Alternatywny dostawca ?

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Alternatywny dostawca ?

Post autor: meraś » śr kwie 13, 2011 9:52 pm

Witam,

Mam do Szanownego grona dystrybutorów pytanie, dotyczące Szanownego grona producentów:
Co wpływa na fakt, że mamy w swojej ofercie wyroby 5-6 producentów okien, 3-4 drzwi wewnętrznych, w takiej samej ilości drzwi zewnętrznych i 2-3 bram garażowych.
Czy sami nie gotujemy sobie tym samym piekiełka ? Czy nie zaprzeczamy sobie oferując "wszystkie najlepsze produkty" ?
Zauważalny jest trend poszerzania oferty o nowe systemy ( EC, Petecki, Rąbień...itp) co uważam, że jest dobrym rozwiązaniem.
Dostajemy różne produkty od tego samego dostawcy, zawsze mając w obwodzie wspomnianego na samej górze Alternatywnego dostawcę.

Czy w waszym wydaniu jest może inaczej, do którego wariantu jest wam bliżej i dlaczego ?

Pozdrawiam serdecznie
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

oknoAD

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Alternatywny dostawca ?

Post autor: meraś » czw kwie 14, 2011 1:05 pm

no masz, prawie 100 wejść i żadnej odpowiedzi :roll:

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » czw kwie 14, 2011 1:51 pm

Pytanie za trudne.. :)

Ja mam kilku dostawców okien (właściwie dwóch plus trzeci) ale to przez fakt:
1. Okna drewniane
2. Markowe okna PCW
3. Szybki producent niedrogich okien
4. Kiedyś był szybki producent tanich okien
Nawet myslałem, żeby zrezygnować z pkt nr 3 (bo 4 odpadł po 2 latach)
I teraz pojawiają mi się nowe alternatywy, z tym, że to już za dużo - "nie ograniam" wszytskich informacji.
Podobnie z drzwiami wewnętrznymi.

Z tym, że nie ograniczę się do jednego salonu, bo w razie kłopotów dostawcy zawsze jest dodatkowa noga na której mozna się oprzeć w swojej ofercie - nie muszę szukać i zaczynać od zera, a mam już wszystko pod ręką.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » czw kwie 14, 2011 2:45 pm

Ja po długim namyśle zaproponowałem Prezesowi rozważenie 2 dostawcy PCW ,
Aczkolwiek dzisiejszy rynek wymaga również wejścia w drewno... sporo tych balkonów po 2500 ;)

Czy czekamy na klienta od którego oczekujemy, że nam powie jakie chce okna, czy pomożemy mu w wyborze i doradzimy, tak żeby był zadowolony ?
Ja bym ześwirował mając w ofercie 5 plastikowych dostawców bo obecnie oferta tego jednego jest w porządku, jednak jak to mówią - nigdy nie wiesz kiedy na twój region wejdzie ktoś większy z niższą marżą i większymi zamówieniami.....np. u Twojego dostawcy ;) 2 sprawa to terminy....

1. Dzisiejsze projekty domów na zamówienie wymagają wejścia w drewno
2. Uważam, że asortyment od 2 dostawców PCW to max.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » sob kwie 16, 2011 11:32 am

Wejście w drewno może kosztować dużo nerwów. Wymaga większego nakładu materiałów serwisowych niż przy PCW.
Poza tym w Klientach ("dzięki" forom) zaczyna panować ogólna niechęć przed drewnem, które niby ma być największym złem.
Nie raz widziałem HS z plastiku przepłacone w momencie zakupu o 50% ("bo nie będę musiał malować")

Dwóch dostawców - jak dla mnie ideał. Ale jaki ja jestem niezdecydowany :)

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob kwie 16, 2011 6:19 pm

ale jak wiesz...dużo zleceń w pcw odpada właśnie ze względu na HS, bo ich cena względem drewna jest .... :)
niezdecydowany ? po prostu czas wymóc na naszych dostawcach troszkę więcej, chodzi o terminy bo klient któremu się spieszy jak wiadomo jest za czas zapłacić ;) cały czas myślę o tej stolarskiej spółdzielni, coś w ten deseń powstało na mazurach chyba, prawda ?

oknoAD

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob kwie 16, 2011 6:21 pm

szkoda, że reszta forumowej braci się nie udziela, co jest Panie i Panowie ?
Przecież to nie grzech dyskutować o tym co przynosi wam chleb, prawda ?
może ktoś z Was spróbuje mnie przekonać, że wasz wariant jest lepszy ?

