Wiecej obrotu=wieksze zainteresownie producenta?!

KIMOSS
Czytelnik
Czytelnik

Wiecej obrotu=wieksze zainteresownie producenta?!

Post autor: KIMOSS » ndz sty 23, 2011 4:52 pm

Szanowni forumowicze,

Jestesmy firma, ktora sprzedaje okna renomowanej marki za granica wypracowujemy obrot ok 150 000 euro rocznie czy ta kwota jest niewystarczajaca by traktowac nas powaznie? Przejmowac sie naszymy uwagami dotyczacymi jakosci wspolpracy, informowanie nas na czas o jakis problemach, opoznieniach, przyjmowac reklamacjie, dostarczac nam towar itp Nie wspomne o jakims wsparciu marketingowym. Czy o wszystko trzeba prosic?

Jak to wyglada w Polsce, trzeba wypracowac wiecej obrotu, zalezy to od producenta ...

W koncu my tez jestesmy klientem i dokladamy swoje co nie co do nowego samochodu prezesa?

Czy zasada kazdy klient jest wazny juz nie obowiazuje?

Bede wdzieczna za wasze opinie

oknoAD

arek666
Czytelnik
Czytelnik

Re: Wiecej obrotu=wieksze zainteresownie producenta?!

Post autor: arek666 » ndz sty 23, 2011 7:43 pm

Zdecydowanie zależy to od producenta, a chyba najbardziej od przedstawiciela handlowego. Dla dużego producenta taki obrót może być mały, ale dobry przedstawiciel powinien dbać o wszystkich swoich klientów. Niestety im większy klient, tym większe zainteresowanie!
Koledzy handlowcy nie zapominajmy o mniejszych klientach, bo nigdy nic nie wiadomo! :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz sty 23, 2011 7:51 pm

Zapraszam do siebie to rozwiążemy ten problem :) Będzie Pani zadowolona z podjętej współpracy.
Szanujemy klientów i pomagamy rozwiązywać ewentualne problemy od strony technicznej doradzamy.
Wspieramy marketingowo (za taki obrót mogę zaproponować pomoc w kwocie ok. 6000zł - 1500EUR :D na wydatki na cele marketingowe + GRATISY) wszystko do ustalenia.

Odnosząc się do Pani pytań to przedstawiła Pani realia jakie obowiązują powszechnie lecz nie zawsze.
Wypracowanie pozycji u producenta daje wiele, a widocznie Pani dla swojego dostawcy nie jest kluczowym odbiorcą. Znam firmy co zamawiają rocznie za 5000EUR i za 2.500.000EUR - lecz nie ma to znaczenia bo to kwestia podejścia pracownika do konkretnego odbiorcy.
Ja osobiście dbam o takie relacje wypracowując sobie pozycję którą już mam.
Dlatego oferuję Pani pomoc i obsługę konkretnego opiekuna, który będzie zabiegał o Pani interesy. Pani interes jest naszym interesem - dlatego zapraszam.

jonasz
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: jonasz » ndz sty 23, 2011 9:22 pm

Witam!
Wymieniona kwota to dużo i nie . Każdy z producentów na swoją wizje . J a szanuje każdego , bo to wkład w rozwój firmy .
Pozdrawiam i życzę spokojnej pracy .

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw lut 03, 2011 6:30 pm

A ja mam wrażenie, że nawet przy zakupach rzędu 1mln (przychody delaera to inna bajka) to dla producentów nie wiele znaczy. Jeśli dziś nie ja, to jutro ktoś inny. Generalnie liczyć to można tylko na siebie :)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw lut 03, 2011 10:24 pm

Regularne płatności, ew. przedpłaty = większe zainteresowanie dilerem + wzajemne zaufanie.
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

oknoAD

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » czw lut 03, 2011 11:00 pm

KIMOSS pisze:Jestesmy firma, ktora sprzedaje okna renomowanej marki za granica wypracowujemy obrot ok 150 000 euro rocznie czy ta kwota jest niewystarczajaca by traktowac nas powaznie?
KIMOSS, czas zmienić renomowaną markę* na poważną :D Tej wielkości obrót powinien sprawiać, że key account executive sales window manager etc.etc.** :D :D powinien znać imię żony szefa, jego dzieci albo wnuków i meldować się określonego dnia z prezentem w zębach. Ot tak dla budowania relationship :D :D :D

*niepotrzebne skreślić
** także

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt lut 04, 2011 10:26 am

Key account? Nie słyszałem o takich stanowiskach w firmach okiennych :( ;)
A poważnie - to wzajemne wywiązywanie się ze zobowiązań to podstawa dobrej współpracy.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt lut 04, 2011 10:48 am

Kimoss, tak w ogóle ten temat to dobry materiał jako temat na Twoim blogu:)

KIMOSS
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: KIMOSS » pt lut 04, 2011 11:34 am

Temat rzeczywiscie dobry, ale poczekam az mi emocje opadna, zeby podejsc do tego obiektywnie:)

Pozdrawiam

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt lut 04, 2011 1:01 pm

Emocje dodają kolorów tekstowi. Tylko powstrzymaj się od pisania nazw firm - no chyba że chcesz z tego uczynić narzędzie do nieładnej walki :)

