okna się uginają pod naciskiej palca obróbka odpada

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

okna się uginają pod naciskiej palca obróbka odpada

Post autor: Internauta » wt sie 10, 2010 11:13 pm

Witam,
Kkilka miesięcy temu firma wymieniała nam okna skrzynkowe drewniane na nowe plastikowe profil VEKA w kolorze złoty dąb.
W zeszłym tygodniu zgłosiłem w firmie reklamację, że obróbka odpada, miejscami widać piankę montarzową a w miejscu gdzie był klin to nawet pianki niewidać przez szczelinę gdzie odpadł tynk. W dodatku okna o szerokości około 150cm uginają się pod naciskiem palca, parapety w środku też miejscami się uginają zwłaszcza koło ściany i w tych miejscach pęka tynk. W dodatku okna na dole w miejscu zgrzewu wytarły się i widać biały kolor (a są w kolorze złotego dębu).
Przedstawiciel firmy który przyjechał stwierdził, że to iż okna się uginają pod naciskiem palca to jest zgodne z normą a to że obróbka odpada to też jest normalne i że nic z tym się nie da zrobić. Powiedział, że białe ślady na zgrzewach to można zamalować jakimś mazakiem i żeby obróbka nie pękała to trzeba by zrobić całe nowe szpalery dookoła okien i między okno a ścianę wstawić plastikowe listwy (normalnie ręce mi opadły bo jeszcze czegoś takiego nie widziałem ani nie słyszałem) a to że parapety w środku się uginają to też go wogule nie interesowało i nawet nie chciał tego obejżeć bo wg niego to jest standard i już bardzo dużo okien zamontowali i nie mieli żadnych reklamacji a ja się poprostu czepiam.
Proszę obejżeć zdjęcia i się wypowiedzieć kto ma rację.
Dodam iż firma za montarz brała chyba 30zł za metr bieżący obwodu okna.
Załączniki
Zdjęcie071.jpg
Zdjęcie070.jpg
Zdjęcie069.jpg
Zdjęcie068.jpg
Zdjęcie067.jpg
Zdjęcie066.jpg
Zdjęcie065.jpg
Zdjęcie064.jpg
Zdjęcie063.jpg
Zdjęcie059.jpg

oknoAD

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Re: okna się uginają pod naciskiej palca obróbka odpada

Post autor: Internauta » wt sie 10, 2010 11:20 pm

kolejne zdjęcia
Załączniki
Zdjęcie088.jpg
Zdjęcie087.jpg
Zdjęcie087.jpg
Zdjęcie086.jpg
Zdjęcie083.jpg
Zdjęcie084.jpg
Zdjęcie082.jpg
Zdjęcie081.jpg
Zdjęcie074.jpg
Zdjęcie073.jpg

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Internauta » wt sie 10, 2010 11:25 pm

kolejne zdjęcia
Załączniki
Zdjęcie096.jpg
Zdjęcie095.jpg
Zdjęcie094.jpg
Zdjęcie093.jpg
Zdjęcie091.jpg
Zdjęcie090.jpg
Zdjęcie089.jpg
Zdjęcie088.jpg
Zdjęcie087.jpg
Ostatnio zmieniony pn paź 18, 2010 7:45 pm przez Internauta, łącznie zmieniany 1 raz.

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Internauta » wt sie 10, 2010 11:31 pm

kolejne zdjęcia
Załączniki
Zdjęcie107.jpg
Zdjęcie106.jpg
Zdjęcie105.jpg
Zdjęcie104.jpg
Zdjęcie103.jpg
Zdjęcie102.jpg
Zdjęcie101.jpg
Zdjęcie100.jpg
Zdjęcie099.jpg
Zdjęcie098.jpg

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Internauta » wt sie 10, 2010 11:37 pm

kolejne zdjęcia
Załączniki
Zdjęcie114.jpg
Zdjęcie115.jpg
Zdjęcie116.jpg
Zdjęcie117.jpg
Zdjęcie118.jpg
Zdjęcie119.jpg
Zdjęcie120.jpg
Zdjęcie121.jpg
Zdjęcie122.jpg
Zdjęcie123.jpg

samar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: samar » śr sie 11, 2010 7:16 am