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » ndz kwie 17, 2011 9:16 am

Kilku dostawców tego samego produktu ( np. okno pcv ) to porażka :D przecież każdy większy producent ma przecież dwie , trzy linie produktowe.
Co do drewna to chyba nie jest tak prosto :D HS najlepiej w drewnie lub alu , nie wierzę w szczelność HS-u plastikowego.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz kwie 17, 2011 9:46 pm

Jeden dostawca 3 systemy:
- Brügmann(cena)
- Veka (cena)
- Rehau (cena)

Alu:
- Yawal (cena)
- Aluprof (cena)

Do tego super jakość, terminy mogą być. W ofercie 17 rodzajów okien. Więc zostaje przy jednym dostawcy.

Pozdrawiam!

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pn kwie 18, 2011 12:54 pm

monciak pisze:Jeden dostawca 3 systemy:
- Brügmann(cena)
- Veka (cena)
- Rehau (cena)
Hola hola! Ale to już chyba przesada ze strony Producenta.
Od nas, dealerow oczekuje się sprzedaży jednej marki, a tymczasem to dostawcy nie mogą się zdecydować.
Nie sądzicie, że 3 systemy u jednego producenta świadczy o jego braku zdecydowania? Można to nazwać elastycznością, ale bez przesady.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn kwie 18, 2011 1:51 pm

Wiesz, wydaje mi się że dzisiejsza polityka dostawców powoduje, że producenci wchodzą w nowe systemy.
2 sprawa to target klientów. Trzeba sprzedawać 8) koniec kropka, może nawet kosztem własnej wypracowanej przez lata reputacji ?!

Wole sprzedaż 3 różnych systemów od jednego producenta, od sprzedaży zbliżonego produktu od 5 różnych firm....

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pn kwie 18, 2011 4:47 pm

Jeden producent 4 fabryki w różnych miastach, 3 systemy. Każda z fabryk robi na innym systemie. Dla pośrednika jest to duże udogodnienie bo zamówienia idą do centrali, tak jak i dostawy z jednego miejsca. W jednej dostawie są okna z kilku fabryk. Czego sobie więcej życzyć.
Chcesz tanie okno - proszę Brügmann
Chcesz znane okno - proszę Veka
Chcesz coś najlepszego - proszę Rehau

Pozdrawiam!

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » pn kwie 18, 2011 7:49 pm

[quote="monciak"]Jeden producent 4 fabryki w różnych miastach, 3 systemy. Każda z fabryk robi na innym systemie. Dla pośrednika jest to duże udogodnienie bo zamówienia idą do centrali, tak jak i dostawy z jednego miejsca. W jednej dostawie są okna z kilku fabryk. Czego sobie więcej życzyć.

taki offtopic sobie strzelę :)
Okno+ z Krakowa by się załamał, że ich arcydzieła są oparte o system, który Ty zakwalifikowałeś do "tani" :):):)

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn kwie 18, 2011 10:11 pm

sir_hill_martin sorry ale BRUGMANN nie jest drogim systemem PCV w porównaniu do VEKI nie mówiąc o REHAU.

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » wt kwie 19, 2011 1:40 pm

Kuba N. pisze:sir_hill_martin sorry ale BRUGMANN nie jest drogim systemem PCV w porównaniu do VEKI nie mówiąc o REHAU.
Tyle to ja wiem. Mówiłem o sile marketingu. Ww firma potrafi sprzedać Brugmann w cenie o jakiej się tutaj raczej wielu nie śni, właśnie dzięki odpowiedniej reklamie. Ale jak u nich z bilansem marketing a zysk, mimo iż większy niż przeciętne założenia, to wglądu nie mam, więc nie wiem. Rozbawiło mnie, w sumie stwierdzenie faktu, że Brugmann = segment tani a koncept sprzedaży ww producenta. koniec off topu ;) pozdro ;)

