ceny montazu? 10zł metr bieżacy ,-załamałem ręce

ziobrowski
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

ceny montazu? 10zł metr bieżacy ,-załamałem ręce

Post autor: ziobrowski » ndz paź 10, 2010 11:41 am

mam pytanie ...obserwuje jak się mają ceny montażu stolarki itd i porostu to co się dzieje to głowa mała ..normalnie bierze się 20 zł 25 zl za montaż z metra a są tacy co dają ogłoszenie ze maja dużo metrów i zgłaszają się firmy co proponują 10 zł z metr bieżący ......
porostu za 10 zł to co można zrobić ...pogratulować porostu zrobienia tandety a nie dobrze wykonanej roboty ...
mam pomysł zróbmy oficjalną stronę cen montażu stolarki bo w takim przypadku nie opłaca prowadzić sie firmy zus podatki wynagrodzenia dla chociaż by 3 osób ludzie..i to są ceny montażu w warszawie tylko nie maja pojęcia kto bierze takie roboty za 10 zł ...
generalnie uczyli mnie ze bierze się za montaż 30 procent wartości produktu bo w takim razie wygląda na to ze aluminium czy PCV to w tej samej cenie chodzi jeśli chodzi o montaż ..
niedługo dojdzie do tego ze za 6 zł z metra ktoś będzie brał robotę ..
dlatego zróbmy jakaś oficjalna stronę i niech cala polska bierze ceny z strony ..można się potargować ale nie schodzić do cen poniżej 8 zł bo przecież to jest porażka

oknoAD

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: ceny montazu? 10zł metr bieżacy ,-załamałem ręce

Post autor: Magic353 » ndz paź 10, 2010 2:41 pm

Przy dużej ilości mb czy m2 PCV można stan surowy zrobić po około15zł. (i to raczej z większym kołem)netto bo inaczej kalkulujesz wtedy ale domek za 15zł/mb to lekka przesada. Osobiście temu co nakręcił spirale niskich cen to bym jaja urwał. Panie Ziobrowski,co do oficjalnego cennika to takowy istnieje ale ni jak ma się on do rzeczywistości,skoro na przetargach publicznych jest 100% cena to ta spirala nakręca się w dół na klienta indywidualnego.
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

ziobrowski
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: ziobrowski » ndz paź 10, 2010 3:17 pm

dziękuje za info ja już odmówiłem parę robót względu na niską cenę. wole zrobić porządnie a naprawdę wziąć trochę więcej ..z jednego domku wychodzę około 1000 do 1600 zł .. a tak to wyszedł bym 500 zł a gdzie paliwo gdzie piana gdzie utrzymanie wszystkiego firmy itd ....np firma Abatex z Lodzi ..rozmawiałem z nimi odnośnie montażu ich produktu i szef abatex mówił mi ze za 11 zł u nich za tyle robią i ze wszyscy są zadowoleni ..a jednak szukają ludzi do pracy.....i ciągle ogłoszenia w gazetach o monterów pytają.....na dunskiej 1 w lodzi jest firma i taka sama cena i tez ciągle szukają ludzi

fafik
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: fafik » ndz paź 10, 2010 6:30 pm

ziobrowski to ty patafian jesteś jak zaniżasz stawki na montaze po 20-25 zł. Ja swoim ludziom placę 30-40 za mb i nie ma problemu z brakiem robot.
Jeśli trafia się ajkiś twój klon co obniża stawke 10 zł a potem idzie na bezrobotne to dobzre mu tak bo nie szanuje siebie i swojej pracy, swoich bliskich (nie przynosi kasy do domu i żona nie ma co do gara wlożyć a dzieci lizaka to na wystawie widziały) i swoich klientów (przy takiej stawce to tylko najtańszy nmateriał bz gwarancji poprawności montażu) nie pozdrawiam
Myśl jak coś piszesz - Twoje informacje czyta przyjaciel , ale i wróg

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » ndz paź 10, 2010 8:01 pm

ziobrowski pisze:dziękuje za info ja już odmówiłem parę robót względu na niską cenę. wole zrobić porządnie a naprawdę wziąć trochę więcej ..z jednego domku wychodzę około 1000 do 1600 zł .. a tak to wyszedł bym 500 zł a gdzie paliwo gdzie piana gdzie utrzymanie wszystkiego firmy itd ....np firma Abatex z Lodzi ..rozmawiałem z nimi odnośnie montażu ich produktu i szef abatex mówił mi ze za 11 zł u nich za tyle robią i ze wszyscy są zadowoleni ..a jednak szukają ludzi do pracy.....i ciągle ogłoszenia w gazetach o monterów pytają.....na dunskiej 1 w lodzi jest firma i taka sama cena i tez ciągle szukają ludzi
Dopalacze się skończyły może sytuacja też się poprawi :D

ziobrowski
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: ziobrowski » ndz paź 10, 2010 8:38 pm

