Stolcad 12_3

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Stolcad 12_3

Post autor: technolog_szczecin » wt sty 11, 2011 9:47 am

Witam wszystkich :). To mój pierwszy pościk.
W systemie drewno odległość do słupka pionowego od ślemienia w górę i w dół jest inna. Jak to ominąć? Bo wprowadzając odleglość od ślemienia w "osadzeniach" program liczy symetrycznie. Tyle samo w górę jak i w dół. A u mnie w górę musi być odejmowane mniej. Wracam na stanowisko technologa, a będąc poza rozpisami na produkcję 6 lat trochę z głowy wyleciało :).

Dzięki za wszelaką konstruktywną podpowiedź.

oknoAD

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Re: Stolcad 12_3

Post autor: technolog_szczecin » wt sty 11, 2011 11:40 pm

Może źle spytałem? Czy tu zaglądają technolodzy? Czy forum jest tylko opisowo-biznesowe? Może wszyscy pracują na tych wspanialszych programach?

To może inaczej spytam. Czy w stolcadzie jest jakakolwiek możliwość ustawienia odejmowania np odległości skrzydła od osi słupka niesymetrycznie? Z lewej np skrzydło mniejsze o 15mm a z prawej mniejsze o 5mm.

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krzysztofp » wt sty 11, 2011 11:47 pm

Na tym programie pracowałem najkrócej. Nie mniej reguły w bazach konstruowane są podobnych zasadach.

Spróbuj utworzyć w bazie wirtualny profil poziomy ze zdefiniowaną mniejszą niż katalogowa wysokością profilu. Np. zamiast 60 mm - 58 mm.
To powinno automatycznie spowodować wzrost długości słupka, ale spowoduje również wzrost długości profili pionowych.
Musisz wzrost długości profili pionowych skompensować. Np. spróbuj utworzyć kolejny wirtualny profil z ponadnormatywnym naddatkiem na zgrzew. Np. 5 zamiast 3 mm.

To na razie jedyny pomysł jaki mi się nasuwa.

Powodzenia i daj znać jak się powiodło.

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krzysztofp » wt sty 11, 2011 11:55 pm

[quote="technolog_szczecin"]Może źle spytałem? Czy tu zaglądają technolodzy? Czy forum jest tylko opisowo-biznesowe? Może wszyscy pracują na tych wspanialszych programach?

Technolodzy ?

Drogi Kolego. Na tym forum najwięcej jest PROFESJONALISTÓW.

Pierdółkami się nie zajmują.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr sty 12, 2011 1:03 pm

Ja wklepuję okna w wersji DEALERskiej a ty masz pewnie PRODUKCYJNY więc nie pomogę.

tomi
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: tomi » śr sty 12, 2011 3:26 pm

zsumuj obie odległości i podziel na pół, powinno być dobrze, tylko potem musisz pamiętać że to dotyczy tylko i wyłącznie słupków pionowych

możesz też poeksperymentować z współpracą prostopadłą(ja tego nie używam ponieważ nie mam takiej potrzeby)

oknoAD

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”