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » wt kwie 19, 2011 2:04 pm

a co do tematu wątku,,,,, to dostawca na kompleksowym systemie PCV, czyli np VEKA, to powinno być dość i max. Niestety czasy są jakie są i trzeba mieć w ofercie również tylko i wyłącznie cenę. No to 2 dostawców max a w dodatku ten drugi tylko ze swoim "sztandarowym" najtańszym produktem. Nie wyobrażam sobie jak sprzedawca strzela gadki od Rehaua, Salamandra, Veki, Aluplasta, Gealana po Avantgarde aby tylko Klientowi przypasić i sprzedać,,,,, toż to prawie już jak być politykiem :),,,, no w coś trzeba "wierzyć" Panowie tak mi się wydaje. wiarygodność też ważna rzecz w handlu :)

Awatar użytkownika
POGROMCA OSZUSTÓW
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: POGROMCA OSZUSTÓW » wt kwie 19, 2011 2:23 pm

I co będzie trudniej bo DOBROPLASTOWO rusza z sprzedażą 80mm pod nazwą "Ovlo".
ZNAJĄCY TEMATY Z BRANŻY OKIENNEJ

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » wt kwie 19, 2011 4:04 pm

monciak pisze:Jeden producent 4 fabryki w różnych miastach, 3 systemy. Każda z fabryk robi na innym systemie. Dla pośrednika jest to duże udogodnienie bo zamówienia idą do centrali, tak jak i dostawy z jednego miejsca. W jednej dostawie są okna z kilku fabryk. Czego sobie więcej życzyć.

Pozdrawiam!
Monciak zdradzisz mi jaki profil Veka jest sprzedawany bo bezpośrednio w fabryce nie mogę się dowiedzieć. Jak zdobyłeś cennik na Vekę?

wojtys
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: wojtys » wt kwie 19, 2011 5:18 pm

wystarczy zapytać...
proszę o zapytanie na mail
wojciech.blaszczyk@petecki.eu
Pozdrawiam Wojtys

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » wt kwie 19, 2011 5:56 pm

Nie zdobyłem. Dostałem. Jak na jakość okien ceny super!!! Ruszam na domki z veką alphaline+roto+szyba 0,6.

fajneokna.pl
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: fajneokna.pl » pt kwie 22, 2011 9:28 am

monciak pisze:Nie zdobyłem. Dostałem.
Zazdroszczę. :wink:

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pt kwie 22, 2011 11:52 am

fajneokna.pl pisze:
monciak pisze:Nie zdobyłem. Dostałem.
Zazdroszczę. :wink:
:wink:

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pt kwie 22, 2011 4:00 pm

monciak pisze:Nie zdobyłem. Dostałem. Jak na jakość okien ceny super!!! Ruszam na domki z veką alphaline+roto+szyba 0,6.
A co z łukami i skosami ?
W domkach tego całkiem sporo .

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob kwie 23, 2011 9:27 pm

Dzięki mojemu dostawcy mam lekarstwo okienne na dziwaki jakim jest REHAU, też w super cenie. Euro 86 prawie w cenie Alphalinie, dla branżowców chyba nie ma wątpliwości co lepsze. Dla każdego coś się znajdzie, dzięki tak szerokiej ofercie.

Pozdrawiam!

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn kwie 25, 2011 6:01 pm

EURO 86 załatwia wszystko :)
Kontakt z innymi dostawcami jest wskazany z wielu powodów - między innymi to po to aby twój główny dostawca wiedział, że musi się liczyć z innymi. Musi swoim podejściem, obsługą przez cały okres współpracy oraz wyrobami tak się wykazywać abyś większość tego co realizujesz zamawiał u niego. :D
Można to też podzielić inaczej np. na producenta robiącego w kilku systemach, który oferuje wyroby dla przysłowiowego Kowalskiego i wyroby z "górnej półki". Oraz na dostawcę wyrobów inwestycyjnych bo niestety na przetargach liczy się tylko cena więc musi być tanio - te wyroby są również dla skner dla których liczy się tylko sztuka i nic poza tym.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn kwie 25, 2011 8:02 pm

A może lepiej kupować okna białe i kolorowe u różnych dostawców ? Wtedy będą się o Was bili :D

I co z łukami w Waszych Euro-Alfa-cośtam ?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn kwie 25, 2011 8:27 pm

Nie sądzę aby się o nas bili bo i po co.
Dzisiaj biciem się spraw nie załatwia :wink:
W "biznesie" trzeba umieć ważyć wszystko i mieć swoje mądre zdanie - wtedy będą cię szanować. Wszechstronność to super cecha.

