Zaniżanie cen na inwestycjach/przetargach

pomocnik
Małomówny
Małomówny

Zaniżanie cen na inwestycjach/przetargach

Post autor: pomocnik » czw cze 02, 2011 5:27 pm

Długo jeszcze wszyscy obniżac ceny jak wszystko idzie do góry?
Jaki to ma sens?
Ze firma przeżyje jeszcze 2-3 miesiące i opłaci kolejne raty leasingów?

Zamiast zarabiać to tylko mega przerób wszyscy mają.

oknoAD

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Re: Zaniżanie cen na inwestycjach/przetargach

Post autor: Kuba N. » pt cze 03, 2011 1:48 pm

Tego nie przeskoczysz. Zawsze znajdzie się ŚWIR, który weźmie robotę za marne pieniądze.
Przykładowo ostatnio startowałem do wyboru ofert (nie przetarg) na 486 okien w kolorze jednostronnym na developerkę. I co :?: Znalazł się koleś co położył takie ceny na plastikony, że szczęka opadła - dla informacji mogę powiedzieć, że nie kupiłbyś tych okien w tej cenie u jednego z najtańszych dużych producentów okien w Polsce.
Jest to przerażające. Mało tego wygrał tą robotę pośrednik a nie sam producent okien.
Byłem ostatnio na tej budowie bo chciałem zobaczyć co to będą za okna :?:
profil - ALUPLAST 4000
okucie - Winkhaus
szyba - Press-Glas
Producenta nie wymienię bo po co - daje ceny na inwestycje takie, że wymiata wszystkich. Jedni się z tego powodu cieszą a inni śmieją.
A no i montaż w ceramice wycenił po 8 PLN za mb :D nie mówiąc, że trzeba to po blokowisku poroznosić.
Mało tego odległość dzieląca producenta od inwestycji to 380 km w jedną stronę.
CZY TO JEST NORMALNE :?: :?: :?:
Wszyscy w Europie się z nas nabijają, że jesteśmy takimi łosiami od FENSTERów.

grzegorz197308
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: grzegorz197308 » pt cze 03, 2011 9:14 pm

wszendzie do....st i mocna avan...da ale aluplast na winkhausie to szok ale bagno co chory kraj ee szkoda kometowac

Szerszel
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Szerszel » sob cze 04, 2011 11:49 am

Od jakiegoś czasu usuwam wszystkie zapytania na inwestycje , chyba że wiem iż wygram :D :D

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » sob cze 04, 2011 10:46 pm

Qba rozumiem że te 8 zł BRUTTO za montaż na gotowo obejmował również parapety w cenie montażu, ale czy oferent zaproponował roletki materiałowe gratis ?

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn cze 06, 2011 8:00 pm

nie no bez jaj - surówka

oknoAD

komarko1
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: komarko1 » pn cze 06, 2011 9:57 pm

"surófka" tzn zamiast normalnego materiału do roletek dawali surowe lniane tkaniny ? To nowość jakaś!! :)

Awatar użytkownika
CICHY
Małomówny
Małomówny

Post autor: CICHY » wt cze 07, 2011 4:44 pm

Tak to już jest.Inwestycje to taka wieeeelki magnes dla tych ..........co mylą obroty z zyskami.
Tylko że ,dalej inwestorzy wyedukowani w skali cen oczekują cudów.
I wiecie co jest , było i będzie najgorsze ?
Zawsze się jakiś "cudak " znajdzie .
Ostatnio codziennie chadzam obok takiego obiektu.I wiecie co ? Darmowy ubaw po pachy ( z okien) i głębokie współczucie dla przyszłych lokatoro-właścicieli.
Zawsze można usłyszeć w takich przypadkach " miało być tanio ,a nie dobrze ".
Ech nasza zwyczajna rzeczywistość , chyba nadal zbyt mało bankructw okniarzy, bo " naród" nadal w ekonomi kiepski.