Czy te okna montowała firma na M z miasta na Cz ?

oknoAD

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » śr sie 11, 2010 7:26 am

To nie jest najtańszy montaż z możliwych.
1. zaprawa nigdy nie będzie się trzymała okna gdyż przewidziany jest tzw luz dylatacyjny na pracę okna, kiedy to profil pod wpływem temperatury zmienia swoje rozmiary.
2. Do uszczelnienia tego styku przeznaczone są specjalne profile montażowe lub taśmy rozprężne.
3. Klin, o którym piszesz że go brakuje wcale nie oznacza że to jest błąd. okno nie jest klinowane na sztywno tak wiec kliny nie wszędzie muszą być. czy akurat tu był potrzebny trudno ocenić.
4. biała plamka na narożu świadczy o tym że zeszła farba korekcyjna podczas montażu, co czasami się zdarza i nie jest to problem gdyż nałożenie nowej warstwy w niczym nie ujmuje jakości okna.
5. ugięcie parapetu. zbyt mało danych na ten temat. ale zakładając że parapet jest plastikowy i jest na tyle szeroki, że znaczna część odstaje od ściany to takie ugięcie jest możliwe
6. ugięcie ram pod naciskiem palca, to gratuluje siły i proponuje zawody "STRONGMAN". nie ma możliwości, aby niezamontowany pusty profil (nie mówię już o zbrojonym) ugiął się pod naciskiem palca przeciętnego człowieka nawet na długości 1,5 metra. w przypadku zamontowanego okna dochodzi dodatkowo opór stawiany przez pianę montażową i wzmocnienie (czasami dyble lub kotwy w zależności od płaszczyzny ugięcia) tak więc możliwości takiej nie ma zupełnie. Teoretycznie okno w swej płaszczyźnie powinno mieć luz dylatacyjny, który kompensuje zmiany wymiarów okiennych i takie ugięcie jest możliwe, ale przy znacznie większej sile niż nacisk palca.

reasumując: z zamieszczonych zdjęć nie można wyciągnąć żadnych wniosków co do poprawności montażu poza tym, że jest on zrobiony niechlujnie, nieestetycznie i drogo (w tym standardzie), a dołączony do nich tekst też niewiele więcej wyjaśnia.
Ostatnio zmieniony śr sie 11, 2010 1:23 pm przez jaroz, łącznie zmieniany 2 razy.

tymek
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: tymek » śr sie 11, 2010 10:44 am

Okna z firmy ABM Jędraszek?

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Internauta » śr sie 11, 2010 11:23 am

Witam,
To, że nie ma klinów to ok, ale w miejsce tych klinów powinna być dana pianka żeby wypełnić tą szczelinę.
Okna te były robione na wymiar i pomiar robił pracownik tej firmy i ten sam co przyjechał na reklamację a mam wrażenie, że te okna źle pomierzył bo chyba rama okna powinna wejść lekko za tynk bo inaczej zawsze bedzie szczelina.
Wg pracownika tej firmy to takie uginanie się okna jest zgodne z normą. Spróbuję nagrać filmik jak się to ugina i wcale nie trzeba być strongmenem.
Okno o szerokości 90cm jak je otworzę i się opszę o ramę to też się ugina i wygina na boki. Z tego co pamietam to zamocowania dawali tylko po 2 szt po bokach a na dole nic tylko pianka.
Pisząc że parapety się uginają miałem na mysli że się uginają koło ściany (bok ściany co dolega do okna) więc długość parapetu nie ma tutaj znaczenia tylko po prostu dali za mało pianki moim zdaniem.
Tak jak napisałem pracownik tej firmy nawet nie chciał tego ogladać bo stwierdził że to takie ma być i nic z tym nie zrobi.

Pozdrawiam

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » śr sie 11, 2010 1:11 pm

Internauto, 100% racji jest po Twojej stronie i wcale nietrudno udowodnić, że całe to wykonane "dziadostwo" o kancik d...y można rozbić.

Ps. Jeśli potrzebujesz pomocy napisz na PW

dzidziuś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: dzidziuś » śr sie 11, 2010 2:29 pm

O ile wiem Veka ma profile barwione w masie więc skąd ta biel na zgrzewach ?

marmax
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: marmax » śr sie 11, 2010 2:43 pm

dzidziuś pisze:O ile wiem Veka ma profile barwione w masie więc skąd ta biel na zgrzewach ?
Taniej jest kupić profil biały i samemu go okleinować. Dużo jest przypadków, że klient ma wycenę okien na profilu veka ale nie barwionym w masie.

pozdrawiam

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Internauta » śr sie 11, 2010 8:14 pm

Witam
Na zamówieniu było napisane okna PCV VEKA 5-kom, profil "EFECT LINE", szyba K=1-0 (pomiary pobrane przez firmę monterską)

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » śr sie 11, 2010 10:04 pm

te profile wg mojej wiedzy mog a być sprzedawane jedynie w kolorze białym, ale może coś sie zmieniło w tym temacie...
Pozdrawiam Wojtys

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » czw sie 12, 2010 8:55 am

Co do profilu nie bede się wypowiadał (przereklamowana Veka) ale jeżeli chodzi o montaz to ......czyste dziadostwo :shock: .
Proponuje na piśmie złożyc reklamacje i zachowac wszystki procedury z terminami.Powołac rzeczoznawcę,okresli czy dobrze są zwymiarowane okna bo to może byc główną przyczyną takiego montażu,a to że ktos z firmy udawadnia że "tak powinno być" to chyba normalne bo ktos za to musi ponownie zapłacić.
Pozdrawiam

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » czw sie 12, 2010 9:12 am

dziwi mnie fakt, że przy wmianie okien skrzynkowych osoba zmierząca stolarkę nie przyjęła 2cm zachodzenia za węgarek.
węgraki po takim demontażu są olbrzymie i problemem wykonujących obróbki jest "estetyczne" odtworzenie ościeży wewnętrznych.
są na to rózne sposoby w zależności od ustaleń z klientem i ceny takiego montażu.
w mojej ocenie 30 zł za wymianę okien skrzynkowych to bardzo mało, więc jakość robót porównywalna z ceną....
PS. U mnie w Firmie kosztuje to 50,00 + VAT ale ościeża wewnętrzne odtworzone są płytą G/K na stelażu, chętnych nie brakuje.
Pozdrawiam Wojtys

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » czw sie 12, 2010 7:26 pm

Zamiat narzekać drogi Internauto napisz nam dlaczego wybrałeś akurat tą firmę ?
Coś mi się wydaje że masz to czego szukałeś , okna marnej jakości a montaż jeszcze gorszy
Może trzeba było wybrać sprawdzonego wykonawcę a nie rozsyłać zapytania :D :D

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Internauta » czw sie 12, 2010 7:45 pm

Szerszel
Zanim wybrałem tą firmę to porównywałem wszystkie w okolicy, chyba z 9 ofert miałem i ceny były jeśli chodzi o montaż właśnie w tej najwyższe.
Wybrałem ją dlatego, że w okolicy też innym wymieniała okna, montaż był droższy za metr niż w innych firmach to liczyłem że będzie dobrze zrobione.
Profil sami taki proponowali i twierdzili, że jest bardzo dobry (mieli w ofercie też inne profile dużo tańsze).
Nie oglądałem u innych osób co miały wymieniane okna przez tą firmę ale pozostałe osoby które znam to dawały okna białe.

Pozdrawiam

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Internauta » czw sie 12, 2010 7:51 pm

jak zamawiałem okna to mówiłem że cena nie ma znaczenia bo to się robi na lata i mają być porządne i dobrze zaprawione.

XXX75
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: XXX75 » pt sie 13, 2010 9:55 am

witam,radze ci wszystko zgłaszać za pomocą listów poleconych,i brać wszystkie protokoły z wizyt serwisu itp.,PORAŻKA

mostrokraj
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: mostrokraj » pt sie 13, 2010 2:32 pm

System "Veka Efectline" jest produkowany przez firmę "Veka" tylko w KOLORZE BIAŁYM. Firma "Veka" nie produkuje tego profila w jakiejkolwiek okleinie. Rdzeń jest w kolorze białym, bo po prostu producent okien, albo sam okleinował, albo komuś to zlecił. Nie wiem, czy taki system można dalej nazywać systemem "Veka Efectline". Czy dostałeś kartę gwarancyjną i deklarację zgodności na znak CE?. Napisz do mnie wiadomość na priv, to może Ci jakoś pomogę.
Pozdrawiam

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Internauta » pn sie 16, 2010 8:02 pm

Witam
Nie dostałem karty gwarancyjnej ani deklaracji zgodności.
Firma ta dała tylko fakturę i twierdziła że ona jest gwarancją i jak dotąd nie było żadnych problemów.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn sie 16, 2010 8:14 pm

Zanim wybrałem tą firmę to porównywałem wszystkie w okolicy, chyba z 9 ofert miałem i ceny były jeśli chodzi o montaż właśnie w tej najwyższe.
Wybrałem ją dlatego, że w okolicy też innym wymieniała okna, montaż był droższy za metr niż w innych firmach to liczyłem że będzie dobrze zrobione.
Profil sami taki proponowali i twierdzili, że jest bardzo dobry (mieli w ofercie też inne profile dużo tańsze).
Nie oglądałem u innych osób co miały wymieniane okna przez tą firmę ale pozostałe osoby które znam to dawały okna białe.

A jakby w okolicy było 40 firm to też do wszystkich rozesłałbyś zapytanie ?

Jeżeli tak wygląda usługa u najdroższych to jak u najtańszych ?

jaroz
Fachowiec
Fachowiec

Post autor: jaroz » wt sie 17, 2010 6:52 am

Internauta pisze:Witam
Firma ta dała tylko fakturę i twierdziła że ona jest gwarancją i jak dotąd nie było żadnych problemów.
Biorąc pod uwagę fakt, że VEKA nie ma takich profili (poprzednie wypowiedzi) to i nie ma na to aprobaty ani też żadnych badań potwierdzających właściwości tego typu okien. Tak więc to, że nie dostałeś deklaracji zgodności jest prawidłowe, bo na jaki dokument musiał by powołać się producent? Czyli innymi słowy profil ten nie został przebadany pod katem właściwości jego i wykonanych z niego okien czyli okna nie mogą zostać dopuszczone do obrotu i powszechnego stosowania w budownictwie zgodnie z polskimi przepisami ani też z przepisami UE.

samar
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: samar » wt sie 17, 2010 3:00 pm

Szerszel pisze:Zanim wybrałem tą firmę to porównywałem wszystkie w okolicy, chyba z 9 ofert miałem i ceny były jeśli chodzi o montaż właśnie w tej najwyższe.

A jakby w okolicy było 40 firm to też do wszystkich rozesłałbyś zapytanie ?

Jeżeli tak wygląda usługa u najdroższych to jak u najtańszych ?
Oni mieli najdroższy montaż, ale nie oznacza to,że mieli najdroższe okna . Najprawdopodobniej była to najtańsza Veka w okolicy i nawet po doliczeniu tego najdroższego montażu i tak wyszła atrakcyjniej cenowo niż w pozostałych firmach .

Tom
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Tom » śr sie 18, 2010 2:26 pm

Internauta pisze:Witam
Jako pierwsze JAKA firma wystawiła FVAT ? bo chyba nie ABM Jedraszek.
1) Firma ABM od 2003 roku nie stosuje zaslepek na odwodnienia widocznych na zdjęciach.
2) Znana jest tylko jedna firma w Polsce która okleinuje Efectline i nie jest to ABM .. zapewniam
3) Firma ABM nigdy nie znakowała i deklarowała na oknie szkła 1,0 ponieważ standard to szkło 1,1 W/m2K
4) Osłonka na otwór odwadniający nie potwierdza miejsca ani firmy w której okno zostało wyprodukowane ... Nie popadajmy w paranoję .. bo jeżeli ktoś kupi okna z np... Dobroplast , Okna Rąbień lub innej fabryki , a założy osłonki z Okno Plast Kraków .. to co opiszemy jakość Okno Plast ?? .
5) Jeżeli ktoś umieszcza zdjęcia tak brzydko zamontowanych okien , to proszę także o konkrety co to za firma je montuje lub wystawia fakturę.
6) Pan nazwijmy go Kowalski ... kupując okna na profilu Veka nigdy nie ma pewności skąd są te okna bo dealer nie tłumaczy mu się że kupuje okna w kilku firmach , a z pewnością nie tłumaczy mu się że kupuje okna tam gdzie ma najtaniej lub tam gdzie ma odblokowane konto ..

Jeżeli ktoś kupuje okna w ABM .. to poniżej osłonka jaka jest dzisiaj w wyposażeniu okna ..
Załączniki
DSCN2685.JPG

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » śr sie 18, 2010 3:27 pm

Tom, rozumiem że jesteś z "ABM Jędraszek",powiedz mi wasze okna już są w prawdziwym prostokącie czy dalej w trapezie? Pytanie czysto z ciekawości.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » śr sie 18, 2010 9:51 pm

Magic353 pisze:Tom, rozumiem że jesteś z "ABM Jędraszek",powiedz mi wasze okna już są w prawdziwym prostokącie czy dalej w trapezie? Pytanie czysto z ciekawości.
nie bądź uszczypliwy...
Pozdrawiam Wojtys

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » śr sie 18, 2010 10:15 pm

wojtys pisze:
Magic353 pisze:Tom, rozumiem że jesteś z "ABM Jędraszek",powiedz mi wasze okna już są w prawdziwym prostokącie czy dalej w trapezie? Pytanie czysto z ciekawości.
nie bądź uszczypliwy...
Gdybym osobiście nie montował tych wyrobów i nie mówię o kilku czy kilku-nastu sztukach a dużo więcej to nie zadawałbym takich pytań.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

pilsner
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: pilsner » czw sie 19, 2010 11:32 am

:D robi się coraz bardziej ciekawie.
Montaż niechlujny ( i pewnie z błędami nie widocznymi na fotkach ) i wychodzi na to że towar nie ten co miał być w zamówieniu.
Czyli nie dość że chusteczkowa robota to jawne oszustwo , na to jest jakiś paragraf 8)
I juz Panowie wiecie że co robić żeby tanio sp[sprzedawać dobrze zarobić .
A tak nawiasem to możesz opublikować ( zwracam się do autora wątku ) co to za firma robiła żeby ostrzec innych potencjalnych klientów

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt sie 20, 2010 8:48 pm

Tom, rozumiem że jesteś z "ABM Jędraszek",powiedz mi wasze okna już są w prawdziwym prostokącie czy dalej w trapezie? Pytanie czysto z ciekawości.

Zapytałbym jeszcze czy dalej tak samo załatwiacie reklamację na szyby , wrzucając co popadnie byleby zgadzała się ilość ?

pchelek
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: pchelek » wt sie 24, 2010 7:58 pm

montaz skopany - bez pianki w stykach - bez klockow podporowych - brzeg ramy w styku ze sciana przysmarowany silikonem - ze sie okna uginaja - pewno nie ma kotew

Awatar użytkownika
kris1976_wlo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kris1976_wlo » śr wrz 01, 2010 9:34 am