Jak to co :?: Kein Problem :) EURO 86 to szerokie możliwości kreacji indywidualnych form okien, takich jak łuki, trójkąty, okna romboidalne i szczeblinowe :D

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » pn kwie 25, 2011 9:52 pm

Jeżeli Ty bijesz się z dostawcami to szczerze współczuję :D lepiej jak oni o Ciebie !

Z ciekawości oglądnołem sobie te dwa profile i szczerze to 86-a wygląda blado przy alphaline i blu evolution :)

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pn kwie 25, 2011 10:03 pm

Alphaline jest właśnie profilem sprzedającym się przez oglądanie, euro86 przez markę REHAU, parametry itp. a i tak wszystko na łopatki kładzie GENEO!!! Oczywiście dostępne w dobrej cenie u mojego dostawcy.

podlasiak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: podlasiak » pn maja 02, 2011 3:36 pm

monciak pisze:Alphaline jest właśnie profilem sprzedającym się przez oglądanie, euro86 przez markę REHAU, parametry itp. a i tak wszystko na łopatki kładzie GENEO!!! Oczywiście dostępne w dobrej cenie u mojego dostawcy.
Panie Monciak Alphaline sprzedaję się przede wszystkim dlatego, że parametry osiągane przez profil w stosunku do różnicy cenowej Alphaline do profili standardowych jest można powiedzieć rozsądny(ok20-25% w zależności od producenta) - czego nie można powiedzieć o Geneo - gdzie jest kosmosem cenowym. Drugą sprawą jest to, że mam mieszane odczucia co do okien bez porządnego wzmocnienia. Powiedz proszę jak wyliczasz klientowi oszczędności płynące z zakupu Geneo w takiej cenie? Przez jaki okres czasu okna Geneo "zwrócą się" Twojemu klientowi, zakładając że:
- okres użyteczności okien wynosi powiedzmy 20lat.
- nie jest to dom pasywny(tak zakładam - bo w ciemno strzelę, że nie obsługiwałeś tych kilku w Polsce domów pasywnych)
Pozdrawiam

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn maja 02, 2011 9:46 pm

Mr. podlasiak masz rację o GENEO nie można tego powiedzieć, że jest tanie, ale jakby VEKA ALPHALINE była wykonana z innowacyjnego materiału to też nie byłaby tania.
W GENEO również można stosować porządne wzmocnienia
Z ALPHALINE cenowo i parametrami może konkurować EURO 86

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » wt maja 03, 2011 10:43 pm

Dzięki Kubp N., już mi się wczoraj nie chciało pisać. "co ma piernik do wiatraka"

podlasiak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: podlasiak » śr maja 04, 2011 8:26 am

Panowie skoro tak przedstawiacie Geneo, to na pewno odpowiecie Nam wszystkim i ewentualnym klientom, którzy być może odwiedzą Wasze punkty - jak zakup Geneo przełoży się na oszczędność - jak w moim poście wyżej. Pozdrawiam

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » śr maja 04, 2011 6:57 pm

podlasiak pisze:Panowie skoro tak przedstawiacie Geneo, to na pewno odpowiecie Nam wszystkim i ewentualnym klientom, którzy być może odwiedzą Wasze punkty - jak zakup Geneo przełoży się na oszczędność - jak w moim poście wyżej. Pozdrawiam
Nie pytaj za innych - każdy zapytać potrafi.
Czy zakup wszystkiego przeliczasz na oszczędności :?: bo ja nie. Czasami mi wystarczy świadomość, że mam coś innego, coś extra, coś czego inni z najbliższego otoczenia nie mają - nie przeliczam tego na oszczędności bo i po co. Po co jest kupować merca w salonie za 300.000zł jak po 2-3 latach będzie wart połowę tego. Jest oszczędność :?: raczej nie ale przyjemność z tego, że jest nowy, pachnący i że nikt w nim wcześniej nie pierd..ł w fotel daje dużo więcej niż te PLNy.
POZDRAWIAM RÓWNIEŻ

podlasiak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: podlasiak » pt maja 06, 2011 1:38 pm