Awatar użytkownika
technolog_szczecin
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: technolog_szczecin » wt cze 28, 2011 9:21 am

Czemu narzekać. Przeciez taaakkie okna to kopalnia pieniędzy dla serwisu. Tylko trzea sie namęczyć, a te które do wstawienia od nowa to trza wstawic od nowa :). Przeciez nikt nie będzie jechał 3800km na regulacje okna. Niech wstawiają, a z serwisu też da się wyżyć. Ostatnio egulowałem mieszkanko 6 okien za 700nettozł + materiał (źle okucia spięte, zaczepy nie trzymające, wieje bokiem nawietrzaków, beczka, strzelające okucia). A druciarstwo wyjdzie szybciej i okienka będą szybciej do wymiany. Skoro przetarg = 100% cena to tak będzie niestety.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » wt cze 28, 2011 11:43 pm

Dużo firm tak robi - tanio okna a serwis drogo.
Jak nie na oknach to na serwisie wycisną PLNy.

arturrex
Zaangażowany
Zaangażowany

Post autor: arturrex » czw lip 07, 2011 1:18 pm

Hmmm , też pomysł.
Montujemy za darmo, a regulacja później po 100 za skrzydło??
No to chyba bedzie turbo mega promocja? no nie :lol:
Nie sprzedaje okien w systemie Avandgarde.

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lip 10, 2011 10:57 pm

A jak Pan "konował" Cie kroi za wizytę 100zł za 5 czy 10 min - to dobrze :?: I jeszcze nie odprowadza od tego podatku - to dobrze :?: I na dodatek czuje się bezkarnie tak czyniąc - to dobrze :?: mało tego jak dasz w łapę to weźmie - to dobrze :?:
Nic w tym kraju ku..a nie jest dobrze i mało uczciwie.

quintus
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: quintus » wt sie 16, 2011 10:53 am

Przecież to standard. Mało tego firmy wygrywają przetargi z mega niskimi cenami a potem nagminnie starają się podpisywać aneksy do umów z nowymi cenami i kosztorysami.

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » ndz sie 21, 2011 4:25 pm

panowie monterzy nie dajmy sie j...ac do kiedy bedziemy losiami od fensterow

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz sie 21, 2011 11:44 pm

Proste rozwiązanie, monterzy startujcie w przetargach. Dajcie niska cenę i 30 dni termin płatności.

schweiker
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: schweiker » pn sie 22, 2011 3:29 pm

Mieszkanie developerskie ma ładnie wyglądać i robić odpowiednie wrażenie na kupującym. Co z tego, że po kilku latach użytkownik bedzie miał coraz więcej problemów (gwarancja mija, a raty płacić trzeba). Co to obchodzi Panów prezesów. Miało być TANIO!!! - oczywiście dla budującego. Najważniejszy nowy samochód i jacht. To smutne............

meraś
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: meraś » pn sie 22, 2011 3:49 pm

smutne ? smutny jest brak świadomości konsumenta. jeżeli klienci szukają jedynie ceny przy mieszkaniach to dlaczego mamy się dziwić tym deweloperom ?
na każdym polu jest odpowiedni target klientów. Jeżeli kupuję samochód czytam o danym silniku w internecie, pytam znajomego mechanika...szukam informacji.
Jeżeli ktoś kupuje "produkt" za pół miliona złotych zdjąc się jedynie na piękny uśmiech sprzedawcy i zapewnienia że wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką....sorry, niektórcy nie jest mi wcale żal.

W Warszawie ( co mnie osobiście ogromnie cieszy ) coraz mniejszym powodzeniem cieszą się mieszkania od JW Construction. Tynki pękają, okna tragedia, windy wyłożone płytą OSB od 2 lat, czy też braki dróg dojazdowych ( przepraszam...na szczęście była potrzeba położenia płyt betonowych ..płyty zostały )
..bałagan i porządek - to tylko liczby...

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob lut 11, 2012 6:37 am

monciak pisze:Proste rozwiązanie, monterzy startujcie w przetargach. Dajcie niska cenę i 30 dni termin płatności.
Nie pisz glupot [strtujcie do przetargow ]?Ty sprzedajesz my montujemy jak masz problem to wskakuj w monterki i napieraj .18 lat mija jak zajmuje sie tym zawodowo.Daje ci slowo ze przy temp -8 po 1 godzinie (jak nie potrafisz sie ruszac , przez 10 godzin montowac i nie zajechac] dupsko ci zamarznie i nie bedziesz taki cwany , widzialem nie jednego) monterem to ty nigdy nie byles ( bo pi....sz)

