po polsku nie rozumiesz; tu rozmawiamy o profilach a nie o wzmocnieniach.chyba masz problem ze zrozumieniem tekstu bo ciągle gdzieś obok się obijasz.
wypowiedz się w tym temacie http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=13&t=16639
okaże się czy taki mądrutki jesteś. jak na razie nie jest w niczyim interesie udzielać informacji, bo sami handlowcy albo producenci, a ty skoro taki niezależny fachowiec jesteś i znasz się na ksiązkach systemowych to poradź coś. opisz konstrukcje, warunki montażu. jeśli tego nie zrobisz to żaden z ciebie fachowiec.
A swoją droga to zweryfikuj swoje poglądy, tak sam przeciwko wszystkim? bohaterem chcesz zostać?
Ostatnio zmieniony czw wrz 02, 2010 2:28 pm przez jaroz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kris1976_wlo
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 9:58 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: kris1976_wlo » czw wrz 02, 2010 9:28 am

Panie SASIK problemy, o których Pan pisze, czyli odkształcanie się profilu nie jest spowodowane pocienieniem ścianki zewnętrznej a użyciem innych komponentów do produkcji dryblendu (tańsze stabilizatory, tańsze modyfikatory itp) i w gotowym produkcie zaczynają nam się problemy. Teraz większość producentów jedzie na utrzymaniu minimalnych parametrów określonych przez normy niejednokrotnie je przekraczając. Do tego jak doliczymy oszczędność producentów okien (wzmocnienia - krótsze, cieńsze itp, niedotrzymywanie warunków przechowywania - magazynowania profili, nieprzestrzeganie sezonowania i innych zaleceń producentów systemu bo czas, bo koszty itd) otrzymamy w wyniku kłopoty i reklamacje, o których mowa czyli odkształcenie profili pod wpływem warunków atmosferycznych.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » czw wrz 02, 2010 10:06 am

kris1976_wlo pisze:Panie SASIK problemy, o których Pan pisze, czyli odkształcanie się profilu nie jest spowodowane pocienieniem ścianki zewnętrznej a użyciem innych komponentów do produkcji dryblendu (tańsze stabilizatory, tańsze modyfikatory itp) i w gotowym produkcie zaczynają nam się problemy. Teraz większość producentów jedzie na utrzymaniu minimalnych parametrów określonych przez normy niejednokrotnie je przekraczając. Do tego jak doliczymy oszczędność producentów okien (wzmocnienia - krótsze, cieńsze itp, niedotrzymywanie warunków przechowywania - magazynowania profili, nieprzestrzeganie sezonowania i innych zaleceń producentów systemu bo czas, bo koszty itd) otrzymamy w wyniku kłopoty i reklamacje, o których mowa czyli odkształcenie profili pod wpływem warunków atmosferycznych.
wszystko się zgadza. do tego trzeba jeszcze dołożyć niedociągnięcia producenta okien o których pisałem wcześniej, tj: niewłaściwa temperatura, zabrudzenia lustra, zabrudzenie zgrzewanego profila. a prawda jest taka, że jak ktoś nie potrafi zrobić dobrego okna z profila klasy B to i z klasy A też dobrego nie zrobi. Tam ma po prostu więcej miejsca na błędy i oszukańcze praktyki. kto w klasie B stosuje zabieg umożliwiający umieszczenie wszystkich wkrętów od zawiasów w stali? chyba nikt, a to jest podstawa wynikająca z wytycznych RALowskich.

Awatar użytkownika
kris1976_wlo
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 37
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 9:58 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: kris1976_wlo » czw wrz 02, 2010 10:38 am

A tak jeszcze mi przyszło na myśl, czy sprawdzał Pan w tych odkształconych oknach jak gęsto jest skręcona stal ?? Mam tutaj na myśli co jaką odległość umieszczony jest wkręt mocujący wzmocnienie dla okna białego i dla okna w kolorze, to jest BARDZO ważna wskazówka, być może producent oszczędza jeszcze na wkrętach i mamy wynik w postaci skręconego profilu w oknie po nagrzaniu.

SASIK1
Małomówny
Małomówny
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 17, 2009 11:28 am

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: SASIK1 » czw wrz 02, 2010 11:34 pm

jaroz , o czym ty piszesz ? niewłaściwa temperatura, zabrudzenia lustra zgrzewarki, profila ..... ? Przecież to są błędy produkcyjne , które nijak mają się do odkształacania profili ..... no może do pękania naroży ale nie o tym dyskutujemy. Niestety , dokumentacji nie zobaczysz , bo jest to wewnętrzna sprawa firmy, a rozmawiamy o oknach , których profil jest ważną częścią składową , tak z resztą jak okucie , czy szyba , i ja odnosze się do ilości problemów z oknami , nie z profilem.
Tego co jest zmieszane w danej partii profila nie wiemy i nigdy się nie dowiemy , a ja nigdzie nie napisałem że z profili w klasie B nie można zrobić dobrego okna ?! Ja na podstawie moich doświadczeń ( oględzin reklamacji od klientów) stwierdzam zwiększenie ilości reklamacji na okna z pocienionych profili ( +wzmocnienia), a weryfikować moich poglądów przeciwko wszystkim ( jakim wszystkim : jaroz, samar ..... uważasz że to są WSZYSCY ? ) nie będę . Można mi wierzyć lub nie . Podpierasz się jaroz normami , badaniami a jakoś nie umiesz wytłumaczyć badań i Aprobaty na śmieciowego Meetha ..... skoro ze zmielonych śmieci można zrobić okno z ,,papierami,, to może i ze ścianką zewnętrzną PCV grubości 1mm można, pewnie nawet bez wzmocnienia ? :lol: :lol: :lol:

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » pt wrz 03, 2010 7:03 am

Sasik, mówiłem, że czytać nie umiesz, a jak umiesz to sam nie wiesz co czytasz. wszystko jest napisane powyżej!