Kuba N. pisze:
podlasiak pisze:Panowie skoro tak przedstawiacie Geneo, to na pewno odpowiecie Nam wszystkim i ewentualnym klientom, którzy być może odwiedzą Wasze punkty - jak zakup Geneo przełoży się na oszczędność - jak w moim poście wyżej. Pozdrawiam
Nie pytaj za innych - każdy zapytać potrafi.
Czy zakup wszystkiego przeliczasz na oszczędności :?: bo ja nie. Czasami mi wystarczy świadomość, że mam coś innego, coś extra, coś czego inni z najbliższego otoczenia nie mają - nie przeliczam tego na oszczędności bo i po co. Po co jest kupować merca w salonie za 300.000zł jak po 2-3 latach będzie wart połowę tego. Jest oszczędność :?: raczej nie ale przyjemność z tego, że jest nowy, pachnący i że nikt w nim wcześniej nie pierd..ł w fotel daje dużo więcej niż te PLNy.
POZDRAWIAM RÓWNIEŻ
Panie Kubo proszę nie porównywać zakupu samochodu do zakupu okien. Geneo tak samo jak Alphaline nie jest urokliwym profilem - sprzedawany jest przede wszystkim poprzez jego parametry. Idea Geneo jest dedykowana do ludzi szukających oszczędności, więc Pana odpowiedź świadczy o Pana kompetencji i założę się, że nie sprzedał Pan ani jednego okna Geneo. Mam nadzieję, że ocenią Pana, Pana przyszli klienci. Pozdrawiam

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pt maja 06, 2011 6:30 pm

Ludziska, sprzedawać nie marudzić i dociekać. Na parametry nie ma czasu tu trzeba obroty robić bo klientów od groma.

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob maja 07, 2011 7:58 am

A i owszem sprzedawać ! Tylko najlepsze :) i bez kitów :D

podlasiak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: podlasiak » sob maja 07, 2011 12:55 pm

monciak pisze:Ludziska, sprzedawać nie marudzić i dociekać. Na parametry nie ma czasu tu trzeba obroty robić bo klientów od groma.
Panowie jedziemy z Dobroplastem wspomóżmy ich - sprzedaż jest tak słaba!!! :)

Okna najlepsze okna czyli wg mnie Veka Alphaline - bo niestety nikt z rozmówców merytorycznie nie przekonał mnie do Geneo.

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » sob maja 07, 2011 4:41 pm

Temat nie dotyczy najlepszych okien, tylko współpracy na linii dostawca-dystrybutor
a konkretniej lojalności jednyh i drugich
serwując alphaline i awangarde wiem po której stronie stoisz:)

podlasiak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: podlasiak » sob maja 07, 2011 6:22 pm

Mylisz się... stoję z innej strony sprzedaży

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob maja 07, 2011 9:00 pm

podlasiak pisze: Panie Kubo proszę nie porównywać zakupu samochodu do zakupu okien. Geneo tak samo jak Alphaline nie jest urokliwym profilem - sprzedawany jest przede wszystkim poprzez jego parametry. Idea Geneo jest dedykowana do ludzi szukających oszczędności, więc Pana odpowiedź świadczy o Pana kompetencji i założę się, że nie sprzedał Pan ani jednego okna Geneo. Mam nadzieję, że ocenią Pana, Pana przyszli klienci. Pozdrawiam
Przykro mi, że nie zrozumiałeś metafory.
Czy okno jest urokliwe czy nie to nie Tobie to oceniać tylko klientowi.
Moich kompetencji proszę nie oceniać.
MOGĘ ZAKŁAD O SPRZEDAŻ GENEO PRZYJĄĆ TYLKO O CO MIAŁBY BYĆ TEN ZAKŁAD - PROPONUJĘ NP. 4000 PLN NA CELE CHARYTATYWNE - PASUJE

podlasiak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: podlasiak » sob maja 07, 2011 9:16 pm

Podważyłem Twoje kompetencje tylko i wyłącznie dlatego, że twierdzisz " Geneo jest najlepsze - bo jest najlepsze", a gdy zapytałem dlaczego jest najlepsze odpowiedziałeś "bo jest najlepsze" to też traktuj jak przenośnię. Twoją przenośnię zrozumiałem w sensie stylistycznym, ale zakwestionowałem pod względem merytorycznym, ponieważ uważam, że zakup auta jest zakupem innego rzędu. Rzuciłeś rękawice - sprzedaj w maju okien Geneo za 70tys zł z ciepłą ramką stosowaną przez Eurocolor:) i niech że ta firma część zysku przekaże na cele charytatywne

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz maja 08, 2011 8:08 pm

podlasiak pisze:Podważyłem Twoje kompetencje tylko i wyłącznie dlatego, że twierdzisz " Geneo jest najlepsze - bo jest najlepsze", a gdy zapytałem dlaczego jest najlepsze odpowiedziałeś "bo jest najlepsze" to też traktuj jak przenośnię. Twoją przenośnię zrozumiałem w sensie stylistycznym, ale zakwestionowałem pod względem merytorycznym, ponieważ uważam, że zakup auta jest zakupem innego rzędu. Rzuciłeś rękawice - sprzedaj w maju okien Geneo za 70tys zł z ciepłą ramką stosowaną przez Eurocolor:) i niech że ta firma część zysku przekaże na cele charytatywne
Sorry podlasiak skąd się urwałeś :?: Nigdzie nie znajdziesz w moich wypowiedziach takiego stwierdzenia jak cytujesz. Co do ceny GENEO to już wcześniej pisałem dlaczego jest taka a nie inna w porównaniu z ALPH.....

Co do sprzedaży okien w systemie GENEO to dla Twojej ciekawości to: "W grudniu 2010 w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbyła się Gala Partnerów EUROCOLOR dla najaktywniejszych Partnerów Handlowych współpracujących z naszą firmą. Spotkanie miało miejsce 17 grudnia 2010 r. i zgromadziło wiodących Partnerów firmy, aktywnie zaangażowanych w sprzedaż produktów i wspólne działania marketingowe z EUROCOLOR." "Punktem kulminacyjnym Gali było wręczenie Partnerom Handlowym statuetek i wyróżnień za osiągnięcia w mijającym roku" - między innymi wręczana była statuetka za największą sprzedaż okien GENEO i nieskromnie muszę napisać zająłem 3 miejsce co było dla mnie zaskoczeniem.

Co do GENEO to:
- głębokość profili - 86 mm, system z uszczelką środkową
- profile 6-komorowe
- współczynnik przenikania ciepła Uf do 0,85 W/m² K :shock:
- oszczędność energii U=0,56 dla okna w rozmiarze 123 x 148cm :shock:
- materiał - rdzeń z tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO® z zawartością włókna szklanego, warstwa zewnętrzna z wysokiej klasy tworzywa RAU-PVC :shock:
- doskonała izolacyjność akustyczna okna – Rw 47 dB dla szyby o izolacyjności akustycznej 50 dB, osiągana bez zbrojenia stalowego :shock:
- utrudnienia przeciwwłamaniowe do klasy WK3, bez zbrojenia stalowego do klasy WK2 :shock:
- przepuszczalność powietrza - klasa 4 (DIN EN 122007) :shock:
- szczelność na przenikanie wody opadowej - klasa 9A (PN/DIN EN 122008) :shock:
- system wzmocnionych profili okiennych bez zastosowania zbrojenia stalowego :shock:
- doskonała stabilność profili uzyskana dzięki zastosowaniu nowatorskiego tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO® oraz perfekcyjnej konstrukcji profili i systemowi zintegrowanych wzmocnień (IVS) :shock:
- doskonała izolacyjność cieplna profili kwalifikuje system do domów niskoenergetycznych i pasywnych
- niewielka wysokość pakietu profili (115 mm) ułatwia efektywne pozyskiwanie ciepła i światła słonecznego :shock:
- brak konieczności stosowania wzmocnień ze stali umożliwia racjonalizację produkcji i składowania :shock:
- mniejszy ciężar elementów (do 40 %) ułatwia produkcję oraz montaż gotowych elementów :shock:
- komora funkcyjna pozwala na optymalizacje parametrów cieplnych poprzez stosowanie dodatkowych wkładek termoizolacyjnych :shock:
- szeroki wrąb szyby (66 mm) pozwala na stosowanie termoizolacyjnych, dwukomorowych pakietów szyb zespolonych o współczynniku przenikania ciepła Ug od 0,3 do 1,0 W/m² K :shock:
- nowy kształt uszczelek pozwolił na zmniejszenie sił potrzebnych do zamykania i otwierania okien :shock:
- gładka, wysokiej jakości powierzchnia zewnętrzna profili jest łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji
- profile są przyjazne środowisku i mogą być poddawane recyklingowi
- szerokie możliwości kształtowania wyglądu okien, stabilne elementy o nietypowych kształtach, takich jak okna łukowe, trójkątne, ukośne i szczeblinowe :shock:
- szerokie możliwości kreacji dzięki palecie profili okleinowanych i profilom lakierowanym :shock:
- jasnoszare lub czarne uszczelki stanowią eleganckie akcenty na tle białych lub kolorowych profili
- doskonała optyka profili uzyskiwana jest dzięki łagodnym skosom oraz zaokrąglonym krawędziom zewnętrznym

CZY TO MAŁO ARGUMENTÓW :?:

Oczywiście, że sprzedaży GENEO nie da się porównać z wielkością sprzedaży standardowych sys. 70mm ale coraz bardziej się to rozwija i mam nadzieje, że koncern REHAU zastosuje RAU-FIPRO we wszystkich swoich wyrobach.
A co działalności charytatywnej EUROCOLOR to się nie martw - marzeniem jest aby wszystkie firmy mające spory kapitał działali tak jak EUROCOLOR na tej płaszczyźnie http://www.euro-color.com.pl/menu-14-Na ... 01690.html to tylko skromne przykłady ale ściana ze wszystkimi robi wrażenie.

Czy GENEO czy ALPHALINE - oba systemy są SUPER w porównaniu do sys. 70mm
I jeszcze jedno podlasiak nie ciągnijmy tego dalej bo to nie ma sensu - każdy ma swoje wyższe racje.

podlasiak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: podlasiak » ndz maja 08, 2011 9:59 pm

Prosiłem, żebyś potraktował to jak przenośnię. Urwałem się z podlasia jak sama nazwa mówi. Dziękuję Ci za odpowiedź - choć nastąpiła dopiero po pewnej zgryźliwości z obu stron. Dziękuję, że zmieniłeś zdanie na temat Alphaline - już nie porównałeś do Euro86(łączy je tylko i wyłącznie klasyfikacja do klasy A i nic więcej), a stwierdziłeś, że jak Geneo jest super i to jest satysfakcjonujące mnie porównanie. Gratuluje wyniku sprzedażowego - jakbyś mógł wyjawić jakiego rzędu obrót zrobiłeś byłoby być może motywujące dla reszty.:) Cele charytatywne - jedni szukają tu kosztów. Drudzy mają na nie inne pomysły - jednakże szacunek dla firmy. Pozdrawiam

backspace
Ekspert
Ekspert

Post autor: backspace » ndz maja 08, 2011 10:06 pm

Myślę, że czasy Alphaline 90 dobiegają końca. Promocja firmy VEKA pójdzie w kierunku Softline 82.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn maja 09, 2011 12:05 pm

i tu bakspace masz chyba rację
podlasiak pisze:Prosiłem, żebyś potraktował to jak przenośnię. Urwałem się z podlasia jak sama nazwa mówi. Dziękuję Ci za odpowiedź - choć nastąpiła dopiero po pewnej zgryźliwości z obu stron. Dziękuję, że zmieniłeś zdanie na temat Alphaline - już nie porównałeś do Euro86(łączy je tylko i wyłącznie klasyfikacja do klasy A i nic więcej), a stwierdziłeś, że jak Geneo jest super i to jest satysfakcjonujące mnie porównanie. Gratuluje wyniku sprzedażowego - jakbyś mógł wyjawić jakiego rzędu obrót zrobiłeś byłoby być może motywujące dla reszty.:) Cele charytatywne - jedni szukają tu kosztów. Drudzy mają na nie inne pomysły - jednakże szacunek dla firmy. Pozdrawiam
podlasiak jak byś mnie nie zaczepiał to tych niewielkich zgryźliwości by nie było.Wszystkie info jakie napisałem można znaleźć bez najmniejszego wysiłku w necie.
Porównywałem ALPHALINE do EURO 86 bo to ten sam materiał czyli PCV, a do GENEO to Ty próbowałeś porównywać lecz tylko pod względem cenowym na co ja zwracam mniejszą uwagę.
Nie sądzę aby moje obroty były motywującą informacją dla innych - każdy niech robi to co umie najlepiej i jak umie byleby robił dobrze. A dla ciekawości to GENEO w 95% kupują ludzie świadomi tego co chcą mieć. Ludzie interesujący się techniką i innowacyjnością. Niekoniecznie są to ludzie zamożni.
Co do 3 to tak musiało być. Wyprzedziły mnie tylko firmy z Niemiec i Austrii. :D Ja robię swoje i nie zwracam na tą chwilę uwagi jakie wyniki osiągam a 3 miejsce było dla mnie zaskoczeniem i miłą niespodzianką bo okna to tylko jeden z kilku moich zakresów zainteresowań - nie skromnie wspominając o roletach zewnętrznych, roletkach materiałowych, żaluzjach fasadowych, markizach, stolarce wewnętrznej, bram garażowych, panelach podłogowych i budowlanych robotach od fundamentu po malowanie ścian. Jak trzeba to załatwię kominek, piec i kaloryfery. Mógłbym tak pisać długo.
POZDRO