grzegorz197308
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: grzegorz197308 » sob lut 18, 2012 12:13 pm

jestem monterem i wiecie co jestesmy traktowani jak bydło przez pracodawców jak i zleceniodawców a za montaz to chcieli byscie płacic wielkie gówno taka prawda pozdrawiam monterów

zbyflo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zbyflo » sob lut 18, 2012 5:51 pm

grzegorz197308 pisze:jestem monterem ....... a za montaz to chcieli byscie płacic wielkie gówno taka prawda pozdrawiam monterów
Nie zgodze się z tą wypowiedzią gdyz po pierwsze nie nalezy uogólniac a jezeli juz piszesz to pisz kto Ciebie tak krzywdzi i dlaczego jeszcze tam pracujesz?
Dyskusja merytoryczna przyniesie więcej niż 'chlapnięcie"bo mi jest źle a komu jest dobrze wszyscy mają pod górkę.

zbyflo
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: zbyflo » sob lut 18, 2012 5:56 pm

monter17 pisze:
monciak pisze:Proste rozwiązanie, monterzy startujcie w przetargach. Dajcie niska cenę i 30 dni termin płatności.
Nie pisz glupot [strtujcie do przetargow ]?Ty sprzedajesz my montujemy jak masz problem to wskakuj w monterki i napieraj .18 lat mija jak zajmuje sie tym zawodowo.Daje ci slowo ze przy temp -8 po 1 godzinie (jak nie potrafisz sie ruszac , przez 10 godzin montowac i nie zajechac] dupsko ci zamarznie i nie bedziesz taki cwany , widzialem nie jednego) monterem to ty nigdy nie byles ( bo pi....sz)
Jedni potrafią sprzedawac inni montować i chyba nie powinno sie udowadniac kto co potrafi bo bez sprzedazy nie ma co montowac a bez dobrego montażu nie ma co później sprzedawać ,tak własnie tłumaczę swoim montażystom którzy są juz ze mną od 7 lat :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » sob lut 18, 2012 8:19 pm

monter17 pisze:
monter17 pewnie nie wiesz ale monciak to stara wyga w branży i w pewnym sensie ma rację - tu trzeba by uwzględnić wiele czynników.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob lut 18, 2012 9:40 pm

Przy temp. -8 zaczynam się zastanawiać czy zakładać czapkę, przerabiałem szychty na budowie przy -20 po 12 godzin za marne 700 zł gdzie montaż stolarki był jednym z mało znaczących i najprostrzych elementów inwestycji i właśnie teraz nie mogę słuchać pingolenia i narzekania pracowników.

Pozdrawiam!

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob lut 18, 2012 10:54 pm

[quote="monciak"]Przy temp. -8 zaczynam się zastanawiać czy zakładać czapkę, przerabiałem szychty na budowie przy -20 po 12 godzin za marne 700 zł gdzie montaż stolarki był jednym z mało znaczących i najprostrzych elementów inwestycji i właśnie teraz nie mogę słuchać pingolenia i narzekania pracowników.

Pozdrawiam![/quote
Monciaku.Albo jesteś zesłaniec z powstania styczniowego albo duch ? -8 a ty bez czapki co by powiedziała mama ?

b
b

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob lut 18, 2012 10:57 pm

[quote="monciak"]Przy temp. -8 zaczynam się zastanawiać czy zakładać czapkę, przerabiałem szychty na budowie przy -20 po 12 godzin za marne 700 zł gdzie montaż stolarki był jednym z mało znaczących i najprostrzych elementów inwestycji i właśnie teraz nie mogę słuchać pingolenia i narzekania pracowników.