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 514
Rejestracja: pn wrz 09, 2002 1:36 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: pchelek » śr wrz 08, 2010 10:52 pm

Aprobaty Technicznej AT-15-5982/2003 na system kształtowników MEETH ....... zmielone śmieci ze spoiwem i aprobatę mają, badania przeszły a jakże.....
Aprobaty na okna MEETH nigdy nie bylo. Producnet czyli METHH sprzedawal to polskim producentom. Profile. Skonczylo sie porazką. Tego smiecia juz w Polsce nie ma. Chyba ze okna z demontazu z Nimiec.
Co do profili klasy A czy klasy B - to nie ma to zadnego znaczenia dla jakosci okien. Mozna i z tego i z tego produkowac - okno musi spelnis podstawowe wymagania jednakowe i dla a i dla B. I spelnia jak jest prawidlowo wyprodukowane. No chyba ze nie ma stali, nie ma okuc i jest po prostu skopane.

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 514
Rejestracja: pn wrz 09, 2002 1:36 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: pchelek » śr wrz 08, 2010 10:56 pm

kto w klasie B stosuje zabieg umożliwiający umieszczenie wszystkich wkrętów od zawiasów w stali? chyba nikt, a to jest podstawa wynikająca z wytycznych RALowskich.

Jest identycznie w klasie A i w klasie B.
Wkrety od zawiasow montowane sa identycznie - inaczej nie moga byc. Klasy to jedynie rozna grubosc scianek - przekroje profili sa identyczne.
Ktos tu strasznie bredzi.

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 173
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 10:45 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: ekodomgizycko » pt wrz 10, 2010 12:49 pm

klasa A to klasa A, najlepsza a krzyczą ci co nie mają klasy :lol: lub brak im klasy :lol:Pozdrawiam i do pracy Panowie i Panie bo żniwa sie zaczeły.

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » śr wrz 15, 2010 7:46 am


komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 953
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 7:26 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: komarko1 » śr wrz 15, 2010 8:21 am

DLA LENIWYCH:Z analizy treści przywołanej aprobaty i wyników badań nośności zgrzewanych naroży przeprowadzonych w ITB płyną wnioski nader ciekawe i chyba zaskakujące dla twórców reklamy klasy A twierdzących co innego niż wyniki badań. Otóż okazuje się, że naroża okien wykonanych z kształtowników klasy B wcale nie są mniej wytrzymałe na różnorakie obciążenia, a bywa wręcz przeciwnie, to kształtowniki klasy A są słabsze. Wystarczy zerknąć na wyniki badań dla kształtowników 707 i 908 gdzie górą jest klasa B!
porównanie wymagań w zakresie nośności naroży stawiane oknom drewnianym, traktowanym zawsze jako sztywniejsze, i wyników badań nośności naroży okien z PVC. Jak już wspomniałem wyżej, dla naroży skrzydeł okien drewnianych odpowiednia norma ustala minimalną nośność na 700N (ok. 70 kg). Zgrzane i zbadane zgodnie z wymaganiami tej samej normy naroża skrzydeł okien PVC wykazują nośność większą od tej wymaganej dla okien drewnianych o ponad 400% i to niezależnie od klasy kształtownika z jakiej je wykonano! Czy zatem istnieją racjonalne przesłanki, by w ogóle mówić o tym, że zgrzane naroża okien z kształtowników klasy B mogą mieć mniejszą wytrzymałość na obciążenia od naroży kształtowników klasy A? Według mnie nie istnieją. Dowody i badania świadczą o czymś zupełnie innym i o tym nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć „klasowi reklamiarze”.
Z danych tych jasno wynika, że PVC charakteryzuje się znacznie wyższym współczynnikiem przewodzenia ciepła od powietrza, a co za tym idzie jest gorszym izolatorem. Jeśli głębokość i geometria kształtownika klasy B nie zmienia się w stosunku do kształtownika klasy A, to w kształtowniku klasy B musi zwiększyć się wielkość przestrzeni powietrznych pomiędzy wewnętrznymi ściankami konstrukcji kształtownika, ( taką właśnie sytuację taką mamy przy porównaniu kształtowników klasy A i B o takiej samej geometrii). Tym samym ze względu na większy udział tych składników, których izolacyjność termiczna jest korzystniejsza, cieplejszy powinien być kształtownik w klasie B!. I tym sposobem pryska cały mit o lepszej izolacyjności profila w klasie A, bo przy takiej samej głębokości i budowie, teoretycznie lepsze wyniki powinien osiągać profil o ściankach cieńszych.
Wyniki badań ujawnione w tabeli dotyczą szczelnych i rozszczelnionych okien i drzwi balkonowych odmiany KBE AD. Tabela w żaden sposób nie dzieli i nie rozróżnia uzyskanych wyników izolacyjności akustycznej okien KBE AD od klasy kształtowników, z których zostały one wykonane. Wniosek? Tabela nie dzieli i nie rozróżnia klas kształtowników, bo ta po prostu nie ma żadnego znaczenia dla izolacyjności akustycznej okien!
i tak dalej......
Okazuje sie że jednak można robić dobre (lepsze?) okna z profili klasy B

jaroz
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 204
Rejestracja: pn mar 22, 2010 5:16 pm

Re: Profile okienne w klasie A

Post autor: jaroz » ndz wrz 19, 2010 5:43 pm

można, tylko na początek trzeba umieć robić okna!

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości