budma "DOBRA JAKOŚĆ"

ROB_72
Rozgadany
Rozgadany

budma "DOBRA JAKOŚĆ"

Post autor: ROB_72 » śr sty 26, 2011 9:07 am

Czytam i oczom nie wierzę i zaczynam się zastanawiać ,jakie certyfikaty powinni dostać inni producenci skoro D... dostał certyfikat Dobra Jakośc .
Kto to rozdaje i wjakim celu i w ogóle po co jakiekolwiek papiery atesty itp.Przecieżmozna i tak.Szalenstwo.
pzdrawiam.

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: budma "DOBRA JAKOŚĆ"

Post autor: komarko1 » śr sty 26, 2011 11:29 am

Dostał bo robi poprawnie :) można dostać jeszcze order Bardzo Dobra Jakość i Super Bardzo Dobra Jakość. Na poważnie - są tacy co robią gorzej. Jeszzce bardziej na poważnie - może ktoś udzieli rąbka tajemnicy KTO zadecydował o przyznaniu tej a nie innej firmie odznaczenia. Bo to że dostali - no bo robią te sktomne z ....tys okien na miesiąc dając iluś tam ludziom zatrudnienie, iluś tam dealerów kupuje i na tym zarabia. Czy nie większym nadużyciem było posługiwanie się reklama: jedyne okna... gdzie w badaniach normy spelniały ale wśród konkurentów to tak nie w cZołówce ?

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » śr sty 26, 2011 8:11 pm

No i co z tego że się pożalicie , podziwicie :shock: kogo z kapituły obchodzi faktyczna jakość okien :D
Z roku na rok wszelakie odznaczenia budmy są coraz mniej warte , przez takie kwiatki :D :D

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » śr sty 26, 2011 9:35 pm

Robią to czego brakuje w polski popycie. Doskonale uzupełniają popyt na taki wyrób a dowodem tego jest ich potężna podaż znajdująca popyt i w dodatku łamią zasadę iż wzrost podaży jest konsekwencją obniżania ceny. Niestety jest to niekwestionowany lider rynku okiennego w Polsce.

Awatar użytkownika
KNMTG
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: KNMTG » czw sty 27, 2011 9:12 pm

dopóki Ustawa Prawo Budowlane nie zostanie zmienione to taka sytuacja będzie dalej trwała.
Minister Grabarczyk miał ją zmienić już 3 lata temu i jakoś mu się zapomniało - pamiętam jak obiecywał ...
jawaryn :)

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » czw sty 27, 2011 10:49 pm

KNMTG pisze:dopóki Ustawa Prawo Budowlane nie zostanie zmienione to taka sytuacja będzie dalej trwała
KNMTG sorry, ale nie kumkam, co niby do tego ma ustawa Prawo Budowlane?

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » czw sty 27, 2011 11:01 pm

No i nie dowiedziałem się KTO decyduje o przyznaniu orderów. !!!::))))
Nie mam pretensji do dobroplastu że produkuje tanio i produkuje tak ze znajduje nabywców za oferowaną cenę ,wszaqk CCC
Mam pretensję do kłamliwych reklam producentów że to nakjlepsze,jedyne w swiecie itp za ...cenę.
Dobroplast robi to co robi - niska cena,zachęcajaca do zakupów.
Qre...wem jest natomiast wprowadzanie w błąd (chyba jednak świadomie) klientów ze my "to na profilu ,,, robimy super okna. nikt yakich nie mA.:
tO JEST WŁAŚNIE q R .ST WO

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » czw sty 27, 2011 11:13 pm

Komarko :)
"Pijesz" do jakości, a sam co czynisz? Jaka jest jakość tego co piszesz? :) Nie wiem, zmuszony jestem domyślać się, że chodzi Ci o nasze Ordery jakości? Rozumiem, że wydało Ci się, że Certyfikat Dobra Jakość, jaki jest na zdjęciu w newsie o Dobroplaście to nasze Ordery? Nie to nie to :) Szczerze mówiąc nie znam tej nagrody.
Nie zajmował bym się wyjaśnianiem tego, ale dla tak zacnego uczestnika forum, choćbym miał na nos paść ze zmęczenia , to napisze jak jest :)
Pozdrawiam serdecznie
Andrzej Kubicki red. nacz.