Jak pisali moi poprzednicy składać reklamację drogą oficjalną, dotrzymywać wszelkich terminów i zachowywać kopie wszelkich pism i odpowiedzi w tym również protokoły oględzin techników.
Faktura Vat jest dowodem na zawarcie umowy pomiędzy Panem a Firmą, ponadto bez względu na to co by się działo i co by Pan nie podpisał Firma zawsze jest zobowiązana do dostarczenia towaru zgodnego z obowiązującymi normami i prawem, jak również każdy towar jest objęty gwarancją !!! (nawet jeśli zrzeknie się Pan gwarancji).
Ponadto jeśli prawdą jest, to co piszą poprzednicy i na okna zamontowane u Pana nie ma znaku CE to jest to towar wprowadzony do obrotu niezgodnie z przepisami i może nawet zagrażać życiu lub zdrowiu, taką sprawę należy niezwłocznie zgłosić do odpowiednich organów nadzoru budowlanego a oni już niejako automatycznie przeprowadzą kontrolę u producenta i nałożą naprawdę wysokie kary łącznie z obowiązkiem wymiany towaru niezgodnego na właściwy (zgodny z przepisami).

Na koniec pozostaje jeszcze założenie sprawy w Sądzie i walczyć o swoje - nie dawać się oszukać, to że chce się kupić taniej nie znaczy że chce się być oszukanym a niestety większość firm żeruje i zarabia na tym, że jakieś 90% ludzi nie ma pojęcia o budowlance i daje się nabijać w butelkę.

okniorz46
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: okniorz46 » ndz wrz 26, 2010 8:07 am

Witam
Co do montażu to uważam, po przeglądnięciu zdjęć i przeczytaniu opisu że niestety nie jest on wykonany prawidłowo.
1.Obróbka zewnętrzna jest okrutna.Ktoś kto tynkował nie zadał sobie w ogóle trudu aby wyrównać tynk który nałożył że nie wspomnę już o tym że ewidentnie jest to tynk gipsowy do zastosowania wewnętrznego a nie na zewnątrz.Pękanie będzie widoczne zawsze ale można to łączenie zasilikonować i wtedy jest ok.
2.Uginający się parapet jest na pewno winą złego zamontowania. Brak pod nim odpowiedniej ilości zaprawy (nie piany!! bo piana pracuje i rośnie jeszcze po wyschnięciu a przy parapecie z pcv to duży problem) Najlepiej go wyrwać i zamontować jeszcze raz używając zaprawy i niedużej ilości piany.
3.Odkształcanie się profilu na spodzie okna jest według mnie spowodowane brakiem listwy przyparapetowej a co powoduje nadmierne wyskrobanie piany podczas montowania parapetu. Nie znam montażysty który daje kotwy na dół okna. To po prostu niemożliwe bo przeszkadzają one póżniej przy montażu parapetów.
4.Prześwit białego profilu na zgrzewie to naprawde żaden problem. To norma że miejsca zgrzewu są malowane specjalnym mazakiem lecz Veka rzeczywiście powinna mieć profil barwiony.

Większa ilość zdjec z wnętrza na pewno pomoże dokładniej ocenić jakie jeszcze problemy miał montażysta z tym montażem.

Pozdrawiam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn wrz 27, 2010 3:38 pm

Przecież normalny człowiek nie pójdzie do sądu. Trzeba nie lada desperacji, by się na to zdecydować.
Ale pomóc tu mogą: Veka i wspomniany ABM Jędraszek.
Przecież to ich dobre imię jest szargane.
Ktoś wypuszcza buble, zarabia na tym pieniądze a zła sława idzie w świat.
W takiej sytuacji ABM powinien atakować sprzedawcę (który użył ich zaślepek) A Veka powinna wykreślić z odbiorców firme, która okleinuje Efectline...
Tylko dziwi mnie, czemu Internauta nie chce powiedzieć kto mu takie okna sprzedał - czyli de facto chroni nieuczciwego sprzedawcę.