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » pt lut 04, 2011 1:26 pm

Ja bym wyraził się tak, jako tzw. diler :),,,,,, jeżeli jesteś ok. "1/10" obrotu danego producenta to słuchają co masz do powiedzenia i zjadasz obiadek z Prezesem średnio raz na mc na jego koszt,,,, jeżeli mniej to słucha co masz do powiedzenia PH, czasem przekazuje to dalej czasami nawet nie, a na górze i tak to mają gdzieś. Obiadek możesz zjeść z PH ale już na swój koszt :),,,,,, jak robisz 10mln rocznie na samych oknach (zakup netto oczywiście i przedpłaty :) ) to przyjeżdżają do Ciebie z całej Polski i całują Cię po rękach, nawet Ci najwięksi,,ale przy takim obrocie na rok w PCV to się już samemu produkuje :):):)

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt lut 04, 2011 1:33 pm

Dealerzy z zakupami rzędu 2-3 mln to już są bardzo liczący się odbiorcy. Jest ich 2-3 czasem 10ciu w sieci sprzedaży. Nie pracowałem nigdy w firmie z obrotami pow. 200mln rocznie, wiec nie wiem jak u nich.
Ale Ci najwięksi klienci rozmawiając z prawdziwym szefem firmy może coś uzyskają. Dobrze to ujął sirhill_martin

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pt lut 04, 2011 8:57 pm

Piłem z szefem. Teraz jadam obiady z szefem. Ten z którym jadam obiady woli je jadać ze mną niż z gościem który robił za granicą 10 mln. Musi być wszystko w jednym, obroty i osobowość a obroty 150 tys. Euro wykręca się w jednym salonie w Polsce. Za granicą 30 tys. Euro na trzech klientach w miesiącu. Znam takiego co robi rocznie obroty 30 mln PLN. Z takim to chyba dla szefa jest zaszczytem zjeść obiad.

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » sob lut 05, 2011 12:53 am

no ale 30mln to już tylko można zrobić na dilerce dilerki:),,, czyli np na ścianie wschodniej exportując na wschód jak mapa daleka i szeroka,,, bo chyba na ścianie zachodniej to ten nr na rok 2011 to już raczej niemożliwy,,,, 30mln na Kliencie w kraju to diler by chyba tylko zrobił jakby miał bank do kredytowania deweloperów, tylko wtedy nie brali by bezpośrednio od producentów dołując ceny :),,, bo na indywidualnym to z 20 salonów by trzeba mieć i ok 200ludzi zatrudnionych:) tak mniej więcej,,,, no to gość ten gość co 30 robi,,, niejeden producent powinien mu czapkować i pewnie czapkuje,,,,dziwne tylko, że sam PCV nie klepie jak taki obrotny w sprzedaży wyżej wymienionego :)

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » sob lut 05, 2011 12:37 pm

KIMOSS pisze:Szanowni forumowicze,

Jestesmy firma, ktora sprzedaje okna renomowanej marki za granica wypracowujemy obrot ok 150 000 euro rocznie czy ta kwota jest niewystarczajaca by traktowac nas powaznie? .......
...Bede wdzieczna za wasze opinie
Jeżeli ktos robi na tym poziomie obroty i nie umie nic dla siebie wynegocjować to chyba mówimy o powadze ale wobec siebie,tak więc dziwne pytanie tak "doświadczonego handlowca" :shock:

ekodomgizycko
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: ekodomgizycko » sob lut 05, 2011 12:43 pm

Kuba N. pisze:Zapraszam do siebie to rozwiążemy ten problem :) Będzie Pani zadowolona z podjętej współpracy.
...............
Dlatego oferuję Pani pomoc i obsługę konkretnego opiekuna, który będzie zabiegał o Pani interesy. Pani interes jest naszym interesem - dlatego zapraszam.
I to się nazywa szybka decyzja i pomoc chociaz jedna firma jest bardzo wrażliwa na niedocenienie klienta przez jakże wielkiego niewdzięcznika któremu to nabijają portfel a jeszcze oferują zadowolenie tej Pani (wielkie wyzwanie) :shock: wow to już klasa jestem pod wrażeniem :) Pozdrawiam i owocnej współpracy życzę

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob lut 05, 2011 8:46 pm

Ten ktoś robi w dość małym kraju właśnie na dilerce dilerki. Poznałem ostatnio jednego co w niemcowie na dilerce dilerki ma średni obrót w sprzedaży za rok 2010 500 tys euro. i to w dodatku pcha mizerne KBE. Przy takich obrotach po co bawić się w produkcję. Zgłębiam właśnie temat sukcesu tych Panów i zamierzam zrobić konkurencję.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn lut 07, 2011 4:04 pm

ekodomgizycko pisze:
Kuba N. pisze:Zapraszam do siebie to rozwiążemy ten problem :) Będzie Pani zadowolona z podjętej współpracy.
...............
I to się nazywa szybka decyzja i pomoc chociaz jedna firma jest bardzo wrażliwa na niedocenienie klienta przez jakże wielkiego niewdzięcznika któremu to nabijają portfel a jeszcze oferują zadowolenie tej Pani (wielkie wyzwanie) :shock: wow to już klasa jestem pod wrażeniem :) Pozdrawiam i owocnej współpracy życzę
Bez przesady. Jedna deklaracja niewiele oznacza. Nie raz słyszałem jakie obietnice składali moi koledzy-handlowcy. Nie wierzylem w to co slyszałem - handlowcy obiecywali gruszki na wierznie.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”