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pt sty 28, 2011 9:34 am

Panie Andrzeju
Nie miałem na myśli akurat pańskich Orderów (choć do końca dla mnie zasady nie są czytelne - no ale Pan daje order - Pan ustala zasady)
Chodzi mi o to że : każdy płacze na dobroplast a znaczna część kolegów (ja również) sprzedawała czy sprzedaje ich produkty.
Osobiście sprzedawałem okna D, z samego początku ich dzialalności-przez kilka lat. Również dzieki nim zarobiłem i rozwinąłem skrzydła. Mieli okresy lepsze i gorsze - od aluplasta,poprzez brugmana... itp.
Piję do firm które : Np okno.. - reklamował się ze jako jedyny spełnia wymagania (co było nazwijmy to nadużyciem) i ze sprzedaje profil 5 komorowy (a w kolorze to komór 4 !! VEKA) To było świadome i jawne nadużycie wg mojej oceny. piję do firm które krzycząc -mamy bezołowiowe (czytaj lepsze w domyśle) okna nie informują że tak do końca to nie jest
Profile klasy A/B/C - popatrzcie na badania ....

Osobiście sadzę, że przyznawanie nagród,wyróżnień itp zawsze budzi kontowersje zwłaszcza jeśli nie ma jasno ustawionych. Jednemu podoba sie Doda innemu Markowska. Gdyby wyróżniono (zamiast Dobroplastu) dowolnie inną firmę - też znalazła by się latka

PS - nie zauważyłem że przyznaliście ordery jakości - umkneło mojej uwadze.

PS2 - wźiąłem dobroplast troche w "obronę" bo to nie dobroplast oferuje dziesiatkom tysięcy klientów ich okna lecz tysiące małych dealerów . Dealerów którzy posuwają sie czasem do oszustw i niedopowiedzeń aby zarobić na chleb.

andrzej
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: andrzej » pt sty 28, 2011 9:55 am

No tak, to tym razem ja nie popisałem się "certyfikowaną" jakością czytania ze zrozumieniem... zwracam honor :)
pozdrawiam serdecznie :)

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pt sty 28, 2011 11:03 am

Przyjęte

Awatar użytkownika
ekojubra
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: ekojubra » ndz maja 22, 2011 11:44 am

backspace pisze:
KNMTG pisze:dopóki Ustawa Prawo Budowlane nie zostanie zmienione to taka sytuacja będzie dalej trwała
KNMTG sorry, ale nie kumkam, co niby do tego ma ustawa Prawo Budowlane?
!

Ja za to kumkam !.
Ciągle dyskutujemy nad wyższością sytemu „X” nad systemem „Y” , a przecież wszyscy dobrze wiemy i jestem wstanie pójść ”w zakład” , że ~ 80% może i więcej reklamacji Klienta to pokłosie wadliwego montażu niezależnie od systemu.
Rozpatrzenie powiązań parametrów OKNO + MONTAŻ + BUDOWLA dałoby nam dopiero pełny obraz i podstawy do dyskusji nad jakością stolarki budowlanej, a w tym kontekście to już na pewno rola NADZORU BUDOWLANEGO jest nie do przecenienia.
Na jednym z sympozjów organizowanych przez ITB (1994r.) z sali padło pytanie nt. agresywnej, dezinformującej przez co wprowadzającej w błąd klientów reklamy, a przypomnę, że był to „bum rozwojowy” stolarki. Pan w randze Dyrektora departamentu w Ministerstwie budownictwa wykazując się dużą elokwencją sprowadził temat na manowce, a pytanie dotyczyło niezdrowej konkurencji która wyrosła pytającemu obok (splajtowała wg moich informacji po 3 latach) - i co na to Nadzór budowlany ???. Ogólnikowa odpowiedź Dyrektora, BO TAKI JEST RYNEK nie zadowoliła pytającego więc poszedł na całość – CZY MAM DONOSIĆ na psującego rynek stolarki – wreszcie doczekał się odpowiedzi WYCHODZI NA TO ŻE TAK. Sala przyjęła stwierdzenie bez aplauzu, a Dyrektor zapił to wodą mineralną.
KNMTG trąca Grabarczyka i słusznie, ale fatalny nadzór budowlany trwa ponad 20 lat. Może dlatego że jestem z tzw. „zimnego chowu” do dnia dzisiejszego nie przeszkadzają mi okna w moim mieszkaniu (stary POLTROCAL z Czeladzi) gdzie montażysta pasując skrzydło do ramy używał struga stolarskiego znęcając się nad występami rowka okuciowego (okucie obwodowe – to była nasza przyszłość). Kończąc z gadulstwem, pora na mój wniosek – PATRZ KLIENCIE NIE NA SYSTEM, ale na ręce montażystów.
Trochę dziwnie zbiegła się to z moimi rozterkami wyrażonymi na blogu :
http://oknonet.pl/blogi/blog,25,rid,125.html

PS.
Życzę wszystkim zdroworozsądkowego podejścia do problemów poruszanych przez komarko1. :D :wink:

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”