Pozdrawiam![/quote
Monciaku.Albo jesteś zesłaniec z powstania styczniowego albo duch ? -8 a ty bez czapki co by powiedziała mama ?

b
b

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz lut 19, 2012 1:30 am

Bo jedni są od urodzenia komandosami a inni monterami. Oj monter widzę że potrzebne jest jeszcze kolejne 18 lat pracy. :D

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » ndz lut 19, 2012 4:12 am

Tak jak wczesniej napisałem p....sz i zdania nie zmienie kiedyś budowales PRL .Wszystko sie zmieniło, wojna sie skonczyła juz dawno temu a u ruskich
jak nie w lato to i w zime musicie robic tylko gowno z tego ale kombinuj monciak kombinuj

tylko

r

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » ndz lut 19, 2012 10:07 am

[quote="monter17"][quote="monciak"]Przy temp. -8 zaczynam się zastanawiać czy zakładać czapkę, przerabiałem szychty na budowie przy -20 po 12 godzin za marne 700 zł gdzie montaż stolarki był jednym z mało znaczących i najprostrzych elementów inwestycji i właśnie teraz nie mogę słuchać pingolenia i narzekania pracownikóW
Szychta to na kopalni jest a nie na budowie i nie myl za.. ia na przodku z chowaniem sie po kiblach.Przelaziles w waciaku 12 godzin poudawales ze montujesz , miche dali , obiad zjedzony dzien zaliczony, zamontowana stolarka jest.Sztuka jest sztuka a my teraz ogladamy te wasze wyczyny.

b

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz lut 19, 2012 10:41 am

PRL niestety pamiętam z opowieści( sikałem jeszcze w pieluchy).
Kończę wątek, to nie miejsce na przepychanki tylko forum branżowe, proszę swoje frustracje życiowe pisać na PW tam z miłą chęcią powrócę do żargonu monterskiego, powymieniam uwagi i w paru prostych słowach opiszę kto jakie ma miejsce w szeregu. Niestety my durni, leniwi, nieudolni właściciele firm ciągniemy za te sznurki i jakoś się kręci dając ludziom pracę.
Pozdrawiam!

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » ndz lut 19, 2012 11:40 am

monciak pisze:PRL niestety pamiętam z opowieści( sikałem jeszcze w pieluchy).
Kończę wątek, to nie miejsce na przepychanki tylko forum branżowe, proszę swoje frustracje życiowe pisać na PW tam z miłą chęcią powrócę do żargonu monterskiego, powymieniam uwagi i w paru prostych słowach opiszę kto jakie ma miejsce w szeregu. Niestety my durni, leniwi, nieudolni właściciele firm ciągniemy za te sznurki i jakoś się kręci dając ludziom pracę.
Pozdrawiam!
d.... blada kolego i tu sie mylisz ja tez jestem pracodawca (7 monterow na etacie) ale w przeciwienstwie do ciebie napieram na rowno z nimi i jak wymagam to najpierw pokazuje za ja to potrafie i da sie zrobic(takie monterskie zasady).Wiec nie musisz opisywac mi realiow bo je dobrze znam i d.... mi nie obrasta sadłem i do stołka sie nie przykleiła . A swoje miejsce to ja znam a ty w tym szeregu jesteś ostatni (drugim szeregu)

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » ndz lut 19, 2012 11:56 am

A moze jakis medal albo aureole bo dajesz ludzią prace?Napisze do Komorowskiego, jak się nie podejmie tego wyzwania to coś wykombinuje .Mam znajomego stolarza to może on wystruga dla ciebie jakies wirtuti prostituti z DREWNA :lol:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » ndz lut 19, 2012 2:01 pm

Mam propozycję, jak masz aż 7- dmiu ludzi na etacie :shock: . Za dwa tyg. w niemcowie robię kilka dużych zleceń płacę za mb 10 euro, zapewnione mieszkanie z wyposażeniem, płacę za paliwo. Montaże muszą być zrobione według zaleceń architekta w standardzie niemieckim na illbruck i3, prace odbiera inspektor. Zapraszam, wyjazd co dwa tyg. Ewentualnie zlecenia w Polsce min 3 domki w tyg. na ciepłych montażach ( okna+brama+drzwi). Fakturowane co poniedziałek, płacone w ten sam dzień. Po roku będziesz bogaty. :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » ndz lut 19, 2012 7:50 pm

Monciak przydałoby się jeszcze co do napicia :wink: dla wesołości.
Monter17 może się wykażesz w niemcowie - monciak dobrze płaci.