20zl 25zl bez obrobki i sam montuje okna z wspolnikiem

oknoAD

Luk1975
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Luk1975 » ndz paź 10, 2010 10:51 pm

ja w małej miejscowości biorę 12 za surowy , 20 za wymiane bez obróbek i 28 za szwedzkie i 35 za skrzynki . Mam swoich monterów samochody i narzędzia i niestety srednio się to opłaca ale co zrobić jak konurencja (markowa) montuje jeszcze taniej :( nie wiem skąd biora ludzi za taka kase ale jakos mają i montuja . Staram się płacic solidnie i terminowo swoim pracownikom , maja dobry sprzęt i niezłe stawki ale od nowego roku chyba będę to musiał zmienic bo po prostu na to mnie nie stac i tyle .
Nie chce nikomu zagladac w papiery ale większośc ekip montazowych to szara strefa (górnicy na emeryturach , renciści i inni dla których jest to dodatek do stałego dochodu ) . Tak naprawde to ostatnio lepiej wychodze na "państwówkach" niz prywatnych bo tam stawki sa w miare realne bo musza to robic legalne firmy i inspektorzy tez maja realne oczekiwania co do jakości a nie tak jak kowalski który chce tanio bo potem sam sobie powykańcza a nagle przy montazu juz tego nie pamieta i zdziwiony że nie malujemy ścian .
Branża się sama wykańcza i chyba będzie coraz gorzej do puki nie wyeliminują pół legalnych firm i to nie tylko problem naszej branży

altid
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: altid » pn paź 11, 2010 9:54 am

Ja uważam że poniżej 20 zł to po prostu pomyłka. Pnie Luk1975 spróbuj dawać normalne ceny zobaczysz że będziesz miał robotę. Z mojego doświadczenia zauważam że firmy handlowe chcę zarobić na wyrobie a niekoniecznie na usłudze. A proszę pamiętach że w całym cywilizowanym świecie to usługa najwięcej kosztuje. Zacznijcie się szanować bo inaczej zawsze będziecie pracować na wkrętarkach za 100 zł i jeździć Truckami a przecież nie tego chcecie

Awatar użytkownika
procrastinatio
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: procrastinatio » czw paź 21, 2010 7:48 am

Też jestem przerażony zróżnicowaniem stawek za montaż. W dużych aglomeracjach jest rozbieżność 100% i oczywiście jak się rozmawia z ludźmi z różnych części kraju to te pieniądze są inne. Nie generalizując ściana wschodnia ma jednak niższe stawki niż mazowieckie czy wielkopolskie.
Tylko rozsądek może nas uratować.

okniorz46
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: okniorz46 » sob paź 23, 2010 1:14 pm

Witam wszystkich.
Jestem szczęśliwym posiadaczem ekipy montażowej od około 10 lat.Znam krakowski rynek dość dokładnie bo z niejednego pieca chleb jadłem. Montuje dużo metrów gdyż trafiłem pod skrzydła firmy która sprzedaje bardzo dużo stolarki. Dzienna mini porcja montażu to 6-7 okien. Zdarzają się montaże na których jestem w stanie zrobić 14 skrzynek w jednym dniu (rekord!!).
Jak słyszę że przy stawkach 10,20,30 (surówka,szwed,skrzynka) nie można zarobić to mnie po prostu trzęsie.
Robię tak od kilku lat i jakoś nie narzekam.I moi chlopcy w liczbie dwie sztuki też nie narzekają bo poniżej 5 tysi w sezonie nie schodzą.
Tak to już jest że żeby w takiej pracy zarobić to niestety ale ilości się liczą.
Jak chcecie montować 3-5 okien dziennie to może lepiej zmieńcie zawód bo to was musi przerastać.
Domek w stanie surowym w ilości ok. 15 szt to robi się pół dniówki i kto powie że zarobienie na takim domku 800-1000 przy moich stawkach to mało?

ziobrowski
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: ziobrowski » ndz paź 24, 2010 11:21 pm

15 okien można zamontować można nawet zamontować 25 ...a wszystko pewnie polega na jebut wrzuceniu okien do otworu złapanie kotwami i piana i jazda dalej ...........
metry metry i jeszcze raz metry ..wole zamontoac konkretny dobry produkt ładnie i spokojnie niech nawet bedzie dziennie 10 sztuk bo i rozstawić okna trzeba przeregulowac..a i czas na herbate musi byc itd

ziobrowski
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: ziobrowski » ndz paź 24, 2010 11:24 pm

n
Ostatnio zmieniony wt paź 26, 2010 10:39 pm przez ziobrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » wt paź 26, 2010 3:26 pm

ziobrowski pisze:na jednym domku to sie wychodzi okolo 1400.. 1600 zł ale jak podliczysz zus podatki oplaty za wynajem pomieszczenia do lipa..
jutro np mam do montażu 50 okien .....troche bedzie jazdy ale co z tego to tylko pieniądz a człowiek sie nie rozwija
"się wychodzi"się zrobi i sie .....co jeszcze?a i pewnie dwie żony masz i 10 samochodów?A słyszałeś o tym iz dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają?no chyba że nimi nie są :lol:

Awatar użytkownika
Magic353
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Magic353 » wt paź 26, 2010 4:28 pm

zbyflo pisze:
ziobrowski pisze:na jednym domku to sie wychodzi okolo 1400.. 1600 zł ale jak podliczysz zus podatki oplaty za wynajem pomieszczenia do lipa..
jutro np mam do montażu 50 okien .....troche bedzie jazdy ale co z tego to tylko pieniądz a człowiek sie nie rozwija
"się wychodzi"się zrobi i sie .....co jeszcze?a i pewnie dwie żony masz i 10 samochodów?A słyszałeś o tym iz dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają?no chyba że nimi nie są :lol:
Zbyflo,Dżentelmeni jak najbardziej rozmawiają o pieniądzach tylko nie jak przekupki na targu. :lol: :lol: :lol:
Wszystko jest względne i zależy od punktu widzenia i siedzenia.

Luk1975
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Luk1975 » ndz lis 07, 2010 9:44 pm

okniorz46 pisze: Jak chcecie montować 3-5 okien dziennie to może lepiej zmieńcie zawód bo to was musi przerastać.
Domek w stanie surowym w ilości ok. 15 szt to robi się pół dniówki i kto powie że zarobienie na takim domku 800-1000 przy moich stawkach to mało?
Mój szacunek jesli masz same zlecenia po 15 szt do montażu w nowym budynku . A co z montażami gdzie jest pełna wymiana np. 2-3 sztuk nie robisz takich?
Jesli bierzesz 20 zł za wymiane szwedzkich to np. za 2 sztuki O35 i jedne drzwi balkonowe weźmiesz około 350 zł , z tego materiał około 50 zł i dniówka dwóch ludzi 400 zł (zakładam że masz ich legalnie i uczciwie im płacisz tak przynajmniej wynika w wcześniejszego postu) , do tego koszt transportu i amortyzacja narzędzi i samochodu . Więc lekko licząc Jesteś do tyłu 150 zł . A jeśli Jesteś w stanie zrobić dwa takie montaże w tym samym dniu jedna ekipa to albo robisz totalna fuszerę albo jesteś mistrzem i szacunek dla Ciebie .
jesli jest ktoś chętny montować mi za takie stawki to zapraszam z tym że trzeba montowac wszystko a nie tylko surówkę powyzej 15 szt.

ziobrowski
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: ziobrowski » pn lis 08, 2010 10:09 pm

od dzisiaj ja daje normalne ceny 30 zł cena za montaz stolarki pcv bez obróbki porządny montaż na wkręty itd ..i tyle ..
bez komentarza trudno najwyżej nie będę miał firmy

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » wt lis 09, 2010 8:48 am

To policz
2 osoby nowy budynek 2 szt okien + drzwi balkonowe - czas 8h pracy
płacimy im dniówkę 80zł *2 (osoby (160)
dodaj podatek dochodowy dla tych osób + ZUS(40+100)
dodaj koszty zużycia narzędzi + koszty materiałowe
paliwo i samochód (amortyzacja) z telefonem(30+60+10)
materialy do montażu + koszty zakupu tych materiałów (samo się nie przyniesie z hurtowni) 120
Musisz policzyć koszty biura i reklamy (po to by ci ludzie mieli prace ktoś musi pomierzyć okna,obsłuzyć klienta, wysłać zamówienie i te okna kupić oraz złożyć do magazynu=+ koszty magazynu, dodatkowo trzeba wystawić kliebntowi fakturę a więc i dojdą koszty banku;);)
300o tego wszystkiego dodaj VAT i koszty księgowej (ktoś nalicza pensje ,zusy itp)
na sktóry (wielkie przybliżenie na 1 dzień pracy)
wychodzi 1000zł jak nic , jeśli masz dwie ekipy to koszty biura rozłożą sue na 2 ekipy ale koszty stałe zostają
nie liczyłem zysku firmy,kosztów nieprzewidzianych, zusu i pełnej pensji pracownika,ani właściciela,nie liczyłem tego że trzeba zarobić by w miesiącach chudszych również utrzymać firmę. Jeśli patrzysz z pozycji montera to widzisz 80 zł marne , jako szef widzisz że trzeba zarobić ponad 1000 zł dziennie by wyjść na czysto;)

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”