Zarządzanie projektami przy montażu okien

timas16
Czytelnik
Czytelnik

Zarządzanie projektami przy montażu okien

Post autor: timas16 » czw wrz 01, 2011 3:58 pm

Witajcie,

jestem tu nowy i mam nadzieję, że w dobrym miejscu o tym piszę. Zastanawiam się nad pomysłem wprowadzenia jakiegoś programu do zarządzania projektami w firmie, która zajmuje się montażem okien. Pracujecie na czymś takim u siebie? Możecie coś polecić?
Chodzi mi głównie o to, żeby zapanować nad bieżącymi zadaniami moich pracowników i zwiększyć ich efektywność. Przydał by mi się porządny harmonogram, ale także coś co pomogłoby mi stworzyć dobry budżet.
Mam nadzieję, że jest tutaj ktoś kto może mi w tej kwestii pomóc...
Pozdrawiam,
timas

oknoAD

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Re: Zarządzanie projektami przy montażu okien

Post autor: krzysztofp » czw wrz 01, 2011 10:08 pm

A niech tam.

1/ Poświęć jeden miesiąc na naukę i zostań montażystą - będziesz wiedział od a do z co należy poprawić, czyli to co wiedzą montażyści,
a o czym nikt słyszeć nie chce

2/ Suchościeralna tablica pozwalająca w miesięcznych interwałach sygnalizować ekipom rozkład jazdy to niewielki wydatek

3/ Kilka kuwetek na zlecenia montażowe tez Cię nie zrujnuje

4/ Dobrze przemyślana karta zlecenia montażu sprecyzuje zadania montażysty i pozwoli rozliczyć koszty montażu/reklamacji,
a jednocześnie może być protokołem odbioru jak i pokwitowaniem wpłaty od klienta

5/ Scentralizuj zaopatrzenie w materiały

6/ Ujednolić wyposażenie, ubiór, a jak się da wygląd samochodów którymi poruszają się montażyści

7/ Opracuj Zakładową Normę Montażu i wymagaj bezwzględnie jej stosowania

A kiedy będziesz już wiedział ile waży okno, ile nerwów kosztuje oczekiwanie aż "zejdzie z produkcji" oraz to, że uwaga "klient niepalący"
może być najważniejszą wskazówką montażową przyznasz, że żaden program nie dorównuje wypracowanym przez Ciebie standardom.

Starsi pamiętają, że w ubiegłym wieku, na dwa tygodnie przed montażem klient otrzymywał listem poleconym informację,
że w dniu .... pomiędzy godziną 08:00 a 08:15 ekipa przystąpi do montażu okien (które jechały z drugiego końca Polski).

Cóż, były kiedyś takie firmy.

Pozdrawiam

sir_hill_martin
Małomówny
Małomówny

Post autor: sir_hill_martin » czw wrz 01, 2011 11:48 pm

krzysztofp pisze:Starsi pamiętają, że w ubiegłym wieku, na dwa tygodnie przed montażem klient otrzymywał listem poleconym informację,
że w dniu .... pomiędzy godziną 08:00 a 08:15 ekipa przystąpi do montażu okien (które jechały z drugiego końca Polski).

Cóż, były kiedyś takie firmy.
No właśnie były. Przy takim konkretnym podejściu do usługi ceny musiały mieć zachodnioeuropejskie i zweryfikował te firmy dziki rynek Europy Wschodniej z biednym polskim Klientem na czele i przedsiębiorcami typu Jo, Gienek spod sklepu, Poldo Truck + wiertarka Black&Decker i mentalnościa "w sumie nieważne za ile robimy ważne żeby była kupa roboty" ,,,, tylko po 10 latach wieku XXI dalej śmigają Poldo Truckiem a kręgosłupy nie z tytanu i dają już znać o sobie ;)

Wracając do tematu bo taki brzydki offtop mi się zrobił:), to ,,,,,, z wszystkimi pkt. się zgadzam.
Maksymalne czy raczej maksymalnie optymalne wykorzystanie montażystów-pracowników, szczególnie kilku ekip to nieustanne korekty harmonogramu i "czuwanie" na bieżąco nad wiadomościami z "frontu". Montaż stolarki to praca budowlana "szybka" dlatego moim zdaniem ciężko nawet optymalnie zaplanować tydzień do przodu, zbyt wiele jest zmiennych, no chyba że da się montażystom duże "luzy" to wtedy sprawa prosta ale w polskich warunkach stawek za usługi to raczej nie wróży jakimkolwiek dochodem :),,,,, suma sumarum żaden program nad tym nie zapanuje, szczególnie, że do programu żeby coś powiedział to i tak trzeba wprowadzać dane,,,,własny system + excel to chyba wszystko co w tym temacie da się najrozsądniejszego wymyśleć.