podlasiak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: podlasiak » wt maja 10, 2011 8:29 am

kolego wracamy do punktu wyjścia. Nie zrozumiałeś mnie od samego początku. Dla mnie Geneo może kosztować 3000zł za 034. Tylko jak to przełoży się na oszczędność gdzie ideą Geneo jest oszczędność w zużywaniu energii. Przelicz mi drogi kolego jak wygląda dopłata do Geneo od profili standardowych w jakim okresie używalności ta dopłata się zwróci. Wracam do pytania z początku rozmowy i proszę jeśli chcesz mi odpowiedzieć to w formie przeliczenia. Bo zakładam, że ludziom wstępnie przeliczasz. Wtedy ja przeliczę Ci jak wyglądają dopłaty do Alphaline jak wygląda energooszczędność i w jakim okresie się zwróci. Zakładam, że używalność okien to 20-25lat. I nie ważne jest z czego jest to wykonane.Klienci sami porównają co jest lepsze - co się opłaca. I proszę nie mów, że patrzę na Geneo przez pryzmat kasy - daleki jestem od takiego patrzenia. Jedynie chcę wiedzieć czy warta jest skórka za wyprawkę.

handlowiec2
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: handlowiec2 » wt maja 10, 2011 9:05 am

podlasiak pisze:kolego wracamy do punktu wyjścia. Nie zrozumiałeś mnie od samego początku. Dla mnie Geneo może kosztować 3000zł za 034. Tylko jak to przełoży się na oszczędność gdzie ideą Geneo jest oszczędność w zużywaniu energii. Przelicz mi drogi kolego jak wygląda dopłata do Geneo od profili standardowych w jakim okresie używalności ta dopłata się zwróci. Wracam do pytania z początku rozmowy i proszę jeśli chcesz mi odpowiedzieć to w formie przeliczenia. Bo zakładam, że ludziom wstępnie przeliczasz. Wtedy ja przeliczę Ci jak wyglądają dopłaty do Alphaline jak wygląda energooszczędność i w jakim okresie się zwróci. Zakładam, że używalność okien to 20-25lat. I nie ważne jest z czego jest to wykonane.Klienci sami porównają co jest lepsze - co się opłaca. I proszę nie mów, że patrzę na Geneo przez pryzmat kasy - daleki jestem od takiego patrzenia. Jedynie chcę wiedzieć czy warta jest skórka za wyprawkę.
Kolego kiedyś bodajże w muratorze był poruszany ten temat wg ich wyliczeń różnica w kosztach poniesionych na okna energooszczędne/pasywne w porównaniu do okien standardowych zwraca się po ok 20-25 latach i nie dotyczy to tylko Geneo moim zdaniem sztuka dla sztuki :)
pozdrawiam! Michał

podlasiak
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: podlasiak » wt maja 10, 2011 9:11 pm

Szczerze mówiąc osobiście nie czytam tej gazety... z tego co wiem przelicznik był chwytliwy bo nie obliczał różnicy zakupu profili standardowych do energooszczędnych, a ogólnie zakup okien na profilach energooszczędnych... także wynik nie był relatywny

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » śr maja 11, 2011 10:28 am

A może coś w temacie o alternatywnym dostawcy?

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » śr maja 11, 2011 12:15 pm

niestety, ale tutaj zawsze temat schodzi na dalszy plan :(

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”