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » pn lut 20, 2012 8:45 pm

monciak pisze:Mam propozycję, jak masz aż 7- dmiu ludzi na etacie :shock: . Za dwa tyg. w niemcowie robię kilka dużych zleceń płacę za mb 10 euro, zapewnione mieszkanie z wyposażeniem, płacę za paliwo. Montaże muszą być zrobione według zaleceń architekta w standardzie niemieckim na illbruck i3, prace odbiera inspektor. Zapraszam, wyjazd co dwa tyg. Ewentualnie zlecenia w Polsce min 3 domki w tyg. na ciepłych montażach ( okna+brama+drzwi). Fakturowane co poniedziałek, płacone w ten sam dzień. Po roku będziesz bogaty. :D
Płacisz 10 euro za mb ,aż 10 czy tylko 10 euro bo według mnie mnie tylko(gol strzelony na wyjeżdzie liczy się podwójnie)wnioskuje że nie tylko w Polsce zaniżasz ceny ale poza granicami tak samo .Dzieki za troske o moje finanse i za propozycje pracy ale z wielką przykrościa musze ci odmówic .Zleceń mi nie brakuje a dla Niemca za tą cene latał nie będe bo nie musze .To samo mam na miejscu a śpie w swoim łóżku i nie oblizuje cudzych garów

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » pn lut 20, 2012 8:48 pm

Kuba N. pisze:Monciak przydałoby się jeszcze co do napicia :wink: dla wesołości.
Monter17 może się wykażesz w niemcowie - monciak dobrze płaci.
Swojej d..pie wódki kupie

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pn lut 20, 2012 8:59 pm

nic na to nie poradzimy, że w Polsce ceny za takie usługi są marne, warunki pracy są marne i trzeba o to się spierać. Standardem jest brak profesjonalnego sprzętu do wykonania pracy a największym problemem jest brak kompetentnych i odpowiedzialnych ludzi do pracy.
A mi smakuje jak ktoś postawi :wink:

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pn lut 20, 2012 10:38 pm

zbyflo pisze:
grzegorz197308 pisze:jestem monterem ....... a za montaz to chcieli byscie płacic wielkie gówno taka prawda pozdrawiam monterów
Nie zgodze się z tą wypowiedzią gdyz po pierwsze nie nalezy uogólniac a jezeli juz piszesz to pisz kto Ciebie tak krzywdzi i dlaczego jeszcze tam pracujesz?
Dyskusja merytoryczna przyniesie więcej niż 'chlapnięcie"bo mi jest źle a komu jest dobrze wszyscy mają pod górkę.
Nic dodać nic ująć.

To tylko pozazdrościć, też tak bym chciał!!! Może kiedyś uda mi się zatrudnić legalnie aż 7-dmiu ludzi :shock: i ogólnie przepraszam że jestem zalogowany na tym forum.
Myślę że z tymi ludźmi nie jest tak źle bo mamy w Polsce "monter17" :!:
Jestem chyba mało rozgarnięty ale co znaczy "Swojej d..pie wódki kupie" ?

Ok trzeba iść spać, rano ciężki trening na siłowni czeka.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pn lut 20, 2012 10:45 pm przez monciak, łącznie zmieniany 2 razy.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » pn lut 20, 2012 10:43 pm

zbyflo pisze:
monter17 pisze:
Jedni potrafią sprzedawac inni montować i chyba nie powinno sie udowadniac kto co potrafi bo bez sprzedazy nie ma co montowac a bez dobrego montażu nie ma co później sprzedawać ,tak własnie tłumaczę swoim montażystom którzy są juz ze mną od 7 lat :D

Kuba N.
Profesjonalista
Profesjonalista

Post autor: Kuba N. » pt lut 24, 2012 9:39 am

No pod koniec miesiąca będę wyceniał 3 bloki do zaszklenia - zobaczymy jaka będzie wycinka :?:

monter17
Małomówny
Małomówny

Post autor: monter17 » sob lut 25, 2012 2:43 am

Wyceniaj ale tak jak szklilbys to osobiście.

monciak
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: monciak » sob lut 25, 2012 6:14 pm

Kuba N. pisze:No pod koniec miesiąca będę wyceniał 3 bloki do zaszklenia - zobaczymy jaka będzie wycinka :?:
Na OPTI przy dobrze skalkulowanym montażu masz szansę, chyba że na oknach z Kornic. Daj mi to do wyceny zobaczymy jakie są różnice.

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”