A już żaden system nie zastąpi układu ekip podwykonawczych. Wtedy jakoś optymalizacja organizacji pracy, wydajności, frekwencji, zużycia materiałów, paliwa i samochodów rozwiązuje się sama. Wymagana jest tylko kontrola jakości.

finlandia
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Post autor: finlandia » pt wrz 02, 2011 8:07 pm

Jak na nowego to widzę, że kolega chciałby nic nie robić a biznas miałby kręcić się sam.. o przepraszam - przy pomocy systemu:)
Wszystkie rady Krzysztofa są dobre, a nawet bardzo dobre. Widać że facet zajmuje się pracą a nie pustym pisaniem na forach (jak ja;)
A najważniejsza rada - jedź na miesiąc na montaże. Nic takiej praktyki nie zastąpi.

Technic
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Technic » ndz wrz 04, 2011 2:55 am

Ludzie w miesiac to niektorzy nie naucza sie nosic okien :lol:
A tak serio:
Najbardziej zorganizowane sa firmy w ktorych szef lub kierownik jest doświadczonym MONTAŻYSTA a nie montażystą :(
Wbrew pozorom taka głupota jak zorganizowany wyjazd na motaż, a nie czekanie na dostawe albo jazda przez pol miasta, bardzo pomaga.
Druga sprawa to pomiar, handlowiec ktory nie montuje okien rzadko umie je dobrze wymierzyc a pozniej monter sie pier.. z wielka dziura :D
Trzecia sprawa dosc blacha ale sprzet, wile firm nawet niema calego potrzebnego sprzetu a chca robic robote na najwyzszym poziomie :)
ja np nie potrzebuje harmonogramu dla mnie idealna robota to taka ze przychodze na 6:30-7 szef/kierownik daje mi karte zlecenia ew fakture jesli mam przyjac kase.
z magazynu firmowego biore okna wg zlecenia i na montazu jestem najpozniej o 8 :) robie swoje, zgarniam podpisy i kase i wracam na baze gdzie myje raczki :lol:
Tak serio to jako montazysty nie interesuje mnie harmonogram na tydzien czy miesiac mnie interesuje montaz harmonogramy sa dla tych co w biurze siedza :wink:

krzysztofp
Rozgadany
Rozgadany

Post autor: krzysztofp » ndz wrz 04, 2011 10:48 pm

No i nie wytrzymałem.

Pracujesz na obiegową opinię o montażystach (choć często krzywdzącą).

Moja rada. Skoro już nauczyłeś się montować okna i liczyć kasę - najwyższa pora nauczyć się czytać.

To też w życiu - przynajmniej niektórym - się przydaje.

Pomyślności - Krzysztof

oknoAD

markocki
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: markocki » wt wrz 06, 2011 12:15 pm

Ja jeszcze pozwolę sobie dorzucić to, na czym sam pracuję, czyli http://www.pm-compass.com . Znalazłem parę miesięcy temu, właściwie przypadkiem i jako, że było darmowe, to zacząłem używać ;) I sprawdza się. Polecam do wypróbowania przy "okiennych" projektach.

EdytaKawka
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: EdytaKawka » śr kwie 26, 2017 9:45 am

Cześć :)
Ja Tobie mogę polecić http://pmcompass.pl/. W mojej firmie używamy go od jakiegoś roku i bardzo się sprawdza. Jest również intuicyjny i prosty w obsłudze (niektórzy pracownicy nie radzą sobie ze zbyt skomplikowanymi programami). Posiada on bardzo dużą ilość różnych funkcji. Jak najbardziej możesz w nim zaplanować swój harmonogram, przypisywać konkretne osoby do zadań i kontrolować postępy ich prac, możesz również zaplanować swój budżet (posiada wszystkie funkcje, które wymieniłeś ;) ). Najlepiej to sobie go sam przetestuj, masz 30 dni za darmo ;)

Odpowiedz

Wróć do „Branżowe Forum Dyskusyjne (broń pozostawiamy w szatni)”