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Internauta » śr wrz 29, 2010 8:10 pm

Witam,
Zamówienie na okna zostało złożone w firmie: F.H.U. "TOMPLAST II" Tomasz Pisarek, 43-410 Zebrzydowice, ul. Ks. A. Janusza 15.
W zamówieniu były okna PCV -VEKA 5 -kom, kol. złoty dąb jednostronny (zewnętrzny), od wew. kol. biały, profil "EFECT LINE"
Pomiary pobrane przez firmę monterską.
Montażu stolarki dokonała firma: PPUH Michał Gołka, 43-245 Studzionka, Powstanców Śl. 68a.

Pozdrawiam
Internauta
Ostatnio zmieniony pn paź 18, 2010 7:43 pm przez Internauta, łącznie zmieniany 1 raz.

Dealer2007
Małomówny
Małomówny

Post autor: Dealer2007 » pt paź 01, 2010 12:58 pm

....i wszystko jasne.
Podpisałeś umowę na system Efectline w kolorze jednostronnym. Veka na pewno nie ma takiego systemu w ofercie ( w takiej konfiguracji). Efectline w Vece jest dostępny tylko w białym kolorze. Z tego co słyszałem to Veka również nie daje gwarancji na ten profil, a jeśli ktoś okleinuje Efectline to na własną odpowiedzialność.
Słyszałem również że oprócz KNS również Dako tak robi...zgroza!!! Dziwię się że Veka do tej pory nie zareagowała..?? Wszak ci producenci posługują się ich marką, która ma swoją renomę i uznanie.
Natomiast domyślam się że cena była atrakcyjna i zapewne nikt nie poinformował ciebie internauto że kupujesz jakąś "hybrydę" tylko profil Veka.
Jeśli jednak zostałeś poinformowany o tym co w/w i zawarłeś taką umowę to może być problem, chociaż mam wątpliwości...
Montaż pozostawia sporo do życzenia i powinni go poprawić.
Pozdr

kovalski
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kovalski » śr paź 06, 2010 11:47 am

wojtys pisze:dziwi mnie fakt, że przy wmianie okien skrzynkowych osoba zmierząca stolarkę nie przyjęła 2cm zachodzenia za węgarek.
dlaczego 2 cm a nie 4 lub nawet 5 cm?? Okna są zwyczajnie za małe

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » ndz paź 10, 2010 6:50 pm

20mm w mojej ocenie to miniumum
50mm to juz przesada
kazdy mierzy jak chce...
Pozdrawiam Wojtys

Internauta
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Internauta » pt lis 12, 2010 2:52 pm

A co powiecie na taki sposób montażu?
Załączniki
Bez tytułu_2.jpg
Bez tytułu.jpg

Kaktus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Kaktus » pn lis 22, 2010 10:43 am

Panowie nie popadajcie w przesadę. To, że profil nie jest okleinowany przez jego producenta wcale go nie dyskwalifikuje (tego typu praktyka staje się powoli normą i prawie wszyscy więksi producenci albo robią to sami albo zlecają to podwykonawcom - to się po prostu opłaca). Z tego co widać na zdjęciach i co można wywnioskować z wypowiedzi pechowego nabywcy to problemem jest w tym przypadku fatalny montaż. Wbrew temu co piszecie jest to profil Veka i próby podważenia tego faktu są skazane na porażkę.
Proponuję zainteresować sprawą rzecznika praw konsumenta - ta instytucja naprawdę potrafi być skuteczna chociażby dlatego, że dostawca pod groźbą konsekwencji finansowych będzie zobowiązany w formie pisemnej ustosunkować się do Pańskich zastrzeżeń i dodatkowo zyskuje Pan darmową pomoc prawną i reprezentację w ewentualnej sprawie sądowej.

kropka.25
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: kropka.25 » pn lis 29, 2010 9:51 pm

witam sądząc po tym jak tynk pęka sądze że piana odparzyła więc tak być nie powinno.Nie zosały wcześniej zlane ściany wodą ,albo było zbyt dużo piany,a zgrzewy to norma wystarczy tylko przejechać pisakiem i ok.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”